8. GOESCHE COURANT - een kraan van sen Amerikaan! BINNENLAND. Rapport betreffende overneming der Landbouw-crisis- maatregelen door de bedrijfsgenooten. ZEELAND. HKSSCM? Het bezoek van H. M. de Koningin aan Koning Leopold. De data thans officieel vast gesteld: van 2326 Mei a.s. Hoe het tot stand kwam De inhoud van het rapport. MIDDELBURG. GOES. ZUIDBEVELAND. NOORD-BEVELAND. WEERBERICHT. LANDBOUW, LEGER EN VLOOT, Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pïeterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; Je GOES Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. m<sgm NTJMMEB 89. TWEE BLADEN. WOENSDAG 1 15 FEBR. 1939. EERSTE BLAD. 188e JAARG. rSQFca pt-oumcHTC 1 3eeua>***»$ MIDDELBURGSCHE COURANT Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeetingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, b| vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct-. Naar van officieele zijde wordt medege deeld, is thans vastgesteld, dat het bezoek van H. M. de Koningin aan Z. M. den Ko ning der Belgen zal plaats vinden van 23 tot en met 26 Mei a.s. FAILLISSEMENT COR RUYS. Blijkens de staatscourant is bij vonnis van den Raad van Justitie te Medan (Suma tra) dd. 30 December 1938 failliet verklaard de tooneelspeler Cor Ruys, die in Neder- landsch-Indië een tooneelbedrijf geëxploi teerd heeft en thans te Parijs woonachtig is. GEESTELIJKE EN MOREELE HERBEWAPENING. Stichting „De Groninger genieen schap" opgericht. De plannen voor geestelijke en moreele herbewapening zijn in de provincie Gronin gen thans zoover gevorderd, dat zij binnen kort zullen worden bekend gemaakt in een vergadering, waarin de Commissaris der Koningin in de provincie Groningen, mr. J. Linthorst Homan, een uiteenzetting zal ge ven vein de plannen, welke reeds vasten vorm hebben gekregen. Thans is opgericht de stichting „de Groninger gemeenschap", waarvan voorzitter is mr. J. Linthorst Ho- man. Voorts is een bestuursraad van vijfenvijf tig leden samengesteld. HET HONDERDJARIG BESTAAN DER NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Een jubileum-smalï'tlm. Naar wij vernemen zal de Nederlandsche filmassociatie „Visie" in opdracht van de Nederlandsche Spoorwegen ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan daarvan een smalgeluidsf'lm vein onge veer een half uur vertooningsduur vervaardigen. De regie en het manuscript zjjn van Max de Haas. De film bevat een aantrekkelijke en ar tistieke filmisch verantwoorde verhaal trant, waaraan de geschiedenis en ontwik keling van onze nationale spoorwegen ten grondslag liggen. Men zal zich herinneren, dat reeds ver leden jaar de film-associatie „Visie" de op dracht kreeg van de Nederlandsche Spoor wegen tot het maken van een jubileum film ter gelegenheid van het eeuwfeest der spoorwegen. Deze jubileumfilm zou als normale film een beeld geven van de so ciaal-economische, cultureele en technische beteekenis van het spoorwegbedrijf in Ne derland en zou o.m. een volledige repro ductie geven van de opening van den eer sten spoorweg Amsterdam—Haarlem in 1839. Het lag in de bedoeling dat de film door een filmverhuurkantoor hier te lande op normale wijze zou worden geëxploiteerd zoodat alle theaters, die gedurende of na het spoorwegjubileum belangstelling ervoor l.adden, haar konden vertoonen. De Nederlandsche Bioscoopbond was ech ter van meening, dat het hier geen cultu- reel-documentair fi'mwerk betrof, maar aangezien de film beoogde de aandacht van het publiek in gunstigen zin op een bepaal de onderneming te vestigen, deze als een reclamefilm moest worden beschouwd. Hier- Gij kunt niet te zachtmoedig wezen, waar het bijzonderheden raakt en niet te onwrikbaar, waar het om het be ginsel gaat, door werd de vertooning der film op nor male wijze in de b.oscooptheaters onmoge lijk, aangezien de spoorwegen niet wensch- ten te voldoen aan de voorwaarden, welke door den Bioscoopbond voor het vertoonen van reclamefilms worden gesteld. Hierbij werd gewezen op de tegenstel ling tot het buitenland, waar bij het eeuw feest der spoorwegen eveneens jubileum films zijn gemaakt, die als cultureele films op gewone wijze in de theaters werden ver toond. De Nederlandsche Spoorwegen hebben tengevolge hiervan van het eerste plan af gezien en thans den heer Max de Haas op dracht gegeven tot het maken van een ge luidssmalfilm, die in groote trekken dezelf den opzet zal hebben als de voorgenomen normale film. NATIONAAL FONDS VOOR BIJZONDERE NOODEN. Het bestuur van het Nat. Fonds voor Bjjz. Nooden deelt hierbij mede, dat de ont vangsten over de maand Januari 1939 heb ben bedragen 8.950 zijnde 7.172 uit pe riodieke bijdragen en 1778 uit iosse giften. De uitkeeringen over hetzelfde tijdvak bedroegen 14.021. De plaatselijke commissies van samen werking brachten ten behoeve van dezelfde gevallen nog bijeen 28.913, zoodat in totaal 42.935 kon worden uitgekeerd. Heden is bij de Algemeene Landsdruk kerij te Den Haag verschenen een rapport betreffende overneming der landbouw-cri- sis-maatregelen door de bedrijfsgenooten. Over het ontstaan van dit rapport het vol gende: Toen in April van het vorig jaar de da- gelijksche besturen der drie centrale land- bóuw-organisaties (het Kon. Ned. Land- bouw-Comité, de Kaih. Ned. Boeren- en Tuindersbond en de Christ. Boeren- en Tuindersbond in Nederland) bij den minis ter van economische zaken op audiëntie waren, is o.a. de wenschelijkheid bespro ken, de nog steeds noodzakelijke maatrege len voor het landbouwbedrijf meer in han den te leggen van bet bedrijf zelf. Bij die gelegenheid heSKen deze organisaties zich bereid verklaard daarover met het college van regeeringscommissarissen in overleg te treden. Teneinde eenige algemeene richtlijnen op te stellen, welke bij de over neming van de verschillende regelingen zouden kunnen dienen, werd een kleine commissie gevormd, bestaande uit twee leden van het college (den voorzitter, mr. dr. A. A. van Rhijn, en den onder-voorzit ter, ir. S. L. Louwes)' en twee vertegen woordigers van elk der drie organisaties. Deze commissi® heeft na een aantal be sprekingen een rapport opgesteld,' dat aan bet college en de dagelijksche besturen der drie centrale landbouw-organisaties is voorgelegd. In een gemeenschappelijke vergadering is daarop besloten het rap port den minister aan te bieden met het verzoek dit te publiceeren, opdat de betrok ken groepen op het gebied van landbouw, handel en nijverheid zich over de daarin als proeve neergelegde richtlijnen zullen kunnen uitspreken. Daar het den minister van economische zaken gewenscht leek, dat de publieke opi nie zich over dit rapport zal kunnen uiten, heeft deze aan dezen wensch voldaan en zich tevens tot den economischen raad ge wend met het verzoek, hem na overleg met den nijverheidsraad en den midden- standsraad advies uit te brengen. Intus- schen zal het college van regeeringscom missarissen besprekingen houden met den industrie- en handelsraad voor land- en tuinbouw. Deze besprekingen zullen niet zoozeer gaan over de wijze, waarop han del en nijverheid zullen kunnen worden Ingeschakeld welke kwestie het rapport geheel in het midden laat en die beter Ia- ter voor elke regeling afzonderlijk zal kun nen worden bezien -doch meer over de algemeene beginselen van de overneming. Het ligt in de bedoeling van den minis ter, dat het college over eenigen tijd over leg zal plegen in zake de overneming van bepaalde regelingen. In dit overleg, dat dus telkens over onderdeelen van de landbouw crisismaatregelen zal handelen, zullen dan mede de organisaties worden betrokken, die zoowel aan de zijde van den landbouw als aan die van handel en nijverheid op dat speciale gebied haar belangen heb ben. Over den inhoud van het rapport kun nen wij het volgende mededeelen: Nieuwe wegen zullen moeten worden in geslagen zeggen de schrijvers in hun in- iiug' Het zwaartepunt van de voor den landbouw noodzakelijke maatregelen zal 1?-eer moeten berusten bij de over heid, die nu eenmaal niet over die krach ten beschikt, doch de verantwoordelijkheid en het risico van het bedrijf zullen we derom meer en meer 0p het bedrijf zelf moeten worden gelegd. Het zoeken van nieuwe afzetgebieden naast rationaliseering t an bef bedrijf, die den kostprijs verlaagt, zullen tot de belangrijkste problemen be- hooren, waarvoor het bedrijf zich gesteld zal zien. Voorts zal moeten worden onder zocht, of nieuwe be- en verwerkingsmetho den een oplossing kunnen brengen, bv. melkwol, aardappelvlokken, gedroogde bieten. Wel zal de overheid hierbij van voorlichting moeten dienen en veelal fi- nancïeelen steun moeten verleenen om de technische mogelijkheden van een nieuwe vinding te onderzoeken, maar de verbrei ding daarvan en de verantwoordelijkheid voor de toepassing moeten bij het bedrijf zelf blijven. In de naaste toekomst zullen ongetwij feld nog talrijke maatregelen van econo mischen aard voor den landbouw noodig zijn. Deze maatregelen zullen o.a. moeten dienen om den verbouw van producten, die ons land niet voldoende voortbrengt, te stimuleeren en de voortbrenging van producten, welke wij met verlies uitvoeren, te beperken. Gebondenheid blijft dus noo dig, doch deze zal niet moeten" zijn amb telijk, maar vanwege organen van het be drijfsleven, niet centraal, maar gedecen traliseerd. Op deze wijze zal bij de uitvoe ring meer met bijzondere omstandigheden kunnen worden rekening gehouden, dan wanneer de uit haar aard .strakke lijn der overheid moet worden gevolgd. Op deze inleiding volgt een zevental hoofdstukken, waarin de grondslagen voor een regeling door het georganiseerde be drijf worden ontvouwd. Blijkens het eerste hoofdstuk wordt voor de overneming het huidige systeem van verplichting tot aansluiting bij krachtens een wet aan te wijzen bedrijfsorganen aanbevolen. Dit stelsel heeft mede het voordeel, dat daarvoor niet aanstonds een nieuwe wettelijke basis noodig is, doch ge bruik kan worden gemaakt van de land- bouw-crisiswet. Het crisis-organisatiebesluit zal evenwel gewijzigd moeten worden in dien zin, dat aan deze bedrijfsorganen an dere vereischten kunnen worden gesteld, dan thans voor de crisisinstellingen zijn voorgeschreven. Het volgend hoofdstuk, over de organen, beschrijft in de eerste plaats den organi- satorischen opbouw, welke in groote lijnen gelijk zal kunnen zijn aan den opzet van den huidigen landbouw-crisisdienst, nl. producten-organen voor het geheele land (de huidige centrales) en provinciale orga nen, welke met de uitvoering van onder deelen kunnen worden belast (de huidige provinciale landbouw-crisis-organisaties en gewestelijke tarwe-organisaties). Daar het in de bedoeling ligt, de landbouw-crisismaat- regelen geleidelijk over te dragen, zal aan een centraal-coördineerend orgaan voor- loopig wel geen behoefte bestaan. Van de bedrijfsorganen, waarvoor de vereenigings vorm de voorkeiir verdient, zullen de organisaties der bedrijfsgenooten de leden zijn, terwijl de bedrijfsgenooten als aangeslotenen zullen toetreden. De besturen zullen door de leden worden be noemd, doch het rapport acht 't raadzaam dat in de voorkomende gevallen ook aan de individueele bedrijfsgenooten eenige in vloed op den gang van zaken wordt toe gekend. .De leden zullen zijn de drie cen trale landbouworganisaties (andere land bouw-organisaties zjjn overigens niet a priori uitgesloten), en voorts de specifiek technisch-economische organisaties, welker positie voor elk geval afzonderlijk zal moeten worden bezien. Op welke wijze de organisaties op het gebied van handel en nijverheid dienen te worden ingeschakeld, wordt in het rapport in het midden gela ten, daar dienaangaande nog met de be trokken bedrijfsgroepen moet worden over legd. Welke plaats aan de landarbeiders- bonden in het organisme moet worden toe gekend, dient evenzeer nog nader te wor den overwogen. Een paragraaf over de taak en de bevoegdheden der organen, welke van die der huidige landbouw-cri- sisinstellingen aanmerkelijk zullen ver schillen, omdat de organen grooter zelf standigheid zullen genieten, besluit dit hoofdstuk. Hoofdstuk II is gewijd aan de methode, welke bij de overneming en vervolgens jaarlijks dient te worden gevolgd. Voorop wordt gesteld, dat zooveel mogelijk ter regeling aan belanghebbenden moet wor den overgelaten. Daartoe wordt aanbevolen het systeem van richtprijzen te vervan gen door een stelsel, waarbij de overheid zoodanige voorwaarden schept, bv. door heffingen en financieele bijdragen, dat het bedrijf door het nemen van daarop ge richte maatregelen voor zijn producten een prijs kan bereiken, welke gelegen is bin nen vastgestelde ruime "prijsgrenzen. Als, zoodanige prijsgrenzen worden bv. in het rapport genoemd voor rogge en gerst 7— 9 en voor boter 1,201,60. Voor het geval de prijs van het product- onder de benedengrens mocht zakken hetgeen zich practisch slechts zal voordoen in onvoorziene omstandigheden, bv. bij een buitengewoon grooten oogst, plotselinge handelspolitieke maatregelen van het bui tenland met ernstige consequenties, enz. zal de overheid maatregelen dienen te nemen, dat de landbouwer voor zijn pro duct weder een prijs ontvangt, die boven deze grens ligt. Zou de prijs van het pro duct boven de bovengrens stijgen, dan zal het der regeering vrij staan in hare maat regelen zoodanige wijzigingen aan te bren gen, dat de prijs weder onder de boven grens daalt. Wanneer dit systeem wordt aanvaard, zal de gang van zaken bij de overneming der bedrijfsmaatregelen en voorts ieder jaar aldus zijn, dat de regeering en be langhebbenden voor elk product bespre kingen zullen voeren over de prijsgrenzen en vervolgens, wanneer deze zijn vastge steld over de maatregelen, die de regee ring moet nemen om zoodanige voorwaar den te scheppen, dat het bedrijf een prijs kan bereiken welke binnen deze marge is gelegen. Op deze wijze zal het bedrijf zelf binnen zekere grenzen het risico en de verant woordelijkheid voor zijn maatregelen dra gen en zal aan het bedrijf grootere vrij heid kunnen worden gelaten. In een volgend hoofdstuk wordt het al gemeen vernietigingsrecht van den minis ter behandeld, dat deze wegens zjjn verant woordelijkheid uiteraard niet kan ontberen. Ook zal het om verschillende redenen ge wenscht zijn, dat de minister op belangrij ke, nauwkeurig omschreven punten een goedkeuringsrecht zal bezitten. Inzake de financiën vermeldt hoofdstuk V, dat de inkomsten der organen zullen bestaan uit heffingen in te stellen bij de bedrijfsgenooten en voorts uit bijdragen uit het landbouw-crisisfonds, waarin de opbrengst vloeit van de door de overheid vastgestelde heffingen. De begrooting van het fonds zal van de huidige niet veel verschillen, behoudens, dat onder de uit gaven in vele gevallen groote subsidiepos- ten zullen voorkomen. Ook de organen zullèn begrootingen moeten opstellen, wel ke de goedkeuring van den minister be hoeven. De financieele controle kan in de eerste instantie aan een door de bedrijfsgenooten op te richten eigen accountantsdienst of adn particuliere accountantskantoren wor den opgedragen, doch de minister zal door zijn accountantsdienst supercontröle uit oefenen. De politieele controle zal even zeer onder een zeker oppertoezicht van overheidswege aan het bedrijf zelf kunnen worden overgelaten. Het laatste hoofdstuk behandelt de be slechting van geschillen. Over de admini stratieve geschillen zullen provinciale com missies, samengesteld door het bedrijf on der goedkeuring van den minister, in hoog ste instantie beslissen Voor de bestraffing van overtredingen worden onafhankelijke tuchtrechtcommissies, zooals ook bij de huidige regeling béstaan, het meest ge wenscht geacht. De vraag tenslotte, of de rechtsgeschillen evenals thans door arbi trage, dan wel door den gewonen rechter dienen te worden beslecht, wordt in het rapport nog niet definitief beantwoord. SPORTVLIEGERS NAAR NEDERLANDSCH-INDIE. Morgen, Donderdag 16 Februari, des och tends te 7 uur, vertrekken de sportvliegers W. Rous en J. Heymans met het sportvlieg- tuig van eerstgenoemde, de PHWDR, van Schiphol naar Nederlandsch-Indië. De beide sportvliegers hebben de gevraag de vergunning om een Zuidelijke route over Turkije te mogen volgen, niet gekregen en moeten thans dus de gewone route volgen, wat een omweg van ongeveer 500 km be- teekent. WERKLOOSHEID. Een vermindering van ruim 18.54 tegen een vermeerdering van 82.94 in December. De stand der werkloosheid in het district der Arbeidsbeurs te Middelburg op 31 Jan, luidt: Middelburg 827 (904); Vlissingen 443 (514); Goes 191 (285); Aagtekerke 17 (14); Arnemuiden 199 (196); Baarland 59 (72); Biggekerke 22 24). Borsele 95 (98); Brou wershaven 66 (62); Bruinisse 146 (142); Burgh 7 (7)Kolijnsplaat 93 (117)Dom burg 71 (99)Driewegen 17 (37)Dreischor 7 (30), Duivendijke 9 (22), Elkersee 2 (18), Ellemeet 2 (16); Ellewoudsdijk 20 (41); 's- Gravenpolder 50 (62); Grijpskerke 20 (25); Haamstede 9 (36); 's-Heer-Abtskerke 9 (8); 's-Heer-Arendskerke 195 (243); 's-Heeren- hoek 94 (94); Heinkenszand 71 (96), Hoede- kenskerke 96 (119); lerseke 112 (125); Ka- pelle 92 (158); Kats 44 (50); Kattendijke 18 (17); Kerkwerve 23 (36); Kloetinge 54 (73); Kortgene 34 (51); Koudekerke 78 (109); Krabbendijke 51 (94); Kruiningen 132 (199)Meliskerke 19 (20)Nieuwer- kerk 75 (105); Nieuwland 44 (65); Nisse 10 (19)Noordgouwe 46 (46)Noordwelle 13 (25); Oosterland 120 (129); Oostkapelle 33 (40); Oudelande 57 (58); Ouwerkerk 53 (56); Ovezand 103 (101); Renesse 6 (8); Rilland-Bath 93 (89); Rittem 15 (15); Schore 46 (51); Serooskerke (W.) 50 (62); Serooskerke (S.) 7 (13); Sint-Laurens 17 (25); Soeburg (O. W.) 129 (167); Vere 26 (20); Vrouwenpolder 27 (29); Waarde 60 (61); Wemeldinge 77 (121); Westkapel- le 168 (179); Wissenkerke 106 (205); Wol- faartsdijk 95 (122); Zieriksee 243 (265); Zonnemaire 6 (33)Zoutelande 44 (34). Totaal stonden per 31 Januari 5263 per sonen als werkzoekenden ingeschreven te gen 6461 op 31 December en 3533 op 30 November. Van de 2908, die men in De cember, mede door de vorstperiode achter uitging, zijn er dus reeds weer 1189 of on geveer 41,02 ingehaald. Dit is grootendeels door vermindering der werkloosheid in de grootere gemeenten en omliggende klei nere. Benoemd met ingang van 18 Februari a.s. tot besteller bij den post-, telegraaf- en telefoondienst, B. M. Schoenmakers, thans adsp. besteller alhier. Revue „Henriëtte Davids". Het revue-gezelschap „Henriëtte Davids" gaf gisteravond in Schuttershof, dat vrij wel geheel bezet was, een voorstelling van de cabaret-revue „Dat heeft Heintje weer gedaan". Deze titel betreft meer in het bijzonder één der komische scènes, waarin Heintje Davids als loopmeisje optreedt en van al les wat verkeerd gaat de schuld krijgt. De revue is een aaneenschakeling van kleine, komische tafreeltjes, liedjes en voordrach ten van Nelly Koppen, Jan Blok en Geor ge du Bree, nu en dan afgewisseld door het optreden der „girls". Wat ten beste gege ven ^wordt staat op behoorlijk peil en bleek de aanwezigen goed te amuseeren, doch de „glanspunten" waren steeds het optreden van Heintje zelf, die met haar bekende on vermoeide vitaliteit er de stemming in bracht en de zaal deed daveren van het lachen. IERSEKE. Dinsdag heeft onder veel blij ken van belangstelling het echtpaar Joh. PadmosKlos zijn 50-jarige echtvereeni- ging herdacht. De heer Padmos die op maatschappelijk terrein veel vooraanstaan de functies bekleedt, is o.a. voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur en bestuurslid van den Zeeuwschen Mosselkweekersbond. RILLAND. Dinsdagavond j.l. gaf het Nutsdepartement „Krabbendijke" in het café „Het wapen van Rilland" een film voorstelling. Nadat de voorzitter, de heer A. Tollenaar, te Krabbendijke de bijeen komst had geopend werden Philips' recla mefilmen „De lichtwachter van Philips" en „Doornroosje" gegeven, daarna de film „De Walvischjacht". Vervolgens de hoofd film „Het leven van Emile Zola". Het vrij talrijke publiek, volgde met veel belangstelling de interessante film. WEMELDINGE. Gisteravond is van het motorschip „Koophandel", schipper F. de Nijs, ged. te Terneuzen, geladen met pak- stroo en bestemd naar België, de geheele last vlak voor de haven afgeschoven en in de Oosterschelde terecht gekomen. De knecht, die op den last stond viel mede te water, doch wist zich, hoewel dat hij niet zwemmen kon, aan een der pakken stroo vast te klampen, waardoor hij kon worden gered. Het bergingsvaartuig „Zeehond" is uitgeloopen om inventaris en lading te ber gen. KORTGENE. De afd. „Kortgene" van den Chr. Landarbeidersbond vergaderde Dins dagavond in het café „Havenzicht" onder leiding van den heer Corn. Verweij. De in- Buffalo (ïngez. Meded.) Verwachting tot morgenavond: DE BILT: meest matige Z. tot W. wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, wei nig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. UKKEL: Matige tot vrij sterke wind uit Z.W. tot W. richtingen, over het algemeen bewolkte hemel met enkele opklaringen, plaatselijk een weinig regen of motregen, matige temperatuur. Do 16 Febr.: Zon op: 7 h 17 onder 17 h 11; Licht op: 17 h 41; Maan op: 5 h 29; onder 14 h 39; N.M. 19 Febr. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Februari Hoogwater. Laagwater. Woensdag 15 11.17 23.42 5.08 17.35 Donderdag 16 12.11 6.06 18.27 Vrijdag 17 0.27 12.49 6.53 19.06 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Februari. Hoogwater. Laagwaisr Woensdag 15 0.19 12.48 6.07 18.39 Donderdag 16 1.22 13.49 7.07 19.33 Vrijdag 17 2.12 14.31 7.55 20.12 ..bereid mét de genees- krachtige ingrediënten vat» Vicks VapoRub. Groote doos 25c. (Ingez. Meded. i komsten over 1938 waren 1325, de uitga ven 1313, saldo 12. Uitgekeerd is 1801. In de 7 jaren dat de vereeniging bestaat is 11.866 uitgekeerd. De heer Chr. Noordhoek werd bij accla matie herkozen tot bestuurslid. De heeren Corn. Verweij en Ch. Noordhoek werden benoemd tot afgevaardigden naar de alge meene vergadering te Utrecht op 3 Maart a.s., waar het 25-jarig bestaan van den bond herdacht zal worden. Het loon blijft op dezelfde basis gehandhaafd. De H.V. „Zuid-Beveland" heeft „Clairon van Annie" aangekocht. Men schrijft ons: Toen we indertijd melding maakten van den verkoop door de H.V. „Zuid-Beveland" van den hengst „Certain van Lamswaarde", hebben we daaraan toegevoegd dat het voor deze H.V. wel 'n haast onmogelijke taak zou zijn daarvoor een behoorlijken vervan ger te krijgen. De betreffende aankoopcom missie heeft in den sedert dien verstreken tijd wel ervaren, dat haar taak verre van een sinecure was^ Deze week is aangekocht de 6-jarige vos- bles Claironzoon Clairon van Annie K 1666, een hengst van formaat, type en bute af stamming. Met dezen aankoop heeft de H.V. wel op uitstekende wijze haar moeilijke taak opgelost, want zij kocht een vaderpaard, een paard waarvan na aftrek van foutjes nog altijd een hengst en een goede overblijft. Verheugend is het, dat een Nederlandsch fokproduct werd aangekocht en niet een paard in België. De luitenant ter zee le klasse J. Cai- lenfels, onlangs gerepatrieerd uit Ned.- Indië, is bestemd om binnenkort te worden belast met de betrekking van len officier bij den onderzeedienst te Willemsoord.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1