KERK EN SCHOOL SPORT. N00RDBEVELAND. VEILIG VOOR GRIEP EN KEELPIJN. AGENDA, zette zfln standpunt, dat daarvan afweek, uiteen. Z.i. was er, nu het grootste deel van de belanghebbenden verharding vroeg en de kosten der gemeente door een baatbelasting gedekt konden worden, geen reden om dit af te wijzen, terwijl dit bovendien een goed object voor werkverschaffing zou zijn. Bo vendien zou dit verharden van waarde zijn wanneer daar later gebouwd werd. De heer W. de Visser was tegen voldoening aan het verzoek, het wegje wordt goed onder houden, er is weinig verkeer en z.i. zou be strating in plaats van verbetering een min der goeden toestand daar ter plaatse geven. De heer Wisse vond het vreemd dat, na dat kort geleden de Raad nog een bijdrage had toegezegd in het onderhoud thans een verzoek om bestrating kwam. De heer P. de Visser achtte het onjuist om dezen weg, die in goeden staat verkeert, nu te gaan bestraten, het onderhoud zou dan ook meer kosten. Van dezelfde meening was de heer C. de Visser. De heer L. de Vis ser verklaarde zich voor bestrating, de heer Kodde zag in bestrating meer het persoonlijk belang van enkelen dan een al gemeen belang. Met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Moens en L. de Visser werd het voorstel van de meerderheid van B. en W. om niet te bestraten aangenomen. Bij de rondvraag vroeg de heer W. d e Visser of het niet mogelijk zou zijn den overweg van de voormalige tramlijn bij het Station te verlagen en op het peil van het overige deel van den weg te brengen. De heer Wisse vroeg ophooging van een ge deelte van het Molenpad en zoo mogelijk bestrating van een toegangsweg eener wo ning bij het Station. B. en W. zullen een en ander overwegen. ARNEMUIDEN. Op 31 Dec. 1938 be droeg het aantal inwoners dezer gemeente 2450 inwoners waarvan 1214 mannen en 1236 vrouwen. Gedurende het jaar 1931' werden geboren 61 personen (20 m., 41 vr.), er vestigden zich 55 pers., (22 m. en 33 v.) Er overleden 17 pers. (10 m. en 7 vr.( en er vertrokken 100 pers. (53 m. en 47 vr.) Op 1 Jan 1938 telde de gemeen te 2451 pers. (1235 m. en 1216 vr.) alzoo in 1938 een vermindering van 1 pers. In 1938 werden 24 huwelijken gesloten. WISSEKERKE. Vrijdagavond waren in het feestelijk versierde gymnastieklokaal der openbare lagere school alhier bijeengekomen oud-leerlingen, ouders en verdere genoodig- den om afscheid te nemen van den hr. Maris, hoofd der school alhier, die van zijn onder wijzersloopbaan 18 jaren in deze gemeente heeft doorgebracht, doch thans wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leef tijd gedwongen was deze te beëindigen. Tot de aanwezigen behoorden o.m. burge meester Geuze, wethouder Van der Maas, ds. Louwerse, dokter Bruijnzeel, de heer v. d. Heijde, gemeente-secretaris en de heer A. J. de Ruijter, oud-hoofd der o.l. school te Geersdijk,, thans te Burgh. De bijeenkomst stond onder leiding van den heer C. Flipse. Bij het binnentreden werd de heer Maris door de aanwezigen toegezongen, waarna de burgemeester hem namens het gemeente bestuur dank bracht voor het vele dat hij voor de openbare school heeft gedaan en niet minder-voor hetgeen hij als particulier persoon op onderwijsgebied en in het ver- eenigingsleven in het belang der gemeente heeft verricht. Spr. bood namens de ge meente eenige stoffelijke blijken van waar deering aan. Door de oud-leerlingen werd den schei dende een lied toegezongen, waarna de oud- leerlinge mej. Verburg een stoffelijk blijk van waardeering aanbood. Bij monde van den heer Flipse werd door de aanwezigen hierop den heer Maris een geschenk aangeboden om de waardeering te doen uitkomen voor het vele dat de schei dende op maatschappelijk terrein heeft ver richt, vergezeld van een naamlijst der ge vers, aangeboden door mej. D. Markusse en vervaardigd door den heer P. Krijger. ,De heer De Ruijter bracht den heer en mevrouw Maris zijn oprechten dank over voor de vele vriendschap die hij van hem heeft mogen ondervinden en het vele en moeilijke w.erk dat de heer Maris voor de instandhouding der o.l. school te Geersdijk heeft gedaan, schoon dit werk niet door in standhouding is mogen worden bekroond. Namens de afdeeling Wissekerke van de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging op Z. en N.-Beveland sprak de heer Flipse een woord van dank voor hetgeen de heer Ma- ris als bestuurslid dier vereeniging heeft helpen tot stand brengen. De heer M. Verburg sprak namens de afdeeling Volksonderwijs, die in den schei dende een groote kracht moet verliezen. Mej. De LooffSchippers te Kortgene, oud-onderwijzeres alhier, sprak in poëtische woorden o.a. over den goeden geest, die steeds op school had bestaan. Namens de afdeeling van de Esperantis ten sprak de heer Salomé te Kortgene. De heer Maris is de oprichter dezer afdeeling geweest en heeft steeds voor het esperanto op de bres gestaan, zoodat de afdeeling hem noode zijn welverdiende rust ziet ingaan. Ds. Louwerse gewaagde van den goeden geest die tusschen hem als godsdienstonder wijzer en den heer Maris had bestaan. De heer Van der Heijde, gemeente-secre taris, sprak den heer Maris en vrouw toe als vriend. Hij heeft den heer Maris in den tijd waarin zjj met elkander hebben omge gaan, als een nobel, hoogstaand man leeren kennen, die niets liet voorbijgaan wat z.i. het belang van het onderwijs ten goede kwam en in 't vereenigingsleven alles deed wat gedaan kon worden om de gemeente belangen te behartigen. Spreker wenschte de familie een genoeglijk verder leven. Namens de kiesvereeniging van den v.d. bond, sprak de heer Van Halst, die den heer Maris dank bracht voor het vele dat hij voor die vereeniging heeft weten te berei ken. Ontroerd dankte de heer Maris voor deze blijken van waardeering en den hem op alle mogelijke manieren toegezwaaiden lof. Spr. meende dat hij niets meer heeft gedaan dan zijn plicht was, maar het doet hem bij zonder veel genoegen te mogen ervaren, dat zijn werk zoo wordt gewaardeerd. Hij zal steeds met dankbaarheid terugdenken aan de vele vrienden die hij hier achter laat en hij hoopte, dat deze vriendschap niet door den afstand van enkele kilome ters zal verdwijnen. Hierna bestond er gelegenheid de cadeaux te bezichtigen en persoonlijk van den heer •n mevrouw Marls afscheid te nemen. AFSCHEID DS. J. W. VAN KOOTEN. Ds. J. W. van Kooten heeft Zondag, we gens vertrek naar Hengelo, afscheid geno men van zijn gemeente te Koudekerke en van die te 't Zand. In de morgengodsdienst oefening nam ds. Van Kooten afscheid te 't Zand; des middags in het kerkgebouw te Koudekerke. Beide kerken waren tot de laatste plaats bezet. Bij den aanvang van deze godsdienst oefeningen liet ds. Van Kooten als voor zang Gez. 2 vers 1 en 5 zingen: „Den hoo- gen God alleen zij eer", terwijl na de belij denis het derde vers van Gez. 3 werd ge zongen. Na het uitspreken van het gebed las de predikant voor uit den eersten Brief van Petrus, van hoofdstuk I van vers 13 tot vers 6 van hoofdstuk II. In dit schriftge deelte vermaant Petrus de gemeente om standvastig te zijn en te leven ter eere van God. Tot tekst had de scheidende predikant gekozen Mattheus 16 vers 26: „Want wat baat het een mensch, zoo hij de geheele wereld gewint, en lijdt schade zijner ziel? Of wat zal een mensch geven tot lossing van zijne ziel?" Alvorens dit woord te overdenken, zong de gemeente nog Psalm 115 de verzen 1, 5 en 6. In zijn prediking liet de scheidende pre dikant uitkomen hoe het streven der men- schen is boven God uit te komen. Alom in de wereld ontwaart men de pogingen van den mensch om alles aan zich te onderwer pen. Maar wat baat dit alles, wanneer we verloren hebben de mogelijkheid om in con tact te komen met God, om te hooren dat er nog iets anders is dan het stoffelijke, dat er nog js de vergeving. En wat is de waarde van de ziel wanneer we niet heb ben de stille gemeenschap met God? Na de prediking zong de gemeente Gez. 209 vers 2: „Op Uw woord, o Leven van ons leven". Na het zingen heeft ds. Van Kooten zoo wel op 't Zand als te Koudekerke zijn ge meente toegesproken. In zijn afscheidswoord op 't Zand wees de predikant er op dat zoovele menschen, ook uit Middelburg, in het vriendelijke kerk gebouw te 't Zand naar Gods woord hebben mogen luisteren. Een woord van dank en waardeering sprak de dominé tot den kos ter, die zijn werk met zoo groote trouw verricht, tot de orgelbespelers en tot alle vereenigingen die vertegenwoordigd waren. Het was spr. een voldoening dat het werk onder de jeugd op 't Zand in zulke goede handen is. Ook de leiding op de scholen waardeerde spr. Er is op 't Zand geen ver deeldheid, er is nog samenwerking. Namens den kerkeraad heeft de heer Dekker de dankbaarheid tot God uitgespro ken, dat ds. Van Kooten vijf jaar in dit deel der gemeente heeft mogen arbeiden, en dit is geschied met toewijding en zelf opoffering, welke aller waardeering heeft. Staande werd den zieleherder het 4e vers van Psalm 121 toegezongen. Ds. Van Kooten sprak eenige dankwoor den, waarna tot slot Psalm 48, het laatste vers: „Want deze God is onze God", door de gemeente werd gezongen. In het overvolle kerkgebouw te Kou dekerke waren bij het afscheid o.a. aan wezig het voltallige college van B. en W., de ambachtsheer, en vele notabelen, alle predikanten der Ned. Herv. gemeente uit Vlissingen, predikanten uit Middelburg, Soeburg en uit andere omringende gemeen ten. Na zijn prediking te Koudekerke heeft de scheidende predikant dank gebracht voor het vele dat hij met vrouw en kinderen in deze gemeente heeft mogen genieten. Het deed spr. genoegen dat de burgemeester als vertegenwoordiger der gemeente aan wezig was. Spr. zeide grooten eerbied te hebben voor het werk van den burgemees ter. Met groote voldoening heeft spr. altijd met hem samen gewerkt om de armen te ondersteunen en te helpen. Den dominé's van den ring zegde spr. dank voor de goede samenwerking, en in zonderheid ds. De Ru van Biggekerke, die eenige maanden de leiding der gemeente op zich zal nemen. Verder werd dank ge bracht aan de kerkvoogden, diakenen, ouderlingen, koster v. d. Heide, de orgel- bespelers en de leiding der scholen. Het verheugde spr. dat ook hier het jeugd werk wordt geleid naar de kerk toe. Tot slot richtte de scheidende predikant een kort woord van afscheid tot zijn gemeente naren. Burgemeester L. J. Dregmans zeide niet ds. Van Kootens kwaliteiten als predikant op den voorgrond te willen plaatsen, doch wel te willen wijzen op hetgeen hij beteekend heeft als lid van de burgerlijk gemeenschap. „Wanneer ik zie en realiseer, aldus spr., wat U gedaan hebt voor den Chr. Werk mansbond, het Groene Kruis en het Crisis comité, dan zie ik U als een zeer sociaal voelend man. En het gemeentebestuur hecht aan zulke sociaal voelende menschen groo te waarde. U had ook voor de economisch zwakkeren een goed woord en U was een jeugdleider bij uitnemendheid", aldus spr. Spr. wees op de breede opvatting van den christenplicht van den scheidenden predi kant. Een persoon als ds. Van Kooten is voor de gemeente van groote waarde ge weest. Spr. zegde voor de prettige samen werking van harte dank en wenschte ds. Van Kooten en zijn gezin het allerbeste toe. Ds. De Ru van Biggekerke heeft vervol gens als consulent en namens den ring van predikanten dank gebracht voor den arbeid en voor de prediking. „De bereidvaardig heid straalde boven Uw plicht uit, aldus spr. U heeft een zeer gewaardeerde plaats in den ring ingenomen. De ringcollega's hebben van harte spijt over het heengaan, maar z\j leven ook gaarne mee met de nieuwe taak die U wacht." Kerkvoogd J. Roelse dankte voor den aangenamen omgang. Er is tusschen den predikant en de gemeente een sterke band gegroeid. Wij zullen U en mevr. Van Koo ten als leidster van de meisjesvereeniging noode missen, zegde spr. De gemeente zong den scheidenden pre dikant staande het 4de vers van Psalm 121 toe. Na afloop van de godsdienstoefening was er zoowel op 't Zand als te Koudekerke ge legenheid om afscheid van ds. Van Kooten te nemen, waarvan druk gebruik werd ge maakt. VOETBAL. ZEELANDIA—R.C.S. 2—3. De wedstrijd verloor door den zeer hin derlijken wind veel van haar aantrekkelijk heid. De thuisclub moest het eerst tegen den straffen wind spelen, hetgeen haar echter aanvankelijk goed afging. Wel was RCS iets meer in den aanval, maar van een over wicht was geen sprake. De RCS achterhoe de, die wat slap begon, had dan ook de grootste moeite Janisse c.s. in bedwang te houden. De RCS voorhoede, waarin Marteyn onvoldoende door Almekinders werd ver vangen, kwam wel eenige malen voor het Zeelandia-doel, maar erg overtuigend tra den ze daar niet op. Bij een der RCS aan vallen belandde de bal bij Gillisse, die van vrij grooten afstand hoog inschoot (01). Zeelandia was geenszins ontmoedigd en zelfs toen Gillisse zich 10 minuten later mooi vrij speelde en wederom onhoudbaar inkogelde, gaven de Zeelandianen den moed nog niet op. Integendeel, na dit 2de doelpunt werd de druk op het RCS doel grooter en moesten de gasten alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Het zat de thuisclub niet mee toen een tot tweemaal toe inge schoten bal van den onderkant van de lat terugkaatste en werd weggewerkt. Maar nog voor rust verkleinde Janisse toch den ach terstand (12). Na de rust trad Zeelandia d.rect zeer aanvallend op. Hierdoor werd de RCS-defensie in grooten nood gebracht, doch op lofwaardige wijze hield ze stand. De RCS-voorhoede zat intusschen evenmin stil. Zeelandia bracht dé partijen op gelijken voet toen na een mislukte uittrap de bal bij rechtsbuiten Adriaansen belandde, uit wiens schot een gewirwar voor de RCS-veste ont stond, waaruit tenslotte een doelpunt werd geboren (22). De RCS-doelman werd hierbij gewond. Spil Wanjon nam zijn plaats in, terwijl Visser het elftal completeerde. Van dit oogenblik af zette RCS alles op al les en de Soeburgers wisten zelfs de over winning uit het vuur te sleepen, toen M. Blok kort voor het einde onhoudbaar in schoot (23). Over de spelers valt, gezien de wind, niet te hard te oordeelen. De bei de defensies waren goed, zonder meer. De middenlinie van RCS leek ons iets beter, mede door het vele en goede werk van spil Wanjon, d e, toen hij de plaats onder de lat ging innemen, blijk gaf ook hier geen vreemde te zijn. Enkele moeilijke schoten maakte hij onschadelijk. In de RCS voor hoede boterde het niet altijd. Inzonderheid Almekinders paste zich slecht aan. Invaller Visser deed het veel beter. Gillisse, hoewel nog steeds niet geheel de oude, maakte twee fraaie doelpunten. Bij Zeelandia was de voorhoede in haar geheel beter. Inzon derheid Janisse wa's zeer actief. Slechts Smit presteerde we'nig. Scheidsrechter Geenen maakte enkele on beduidende foutjes, maar toonde zich een goed leider. DE ZEEUWEN—MIDDELBURG 2—2. Middelburg bracht er dezen middag weinig of niets van terecht. Over geen enkele linie wilde het ook maar lukken; er lag over het geheele elftal een mat heid, die men niet te boven is kunnen komen. Hebben de groen-witten deze ontmoeting te licht opgevat? Daar kwam nog bij, dat Merk door een blessure niet uit kon komen en dat diens plaatsvervan ger volkomen faalde. Het spel van Middel burg stond zeker eën klasse lager dan verleden week. Sorris deed men het ook te peuterig. En laat men er om denken dat de bal als het eenigszins kan vooruit, maar niet achteruit gespeeld moet wor den Indien men ten aanval trok, wat herhaalde malen gebeurde, (wat o.m. blijkt uit de hoekschoppen: Middelburg 9 en De Zeeuwen 5), was de afwerking slecht. De Zeeuwen speelde een goede wed strijd Tweederde van den wedstrijd heeft zjj den toon aangegeven. De uitslag 22 is zeker verdiend. Zelfs wanneer de gast- heeren de overwinning zouden hebben be haald, dan had men niets kunnen zeggen, want tenslotte waren zij het die daar recht op zouden hebben gehad. De zwart jes hebben alles gegeven, al bleek in de tweede helft bij hen een inzinking te ko men. Daarvan heeft Middelburg echter niet weten te profiteeren. Toen De Zeeu wen deze inzinking weer te boven waren had het Middelburg-doel weer benauwde oogenblikken te doorstaan. Even voor rust viel bij De Zeeuwen rechtsback Kats uit, voor wien R. Smit inviel. Na rust werd Ploegaert vervangen door Maar- tense. De Zeeuwen speelt eerst met den vrij sterken wind in den rug. Al spoedig zien we een mooi schot van A. Smit, dat keu rig door Moens wordt gestopt. Even daar na redt Jongepier een zeker doelpunt. De Zeeuwen linksbinnen, A. Smit maakt het de groen-witte verdediging tamelijk lastig. Wij zien hem geregeld het Mid delburg-doel bestoken. Uit een hoekschop opent hij de score (10). Middelburg niet ontmoedigd, pakt nog even aan en kort daarop is de stand door Carol gelijk (11), waarbij Zietse niet vrij uit gaat. Na rust maakt Hertogs een fout en het is weer A. Smit die den bal achter Moens plaatste (21). Nu ging Middelburg op den aanval spelen. De druk op het Zeeu- wendoel werd zwaar. Tenslotte is het Verhulst die uit een voorzet van v. d Kop den stand gelijk maakt (22). Scheidsrechter Pijnenborg leidde uitste kend. RBC—GOES 1—1. Goes speelde in dezelfde samenstelling van vorige week Het elftal heeft van de eerste tot de laatste mniuut hard ge werkt voor een zoo gunstig mogelijk re sultaat. Hetzelfde moet echter dadelijk van RBC gezegd worden. RBC was ook vol ledig, in zooverre, dat een paar jonge spelers opgesteld waren en Luijsterberg vervangen was om redenen van internen aard. De Roosendalers toonden een ge weldige geestdrif en speelden beter dan zij te Goes deden. De Goesche verdediging was echter zeer betrouwbaar en gaf slechts zeer enkele malen kans een schot te lossen, terwijl Loneux in doel steeds manhaftig ingreep. Ook de RBC-verdedi- ging speelde zeer solide en ook haar kee per deed herhaaldelijk uitstekend werk, al kostte de eenige fout die hij maakte aan zijn club ook een doelpunt. Bij tijden werd er goed veldspel te zien gegeven, doeh het werd veel afgebroken door den feilen wind, die recht van doel tot doel stond. Hoewel RBC begon met den wind tegen pakte zij zoo onstuimig aan, dat Goes de eerste minuten moeite had er het hoofd aan te bieden. Zoo spoedig Goes los kon werken waren haar aanvallen echter gevaarlijker dan die van de gast heer en. Na 35 min. schoot Beuns hard in de richting van doel, de keeper weifelde, greep mis, en De Pan gaf het leder voor alle zekerheid nog het laatste zetje (01). Hoewel Goes tot rust het meest in den aanval bleef, onderging de stand geen wijziging meer. Na rust begon RBC, gesteund door den wind, met een feilen druk, doch het be slissende schot bleef daarbij uit. Eenmaal juichte heel RBC reeds, bij een onver wacht hard en zuiver schot, doch ria een schitterende sprong stompte Loneux het leder nog retour. De aanvallen van Goes strandden in deze periode nogal eens op de vleugelspelers Eenmaal kort voor doel, werd Van Hese, die er met den bal door was, te ruw tegen den grond' gewerkt, doch de scheidsrechter liet doorspelen Anderzijds werd echter ook in het Goe sche doelgebied een dubieuze overtreding begaan, zoodat de schaal daarmede we. in evenwicht was. Twintig minuten in de tweede helft, treuzelde men links achtei wat met wegwerken, de bal kwam voor doel terecht en ineens schoot Dekkers hoog in. Loneux had den bal nog wel op de vu.st, maar via de lat verdween hij in doel (11). Den resteerenden tijd wera hard om de leiding gestreden, met RBC het meest in den aanval, maar de verde digingen hielden kranig stand. Het was van beide zijden een feilen, sportieven kamp geweest, goed geleid door scheids rechter Van Hoek. Middelburg IIBurgh 22. Direct na den aftrap nam Burgh, dat den wind mee had, het initiatief en na enkele aanvallen valt na 5 min. spelen het eerste doelpunt. De linksbuiten lost van ver een hard schot, dat met wind mee keihard in het net verdween. (01). Middelburg trekt keer op keer ten aanval. De gasten weten echter door flink opruimen doelpunten te voorkomen, totdat Jongepier een klein kansje krijgt en een tegenpunt maakt (11). Burgh bleef aanvallen en door een misverstand van de verdediging ging een gemakkelijk weg te werken bal in het net (02). Burgh had niet over gebrek aan geluk te klagen Doordat het nog al ram melt in de Middelburgsche voorhoede, ont komt haar doel aan doorboring. Aan den anderen kant weet Becks enkele gevaar lijke schoten corner te stompen. Na rust, met wind mee, slaagt Middelburg er slechts in één punt. te maken door Simonse (22). De Burgnenaren speien door nun entnousi- asme wel wat forsch maar van een ruwe partij is echter geen sprake, mede door de goede leiding van den heer Verkerk. Goes HZeelandia H 01. In een gewijzigde opstelling is het Zee landia II gelukt, Goes II te verslaan. Goe dat den wind mee heeft is het eerst ii den aanval, doch de verdediging van Zee landia weet daar wel raad mee Zeelan dia komt nu opzetten en uit een der velt aanvallen maakt Steketee het eerste pun (01). Het doel van Zeelandia beleeft dan eenige benauwde oogenblikken, doe. gescoord wordt er voor de rust niet meer Na de rust is Zeelandia met het wind voordeel direct in den aanval, doch d. aanvallen worden nog al eens onderbroken door buitenspel. Steketee weet er 0 van te maken. Zeelandia is nu steed, sterker en Simons scoort uit een voorzet van rechts (03). Goes is dai. niet gelukkig als tot tweemaal toe de bai buiten bereik van den keeper van de paa. weer in het veld spring. Outermans maakt aan alle onzekerheid een eind. wanneer de linksbuiten een goede ba. aangeeft, schiet hij deze hard in (04) Scheidsrechter Meulmeester leidde goed. BelgiëDuitschland 11. Te Brussel is een landenwedstrijd tus schen België en Duitschland gespeeld, wel ke in een 41 overwinning der bezoekers eindigde. België speelde dezen wedstrijd voor een groot gedeelte met tien man, om dat Voorhoof nog voor de rust na een bot sing met Schmaus 't veld moest verlaten. Acht minuten voor de rust vond de botsing plaats toen de stand reeds 20 voor Duitschland was. In de tweede helft hebben de Belgen zich met tien man uitstekend ge weerd en in dit licht bezien mag het resul taat niet oneervol voor de Belgen worden genoemd. „MIDDELBURGSCHE BOYS" KAMPIOEN Bij tientallen zijn ze opgericht, de clubjes van schooljongens, die hun home vonden op het Middelburgsche Molenwa ter. Even vlug als ze uit den grond op rezen, zijn ze weer verdwenen, zij het dat zoo nu en dan een enkele het tot den Z V. B. bracht. De V. V. Middelburgsche Boys is zoon clubje van jonge enthousiaste voetballers, die het hebben gewaagd tot den ZVB toe te treden. Na op 1 Juni 1937 te zijn opge richt traden zij reeds op 9 December 1937 tot den ZVB toe en kwamen voor het eerst in het seizoen 1938-1939 in de Com petitie van den Bond uit, ingedeeld in de tweede klasse A. Reeds van de eerste wedstrijden af is gebleken, dat zij in kracht verre boven de klassegenooten uitstaken Zondag is het kampioenschap een feit ge worden door een overwinning op Walche ren 3; de Boys voeren nu ongeslagen den titel. De spelers, die .dit resultaat bereik ten zijn: W. Spruijt, J. Spruijt, J. de Rooy, J. de Jong, W. Roth, I. C. Marijs, L. Hendrikse, J. de Kok, C. de Kuijper, C. Meliefste, J. Stadhouders, M. Vinke, J. Wondergem en M. Buijsse. Volgend seizoen zullen de Middelburgsche Boys dus in de Overgangsklasse uitkomen en dan tevens zij speelden nu steeds hun thuiswedstrijden op het veld van „Nieuw- land" een eigen veld betrekken. HOCKEY. Zuid NederlandNoord Frankrijk 20. Te Breda is een hockeywedstrijd tusschen Zuid-Nederland en Noord Frankrijk ge speeld. De Franschen kregen een verdiende 20 nederlaag te incasseeren, welke voor een belangrijk deel op rekening komt van hun voorhoede, die hoegenaamd niets presteerde. DAMMEN. Om het persoonlijk kampioenschap van Nederland. De uitslagen van de Zaterdagavond ge speelde partijen voor het persoonlijk kam pioenschap van Nederland luiden: Dukel Cohen 11; RamanKinnegin 02; Druyf—Vos 0—2; Van der Kraan—Loch- tenberg 11. SCHAATSENRIJDEN Vijf Nederlandsche rijders naar de Europeesche kampioenschappen. Naar wij vernemen zullen aan de Euro peesche kampioenschappen, welke op Za terdag 4 en Zondag 5 Februari a.s. te Ri ga worden gehouden, de Nederlandsche rij ders J. Langedjjk (Oudkarspel), R. Koops (Zuid-Laren), H. Buyen (Amsterdam), P. J. Zwanenburg (Rotterdam), en S. Heiden (Rotterdam) deelnemen. Engnestangen verbetert het wereldrecord 1500 meter. Tijdens de internationale wedstrijden in het hardrijden op de schaats te Davos, werd het wereldrecord over 1500 meter niet min der dan drie maal verbeterd: De Noor Eng nestangen bracht dit record tenslotte op zijn naam met een tijd van 2 min. 13.8 sec. Het oude wereldrecord was in het bezit van zijn landgenoot Michael Staksrud met 2 min. 14.9 sec. Graham Sharp Europeesch kampioen kunstryden héeren. Te Davos zijn de Europeesche kampioen schappen in het kunstrijden voor heeren ge houden. De Engelsche kunstrijder Graham Sharp werd Europeesch kampioen. Fred Tomlins (Eng.) plaatste zich tweede vóór den Duitschen kampioen Horst Faber. IJSHOCKEY. NederlandBelgië 14. Te Den Haag is Zaterdagavond de offi- cieele landenwedstrijd gespeeld tusschen vertegenwoordigende teams van Nederland en België. Deze wedstrijd werd door België gewonnen met 41 (02, 00, 12). De antiseptische tandpasta Ivorol zui vert den mond van bacteriën en vermin dert daardoor besmettingsgevaar in tij den van griep en verkoudheden. (Ingez. Med.) RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 31 JANUARI HILVERSUM I 1875 EN 301 5 M. AVRO-Uitzending. 8,00 Gram. (Om 8,15 Ber.) 10,00 Mor genwijding 10,15 Gew. muz. (gr. pl.) 10,30 Voor de vrouw. 10,35 Omroepork. m m.v solist. (11,15—11.45 Wenken voor de huishouding en om 12,15 nm Ber.) 12,30 AVRO-Amusementsork. 1,15 Gram. 2,00 Lyra-trio. 2,45 Kniples. 3,45 Reportage. 4,30 Kinderkoorzang 5,00 Voor de kinde ren. 5,30 Omroepork. 6,15 Renova-kwintet. (Om 6,25 Ber.) 7,00 Voor de kinderen. 7,05 Piano 7.30 Engelsche les. 8,00 Ber. ANP, radiojournaal. 8,20 Gram. 8,30 Bonte Dins- dagavondtrein. 10,00 Radiotooneel 10,20 Disco-nieuws. 11,00 Ber ANP, hierna tot 12,00 Lajos Veres' Zigeunersensemble en Eddy Oliver s dansork. HILVERSUM II 115 5 M, KRO-Uitzending. 8,00—9,15 Gram (Om 8,15 Ber.) 10,00 Gram. 1130 Godsdienstig halfuur. 12,00 Ber. 12.15 KRO-orkest. 1.00—1.20 Gram. 2,00 Vrouwenuurtje. 3,00 Modecursus. 4,00 Gram. 5,00 KRO-Melodisten en solist '5,45 6,05 Gelukwenschen). 6,35 Ber., sport- praatje. 7,00 Ber. 7,15 Cyclus. 7,45 Gram. 8,00 Ber. ANP. 8,15 Sted. Ork van Maas tricht en soliste. (9,009,20 Gram 10 05 Gram 10,15 Carillonbesp. 10 30 Ber. ANP. 10,40 Sigmund Gaspari's Hongaarsch ork. 11.05—12.00 Gram. DROITWICH 1500 M. 11,40—11,45 Gram. 12,20 Radiotooneel. 1,00 Van Dam's ork. 1,352,20 Gram. 4 15 Northern-Ireland- ork. 4,45 Piano. 5,20 Viool 5,40 Balalaika- ork. m.m.v. vocaal kwartet. 6.20 Ber. 6.45 Radiotooneel. 7,20 Viool en piano. 7,50 Causerie. 8,20 Radiotoonel met muz. 9,20 Ber. 9.45 Causerie. 10,05 Vocale duetten. 10,30 Midland-ork. 11,30 Grosvenor House dansork 11,5012,20 Dansmuz. (gr. pl.) RADIO PARIS 1048 M. 9,00, 10,00, 10 25 en 11.20 Gram. 12 35 Zang. 1,10 Militair ork. 2,35 Zang. 2,50 Gram. 4,45 Zang. 4,55 Gram. 5 05 Zang. 5,25 Ellis-ork. 6,35 Cel lo. 6,50 Zang 7,25 Bailly-ork. 8,35 Kamer- muz. 9,5011.50 Radio-tooneel. KEULEN 456 M. 5,50 én 6,30 Gram. 7,50 en 8.50 Dansork. 11,20 Ork. 1,302,20 Pop. conc. 3,20 Orkest m m.v. soliste. 5,35 Ork. 6,30 Winterhulp-progr. 7,50 Dansork. en solisten. (9,35—9,50 Gram.) 11.20—2,20 Weensch Symphonie-ork. en solisten en het Kleinork. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m12,20 Gram. 12,50 en 1,30 Ork. 1,502.20 en 5,20 Gram. 6,50 en 7,20 Gram. 8.20 en 9,05 Ork. 9,20 Symphonie- ork., gem. koor en solist. 10,5011,20 Gram. 484 m: 12,20 Gram. 1,00 en 1,30 Dans ork. 1,50—2,20, 5,20 en 6.35 Gram. 6.50 Piano. 8.20 Radiotooneel. 9,00 eh 9,25 Ork. 10,30—11,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7,30 Kniestadt-kwartet. 8,05 Politiek dagblad- overz. 8,20 Duitsche en Italiaansche volks- muz. 9,20 Ber. 9,4010,00 Politiek maand- overz. 10,05 Ber. 10 2011.20 Amusements- ork. en solisten (Opn.) MIDDELBURG. MA 30 Jan Dl 31 Jan. Fakkeloptocht „Uit het Volk Voor het Volk" t.g. jaardag Prinses Beatrix. Vertrek 21.00 h. Markt. GOES BIOSCOPEN ELECTRO, Midd. VR 27 Jan.—DO 2 Feb.: „Nanon" en „Spionnage in de Magi- not linie", 20.00 h. ZO 15 h. matinée. CITY, Midd. VR 27 Jan—DO 2 Feb.: „Schip der vervloeking" en „Kunst zijde", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 27-DI 31 Jan. ,,J'Accuse", 20.00 h. ZO 15 h. matinée Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6