lp &eetmr0cfye HIDDELBURGSCHE COURANT (&GOESCHC COURANT - een kraan van een Amerikaan! GRIEP binnenland. ZEELAND. ONDERHANDELINGEN NEDERLANDSCH-DUITSCH HANDELSVERDRAG. De Tramwegen-Fusie in Zeeuwsch-Vlaanderen. @0ES. WALCHEREN. BEWEERDE VERDUISTERING VAN MOSSELEN, (Ingez. Med.) WEERBERICHT, VlCKS VA-TR@-5S@L (Ing. Med.) Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139} te GOES Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255, Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. jjPggg NUMMER *1. TWEE BLADEN. VRIJDAG r^j—i 17 FEBK» 1939. EERSTE BLAD. 182e JAABG. Advertentlën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bQ vooruitbetaling. -,Brieven, of adres bureau V. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. DE INDIë-VLUCHT VAN DE IïEEREN ROUS EN HEYMANS. Hedenmorgen tilt Vüssingen ver trokken. De heeren Heymans en Rous, die giste ren van Schiphol zijn opgestegen vooi hun sportvlucht naar Indië, en tot twee maal toe naar Vlissingen moesten terug- keeren in verband met de slechte weers omstandigheden boven België, zijn vanoch tend te 7,40 van Vlissingen vertrokken, met Turjjn (Noord-Italië) als eindbestem ming voor heden. BEVORDERING VAN EEN VEILIGE VAART DER KOOPVAARDIJSCHEPEN IN TIJDEN VAN OORLOG. „Cursussen handelsbescherming" ingesteld. Naar wij vernemen heeft de regeering besloten hier te lande ..cursussen handels- bescherming" in het leven te roepen. De regeering is tot dit besluit gekomen uit overweging, dat het ter bevordering van de veilige vaart van de Nederlandsche koopvaardijschepen in tijd van oorlog of oorlogsgevaar noodig is gezagvoerders, stuurlieden en machinisten reeds in vredes tijd op de hoogte te brengen van hetgeen ter zelfbeveliging door de schepen kan wor den gedaan. Tot dit doel worden twee series cursus sen gegeven, en wel een voor hen, die geen examen voor hoogeren rang meer hebben af te leggen en een tweede voor hen, die in het bezit zijn van het diploma 2e of 3e stuurman of machinist diploma a. of b. Voor de eerste categorie zullen de cur sussen, waaraan de deelname vrijwillig is, worden gehouden in de kweekschool voor de zeevaart te Amsterdam en in de zee vaartschool te Rotterdam. Elke cursus duurt vijf dagen (van Maan dags tot en met Vrijdags), doch de cursus sen kunnen ook in gedeelten worden ge volgd. Hierbij zullen oud-hoofdofficieren der koninklijke marine onderricht geven over de volgnde onderwerpen: algemeene grondslagen handelsbescherming, convooi- vaart, beveliging tegen duikbooten, beveli- ging tegen mijnen, luchtbescherming en ar tillerie. Voorts is bepaald, dat gezagvoerders en stuurlieden aan al deze vakken zullen deel nemen en de machinisten aan de vakken convooivaart en luchtberming. De aanvang van deze cursussen, die het geheele jaar, behalve in de maand Augs. en in de weken voor en na Paschen en Kerstmis, zullen worden gehouden, is ge steld op 3 April. Wat de cursussen van de tweede catego rie die voor 2e of 3e stuurlieden en ma chinisten diploma a. of b. betreft, in wel ke cursussen onderricht wordt gegeven in dezelfde vakken als bovengenoemd, moet op den voorgrond worden gesteld, dat de deelname hieraan wettelijk verplicht is ge steld. Deze cursussen worden als regel gegeven in de maanden Febr. (c.q. Maart), Juni en October en vangen dit jaar aan op 1 Maart. Met het onderricht zullen naast oud-hoofd officieren ook officieren der koninklijke marine worden belast. Wat de stuurlieden van deze categorie aangaat, zullen de cursussen, waarvan voor hen de duur is bepaald op ongeveer 30 uren, worden gevestigd aan de zeevaartscholen te Amsterdam, Rotterdam, Scheveningen, Vlissingen, Den Helder en Terschelling De cursussen voor de machinisten, welke slechts ongeveer 7 uren duren, zullen wor den gevestigd in de kweekschool voor ma chinisten te Amsterdam, de machinisten- scholen te Rotterdam en Utrecht en in de De Ruyterschool te V1 i s s ii n g e n, terwijl tevens is bepaald, dat de cursussen voor stuurlieden te Scheveningen, Den Helder en Terschelling ook door machinisten kunnen worden gevolgd. Tenslotte kan worden opgemerkt, dat gezaghebbenden met diploma le stuurman of machinist c. van den stoomvaartmaat schappij „Zeeland" te Vb'ssingen in aan merking komen voor den in deze plaats in te stellen cursus van de tweede categorie. Beide categorieën cursussen zijn ook toe gankelijk gesteld voor de betrokkenen uit Indië, die hier te lande met verlof ver toeven. BEGROOTING VAN HET LANDBOUW CRISISFONDS VOOR 1939. Het oordeel der Eerste Kamer. Blijkens het voorloopig verslag der Eer ste Kamer over de begrooting van het landbouw-crisisfonds voor 1939, verklaar den sommige leden vooralsnog sceptisch te staan tegenover de plannen der regee ring om de landbouw-crisismaatregelen door de bedrijfsgenooten te doen overne men. Zij meenden, dat de proef van over neming dier maatregelen door de be drijfsgenooten slechts dan kan worden aanvaard, indien vaststaat, dat de boeren redelijke prijzen voor hunne producten zullen kunnen erlangen. Enkele leden achtten het tegenwoordige stelsel van steunverleening aan den land bouw, met name de wijze, waarop de mid delen er voor worden gevonden, zeer schadelijk. Onjuist en voor de economische ontwikkeling des lands zeer belemmerend is het naar hun meening, dat de door den steun veroorzaakte druk op den minst draagkrachtige en in vele gevallen ook di rect op het bedrijfsleven wordt gelegd. Met bezorgdheid zagen deze leden voorts de stijging van de pachtprijzen, vooral omdat zij een te groot deel van de bodem opbrengst aan den grondeigenaar doet toekomen, ten koste van boer en arbeider Gevreesd werd, dat de pachtkamers en of bureaux bij het vaststellen van de pachtprijzen rekening zullen houden met de sterk gestegen koopprijzen, wat deze leden onjuist en onbillijk zouden achten. Sommige leden waren van oordeel, dat de herhaalde verhooging van monopolie heffingen op granen, speciaal om den richt prijs yan de rogge en gerst te steunen niet altijd tot gewenschte resultaten hac geleid. Huns inziens ware het beter, in dien de regeering rogge uit de markt zou nemen. De normen van de steunregeling voor de kleine boeren en tuinders achtten en kele leden te laag. Zij konden zich ook niet vereenigen met het gevoerde tuin- bouwbeleid. De tuinbouwwereld gaat ge bukt onder veel te hooge vaste lasten. Verscheidene leden stelden de vraag of de minister bereid is een onderzoek te doen instellen naar de mogelijkheid van omzetting van wei- in bouwland en de wij ze, waarop deze omzetting zou kunnen worden bevorderd. Eenige leden merkten echter op, dat zij zich tegen een al te groote omzetting van wei- in bouwland zouden moeten verzetten, tenzjj dit voor defensiedoeleinden nood zakelijk zou zijn. Vele leden achtten het nadeelig prijs verschil tusschen Nederlandsche en Deen- sche boter op de Engelsche markt, dat ge woonlijk 10 ct. en meer per kg bedraagt, zeer bedenkelijk en vroegen zich af, oi er wel voldoende naar wordt gestreefd, dit verschil door verbetering of aanpas sing der hoedanigheid van het Neder landsche product aan de in Engeland ge stelde eischen op te heffen, hetgeen ette lijke millioenen minder aan exportuitkee- ring en kans op vermeerdering van den uitvoer zou beteekenen. Gewezen werd op den zeer ongunstïgen toestand, waarin vele zoogenaamde koude- grond-tuinders verkeeren. Honderden hun ner, zoo merkten sommige leden op, ver keeren in groote armoede. Zij vroegen of, met het oog op den nood der hierbedoelcV groep producenten, over 1938 niet een richtprijs van 100 pet. in plaats van 90 pet. op zün plaats zou zijn. DE „MILDE" BUSSEN BLIJVEN VOORLOOPIG RIJDEN. Men meldt ons uit Den Haag: Ondanks het noodwetje en het nieuwe R.A.P. blijven de concessielooze busdiensten van 's-Gravenhage op Amsterdam en Rot terdam normaal voortgaan. Men kan ieder uur per bus van Sommeling naar de hoofd stad en per bus van Stoop die hiertoe een reisstichting „Het Christoffelfonds" in het leven heeft geroepen naar Rotter dam of Leiden gaan. Van inbeslagneming der bussen is blijk baar, sedert de uitspraak dienaangaande van den Hoogen Raad, geen sprake meer. De politie heeft zich er toe bepaald, een bus van iedere onderneming aan te houden en een proces-verbaal op te maken en zij wacht nu rustig af, welke gevolgen deze processen-verbaal bij de justitie zullen heb ben, waarbij het zich laat aanzien dat de exploitanten den strijd opnieuw tot in de hoogste instantie zullen uitvechten. Op 20 Februari a.s. zullen te Den Haag de onderhandelingen over een nieuw han delsverdrag tusschen Nederland en Duitsch- land worden aangevangen, in verband met het afloopen van het bestaande verdrag op 1 April a.s. De leider de Duitsche delegatie ministeri- al-direktor dr. Walter is met eenige leden der delegatie bereids hier te lande gear riveerd. HET SERUM TEGEN MOND- EN KLAUWZEER. De heer Weitkamp stelt vragen aan den minister. Het Tweede Kamerlid de heer Weitkamp heeft aan den minister van economische za ken de volgende vragen gesteld: 1. is het juist, dat sedert December 1937 door het serum-instituut in België zijn af geleverd 35.000 liter reconvalescenten-se rum als voorbehoedmiddel tegen mond- en klauwzeer? 2. Is het juist, dat de totale kosten, aan deze aflevering verbonden, hebben bedra gen 300.000 franken of ongeveer 8.50 fran ken per liter, dus circa 51 cent, en dat on der de kosten van afrekening ook zijn begre pen die van het aanschaffen van de voor de bereiding noodige separatoren, van de flesschen waarin het serum afgeleverd wordt, enz.? 3. Indien deze vragen bevestigend worden beantwoord, is dan de minister alsnog be reid, in afwijking van het door hem op 16 Januari 1939 gegeven antwoord op de op dit onderwerp betrekking hebbende vragen van 28 December 1938, te bevorderen, dat de prijs van het zoogenaamde reconvaies- centen-serum tegen het mond- en klauw zeer hier te lande aanzienlijk worde ver minderd? STIJGEND GEBRUIK VAN SIGARETTEN. Ten koste van rook- en pruim tabak. De in de Januari-aflevering van het maandschrift van het centraal bureau voor de statistiek gepubliceerde cijfers voor 1938 toonen opnieuw aan, dat het ver bruik van tabak een belangrijke verande ring van structureelen aard ondergaat. Dit spreekt het duidelijkst bij vergelijking met 1929, het laatste jaar vóór de crisis. Ondanks de groote verandering van de koopkracht der bevolking is het gemid delde verbruik van sigaretten per hoofd onder onderbrekingen van eenig be lang gestegen van 409 in 1929 tot 549 in 1938. Daartegenover staat een vermin dering van het verbruik van rook- en pruimtabak e d. van 1,45 kg (na een stij ging tot 1,59 kg in 1932) tot 1,16 kg. Aan gezien het hoofdelijk gebruik van sigaren slechts geringe schommelingen vertoond heeft en per saldo nog eenigszins gestegen is (van 173 tot 179), is de stijging van het verbruik van sigaretten dus practisch ge heel gegaan ten koste van dat van rook- en pruimtabak. De totale uitgaven voor tabaksfabrikan- De eigenliefde is de grootste van alle vleiers. ten zijn in bedoelde periode belangrijk verminderd, nl. van 173 tot 132 milüoer, gulden of per hoofd der bevolking var. 22 tot 15. Er heeft dus ook een be langrijke daling van de gemiddelde waarde der verbruikte artikelen plaats gevonden. Voor sigaren van 69 tot 42 per dui zend, voor sigaretten van 17 tot 10 per duizend en voor rook- en pruimtabak e.d. van -236 tot 175 per 100 kg. Het trekt de aandacht, dat de na 1930 begonnen daling van de totale waarde sinds 1936 weer voor eenige stijging heeft plaats gemaakt. Bedroeg de waarde in 1930 183 mililben, in 1936 was deze 124 millioen en in 1938 132 millioen. NED. TUINDERSBOND VRAAGT UITKEEKING IN CONTANTEN. De Nederlandsche tuindersbond heeft een schrijven gericht tot den minister van eco nomische zaken, waarin hij den minister vraagt, den maatregel, waarbij de kleine groenten-steuntuinders hun uitkeering ge deeltelijk in natura ontvangen, althans voor dit voorjaar ongedaan te maken. De kleine tuinders zijn nl. niet in staat de meestdrin- gende bedrijfsinkoopen te doen door gebrek aan contanten. „GODONTEERENDE" LECTUUR IN OPENBARE LEESZALEN? Het Tweede Kamerlid de heer Van der Zaal (ar.) heeft aan den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat in een rede, uitgesproken op de jaarvergade ring der Staatkundig Gereformeerde Par tij op 8 Februari 1939 te Utrecht, is ge zegd, dat tonnen gouds worden uitgegevèn o.a. „oor openbare leeszalen, die dag aan dag de meest Godonteerende en zedenver- woestende lectuur onder het volk bren gen?'" 2. Heeft de minister, sinds in de ver gadering der Tweede Kamer van 10 No vember 1938 door >den voorzitter van den Raad van ministers op een in gelijken toon gestelde klacht werd geantwoord de' het de aangewezen weg ware, de feiten, welke ter zake bekend waren, ter fine van onderzoek mede te deelen aan den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, van eenigerlei zijde mededeelingen te de zer zake bereikt? 3. Indien de vorige vraag in bevestigen den zin moet worden beantwoord, hebben de bedoelde mededeelingen dan tot een onderzoek geleid, en, zoo ja, is dan bij dat onderzoek gebleken, dat inderdaad de mis standen bestaan, waarvan in de in vraag I genoemde vergadering bij herhaling werd gewaagd 4. Indien ook vraag 3 een bevestigende beantwoording vindt, welke maatregelen stelt de minister zich dan voor in dit op zicht te nemen? Het „Dagblad van Noordbrabant en Zee land" weet te melden, dat „in de j.l. Dins dag gehouden vergadering van commissa rissen der N.V. Breskens-Maldeghem beslo ten moet zijn om, voor dat met de onder handelingen over de fusie wordt voortge gaan, eerst opheldering te vragen aan de Z.V1. Tramwegmij. over het lanceeren van berichten als gewraakte." Dit laatste zal dan slaan op het bericht in ons blad en in de N.R.C., van jl. Zater dag, behelzende, dat de Z.V.T.M. en de S.B. M. het eens zouden zijn geworden, en dat de samensmelting dezer twee maatschappijen dus nu in zicht was. De leeftijdsgrens van de R. K. Staten- candidaten. Naar het D.v.N.B. en Z. vernaam heeft des gevraagd het algemeen secretariaat van de R. K. Staatspartij geantwoord, dat er geen reglementaire voorschriften be staan op grond waarvan bepaalde candida- ten, eenmaal candidaat gesteld, enkel uit hoofde van hun gevorderden leeftijd van de candidatenlijst kunnen worden afge voerd. Het besluit van de Kringvergadering te Goes, dat alleen op de leeftijdsgrens was gebaseerd, heeft dus geen rechts kracht. DE NIEUWE BRUG. Hoewel de nieuwe brug aan de Groote kade nog niet geheel gereed is, werd ze gisteren, ter ontlasting van het verkeer, in gebruik gesteld. Daar ook heden het ver keer er weer over ging, zal de brug daar mede wel blijvend in gebruik zijn genomen, hetgeen een geweldige verbetering be- teekent. Hosanna. Gisteravond hield het muziekgezelschap „Hosanna" zijn jaarvergadering, onder lei ding van den heer A. M. Duyvewaardt. Van den hr. A. L. van Melle was bericht inge komen, dat hij bedankt als lid der commis sie van advies. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental ongeveer gelijk bleef. Een mooi succes werd behaald op het natio naal concours te R'dam, waar men( in de afd. Uitmuntendheid Harmonie een eersten prijs behaalde. De leiding bleef in handen van den heer C. G. Govaarts. Verschillende concerten werden gegeven, terwjjl mede werking aan feestelijkheden werd verleend. De penningmeester boekte een klein ba tig saldo. Het 50-jarig bestaan van het gezelschap zal in Juli a.s. worden gevierd. Met een toespraak van den heer W. C, de Beste, lid van de commissie van advies, werd deze vergadering besloten. Ned. Bijbelgenootschap. Gisteravond werd in de Geref. Kerk een samenkomst van het Ned. Bijbelgenootschap gehouden. Ds. H. Boersma, Ned. Herv. pred. te Kloetinge, opende ze en wees er op, dat het N.B.G. recht heeft op de liefde, de toe wijding en den steun van de Christenen uit de verschillende kerken. Ds. M. v.d. Vis, Evang. pred.,vertelde van wat het N.B.G. in de 125 jaren van zijn be staan in Nederland heeft gedaan. Het aan tal leden en begunstigers is echter veel te klein. Dr. J. D. Schmidt, Ned. Herv. pred. te Kapelle, deed mededeelingen over het werk in Indië, dat zoo nauw bij de Zending is be trokken. Nog ontzaglijk veel is hier te doen wild de Bijbel in elke taal vertaald en ver krijgbaar zijn. Ds. v. d. Vegt, Geref. pred. sprak in zijn slotwoord er zijn blijdschap over uit, dat dit werk door alle Christenen gezamenlijk geschiedt. De redevoeringen werden afge wisseld door zang van een koor onder lei ding van den heer H. Wolzak en orgëlspel van den heer L. Smit. ARNEMUIDEN. Onder voorzitterschap van den heer C. Franse vond Woensdag avond een goed bezochte vergadering plaats van veehouders. Nadat de kringsecretaris der Z.L.M. de heer M. Kleinepier een duidelijke uiteen zetting had gegeven over de verbetering van het rundvee, werd besloten te trachten een contrólevereeniging op te richten. Hier voor gaven zich staande de vergadering reeds enkele leden op. Een voorloopige com missie bestaande uit de heeren J. H. Janse, A. Kluijfhout en Johs. Krijger werd be noemd. Getracht zal worden meer leden aan te werven. Hierna dankte de voorzitter den heer Kleinepier voor zijn duidelijke uit eenzetting, waarna deze bijeenkomst geslo ten werd. Brand. KOUDEKERKE. Hedenmorgen te 6 uur rukte de brandweer uit voor een binnen brand in het café Westduin van den heer Huvers. Niettegenstaande de brand zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, had men het vuur met emmers water kunnen stui ten. De brandspuit heeft geen dienst be hoeven te doen. De oorzaak is onbekend, Verzekering dekt de schade. Inbraak. SINT-LAURENS. In den nacht van Woensdag op Donderdag is ingebroken in de Geref. Kerk alhier. De ongewenschte be zoeker heeft zich met een buit van 3 te vreden moeten stellen. Het politioneel onderzoek wordt met kracht voortgezet. zuidbeveland. Het A.N.P. meldt uit Hansweerd: „In verband met klachten uit België, dat daar den laatsten tijd uit Nederland gere geld- minder mosselen werden aangevoerd dan besteld waren en dat de hoeveelheid, waarvoor betaald moest worden, niet ge leverd werd, heeft de Kon. marechaussee te Hansweerd een onderzoek ingesteld. Als gevolg daarvan zijn drie personen uit Hans weerd aangehouden, n.L twee mosselen- schippers en een heler, die bekend zouden hebben mosselen te hebben veruisterd en verkocht. Naar in België worden aangeno men zou er voor 1500 zijn verduisterd". Tot zoover dit bericht. Wij hebben, een nader onderzoek ingesteld en kwamen daarbij tot het vermoeden, dat er eenige overdrijving in schuilt. Op 't oogenblik staat nog slechts het volgende vast. Een handelaar te Mechelen meende, dat hij minder mosselen ontving dan door hem van het Centraal Verkoopkantoor te Ber gen op Zoom gekocht werden en men ver moedde, dat verduistering plaats vond tij dens het vervoer van de verwaterplaats te Ioi'seke naar Mechelen. In verb ind hier mede werden een paar scnippers bijzonder in het oog gehouden cn eergister consta teerde de marechaussee te Hansweerd, dat een hunner, die met een lading mosselen in de vluchthaven lag daar een partijtje van verkocht 100 kg) aan den parlevin ker J. P. Tegen den schipper, zijn knecht en J. P., welke laatste niet in het bezit was van een vereischte vervoervergunning werd procesverbaal opgemaakt. Of dit ge val inderdaad betrekking heeft op de ver duistering ten nadeele van den handelaar te Mechelen, zal een nader onderzoek moeten uitmaken. De schipper beweert, dat hij een partijtje eigen mosselen aan J. P. ver kocht. Het is overigens nog de vraag of de han delaar te Mechelen inderdaad voor'een be duidend bedrag is benadeeld, dit mede, om dat de mosselen tijdens het vervoer onder hevig zjjn aan gewichtsvedlies, om welke reden een tarra van 10 berekend wordt. ELLEWOUDSDIJK. Op 15 Februari werd alhier de eerste landstormbijeenkomst ge houden. De Van Hattumzaal was goed ge vuld toen Wethouder Zoeters de vergade ring opende. Hij verwelkomde de plaatse lijke commissieleden, die allen waren opge komen evenals de thans reeds aangesloten landstormers. De secretaris der gewestelijke Landstormcommissie Zeeland zette daarna in een uitvoerige rede uiteen, wat de B.V.L. nastreeft en wie er lid van kunnen worden. Hij maande de aanwezige niet-Ieden aan, zich aan te sluiten, waaraan staande de ver gadering reeds door enkelen werd gevolg gegeven. Ook werd door hem nog vertoond een serie lantaarnplaatjes over het Oranje huis. Enkele vragen van huishoudelflken aard werden beantwoord. Besloten werd Buffalo Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Meest matige, in het W. later toenemende W. tot Z. wind, aanvankelijk licht tot half bewolkt, later toenemende be wolking, weinig of geen neerslag, later toe nemende kans op eenige regen, weinig ver andering in temperatuur. UKKEL: Matige wind uit Z.W. richtin gen, over het algemeen schoon weer en ne velig, vrij koel met een nachtelijk minimum van ongeveer 0 gr. Za. 18 Febr. Zon op: 7 h 13; onder: 17 h 15. Licht op: 17 h 45. Maan op: 6 h 23; onder 16 h 47. N.M. 19 Febr. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Februari Hoogwater. Laagw&tec. Vrijdag 17 0.27 12.49 - 6.53 19.06 Zaterdag 18 1.03 13.20 7.30 19.38 Zondag 19 1.33 13.52 8.04 20.08 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Februari. Hoogwater. Laagwator. Vrijdag 17 2.12 14.31 7.55 20.12 Zaterdag 18 2.53 15.07 8.31 20.44 Zondag 19 3.28 15.43 9.03 21.14 Griep is vaak het gevolg van kou vatten. Zoodra U niest vlug een paar druppels Va-tro-nol in beide neusgaten. Het voor- I komt menige ver- I koudheid. om met de afdeeling en huisgenooten der leden de groote landstormbijeenkomst te 's-Heerenhoek op 23 Maart te gaan bezoe ken. Wethouder Zoeters sprak bij zijn slot woord den wensch uit, dat deze vergadering door meer zal worden gevolgd. Er is voor den B.V.L. in Elle.woudsdijk nog een groot arbeidsveld aanwezig. Hij is er vast van overtuigd, dat ook Ellewoudsdijk in de toe komst een afdeeling zal krijgen, die er mag zijn. HOEDEKENSKEKKE. Naar wij verne men, zal bij de aanlegplaats van den Provin cialen bootdienst naar Terneuzen een be langrijke verbetering komen. Door de Spoorwegen zal aldaar een perron worden aangebracht, hetgeen voor het drukke rei zigersverkeer van en naar Zeeuwsch-Vlaan- deren van groot belang moet genoemd wor den. IERSEKE. De raadsverkiezingen in deze gemeente zullen plaats hebben op 14 Juni. Door verschillende kommiezen van el ders is in samenwerking met de plaatselijke politie bij winkeliers huiszoeking gedaan naar ongebanderolleerd sigarettenpapier. Voorzoover bekend is niets gevonden. De roomsch-katholieke kiesvereeniging besloot in haar laatste vergadering om aan de raadsverkiezingen van dezen zomer niet deel te nemen, daar zij toch niet van den kiesdeeler kan behalen. KAPELLE. In het lokaal „Obadja" werd een vergadering gehouden vanwege de Ned. vereeniging voor Luchtbescherming met het doel om ook hier een afdeeling te vor men. Burgemeester Bierens sprak een welkomstwoord. richtte zich vooral tot overste Bierman en den heer J. J. van den Dries, die aan het hoofd staat van de luchtbescherming te Kapelle-

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1