Beschaé'gmjjttffij BINNENLAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURCSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN WOENSDAG 8 FEBRUARI 1939. N«. 33. A3QSIEK van den GAG. Neem een proef met dit huismiddeltje SCHADUWEN AAN DE KUST. tegen verrekte spieren» ZEELAND. WALCHEREN. Chamberlain waarschuwt Italië. Chamberlain's verklaring in het Lager huis, dat Frankrijk, als het bedreigd mocht worden, onvoorwaardelijk en volledig op En- geland's „samenwerking" kan rekenen, be vat op zichzelf eigenlijk niets bijzonders. Verklaringen hl dezen geest werden reeds herhaaldelijk door Britsche ministers afge legd en in de democratische wereld onder stelde eigenlijk niemand, dat Engeland, in dien er een oorlog zou uitbreken in West- Europa, Frankrijk niet tehulp zou komen. Dat wat men Groot-Brittannië's levensbe lang pleegt te noemen, noodzaakt de Engel- schen, om in zulk een conflict de zijde van Frankrijk te kiezen. Chamberlain's verklaring baarde desal niettemin opzien. De oorzaak der sensatie is het karakter er van, dat zijn beteekenis ontleent aan het tijdstip, waarop ze werd afgelegd. De Engelsche minister-president kwam er mee voor den dag op het oogen- blik, dat in Rome overwogen wordt, hoe de officieele in het openbaar te stellen eischen aan Frankrijk, zullen luiden. De verkla ring was derhalve een na- drukkelijke waarschuwing aan Italië. Vergist U niet zoo gaf Chamberlain aan Mussolini te verstaan Engeland zal Frankrijk helpen, als het door Uw eischen in moeilijkheden geraakt; tot het uiterste, met zijn geheele gewapende macht. Waar het in deze zaak op aan komt is de volgende vraag: Wat bewoog Chamberlain zoo onverwachts tot het stellen zijner waar schuwing? Er zijn geen recente gebeurte nissen aan te wijzen, welke haar klaarblij kelijk vermogen te motiveeren. In tegen deel bijna: de anti-Fransche campagne in de Italiaansche pers is lang zoo scherp niet meer als eenigen tijd geleden en anti-Fran- sche betoogingen kwamen in de laatste we ken zoo goed als niet voor op het Apenijn- sche schiereiland. Het wil er bij ons echter moeilijk in, dat Chamberlain zijn verklaring zonder een bepaalde oorzaak heeft afge legd. Staatslieden waarschuwen niet, als daartoe geen reden bestaat, voorzichtige staatslieden als Chamberlain er een is, wel allerminst. Misschien zou men eenig ver band kunnen leggen tusschen de verklaring en het artikel, dat de „Giornale d'Italia", Mussolini's lijfblad, Zondag aan de bijeen komst op Zaterdag avond van den Grooten Fascistischen Raad te Rome wijdde. De „Giornale" schreef, naar men zich zal her inneren, dat de Italiaansche troepen pas uit Spanje zullen worden teruggetrokken, als de „rooden" zoowel op het Iberisch schiereiland als in de omgeving daar van, volkomen zijn verslagen. Het kan niet anders, of het blad heeft met die „omge ving" Frankrijk bedoeld, en dan is de be teekenis van het artikel maar voor één uit legging vatbaar: Italië zal zijn troepen in Spanje houden, totdat Frankrijk zijn (nog te stellen) eischen heeft ingewilligd. Het is mogelijk, als gezegd, dat tusschen dit arti kel en Chamberlain's verklaring verband bestaat. Maar dan indirect verband, want Chamberlain is er de man niet naar, om aan uitlatingen in de pers (tenzij ze na tuurlijk officieel zijn) veel beteekenis toe te kennen. Waarschijnlijker lijkt het ons, dat hij wellicht van den Engelschen ge zant te Rome inlichtingen ontvangen heeft, welke de beteekenis, die men aan het artikel in de „Giornale" toekent, bevesti gen en dat dan deze inlichtingen hein feitelijk tot zijn waarschuwing aanzetten. De Italiaansche zoowel als de Duitsche pers hebben Chamberlain's verklaring als onbelangrijk voorgesteld. Blijkbaar mogen het Duitsche en het Italiaansche volk het gewicht er van niet beseffen. De Italiaan sche kranten hebben den laatsten tijd trou wens voortdurend pogen aan te toonen, dat, in tegenstelling met de spil RomeBerlijn, de spil LondenParijs een wrak politiek in strument zou zijn. Het Italiaansche volk moest blijkbaar den indruk krijgen, dat Frankrijk alleen staat, in geval van nood niet op Engeland zou kunnen rekenen. Het is daarom wel heel treurig, dat dit volk thans de eigenlijke beteekenis van Cham berlain's verklaring wordt onthouden. De Engelsche minister-president is populair in Italië. Bij het bezoek, dat hij onlangs met Halifax aan Rome bracht, bleek zulks maar al te duidelijk. Blijkbaar vreest Mussolini dat het Italiaansche volk min of meer re- belsch zou kunnen worden, indien het nauw gezet en naar waarheid werd ingelicht over de verklaring, welke de populaire Brit heeft afgelegd. Maar dat hij niet nog meer vreest de afschuwelijke dingen, welke een volksmisleiding in het leven kan roepen de „johan maurits van nassau" naar curasao. Hr. Ms. kanonneerboot „Johan Maurits van Nassau", onder bevel van den kapitein luitenant ter zee p. Kronenberg, is op 6 Fe bruari van Martinique naar Curagao ver trokken. nieuwe dien stkleedin g voor spoorwegpersoneel. Naar wij vernemen, heeft de directie der Nederlandsche Spoorwegen besloten met in gang van de nieuwe zomerdienstregeling op 15 Mei a.s. de hoofd-conducteurs, conduc teurs, wagenvoerders en het personeel in dienst als arbeider-remmer, nieuwe meer gemoderniseerde en in de praktijk aange namer te dragen, alsmede duurzamere dienstkleeding te verschaffen. De directie ging hierbij uit van het stand punt, dat niet te zeer afgeweken diende te worden van de bestaande uniform en dat de eventueel te maken kosten gedekt zou den worden door een grootere duurzaam heid. De keuze is hierbij gevallen op een diep- donkerblauwe kamgaren stof, aanmerkelijk soepeler en lichter dan welke thans ge bruikt worden. De opstaande stijve kraag zal plaats maken voor een slappe half op staande omgeslagen kraag, terwijl de zak ken zich alleen aan de buitenzijde bevinden. Het jasje is sterk getailleerd en geeft een moderner en vlotteren indruk. De petten zullen niet worden gewijzigd. De wagenvoerders zullen in de zomer maanden alleen het voorrecht hebben een linnen uniform te mogen dragen van de be kende groene Indische linnen stof, waarbij de kraag niet half-opstaande, doch geheel liggend al zijn. nederlandsche en deensche boter. Een antwoord van den minister op vragen van den heer v. d. Sluis. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Van der Sluis in verband met hei verschil tusschen de Nederlandsche en de Deensche boternoteering heeft de minister van economische zaken o.a. geantwoord: De minister deelt de méenmg niet, dat de naam van de Nederlandsche boter in En geland een belangrijke wijziging in ongun- stigen zin heeft ondergaan. Hij is wel van oordeel, dat datumstempeling, gepaard met zekere voorschriften inzake den ouderdom van de te exporteeren boter, er toe zal kun nen bijdragen den naam van de Nederland sche boter te verbeteren, maar hij acht het niet uitgesloten, dat daarmede, althans in den beginne, finaneieele offers op de En gelsche markt gepaard zullen gaan. Aan het voorstel om wederom over te gaan tot het systeem van restitutie van de heffing, geldende op den dag van produc tie, zijn evenzeer bezwaren verbonden als aan het huidige systeem, waarbij geresti tueerd wordt de heffing, geldende op den dag van uitvoer. Aan bedoeld voorstel ligt ten grondslag de opvatting, dat bij verwe zenlijking daarvan de mogelijkheid van spe culatie op hefflngswijzigingen geringer wordt. Onder het vroegere systeem bestond' echter evenzeer de mogelijkheid van specu latie. Voorts zij er op gewezen, dat de minister in October jl. te kennen heeft gegeven, dat in het bedrag der heffing zoo weinig moge lijk wijziging zal worden gebracht, zulks juist met de bedoeling speculaties op het be drag van heffing en toeslag te voorkomen. Verder zij opgemerkt, dat de invoering (in November 1937) van het huidige systeem tot een aanmerkelijke inkrimping van en bezuiniging op het zuivelsteunapparaat heeft geleid. Hierdoor kon nl. de controle op de categorie der boterproducten, voor zoover deze in verband met de crisismaat regelen werd uitgeoefend, geheel komen te vervallen. Ook kwam hierdoor de voorheen door de boterproducenten ten behoeve van de zuivelcentrale te voeren administratie vrijwel geheel te vervallen. Ongetwijfeld zullen qualiteitsverbeteren- de maatregelen uitgaande van het onder rijkstoezicht sFaande zuivel-kwaliteitscon- trole bureau zooals reeds genomen zijn, en waarbij ook een datumstempeling en verbod van uitvoer van boter, ouder dan 3 weken, in overweging is, invloed kunnen uitoefenen op het prijspeil onzer boter in Engeland. Het prijsprobleem is evenwel daarmede allerminst opgelost. Er zijn tal van andere factoren, die het prijspeil beïn vloedenTen aanzien van dit vraagstuk zijn o.m. de volgende punten van betee kenis: Naar het Engelsch van J. Jefferson Farjeon. 51). HOOFDSTUK XXIX. Weer op het wrak. De oude heer Griddle keek lachend in de onderzoekende oogen van Leonard Sefton. De oogen van inspecteur Root waren even eens onderzoekend, maar mijnheer Griddle was absoluut niet in de war gebracht er door. „Wat ik verwachtte te zullen vinden, toen ik liier aan boord klom?" herhaalde hij. „H'm. Wat verwachtte u, dat ik verwachtte te vinden?" „Als ik het antwoord wist, zou ik de vraag niet stellen", zei Leonard kortaf. „Dat treft dan wel ongelukkig, omdat ik het antwoord ook niet weet", antwoordde mijnheer Griddle. „Maar op een geheimzin nig wrak, dat door zoovelen bezocht wordt op aile mogelijke tijden, mag men toch wel iets verwachten, is het niet?" Hij schudde vriendelijk zijn hoofd. „Eén ding kan ik u echter vertellen ik had nooit verwacht dynamiet te zullen vinden. Er is genoeg ■om het wrak in de lucht te doen vliegen, hè. inspecteur?" Root knikte, terwijl hij de wenkbrauwen fronste. „Ja, en iedereen, dfe zich aan boord be vindt, erbij", antwoordde hij. „Mijnheer Griddle, u zult mij moeten vergeven indien ik onbeleefd schijn, maar ik geloof u niet". „O. dat vergeef ik u", lachte mijnheer Griddle. „Wij zijn geen van allen op z'n best op dit uur van den nacht of mor gen". „En ik zal u vertellen, waarom ik u niet geloof", ging de inspecteur voort. „Ik geloof u niet, omdat ik weet, waarom u filer aan boord bent gekomen." „Werkelijk?" „U wilde u van dat lichaam ontdoen!" Mijnheer Griddle staarde den inspecteur aan. „Wilt u dat nog eens zeggpn?" vroeg hij. „Kom, kom, mijnheer Griddle", antwoord de de inspecteur scherp. „Het spel is uit. Ik kan u verslag uitbrengen van alles wat 'U de laatste twaalf uur hebt uitgevoerd, en als u denkt, dat u ons nog langer voor den gek kunt houden, dan hebt u het mis. Mis schien neusde u hier eens rond aan boord Hij hield op en Leonard merkte op, dat de oude heer zijn ondervrager scherp op nam. "Ik wat?" vroeg mijnheer Griddle. ,,U zocht naar iets, hè?" opperde Root. „Zooals, inspecteur?" „Bij voorbeeld een of ander bewijs, dat vernietigd moest worden." Mijnheer Griddle schudde ernstig het hoofd. „Er is zeker genoeg dynamiet op het schip om elk eventueel bewijs te vernietigen", merkte hij op, „maar ik kan niet verklaren, dat ik u begrijp, inspecteur. Als u zich voor stelt, dat ik de dynamiet aan boord heb ge bracht, dan kan ik u alleen vragen, waar om u denkt, dat ik zoo iets uitzonderlijks zou hebben kunnen doen. Laten we duide lijk zijn. Word Ik beschouwd om het scherp te stellen als een die bij den vtj- a. De Deensche boterproductie is mee gelijkmatig over het jaar verdeeld dan d Nederlandsche productie (verschil in zomer en winterproductie), waardoor Denemar ken in staat is de Engelsche markt regel matiger van boter te voorzien; b. de afzet van Denemarken is reeds vel»- jaren lang ingesteld op de Engelsche markt waardoor dit land zich een eigen positie op deze markt heeft weten te veroveren. Ne derland daarentegen, welks afzetgebied voorheen meer op Duitschland was gericht, is eerst de laatste jaren begonnen belang rijke hoeveelheden boter naar Engeland uit te voeren. Nederland bezit dan oop op de te voeren. Nederland bezit dan ook op de den zin, zooals de Deensche boter deze heeft. Het vordert, zooals vanzelf spreekt eenigen tijd om ook de in hun soort goede hoedan'gheden van het Nederlandsche pro duct door den consument te doen waar- deeren. Onder deze hoedanigheden treden de voortreffelijke eigenschappen van reuk en smaak op den voorgrond; c. de wijze, waarop onze boter wordt af gezet, vertoont zekere gebreken, welke zoo wel de aandacht van belanghebbenden als van den minister hebben. staatkundig gereformeerde partij. Jaarvergadering te Utrecht. Rede van ds. G. H. Kersten. Gister is te Utrecht in „Tivoli" de jaar vergadering der Staatkundig Gereformeer de Partij gehouden, waarin de voorzitter der partij, het Tweede Kamerlid ds. G. H. Kersten, een rede heeft uitgesproken waar in hij het standpunt der partij onder de huidige politieke omstandigheden uitvoerig besprak. Ds. Kersten betoogde, dat de tijden zoo wel van maatschappelijk en staatkundig als geestelijk standpunt bezien, sedert zijn vroegere jaarreden niet zijn veranderd, ja zelfs nog banger zijn geworden, ook in ons eigen land, waarin de eene na den anderen maatregel faalt. In plaats van te verlich ten, vermeerderen de regeeringsmaatrege- len den druk, terwijl de werkloosheid voort- woedt. Ook de middenstand wordt doodge drukt en armoede heerscht bij vele winke liers, kleine bazen en schippers. Met kracht wordt aangestuurd op een menig bedrijf ten gronde richtende ordening. Spr. wees hierbij op de varkens-misère, waarvan èn hande laars èn slagers èn boeren de dupe zijn ge worden, alsmede op de maatregelen tegen de autobussen, welke in sommige gevallen nog door den rechter konden worden ge stuit. Het nationaal vermogen is geweldig ge slonken, waartegenover de belastingen lood zwaar drukken. Regeeringsmaatregelen maken het leven steeds maar duurder, me de door den verzekeringslast en de crisis maatregelen en op onverantwoordelijke wij ze wordt met de rijksfinanciën omgespron gen. De regeering heeft zich niet het minste aangetrokken van den noodkreet door ne gen vooraanstaande mannen geuit. Van dit ernstig rapport maakte de minister van fi nanciën zich in de Kamer met een lachertje af, omdat hij op den steun dier kamer kon rekenen. Een maar al te duur leven in heel het staatsbestel blijft gehandhaafd. In dit verband oefende spr. critiek op de uit gaven voor tentoonstellingen, waarvan het nut voor den handel twijfelachtig is en op die voor openbare leeszalen, die dag aan dag de meest Godonteerende en zedenver- woestende lectuur onder het volk brengen. Vooral Rome plundert onze publieke kassen. Vierduizend burgeronderwijzers zouden plaats vinden, indien niet even zoovele kloosterlingen jaarlijks ettelijke millioenen naar de kloosterkassen deden vloeien. In één woord het is aldus spr. alsof de regeering den ernst van den toestand niet zien wil. Leger en vloot mogen niet worden ver waarloosd, want het oorlogsgevaar dreigt, maar de vele millioenen hiervoor benoo- digd zijn niet te verantwoorden, zoo niet met kracht op een goedkooper leven wordt aangestuurd. Het verzet tegen de crisis-maatregelen heeft de s.g.p. den haat en smaad van de anti-revolutionnaire aanbidders van het a£- maak-systeem op den hals gehaald. Erger dan de materieele schade noemde ds. Kersten het geestelijk verval van ons volk. De coalitie heeft de reformatie ver loochend en het bewind van dr. Colijn doet niet anders. Het heet christelijk, zelfs po- sitief-christelijk, maar al wat waarlijk chris telijk is, wordt met de voeten getreden. Een Roomsche politiek wordt gevoerd in het Geuzenland, waarin Rome van jaar tot jaar and hoort?" „Neen, dat niet", viel Leonard hem vlug in de rede, „maar in zekeren zin worden we allemaal verdacht, mijnheer Griddle, en de inspecteur moet dit alles uitzoeken en dat doet hij op zijn manier. Waarom beschul digde hij mij een uur geleden van moord?" „Wel, wel. Derde graad", mompelde mijn heer Griddle. „Zoo is het", stemde Root in, daarbij een waarschuwenden blik van Leonard be antwoordend. „Mijn werkwijze is zoo, dat ik ieder verdenk mij zelf incluis en dan schrap, wie het niet gedaan kan hebben, om dan zoo geleidelijk het net nauwer toe te halen. Nu dan. Hoe is de positie? Eén, we vinden dynamiet aan boord". Hij telde op zijn vingers af. „Iemand bracht bet hier om de een of andere reden. We weten niet wie, noch waarom hij dat deed. Maar mis schien als we nog wat hier blijven kunnen we iets leeren". „Zeer goed mogelijk", stemde mijnheer Griddle in. „De persoon in kwestie kan aan boord komen, om Het werkje af te maken". „Juist, mijnheer. Twee: we vinden u maar zoo ver zijn we al geweest en of schoon mijn methode u niet aanstaat, zult u tenslotte moeten toegeven, dat hij vlug en juist is. Ik beschouwde u nauwkeurig toen ik u ondervroeg mijnheer Griddle en ik ben tevreden". „Dat is het grootste genoegen, daar ben ik zeker van", mompelde mijnheer Griddle droogjes. „Drie: we vinden een dooden man". „Ik geloof, dat wij ons die eer mogen ge ven?" zei Leonard lachend. ..U kunt niet alles hebben, inspecetur". onbeschaamder optreedt. Spr. noemde eeni- ge recente gevallen, waarin Roomsch in- plaats van Nederlandsch recht is toegepast. En aan Rome wordt ons land overgeleverd door anti-revolutionnaire en christelqk-his- torischen, onder wier bewind Roomsche rechters zelfs in protestantsche streken worden benoemd evenals Roomsche profes soren, assistenten en burgemeesters. Nog steeds houdt de regeering aan den dwazen God-negeerenden Volkenbond vast en mannen als dr. De Geer treden als ver woede strijders ervoor in het perk. Velen geven blijk, dat zij gedreven worden door een afkeer van Duitschland, doch al moet de s.g.p. het Duitsche systeem uit beginsel veroordeelen, toch betaamt het met groote voorzichtigheid te handelen. De enorme toevloed van vreemdelingen in ons land verbetert den toestand van ons volk niet. Bij den drang van verschillende zijden op de regeering uitgeoefend, om de grenzen steeds ruimer open te zetten voor vervolgde Duitsche Joden, is van de zijde der s.g.p. tot bedachtzaamheid gemaand. Spr. wees op een dezer dagen versche nen brochure van dr. Van Lonkhuyzen, die mede het negatieve standpunt der anti-re- volutionnairen inzake de roeping der over heid veroordeelt. Wat zou er veranderen zoo vroeg spr. indien in plaats van dr. Colijn, de re- geeringsmacht aan een liberaal of vrijzin nig-democraat zou worden opgedragen? Het wereldgebeuren heeft ons wat te zeg gen. Rusland's helsche anti-Godpropaganda en Duitschland's staatsverheerlijking wor stelen om de wereldmacht. Het Oosten van Azië dreigt de Europeesch-Amerikaansche cultuur te overmeesteren. De christelijke moraal zinkt weg omdat zij de kracht mist der heilige overtuiging en van het trouw blijven aan het woord des Heeren. Zelfs de z.g. christelijke partijen schakelen de wet Gods uit. Spr. wees er op, dat de s.g.p. geen ker kelijke partij is, al heeft zjj gepleit voor vrijmaking van de Hervormde kerk, die door mannen als dr. Colijn en mr. De Wilde wordt afgewezen. Spr. zeide, dat in han den van de anti-revolutionnairen wel de belangen van Rome veilig zijn, maar niet die van Neerland's kerk. Ds. Kersten eindigde met zijn gehoor aan te sporen tegen al deze dingen de gelede ren te sluiten, omdat er niets is wat den vijand meer verheugt, dan de verdeeldheid onder degenen die God's woord belijden. de katholieke democratische partij wordt vermoedelijk ontbonden! De Tijd meldt: Naar wij vernemen hebben in den loop van Januari te Amersfoort besprekingen plaats gehad tusschen eenige leden van de R.K. Staatspartij en eenige vertegenwoordi gers van de Katholieke Democratische Par tij. Aan deze besprekingen, die door oud minister Marchant werden geleid, namen van de zijde der R.K. Staatspartij deel pastoor Hooyman en de heeren dr. Moer dijk, Nijkamp en Plomp en van de zijde der K.D.P de heeren prof. Veraart, Bloemkolk, Houtsma en Waterloo. Aansluitend aan deze besprekingen heeft een delegatie der K.D.P. Vrijdag 1.1. een on derhoud gehad met eenige leden van het dagelijksch bestuur der R.K. Staatspartij. Naar wij vernemen heeft het bestuur der K.D.P. met algemeene stemmen besloten aan een op 19 Februari a.s. te houden bui tengewone partijvergadering een voorstel tot ontbinding van de K.D.P. voor te leg gen. oom rijdt zijn twee-jarig neefje dood. Te De Koog, is gistermorgen een treurig ongeluk gebeurd. Een twee-en-half-jarig jongetje uit het gezin van den heer A. de Ridder is door een ongelukkige samenloop van omstandigheden door een auto, welke werd bestuurd door een oom van het ventje, overreden. Korten tijd later is het aan de gevolgen overleden. De oom had kort tevoren met den kleine gespeeld. Hij had hem even op den arm genomen en daarna weer op den grond gezet. Direct daarop was hij in zijn wagen gestapt en had daarbij niet opgemerkt, dat het jon getje achter zijn auto was gaan staan. Dit werd den kleine noodlottig, want zijn oom moest enkele meters met zijn wagen ach teruitrijden met het gevolg, dat de kleine onder de wielen raakte met het reeds ge melde gevolg. „Juist. Dat wil ik ook niet. Maar ik stel de feiten zooals ik ze vind, niet u. Zoo kan bijvoorbeeld al iemand anders dezen dooden man voor u gevonden hebben. In elk geval, hoeveel menschen dien armen kerel al ge vonden mogen hebben, niemand weet, wie hij is, en 't is gek, dat er niets is om zijn identiteit vast te stellen. Ten slotte als ik goed begrijp?" vroeg hij aan Leonard. „Niets", antwoordde Leonard. „Maar u zult uw eigen onderzoek willen instellen op uw manier". „Dat wil ik ook", antwoordde Root, en knielde bij de zwijgende gestalte neer. „H'm sommigen van ons hebben toch geen ge luk, hè? En we weten nooit, wanneer onze tijd gekomen zal zpn. Waarschijnlijk dacht deze arme kerel gisteren dat hq hiervan net zoo ver af was als wij denken, dat wij af zijn van hetgeen morgen kan ge beuren". „Een heel philosoof, inspecteur", merkte mijnheer Griddle op. „Je hebt wel een beetje philosofie noo- dig om te voorkomen dat je uitdroogt bij dergelijke zaken", antwoordde Root, maar hij bloosde licht. Mijnheer Griddle's neer buigende manieren stonden hem niet aan; en in zijn binnenste was de inspecteur niet zeer tevreden over de manier waarop hij handelde in deze zaak. Maar, de duivel hale dien vent, het was lang geen gemakkelijk geval. Een duivels geheimzinnige geschiede nis. Geen lijn in. Vol van dwaze punten hier en daar, maar niets om aan vast te hou den „Hallo daar heb ik wat!" riep Root plotseling uit. Leonard en mijnheer Griddle hoge* Gemakkelijk zeil te maken.. U heeft hiervoor noodig een schoone ilesch, 85 gram terpentijn en 15 gram Rheumagic-olie (geconcentreerd). Een 15 grams ileschje Rheumagic-olie kost bij eiken apotheker of drogist 65 cent, dus met de terpentijn bent U voor ongeveer drie kwartjes klaar. Schud de bestand- deeien goed door elkaar. Bevochtig de pijnlijke plaatsen ermede, zonder te wrij ven of te masseeren. De pijn verdwijnt onmiddellijk. Haal het vandaag nog in huis en bewaar dit receptje. tingez. Med.) woelbcbb. Op de te Brussel gehouden Internati onale tentoonstelling van Neerhofdieren behaalde de heer A. A. Clement, lid van „Nut en Sport" alhier een eersten prijs met z\jn Wit Weener ram oud, eigen fok. Geen belangstelling. De tegen gisterenavond aangekondigde voorstelling van het gezelschap Murray Davola is wegens gebrek aan belangstelling niet door gegaan. Zij, die entree betaald hadden, kregen hun geld terug. AAGTEKERKE. Dinsdagavond vergader de de Vereeniging tot Chr. Verzorging van Krankzinnigen in Zeeland, onder voorzit terschap van den burgemeester. In de vaca ture wijlen J. Moens werd .tot bestuurslid gekozen de heer D. W. Overweg, en daar de heer L. Franke wegens ouderdom niet meer in aanmerking wenschte te ko men werd in zijn plaats gekozen de heer J. Franke. Tot afgevaardigde naar de alge meene vergadering werd gekozen de heer J. Jobse. Medegedeeld werd dat op 23 Febr. a.s. ds. J. G. Panhuise Ned. Herv. predikant voor de Stichting Vrederust hoopt op te treden. ARNEMUIDEN. Dinsdagavond werd on der voorzitterschap van den heer A. Buijs de 40ste jaarvergadering gehouden van de muziekvereeniging „Arne's Genoegen". Na eenige bespreking werden de diverse jaar verslagen goedgekeurd. Uit het jaarver slag van den penningmeester bleek, dat in 1938 meer uitgegeven dan ontvangen werd. Het aftredend bestuurslid A. Buijs Az. werd herkozen, terwijl de heer J. P. Israël we gens vertrek naar Driewegen zich niet meer herkiesbaar stelde. Daar het bestuur toch nog uit voldoende personen bestaat werd deze vacature en een reeds bestaan de vacature niet meer vervuld. Tot voor zitter werd thans gekozen dokter P. de Haas. Door 2 solisten en een duet zal aan het solistenconcours worden deelgenomen. Be sloten werd op 1 en 3 Maart sus. een uit voering te geven in de zasd van den heer Hameling. De eerste avond voor de leden en hun introducees en gehuwde donateurs, de tweede voor de ongehuwden en beta- lenden. Bij de rondvraag stelde zich een. lid be schikbaar als bode, besproken werd een tentuitbreiding, terwijl een lid voorstelde zooveel mogelijk muziek van Nederlandsche componisten te gebruiken. OP ELKE BUS EEN BON VOOR GESCHENKEN! Vt««UA (In&ez. nieuwsgierig naar voren. „Wat is er?" vroeg Leonard. „Initialen op zijn ondergoed", antwoord de de inspecteur. „W W hier, breng het licht een beetje dichterbij O, dankje wel, zoo gaat het beterW. T. N." „W. T. N.", herhaalde Leonard langzaam- „Ja, dat is het. W. T. N. Wat beteekent dat, vraag ik me af?" „W. T. N.", mompelde Leonard. „Dat is gek! W. T. N." „Wat is gek?" vroeg Root. „Wei die initialen komen mij bekend voor. Ik zou durven zweren, dat ik ze al eerder gezien heb". „Weet je het zeker? Span je hersens eens in en vertel me dan waar?" „Dat probeer ik al". „En u mijnheer Griddle", vroeg Root, terwijl hij zich tot Griddle wendde. „Her kent u de initialen?" „Nee, natuurlijk niet", antwoordde mijn heer Griddle. „Maar als mijnheer Sefton ze herkent, dan moet hij den man tocfe ook kennen. „Neen, dat hebt u mis, mijnheer", zei Root, zijn hoofd schuddend. „Ik kam u bh" voorbeeld vertellen wat G. B. S. of H. G. W. beteekent maar ik heb nog nooit G. B. Shaw of H. G. Wells gezien". „Maar u zoudt Shaw kennen als u hem zag?" „Ja. Maar Wells zou ik niet kenne». 35n> mijnheer Sefton, hebt u al geluk gebad?" „Neen", antwoordde Sefton. ,,'t ZnE nae dadelijk wel invallen. Dapr ben ik swfcer (Worét wnKgW'

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 5