ZEELAND. Inbouwreflectors MIDDELBURG. Twintig jaar B. V. L. GOES. VLISSINGEN. WALCHEREN. BIOSCOPEN. ZUID-BEVELAND. t voor beter licht en grootere veilig heid 1 Als U één keer met Bosch licht hebt gereden, kunt U er niet meer buiten. Voor Ford, Chevrolet, Buick, Dodge en de meeste andere Amerikaansche wagens zijn Bosch inbouwreflectors, voorzien van Rykskeur, leverbaar. Met Bosch op weg voorkomt men pechl Prijzen van F. 17.- tot F.40.-p. poor. ze te Goes, P. G. Laernoes te Vlissingen en Koelman te Neuzen, die voor Zeeland de eerste commissie vormden, terwijl te Mid delburg de eerste plaatselijke commissie werd opgericht. Hulde brengt spr. aan de mannen als de heeren Wisse, Umbgrove, De Reij, De Jager, Klontje, Mol, Bierman, Graafhuis en Enkelaar, voor alles wat zij vroeger of thans voor de afdeeling deden. Dan brengt spr. die hulde ook aan den voorzitter, mr. Goedbloed en den leider, re serve luitenant Bastiaanse, om ook den voorzitter en secretaris van het verband Zeeland, de heeren Bruins en Eckhardt, niet te vergeten. De afdeeling heeft ook van haar medeleven doen blijken bij heugelijke gebeurtenissen in het Koninklijk huis als in 1937, 1938 en hopelijk ook weer in 1939. Men moet voorwaarts blijven gaan, niet door eigen kracht, maar door die van Hem, die ons helpen kan. Men moet begrijpen, dat voorkomen beter is dan genezen. De B.V.L. moet juist werken door zijn preven tieve kracht. Men moet bidden om vrede zoowel binnen als buiten onze grenzen, maar als het onverhoopt noodig is, dan staat men gereed. Ook deze woorden werden met applaus bezegeld en heeft mr. Goedbloed ook den heer Van Sluijs dank gebracht en hem, die nu 20 jaar secretaris-penningmeester is, na mens de afdeeling een boekenstandaard aangeboden. Vervolgens nam spr. afscheid van den voorzitter der Nationale Landstormcommis sie, die de vergadering verliet. In de pauze zorgd „Juliana" voor muzi kale afleiding en werd het tooneel in ge reedheid gebracht voor de vertooning van twee zeer toepasselijke en mooie films. Na de eerste, de Beatrixfilm, die de ver loving, het huwelijk, de wittebroodsweken in de bergen, van Prinses Juliana en Prins Bernhard brengt, maar daarna alles wat voor en kort na de geboorte van de jongste Oranjetelg afspeelde, de revue doet passee- ren, heeft de heer M. H. Boasson het woord gevoerd. Spr. zeide, dat bij afwezigheid van den burgemeester deze hem heeft verzocht hem te vertegenwoordigen. Dit heeft spr. gaar ne gedaan omdat hij sympathie gevoelt voor den B.V.L., die ontstaan is in tijden van grooten onrust, doch die gelukkig niet daad staatsinstelling meer dan ooit door bepaal de groepen worden bedreigd. De gemeente heeft geen direct verband met de B.V.L., maar toch groot belang bij deze instelling, die werkt aan de handhaving van orde en rust. Spr. wenscht de afdeeling geluk met dit 20-jarig feest en hoopt, dat de B.V.L. steeds preventief kan blijven werken en nooit tot daden zal moeten overgaan. Mr. Goedbloed bracht den heer Boas son dank, en zeide, dat het ook juist de wensch is van de B.V.L.-ers om preventief werkzaam te kunnen blijven. Hierna werd een driedeelige film, getiteld De B.V.L. in 20 jaren", gebracht; die niet minder dan de vorige insloeg en een schit terende propaganda was voor het instituut, dat volgens de verstrekte gegevens van 39.000 aangeslotenenin 1928 steeg tot 90.000 op 1 Januari 1938. Ook op deze films ko men de vorstelijke personen herhaaldelijk voor en meermalen gaf dit aanleiding tot een ovatie in de zaal. Het slotwoord was toegewezen aan lui tenant-kolonel JH. W. Bruins, com mandant van het verband Zeeland, die na dank voor de verwelkoming zeide, dat hij wellicht te weinig met de landstormers in zijn verband in aanraking komt, maar hoap- Verkrijgbaar bii alle Bosch-Diensten, automobielhanaelaren en garage houders in Nederland. N.V. WILLEM VAN RIJN! AMSTERDAM (C.) KEIZERSGRACHT 171 TillfOOH 31108 (4 LUNIM (Ingez. Meded.' Een zeer geslaagde feestavond Ongeveer 709 personen vulden Vrijdag avond de groote zaal van het Schutters hof, voor het bijwonen van de herdenking van het 20-jarig bestaan van den Bijzonder I werkelijk moest optreden. Ook spr. acht Vrijwilligen Landstorm. I geen aanleiding het instituut thans op te De voorzitter van de afdeeling Middel-1 heffen, zeker niet in een tijd, dat onze burg, mr. J. W. Goedbloed, heet te in het' bijzonder welkom den voorzitter van de Nationale Landstormcommissie, luitenant-generaal buiten dienst L. F. Duy- maer van Twist en verzekerde hem, dat als de Koningin 't beveelt de Zeeuwsche landstormers gereed staan en zich rond Haar troon scharen om met Haar het Va derland te beschermen. Daarna heette spr. welkom wethouder Boasson, die nu. niet alleen de Commis saris der Koningin, maar ook de burge meester buitenslands vertoeft het ge meentebestuur vertegenwoordigde. Verder den voorzitter en den secretaris van het verband Zeeland alsmede den Commandant van 't verband: nml. de heeren Bierman, Eckhardt en Bruins. Ook heette spr. wel kom den garnizoenscommandant, officie ren en niet het minst de landstormers en hun vrouwen of andere familieleden. Spr. herinnerde aan de moeilijke dagen van 1918 en het ontstaan van den B. V. L., die z.i. ook thans nog een mooie taak heeft, omdat niemand kan voorspellen wat ons verder wacht. Nederland wil voort leven onder de regeering der Oranjes en daarom staat de B.V.L. gereed als het moet, Het Pijperkorps „Juliana" zette het Wilhelmus in en alle aanwezigen zongen staande het eerste couplet uit volle borst mede. Hierna kwam de luitenant-generaal D u y- m a e r van Twist, naar het po dium en werd met applaus begroet. Spr. zeide dank voor de woorden van welkom, hij is gaarne gekomen om de zen avond bij te wonen, omdat het reeds op zich zelf een voorrecht voor hem is te midden van de landstormers te verkee ren en dit zeker bij de herdenking van het 20-jarig bestaan. Spr. herinnerde ook aan de gebeurtenissen van 1918 en de op richting van het instituut, waarbij men gedreven werd door liefde voor vaderland en vorstin en eerbied voor het gezag. Gode zij dank het offer dat men bereid was te brengen, was gelukkig niet noodig, omdat de regeering paraat was. Was de revolutiepoging destijds wel gelukt, dan zou men in Nederland ook bukken onder een dictatuur. Spr. hoopt, dat thans de jongeren aan de ouderen een voorbeeld zullen nemen en zich bij den B.V.L. zullen aansluiten, het instituut, dat wel een zeer bijzondere plaats onder de tallooze orga nisaties in ons land inneemt. Na afloop van het défilé op 27 Augustus 1938 in Den Haag verklaarde de Koningin zich zeer getroffen, dat ook de Zeeuwen de verre reis naar Den Haag hadden gemaakt om aan de huldebetooging deel te nemen. Het vrijwillige in dit instituut toont het nationale karakter er van aan. Het kan niet worden gemist, omdat men niet wee of er nog revolutie pogingen in ons land zullen volgen en de B V.L. moet staan als een schildwacht op post bij de bescherming van de heilige gevoelens van ons dierbaar vaderland. Ook voor de bescherming van onze staatkundige en geestelijke vrijheid. Spr. brengt dank aan de B.V..L'ers, die zich steeds gereed houden, maar ook aan de vrouwen, aan de moeders, die hun man nen, hun zonen afstaan voor het mooie instituut. God zegene allen en spare hen lange jaren om pal te staan voor dé B. v. L. gedacht „Trouw aan Koningin en Vaderland tot in den dood." - Spr. eindigde onder luid applaus en had woorden van hartelijken dank van mr. Goedbloed in ontvangst te nemen, die zeide, dat de generaal de teere snaren juist heeft weten te treffen. De afdeelingssecretaris, de heer P. v a n S 1 u ij s gaf daarop een overzicht van de geschiedenis der afdeeling in de afee- loopen 20 jaar. Spr. wees er op, dat men gelukkig niet actief heeft moeten optre den. maar betreurde het dat vele der op richters dezen mijlpaal niet meer hebben bereikt. Van de bestuursleden van toen, is spr. de eenige overgeblevene. Spr. noemde wijlen mr. A. A. de Veer als de man, die in 1918 te Middelburg de zaak aanpakte en bewerk te, dat Zeeland op 18 November van dat jaar ook in de Maliebaan te Den Haag mede betoogde voor de Koningin. Spr. noemt de namen van de heeren Bug te door hier te komen, veel goed te hebben gemaakt. Spr. zeide, dat thans de landstorm is aangegroeid tot 94.000, waarvan in het verband Zeeland 3465 manschappen en 65 officieren. In 10 jaar is men 1000 man voor uitgegaan. Spr. was als kapitein in de Harskamp in 1938, maar was juist even naar Den Haag, toen hij aan het station de eerste intocht medemaakte van de vrijwilligers, waaruit later de B.V.L. zou groeien. Hij dacht toen mee, dat hij later geroepen zou worden als commandant .van een ver band daarvan op te treden. Hij is verheugd dit te kunnen doen na zijn penionneering en zeer blijde, dat het is het Zeeuwsche ver band want hij heeft bij het 3e en 14e re giment de Zeeuwen leeren kennen en waar- deeren. Juist in donkere dagen moet' men gereed staan zijn eed tegenover H. M. de Koningin gestand te doen en gedachtig ook aan de viering van den 400sten geboorte dag van Willem den Eersten, den grondleg ger van onze vrijheid en de stamvader als het ware van ons vorstenhuis, zegt spr. dat het beter is met de geweer in den aanleg op de laatste baricade te sneuvelen, dan te bukken onder een regime, dat niet naar Nederlandschen aard is. Bij dit alles moet men echter gevoelen, dat men handelt vol gens Gods wil. Spr. hoopt, dat de Generaal het nog eens beleven mag, dat het getal B.V.Lers tot 100.000 is geklommen en dat dan de 100.000ste een Zeeuw zal zijn. De B. V. L.ers moeten steeds met een oor en een oog op den loer liggen en brom men als er gevaar begint te dreigen, en bij ten als er gevaar is. Ook deze spreker had een warm applaus in ontvangst te nemen en den dank van den voorzitter, die tegen mid dernacht de vergadering sloot, nadat ge zamenlijk nog gezongen was het zesde vers van het Wilhelmus „Mijn schildt en de be- trouwe". Het was een mooie en propagandistische vergadering, waarop ook zeer velen uit an dere afdeelingen op Walcheren aanwezig waren, die de voorzitter ook het welkom had toegeroepen evenals verschillende bur gemeesters van gemeenten op Walcheren. Jeugdige dief. Op de sportterreinen vonden vorig jaar verscheiden diefstallen plaats van kleinere en grootere gelds bedragen. Het is thans aan de rijksveldwacht gelukt, dank zij een weder dezer dagen gepleegden diefstal, de hand op den dader te leggen. Het bleek een nauwelijks vijftienjarige knaap te zijn, die na een streng verhoor bekende. Een gouden ring, die in één der door hem ontvreemde portemonnaies gezeten had, werd nog in zijn bezit gevonden, en kon weer aan den gelukkigen eigenaar overhandigd worden. Proces-verbaal werd van de diefstallen op gemaakt. Bij k. b. van 7 Februari is aan den electrotechnischen hoofdambtenaar der te legrafie en telefonie J. W. Romijn, aange wezen als hoofd van het telefoondistrict te Vlissingen, met ingang van 1 Juni 1939 op zijn verzoek eervol ontslag verleend. AAGTEKERKE. Donderdagavond hield het Varkensfonds „Helpt Elkander" zijn de jaarvergadering onder leiding van den voor zitter, den heer P. Boone. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het voor de vereeniging een goed jaar was geweest, daar slechts 1 uitkeering had plaats gehad, en dat het ledental thans 30 bedraagt. Uit het verslag van den pen ningmeester bleek dat een batig slot te boe ken viel van ruim 94. De aftredende be stuursleden de heeren J. Blaas en S. de Vis ser Pz. werden herkozen. Nog werd mede gedeeld dat er gelegenheid bestaat als lid toe te treden tot 1 April 1939. Aanwezig wa ren 18 leden. UIT DE MIDDELBUKÜbCHL COURANT VAN VOOR VIJF HG 6e Week 188», De heer H. R. Snijder, pred. ie Vlis singen staat op het zestal vuor predikant oi] de Evang. Luthersche gemeente te Gouda. - De heer dr. W. van der Beke Callen- fels, te Biezelinge, hêeft een beroep naar BIGGEKERKE. Donderdagavond hield de I Delden aangenomen. vereeniging voor Geref. Schoolonderwijs on der voorzitterschap van den heer C. Polder man haar jaarvergadering. De penningmeester de heer J. Lampert deelde in zijn jaarverslag mede, dat de kas sloot met een batig slot van 49. Het aftredend bestuurslid de hr. C. Pol derman werd herkozen. Het hoofd der school de hr. A. Janse I plaats gehad, bracht verslag uit over het verloopen jaar. O.m. deelde hij mede dat het leerlingenaan tal klimmende is: gemiddeld bezochten 50 kinderen de school, terwijl met Mei een kleine klas de school verlaat en een groote verwacht wordt. Donderdag, 28 Februari a.s., zal de heer Iz. Montagne, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Vlissingen, den dag her denken, waarop hij 25 jaar geleden, het predikambt heeft aanvaard. - De eerste terechtstelling door middel vein electriciteit heeft onlangs te New-York Men bericht ons uit IJzendjjke, dat van de ontworpen tramlijn Eecloo-Water vliet Hollandsche grens het vak Eecloo Watervl.et waarschijnlijk in de maand Maart zal worden aanbesteed. Keizer Wilhelm is Zaterdag, toen hij wat al te vlug uit zijn rijtuig sprong, voor- overgevallen doch kreeg geen letsel. GRIJPSKERKE. Donderdagavond hield de geitenvereeniging haar jaarvergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat er iets meer ontvangen was dan uitgegeven. Het verslag van den secretaris was bevredigend 8 nieuwe leden traden in 1938 toe. De heeren Dekker en Dommisse werden herkozen als bestuursleden, de hr. De Wolf werd gekozen in plaats van den hr Geertse die niet meer in aanmerking wenschte te komen. OOSTKAPELLE. Vrijdagavond gaf de muziekvereeniging „Crescendo" haar jaar- lijksche uitvoering in de openbare school Tien nummers onder leiding van den direc teur P. C. J. de Graaf werden verdienstelijk ten gehoore gebracht. Ook het tooneel- stukje „Jopie als standbeeld" viel zeer in den smaak. De belangstelling was groot, het geheele lokaal was gevuld. Het muziek korps kan op een goedgeslaagde uitvoe ring terugzien. RAAD VAN SOEBURG. SOEBURG. De Raad dezer gemeente kwam gistermiddag in openbare vergade ring bijeen, onder voorzitterschap van bur gemeester A. H. S. Stemerding. Deze eer ste vergadering in het jaar werd door den v o o r z. met gebed geopend. Nieuwjaarsrede. Vervolgens hield de v o o r z. een nieuwjaarsrede, waarin spr. in korte trek ken een overzicht gaf van wat in het afge- loopen jaar werd verricht en tot stand kwam en eenige vergelijkende cijfers. De bevolking nam met 194 personen toe en be-1 ij(jj en iemand die voor zijn meening stond. telde op 31 Dec. 203 leerlingen (in 1937: 187). De verkeerstoestanden bij de brug over het Kanaal stellen zware eischen aan de politie. De verkeerstelling vanwege de Streekplancommissie Walcheren ter plaat se gehouden wijst uit hoe intens het ver keer aldaar is. Op 26 Juli 1938 van 820 uur werden op het jaagpad bij de brug 3507 rijwielen geteld, en op 28 Juli ongeveer 5400 rijwielen, terwijl op den Nieuwen weg 1555 auto's en motorrijwielen passeerden benevens 1635 rijwielen. Vanuit het midden der brug te bedienen electrisch werkende afsluitboomen zijn voor 1939 toegezegd geworden. De hr De Priester heeft namens den Raad geantwoord op de rede van den voor zitter. Het verheugde spr. dat men dit mooie overzicht heeft mogen beluisteren. Spr. wenschte den voorz. en zijn gezin alle goeds toe in 1939. Ingekomen was o.m. een schrijven van.' den heer Jac. van Soelen, waarin hij, we gens vertrek uit de gemeente, bedankt als raadslid. De voorz. zeide, dat de heer Van Soelen van 1 September 1931 onafgebroken lid van den Raad en van verschillende com missies is geweest. Wij zullen hem allen missen, aldus spr. Hij was een zeer ijverig droeg op 31 Dec. j.l. 5438 personen. Het| werkloosheidscijfer was over 1938 belang rijk gunstiger. Het gemiddeld aantal inge schrevenen bij de arbeidsbemiddeling be-1 droeg 1257/10 (1937: 260%) en het gemid deld aantal ingevolge de rijkssteunregeling! gesteunde werkloozen 34% (1937: 79i/eL Inl 1938 bedroegen de steunuitkeeringen 17502; de gemeentelijke werkverschaf-1 fingsloonen 18227, en de centrale werk- verschaffingsloonen 7061. In 1937 waren I deze bedragen respect.: 41177, 8041 enl 4249. Vanwege het Burg. Armbestuur Spr. hoopte dat het hem wel moge gaan in zijn nieuwe woonplaats. Nieuw raadslid. Een commissie, bestaande uit de heeren Jacques, De Priester en v. d. Putt, die een onderzoek instelde naar de geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid, den heer S. de Pagter, adviseerde tot toelating, het geen besloten werd. Na beeediging heeft de voorz. den heer De Pagter welkom ge- heeten. Gij zult hier vinden een onderlinge goede samenwerking en een goede geest, aldus spr. De voorz. hoopte dat het den werd in 1938 uitgegeven 17616 en in 19371 nieuw benoemde gegeven moge zijn de ge MIDDELBURG. CITY. De Jungle-prinses. Een meisje, wier vader door een tijger werd gedood, groeit op haar eentje in de wildernis op; althans zonder contact met andere menschelijke wezens. Haar vrienden zijn dieren: een tijger, dien ze al had als poes, toen ze een kind was, en een groote aap, Bogo. Als ze zoo omstreeks 20 lentes telt, krijgt ze in haar grot midden in de jungle 'n logé: 'n jongen Engelschen schrij ver, die door Limau, haar tijger werd aan gevallen en daarbij een voet verstuikte. Hij was van plan geweest in een bungalow aan den rand der wildernis den regentijd te trotseeren en er een bijzonder boek te schrijven. Verhalen van inlanders over een lachenden tijger (niet Limau maar het meisje lacht) dreven hem op zoek naar avontuur de jungle in. De inlanders, die hem vergezelden gingen aan den haal, toen de lachende tijger verscheen. Er ontwikkelt zich in de grot een idylle; zoolang als de regentijd duurt. Het meisje, Olah geheeten, krijgt haar logé lief en hij haar. Maar hij is verloofd, met een Engel- sche jongedame, die na den regentijd weer in zijn bungalow zal verschijnen. En daar door verkeert de lieflijkheid der idylle in de dramatische spanning van een driehoeks verhouding als het oogenblik aanbreekt, dat de wildernis weer droog en te berei zen is. Deze dramatische spanning wordt dan nog ontzaglijk veel heviger gemaakt door een bijkomstigheid van bijgeloof: de troep inlanders, bedienden op de bun galow, willen het meisje, dat een tijger tot dienaar heeft, levend begraven. Op dit the ma is het geheele laatste deel der film ge borduurd, fel en schril. De afschuwelijke begrafenis gelukt bijna. Op het allerlaatste nippertje weet Bogo, de aap, een leger van rasgenooten bijeen te trommelen en deze apenhorde rekent dan grondig met de woeste bende inlanders af. Dorothy Lamour, een nieuwe ster aan het filmisch firmament, speelt de rol van Olah. Zij is een heel mooi meisje en hanr schoonheid maakt de idylle in het eerste deel der film tot een wel heel bekoorlijk genot voor het oog. Tot zekere hoogte is het jammer, die dit luchtig en speelseh ver haal niet wordt gevolgd door een tweede deel in denzelfden trant. Maar wat er voor in de plaats komt is tenslotte niet weinig: het dramatische slot is op een wijze ver filmd, welke den toeschouwer kan doen sidderen van spanning. Vroolijke muzikanten. Voor de pauze viert de malligheid hoogtij in een geschiedenis van twee aan lagerwal geraakte jongelui, die door het toeval ge dwongen worden de rollen te spelen van een beroemd componist en zijn secretaris of impressario. Men kan zich kostelijk ver maken met de hieruit voortvloeiende ver wikkelingen. ELECTRO. De bakvisch. Deane Durbin is gegroeid en wat ouder geworden. Niet zoo heel veel maar toch ge noeg om haar meisjesrol, bekend uit eenige films, thans te doen aanpassen bjj haar leef tijd. Zij is nu in de periode waarin het meis- jeshart een beetje verward raakt in ge voelens die ze niet goed thuis kan brengen en waarin een speelgenoot nog wel een vriend is maar toch eigenlijk ook wat an ders is geworden. Wanneer in zoo'n toestand dan nog een interessante man plotseling in haar leventje komt opduiken, dan gaat het bakvischje heelemaal over stag. Ze wordt op slag verliefd op hem en doet dan alle moeite om de aanvankelijk in haar milieu storende figuur, het leven aangenaam te maken en hem met schuchtere eerbied te naderen. En deze man, die enkele weken rust komt zoeken bij Alice's ouders, laat het zich zoo'n beetje aanleunen omdat hij 't aardig vindt, totdat hij tot zijn schrik bemerkt, dat het doodelijke ernst is bij het kind. 't Wordt dan een drama in zakfor maat. Voor Alice natuurlijk een zevende hemel, afgewisseld met diepe in-de-put- zitterij, hetgeen ze getrouw haar dagboek toevertrouwt. Voor haar vriend is 't ook geen prettigen tijd met zoo'n „concurrent" naast zich. Gelukkig dat dezé laatste een verstandig man is en een verloofde heeft die door haar verschijning bij Alice alle il lusies den bodem inslaat en haar van haar kalverliefde geneest. Met dat al is er toch maar een amusante film van gemaakt, waarin Deane Durbin met haar ongedwongen spel werkelijk een bijzonder goede beurt maakt. Die onge dwongenheid en de aardige verschijning van Deane drukken hun stempel op heel de film, die nergens een valsch effect te voor schijn roept. Met een begrijpenden humor wordt deze storm in Alice's hartje bekeken en weergegeven. Dat Melvyn Douglas op een fijnzinnige wijze de rol van de man ha- rer droomen vertolkt en de juiste sfeer weet te scheppen in deze kostelijke geschiedenis bewijst dat hij een goed acteur is, maar daarnaast ook dat de samensteller van de film met zijn materiaal weet te werken en de grenzen weet te trekken bij dit toch wel subtiele onderwerp. De afgod der menigte. Een sportfilm van bijzondere aard. Aan ijshocky doet niet iedereen en ként ook niet iedereen. Nu, hier is dan het tekort aan te vullen. Enkele spannende wedstrijden vor men het hoogtepunt in dit verhaal van sport, liefde en verraad. Omdat er nu een- 13869. Allerlei cijfers noemde spr. welke de gestadige uitbreiding der gemeente de monstreerden. De totale schuld der gemeen' te bedroeg per 1 Jan. 1938 642.899 en per 1 Jan. 1939 630.533. De openbare school maal gegokt wordt bij wedstrijden zien som mige individuen er geen been in de meest unfaire middelen toe te passen. Doch onze held weet zich te handhaven en weet glansrijk de match en het meisje te winnen, I waarbij het tot emotioneele voorvallen grifl aanleiding geeft. Vandaar dat er van een| spannende film gesproken kan worden. GOES. GRAND THEATER De Zeewolf. De geschiedenis speelt in Alaska, waar de pioniers hun werk gedaan hebben, en ze kere regels en wetten heerschen, al dient men die zelf nog zooveel mogelijk te hand haven. Zoo is er een groote vischvangst, en eerbiedigt men eikaars fuiken, behal ve dan enkel piraten. Vooral de „Zeewolf" huldigt het standpunt, dat de visch van iedereen is, en al vangt men die in een fuik, daarom heeft men er niet meer recht op, dan dengene die ze weer uit deze fuik haalt. Ook Tyler Dawson ge. voelt veel voor deze theorie. De pioniers kapen en nemen eerst tot ze zelf binnen zijn, en maken dan wetten, waardoor je af moet blijven van wat zij gegapt hebben. Deze meeningsverschillen scheiden niet alleen twee boezemvrienden, doch breken tenslotte ook het hart van het mooie jon ge meisje, dat Tyler Dawson liefheeft Zonder al te uitvoerig te worden is het niet mogelijk meer van dit verhaal te zeg gen, dat speelt in een karakteristieke om geving en een schitterende natuur, meente langen tijd te dienen. De heer De Pagter zeide te willen trachten al zijn krachten in dienst der ge meente te stellen. Verkoop grond in Kanaalstraat In de laatst gehouden vergadering staak ten de stemmen over het voorstel om in principe te besluiten tot verkoop van een perceel grond aan de Kanaalstraat. De hr. J a c q u e s motiveerde zijn stem. Het speet spr. dat dit mooie stuk grond verkocht zou worden en hij kon niet met het voorstel van B. en W. meegaan. Het voorstel werd daarop verworpen met 6 tegen 5 stemmen (voor: A. J. Arendse, M. Arendse, De Pagter, Cysouw en Suur- monde). B. en W. stelden voor het bedrag van het voorschot op de gemeentelijke vergoeding overeenkomstig de 1. o. wet 1920 voor 1939 ten behoeve van de school met den bijbel vast te stellen op 1372 en ten behoeve van de Juliana en Marnixschool op 2054. Al dus besloten. B. en W. stelden voor een nieuwe veror dening tot verdeeling der gemeente in stern- districten vast te stellen. De hr. De Priester vroeg of het niet een ongelukkige motiveering isr dat men het voorstel samenstelde naar aanlei ding van de kiezerslijst 1937. Overigens had spr. tegen het voorstel geen bezwaar. De voorz. zeide, dat het de laatste gegevens waren die ter beschikking zijn. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Rondvraag. De hr. Jacques vroeg of de nieuwe straat die achter de Wilhelminastraat ge legd wordt in of buiten het uitbreidings plan valt. De voorz. wist nog niets van een nieu we straat af. De gemeente heeft nog geen plan dienaangaande bereikt. De hr. D e Priester stelde de en waarin gezwommen en gevochten wordt en een intelligente zeehond optreedt. Het I vraag of het niet wenschelijk ware geweest is alles interessant en romantisch, en waar- het grint in den Bermweg met een wals in schijnlqk wel wat te intelligent en te senti menteel; maar men volgt den gang van zaken toch met spanning. Het spel is van allen zeer goed. De opnamen zijn schitte-1 rend. De terugkeer van Sophie Lang. We zien een knappe jonge dame met I een glimlach om haar lippen voor haar eigen graf staan. De steen zegt, dat So-1 phie Lang daar rust, maar hoe echt ook B—gëladen met zand naar België is werkelgkheid in Sophie Lan„| s]aak omhooggevaren en blijven zit ten. De sleepboot „Zeehond" heeft tever- te rijden. Spr. vroeg voorts de aandacht voor de loonen in de werkverschaffing. De v o o r zz. antwoordde, dat spr. ver zekerd is geworden dat er, voor sommige ploegen, althans, toeslagen op de loonen zijn verleend. HANSWEERD. Het Belgische motorschip werKenjKneia in aupme gl°ak omhooggevaren en blijven levender en levenslustiger dan ooit. Alleen J in_ zPf,hond" heeft te was ze één der grootste juweelen dievegge: maar dit leven van misdaad zei ze vaarwel en begon een nieuw. Zoo is de grafsteen geefs getracht gedurende twee getijden om het schip vlot te brengen. Daarna heeft men een gedeelte der lading over boord ge- meer symbolisch bedoeld, al meent heel de 1 j het gistermorgen gelukt met wereld, en vooral de politie dezer wereld, worpen en «nei giste )Z|eho°d» vlot te dat Sophie Lang werkelijk dood is. Sophie schip is te Wemeldinge binnen Lang ontmoet dan een jonge man, die komen.tier scmp bloemen op haar graf brengt, hoewel hu gekomen. haar nooit kende, alleen maar bewonder- 7witsersche motorschip „Arolla", de. En dan ontwikkelt zich een aantrekke- I - Hel Zwitserscne moro s js^gevolge ljjke geschiedenis waarin een oude dief So-1 leeg op f d tegen 'het remming- phie Lang ontdekt en probeert ham- weer waardoor in de misdaad te slepen. Maar aan het slot werk van de Pc^brug 2 Na borg_ ScVriS? kof? schip dn rn.n naar An.war- pen voortzetten.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6