Beperki ing van het personen verkeer der spoorwegen. GEMENGD NIEUWS. SPORT* RECHTSZAKEN. ijziging van het karakter der werkverschaffing. ADVERTENTIE!!. BIJZONDER MERK TARWEBLOEM, Tal van treinen vervallen LAATSTE BtmCHIfc*. A. VAN R00N Banketbakkerij P. v. GIEZEN ACTIEVE HANDELAREN, ./terke, stevige kinderen, door Molenaar'» Kindermeel. Reeds vijftig jaar lang aan bevolen in Kinder- tehuizen en door doktoren En ditmaal is het beste wat gil Uw kind kunt geven ook goedkoop. Vraag Uw kruidenier of drogist om: (Ingez. Med.) r- kwam, had de politie reeds twee personen in arrest gesteld. Voorts zijn in verband met de slagen, die den premier toegebracht zijn, verscheidene personen gearresteerd en naar het comnrssariaat van politie in het gemeentehuis van St. Gilles overgebracht. Een der door de politie gearresteerde be- toogers zou Spaak met zijn parapluie te lijf rijn gegaan. De „Gazette" meldt, dat tot de gearresteerden ook behoort de graaf van Lalaing, een oud-strijder, in wiens bezit 'n «teen werd aangetroffen. Na hun gesprek met Spaak hebben Cox en Louveau verklaard, dat de eerste minis ter niet zou qftreden- en dat hij hun ver klaard heeft voor zijn daden slechts verant woordelijk te zijn tegenover den Koning en het parlement. DUITSCHLAND, Reuter meldt uit München: Met het oog op de toenemend ernstige si tuatie der spoorwegen in Duitschland zul len, naar gemeld wordt, op groote schaal personentreinen komen te vervallen. Speciale treinen, extra-treinen, plezier- treinen, en wintertreinen zullen uit de dienstregeling worden geschrapt. Volgens de spoorwegautoriteiten zijn de ze schrappingen niet alleen veroorzaakt door de toegenomen eischen voor het goe derenverkeer. De electriciteitsvoorziening voor het spoorwegverkeer, in het bijzonder in Zuid-Duitschland, is onvoldoende voor de behoeften. Daarom zullen de motorwagens worden vervangen door eenige honderden locomotieven. ENGELAND. Ontplofiingen op stations te Londen. Vanochtend om zes uur hebben zich ont ploffingen voorgedaan in de stations van den ondergrondschen spoorweg aan Totten ham Court Road en Leicester Square te Londen. Men gelooft, dat op Tottingham Court Road een bom, welke zich bevond in een in depot gegeven koffer, de ontploffing heeft veroorzaakt. Een stationsbeambte werd ernstig gewond. Het bagagedepot en de bureauruimte werden beschadigd. De kracht der ontploffing op Leicester Square was zóó hevig, dat de ruiten der étalages in de wachtzaal van het station werden vernield. Vijf personen werden ge wond. Eén moest naar een ziekenhuis wor den vervoerd. Vensterruiten van tegenover het station gelegen gebouwen werden vernield. ITALIË CIANO NAAR BERLIJN EN WARSCHAU. Volgens een bericht uit Duitsche bron verwacht men in gezaghebbende kringen, te Berlijn dat de Italiaansche minister van bultenlandsche zaken, Ciano in de eerste helft van Februari een bezoek aan Berlijn zal brengen. Tegen het einde van de maand wordt Ciano te Warschau verwacht. De Poolsche gezant te Rome heeft gisteren een gesprek met den Italiaanschen minister van -buitenlandsche zaken daarover. IKTD DUraSCHLAND KOLONIeN TERTjG TE GEVEN. Havas meldt uit New-York: Bij een stem- mtag over de vraag .of de Duitschland na den oorlog afgenomen koloniën moeten worden teruggegeven, was 't antwoord van 83 procent der inzenders „neen" en van 17 procent Ja". Verleden jaar was de verhou ding 76 tegen 24. De stemming is gehouden onder auspiciën van 't „Instituut der Open bare Meening", BEPUBLTKEINSCHE AFGEVAARDIGDEN 1 PSOTRSTEEEEN TEGEN ROOSEVELTS ACTIE. Negen republikeinsche leden van de com missie van buitenlandsche zaken uit het I Huis van Afgevaardigden hebben een ver- aring uitgegeven, waarin zij hun leedwe-| n uitspreken over en protesteeren tegen mc TLei51ig neutrale optreden en de gehei- Ttint en van Roosevelt in verband den verkoop FELLE BRAND IN DE HOOFDSTAD. Vrouw en drie kinderen springen uit derde etage in een vangzeil. In het uit drie étages bestaande perceel Pieter Nieuwlandstraat 106 in Amsterdam- Jost heeft gisteravond een felle brand ge woed. In de keuken van de bewoners der eerste verd.eping stond op genoemd tijdstip een zg. marktlantaarn, welke de zoon van de bewoonster daar had neergezet. De jongeman had de keuken daarop weer ver laten en was naar de huiskamer gegaan. Enkele oogenblikken later kwam zijn zuster in de keuken. Zij was bang, dat de nog brandende marktlamp, welke veel hitte uitstraalde, gevaarlijk kon worden, temeer, omdat de vloer van de keuken bedekt was met linoleum, waarop haar broer het in strument had geplaatst. Zij wilde de lamp uit* doen en draaide aan de afsluiter van de onder hoogen druk gebrachte petroleum. In plaats van dit kraantje dicht te doen, zette zij het heelemaal open. Met groote kracht stroomde de petroleum uit het re servoir, vatte vlam en nu was het slechts een kwestie van enkele seconden, dat de vloer van de keuken brandde als een fak kel. Doodelijk verschrikt holde de dochter de keuken uit en hoewel de familie nog een poging deed den brand meester te worden, woedde het vuur reeds aanstonds zoo hard nekkig, dat aan biusschen niet'viel te den ken. De bewoners van deze etage vluchtten daarna het huis uit. Buren hadden inmid dels de brandweer gewaarschuwd. Toen deze ter plaatse verscheen, was de situatie zeer critiek geworden, want niet alleen had de brand zich over de geheele eerste étage uitgebreid, doch bovendien was het voor de bewoners van de derde étage niet meer mo- Telijk het perceel langs den normalen weg ie verlaten. In doodsangst vluchtte de be- voonsters van de bovenste étage, de 40- iarige mej. Peyters met haar drie kinderen van resp. 20, 8 en 3 jaar, naar de voorka mer aan de zijde van de Pieter Nieuwland straat, waar zij de ramen openden en luid keels om hulp begonnen te schreeuwen. Onmiddellijk werd een springzeil in ge leedheid gebracht, de vrouw en haar kin deren werd toegeschreeuwd naar beneden te springen en het getuigt voorwaar van een groote kordaatheid, dat de vrouw geen -logenblik aarzelde om eerst haar driejarig dochtertje Dientje; daarna haar achtjarig pontje Gerrit uit het raam te werpen en vervolgens zelve naar beneden te springen. Haar oudste dochter, Marie sprong enkele seconden later ook in het circa 15 meter beneden haar uitgespreide springzeil. Alle vier waren volkomen ongedeerd en werden zoolang bij buren ondergebracht. Met drie stralen was de brandweer het vuur spoedig meester, al kon niet worden verhinderd, dat de eerste étage voor een zeer groot gedeelte door het vuur en door het bluschwater werd vernield. waagd van een vijver aan den Oostersingel, j Plotseling zakten zij allen door het ijs. w.. middellijk schoten schippers met laddert toe, terwijl even later een garagehouder, die een bootje per voertuig naar den wa van die vijver had gebracht, te hulp kwam. Een der jongens wist zich zelf te redden een ander kon spoedig op den wal worder. gebracht. De 11-jarige M. Sinnema moest evenwel, nadat hij uit het water was ge haald, naar het ziekenhuis worden ver-1 voerd. De beide andere jongens, de 13-jari- ge W. Stobbe en de eveneens 13-jarige W. I Sixma werden levenloos opgehaald. Mer; heeft nog gedurende eenigen tijd kunstmati ge ademhaling toegepast, doch dit mocht niet meer baten. De twee drenkelingen, die er goed zijn I afgekomen, zijn naar de ouderlijke woning gebracht. AANVARING OP DE WAAL. Aak gezonken. I Gistermiddag is op de Waal boven Nijme gen de aak „Fluviale" uit Raamsdonk, welk schip deel uitmaakte van een sleep, getrok ken door een Fransche sleepboot, aangeva ren door het Duitsche sleepschip „Hel-1 fiante". De „Fluviale" zonk bijna onmiddellijk. I 1-Iet schip was geladen met steenkool en op weg naar Duitschland. De schipper kon zich met zijn vrouw, zijn vierjarig dochtertje en wee knechten in een roeibootje in veilig heid stellen. Het vijftal werd vervolgens j loor een sleepboot opgepikt. De „Helfiante" is doorgevaren naar Rot- erdam, waarheen het schip op weg was. I "Iet gezonken schip ligt diep onder water en .al met bokken gelicht moeten worden. OOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Nieuw Amsterdam: 1 doode. Gisterochtend is te Nieuw-Amsterdam de '7-jarige wielrijdster, mej. T. Koopman, met raar fiets in de Hoogeveensche vaart gere- ien. Door handreiking kon zij spoedig op het droge gebracht worden, doch zij raakte bewusteloos. Een dokter bracht de vrouw ia eenigen tjjd weer bij kennis. Eenige uren ater evenwel is zjj, vermoedelijk als gevolg -an de doorstane koude, overleden'. Hoogeveen: 1 doode. Gistermiddag is nabij den overweg op ien Pesser straatweg te Hoogeveen de 60- arige landbouwer Pieper uit Ruinen, door »en vrachtauto, geladen met kunstmest, .angereden. De man was op slag dood. Rotterdam: 1 doode Vanmorgen is de 53-jarige L. van Win- rerden die op den hoek van de Bergsche- aan en den Schieweg te Rotterdam per 'iets voor langs een tram van lijn 6 wilde Üden, onder die tram geraakt. Zijn hoofd verd verbrijzeld. De nian was op slag dood. tortelduiven. Eisch bevestiging van het von nis van den Kantonrechter. Vonnissen. De volgende vonnissen werden uitgespro ken: J. J. M„ 63 jaar, zonder beroep, te Zuid- zande wegens „mishandeling": 25 of 20 dagen hechtenis. J. V., 29 jaar, timmerman te Sint-Jan steen en P. Chr. I., 23 jaar, zonder beroep te Sint-Jansteen, wegens „zware mishan deling": ieder 3 maanden gevangenisstraf. J. P. H„ 24 jaar, schilder te Middelburg, wegens „diefstal, 5 maal gepleegd": één jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. J. Th. v. D., 37 jaar, bediende te Clinge, wegens „valschheid in geschrift": vrijspraak VOETBAL Het programma voor de komende weken. Het wedstrijdprogramma voor Zondag'1 Februari is, naar wij vernemen, als volgt samengesteld: 2e klasse A: Goes-De Zeeuwen; Vlis- singenMiddelburg; TSCDe Baronie. 3e kl. A: AxelOostburg; Tern Boys Hulst; SluiskilIJzend'jke; Breskens Biervliet; Corn. BoysTerneuzen. 3e kl. B: EMMGoes II; Eil. Boys Burgh; De Zeeuwen IITerneuzen II. Voor Zondag 19 Februari is o.a. vastge steld: MiddelburgGoes en RBCZeelan- dia. KFJRK EN SCHOOL. Geslaagd voor 2e stuurman de heer A. A. Mes te Middelburg, leerling van de De Ruijterschool te Vlissingen. Vrije Evang. Gem. Ds. J. v. d. Berg te Krabbendijke is be roepen te Leiden. AFLOOP VERKOOPtNGEN. Notaris J. L. van der Harst heeft Don derdag in ,.Mercurius" publiek verkoent' Een perceel bouwterrein, waarop zullen kunnen worden gesticht 2 huizen met 1 garage, te Middelburg, aaa den Seiswog, nabij de Seisbrug, deel van de hofstede Waterwijck", groot ongeveer 4 a 97 -"'a. Kooper L. Dingemanse Az., bouwkundige tc Middelburg voor 2400. VRACHTAUTO DOOR. TREIN GEGREPEN. Twee dooden. Een ernstig ongeluk, dat twee slachtof fers heeft geëischt, is vanmorgen omstreeks 9 uur gebeurd ter hoogte van het station Oudemolen, gelegen tusschen Assen en Vr-es.^ Een vrachtauto van den bode Ganzeveld uit Vries, komende uit de richting Oudc- molen is op den onbewaakten overweg bij dit plaatsje door een Dieseltrein gegrepen. De twee inzittenden zijn hierbij om het le ven gekomen. Het zijn de 18-jarige H. Ho- genberg uit Vries en de 20-jarige Meertens uit Grootegast. De vrachtauto, had 50 meter vóór den onbewaakten overweg van Oudemolen ge stopt om den molenaar Evers uit Vries, die tot hier was meegereden, te laten uitstap pen. De auto was daarna doorgereden en moest bij den onbewaakten overweg stop pen om een rangeerlocomotief, die de chauffeur van de vrachtauto uit de rich ting Assen zag aankomen, te laten passee ren. Vlak achter deze locomotief wilde de bestuurder van de vrachtauto den overweg passeeren. Echter kwam juist uit den te- genovergestelden richting met zeer groote snelheid een Dieseltrein welke om negen uur uit Groningen was vertrokken. De auto werd door den trein gegrepen en met een ontzettenden knal werd de auto in stukken gereten. Tengevolge van de hevige botsing vloog het voorste gedeelte van het eerste treinstel uit de rails. Eerst 800 meter verder kwam de trein tot stilstand. Omdat het eerste linkervoorwiel van den trein steun vond tegen den binnenkant van de rechterrails, werd voorkomen dat de trein van den spoordijk afvloog. De cabine van den wagenvoerder werd totaal vernield. De bestuurder die op zijn plaats was blijven zitten, liep echter geen letsel op. Stukken van de vrachtauto vlo gen 500 tot 600 meter in het rond. De in zittenden, die eruit waren geslingerd, wa ren op slag dood. Het achterste treinstel, dat in de rails was gebleven en nietbeschadigd was, werd van het voorstel afgekoppeld, en werd naar Groningen teruggereden. Ook de passa giers in dezen trein die geen van allen let sel hadden verkregen, gingen naar Gronin gen terug. Het spoorwegverkeer op de lijn Assen- Groningen was echter geruimen tijd ge stagneerd. Pas na een uur slaagde men er in één spoor vrij te maken, waarover voor- loonig het treinverkeer op deze lijn werd geleid. VIJF JONGENS DOOR HET IJS GEZAKT. Twee hunner levenloos opgehaald. In den namiddag heeft zich gister te Leeuwarden een tragisch ongeluk voorge daan, waarbij twee jongens van dertien jaar het leven hebben gelaten. Vijf jongens hadden zich op het ijs ge Franfertik van vliegtuigen aan 1 toe, wij blijven erbij, dat zulke geheime en od »,nJ «ebben er bij den president I on-neutrale acties ons in buitenlandsche /Vn -v-wwvu UJJ p 4radiflon«,i°npn' vast te houden aan del neutrality*6 ,uiten'andsche politiek van verkiarln niet"inmenging en vrede. Zij den verlrnnrf611 bezwaar te hebben tegen I tzen aan Amerlkaansche vliegtui-l SlX Zit °°k' waarmede de Ver- endorhouHar, f'Qmatieke betrekkingen 1 "doch, zoo voegen zij hieraan' conflicten verwikkelen en den vrede in Amerika in gevaar brengen". Zij dringen er bij den president op aan, de feiten openlijk voor te leggen aan het Amerikaansche volk, dat „ongeacht de partij waartoe het be hoort, zich ertegen verzet, door geheime diplomatie gebonden te worden aan eenig oorlogsprogramma". Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 3 Februari 1939. MEINEED. G. H. 28 jaar, manufacturier te Sluiskil, gemeente Terneuzen, had zich te verant woorden wegens meineed, en wel op 2 De cember 1938 te Terneuzen voor het Kanton gerecht aldaar in een civiele procedure tusschen zekeren Van Waterschoot als ei- eher 'n zekeren Marinus Herrebout als ge laagde over het al dan niet betaald zijn van een huurtermijn van een door Van Wa terschoot aan Marinus Herrebout verhuur de woning, als getuige onder eede gehoord zijnde, als toen aldaar mondeling persoon lijk opzettelijk onder eede de volgende ver klaring heeft afgelegd: Ik ben een broeder van gedaagde en woonde vóór een week of zes geleden, toen ik getrouwd ben, altijd bij mijn broeder in. Zoo heb ik ook gewoond in het door mijn broeder gehuurde pand te Hulst, buurtschap Tivoli. De huurprijs be droeg 20 per maand. Ik heb dit n.l. meer malen van mijn broer vernomen en weet dit bovendien zoo goed, omdat ik den huur prijs over de maanden Juni, Juli en Augus tus 1938 persoonlijk aan mijn broeder, op diens verzoek of op verzoek van diens vrouw heb voorgeschoten. Er waren dikwijls woor den en moeilijkheden tusschen mijn broeder en eischer, althans tusschen mijn broer en Boel, den schoonzoon van Waterschoot en die de zaken voor zijn schoonvader beliep. Den laatsten keer dat de maandebjksche huurprijs betaald moest worden, n.l. die over de maand September, geschiedde het volgende: althans woorden van soortgelij ken inhoud en strekking, en toen mondeling persoonlijk opzettelijk onder eede daarop de navolgende valsche verklaring heeft doen volgen: „Daar ik bang was dat Boel en mijn broeder heftige ruzie zouden kunnen krij gen en ik zelfs handgemeen niet uitgesloten achtte, heb ik den maandelijkschen huur prijs van 20 (het waren twee bankbiljet ten van 10) wederom ter hand gesteld aan mijn broeder en ik ben toen bij het hek blijven staan om alles af te zien. Ik zag, dat mijn broeder die twee tientjes aan Boel ter hand stelde en hoorde hem daarbij de woorden zeggen: Asjeblieft dan zijn we van elkaar af. Boel zei daarop: Dat zullen we eens zien, ik zal je wel krijgen," althans eene verklaring van soortgelijken valschen inhoud en strekking. Verdachte die verschenen was, ontkende zich aan meineed te hebben schuldig ge maakt en destijds voor het Kantongerecht te Tenneuzen de waarheid te hebben ge zegd. Hij blijft er bij dat hij de twee tien tjes aan zijn broer heeft voorgeschoten. Nadat eenige getuigen waren gehoord, zeide de Officier van Justitie, dat de ver houding tusschen .de families tot 21 Sep tember 1.1. vriendschappelijk was. Door de grieven, die de Herrebouts hadden tegen Boel, is het verklaarbaar dat zij geen huur meer wenschten te betalen. De Officier acht het verhaal van den ver dachte volkomen uit zijn duim gezogen. De Officier is er van overtuigd dat meineed is gepleegd en eischte tegen den verdachte 8 maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachte, mr. P. C. Adriaanse, achtte het bewijs niet geleverd, en vroeg vrijspraak, subsidiair, gezien het blanco strafregister van den verdachte, cle mentie. Overtreding Vogelwet. W. J. 32 jaar, varensgezel te Soeburg was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg waar bij hij wegens overtreding van de Vogelwet, werd veroordeeld tot een geldboete van 7.50 subs. 5 dagen hechtenis met ver beurdverklaring van de in beslaggenomen 479STE STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 2 Februari. 5e klasse, 12e lijst. Hooge prijzen. 1000 3401 12347 Prijzen van 70. 11502 16406 Nieten. 2410 4956 4961 4986 4990 16708 21686 21687 PRINS BERNHARD BEZOEKT DEN GENERALEN STAF. Prins Bernhard heeft hedenmorgen een bezoek gebracht aan den generalen staf te Den Haag. De Prins arriveerde om half elf in geslzechap van zijn adjudant, ka pitein J. K. H. de Roo van Alderwerelt. Hij was gekleed in de uniform van ritmees ter der huzaren. In de hal van het gebouw werd Z K. H. 0.m. ontvangen door luitenant-generaal 1. H. Reynders, chef van den generalen staf. De prins bracht een bezoek aan de ver schillende bureaux, waar de hoofden der secties hem op de hoogte stelden van de werkwijze der afdeelingen. Prins Bern hard toonde zeer veel belangstelling voor de organisatie van het hoofdbureau. Naar wij vernemen heeft de minister van sociale zaken dezer dagen een schrijven aan de gemeentebesturen doen toekomen, waar- n wordt meegedeeld, dat het karakter der werkverschaffing zal worden gewijzigd. In plaats van „leniging van de gevolgen der werkloosheid" zal thans de „bestrijding der werkloosheid" doel van de werkverschaf fing zijn. De voergenomen voorzieningen zullen géleidelijk worden voltrekken. In voering geschiedt met ingang van 2 April. In hoofdzaak komt de wijziging neer op een uitbreiding der werkverschaf fing, terwijl de duur der tewerkstelling, welke thans van week tot week wordt be paald, voortaan telkens voor 3 maanden zal worden vastgesteld. In plaats van de inspecteurs zullen voortaan de gemeentebesturen, of de plaat selijke arbeidsbureaux degenen, die voor plaatsing in de werkverschaffing in aan merking komen, aanwijzen. Daarbij gelden de volgende regelingen: a in gemeenten, waar de door den minis ter vastgestelde loonnormen 24 cent of la ger bedragen, dienen zij, die op ten hoogste f 4 steun per week aanspraak kunnen ma ken, gedurende 8 weken per 3 maanden worden tewerk gesteld (voor zoover er plaats is natuurlijk); en zij die meer dan f 4 steun genieten, gedurende de volle 3 maanden. b. in gemeenten, waar de loonnormen 25 30 cent per uur bedragen ligt deze schei ding (8 weken of de volle 3 maanden) by f 5 steun; in gemeenten met een norm van 31 cent bij f 6. Er zijn aan deze nieuwe regeling nog tal van uitvoeringsbepalingen etc. verbonden. Daarop komen wij morgen terug. BELGISCHE VISSCHERSBOOT IN DE WIELINGEN GEZONKEN. In de Wielingen is vanmiddag een Bel gisch visschersvaartuig de „Zeebrugge 19" gezonken. De schipbreukelingen zijn opge pikt door het Fransche stoomschip „Capi- tain Luigi". IBS6F"'* Heden overleed onze ge liefde Dochter, Zuster, Be huwdzuster en Tante, NEELTJE SCHCHJT, geb. Smaardijk, in den leeftijd van 48 jaar Middelburg: W. GELDOF. M. GELDOF—WATTEL. P. SMAARDIJK. H. SMAARDIJK— v. d. DRIES en Kind. K. D. MAARTENSE. D. MAARTENSE— SMAARDIJK en Kinderen. Amsterdam: A. DIL. M. DIL—MELSE en Kind. Middelburg, 3 Febr. 1939. Lazarijstraat 7. Algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, in den ouderdom van 74 jaar, onze geliefde Broeder, Behuwd- broeder en Oom, DINGENUS VAN VERRE. Uit aller naam, W. VAN VERRE. Vlissingen, 3 Februari 1939. MEDINATAART, FLORENTIJNER GEBAKJES, CHOC. KNAPPERTJES. M. PETERSE, Patissier, Hofleverancier. Groene Em. Haardkachel 12.50. Keukenkachel, prima in orde en Brandkast, als nieuw, te koop, bij LANGEVIELE 62 M'BURG- Smederij en Kachelmag, waar U heel voordelig Haardkachels, For nuizen, wringers en wasmachines koopt. Heden overleed na een ge duldig lijden, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootva der, de Heer DINGENUS VAN VERRE, in den ouderdom van ruim 74 jaar. Vlissingen: Mevr. PH. A. VAN VERRE— STOKMANS. Middelburg: Mevr. de Wed. H. VAN VERRE— GARRITSEN. Vlissingen: IZ. B. VAN VERRE. M. M. VAN VERRE— BRIZEE en Kind. L. L. F. VAN VERRE. Vlissingen, 3 Februari 1939. Coosje Buskenstraat 70. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 6 Fe bruari, des namiddags 2 uur vanaf het Sterfhuis. CHO-SUI SLAGROOMWAFELS, iets fijns, 12 CENT PER STUK. KORTE DELFT 19 MIDDELBURG Telefoon 818. Zondags geopend van 4 tot 8 uur. Coöperatieve Voorschotten- vereeniging en Spaarbank te Goes. Alle Spaarinleggers worden drin gend uitgenoodigd hun boekjes ter vergelijking met de boekhouding en bijschrijving der rente ter zit ting van Maandag 6 Februari 1939 in te leveren. Spaargelden worden dezen avond niet ontvangen of uitbetaald. Voorschotaanvragen worden als gewoonlijk behandeld. HET BESTUUR. Verschillende soorten GEMBER GEBAK! Lange Lijzen met Slagroom. Fa. A, VAN DER MIJLE ZN. Dam 1, Middelburg, Telefoon 187. Groote INLANDSCHE MEELFABRIEK zoekt in elke provincie die zich interesseeren voor den verkoop van een voor alle soorten gebak geschikt. Brieven worden gaarne in gewacht onder No. 2750, Max R. Nunes, Amsterdam.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3