KI0RTH CTATE SPORT. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. RADIO-PROGRAMMA. RECHTSZAKEN. A6EN0A. schermingsdienst werd tot voor kort waar genomen door den heer I. van Waarde, adjunct-commies-redacteur ter gemeente secretarie. Deze vereeniging van functies kon echter niet bestendigd blijven. De secretaris-generaal van het Dep. van Binnenlandsche Zaken deelde mede ge machtigd te zjjn goed te keuren, dat door de gemeente werd overgegaan tot de be noeming van een secretaris van de den Gemeentelijken Luchtbeschermingsdienst met ingang van 1 Febr. 1939, op arbeids contract voor één jaar, berekend naar een salaris van 2000 per jaar. Thans zou ten behoeve van genoemden dienst een bedrag van 6300 op de ge- meentebegrooting voor 1939 kunnen wor den uitgetrokken. Het uitgetrokken bedrag ad 11.048 kan verlaagd worden met een bedrag van 4.748. Het Rijk stelt voor zijn rekening voor deze gemeente een 4-tal babymotorspuiten beschikbaar, alsmede een vijftal sirenes. Een brandvrije archiefbewaarplaats en een verzet van Ged. Staten. De kelderverdieping van het gemeente huis bevat geen voldoende en ook geen brandveilige ruimte meer voor eene zorg vuldige en brandveilige bewaring van de steeds in aantal 'toenemende ambtelijk brieven, rapporten en verdere bescheiden. B. en W. achten slechts op ééne wijze op lossing mogelijk, nl. door den bouw van een brandvrije inrichting. De gemeente kan de beschikking krijgen over het stalgebouw, dat evenals het stadhuis aan het rijk in eigendom toebehoort, door het te huren tot 1 Januari 1967 voor 100 per jaar. De ver- bouwingskosten zijn in totaal geraamd op 8.405, terwijl het aanschaffen van stalen rekken werd geraamd op 2.000. Door Ged. Staten werd echter de gevraagde machti ging niet verleend, omdat de financieele toestand der gemeente zoodanig is, dat alle niet strikt noodzakelijke uitgaven dienen te worden vermeden. Mocht, aldus Ged. Staten, de bestaande toestand onhoudbaar zijn, dan moest een minder kostbare oplossing gezocht worden. Onmiddellijk is een nieuw ontwerp ge maakt, waarvan de kosten bedragen in totaal 9.505. Dit plan is wederom aan Ged. Staten toegezonden met de opmerking dat er een rijksbelang bij betrokken is. Ook nu konden Ged. Staten de gevraagde mach tiging echter niet verleenen. Zij gaven het college B. en W. wederom in overweging 'n minder kostbare oplossing te zoeken. B. en W. hadden dit antwoord niet ver wacht. Elke verlaging van de kosten be- teekent een vermindering van de brand veiligheid van het gebouw. Op grond van bovenstaande achten B. en W. zich dan ook verplicht de Raad voor te stellen: a. tot het vaststellen van een wijzi ging der gemeentebegrooting voor 1939, waarop de verbouw van het stalgebouw, naast het stadhuis, tot brandvrije archief bewaarplaats tot uiting worden gebracht; b. tot het aangaan van een overeenkomst met het Rijk tot-het huren van het stalge bouw voor ten hoogste 20 jaren (in ver band met de duur der bestemming als ar chiefbewaarplaats) voor een huurprijs van 100 per jaar. DE CURSUS IN MOTORKENNIS UITGAANDE VAN DEN KRING WALCHEREN DER Z. L. M. Zaterdagmiddag had in een der lokalen van de Ambachtsschool te Middelburg de laatste les plaats trari den Cursus in Motor kennis, die ook dit jaar de Kring Walche ren der Z. L. M. weder heeft georgani seerd. Aanwezig waren ditmaal vertegenwoor digers van het Kringbestuur en enkele andere belangstellenden. De leider van den cursus, de heer E. V i s s c h e r, heeft den cursisten vra gen gesteld over de behandelde leerstof, waarbjj zooals te verwachten was, met de modernste uitvindingen en begrpippen re kening is gehouden. Over het algemeen werden de vragen door de 41 van de 44 jongelui, die aan den cursus deelnamen, en die een diploma zouden ontvangen, vlug beantwoord. Hierna heeft de voorzitter van den kring, mr. M. C. van der Minne het woord genomen en zich het eerst ge wend tot den heer Visscher, zijn blijdschap uitsprekend, dat deze, die verleden jaar wegens het hem overkomen ongeluk niel aanwezig kon zijn, nu den cursus weder op zijn bekende goede wijze heeft kunnen leiden. Ook bracht spr. dank aan den heer Braam uit Goes, die verleden jaar de taak van den heer Visscher had overgenomen, en die nu ook blijk van belangstelling gaf Zich tot den heer J. H. Voorthuijzen wen dende wees spr. er dezen op, dat hij goed heeft kunnen beoordeelen wat er veran derd is, sedert hij op de schoolbanken zat om kennis van de machines enz, te ver krijgen. Het bestuur stelde ook zeer op prijs de tegenwoordigheid van de heeren M. J. Louws en W. Vermeulen, terwijl spr. ook zijn medebestuursleden de hee ren Kleinepier en Wisse toesprak. Dank bracht spr. den heer Visscher voor de wijze waarop hij ook nu weer de vra gen stelde en over het behandelen van de moderne zaken. Dit maakt het zeer in teressant Tot de cursisten zeide spr. dat zij nu den eersten stap hebben gezet op een weg, die hen verder door het leven van groote beteekenis kan zijn. Spr. heeft de vragen niet van het begin af bij gewoond, maar is toch zeer dankbaar voor de gebleken resultaten. Het is zeker niet geheel volgens de vooropgezette plan nen van de Z. L. M., dat deze cursus zoo geworden is, als hij nu is, doch de Z. L. M. gaat er toch ook mede accoord de ontwikkeling van het vak op deze wijze te steunen Spr. hoopte, dat uit deze jongelui knappe machinisten zullen voortkomen. Dit kan als zij voortwerken op den geieg- den grondslag. Dank brengt spr. ten slot te aan het bestuur van de Ambachtsschool en ging daarna over tot de uitreiking van de diploma's aan de volgende cursisten: J. M Mes, J. C Bal, J. L. Verduyn, J. Tiersen, E. W. Westveer, W. Vermeulen, A C. de Smit, allen Middelburg, L. Kluif hout, Biggekerke, J Holtkamp, J. C. Ra- gut, K. C. Rison, H F. Laroes allen Vlis- singen, J Risseeuw, Grpede, C. M. van H. Rademaker, Hansweerd; M. Gravers, Soeburg; Q. v. d. Weele, B. J. Finson, beide Nieuwdorp; C. de Korte, Melisker- ke; C. H. Kloote, W. Schraver, A. Beijé, H. de Jonge, allen Zieriksee; J. P. Hage, H. J. Hage, beide Ouwerkerk; J. J. van Lujjck, Schoondijke; S. Vreeke, A. Vree- ke, beide Grijpskerke; F. J. V. Vermandei, Bergen op Zoom; H. J. Schouwenaar, M. B. Rijn, J. v. d. Berg, J. J. Zembasch, allen Goes; D. Fluyt, Sirjansland; C. Nijssen, Kapelle; J. F. Aarnouts, IJzendijke; J. Brouwer, Koudekerke; P. J. M. v. d. Wal- le, Hulst en P. Sandee, Ierseke. De heer M. J. Louws heeft enke le der gediplomeerden ook nog goed be antwoorde vragen gesteld, waarna twee der jongelui dank hebben gebracht aan de Z. L. M. voor het organiseeren van den cursus en aan den heer Visscher voor de ontvangen lessen. De heer Visscher heeft in de eerste plaats den heer Braam in het open baar dank gebracht voor den steun tij dens zijn ziekte, het was wel iets bijzon ders, dat een oud cursist de leiding op zich nam. Ook den heer Louws bracht spr. dank. Tot de jongelui deed spr. dit voor de prettige Zaterdagmiddagen. De V o o r z. sloot daarop deze, ook voor de toehoorders, leerrijke samenkomst. VROUWENPOLDER. De Geref. meisjes- vereeniging „Bid en Werk" hield in een der lokalen van de bijz. lagere school alhier, onder leiding van haar presidente, mej. Vroon, haar 19e jaarfeest, waarin naast vele ouders en begunstigers, o.m. de bur gemeester en afgevaardigden van naburige vereenigingen tegenwoordig waren. Het jaarverslag van de secretaresse getuigde van 'n gezond en bloeiend vereenigingsleven, terwjjl uit dat van de penningmeesteresse bleek, dat de vereeniging er ook-financieel goed voor staat. Verschillende voordrach ten, samenspraken e.d. werden op verdien stelijke wijze uitgevoerd. Een en ander werd door de talrijke aanwezigen op prijs gesteld. Aan het slot van het feest werd nog het woord gevoerd door burgemeester Maas, waarna de presidente de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze sloot. RAAD VAN 'S-GRAVENPOLDER. Dokter Nieuwenhuijse tot ge meente-arts benoemd. 'S-GRAVENPOLDER. Onder voorzitter schap van burgemeester Van Meerendonk vergaderde Vrijdag de Raad voltallig. Naar aanleiding van de voorgelezen no tulen deelde de v o o r z. mede, dat de no taris zich gegriefd voelt door de uitlating van weth'ouder Verhulst in de vori- gevergadering, dat de notarissen bij de-ver pachtingen de oppervlakte van den verpach ten tuingrond slecht vergeleken hebben met de kadastrale grootte. In verband hiermede wilde spr. verklaren, dat de verjaring van 't eigendomsrecht op 'n perceeltje gemeente grond niet aan den notaris te wijten is, daar uit het kadaster de werkelijke grootte van den tuingrond aan de Stiersweide niet blijkt. De notaris heeft dezen grond slechts eenmaal verpacht en heeft toen verpacht de oppervlakte welke hem door het ge meentebestuur was opgegeven. Wethouder Hoogesteger merkte op dat de bewuste grond vroeger slechts bestond uit water en riet. Later is er een sloot gegraven en toen is men de juiste scheiding kwijt geraakt. Z.i. heeft niemand schuld. Een verzoek van E. J. Gelok om vergoe ding ingevolge art. 13 der L. O. wet in de vervoerkosten van zijn zoon, die de open bare u.l.o school te Goes bezoekt, werd in gewilligd. Toegekend werd f 1 per maand. Tot leden van het stembubureau voor de verkiezing van de provinciale Staten wer den benoemd de heeren J. de Schipper en C. Riemens. Tot plaatsvervangers de overi ge raadsleden. Tot leden van het stembureau voor de meenteraadsverkiezing werden benoemd de heeren C. H. Blok en J. Vermue. Tot plaatsvervangers de overige raadsleden. Vervolgens was aan de orde de kwestie van het al of niet verlengen van het con tract met de gemeenten Hoedekenskerke en Baarland inzake benoeming van een ge- meensehappeljjken gemeentegeneesheer, welk contract op 1 Juli a.s. afloopt. Naar aanleiding van dit punt kwam ter tafel een verzoekschrift onderteekend door 20 armlastigen of minvermogenden waarin dezen den Raad verzochten om dokter Kole weer tot gemeentearts te benoemen. De v o o r z. herinnerde er aan, dat dit contract reeds bestaat sinds 1889. Het werd aangegaan, omdat er geen dokter te 's-Gra- venpolder woonde. Nu er zich een arts heeft gevestigd wordt het een moeilijke kwestie. B. en W. waren echter unaniem van oordeel, dat in het belang der gemeen te de in de gemeente gevestigde arts tot ge meente-arts moet worden benoemd. Het is overigens een pijnlijke zaak daar er al- gemeene lof is over de capaciteiten en het werk van dokter Kole. De heer De Schipper wees er op, dat er feitelijk geen vacature is. De be noeming was wel tijdelijk maar het is toch regel dat, indien er niets op iemands werk valt aan te merken, men herbenoemd wordt. Op de vraag van den heer D e K 1 e r k antwoordde de v o o r z. dat een nieuw con tract met Hoedekenskerke en Baarland niet persé voor zes jaren hoeft te worden geslo ten indien de Raad dit niet wenscht. Na am pele discussie werd het voorstel van B. en W. om het contract niet te verlengen aan genomen met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren Blok, Vermue, Hoogeste ger en Verhulst. Tegen de heeren De Schip per, Riemens en De Klerk. De jaarwedde van den nieuwen genees heer werd daarna vastgesteld op f 350. De heer De Schipper, gesteund door de heeren Hoogsteger en De Klerk, stelden voor om den nieuwen gemeentearts voor den tijd van 3 jaren te benoemen. De v o o r z. merkte op, dat hiertegen van hoogerhand wellicht bezwaar zou wor den gemaakt aangezien voor dergelijke be trekkingen als regel vaste aanstellingen moeten worden gegeven. Het voorstel van den heer De Schipper werd aangeno men. Tot gemeentegeneesheer belast met de VOETBAL, DE ZEEUWEN—T.S.C. 5—1. De nederlaag heeft T.S.C. niet te dan ken aan voortreffelijk spel van De Zeeuwen. Integendeel. De T.S.C.-ers verschenen met verscheidene invallers, voorts was het glib berige veld een geduchte handicap en ten- slotte het verkeerde systeem van de backs, waarmee zjj de buitenspelval trachtten toe te passen. Zij moesten dit met 3 doelpunten bekoopen. Het spel van de thuisclub viel bitter tegen, vooral van de voorhoede. Wan neer de vleugelspelers niet zoo slordig ge speeld hadden, was het niet bij 5 doelpun ten gebleven. Scheidsrechter Geenen had zijn dag niet. Talrjjk waren de Zeeuwen-aanvallen, doch de backs der bezoekers waren in pri ma vorm en eerst na een kwartier kon Poerstamper met een ver schot den inval ler-doelman verschalken. Hierna leidde Ses- tig eenige goede aanvallen, doch met hulp van de palen, hield Zietse zijn doel schoon. De Zeeuwen-aanvallen strandden steeds op buitenspel, doch dit spelletje zag D'Jong in en door zijn snelle start kon hp 2 doel punten maken. Nadat Mossel den stand op 40 had gebracht, waarbij hij o.i. zijn han den gebruikte, scoorde de rechtsbinnen der gasten even vóór rust het zeer verdiende tegenpunt (41). Spoedig na de hervatting scoorde Smit opnieuw (51). Hierna daalde het spelpeil zienderoogen. De Oosterhouters zetten alles op den aanval, terwijl de zwartbaadjes, on danks den grooten voorsprong, met man en macht gingen verdedigen. Goes nTerneuzen H 16. De Goes-reserves begonnen met eenige goed-opgezette aanvallen en namen door Anthonisse al spoedig de leiding. Geleide lijk werden de gasten echter gevaarlijker. Hun spel was vlotter en het plaatsen der ballen was beter verzorgd, terwijl ze ook meer geestdrift toonden. Zoo werden eeni ge fouten der Goes-achterhoede, dank zij 't doorzetten der Terneuzen-voorwaartsen met doelpunten afgestraft. Met 41 voor de bezoekers ging de rust in. Na rust gaf Goes iets beter partij, doch de voorhoede bleek machteloos en kon, zelfs voor open doel, nog tot geen goed gericht schot ko men. Terneuzen scoorde nog tweemaal en won dus met 61. Goesche BoysVlissingen IH 16. Voor rust, met wind mede, was Vlis singen III vrijwel geregeld in den aan val. Slechts enkele malen wisten de Boys gevaarlijk te worden, zonder dit evenwel met een goedgericht schot te kunnen be sluiten. Bij de gasten gelukte het beter en vijfmaal wisten ze het net te vinden. Na rust wogen de partijen goed tegen el kaar op en waren de Goesche Boys zelfs gevaarlijker dan hun gasten. Toch kon Schmid slechts eenmaal scoren, dank zij het uitstekende verdedigen van het Vlis- singsche achtertrio. Enkele malen werden ook de Vlissingsche aanvallen besloten met een goed schot doch de keeper der Boys had er danig goed gezicht op en greep steeds moedig en betrouwbaar in. Zelfs een strafschop werd door hem gekeerd. In de laatste minuut had Vlissingen, na een warrige scrimage nog succes met een kopbal. Zij won dus met 61. KORFBAL. V.K.V.—Swift m 1—8. Zaterdag werd te Vere een vriendschap pelijke korfbalwedstrijd gespeeld tusschen V.K.V. en Swift III. Swift kwam zeer ver sterkt op, terwijl V.K.V. juist haar reserves mede had opgesteld. Aanvankelijk beant woordde V.K.V. het offensief der Swiftianen goed en kon na het eerste Swift punt van Brasser de mooie gelijkmaker van R. Gel dof volgen (11). Harinck maakte no. 2 voor Swift (12). Na de rust volgde spoe dig door De Klerk het derde Swiftpunt en werd V.K.V. overspeeld. Achtereenvolgens doorboorden de d§mes Mien Geerse en Bets Joziasse het V.K.V. doel, waarna ten slotte Brasser, mej. Tekla Reekers en we derom Harinck de score voltooiden. ZWEMMEN. HET WERELDRECORD 100 YARDS BORSTCRAWL VERBETERD. Door Ragnhild Hveger. Op een zwemwedstrijd te Aarhuus heeft Ragnhild Hveger het trotsche record op de 100 yards borstcrawl, dat op naam stond van Willy den Ouden met 0,1 sec. verbe terd. De Deensche zwemster legde dezen afstand in 59,7 sec. af. Willy den Ouden had reeds het record zeer scherp gesteld, toen zij op 4 Febr. 1934, dus ruim vijf jaar gele den, te Kopenhagen het record op 59,8 sec. bracht. DAMMEN. Om het persoonlijk kampioenschap van Nederland. Zaterdagavond zijn te Rotterdam eenige partijen uit de negende ronde van het tor nooi om het persoonlijk kampioenschap dammen van Nederland gespeeld. De uit slagen luiden: Drujjf verliest van Dukel; Van der Kraan wint van Kinnegin; Loch- tenberg remise met Idzerda; Vos remise met Keiler. De uitslagen van de partijen, Zondag ge speeld waren: Keiler wint van Cohen; Raman remise met Druyf; Vos wint van Idzerda; Dukel remise met Van der 's-Gravenpolder. Op dokter Kole werden 2 stemmen uitgebracht. Bij de rondvraag maakte de heer De Schipper de opmerking, dat het in de vorige vergadering genomen besluit om de demping van de sloot langs de Dorpsstraat aan te besteden onder de inwoners van 's- Gravenpolder, niet werd uitgevoerd. De v o o r z. antwoordde, dat het niet doelmatig was om voor de demping de gras zoden van den Haagdijk te gebruiken. Daar het werk reeds lang genoeg geduurd had besloten. B. en W. den knoop door te hakken en grond te koopen te Ovezande. Het werk is geheel uitgevoerd door den vrachtrijder en steuntrekkers uit 's-Gravenpolder. Wethouder Hoogesteger verklaar de nog dat het in de bedoeling gelegen had het werk aan te besteden. Op advies van den gemeenteopzichter hebben B. en W. 1 TTA4 „l. Kraan; Bom wint van Rustenburg. Voorts speelde Bom nog remise met Cohen. De stand luidt thans: 1 Keiler 14 p.; 2 Vos 13 p.; 3 en 4 Bom en Van der Kraan beiden 12 p.; 5 Kinnegin met 11 p.; 6 en 7 Raman en Dukel 10 p.;. 8 Idzerda 9 p 9 Rustenburg 8 p.; 10, 11 en 12 Cohen Druyf en Lichtenberg allen 7 p. SCHAATSENRIJDEN. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN HARDRIJDEN. De Fin Vasenius kampioen. Langedijk tiende. Te Helsinki (Finland) zijn de wereldkam pioenschappen in het hardrijden op de schaats onder slechte weersomstandigheden gehouden. Zaterdag werden de afstanden op de 500 en 5000 m verreden. Van de Ne- derlandsche rijders was Jan Langedijk de beste op den eersten dag. Hij werd tiende op de 5000 meter. De voornaamste reslutaten waren Zater dag: 500 meter: 1 Engnestangen (Noorw.) 44.8 sec.; 2 en 3 Berzins (Letland) en Vasenius (Finland) 45.4 sec.; 17. Langedijk 48.1 s.; 26. Koops 49.5 s. 5000 meter: 1 Mathisen 9 m 31 s.; 2. 3 en 4 Waagberg (Noorw.), Berzins en Vasenius 9 m. 41.3 s.; 10 Langedijk 9 m. 58.2 s.; 12 Koops 10 m. 0.8 s.; 19 Buyen 10 m. 11.1 s. De tweede dag. De spannende strijd tusschen den Euro- peeschen kampioen, den Let Berzins, en den Finschen kampioen, Vasenius, waarbij de ti tel van wereldkampioen den inzet vormde, is op den tweeden dag der kampioenschap pen in het voordeel van den laatste beslist. Birger Vasenius, de nieuwe wereldkam pioen in het hardrijden, heeft aan de Noor- sche hegemonie een einde gemaakt, immers, sedert 1931, toen Klas Thunberg den titel voor de laatste maal won, heeft steeds een Noor het wereldkampioenschap behaald. Wat de Nederlandsche rijders betreft, verheugend zijn de resultaten van Buyen te noemen. Zoowel op de 1500 als de 10.000 meter was hij de snelste Nederlander. Zijn debuut in de wereldkampioenschappen is zeker niet slecht te noemen. De resultaten waren Zondag: 1500 meter: 1 Vasenius 2 m. 30.7 s.; 2. Ekman (Noorw.) 2 m. 36 s.; 3. Mathisen 2 m. 36.7 s.; 17 Buyen 2 m. 42.5 s.; 21. Lange dijk 2 m. 44.6 s.; 26. Koops 2 m. 46.7 s. 10.000 meter: 1. Berzins 19 m. 19.5 c.; 2. Vasenius 19 m. 27.9 s.; 3. Mathisen 19 m. 58.3 s.; 10. Buyen 21 m. 4.9 s.; 12. Langedijk 21 m. 22.8 s.; 13. Koops 21 m. 49.6 s. Algemeene rangschikking: le wereldkam pioen Vasenius (Finland); 2. Berzins (Let land); 3. Mathisen (Noorwegen). 10 Lange dijk (Ned.); 11. Buyen (Ned.) en 13. Koops (Ned.) Graham Sharp wereldkampioen kunstrijden. Te Boedapest zijn de wereldkampioen schappen kunst rij den betwist. De titel werd veroverd door den Engelschman Graham Sharp met ruimen voorsprong op zijn land genoot Tomlins. DINSDAG 21 FEBRUARI. HILVERSUM I 1875 EN 301,5 M. AVRO-Uitz. 8.00 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram. 11.00 Wenken voor de huishou ding. 11.30 Omroepork. (Om 12.15 Ber.). 12.30 Gram. 1.00 Omroepork. 1.50 Cabaret (Opn.). 2.45 Kniples. 3.45 Calvet-kwartet. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Gram. 6.15 AVRO-Salonork. (Om 6.25 Ber.) 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dance Band. 7.30 Engelsche les. 8.00 Ber. ANP., radiojournaal. 8.20 Gram. 8.30 Bonte Dins- dagavondtrein. 10.00 Radiotooneel. 10.20 Renova-kwintet en solist. 11.00 Ber. ANP., hierna Erwin Sandor's ensemble. 11.40 12.00 Orgelspel. HILVERSUM H 415,5 M. KRO.-Uitz. 4.00—5.10 HIRO. 8.00—9.15 Gram. (Om 8.15 Ber. 10.00 Gram. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Ber. 12.15 KRO-Ork. en gram. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Modecursus. 4.00 Gram. 4.05 Causerie. 4.20 Gram. 4.25 Causerie. 4.40 Gram. 4.45 HIRO-Post. 4.50 Gram. 4.55 Causerie. 5.10 KRO-Melodisten m.m.v. so list. (5.45—6.05 Felicitaties). 6.35 Ber. sportpraatje. 7.00 Ber. 7.15 Causerie. 7.35 Gram. 8.00 Ber. ANP. 8.15 KRO-Symphonie- ork. 9.00 Vastenavondprogr. 10.30 Ber. ANP. 10.40—12.00 Zunki Joska's Hongaarsch ork., KRO.-Ork. en solisten. DROITWICH 1500 M. 11.40—11.45 Gram. 12.20 Progr. gewijd aan Kensington Palace. 12.50 Norman Brooks Berkeley Sextet. 1.25 Uit Parijs: Stafmuziek Garde Républicaine. I.502.20 Toespr. vanwege het Leger des Heils. 4.15 Sportrep. 4.30 Gram. 4.45 Viool en piano. 5.20 Charles Brill's ork. m.m.v. soliste. 6.20 Ber. 6.45 Vragen over „Na tional Service". 7.00 Northem-ïreland-Ork. m.m.v. solist. 7.50 Causerie. 8.20 Revue. 9.20 Ber. 9.45 Interview. 10.10 Harmonie-ork. 10.40 Pougnet-Morrison-Pini-trio. 11.35 Grosvenor House dansork. 11.5012.20 Dansmuz. (Gr. pl.). RADIO-PARIS 1648 M. 9.00, 10.00 en II.20 Gram. 12.35 Zang. 1.10 Gram. 1.25 W. Cantrelle-ork. 2.00 Gram. 2.35 Piano. 2.50 Gram. 4.40 Zang. 4.55 Gram. 5.05 Viool. 5.25 Gram. 5.35 Viool en piano. 6.35 Zang. 6.50 Piano. 7.20 Locatelli-ork. 8.35 Radio tooneel. 10.3511.50 Kamermuz. KEULEN 456 M. 5.50 en 6.30 Gram. 7.50 Schrammelensemble en solisten. 11.20 ork. 1.30 Pop. conc. 3.20 Ork. en- kleinork. 6.30 Gram. 7.30 Carnavalsprogr. 9.35 Leo Eysoldt's ork., instrumentaal kwintet en so listen. 11.202.20 Stuttgarter ork., klein- orkest, koor en solisten. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Ork. 1.50—2.20, 5.20. 6.50 en 7.20 Gram. 8.20 Folkloristisch progr. 9.20 Symphonie-ork. en gram. 10.3011.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 Radio-ork. 1.30 Dansork. 1.502.20 Rad'o-ork. 5.20 Dans ork. 6.25 Carnavalsrep. 8.20 Radio-ork. en solist. 9.00 Radiotooneel. 9.30 Radio-ork. 10.30—11.20 Gram. DEUTSCHE ANDS,NDER 1571 M. 7.30 Politiek dagbladoverz. 7.45 Gram. 8.05 Inl- volg. uitz. 8.2011.35 Uit Rome: Opera. /n IA o OA ini/u mw T»or 10 55 In elk opzitbt superieur 20 voor 25 et. 1 li AMERICAN ^CIGARETTES (Ingez. Med.) Kantongerecht Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding der Motor- en Rijwielwet en/ of het Motor- en Rijwielreglement en ver- keersverordeningen: J. F. T. H., Middel burg, vrijspraak, H. O., Middelburg, 0.50 of 1 d. h„ J. J. v. D., Krabbendijke, A. M. S., Schore, W. J. F., Soeburg, J. K„ Ka pelle, M. G. M„ Middelburg, J. C. M., G. K. v. d. B., H. N., Vlissingen, ieder 1 of 1 d. h., D. V., Vlissingen, W. v. L., Sint- Laurens, ieder 2 of 2 d. h.; A. C. K., Kapelle, 2.50 of 2 d. h.; J. A. de R., Bie- zelinge, M. J. L., Baarland, P. de J., 's Heer Arendskerke, J. J., Soeburg, G. S., Arne- muiden, J. W„ Ierseke, ieder 3 of 3 d. h.; J. J. de K., Koudekerke, 1 en 6 of 1 en 3 d. h., J. F. F., Middelburg, 5 of 3 d. h.; J. F. F., Middelburg, 5 of 3 d. h.; M. G., Goes, J. W. P., Ierseke, J. v. d. L., Wolfaartsdijk, P. v. L„ Kapelle, allen 5 of 5 d. h.; R. A. S„ Kloetinge, 7.50 of 5 d. h.; M. G., Arnemuiden, 3 en 1 of 2 x 1 d. h.; G. v. d. B., Goes, teruggave aan ouders. Straatschenderij: M. W. Soeburg 10 b. s. 5 d.h. Niet onverwijld aanteekening houden van alle door hem gekochte goederen: J. V., Ka.- pelle: 5 b. s. 5 d.h. Openbare dronkenschap: P. J. B., Soe burg, 10 of 10 d. h„ C. J. O., Vlissingen, f 8 of 4 d.h., M. W., Soeburg, f 15 of 10 d.h. Loopen over eens anders grond: H. J. R., A. H. D. en G. R. P., allen te Vlissingen,' allen geen straf. Overtreding 'Arbeidswet: J. P. E„ Vlissin gen 7.50 of 5 d. h. Zonder de daarvoor vereischte vergun ning een inrichting voor de uitoefening van het kruideniersbedrjjf vestigen: P. J. M., Domburg, vrijspraak. Melk vervoeren ten aanzien waarvan niet was voldaan aan de eischen gesteld krach tens 't Melkbesluit: C. K„ Vliss., vrijspraak. Overtreding Landbouw-crisiswet: J. de N., Arnemuiden, 5 of 5 d. h. In eenige gemeente zonder vergunning van B. en W. waren, andere dan gedrukte stukken aan de huizen te koop aanbieden: LT. de V., Goes en P. J. C„ Soeburg, ieder 1 of 1 d. h. Te Goes verblijven in de portiek van een woning: J. 3e R., 's Heer Abtskerke, 1 of 1 w. tuchtsch. Mosselen vervoeren zonder voorzien te zjjn van een door of vanwege den minister van landbouw en visscherrj afgegeven ver- voervergunning: F. A. E. V., Clinge, 5 of 3 d. h. MIDDELBURG Dl 21 Feb. Cabaret o.l. Marie Hamel, Schuttershof 20.00 h. GOES. Dl 21 Feb. Openb. les Ambachtsschool 14.00—16.00; 19.00—21.00 h. Huist oerctN ELECTRO, Midd. VR 17—DO 23 Feb.: „Circusreizigers" en „Enkele reis Hollywood", 20 h. ZO 15 h. matinée. CITY, Midd. VR 17—DO 23 Feb.: „Marine pronkstukken" en „Jalouzie", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 17-DI 21 Feb. „Professor Pas op" en „Bulldog Drummond neemt revanche", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. MA „Aan de Rand der Sahara". WO matinée 15 h. met „Professor Pas op". ALGEMEEN. Dl 21 Feb. Verg. Luchtbescherming, Lez. mi lichtb„ spr. overste Bierman afd. Koudekerke: t Zand, zaal Buitentuin eV

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6