KUNST EN WETENSCHAP. RECHTSZAKEN. LANDBOUW, NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. MARKTBERICHTEN BURGERLIJKEN STAND. KORTGENE AGENDA. 'S-GRA VENPOLDER. Woensdagavond kwam de kolenvereeniging „de Kolenmijn" in vergadering bijeen. Aanwezig waren 109 leden. Uit het jaarverslag bleek dat waren ontvangen f 6786 en uitgegeven f 5808 het goed slot werd bepaald op f 977. Tot bestuursleden werden herkozen de hrn. C. Almekinders en M. Oele. In 1938 werden aangekocht 4058 hl eierkolen, 282 hl stuk kolen, 114 hl anthraciet, 4950 kg sloffen be nevens industrie noten en gewone noten. RILLAND. Woensdagavond werd alhier in de zaal van mej. Van Baaien de Groene Kruis film „Roeping" voor een zeer talrijk publiek vertoond. Met groote aandacht werd deze mooie film gevolgd. De aanwezigen werden opgewekt gebruik te postzegels en oud papier te verzamelen ten bate van het Groene Kruiswerk. Post zegels kunnen bezorgd worden bij zuster Blok en den heer A. Stevense. Papier te zenden aan de papierafvalcentrale te Maarn. WEMELDINGE. Dinsdag hield de melk- federatie „Wemeldinge—Kattendijke" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer Jac. Wabeke. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat door de leden in 1938 is omgezet 290.000 liter volle melk en 25.000 liter karnemelk. De rekening over 1938 sloot met een batig saldo. De aftredende bestuursleden de heeren Jac. Wabeke en M. Mieras te Wemeldinge en J. Smits van Kattendijke werden herko zen. Tot bode werd benoemd de heer Jac. Sonke. Als afgevaardigden naar de kring vergadering werden aangewezen de heeren A. van Waarde te Kattendijke en Janus Ruissen te Wemeldinge. Dinsdagavond werden alhier in de ge meente-bewaarschool door arts D. N. van Gelderen uit M'burg de examens afgenomen voor het diploma „E.H.B O.", uitgaande van het Ned. „Rodoe Kruis", afdeeling Zuid-Be veland Oost. Bij de examens waren aanwe zig dokter W. F. Gnirrep van Wemeldinge en dokter Pheiffer van Kapelle, die de les sen hadden gegeven. Het diploma kon worden uitgereikt aan de volgende personen: C. J. Schipper; M. A. de Groene Pzn.; M. H. Glerum; W. Ver- venne, M. Schouwenaar; W. Zuijddijk en J. Nijssen allen van Wemeldinge en aan: A. J. van Willegen, en J. van de Schaaf beiden te Kapelle. Vijf candidaten werden afgewezen, die over plm. 2 maanden herexamen kunnen doen. De geslaagde personen worden thans aangesteld als Roode Kruis helpers. KORTGENE. In „de Korenbeurs" alhier werd Dinsdagavond een rookwedstrijd ge houden. De hr. De Geest, vertegenwoordi ger der fa. Van Nelle uit Rotterdam, zorg de voor de leiding. De werkliedenvereni ging „Onderlinge Hulp" had haar mede werking gegeven. Ongeveer 40 personen namen aan den wedstrijd deel. De bedoeling was, dat hij die het langst zijn pijp tabak brandend kon houden, prijswinnaar was. De uitslag van den wedstrijd is aldus: 1. A. Post 3 uur 8 min; 2. S. Saaman; 3. G. Post. Troostprijzen: A. Schrier, C. Clement, H. de Looff, P. Schrier en J. Flipse. KORTGENE. Ter gelegenheid van den jaardag van Prinses Beatrix heeft het mu ziekgezelschap „E.M.M." een fakkeloptocht door het dorp gemaakt. WISSEKERKE. Woensdag deed het nieuw benoemde hoofd der o. 1. school al hier zijn intrede. De aanvang der lessen werd bijgewoond door wethouder v. d. Maas, den heer Maris, oud-hoofd dier school en den heer v. d. Heijde, gemeen te-secretaris. Namens B. en W. sprak de heer v. d Maas den nieuwbenoemde een welkomst woord toe, waarna ook de heer Maris nog een enkel woord sprak. INBRAAK. OOSTBURG. In den nacht van 30 op 31 Januari werd ingebroken in het café „Bui- tenlust" van den heer Hinneman alhier. De bewoners hadden 's avonds half 8 het perceel verlaten tot een bezoek aan kennis sen; bü hun terugkomst bemerkten zp reeds spoedig, dat door het forceeren van het slot van de voordeur, er ongewenscnte bezoe kers geweest waren. Gelukkig hadden H. en zqn vrouw de aanwezige geldswaarden niet in huis gelaten, zoodat de lade in het buffet den inbrekers niets had opgeleverd, evenmin als een kastje staande in een aan grenzende kamer. Denzelfden nacht heeft men er werk van gemaakt. De marechaussee heeft een onder zoek ingesteld, o.m. met behulp van een uit Aksel gehaalden politiehond, die, na lucht gekregen te hebben rond de tafel en in het buffet in het café, zoo goed als zonder aar zelen zqn weg koos naar een huis, gelegen aan een ongeveer 300 m verder liggende straat, bewoond door v. G. Deze is van zijn bed gelicht en naar de kazerne overge bracht, terwyi verder nog een zekeren v. d. H. is aangehouden. Daar echter niets vermist wordt en de beide aangehoudenen alles ontkenden, zü'n ze weer op vry'e voeten gesteld. Ongeveer 6 jaar geleden werd in hetzelf de café door het uitsnijden van een ruit in gebroken; toen werd f 45 vermist en eenige maanden later werd de dader aangehouden die zyn straf ondergaan heeft. SCHOONDIJKE. Maandag gaf de meis jesclub de Kwikstaartjes te Schoondyke een uitvoering van „het kleine Kerstspel" een gewijd stuk in de consistoriekamer der Ned. Herv. gemeente aldaar. Ds. Swart gaf een toelichting op het stuk Het spel slaagde goed. Verscheidene men- schen kwamen onder den indruk van de ge wijde zinryke tafereelen. Na de pauze werden eenige luimigen en ernstigen voordrachten gehouden. RFRK F.N SCHOOL De voordracht ter benoeming van een onderwpzeres aan school A te Bier vliet luidt: 1 mej. E Koster te Breskens; 2 mej. A. L. N. Bareman te Kadzand; 3 mej. A. J. de Winde te Schoondyke; 4 mej. E. M. Kanse te Schoondyke. DE WIENER SaNGERKNABEN TE MIDDELBURG. Er behoeft hier waarlijk niet meer gewe zen te worden op de reputatie of op de be kendheid van het instituut der Wiener Sangerknaben. Gramofoon en radio heb ben den frisschen zang dezer jongens al dik- wyis in menige huiskamer doen klinken en er zonder twijfel van doen genieten. Maar er gaat toch niets boven het persoonhjk contact; dat brengt ons veel nader tot het geen deze jeugdige zangers ons willen zeg gen met hun liederen. Jammer was het dan ook, dat er gisteravond in het Schutters hof niet meer dan een matige belangstel ling bestond voor de uitvoering dezer kna pen. Immers, men kon hier weer eens ten overvloede ervaren welk een wonderbaar- ïyke bekoring er van den zang dezer jon gens uitgaat. Een koor van 19 jeugdige zangers gaf een te apprecieeren uitvoering van een aantal mooie liederen. De frisch- heid en zuiverheid der kinderstemmen, de voortreffelijke scholing en de keurige voor dracht wekken immer bewondering. De voorbeeldige leiding van Haymo Tauber deed deze uitvoering tot groote hoogte sty- gen, tot een prachtig harmonisch geheel. Het programma opende met een aantal geestelijke liederen, waarvan het vier-stem- m'ge „Hodie Christus natus est" van Nani- nus büzonder mooi klonk, terwyi het „Lau- date Dominum" van Mozart gezongen door sopraan en koor niet minder de aandacht trok. Het koor zong vier kerstliederen: Ma ria auf dem Berge, der Weihnachtsbaum, Kommet ihr Hirten en Stille nacht, heilige Nacht. Te begrijpen is, dat vooral dit laat ste lied veel applaus ontlokte. Van de overi ge gezongen liederen zouden we nog willen noemen het „Wiegenlied" van Schubert en eenige volksliederen. Van deze laatste ga ven het melodieuse „Verlassen bin i" en het klankvolle „Waldhornklang" veel schoons te genieten. Na de pauze werd een komische opera, een éên-acter, getiteld „Die Opernprobe" van Albert Lortzing opgevoerd. Dit aardige vroolijke zangspel werd op te waardeeren wyze gespeeld en gezongen. Wat een aardig type was de kamerdienaar Johann bijvoor beeld. De vertolking van dit rolletje door dezen knaap en ook het spel van de anderen was als dat van geboren acteurs. De Wiener Sangerknaben schonken weer een genot vollen avond. DE ZEEUWSCHE STRANDEN EN DUINEN Voordracht ir. J. P. Walland in het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. In de Woensdagavond gehouden gewone vergadering van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen heeft ir. J. P. W a 1- 1 a n d, Middelburg, een voordracht gehou den "over de Zeeuwsche strand- en duinen- kust. De vragen die daarbp voor den be langstellenden Zeeuw opdoemen, zijn in hoofdzaak deze: hoe zijn die duinen ont staan, hoe wqzigt zich de toestand, hoe worden zp in stand gehouden, waartoe dienen de steenen hoofden aan het strand, en, meest beangstigende vraag van al: is het voortbestaan van de in Zeeland veelal zoo smalle duinenstrook langs onze kusten wel verzekerd? Spr. ving aan met een uiteenzetting te geven van de termen Laagwateriyn, Hoog- wateriyn, het daartusschen gelegen natte strand en het boven laatstgenoemde gele gen droge strand, eindigende in den duin voet, die weer in de eigeniyke duinen over gaat. Voor het strand loopen de getpstroomen, by Walcherens Noordwestkust hoofdzakeiyk Noordoost (vloedstroom) en Zuidwest (eb- stroom) gericht. De stroomsnelheid van de eerste is ongeveer 2,7 km/h, van de laatste 2 km/h. Deze stroomen zijn te zwak om in beduidende mate zand van den oever los te scheuren. Bovendien zyn ze tegengesteld van richting. De aanrollende golven deponeeren het meegevoerde zand op het strand, de afvloei ende golven nemen er van mee. Het natte strand ontstaat door deze zand- aanvoerende werking der aanrollende gol ven; de vorm van dit natte strand wordt •bepaald door de golfbeweging die er op en de gety'stroom die er over henen plaats vindt. De helling van het natte strand is als regel, in Zeeland, 1:45 tot 1:50; met een verschil tusschen H.W. en L.W. van on geveer 3,75 m beteekent dat een breedte van dit natte strand van ongeveer 180 m. De bovenvlakvorm van het droge strand wordt bepaald door den wind en door wat de stormen er aan doen; deszelfs helling is hier 1:20 tot 1:25. Bij storm is de toestand heel anders; de zee komt dan 1,50 tot 2,00 m boven haar normalen stand, de golven zyn heviger en krachtiger, het water woelt het zand diep losen als we na een storm op het strand komen, dan zien we als regel, dat een deel van den duinvoet is weggeslagen, het strand is verlaagd. De vraag, die de deskundige zich stelt is nu de ze: is er hier evenwicht tusschen den op- bouwenden arbeid, dien de zee in gewone tijden verricht, en den afbrekenden, dien hü bü stormtij uitoefent? Deze verhouding bepaalt, of men wint (aanwas), of men ge- lyk biyft, of dat er verlies is. Meestal gaat er hier door storm meer verloren, dan er tusschentijds wordt bügebracht. Dan ver plaatsen de Laagwateriyn en de Hoogwa- teriyn, mitsgaders de duinvoet, zich land waarts in. Gaat dat al maar door, dan dreigt tenslotte verlies van het geheele duin. Zoo lang de duinen nu nog maar breed genoeg zijn, dan zal de bezitter ervan het lijdeiyk kunnen aanzien, want: de voorzieningen te dezer zake zgn zéér kostbaar. Maar wan neer er nog maar één duinenrij overgeble ven is, dan moet ingegrepen worden! aan gezien men anders later zeker tot voor zieningen gedwongen wordt, die nóg on eindig veel kostbaarder zijn. Den Walcher- naren met hun Westkappelschen zeedijk behoeft spr. hiervan niets te vertellen! Uitvoerig behandelt spr. dan het aanleg gen van straridhoofden, en hoe men het, door deze ver in zee stekende en in den duinvoet alshetware verankerde steenen dammen, in de macht heeft de zich land waarts verplaatsende Laagwateriyn een halt toe te roepen, zoo dat langs kunstmati- gen weg de gewenschte evenwichtstoestand toch bereikt kan worden. De Laagwateriyn wordt aldus vastgelegd in de koppen der strandhoofden, met afhankeiyk van helling en onderlingen afstand, een flauwe bocht daartusschen in. Hier is de afstand 150 200 m. Spr. staat stil by verschillende, door de praktyk gebleken, noodzakeiyke maten, en wqdt dan enkele woorden aan de duinen, ontstaan door verstuiven van het droge strand, uiterst beweeglijke en van vorm en plaats veranderende lichamen, als men ze niet vastlegt door helm en stroopoten. Be- bossching van de duinen is zeer schoon en nuttig, maar zeer duur, het vereischt veel toezicht, veel onderhoud, en in de zgn. zee- reep is het onrnogeiyk, want daar zal de zeewind de volgroeide boomen kwellen of dooden. By het begin onzer jaartelling ongeveer was de toestand van onze duinen aanzien lijk verschillend van de huidige; we hebben nu nog de laatste restjes van wat er daar na kwam, en de vraag is: wat zal de toe komst ons brengen? Zal de zandaanvoer van de zee, waarvan men vroeger meende, dat die door het Nauw van Calais kwam, maar waarvan men tegenwoordig weet, dat die daar niet door komt, zonder te we ten, waar hij dan wèl van daan komt, eens ophouden? Dat zou ontzaglijke, funeste ge volgen voor onze kust kunnen hebben, te meer, omdat het er allen schijn van heeft al ontbreken hier positieve gegevens dat de zoo weldadig beschermende werking der banken voor de Zeeuwsche, de Zuid- hollandsche kust, langzaam maar zeker af neemt. Maar, zoo eindigde spreker, hoe dit alles ook moge zijn: veranderingen van grooten omvang zijn er in de nabije toekomst niet te verwachten: wp behoeven geen vrees te koesteren, dat het ons vertrouwde beeld van strand en duinen in zijn tegenwoordi- gen vorm spoedig voor ons verloren zal gaan. De heer M. Fernhout, waarnemend voorzitter, heeft den spreker den dank der vergadering voor zijn uiterst leerzame voor dracht gebracht. Aanwinsten, vertoond in de vergadering van 1 Februari 1939 van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen te Mid delburg. Een Toolsche schoudermantel!, .begin 19e eeuw, geschonken door mevrouw C de GraafHeijboer te 't Zand gemeente Koudekerke; een uit papier vervaardigde zegenwensch in lijst op den 50en verjaar dag van den heer mr. B, J. Turcq in het jaar 1805, gelegateerd door wijlen den heer J. M Jansen te Koudekerke; een Ja- coba kan, gevonden op de schorren, Noor delijk van Krabbendijke in het verdron ken land van Zuid-Beveland, aangekocht; drie ijzeren kanonskogels, drie steenen ka nonskogels, een koperen vuurtangetje, een Jacoba kannetje, geschonden, een pot van aardewerk en eenige aardewerkscher- ven, gevonden in de gemeente Sluis bij de verbetering aan den weg van Nieuw- vliet naar Sluis, geschonken door den hoofd-ingenieur van den Provincialen Wa terstaat in Zeeland; een kramspade, we'l- ke gebruikt wordt door de dijkwerkers bij het versterken der zeedijken, geschon ken door den heer' L. Slabber te Vere; een wortelschaafmachine, geschonken door mevrouw V. M. V. Schlüterde Nijs te Middelburg; Ctenolétbrus rupestris Linné (Lipvischje), zeldzaam, geschonken door den heer L. J. Bootsgezel te Breskens: een prent tegen de Pachtwet, vervaardigd en geschonken door mr. M. C. van der Minne te Middelburg; een plaatstoof, een verrekijker, een koperen hoorn, een sabel van een dijkwachter en een geweer, ge schonken door het bestuur van den Polder Walcheren te Middelburg; een steenen sarkophaag, geschonken door mr. P. Loeff te Koudekerke. Ir. Van der Laaken contra ir. Mussert. Gistermiddag werden voor den Utrecht- schen kantonrechter de pleidooien gehou den in de civiele procedure tusschen ir. Van der Laaken, oud-organisatieleider van de N.S.B. in Nederlandsch-Indië en ir. Mus sert, leider der N.S.B. in Nederland. Als organisatieleider had ir. Van der Laa ken op een landdag in 1937 eenige minder gewenschte verklaringen afgelegd, welke de goedkeuring van de N.S.B. niet konden verkrijgen en tot gevolg hadden, dat de or ganisatieleider uit zijn functie werd ont heven. Deze leed door de handelwijze van de N.S.B. groot financieel nadeel, waarvoor hp ir. Mussert als leider der N.S.B. aan- sprakelpk stelde en zijn recht zocht in een civiele procedure. De raadsman van ir. v. d. Laaken memo reerde, dat laatstgenoemde destijds als pro- gandaleider van de N.S.B. in, Ned.-Indië was aangesteld tegen een salaris van 500 per maand. Volgens spreker was deze vergoe ding kennelijk bedoeld als loon in den zin van de wet. Dus kon hier gesproken worden van een arbeidsovereenkomst. Bovendien deelde spreker mede, heeft ir. Van der Laaken op bevel van den leider in Nederland zpn betrekking bij Volkerts Aan nemingsmaatschappij moeten opzeggen, waarvoor hij werd aangesproken en een be langrijk bedrag als schadevergoeding moest betalen. Pleiter was van oordeel, dat ook voor dit bedrag de N.S.B. kon aangesproken worden. Tenslotte wees spr. op de terug reis naar Nederland, welke per vrachtboot moest geschieden, daar de N.S.B. het geld voor deze terugreis niet wenschte te beta- Jen. Pleiter oordeelde het volkomen biliyk, dat de minimum eisch van ir. Van der Laa ken 1000 ofwel 2 maanden salaris alsnog aan hem zouden worden uitgekeerd. Mr. Van Vessem, te Utrecht, pleitte voor ir. Mussert. Spr. wees op het eigenmachtige handelen van ir. Van der Laaken in Indië, waardoor hij in strijd handelde met de op drachten, welke hp uit het moederland ont ving. Pleiter ontkende, dat ir. Mussert aan ir. Van der Laaken bevolen had ontslag te ne men uit zijn particuliere betrekk'ng. Wel had ir. Mussert hem verzocht hierover ad vies uit te brengen. Bovendien genoot ir. Van der Laaken geen salaris, doch kreeg een toelage, nadat hy zijn ontslag had ge nomen by de firma Volkerts, om op deze wyze in zyn gezinsonderhoud te voorzien, daar het pensioen, dat hy als gewezen gou- Geitenfokvereeniging Middelburg. Woensdagavond hield de Geitenfokver eeniging te Middelburg haar jaarvergade ring in een der zalen van „De Eendracht", onder voorzitterschap van den heer W. Me- liefste. Uit het jaarverslag van den secre taris bleek dat de vereeniging thans 100 le den telt met plm. 180 geiten, en dat de rekening sloot met een batig saldo. De contributie en het dekgeld zpn onver anderd vastgesteld. De aftredende bestuurs leden de heeren C. Joosse en J. Janse wer den herkozen; gekozen in vacature Barent- se, de heer A. Adriaanse. Besloten werd om op drie plaatsen keurin gen te houden, en wel in de Nadorst, op den Segeersweg en op 't Zand, en om 15 uit de kas als prijzen toe te kennen. Besloten werd voorts niet deel te nemen aan de aanbeste ding van geitenvelletjes. Voorjaarskeuringen van dekhengsten. (Van onzen deskundigen medewerker). HULST. Voor de keuring voor dekking werden 43 hengsten aangegeven, één werd getoond, terwyi twee hengsten, die in het najaar reeds voor dekking werden goedge keurd, thans voor opname in K werden aangeboden en beide werden opgenomen. Goedgekeurd voor dekking: Carlo van Cambron 82870, door Clairon de la Lys, van Alph. Mangnus te Boschkapelle en W. P. J. Staal te Stoppeldijk; Flor us 82597, door Clairon de la Lys, van A. C. J. de Beckere te Clinge; Cupidon van Schelfhoutshoek 81827 (R.), door Certain van Lamswaarde, van R. O. Buijsse, Graauw; Frits 85372, door Napoleon van Waterhoeve 71012, van P. Th. de Koek- de Bruijn, Kloosterzande; Melon van Graauw 85817, door Alban de Fair, van Arth. Verbist, Vogelwaarde, post Hengstdijk; Leon van Eva 85364, door Leon Jessel, van Jos. F. de Waal, Ossenisse; Da vid van de Louisa 82436, door David d'Hulst van Aug. D. Ferket, Nieuw-Namen-Clinge; Alcion 84256 (R.), door Clairon de Ia Lys, van Wed. C. J. Vael, Hontenisse, post Hulst; Talbot K 1885, door Solan van Certain, van Cyz. Verschueren, Stoppeldük; Clairon van Graauw 83192, door Clairon de la Lys, van Kind, J. B. Stepaert, Graauw; Max van Dragon 83912, door Dragon d'Hondzocht, van P. Th. de Kock-de Bruijn voornoemd; Henk van Kruispolder 84888, door Dragon d'Hondzocht, van P. J. Boënne, Graauw; Roland van Bottemaheer K 1886, door Ave- nir 1554, van H. Kerckhaert en H. de Maat, Stoppeldijk; Brimera van 't Hof ter Moer 84930 (R.), door Primera de Petit-Enghien, van Jos. F. de Waal, voornoemd; Avenir van „de Groeve" 82555, door Avenir 1554, van Alph. Mangnus voornoemd; Paul van Solon 83250, door Solon van Certain, van Cyz. Verschueren voornoemd; Avenir van An- thonia Hoeve K 1796, door Bienvenu du Try, van Kerckhaert en de Maat voor noemd; Jaap van Luntershoek K 1791, door Avenir van Willy, van C. de Feijter Jzn., Boschkapelle; Herseur 81540, door Herseur II de Cognebeau, van H. J. de Waal, Graauw; Arnold van Koel K 1742 (voor 5 jaar), door Alban de Fair, van Aloys de Kock-Bogaert, Koelewei, post Kuitaart; Dragon van Melo 85129 (R.), door Dragon d'Hondzocht, van Gebrs. E. en L. Verstraa- ten, Graauw; Herbert 78727 (R.) door Her seur II de Cognebeau, van P. J. J. v. d. Voorde, Walsoorden; Florus van Lunters hoek 81653 (R.), door Clairon de la Lys, van C. de Feijter Jzn. voornoemd. Getoond werd Anton van Absdale K 1516, van G. J. M. Vael, Absdale, St. Jansteen. Opgenomen in K.: Castro van Emhjk K 1887, door Clairon de la Lys, van Gebrs. Al. C. en P. Serrarens, Ossenisse, post Boschkapelle, en Paulus van Hengstdijk K 1888, door Solon van Certain, van Wed. Ed. Verschueren-Rosseel, Hengstdqk. Slechts drie hengsten bleven afwezig, terwijl 17 werden afgekeurd, waarmede wy geenszins willen zeggen dat er scherp se- lectiewerk werd verricht, integendeel. Het komt ons voor, dat veel hengsten te zwaar zijn gekweekt; wy noteerden meerdere nog jonge hengsten met best mo del en voldoende massa, doch die in stap en draf enorm veel slijtage toonden. Voorts laat de correctheid van het beenwerk bij meerderen te wenschen. Gelukkig noteer den wij ook één groote verbetering en wel deze: drie van de vier opgenomen hengsten meten 27% cm pijp, de andere 28 cm, waar mede wij constateeren, dat men zich dit maal tot het uiterste heeft weten te be perken wat het gebruik van smeerseltjes betreft. H:ervoor dient men onzen fokkers dank en hulde te brengen, want men was werkelijk op weg om onzen hengstenhandel ernstig te benadeelen. Wanneer men nu op de a.s. Centrale keuring te Goes de heng sten, welke al te zeer ziin „bewerkt" aan de beenen, onverbiddelijk uit de baan stuurt, als zijnde het beenwerk onmogelijk juist te beoordeelen, dan zijn wy op een maal van dit ernstig euvel verlost. Wel wijten wy de totaal versleten gangen van meerdere nog jonge hengsten aan een te zware voeding, doch mogehjk, ja, niet on waarschijnlijk is dit te zien als de straf op de zonde van een al te overvloedig gebruik van het „medicamentum probatum". Indien er fokkers zijn, die in d!t opzicht geen schoone lei hebben, dan mogen zij over dit, voor een ieder op te merken, feit eens ernstig nadenken. Oostburg, 1 Febr. Avicultura: aanvoer 41 kg boter, prijs 1.06ƒ1.64 per kg. vernementsambtenaar ontving, daarvoor niet voldoende was. De N.S B. heeft volgens pleiter ir. Van der Laaken een bedrag van 2150 u-'tge- keerd om de kosten te dekken van de terug reis naar Nederland. Tenslotte wees spr. op de groote bekend heid, welke aan deze civiele procedure werd gegeven door publicatie van zekere zyde, waardoor het geheele geval is opgeschroefd tot een politieke affaire. De kantonrechter bepaalde de uitspraak op Maandag 27 Febr. RADIO-PROGRAMMA.. VRIJDAG 3 FEBRUARI. HILVERSUM I 1875 en 301,5 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram. (Om 8.16 Ber.). 10.00 Morgen- wyding. 10.20 Declamatie. 10.40 Gram. 11.10 Verv. declamatie. 11.30 Gram. 12.30 AVRO- Amusementsork. 1.30 Gram. 2.00 AVRO- Aeollan-ork. (opn.). 2.40 Causerie. 3.00 Twi light Serenaders ©n pianoduo. 4.05 Gram. 5.00 Voor de scholen. 5.30 VARA-ork. 6.28 Ber. 6.30 Maandoverz. der beeldende kun sten. 6.50 Gram. 7.00 VARA-Kalender. 7.03 Medische causerie. 7.23 Ber. ANP. 7.30 Ber. 7.35 Causerie. 8.00 Viool en piano. 8.30 Cau serie. 9.00 Gram. 9.30 Orgelspel. 10.00 Frag menten uit de opera „Bastien et Bastienne". 10.30 Ber. ANP. 10.40 Avondwyding. 11.00 Residentie-ork. (opn.). 11.30 Jazzmuz. (gr. pl.). 11.5512.00 Gram. HILVERSUM H. 415,5 M. Alg. Progr., verzorgd door den KRO. 8.00—9.15 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Gram. 11.30 Bübelsche causerie. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 1.35 KRO-Ork. en KRO-Melo- disten. 2.05 Gram. 2.15 Orgelconc. en gram. 3.15 Gram. 3.25 Zang en piano. (3.404.00 Gram.) 4.15 Gram. 4.45 Peregrinosork, (5.15 5.30 Gram.). 6.00 Land- en tuinbouwcau- serie. 6.20 KRO-ork. (Om 6.30 Ber.). 7.00 Ber. 7.15 Luchtvaartcauserie. 7.35 Musica Catholica. 8.00 Ber. ANP. 8.15 KRO-Operet- te-ork. en soliste. 9.00 Causerie. 9.15 Genie muziekkorps en rep. 10.30 Ber. ANP. 10.40 KRO-Boys en soliste. (11.0011.15 Gram.). 11.35—12.00 Gram. DROITWICH, 1500 m. 11.40—11.50 Gram. 12.10 Orgelspel. 12.35 Scott-Wood's accor- deonork. 1.20 Causerieën. 1.35—2.20 Phil- harmonisch strykork. van Birmingham. 2.453.05 en 4.20 Gram. 4.50 Radiotooneel. 5.20 Gram. 5.40 Romanza-ork. 6.20 Ber. 6.45 Radiotooneel. 7.05 Parlementair overz. 7.20 Ork. en soliste. 8.20 Variété ork. Mannenk. en soliste. 9.20 Nieuwsber. 9.45 Rep. 10.20 Opera. 11.05 Harmonieork. 11.35 Jack son's Band m.m.v. solisten. 11,5012.20 Dansmuz. (gr.pl.). RADIO FariS 1618 m. 9.05 en 10.00 Gram 11.20 Bailly-ork. 12.30 Zang. 1.10 Evrard's vrouwenork. 2.35 Viool. 2.50 Gram. 3.05 en 3.30 Gram. 3.35 Zang. 3.50 Cello. 4.40 Zang. 4.55 Gram. 5.05 Piano. 5.25 Kamermuziek. 6.35 Zang. 6.50 Piano. 7.25 Gras' ork. 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel. 10.50 Gram. 11.20- 12.50 Orkestconc. KEULEN 456 m. 5.50 Gram. 6.30 en 7.50- 8.50 H. Hagestedt's ork. 11.20 Sted. Ork. van Recklinghausen. 12.35 Landes-Symphonie- ork. Saarpalts. 1.30—2.20 Pop. conc. 3.20 Danziger Landesork., Schupo-ork. en solist. 5.50 Gram. 6.20 Winterhulp-progr. 7.30 Gram. 8.20 Carnavalsprogr. 9.50 Koor en- orkest, pianoduo en solist. 11.20-2.20 Gevar. Nachtconc. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m.: 12.20, 12,50 en 1.30—2.20 Gram. 5.20 en 6.50 Gram. 7.20 Piano. 8.20 Gram. 8.23 Operette „Sepp' I". 10.30—11.20 Gram. 484 m.: 12.20 Gram. 1.00 en 1.30—2.20 Gram. 5.20 en 5.50 Piano. 6.05 en 6.35 Zang. 6.50 en 7.35 Gram. 8.40 en 9.35 Ork. 10.30— 11.20 Dansmuz. (Gr. pl.). DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.30 Otto Dobrindt's ork. 8.00 Radiotooneel. 9.20 Ber. 9.50 Fiedel-trio. 10.05 Ber. 10.20—11.50 Ork. (Opn.). Goes. Dinsdag meldden - wij, dat W. Kake- beeke en H. A. C. E. Inckel getrouwd zijn, dit moet zqn ondertrouwd. Aagtekerke. Over de maand Januari. Bevallen: S. de Visser, geb. de Pagter z.; J. Geertse, geb. Dingemanse d., J. de Visser, geb. Louws z. Biggekerke. Over de maand Januari. Bevallen: A. J. Sturm, geb. Van Winke len z.; G. Caljé, geb. de Bree z.; A. van Keu len, geb. Geschiere d. Domburg. Van 1 tot 31 Januari. Ondertrouwd: I. Adriaansen jm. 31 j. te Middelburg en J. Duine jd 31 j. Bevallen: J. de Pagter geb. van Eijzeren z. (levenloos). Meliskerke. Over de maand Januari. Bevallen: N. Maljaars, geb. Geschiere z.; J. Flipse, geb. Jasperse d. Overleden; J. Jakobsen 83 j. wèdn. van C. Joh. Louws. Rittem. Over de maand Januari. Ondertrouwd: M. Marinisse 28 j. jm. en C. P. Jasperse 24 j. jd. Bevallen: M. Pouwer, geb. van Keulen z.; P. van Stel-Schout d.; M. Boone, geb. Janse d. Overleden: J. Marys 63 j. jm.; Abr. de Pagter 83 j. jm. Vere. Over de maand Januari. Bevallen: W. Jobse, geb. Dekker z.; J. Wouters, geb. De Regt d. Overleden: P. Goedbloed echtgen. van M. Jobse 84 j. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent Kr. DE VOS. urnnFiRiipc DO 2 Feb. Bijz. bijeenk. o.l. brigadier M. Huyg, A'dam 20.00 h. DO 2 Feb. Evangelieprediking spr. de hrn. v. d. Leij en Douma; zaal Den Boer 20.00 h. VR 3 Feb N.R.V. lezing, spr. dr. W. O. N. van der Sleen, te Haarlem, Schutters hof 20.15 h. GOES mnsrnPEN ELECTRO, Midd. VR 8—DO 9 Feb.: Tarantella" 20.00 h. ZO 15 h. matinée. CITY, Midd. VR 3—DO 9 Feb.: „Wereld stad" en „Het Signaal in den Nacht" 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. Elec. Drukkery G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6