Gecandeerde iiijubes Fout, of Niet? De aardbevingsramp in Chili ADVERTENTIES Dreigende uitlating van minister Fartnacci Het aantal slachtoffers op 30.000 geschat. KATS SCHULTE THOSE 1'Cv.uo üiV>v/tU geheeld waren, weer open te rijten en burgers behoorende tot éénzelfden staat, om een zetel van acade mielid, tegen elkaar op te drijven. Van zekere zijde blijkt druk te zijn ge oefend op dr. Martens ten einde hem te be wegen vrijwillig ontslag te nemen als lie van de Korr. Vlaamsche Academie vooi Geneeskunde. Tot nog toe is dr. Martens daar echter niet op ingegaan. (N. R. CrU DÜITSCHLANl GELUKWENSCH VAN HITLER AAN FRANCO. Hitier heeft generaal Franco gister een telegram doen toekomen, waarin hü hem geluk wenscht met de verovering va.. Barcelona. ITALIË. De Italiaansche minister Farinacci, die in Duitschland vertoeft, heeft te München verklaard, dat „Italië" nooit zal kunnen dulden, dat het nabij Italic gelegen Tunis in het be zit is van een land, dat aldus Italië van het Zui den uit zou bedreigen. Nader wordt gemeld: Aan zijn woorden betreffende Tunis heeft Farinacci o a. nog toegevoegd: „Dji- boeti in Fransche handen zou juist zijn als Hamburg in handen van een buiten- landsche natieHij verklaarde, dat de Duitsche koloniale eischen „rechtvaardig en dringend" zijn. ZUID-AMERIKA De berichten welke uit Zuid-Amerika over de in midden en Zuid Chili plaats ge had hebbende aardbeving binnenkomen, doen steeds meer en meer het vermoeden wekken, dat hier een ramp van ontzetten- den omvang is geschied, en dat de tot nu toe genoemde cijfers van het aantal slacht offers nog veel te laag is opgegeven. Een Reuterbericht uit Santiago meldde heden morgen, dat volgens niet officieele schat ting bij de aardbeving 30.000 personen zijn omgekomen en 50.000 gewond. Vele steden moesten ontruimd worden, daar de lijken niet' geborgen kunnen worden omdat het aantal dooden zoo enorm groot is; de lijken zijn al tot ontbinding overgegaan. Reeds is op eenige plaatsen een begin van epide mieën geconstateerd. De schade loopt in de milliarden. In de stad Chilian zou 70 procent der be volking zijn omgekomen. In de stad Cau- quense welke volkomen verwoest is zijn meer dan 2.000 dooden en 500 gewon den, te Longavig 800 dooden. Men vreest bovendien, een typhusepidemie in de ge teisterde gebieden, waar het vervoer nog zeer bemoeilijkt wordt. Het leger oefent toezicht uit op de radio, de telegraaf en de telefoon en slechts officieele berichten wor den gepubliceerd. De Opperbeste Zeeuwsche Spoorweg Dienstregeling. De aandachtige lezer zal, aan het ein de van het verslag der vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden, vinden, dat dit college weer eens aandacht geschon ken heeft aan de spoorwegdienstregeling op de Zeeuwsche lijn. Denzelfden aandachtigen lezer zal het -indertijd niet ontgaan zijn, dat het, in den kring der reizenden per spoor herhaal delijk tot uiting gebrachte misnoegen over de, naar de meening dier reizigers stiefmoederlijke en asschepoesterige bedee- ling onzer provincie, ons aanleiding is ge weest tot een critische beschouwing, waar op de secretaris van de K. v. K. reageer de met een ingezonden stuk, hetwelk con cludeerde, dat we maar tevreden moeten zijn, want dat we er toch maar best op vooruitgegaan waren. Daarna is het thema overgenomen door „De Zeeuw", welker Middelburgsche briefschrijver in zijn blad een en ander maal uitvoerig betoogd heeft, hoe be roerd de dienstregeling op de Zeeuwsche lijn toch wel was. En nu heeft de K. v. K. in haar verga dering deze zaak den behandeld. De heer Massee, ook lid van den spoor- wegraad, heeft betoogd, dat de dienst „al veel verbeterd was", en verondersteld, dat alleen de Middelburgsche Courant en de heer Jeronimus ontevreden waren, waar op laatstgenoemde zich haastte te ver klaren, dat hij heelemaal niet ontevreden was, kortom, het werd tenslotte op een haar na een soort semi-officieele tevre denheids- en huldebetooging van de Ka mer van Koophandel met onze huidige spoorweg dienstregeling. Het blijkt dus nu, dat ons blad, en an dere bladen, en al diegenen die klaagden ongegrond jammerden. p>e dienstregeling is niet ideaal dat is geen enkele maar wij mogen tevreden zijn en wij moeten in onzen uithoek een gepaste be scheidenheid in acht nemen. Ziedaar. Wij hadden hooren verluiden, dat werkelijk ernstige pogingen in het werk werden gesteld om degenen, die dit aar, gaat, het inzicht bij te brengen dat Zeeuwsche spoorwegverbinding dringend en ingrijpend verbetering behoeven. £7s deze ambtelijke instanties nu echter de homilie van onze Kamer van Koophandel onder de oogen krijgen, dan zullen ze ze- her zeggen: laat ons ons toch niet druk maken om die Zeeuwen: wij hebben hier immers een officieel getuigenis, dat ze a£m in Zeeland zoo tevreden als wat zijn P MARKTBERICHTEN Beveiand" p™" Veilingsvereeniging „Zuid- Knnh^nfn ?enenten' Breekpeen 1.50—3.50, Ronde P L fr4' SP™ten 16- Uien 1-s! WhSknolGele Sav- k°o1 5~6, Witte kool 5 50, prei 4.50—13, Witlof 12— 150 oJrTnn t 1'!9~2-5°. idem drielingen 100 «Sto. Knolselderij 1.50-10, per DE WERKLOOSHEID. Bij de Aroeidsbeurs te Middelburg ston den heden ingeschreven: Geheel werkloos: (90 m. en 13 vr.; ged. werkloos 9 m.; niet vverkloos: 4 m. Algemeen totaal vorige week 834; bijgekomen 34; afgegaan 52; over 816. ONTVANGEN BOEKEN. Bjj de N.V. Uitgeverij De Torentrans te Zeist verscheen: „Encyclopaedie voor voedings- en ge notmiddelen", door dr. M. Wagenaar, schei- kundige-bacterioloog van den keurings dienst voor waren voor het gebied Rot terdam. Dit nieuw werk, verschenen in de serie populair-wetenschappelijke encyclopaedieën, ehandelt de kennis van eet- en drinkwa ren in den meest uitgebreiden zin. Het wil zijn een practisch boek, nuttig en noodig voor allen, die met bereiding, fabricage, keuring, controle, handel enz. van levens middelen te maken hebben. Maar tegelijk is 't een werk, dat voor belangstellenden 'n schat van interessante vraagstukken behan delt en een antwoord op duizenden vragen geeft. Nu de wettelijke regeling van den han delaar in levensmiddelen meer vakken nis als eisch tot vestiging gaat stellen, kan door dit werk deze kennis op gemakkelijke en prettige wijze verkregen worden. Boven dien worden bij de vele artikelen, die daar voor in aanmerking komen, de wettelijke eischen en bepalingen opgenomen, waaraan de producten volgens onze Warenwet moe ten voldoen. Ook de verplichte etiketteering wordt volledig met voorbeelden en model len toegelicht. Van ruim 400 waren worden in dit werk behandeld: methoden van verbouw, berei ding, fabricage, bijzonderheden omtrent grondstoffen, soorten, merken, verpakking, land van uitvoer, juiste behandeling, ver voer, bewaren, controle van kwaliteit en zuiverheid, opsporen en herkennen van ver- valschingen, surrogaten enz.; middelen tot wering van bederf, conserveeren, pasteuri- seeren, drogen, inzouten, invriezen, koken, bakken, braden, roosteren; chemische sa menstelling, voedingswaarde, vitaminenge halte. Deze uitgave omvat ruim 500 pagina's. „Het Licht in Augustus (Light in August), door William Faulkner. Vertaling van mr. J. G. Prins-Willekes Mac Donald. Ingeleid door Theun de Vries. De schrijver geeft in dit boek een beeld van een bepaal de Amerikaansche mentaliteit, van de broei ende atmosfeer van rassenwaan en woeste godsdienstige verblinding, die menschen uit hun evenwicht slingert en naar den onder gang voert. Tusschen deze elementen be weegt zich een jeugdige moeder, op zoek naar haar menschelijke bestemming. Het boek verscheen bij de N.V. v.h. Van Staal Co., Rotterdam. „Wenken ten dienste van verpachters en pachters ten aanzien van de nieuwe pachtwet", door P. G. J. van der Schrieck, notaris te Aardenburg. Verschenen bij N.V. Boekhandel en Drukkerij v.h. Fa. A. J. Bronswijk, Oostburg. VAN ONZE ADVERTEERDERS. Spraakstoornissen De leider van het Instituut „Demosthe nes" de heer M. Schönfeld, schrijft ons: Onder de spraakstoornissen is het stot teren wel een veel voorkomende kwaal. De stotteraar is een ongelukkig mensch. In het leven is de stotteraar steeds in het na deel, niet alleen reeds vroeg op school, maar ook bij latere studie, in zijn beroep in het gezelschapsleven. Het is echter nog te weinig bekend dat spraakstoornissen in korten tijd verholpen kunnen worden. Voor alle gebrekkig spre kende menschen in Middelburg en omge ving bestaat daarvoor thans de gelegen heid in ons instituut „Demosthenes", Hout kade 3 aldaar; hetwelk lessen aan slecht- sprekende menschen van iederen leeftijd geeft. BURGERLIJKEN STAND. Wissekerk. Bevallen: T. Versluijs geb. Kleppe z.; Dieleman geb. Wisse z.; Getrouwd: A. Breas 22 j. j.m. te Kats en L. Geuse 21 j. j.d. (N. B.) De Wilde z.; Kortgene. Bevallen: J. L. Boot geb. M. Nijsse geb. Boot z. (N. B.) Ierseke. 2128 Jan. Getrouwd: D. J. Remijn 25 j. j.m. te Kruiningen en J. C. Hartoog 22 j. j.d., Ondertrouwd: J. Vermeulen 30 j. j.m. en D. L. Felius 28 j. j.d. te Kruiningen; G. M Lavooy 26 j. j.m. en A. van Tol 23 j. j.d. te Zwijndrecht. Bevallen: J. C. Nieuwenhuize geb. Fraan- je d.; Overleden: P. van der Jagt 36 j. echlgen, C. Paauwe. (I. C.) Kruiningen. Van 1926 Jan. Bevallen: A. van Ertvelde geb. Strobbe z.; W. van Gelderen geb. Vermeulen d.; J. van Stee geb. Staal d.; Getrouwd: J. Griep 25 j. j.m. en A. M Knolle 23 j. j.d. Overleden: C. van de Kreeke 71 j. echten B. Witte. (I. C.) Wemeldinge. Bevallen: N. C. Onderdijk geb. Simonse z.; B. C. Lamper geb. De Kok z.; Overleden: P. Bliek 84 j. wedn. J. Nijs- sen; H. W. Q. Vereschildt 38 j. echtgen J. Heijboer; Ondertrouwd: A. Moelker 23 j. j.m. en W. Snoep 23 j. j.d. (I. C.) Door J. L. Hertogs, candidaatnotaris plaatsvervanger voor notaris J. C. Blau pot ten Cate werd Vrijdagmiddag in café Westdorp teSerooskerke, publiek verkocht: 7.7630 ha (19 g. 235 r) bouw- en weiland te Serooskerke, aan den Hondegemsweg. Kooper mr. J. H. C. Heijse te Middelburg q.q. voor 16500. 3,9380 ha. (10 g. 10% r.) weiland aldaar. Kooper: J. Meijers Bz. aldaar voor 6617. Zooals men weet, is er een geschil ont staan tusschen het 'bestuur van de lan„ bouwvereeniging V.I.O.S. te Kapelle, ei ons blad. Wij werden er van beticht, ee. foutieve uitslag-aanbesteding opgenome te hebben. Wat zich daarna afspeelde kan men in ons blad van 12 Januari nalezei. In de dezer dagen gehouden vergadering dier vereeniging is de voorzitter van V. 1 O. S. op die aangelegenheid teruggekomen De voorz. zeide daarbij, het beneden d. waardigheid der vereeniging te achten „ii een of ander blad op een minderwaardig schrijven te reageeren, bijv. per ingezon den stuk"; dit belette den spr. niet, eei keurig getypt verslag van zijn rede aar, onzen verslaggever ter hand te stellen, ii. de, gewettigae, onderstelling, dat ziji verweer langs dien weg dan toch wel ii ons blad zoude belanden. Hier volgt het dan in extenso: „Gelijk U reeds hebt vernomen heeft het Bestuur 28 December 1938 aanbesteding van kunstmeststoffen gehouden voor leve ring JanuariFebruari 1939. Deze aanbesteding is normaal verloopen. Op den avond der aanbesteding waren aan wezig, behalve het voltallige bestuur, 4 kunstmesthandelaren en één belangstellen de. Deze "belangstellende was een broer van een der aanwezige handelaars. De Januarilevering heeft plaats gehad 4, en 6 Januari. De betaling dezer kunst meststoffen is geschied 10 Januari j.l. Inmiddels hadden wij, n.l. het Bestuur, vernomen, dat de aanbestedingsprijzen in de Middelburgsche Courant hadden ge staan; de opgave van de aanbestedingsprij zen aan genoemd blad was niet verstrekt door één der bestuursleden en ook niet door den correspondent, den heer Keim van Kapelle. Toen wij de prijzen van dit bericht controleerden, bleek ons, dat die foutief en onvolledig waren. De Secretaris onzer Ver eeniging heeft het bureau der Middelburg sche Courant opgebeld, in tegenwoordig heid van nog drie bestuursleden onzer ver eeniging. Het gesprek heb ik, als Voorzit ter van V.I.O.S., geheel mede beluisterd Na eerst een paar heeren van dit bureau aan de telefoon te hebben gehad, kwam daarna de Hoofdredacteur of Directeur. De Secretaris deelde dezen persoon mede, dat t bericht, voorkomende in het blad van 31 Dec. j.l. aangaande de aanbesteding, ge houden op 28 Dec. 1938, onjuist was en het bestuur onzer Landb. Vereen, zou gaar ne vernemen wie dit bericht had opgege ven, dan konden wjj den persoon welke ge noemd bericht heeft opgegeven onder het oog brengen om in den vervolge een volle dig en geen onvolledig bericht door te ge ven. De Secretaris zei er nog bij, dat hij ver onderstelde, dat de redactie absoluut het bericht ter goeder trouw had geplaatst. De hoofdredacteur antwoordde, dat het be richt was opgegeven door een correspon dent van zijn blad, doch niet door den cor respondent van Kapelle, den heer Keim, evenwel wilde hij niet zeggen wie deze correspondent was. Verzocht werd den Secretaris van V.I.O.S. dan de juiste prijzen der aanbesteding op te geven, doch de Secretaris kon dit niet doen, aangezien hij hierover het bestuur eerst wilde spreken. In den loop van dit gesprek kwam ik tot de conclusie dat de Hoofdredacteur der Middelburgsche Courant minder nette woorden durft te gebruiken per telefoon, hij gebruikt woorden welke ik althans van zoo iemand niet zou verwachten. Het slot van dit telefoongesprek was, dat den Secretaris gevraagd werd of zij, nl. de redactie der Middelb. Courant er, nog nader van zouden hooren, waarop bevesti gend door den Secretaris werd geant woord. Dit gesprek heb ik, als Voorzitter, gelijk reeds gezegd, heelemaal beluisterd. Wegens familie-omstandigheden kon ik den anderen dag geen bestuursvergadering houden, de reden zijn U mogelijk wel be kend. De Middelburgsche Courant scheen wel zeer ongeduldig, want in hun blad van 12 Jan. 1.1. komt een bericht voor met een op schrift van „Een valsche Beschuldiging met een bittere nasmaak". In dit schrijven komt onder meer voor, dat na onderzoek van de redactie der Mid delburgsche Courant, gebleken was: Dat de door hun opgegeven uitslag-aanbesteding tot op de halve cent juist was en verder dat hun correspondent terzake niet den minsten blaam treft, dat het bestuur al thans de Secr.-penningmeester hun val- schelijk zou hebben beschuldigd van het publiceeren van een met de waarheid strjj- digen uitslag-aanbesteding. Naar aanleiding hiervan wil ik de ver gadering dit zeggen: De opgegeven uitslag aanbesteding was foutief en onvolledig, dit heeft de Secretaris zeer terecht en juist op gemerkt. De correspondent van de Middelburgsche Courant is niet in het minst door den Secre taris geblameerd, want de Secretaris heeft bedoelde hoofdredacteur gezegd, dat hp ge loofde dat ook de correspondent te goeder trouw het bericht van derden heeft opge nomen. Verder komt er in genoemd bericht een gemeene verdachtmaking voor: het blad vermeldt verder„Van welingelichte zij de (voorz. V.I.O.S.) wordt de waarschijn lijkheid geopperd, dat het bestuur 'de wa re prijzen liefst niet gepubliceerd zou wil len zien, omdat dan de afnemers juist zou den kunnen nagaan hoeveel hun voor on kosten in rekening zou worden gebracht. En, wordt vervolgd, zou zeide men ons ver der, voor vracht, lossen, enz. is dit niet van belang, maar de onkosten van den Secr.- penn. houdt men vermoedelijk liever ach terwege. Mijne Heeren, indien iemand, dan stelt toch het bestuur onzer vereen, het zeer ze ker op prijs, dat de uitslag aanbestedings prijzen in de courant vermeld worden, doch wij stellen er zeker niet minder prijs op dat, wanneer zulks geschiedt, dit dan ge heel met de waarheid overeenkomt. Verder wordt in het bovenbedoeld be richt den schijn gewekt, dat het bestuur met den Secr. konkelt, want, wordt ge zegd: De onkosten van den Secr.penningm. houdt men liever achterwege. Dit noem ik een gemeene verdachtma king. De leden weten allen 't loon van den Secretaris. Dit is door de algemeene lede,» vergadering van 10 Jan. 1930 vastgesteld ei van 5 op 3 cent per 100 kg gebracht ei verder kan en wordt niets in rekening ge bracht door den Secretaris. Dit nu is volgens mij een ware valscht beschuldiging en ik voor mij kan niet be grijpen hoe iemand een dergelijke, veronder stelling durft te maken. Zou de veronder- steller van al deze waarschijnlijkheden mo gelijk uit eigen boekje lezen? In ieder ge val zou ik, wanneer ik Redacteur of Direc teur van een blad was, zoo iets maar nie' direct opnemen, want ik zou van den eer sten den besten praatjesmaker alles maar niet au serieux nemen. Gelukkig zijn ei nog wel bladen die er over denken gelijl ik er over denk. Zoo juist heb ik U, gelijk dit altijd dr gewoonte is, de prijzen opgegeven van de op 28 Dec. gehouden aanbesteding, en ik vertrouw dat geen Uwer ook maar een oogenblik twijfelt aan de juistheid daarvan. Wanneer het bestuur U\yer vereeniging, het hem ruimschoots genoten vertrouwen mag blijven behouden, zullen wij ons dit absoluut trachten waardig te maken. Het bewuste berichtje sluit met de op merking dat «het bestuur in zeven talen zwijgt en dat het woord nu aan ons (bestuur j V.I.O.S) is. Welnu geachte vergadering, ik heb ge meend een en ander in onze eigen kring in onze eigen vergadering te moeten mede- deelen, doch het lust ons niet en het zou beneden onze waardigheid zijn, om in een of ander blad op een minder waardig schrij ven te reageeren, bijv. per ingezonden stuk. Wij zullen ons daarvoor wachten." Tot zoover dit voorzitterlijk betoog. De inhoud wettigde de woordelijke opname in ons blad misschien op zichzelf niet doch aangezien een concurreerend dag blad, (hetwelk, voorzoover wij konden na gaan, ons* artikel, waarop wij in de rede worden aangevallen, niet tei kennis van zijn lezers heeft gebracht) het niettemin noodzakelijk oordeelde dezen aanval op ons blad verbatim en in exten so op te nemen, zijn ook wij wel gedwon gen aldus te doen, waar een samenvatting anders voldoende ware geweest. Enkele kantteekeningen bij dit vertoog zijn echter geboden. 1. Het is in de geheele Nederlandsche journalistiek volstrekt ongebruikelijk den berichtgever in een geval als dit te noe men. Verantwoordelijk voor den inhoud van de courant is haar hoofdredacteur, bezwaren omtrent dien inhoud brengt men uitsluitend te z ij n e r kennis, en wan neer deze bezwaren, na onderzoek, ge grond blijken te zijn, dan is "het aan dien hoofdredacteur zijn correspondenten te corrigeeren, als daartoe z.i.: aanleiding is. De buitenwereld heeft uitsluitend met de redactie, c.q. den hoofdredac teur te maken, niet met de corres pondenten. 2. Het is in strijd met de waarheid, wan neer de voorz. van V.I.O.S-. nu den in druk tracht te wekken, alsof zij den be richtgever wenschten te kennen teneinde hem onder het oog te brengen, dat hij in den vervolge „een volledig bericht" zou kunnen doorgeven; toen op ons herhaal delijk en dringend verzoek, de foutieve opgaven te verbeteren tot twee malen toe door den secretaris was opgemerkt, dat zulks niet beoogd werd, om geen stof te doen opwaaien zoo zeide hij werd ons uiteengezet, dat de bedoeling was, d£en correspondent te zeggen, dat hij die opgaven niet meer moest geven. Dus niet een volledig bericht, maargeen bericht, en dat is heel wat anders! 3. Met stomme verbazing hebben wij de beschuldiging gelezen, als zouden wij aan de telefoon „minder nette woorden durven te gebruiken"!! Hoe komt men daar aan? Het geheele gesprek, zoowel van den kant van den secretaris-penning meester van V.I.O.S. als van onzen kant is op den meest beleefden toon en, voor- zoover ons geheugen strekt, beiderzijds in de welwillendste bewoordingen gevoerd! Wij sommeeren den voorzitter van V. I. 0. S. die voor ons volkomen onverklaar bare aantijging te substantieeren. 4. De kern van heel de zaak blijft echter dit: de voorzitter van V.I.O.S. beweert, dat de opgegeven uitslag-aanbesteding fou tief was. Wij hebben ons er op authentic ke stukken, namelijk uit de desbetreffen de richtig bijgehouden koopmansboeken, van kunnen overtuigen, dat de opgaven die ons blad vermeldde, niet foutief maar tot op den halven cent juist waren. Hier nu is geen uitweg mogelijk: ons blad liegt (in commissie dan) en dus zijn de cijfers in de boeken der leveran ciers valschof de Voorzitter van V. 1. O. S.Kapelle vertelt sprookjes. Een derde weg is hier niet. En nu vragen wij voor de derde maal, wat wij den eersten keer aan de telefoon en den tweeden keer in ons aangevallen artikel vroegen: waar zit de fout? Daar behoeft men geen kolommen over vol te schrijven, noch groote redevoerin gen voor te houden: men zegt eenvoudig, dat er in de krant staat, dat die balen kunstmest zooveel kosten, maar dat ze in werkelijkheid zoovéél meer of zooveel min der kosten. Dat is alles, en doodeenvoudig. Had het bestuur van V.I.O.S. aldus ge handeld, overeenkomstig ons herhaald I verzoek, dan zou het ons den dienst bewezen hebben, een foutief bericht te kunnen verbeteren wij doen niets lie ver dan daten het kan zich er van I verzekerd houden, dat w Ij met dien correspondent een appeltje geschild zouv den hebben. Maar wanneer het bestuur «van V.I.O.S., in vergadering bijeen op dat oogenblik, ons wèl kan vertellen dat die aanbesteding fout in ons blad gestaan heeft, maar I niet besluiten kan om dadelijk, noch na gehouden beraad, te vertellen waarin die veronderstelde fout dan wei beslaan zou hebben; wanneer onze correspondent en .wij zelve dan uit de boeken der be treffende handelaren bereidwilligst zien en vernemen, dat onze opgaven kloppen dan is het toch niet zoon heel groot wonder, dat wij gaan vreezen: daar kon wel eens wat aan hanerenvoo3"3' als de sercetaris-penningmeester zich wèl over de fouueve opg& v c c, e ,stof wil doen opwaaien"door de goede opgaven te geven! Er is nu misschien wat méér stof opge waaid, maar dat hebben de bestuursleden van V.I.O.S. zichzelven te verwijten LOOP DER BEVOLKING GOES. Ingekomen: J. W. Lefévre, monteur telegrafie, van Middelburg, Westwal 26; P. A. Maas, dagdienstb., van Rotterdam, Schel de straat 8; C. Munnikhof en gezin, reiziger, van Sint Laurens, Leliestraat 14; A. Zwee- dijk, huishoudster, van Wolfaartsdjjk, Schen- gestraat 2; J. C. Koedijk, leurder, van Zaandam, Ad. van Westerwjjkbuurt 5; J. M. J. Korstanje, dienstb., van Kattendjjke, Kloet, weg 42; J. Strijd, geb. Raamsdonk, zonder beroep, van Vlissingen, Zaagmolen straat la; F. Meulbroek, bakkersknecht, van 's-Heer Arendskerke, Nieuwstraat 47; J. van Loo en gezin, veldarbeider, van Kat- tendljke, Westerstraat 2; G. A. van Otter- loo, instrumentmaker P.T.T., van Voorburg, Westsingel 15e; H. de Ruiter, instrument-' maker P.T.T., van Den Haag, Klokstraat 3; P. van Oosten, idem; A. C. Steketee, kap ster, van Borsele, Heernisseweg 15; A. Ver- schoore de la Houssaye, winkelbed'ende, van Den Haag, M. Smallegangebuurt 45; J. J. van der Meer, filiaalhouder, van Den Haag, Schengestraat 9; D. J. Volmer, in strumentmaker P.T.T., van Rotterdam, Westsingel 15e; A. Schrier, geb. Van Sab- ben, part. verpleegster, van Kolljnsplaat, Couwervestraat 44. Vertrokken: M. Berman en gezin, reiziger, van Beestenmarkt 7 naar Middel burg; A. Schrijver, tegelzetter, van West singel 77 naar Amsterdam; J. van Hese, dienstbode, van Scheldestraat 19 naar Den Haag; C. de Lange, winkelbediende, van M. Smallegangebuurt 45 naar Den Haag; J. Wolzak, winkeljuffrouw, van L. Kerk straat 41 naar Amersfoort; G. F. J. Over- gaauw, lichtmatroos, van Kamperfoelie straat 26, naar Vls«iK^?n; J. P. van Bo ven, geb. Venier*sel, Zonder beroep, van 's-H- H.kinderendljk 69, ^jaar Middelburg; A. J. Adriaansen, geb. de Roojj en dochter, naaister, van St. Jacobstraat 40, naar Ber gen op Zoom; A. P. Bakker, bakkersknecht, van Nieuwstraat 47 naar Heinkenszand; R. J. C. Bol, off. Leger des Heils, van Rave lijn 10 naar Nieuwer Amstel; R. Westra, idem, naar Breda; J. M. E. Graumans, lief dezuster, van Kloet, weg 5a naar Maas tricht. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent J. S. VERSPRILLE. 1899—1939. Op Woensdag 1 Februari a.s. ho pen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, DAVID LABRUIJèRE en ELIZABETH SUZANNA SCHOUT hun 40-jarige Echtvereeniging te gedenken, Overtveldlaan E 78 (Tramsingel, bij Middelburg. Heden overleed tot ons diep leedwezen, te Bussum, onze oud-Directrice Mej, M, M, HOFFMAN, Directrice en Personeel Mantelmag, „De Duil". Middelburg, 27 Jan. 1939. Heden overleed te mijnen huize, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mejuffrouw WILLEMINA PIETERNELLA DE BRUIJNE, Wed, W, Marinissen, in den gezegenden ouderdom van bijna 96 jaar. De Heere, die geen reken schap geeft van Zijne daden, doe ons in Zijn raad berusten, Uit aller naam, M. C. MARINISSEN, St. Laurens, 27 Jan. 1939. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen na het overlij den van onze Schoonzuster, MAGRIETHA JOHANNA v, d, SCHAAF, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, H. DE VOS. Westkapelle, 28 Januari 1939. Tegen Verkoudheid, en Heesheid; Hoest „Prima" per ons 20 ct, „Extra" per ons 30 ct. DROGISTERIJ In het Huis met de Roode Pilaren en Filiaal „Hatwee", Middelburg,

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3