OpqwiïtWW Aspirin BUITENLAND. Nu is het opletten en on middellijk ingrijpen, düs bij de eerste teekenen direct Aspirin nemen! ZUIDBEVELAND. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. intocht der troepen van franco te barcelona. bommen op britsch gebied. onrust te sjanghai. BELGIë. het kabinet-pierlot en de vlaamsche stri jd. duitschland een boek van chamberlain0, over het vredesprobleem. De dwaasheid van den bewapeningswedloop. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. beurs van amsterdam. kans op een overschot der begrooting. beursthermometer woensdag, hva wisselkoersen. ITALIË. ciano naar warschau. BALKAN. Duitsche druk op Roemenië. polen» moeilijkheden met de duitschers. irak. ver. staten. kerk en school. landbouw. Taak Bc BEPROEFDE GENEESMIDOE' BM GRIEP I i.'ngez. Meded.) De Spaanactie burgeroorlog Namens de vier Jeugdvereenigingen werd liet woord gevoerd door den heer A. de Vos. Als blijk van waardeering bood spr. een reeds aangebrachte lamp aan. Verder werd nog namens de burgerlijke gemeente gesproken door den burgemees ter; en tenslotte door den heer J. Boo gaard Cz. Het lokaal dat er keurig uitziet, bevat verschillende geschenken; nl. 3 foto's aan geboden door de fam. Peper, het portret van Prinses Juliana en Prins Bernhard ge schonken door de fam. S. Wisse, een paar pullen op den schoorsteen, geschonken door den heer Birza, een lijst van de jongensclub, en verder bloemen vein verschillende per sonen. Tot slot sprak ds. Panhuise namens den kerkeraad woorden van dank voor de aan geboden geschenken en bloemen. DOMBURG. De gevolgen van de uitbrei ding der werkverschaffing zijn hier goed zichtbaar. Eenige straten zijn onder des kundig toezicht van plaveisel vernieuwd of voor het eerst beklinkerd. Thans wordt het pad door de westelijke duinen geheel ver hard met aarde en puin. Een wandeling al daar, die anders vanwege het zand nogal vermoeiend was, zalin 't vervolg geen moeite meer kosten. VROUWENPOLDER. Maandagavond hield de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer in de consistorie kamer der Geref. Kerk onder voorzitter schap van den heer W. van Hekken, haar gewone jaarvergadering, waarop een 40- tal leden en begunstigers tegenwoordig wa ren. Het jaarverslag van den secretaris ge tuigde van een gezond en bloeiend vereeni- gingsleven. Het ledental der vereeniging is toenemende. Aan het slot van dit verslag werd dankbaar melding gemaakt van al hetgeen oud-burgemeester Louwerse voor de vereeniging heeft gedaan en voor de van hem steeds ondervonden steun en mede werking. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat de finantieele toestand der Vereeniging over 1938 iets ongunstiger was, vergeleken bij vorige jaren. De aftre dende bestuursleden de heeren A. van Dis en J. Geerse Jr. werden herkozen. VROUWENPOLDER. De door B. en W. voor het jaar 1939/40 vastgestelde kiezers lijst vermeldt de namen van 593 kiezeressen en kiezers. ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Paard vermorzeld. KRABBENDIJKE. Dinsdagmorgen werd de voerman G. Otte bijna het slachtoffer van den onbewaakten overweg. Te onge veer half tien reed de heer O. met paard en wagen naar de haven. Hij moest den on bewaakten overweg passeeren. Tengevolge van het slechte uitzicht door den zwaren mist bemerkte hij niet, dat een trein nader de. Het paard werd door den sneltrein ge grepen en totaal vermorzeld. De voerman zelf kwam er vrijwel zonder letsel af. Hij liep alleen een niet ernstige wonde aan zijn arm op, hij heeft zich onder geneeskundige hulp van dokter Nieuwen- huijse gesteld. Het paard was verzekerd. KOLIJNSPLAAT. Maandagavond hield de Geref. Mannenvereeniging „Calvijn" haar tweede jaarvergadering onder leiding van den voorzitter, ds. H. Veenstra. Deze vergadering werd door een flink aantal belangstellenden bijgewoond. De heer P, van Gilst hield een inleiding over „Abra ham" (Geschiedenis der Heilsopenbaring) Hierop volgde een drukke bespreking. Ver der werden nog bijdragen geleverd door de heeren J. van Gilst en A. van der Wal Door afgevaardigden van den kerkeraad; van de Mannenvereeniging te Wissekerke en van de Jongelingsvereeniging werden gelukvvenschen overgebracht. RAADSLID VAN TERNEUZEN BIJ AUTO-ONGELUK GEWOND. De heer J. den Hamer, lid van den ge meenteraad van Terneuzen, is, toen hp met zijn personenauto voor zaken te Gent ver toefde, aldaar aangereden door een vracht auto, meldt het „Alg. Hbld.". De personen auto is geheel vernield. Er zaten drie per sonen in de auto, die allen min of meer zwa re wonden ten gevolge van de aanrijding hebben opgeloopen. De heer Den Hamer werd ten gevolge van de botsing uit de auto op straat geslingerd, terwijl de persoon, die naast hem zat, een beenbreuk opliep, Deze kon eenigen tijd later naar het zie kenhuis te Terneuzen worden vervoerd. De derde persoon, eveneens uit Terneuzen af komstig, zat achter in de auto en liep slechts enkele fracturen op. De heer Den Hamer heeft een vrij diepe hoofdwonde en verschillende schaafwonden aan het gelaat, Met slaande trommels en volle muziek zijn de troepen van Franco gisterochtend Barcelona binnengetrokken, op den 25sten dag dus na de bezetting. het balkon van het bestuursgebouw heeft Franco later de troepen, 50.000 man sterk, geschouwd, d.e zeven legercorpsen van het Catalaansche front vertegenwoor digden. Het voorbijtrekken der troepen meer dan drie kwartier geduurd. 250 Vliegtuigen vlogen boven de stad. De strjjd in het Verre Oosten Op het gebied van Hongkong, op Britsch gebied, zpn gisteren elf menschen omgeko men en velen gewond tengevolge van een bombardement door negen Japansche vlieg tuigen. Het aantal slachtoffers onder de Chineezen aan de andere zijde van de grens is zeer hoog. Duizenden vluchtelingen zijn te Hongkong aangekomen. Verder wordt gemeld, dat de Japansche vliegtuigen het vuur hebben geopend op 'n personentrein op Britsch gebied en dat zn over het Britsche militaire kamp zijn ge vlogen. 6 Voorts wordt te Saigon vernomen, dat Japansche vliegtuigen, die Sjoem Tsjoen hebben gebombardeerd in veertig minuten tgd 70 bommen hebben uitgeworpen, dertig kwamen, op Sjoem tsjoen terecht, zes op Engelsch gebied. Volgens de eerste berich ten zouden er te Sjoem tsjoen 98 dooden en 120 gewonden zijn. De Britsche ambassadeur te Tokio heeft opdracht ontvangen bij de Japansche regee ring te protesteeren. De politie van de internationale neder zetting te Sjanghai is slaags geraakt met een bende plunderaars buiten de concessie, doch op gebied, dat onder controle van de ze concessie staat. Een Chineesch politie- sergeant van de concessie werd gedood, alsmede een Chineesch agent van de politie van groot-Sjanghai, welke onder Japansch toezicht staat. De talrijke aanslagen van terroristen in Sjanghai heeft eenige spanning veroorzaakt tusschen de Japansche autoriteiten en de buitenlanders, waardoor nervositeit onder de bevolking is ontstaan. Men heeft voorshands te Brussel niet veel feducie in de levenskracht van het gister gevormde „zakenkabinet" van Pier lot. Verwacht wordt, dat het in het par lement met veel reserve zal worden ont vangen. Donderdag vindt de voorstelling plaats. Pierlot heeft gisteravond aan journalis ten een verklaring afgelegd, waarin hij ook de kwestie van de verschillen tusschen Vlamingen en Walen te berde bracht. Wat g k f'eZ0n aanz'en zeide, klonk lang niet Verschillende ontwerpen ten aanzien van de cultureele autonomie zullen moe ten worden bestudeerd, aldus Pierlot. Wii zullen den wil hebben dit probleem zoo danig op te lossen, dat voldoening wordt geschonken aan alle gerecht- aardigde aspiraitieq der beide cultureele gemeenschappen binnen het kader van den Belgischen staat, die krachtig georganiseerd moet zijn en ge heel zijn samenhang moet behouden. Van dit standpunt gezien, spreekt het van zelf, u onmisbaar is één hoogste leiding te behouden, al wordt ookover- egaan tot decentralisa- ie of tot een zeer ruime deconcentratie met het doel om, vooral op het ge bied van het onderwijs, de door de beide taalgroe Penen vooral door' de Vlaamsche taalgroep, se- wenschte voldoeningen te schenken. Er zal een eind moeten worden gemaakt aan alle malaises, die nog bestaan tusschen de beide gemeen schappen, die België vormen. Ik heb ech ter nog geen vooropgesteld denkbeeld ten aanzien van de modaliteiten der uitvoe ring, aldus besloot Pierlot. „natrina verboden. Jit™* meIdt uit Herlijn: De roman „Katrina van de Fmsehe schrijfster Sally balminen, welke in Duitschland veel op eft, £emaakt, zal niet verder her- d ukt worden. De reden daarvoor is, dat ^lVr,TVnSaflmmen.,bij teru£'{eer van een Pl! sch,and op „beleedigende wij ze critiek had geoefend op het Derde Rijk Men meldt uit Londen aan de N R C 'fveni"^ Standard" deelde 'gister- avond mee, dat m ongeveer 6 weken een boek over het vredesprobleem zal verschn nen van de hand van Chamberlain. Dit boek is gebaseerd op de redevoeringen van den HflfhSftT" de,P vrede' dien h« Persoon kjk heeft bewerkt en geanoteerd. De uitgevers Hutchinson zijn reeds in on derhandeling over een aanzienlijk aantal vertalingen en bereiden zich voor op een zeer grooten verkoop. De titel waaronder het boek zal verschijnen, staat nog niet vast. Tot zoover de „Evening Standard". Het is zeker niet te veel gezegd, dat dit berient n.el aileen van beiang is voor de boeken wereld, maar tevens een aanzienlijke poli tieke beteekenis moet worden toegekend. Een boek van Chamberlain over den vrede moet immers onvermijdelijk groote propa gandistische waarde hebben. Chamberlain's prestige en populariteit verzekeren, dat zijn boek wijd en zijd gelezen zal worden, ver moedelijk ook in Duitschland en Italië. Er bestaat geen twijfel aan, dat het pu bliek in deze landen het boek van Cham berlain zal lezen en het is nauwelijks denk baar dat de autoriteiten een boek van den Engelschen premier, dien zij vaak openlijk geprezen hebben, zouden verbieden. Zoo gezien krijgt de publicatie van Chamber lain's boek dus duidelijk een politiek ka rakter; het is een manier om het oor te bereiken van die volkeren, die in de laatste jaren in steeds sterker mate van de bui tenwereld zijn afgesloten. Te vragen of dit het voornaamste motief is geweest, dat Chamberlain tot h*et schrij ven van dit boek heeft gebracht, zou niet alleen nuttleoos, maar ook tactloos zijn. Het is genoeg te constateeren, dat het doel, dat er met de publicatie van Chamberlain's boek zal worden bereikt, of dit nu opzet telijk gewild is of niet, geheel in het kader van zijn diplomatie past. Die diplomatie is er sedert München en de onderteekening van het Engelsch-Italiaansche verdrag voor een belangrijk deel op gericht, de populari teit, die Chamberlain zich bij het Duitsche en Italiaansche volk heeft verworven, le vend te houden en aan te wakkeren, om daardoor een kalmeerenden invloed op de respectievelijke regeeringen van deze lan den te kunnen uitoefenen. In talloos vele van Chamberlain's redevoeringen heeft men telkens weer een duidelijk beroep op de volkeren in tegenstelling met de regee ringen kunnen vinden. Door de volkeren te vriend te houden, moet mede invloed worden uitgeoefend op de regeeringen. Met ditzelfde doel is ook Engeland's radio-om roep den laatsten tijd veel actiever gewor den; alles is er op gericht het oor der vol keren te bereiken. SCHOONDIJKE. Maandagavond "gaf het muziekgezelschap „Oefening kweekt kunst zijn jaarlijksche uitvoering in 's Lands Wel varen. Na opening door den voorzitter, den heer Cransberg, speelde het gezelschap op verdienstelijke wijze het programma af. Het was een mooie uitvoering, die bewijst, dat het korps op hoog peil staat. In de pauze en ook na de uitvoering gaf de „professor" Hassan Ben Ali eenige sterk sprekende staaltjes van goochelkunst, die een waar applaus uitlokten. Ook de ver tooning met de sprekende pop was een succes. Een talrijk publiek was opgekomen Een gezellige dans besloot den avond. AAmsterdam 1936-3% 101 Zeeuws. Hyp. B-3% 100—100 Cities Service Cy. P. 1958 54%54% Amsterd Bank 12o Ned. Gist- en Spiritusf. 460 De Schelde N.B. 39%—39 Am. Smelt en Ref. 33%—33% Born. Sum. H.M. 164%—164% Houth. Alberts 9797 Union Pac. Rr. 7272% Int. Nickel Cy. 3939% Ned. 38 1000-3 100%—100% Indie 37 1000-3 98%—98% Engeland 1960-90 4 77—77% A Koloniale Bnk. 142%—141% A N.I. Hbk. 600 118—117% Ned. H. M. 1000 192%-^129% A v. Berkels Pat. 44% Calvé-Delft 82%—83% Philips G. B. afg. 198%—195%-96% Am. Car Foundry 21%21% Anaconda Cop. 21%21%-22 Bethlehem St. 51%—51%-52 Kennec Copper 27%27-% Rep. Steel 15%—15%-% U. States St. C. 44%—45%-% North Am. Cy. 18%18% Kon. Petr. Mpij. 308%—309%-08% Contin Oil Cy. 19%—19% Phillips Petr. Comp. 2929% Shell Union O C. 9%—9%-lC Tide Water Ass. Oil 10%10%-% Ned. Scheepv. U. 105%—105% H.V. Amsterdam 414%416-19 Java Cult. Mij. 172%—174 N.I. Suiker U. ffil—192 Deli Batavia 205206 Deli Mij. 1000 223—224 Een nuchtere rede van Chamberlain. In het Engelsche Lagerhuis wordt thans een debat gevoerd over de reusachtige be wapening van Groot-Brittannië. Gister is minister-president Chamberlain o.a. aan het woord geweest. Hij vroeg zich af, of het Huis de volledige beteekenis vatte van de mate der dit jaar onder oogen geziene uit gave, n.l. 580 millioen pond, welk bedrag niet ver afligt van de nationale schuld op korten termijn in de jaren voor den oorlog. En zelfs na toewijzing van dit enorme getal was het niet zeker of er voor de beide laatste jaren van het programma voldoende credieten aangevraagd waren, noch of de kosten van het onderhoud dezer enorme bewapening in komende begrootingen uit de gewone middelen betaald konden wor den. Het zou misdadig zijn, aldus Chamberlain, toe te staan, dat een toestand zich ontwik kelt tot een wapeningswedloop die moet lei den tot het oeconomisch bankroet van heel Europa, zonder een vastberaden poging te doen er een einde aan te maken. „Indien ik zou kunnen gelooven, dat een conferentie van leiders der naties effectieve resultaten zou opleveren, zou ik niet aar zelen deze thans bijeen te roepen." Ik voel echter niet, dat thans voldoende vertrouwen gevestigd is, dat het voorstel, een conferentie te houden, uitvoerbaar is. Misschien zou het geen slecht ding zjjn, indien wij zelf een weinig meer vertrouwen zouden betoonen en ons zelf niet zouden veroorloven ieder verhaaltje te gelooven over agressieve bedoelingen van anderen. Onze uitgebreide wapening dient alleen voor defensie-doeleinden. Indien het waar is, dat anderen niet meer dan wij de be doeling van agressie hebben, moeten wij er uit opmaken, dat wij deze ruïneuze wape ningen uit wanbegrip opvoeren. Chamberlain was er van overtuigd, dat zijn politieke tegenstanders en zelfs de heer Winston Churchill, die in het buitenland werd afgeschilderd als spookbeeld nummer één Churchill lachte hartelijk toen de premier hem „bogey number one" noemde er niet aan dachten om een oorlog te beginnen of uit te lokken en ditzelfde stand punt .was van de overzijde van het Kanaal ook door vrijwel alle regeeringen onder streept. Wanneer de Engelsche bewapening dan alleen een defensief doel had en de bewapening van de andere staten geen an der kwam het er dan eigenlijk niet op neer dat deze heele wedloop op misverstanden in de politieke beoordeeling van den alge- meenen toestand berustte? Niemand wilde oorlog, iedereen wilde zich slechts verde digen, welnu, dan moest er toch een mid del zijn om tot overeenstemming te komen Chamberlain besloot met te zeggen, dat hoewel Engeland er niet in kan toestem men zijn bewapening te verminderen, tot dat zulks kan gebeuren op grond van een algemeene overeenkomst, hij het als zijn plicht beschouwt iedere gelegenheid waar te nemen om andere regeeringen te pro- beeren te overtuigen van de dwaasheid der richting, welke wij allen volgen. Reuter meldt uit Londen: De inkomsten van den Engelschen Staat hebben de laatste paar weken verre de uitgaven overtroffen en het deficit op het begrootingsjaar, dat op 31 Maart a.s. ein digt, hetwelk op 7 Januari dicht bjj de 250 milioen pond sterling lag, bedroeg nog slechts 67.341.895 pond sterling. Aangezien in dit kwartaal een groot deel der inkom stenbelasting en der supertax betaald moet worden kan het begrootingsjaar, wanneer de inkomsten in het tegenwoordige tempo blijven binnenkomen, nog met een overschot eindigen. HET GROOTSTE SLAGSCHIP DER VLOOT TE WATER GELATEN. Reuter meldt uit New Castle: Het groot ste slagschip der Britsche vloot, de King George V, is gistermiddag te Walker on Tyne in tegenwoordigheid van den koning te water gelaten. Het nieuwe slagschip heeft een waterverplaatsing van 35.000 ton, Het is sneller dan de „Nelson" en de „Rod ney", die een snelheid van ongeveer 23 knoopen hebben. De bewapening ijestaat uit tien kanons van 14 duim, die in drie ge- schuttorens zjjn geplaatst, voorts zjjn er 16 kanons van 5.25 in acht geschuttorens, daarenboven veel klein geschut. Het slag schip zal vliegtuigen aan boord nemen, die met een catapultinstallatie zullen worden opgelaten. De bemanning zal bestaan uit ongeveer 1500 koppen. Het schip is ingericht als vlaggeschip. De kosten bedragen ongeveer millioen pond sterling. Dit is na veertien jaar weer het eerste slagschip, dat in Groot Brittannië is te water gelaten. Naar schatting heeft een millioen perso nen de tewaterlating gadegeslagen. Rechtsche zeelieden trachtten in Londensche haven schip te bemachtigen. Gisteravond moest politie ijlings gezonden worden naar de Birkenhead haven te Lon den waar de Spaansche bemanning van een schip, die uit aanhangers van Franco be stond, trachtte aan boord te komen van de Aritz Mendi", een Spaansch schip, dat daar al bijna twee jaar lag. De republikein- sche bemanning van de „Aritz Mendi", die aan boord was, bood den aanvallenden Franco-aanhangers weerstand. Zij behiel den het schip. KoninkL Markt" Suiker - Philips Rubber - Amerika iWeuh Unilever OblMarkt Industrie - Schepen ged«i»uui!«r4M| A Senembah 206—203% C Baltimore Ohio 4%4% C Southern Pac. Cy. 12%—12%-13 5 A Southern Rlw. 13% A Amst. Rubb. C. 198%—197%-96% A Deli-Bat. Rubb. 140%—139% A Hessa Rubber 116116 A Serbadjadi S.R. 9796% Heden. Gister. Londen 8.77% 8 75% Berlijn 75 10 74.97% Parijs 4.96 4 94% Brussel 31.50 31.46 New-York 1.87% 186% DE PAUSKEUZE. Het D.N.B. meldt uit Rome: Zoodra de Paus gekozen is, zal dit aan de op het St. Pietersplein wachtende menigte niet, gelijk tot dusver het geval was door opstijgende witte rookwolken, doch door luidsprekers bekend worden gemaakt. Het negatieve re sultaat eener verkiezing zal evenwel door de traditioneele zwarte rookwolken uit den schoorsteen van het Vaticaan worden aan gegeven. De Italiaansche minister van buitenland- sche zaken, graaf Ciano, zal zich Donder dag a.s. naar Warschau begeven voor een bezoek van drie dagen. In welingelichte kringen veronderstelt men, dat besprekingen zullen worden ge voerd over den toestand in midden-Europa en men veronderstelt, dat graaf Ciano Po len zal polsen over de plannen van Polen, wanneer de toestand in de Middellandsehe zee moeilijker zal worden tengevolge van Italiaansche eischen aan Frankrijk. Ook veronderstelt men, dat de Poolsche kolo niale aanspraken ter sprake zullen komen. Men verwacht, dat graaf Ciano zonder op onthoud te Berlijn onmiddellijk naar Rome zal terugkeeren. Om de petroleum. Havas meldt uit Boekarest: Wohltat, de economische deskundige van Duitschland, verblijft sinds eenige dagen in Roemenië. Officieel zegt men, dat hij met zijn Roemeensche collegas de middelen zal nagaan hoe het handelsverkeer tusschen beide landen zou kunnen worden vergroot. In November j.l. werd een handelsover eenkomst onderteekend, welke het karak ter der betrekkingen tusschen Duitschland en Roemenië niet essentieel heeft gewijzigd. De Duitschers, die belangrijke voorrechten hadden gevraagd, botsten bij de Roemeen sche kringen op verzet. Sindsdien is de toestand in Roemennië ta melijk onaangenaam geworden: de over vloedige graanoogst van het vorig jaar werd slechts gedeeltelijk uitgevoerd. Hier door zou Roemenië thans bereid zijn het rijk eenige concessies te doen, indien het de overblijvende graanvoorraden zou opne men. De Duitschers hebben nu de oude plannen weer voor den dag gehaald en eischen met name een Duitsche medewerking in de petro leumindustrie, welke beoogt het Derde Rijk voor de toekomst belangrijke hoeveelheden Roemeensche petroleum t e verzekeren. Het schijnt, dat Wohl tat met dringender argumenten het reeds eerder genade voorstel, de gekochte aard olie voor slechts twintig procent in goud en deviezen te betalen, heeft herhaald. Met name voor de wapening is aardolie de voornaamste bron van deviezen voor Roemenië. De concessies op aardolie, welke een vermindering van deviezen medebrengt, zou de regeering te Boekarest geleidelijk op het gebied der wapening afhankelijk ma ken van Duitschland, hetgeen, gezien de krachtsverhouding tusschen de beide lan den, niet zou nalaten een beslissenden te rugslag op politiek terrein te hebben. De laatste dagen zijn tal van incidenten, voorgevallen tusschen Poolsche autoriteiten en leden der Duitsche minderheid, vooral in Posen. Op vier plaatsen in de omgeving van Torun hebben de Poolsche autoriteiten Duitsche carnavalsavonden verboden. Te Gniezno en omgeving hebben de Poolsche •autoriteiten een twaalftal jeugdige perso nen gearresteerd en huiszoekingen verricht bij leden der Duitsche minderheid. Te Gzajcze nabij Bydgoszcz hebben tweehonderd Poolsche boeren gedemon streerd tegen een Duitschen grondbezitter, den graaf Von der Glotz, daar deze zich vijandig over Polén had uitgelaten, WRAAK. Havas meldt uit Bagdad: Sjeik Assi el Ali, het hoofd van de stam Obeid en lid van het parlement van Irak, is door sjeik Saa- doen Homoidi, hoofd van de stam Cham- mar, op het station van Samare vermoord, terwijl hij op den trein naar Bagdad wachtte. De beweegreden tot den moord schijnt persoonlijke wraak te zijn. ACHT MILITAIRE VLIEGTUIGEN VERONGELUKT. Maandagnacht zijn nabij Pensacola (Flo rida) in een dichten mist acht lesvliegtul- gen van de luchtmacht der Vereenigde Sta ten verongelukt. Twee piloten zijn om 't le ven gekomen en een wordt vermist. De overigen wisten zich met hun parachute te redden. Loop der bevolking van Koudekerke. Ingekomen: C. van der Heijden,dienst bode, B 471 van Vlissingen; A. Boone met gezin, zonder beroep E 402 van Rittem; W. Stroo, huishoudster, B 353 van Dord recht; J. P. Versluijs met gezin, zonder beroep, E 49 van Amsterdam; U. Buiten kamp met gezin, fabrieksarbeider, B 386 van Vlissingen; C. de Priester, huishoud ster, E 354 van 's-Gravenhage; E. N. Si- monides, onderwijzeres, A 56 van Renkum. Vertrokken: J. Fransoo, zonder beroep, van B 190 naar Sint-Laurens; M. de Bree, dienstbode, van A 94 naar Middelburg; L. A. Willemse, kantoorbediende, van E 145 naar Rotterdam, C. Herrebout met gezin, huishoudster, van E 201 naar Terneuzen; J. W. van Kooten met gezin, predikant, naar Hengelo; G. van de Voorde, schilder, van E 83 naar Middelburg. (V.C.) Op de voordracht voor de benoeming van een onderwijzer aan één der openbare lagere «scholen te Den Haag komt als no. 2 voor de heer P. Platschorre, onderwijzer aan de O.L. school te Kortgene. Gister herdacht ds. P. J. Molenaar, van 1906 tot 1909 predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Middelburg, dat hij voor 30 jaar zijn intrede deed te 's Gravenhage, waar hij een zeer geziene figuur is. Mgr. L. Stolk overleden. Vanmorgen is in het St. Bernardus ge sticht te Amsterdam, waar hij sinds drie jaar woonde, in den ouderdom van 86 jaar overleden de eere-kanunnik mgr. L. Stolk. Mgr. Stolk was achtereenvolgens pastoor te Oudeschild op Texel, te Vlissingen en van 1906 in dé voormalige St. Catharina- kerk op het Koningsplein te Amsterdam. Op Zaterdag 25 Februari a.s. zal te elf uur de uitvaart op het kerkhof St. Barbara plaats vinden. Geref. Gem. Ds. M. Heikoop te Utrecht heeft bedankt voor het beroep naar AagtekerkeOost- kapelle. Afd. Middelburg der Z. L. M. Maandagavond hield de afd. Middelburg van de Z.L.M. haar jaarvergadering, waar op na afwikkeling der huishoudelijke zaken den directeur der coöperatie „Eiland Wal cheren" het woord werd verleend. Het aftredende bestuurslid de heer P. J. Cevaal werd herkozen. Daarna verkreeg de heer Den Engelsen het woord om een lezing te houden over 't voederen van rundvee hoofdzakelijk melk vee. Vele vragen beantwoordde de spreker die door de aanwezigen werden gedaan. Lez Oos den c. a Tei D Ko Wel Voor een 4( over een org hebben gevra nisatie veelt karakter heb zij staat. Wij vaarden en e een bezinninf de bezinning slag. Er is geef schen de taal een boerinnei lijk verwond ongeveer 50 richt dan de Het belang schappij is h staat zijn opj overgroote d< heid heeft to sterking van arbeid van d welvaart var kelijk van di drijf als van houding wor In den lan| gel, dat de v hangt van d zien wij een en voorlicht bedrijf me terwijl wij organisaties zinsvoorlichtj achterstand Ik geloof, d] Plattelandsv bestaande Ie haar de cq met vrucht Ik zou die nisatie er landbouwhu volgt willen a. Steun i: mettercj doelma als doe hiervan wijs me geleerd als die vrouwe b. In eige door iJ stands werkii of zus^ geëige ningini c. Door king l| de p dus zd met landsb| soortg De toek wordt voorl beheerscht onze vrouw vloed in dej in het geh onzen boeri Fierheid verantwoo stand, de berecht'gd! zijn niet alleen, zij gelden ook en juist da heelen bo< Als ik mijn taak wezen onz' en voo dan st; actueele e: dan moet moeten di en dus oo platteland den in één| wij als gi men zich schappelij zit midde zich hebt boerinnen^ Ik wil sing te a gedachte voorkomt len, leven: gelijksch- kunt toep 1. Tracl Leef en Scheen Scheldt Wees v overtuigd gen. 2. Verg In onze eeuw ligd paalde vc ken in ei aan het d èn doel in de van „keri daarop v. De vrdj niet dezcj toen tere maar zij past in di niet een doel? Wij m< verlooche gen, om<| in God a trokken, zinning d

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2