WORTH QTATE SPORT. RECHTSZAKEN. ZUIDBEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. LANDBOUW. RADIO-PROGRAMMA. 20 voor 25 ct. AGENDA. Visser, trombone te Wilhelminadorp, eerste prijs met 65 p.; P. Jonkheer, tuba, Middel burg, eerste prijs met 70 p. Duetten tweede af deeling: A. L. Wallenburg, piston, en J. de Hondt, trombone, eerste prijs met 64 p. Tweede af deeling kwartetten: H. Bouwens, piston, Ch. Korzuise, alt, J. de Looff, baryton en P. de Regt, bombar don, Kolijnsplaat, eerste prijs met 64 p. Eerste afdeeling solisten: P. Walthuis, saxophone-sopraan, Middel burg, tweede prijs met 58 p.; Jan den Toon der, bugle, Hoedekenskerke, tweede prijs met 59 p.; J. A. Keukelaar, baryton, Kloe- tinge, eerste prijs met 65 p.; M. Leenpoel, tuba, Kamperland, eerste prijs met 70 p.; M. Stokman, tuba, Wissenkerke, eerste prijs met 65 p.; Jac. Bliek, tuba, Middel burg, tweede prijs met 62 p.; C. Remijn, bombardon, Middelburg, eerste prijs met 66 p. Eerste afdeeling duetten: C. Stokman, piston, en M. Stokman, tuba, Wissenkerke, eerste prijs met 65 p. Eerste afdeeling trio's: J. J. Laroes, saxophone-sopraan, C. Hen- drikse, saxophone-tenor, en J. Lammers, saxophone-alt, Middelburg, eerste prijs met 66 p. Afdeeling uitmuntendheid solisten: C. Schrijver, clarinet, Goes, eerste prijs met lof met 78 p.; J. Baarendse, clarinet, Goes, eerste prijs met lof met 77 p.; W. Din- gemanse, clarinet, Kortgene, eerste prijs met 64 p.; F. Smit, saxophone-sopraan, Kat- tendijke, eerste prijs; met lof met 73 p. Henk Keukelaar, saxophone-sopraan, Kloe- tinge, eerste prijs met lof met 72 p.; P. H. Broerse, saxophone-alt, Serooskerke, eerste prijs met lof met 76 p.; C. Korzuise, saxo phone-alt, Kolijnsplaat, eerste prijs met lof met 73 p.; Jan de Kam, bugle, Kamperland, eerste prijs met 69 p.; C. Stokman, piston, Wissenkerke, eerste prijs met 69 p.; A. Ma- belis, piston, Kloetinge, tweede prijs met 59 p.; A. Welleman, baryton, Kortgene, eer ste prijs met lof met 72 p.; C. Mullié, bary ton, Kamperland, eerste prijs met 68 p.; Arie Joosse, tuba, Serooskerke, eerste prijs met 70 p.; J. de Hondt, trombone, Soeburg, eerste prijs met 68 p.; Jac. den Toonder, tuba, Kloetinge, eerste prijs met 68 p.; P. Westerweele, bombardon, Kolijnsplaat, eer ste prijs met lof met 72 p.. Afdeeling uitmuntendheid duetten: J. Baarendse en C. Schrijver, 2 clarinet- ten, Goes, eerste prijs met lóf met 76 p. Eere-afdeeling solisten K. P. A. Broerse, sopraan-saxophone, Se rooskerke, eerste prijs met lof met 76 p.; C. Ie Conté, trombone, Goes, eerste prijs met 69 p.; C. I. Meliefste, tuba, N. en St. Joos- land, eerste prijs met 67 p.. Eere-afdeeling solisten serie B: Adri Verburg, baryton, Wissenkerke, eer ste prijs met lof met 73 p. Eere-afdeeling solisten serie C: J. J. Laroes, saxophone-sopraan, Middel burg, eerste prijs met onderscheiding met het maximum aantal punten (80). OPLICHTER AANGEHOUDEN. Naar we vernemen, is door de marechaus see te Nieuw Amsterdam (Drente), aange houden zekere B., uitgever, destijds wonen de te Goes, doch den laatsten tijd zonder vaste verblijfplaats. Genoemde persoon heeft sinds geruimen tijd Zeeland en Noord- Brabant onveilig gemaakt. Op diverse plaat sen begaf hij zich naar diverse zakenmen- schen en verzocht hij hen advertenties te mogen plaatsen, die dan zouden worden af gedrukt op raambiljetten, welke hun „gra tis" werden verstrekt. Een en ander zou, naar hij zeide, uitgaan van bestaande voet balclubs, want op de raambiljetten zouden tevens de te spelen wedstrijden worden ver meld. Diverse zakenmenschen en clubs zijn even wel de dupe geworden van 's mans hande lingen, aangezien zij wel adVertentiekosten contant betaalden, doch de raambiljetten als regel niet verschenen. B. is thans ter be schikking van de justitie te Middelburg ge steld. BORSELE. Zaterdag vergaderde de af deeling „Borsele" der Z.L.M. onder voor zitterschap van den heer P. Dekker. De vergadering werd bijgewoond door ir. Dorst, die zich bereid had verklaard op de vragen, die de leden hem wenschten te doen, zoo mogelijk ,een antwoord te geven. De rekening over 1938 wees aan in ontvangsten 182 en in uitgaven 181. Tot bestuurslid herkoos men den heer J. van de Velde. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een druk gebruik gemaakt. Volgens de' meening van den heer Dorst is het in Zeeland niet te veel gewaagd om tot half Februari nog wintertarwe te zaai en. Het zaaien na dien tijd brengt te groot risico. Al is het in 't verleden soms een" enkele maal gebleken, dat bij zaaien begin Maart toch wel eens een betrekke lijk goede oogst werd gekregen, genomen proeven toonen aan, dat zoo iets een uit zondering is, een gevolg van 't koude weer, dat men in het toen volgende voorjaar had. De heer Dorst verklaarde zich een beslist tegenstander van de afschaffing der crisisregelingen, waar ook thans weer over verschillende maatregelen in dezen klachten werden geuit. Afschaffing zou tot nadeel van de landbouwers leiden. Men moet trachten verbeteringen te verkrijgen, daar er, ook volgens de meening van den spreker, gegronde grieven zijn tegen ge nomen maatregelen. Toch dient vooral niet vergeten te worden, dat de organisa tie de oorzaak is, dat de toestand van thans zooveel beter is, dan die tijdens de crisis in de 90er jaren. Maar noodig is het dan ook, dat de boer geldelijk wat over heeft voor zijn organisatie en dat iedereen zich aansluit. Het dient gezegd, dat men te wei nig betaalt. De industrie is veel beter ge organiseerd dan de landbouw, haar orga nisatie heeft beschikking over geld en nu is het toch noodig, dat ook de landbouw organisatie financieel krachtig is, om daardoor haar belangen, die veelal in strijd zijn met de belangen der industrie, met succes te kunnen bevorderen. Ook dienen de boeren niet te vergeten, dat de belangen van den landbouwer de verschillende streken van ons land verschillend zijn. Opheffing van de var kensregeling zou voor de Zeeuwsche boe ren voordeelig zijn misschien, maar het zou een ramp zijn voor de boeren in Bra bant. Dit is slechts één voorbeeld uit meer, waaruit blijkt, dat men niet op zijn eigen belang alleen moet letten. Zeeland bv. zou den bietensteun niet gaarne mis sen, terwijl die bv. voor Drente van weinig belang is. Waar één der aanwezigen in af keurenden zin over den invoer van bui- tenlandsch vleesch sprak, merkte de heer Dorst op, dat dit een zaak is, waarover alle boeren het eens zijn en hij noemde zelf dien invoer beslist verkeerd. De teelt regeling voor rundvee is niet meer te ver dedigen, als men buitenlandsch vleesch in voert. Verschillende leden wezen op onbillijkhe den, die volgens hun ervaring zouden plaats hebben bij de toekenning van kal- verschetsen en op vreemde beslissingen in zake bietengarantie. Er bleek uit de be spreking, die daarop volgde, niet, dat de geuite klachten geheel ongegrond waren. HANSWEERD. Zaterdagvoormiddag tij dens dikken mist, is de Nederlandsche sleep boot „Sloe", op weg naar Antwerpen, met het Belgische sleepschip „Charles Magne" in de Biezelingsche Ham omhooggevaren en blijven zitten. De ter hulp gevaren sleepboot „Dintel" behoefde geen assistentie te verlee- nen, want de boot is met hoog water op eigen kracht vlotgekomen en heeft de reis voortgezet. HANSWEERD. Het kinderkoor „Schelde- zangertjes", onder leiding van mej. Oom, gaf Vrijdagavond in de zaal van den heer C. de Boer een uitvoering, welke, gezien het geweldig applaus na elk nummer, schit terend geslaagd mag heeten. Na afloop dankte de burgemeester mej. Oom voor al wat zij voor de Hansweerdsche jeugd doet en bood een prachtige bloemenmand aan. De heer F. V. de Groof, lid van den Gemeenteraad voor een vrije lijst, heeft ont slag als zoodanig genomen. SCHORE. Benoemd tot weger aan de nieuwe weegbrug aan de Westzijde van het kanaal, de heer J. J. van Koeveringe. BRESKENS. Zaterdagavond hield de afd. „Schuttevaer" Breskens haar 29ste algemeene vergadering "ïn de zaal van den heer Duininck. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek dat een batig slot van 22 aanwezig was. Daarna volg de een uitvoerige bespreking over enkele ingekomen stukken. Door de afdeeling Breskens was verle den jaar aangedrongen op een betere verlichting van het vaarwater onder de Zeeuwsch Vlaamsche kust op het gedeelte BiervlietHoofdplaat, zulks naar aanlei ding van een vraag van schipper W. de Koster op de vorige jaarvergadering. De secretaris, de heer S. de Vuijst had over deze kwestie gecorrespondeerd met den voorzitter van de alg. vereeniging „Schut tevaer" mr. Van Dam uit Rotterdam. Toen mr. Van Dam verleden jaar te Breskens met zijn jacht lag, is hij het traject langs gevaren om zich van de noodzakelijkheid van de verlichting te overtuigen. Dit bleek ook volgens den alg. voorz., zeer noodig te zijn. Per jaar maken 2000 binnen schepen die van of naar Breskens varen van dit riviergedelte gebruik, ongerekend nog de kleine zeeschepen. De pogingen om verlichting te krijgen zijn echter tot nu toe gefaald daar de Commissaris van het loodsbedrijf te Vlissingen hiertegen be zwaar maakt. Bij een betere verlichting zouden kleine zeeschepen van deze route gebruik maken, wat met de beloodsing moeilijkheden zou opleveren. Een poging van de afdeeling om het kantoor te Sas van Gent ook op Zondag voor inklaring open te stellen had geen resultaat opgeleverd. De heer De Vuijst had van eenige schip pers een klacht gehoord over de haven van Kadzand. Die schippers hadden steen kunnen varen op Kadzand doch bij onder zoek ter plaatse bleek de haven niet meer te bevaren te zijn. „Schuttevaer" stelde zich toen in verbinding met het polderbe stuur te Kadzand, dat zou trachten verbe tering aan te brengen. Ondertusschen had de hr. De Vuijst gesproken met den schip per van de CZ 3, den heer A. Baas, die eveneens klaagde over den verwaarloosden toestand van de haven. Er is toen een re quest verzonden aan Ged. Staten, 'met ge volg dat nu het polderbestuur verplicht zal worden de haven te verbeteren en ver lichting aan te brengen. Door bemoeiingen van de afd. „Schutte vaer" zal in de eerst volgende 2a 3 jaar aan den Westkant van de Nieuwe haven het aantal steigertjes met 9 worden ver meerderd, wat vele schippers een rustige ligplaats voor hun schepen zal opleveren. In de hierop volgende bestuursverkie zing werden de aftredende leden G. de Meijer en W. Gosseije bij acclamatie herko zen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat 1938 iets minder gunstig was geweest dan 1937 doch alle schippers kon den blijven varen, wat tot tevredenheid stemt. Een Verzoek om te Breskens een jachthaven te krijgen was om financieele redenen afgewezen. Rondvraag: Schipper W. de Koster wil nogmaals aandringen om verlichting van het vaarwater HoofdplaatBiervliet. De heer De Vuijst stelde voor zich met mr. Van Dam in verbinding te stellen eens te trachten een licht te krijgen op het hoofd van den Thomaespolder en een lichtboei bij no. Zeven. De heer A. Roest vroeg de aandacht voor een steiger te Vere, gele gen buiten de sluis. Het zou z.i. een groot gemak zijn als de schepen daar mochten meren, temeer daar het bestaande stei ger toch niet gebruikt wordt.- De voor zitter zeide toe een onderzoek te zullen instellen. Door verschillende leden werd de wen- schelijkheid naar voren gebracht om ook niet-binnenschepen te mogen schutten door de Groote Sluis te Terneuzen. De man die belast is met de bediening van den misthoorn te Breskens moet daar tegenwoordig voor naar het havenhoofd. .De heer D. Mookhoek vond dat erg ge vaarlijk en het duurt tevens te lang voor de man bij mist daar kan zijn. Getracht zal worden de bediening weer op de haven te krijgen zooals vroeger het geval was, aan de lichtmast tegenover hotel Valk. De heer De Vuijst achtte het van be lang dat er voor gezorgd zal worden dat den jachten die te Vlissingen zooveel plaats innemen aan den steiger bij de sluizen, een VOETBAL. VLISSINGEN—MIDDELBURG 1—4, Kostbare fouten van den Vlissin gen doelverdediger. Men kan niet zeggen, dat de wedstrijd tusschen Vlissingen en Middelburg, waar voor de verwachtingen zoo hoog gespan nen waren, een volledige teleurstelling is geworden. Goed spel was door den storm welke van doel tot doel stond, onmoge lijk. En nu kan men wel praten over aan passen e.dmaar de omstandigheden waaronder dezen middag gespeeld werd waren dermate ongunstig, dat men niet kon verwachten dat een elftal een hier voor passend spel ten beste zou geven. Al komt in dergelijke ontmoetingen wel tot uiting welke spelers over uitstekende ca paciteiten beschikken. De storm heeft zijn invloed op het spel danig doen gelden en van normaal opbouwend spel kwam dan ook vrijwel niets terecht. Dat de ontmoe ting toch niet een volledige teleurstelling is geworden vindt hoofdzakelijk zijn oor zaak in het feit, dat een groot deel van den wedstrijd in zeker opzicht spannend was. In de eerste helft toch vroeg men zich af hoe groot de voorsprong van Vlis singen, dat den stormwind mee had, bij de rust wel zou zijn. Want reeds na 5 min. was het door mistrappen in de Mïd- delburgverdeaiging Hondeling die de score opende (10). Hoe meer echter de tijd verstreek, en ondanks de onophoudelijke aanvallen op het Middelburgdoel door de Vlissingers, bleek" dat de groen-witten ver der stand zouden kunnen houden. En on der groote spanning verstreken dan ook de eerste drie kwartier zonder dat Vlis- vingen den stand kon opvoeren. Nu was het de vraag of Middelburg haar aanval len, nu zij met wind meespeelde, met vol doende doelpunten zou kunnen besluiten om de zege te behalen. Edoch, na 3 min. spelen in de tweede helft liet Harting een hoogen en niet harden bal, van Merk, waarschijnlijk door de zon gehinderd, door zijn beenen in het doel verdwijnen (11). Vijf min. later moet de keeper weer zwich ten voor een wel houdbaar schot van Vo gel (12). En toen kort daarop, door Neufeglise, geholpen door een der Vlissin- genspelers, den bal wederom in het Vlis- singendoel verdween (1—3) was het pleit beslecht. Nu was ook meteen alle span ning gebroken, en nadat Vogel na mooi samenspel met Merk no. 4 inschoot, was de ontmoeting verder het aanzien haast niet meer waard. Middelburg verdiende de overwinning volkomen. De wijze waarop het spel der Vlissingers werd beantwoord en ook de ma nier van aanpassing aan de omstandigheden getuigde van een beter inzicht. In de eerste helft, met wind tegen, heeft Middelburg een uitsluitend verdedigend spel gespeeld met de halfspelers op haast gelijke hoogte met de backs. Bijna iedere aanval van de toch al niet productieve en dikwijls besluitelooze voorhoede der Vlissingers werd afgeslagen. Moens heeft betrekkelijk weing schoten op doel gehad, als men de onophoudelijk te- rugkeerende aanvallen der thuisclub na gaat. Eenige moeilijke schoten heeft hij keurig gehouden. Van de backs speelde vooral Dirkse een prachtige partij. Kalm, beheerscht, technisch heel goed en tactisch opperbest. Hij was de beste van het veld. Van de middenlinie was Verhulst uitste kend en Ploegaert ruim voldoende. De spil der groen witten vormde verdedigend een groote stuikelblok voor de Vlissingers. De voorhoede combineerde soms heel aardig, maar het was toch doorzichtig; Vogel en Merk waren de besten. O.i. heeft de achter hoede en de middenlinie dezen wedstrijd, hoofdzakelijk door het prima verdedigend spel in de eerste helft, gewonnen. Vlissin gen heeft geen grooten indruk achtergela ten, en de spelopvatting was dezen middag niet gelukkig. De voorhoede met Blitz als middenvoor schoot slecht, speelde te lang zaam en te kort, terwijl de middenlinie na rust te weinig steun aan de achterhoede verleende. De halfspelers trokken te'veel achter de voorhoede aan. Daardoor is Vlis singen tegen wind spelend wel meer in den aanval geweest dan Middelburg toen zij het nadeel van den wind had, maar het ge volg was, dat de Middelburg voorhoede ook vrijer spel kreeg. Dat Vlissingen voor rust meer aanvallend was blijkt ook uit de hoekschoppen. Vlissingen kreeg er in de eerste helft met wind mee 9 te nemen en Middelburg na de rust met het windvoor- deel 3. De tegen den wind in spelende elf tallen hebben geen hoekschop gekregen. Burgerhof en Kodde verdedigde niet slecht. Scheidsrechter Voltijn leidde goed. T.S.C.De Baronie 11. Het heeft T.S.C. veel moeite gekost om tegen De Baronie een gelijk spel te behalen. Het spel van De Baronie was een verras sing. Het klopte uitstekend in deze ploeg en zij vormde steeds een gevaar voor het T.S.C. doel. Dat de Bredanaars niet meer punten maakten was vooral te wijten aan niet al te zuiver schieten en voorts aan het goede verdedigen van T.S.C. Met wind mee veroverde T.S.C. in de eerste helft een 1-0 voorsprong, doch na de rust bracht De Baronie den stand op gelijken voet. Stakende voetballers. De wedstrijd TivoliDEVO, welke voor de derde klasse E te Eindhoven werd ge speeld, is bij den stand 21 gestaakt, om dat de bezoekende club den wedstrijd niet verder wenschte voort te zetten. Kort andere ligplaats zullen worden toegewe zen, opdat er ruimte voor- de schippers vrijkomt. Verschillende schippers willen te Vlissingen vóór de sluizen een loop plank en een trap aangebracht zien opdat men zijn schip kan verlaten vóór men ge schut is. De heer De Vuijst stelde voor de gemeente Breskens te verzoeken, nu er binnenkort waterleiding komt om op de haven een pijp aan te brengen waaruit schippers en visschers hun water kunnen halen, waartoe werd besloten. Schipper J. Jacobs vond dat de brug te Middelburg te lang na spoortijd dicht blijft. Ook vond hij het verkeerd dat, in dien er een kast voorligt de brug niet ge draaid wordt. Hij zou er op willen aan dringen in zoo'n geval de kleine vaart door te laten gaan. Devoorz. zeide onder zoek toe. na het begin ontstond er een gespannen verhouding. Toen ten slotte de scheids rechter den gastheeren een vrijen schop toestond, staakte het elftal van DEVO den strijd en verliet het veld. HOCKEY. Zuidelijke 2e klasse B.: PushTempo 12; Cadetten IIMiddelburg 22. DAMMEN. Om het Nederlandsche kampioenschap. De uitslagen van de partijen, welke Za terdag in de zevende ronde om het persoon lijk kampioenschap van Nederland werden gespeeld, luiden als volgt: Bom remise met Dukel; v. d. Kraan wint van Keiler; Vos wint van Lochtenberg; Raman remise met Cohen; Druyf wint van Idzerda. De uitslagen van de partijen, Zondag te Rotterdam gespeeld, luiden: VosCohen 20; KellerLochtenberg 20; Van der KraanIdzerda 20; Kin- negin—Druyf 2—0; Rustenburg—Dukel 20; RamanBom 11. De stand in de kopgroep luidt: 1 en 2 Kinnegin en Keiler, beiden 11 p.; 3 Vos 10 p.; 4 en 5 Bom en Van der Kraan, bei den 9 p. Er moeten nog drie ronden wor- uen gespeeld. IJSHOCKEY. Canada wereldkampioen. Door een 40 overwinning van Canada op de Vereenigde Staten hebben de Trail Smoke Eaters het wereldkampioenschap ijs- hocky behaald. Hoewel de wedstrijd ZwitserlandTsje- choslovakije tot driemaal toe verlengd is, werd er niet gescoord en bleef de stand 0—0. De wedstrijd zal op 5 Maart worden overgespeeld om uit te maken wie van de twee Europeesch kampioen zal worden. Het eindklassement is thans: 1. en we reldkampioen Canada; 2. Vereenigde Sta ten; 3. en 4. Zwitserland of Tsjechoslova- kije; 5. Duitschland; 6. Polen; 7. Hongarije; 8. Engeland; 9. Italië; 10. Letland; 11. en 12. Nederland en België; 13 en 14. Joego slavië en Finland. SCHAATSENRIJDEN. Megan Taylor wereldkampioen kunstrijden. Te Praag zijn de wereldkampioenschap pen kunstrijden voor dames gehouden. Zoo als te verwachten viel, behield de Engelsche Megan Taylor den titel van wereldkampi oene, zonder strijd evenwel, nu zij haar landgenoote, Cecilia Colledge, niet tot con currente had. 2. Hedy Stenuf (V.S.); 3. Daphne Walker. DE CENTRALE HENGSTENKEURING OP DONDERDAG A.S. TE GOES. De catalogus voor bovenstaande keuring, den hoogtijdag der Zeeuwsche paardenfok kerij, omvat niet minder dan 136 aangiften, w.o. 5 oud-kampioenen. De verschillende klassen omvatten 53 driejarige hengsten, w.o. in K ingeschreven en 31 nog niet opge nomen (dit is wel een zeer onjuiste ver houding); 34 vierjarige hengsten w.o. 26 in K opgenomen en 8 niet opgenomen; 30 vijf- tot zesjarige hengsten allen in K opge nomen; 14 zevenjarige en oudere hengsten eveneens in K opgenomen en zooals reeds vermeld, 5 oud-kampioenen. Als vaderpaarden domineeren: Clairon de la Lys met 22 aangegeven zonen; Certain van Lamswaarde met 21 aangegeven zonen w.o. 1 oud-kampioen; Priméra de Petit met 12 aangegeven zonen; Heroem de Cogne- beau met 10 aangegeven zonen; Tsjaka met 6 aangegeven zonen. Dan komen nog een enkele met 3 of 2 zonen en een vrij belangrijk aantal met 1 aangegeven zoon. Als vanzelfsprekend zal deze keuring weer zeer belangrijk zijn, daat het beste der Zeeuwsche stallen daar acte de pre sence geeft en elkaar den eerepalm tracht te betwisten. Moge deze keuring door mooi weer worden begunstigd, en dat is wel een zaak van groote bet eekenis i de handel in stijgende lijn verloopen. DINSDAG 14 FEBRUARI. HILVERSUM I 1875 EN 301,5 m. AVRO-Uitz. 8,00 Gram. (Om 8,15 Ber.) 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gew. muz. (gr. pl.) 10,30 Voor de vrouw. 10,35 Omroepork. 11,00 Wenken voor de huishouding. 11.30 Omroepork. (om 12.15 Ber.) 12,30 Gram. I.15 AVRO-Amusementsork. 2.00 Omroep ork. 2.45 Kniples. 3,45 Gram. 4.00 Piano. 4,30 Kinderkoor. 5.00 Voor .de kinderen. 5.30 AVRÖ-Aeolian-ork. en solist. (Om 6.25 Ber.) 6.30 Gram. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Cello. 7,30 Engelsche les. 8.00 Ber. Ra diojournaal. 8.20 Gram. 8.30 Bonte Dinsdag- avondtrein. 10.00 Radiotooneel. 10.20 Vo caal conc. 10,45 Gram. 11.00 Ber. ANP, gram. 11.3012.00 AVRO Dance Band. HILVERSUM H 415,5 m. KRO-Uitz. 8,00—9.15 Gram. (ca. 8.15 Ber.). 10.00 Gram; 11,30 Godsdienstig half uurtje. 12.00 Ber. 12.15 KRO-Melodisten. (1.001,20 Gram). 2„00 Vrouwenuurtje. 3,00 Modecursus. 4.00 Gram. 5.00 KRO-Me lodisten en solist. (5.456.05 Felicitatiebez.) 6.35 Ber., sportpraatje. 7.00 Ber. 7.15 Cyclus. 7.45 Gram. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Sted. Ork. van Maastricht en soliste. (9.009,20 Zang met piano en obligaat-viool; opn.). 10,00 Gram. 10.30 Ber. ANP. 10.40 KRO-Boys en solist. (11.00—11.10 Gram). 11,30—12.00 Gram. DROITWICH. 1500 m. 11.40—11,45 Gram. 12.20 Radiotooneel. 12.3CUMilitair ork. 1,20 Doedelzak. 1.35-2.20 en 4.15 Gram. 4.45 Cel lo en piano. 5.20 Leslie Bridgewater harp- kwintet. 5.50 Orgelspel en zang. 6.20 Ber. 6.45 Causerie. 7.50 Gram. 7.20 Piano. 7.50 Causerie. 8.20 Jackson's Band en solisten. 9.20 Ber. 9,45 Causerie. 10.05 Kolisch strijk kwartet. 11,20 Fransche causerie. 11.35 Bil ly Cotton's Band. 11.5012.20 Dansmuz. (gr. pl.). RADIO-PARIS 1648 m. 9.00, 10.00 en II,20 Gram. 12.35 Zang. 1,10 Militair ork. 2,35 Piano. 2.50 en 3.10 Gram. 4.40 Zang. 4.55 Gram. 5.05 Viool. 5.25 Giardino-ork. 6.35 Viool en piano. 7.25 Ellis-ork. 8.35 Ka- merm. 9,5011,50 Radiotooneel. KEULEN. 456 m. 5.50 en 6,30 Gram. 7,50 schrammelensemble. 11,20 ork. en solisten. 1.302,20 Pop. con. 3.20 ork. 6,30 Winter- hulp-prog. 7.5011,20 dansork. en solisten. (Om 9,35 Gram.). BRUSSEL 322 en 484 m. 822 m: In elk opzicht superieur 1 ll AMERICAN CIGARETTES (Ingez. Meded.) 12.20 Gram. 12.50 en 1,30 ork. 1,50—2,20; 5.20; 6.50 en 7.20 Gram. 8.20 en 9.50 ork. 10.30—11,20 Gram. 484 m: 12,20 Gram. 12.50 en 1,30 Radio- ork. 1,502,20 Gram. 5.20 Radio-ork. 6.35 Gram. 6.50 Piano-v. 8,20 symphonie-ork. en -koor. 9,30 symphonie-ork. 10.3011,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 m. 6.55 Weensch Symphonie-ork. en solist. 7.35 Ber. politiek dagbladoverz. 8.05 Inl. volg. uitz. 8,2011,30 Uit Milaan: „La Traviata", ope ra. (In de pauzes: Ber. en declamatie). Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de Motor- en Rijwiel wet en]of 't Motor- en Rijwielrelgement: K. F. B., Vliss., vrijspraak, J. v. L„ Goes, geen straf. F. B., Vlissingen, J. v. L., Goes, geen straf; J. de J., Ierseke, M. G. en J. C. S„ beiden Kapelle, J. S., Vlissingen, L. P. B. v. R., Goes, ieder 1 of 1 d. h.; D. K., Wemel- dinge, J. B., Middelburg, ieder 2 of 2 d. h.; H. W. B., Kapelle, ƒ2.50 of 2 d. h.; J. N., Schore, H. L., Koudekerke, C. R., Kapelle, ieder 3 of 3 d. h.; K. v. E., Vlis singen, N. de R., Kapelle, ieder 5 of 5 d. h.; C. J. v. H., Middelburg, 7.50 of 5 d. h.; M. v. d. W„ Kolijnsplaat, 20 of 10 d.h.; F. P. B., Goes, 25 of 10 d. h.; A. Ch. de V., Vlissingen, 50 of 10 d. h.; P. J. W., Goes, 5 of 5 d. h., met toewijzing der civiele vordering ad 24.95 aan N. H. Te Kruiningen venten zonder vergun ning: W. J.M., Ierseke, 2 of 2 d. h. Een tapperij geopend hebbén na het vast gestelde sluitingsuur: P. A. M., Domburg, 1 of 1 d. h. Overtr. regl. wegen en voetpaden in Zee land: A. P., St.-Laurens, 1 of 1 w. tuchtsch. Schadelijk gedierte opsporen zonder schriftelijk bewijs van den grondgebruiker: J. W., Wolfaartsdijk, 5 of 2 d. h. Openbare dronkenschap: J. L., Vlissingen, 15 of 15 d. h. Overtreding drankwet bij herhaling: J. H. C. v. G„ Vlissingen, 35 of 10 d. h., met verbeurdverklaring van de in beslag ge nomen flesch met drank. Niet boven of terzijde van de deur die toegang tot zijn inrichting geeft, de aan duiding „volledige vergunning" aangebracht hebben: L. M., Kortgene, 1 of 1 d. h. HDDELBURG. MA 13 Feb. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. dr. A. J. M. Wanders, St. Joris 20.15 h. Dl 14 Feb. Openb. zitting Rijksverkeers inspectie (over uitoefenen auto- dienst); Prov. Griffie 14.00 h. GOES. MA 13 Feb Dl 14 Feb. „Dat heeft Heintje weer ge daan"; Schuttershof 20.15 h. BIOSCOPEN ELECTRO, Midd. VR 10—DO 16 Feb.: „De Bakvisch" en „De afgod der menigte", 20.00 h. ZO 15 h. matinée. CITY, Midd. VR 10—DO 16 Feb.: „De Jungle Prinses" en „Vroolijke muzi kanten", 20.00 h. ZO 15 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 10-DI 14 Feb. „De Zeewolf" en „De terugkeer van Sophie Lang", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. Ma géén voorstell. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6