l Hf HIDDEL&URGSCHE COURANT REGEERINGSCREDIETEN. CTAÏE D.K.W. f245.- GOESCHE COURANT) ZEELAND, C. DE LEEUW Mogelijkheden tot Nationalen opbo»w SINffEfgum De radiorede van H, M. de Koningin MIDDELBURG. GOES. VLISSINGEN. HALLO MODEL 1939 WALCHEREN. Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureauxte MIDDELBURG: St. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139j te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. m an<v NUMMER 24. DRIE BLADEN. ZATERDAG 1 38 JAN. 193». EERSTF, BLAD. 182e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. -,Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Dr. P. J. Bouman schrijft ons: De radiorede van H.M. de Koningin heeft nogmaals den nadruk gelegd op het grootste gevaar, dat ons volk bedreigt: gebrek aan saamhoorig- heidsgevoel, tekort aan gemeen schapszin en aan naastenliefde. Wij Nederlanders zijn er ons niet eens meer van bewust hoeveel wantrouwen, ge loofsverdeeldheid en onverschilligheid in onze volksgemeenschap is binnengedron gen en in welke mate de wortels van ons volksbestaan door genoemde kwalen zijn aangevreten. De internationale toestand is onheilspellend en wij dienen er voor te wa ken, dat onze natie niet door de eerste de beste windvlaag wordt neergeveld. Wanneer wij ons echter afvragen w&t er moet gebeuren, ontwaart men allerwege een gevoel van onzekerheid. Het kan som migen misschien tot troost strekken, dat het opbouwwerk reeds van verschillende kan ten is aangevat. Zonder dat dit vol doende in onze pers tot uiting komt, is hier en daar reeds een initiatief genomen '(de Koninklijke woorden zinspeelden erop), dat het beste voor de toekomst belooft. Wij denken bijvoorbeeld aan de snel' groeiende groep, die zich groepeert om het maandblad Het Gemeenebest („Maandblad voor het Nederlands volksgeheel en tot be vordering van de volksgemeenschap".) Deze groep vereenigt systematisch vertegenwoordigers van verschil lende politieke richting en ver schillend geloof ten einde tot ge meenschappelijke doelstellingen te komen en tot het nitwisschen van de scheidslijnen, die ons volk ver deeld honden. In Het Gemeenebest (1ste jaarg. 1ste ir., blz. 91 vinden wij deze scheidslijnen al<fus aangegeven: A. De tegenstelling arbeidersklasse-bur gerij. B. De „antithese", culmineerend in schoolstrijd. C. De tegenstelling Nederland-beneden|en -boven-den Moerdijk. D. De tegenstelling tusschen stad en platteland. E. De tegenstelling tusschen hen, wier bestaan onzeker is bij de bestaande sociaal- politieke verhoudingen/ (in de eerste plaats de werkloozen en zij, c ie eiken dag door het lot der werkloosheid E iets dergelijks kun nen worden getroffei en degenen wier bestaanszekerheid in ae „gevestigde orde" is verzekerd. j Wat het zeggen wil 'over deze scheidslij nen heen te komen, kunnen'slechts zij be- beseffen, die ondervonden hebbenop wel ken weerstand ieder 1 ervormingsstreven hier te lande stuit. Men hoede zich echtfr woor het woord „onmogelijk". De ervaringen met hét zg. „volkshooge- schoolwerk" in Friesland, waar men arbei ders uit de groote steden vereenigt met jonge boeren en studenten, om met elkan ders levensomstandigheden en moeilijihe- den vertrouwd te raken, zijn zeer bemoe digend. Er wordt verder, voorloopig binnenska mers, met verbeten energie gewerkt door een andere wijdvertakte groep, die eerst dèn in het openbaar zal optreden, wsnneer zjj over eenige maanden haar doelstelingen geheel zal hebben uitgewerkt. Buitengewoon belangrijk lijkt mij ook de actie van de „Vereeniging voor Opbouw werk in de provincie Groningen" onder lei ding van mr. J. Linthorst Horn an, den energieken Commissaris der Koningin in dat gewest. Men heeft in Groningen de ervaring opgedaan, dat, mits de vaste wil aanwezig is, op het gebied van de bestrijding der werkloosheid heel wat kan gebeuren, dat anders ach terwege zou blijven. Wij hopen, dat men in andere provincies het voorbeeld van Groningen zal volgen. Doch dan moet men wèl bedenken, dat het zooveelste comité en de zooveelste commis sie de zaak niet redden. Wanneer het élan ontbreekt en de zedelijke moed om uit het eigen kringetje te treden, uitblijft, zal men weinig bereiken. Wat wij noodig hebben is zelfcritiek en zelftucht. We zullen onze gewoonte moeten afleggen om direct alles te ontdekken wat ons verdeeld houdt en de kracht moeten vinden om te handelen op grond van het geen ons vereenigt. Dat is in Nederland bij zonder moeilijk. Men verzuimt zelden onze oude de mocratie te prijzen, maar wanneer wij voor deze democratie slechts de helft van de offervaardigheid aan den dag legden, die naburige vol ken voor hun idealen toonen, dan zou cr reed3 veel gewonnen zijn. De koninklijke radiorede liet omtrent do noodzaak van grootere offer vaardigheid aan duidelijkheid niets te wenschen over. Talloos zijn degenen, die tegenover ieder idealistisch élan met een ietwat meewarige glimlach staan. Dat zijn de „oude wijzen" die z:ch nergens druk over maken. Wanneer echter degenen, die tot activi teit bereid zijn, zich door de onverschilligen van 't goede doel lieten afhouden, zouden' Oproep van den Commissaris der Koningin in de provincie Groningen, De .Commissaris der Koningin in de provincie Groningen, mr. J. Linthorst Ho- man heeft tot alle inwoners der provin cie Groningen een oproep gericht, waar aan wij het volgende ontleenen: „H. M. de Koningin heeft in hoogstder- - celver radiotoespraak over geestelijke her bewapening ons" atien herinnerd aan onze toogste plichten jegens elkander en je- gns de gemeenschap. Hare Majesteit) heeft daarbij gewezen o den nood, waarin velen onzer verkee- re. Ik weet en Ik heb ook als voorzitter v« de „Vereeniging voor opbouwwerk in de provincie Groningen" mogen ervaren, dat men in alle gelederen onzer provin cial bevolking overtuigd is van de ook hiel bij velen bestaanden grooten nood Ik 'utrouw, dat de aansporing van H. M de Coningin ons allen zonder uitzonde ring er toe zal brengen thans onze door Hai Majesteit aangegeven plichten snel en oed na te komen in alle kringen en grooen in alle deeien onzer provincie. Pjinen tot gezamenlijke uitoefening de zer lichten in provinciaal verband zijn in vootereiding. Uitwerking der mogelijkhe den al binnenkort op zoo breed mogelijke promciale basis plaats vinden. Mededee- linga en besprekingen volgen dan zeer spóeig.1'' Prïn Bernhard in de vergadering van de ereeniging ter beoefening van de krijgswetenschap P:ns Bernhard heeft gisteravond de bijenkomst bijgewoond van de vereeni- ginj ter beoefening van de krijgsweten- schp in het lokaal van de Vrijmetselaars log te 's-Gravenhage, waar de kapitein van den generalen staf, B. P. R. F. Hassel- msi, een inleiding hield over „het stra- tégsch en tactisch gebruik van onze ge- mderniseerde- troepen." AANSLAG OP DIRECTEUR MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON TE WORMERVEER. Gistermiddag is de directeur van maat schappelijk hulpbetoon te Wormerveer, de fcer N. C. Zeulevoet, toen hij zich op de fats van zijn kantoor naar huis begaf, jop den wandelweg door een 33-jarigen v.erklooze, zekeren K. uit Wormerveer. die hem achterop fietste met een zwaren (ijzeren voorwerp neergeslagen. De heer Zeulevoet kreeg eenige vrij 'nstige verwondingen aan het hoofd en eef bewusteloos op straat liggen. Op dezen drukken verkeersweg kwamen van alle kanten voorbijgangers toeloopen. Een geneesheer bracht den heer Z., na dat deze bij kennis was gekomen, met zijn auto naar het gemeenteziekenhuis, vanwaar hij naar zijn woning kon worden vervoerd. K., die er van door ging in de richting van het politiebureau, werd kort na het gebeurde gegrepen en in arrest gesteld. Het voorwerp waarmede de aanslag is gepleegd, een groot breekijzer, is in een voortuintje van een der woningen in de omgeving gevonden. K., die pas veertien dagen werkloos was ,had een geschil met het bestuur van de instelling voor maat schappelijk hulpbetoon over het verstrek ken van versterkende middelen voor zijn vrouw, waartoe het bestuur, gezien den korten tijd van werkloosheid van den be trokkene, nog niet meende te moeten overgaan. Om zich over deze weigering te wreken, schijnt K. zijn daad te hebben begaan. DE VERJAARDAG VAN DEN EX-KEIZER. Vorsten zenden gelukwenschen. Het luisterrijke feest op huize Doorn ter gelegenheid van den tachtigsten ver jaardag van den ex-keizer van Duitsch land, Wilhelm II, is gisteravond besloten met een gala-diner in de ruime, voorname en rijk met bloemen versierde eetzaal van den ex-keizeriijke woning. Na de lunch trokken de gasten zich in hun appartementen terug of verlieten voor eenigen tijd per auto het huis om in de omgeving eenigen tijd te toeren. De ex- keizer, wiens buitengewone vitaliteit be kend is, was den geheelen morgen druk in de weer geweest en met een zeer groo' te opgewektheid had hij de talrijke geluk wenschen in ontvangst genomen. Tegen het advies van zijn lijfarts had hij zich na de muzikale hulde van het plaatseliik muziekkorps naar buiten begeven om de leden van het gezelschap persoonlijk voor de muzikale hulde dank te zeggen. Ook werd op zijn verzoek het programma be sloten met het spelen van het Nederland- sehe volkslied. Doch na deze huldigingen ging ook de grijze gastheer eenigen tijd rusten om tegen acht uur weer opgewekt aan het diner te verschijnen. Tegen acht uur waren wederom alle gasten op huize Doorn vereenigd De man nelijke leden van het gezelschap hadden zich voor deze gelegenheid, welke het zij daarmee werkelijk 'te veel eer bewijzen aan den geest van lauwheid en berusting, Laten zij trachten vastberaden te zijn. „Komt deze vastberadenheid niet, is de opoffering velen te groot, dan is het maar beter, dat wij aan de wereld geen goede dingen meer voorhouden, welke wij zelf, met al onze rijkdommen op geestelijk en stoffelijk gebied, niet eens kunnen verwe zenlijken". Met deze woorden eindigde mr Linthorst Homan een rede, die hij 19 Dee jl. voor de Vereeniging voor Opbouwwerk in de provincie Groningen hield. hoogtepunt vormde van de feestviering in de gala-uniformen der voormalige regi menten in het Duitschland van voor den. oorlog gestoken. De dames droegen kost bare avondtoiletten De keizer was ge kleed in het prachtige witte generaals uniform van de vroegere keizerlijke lijf garde. Na het gala-diner begaven de. gasten zich naar de hall voor het bijwonen van de vertooning eener film over het leven van Frederik de Groote. Nog geruimen tijd bleven de gasten en de leden van de ex-keizerlijke familie daarna bij elkaar en heerschte er tot laat in den avond een gezellige stemming. Deelden we reeds mede, dat de ex- keizer van Prinses Juliana een fraaie mand met amaryllis en lelies ontving, ook H. M. de Koningin liet haar gelukwen schen, die namens haar werden overge bracht door haar groot-officier, R. A. ba ron Van Hardenbroek van Hardenbroek ver gezeld gaan van 'n buitengewoon mooie mand met fraaie bloemen. Honderden brie ven en telegrammen werden in den loop van den dag aan Huize Doorn afgegeven. Tele grafische gelukwenschen zonden o.m. de Koning en Koningin van Engeland, de Ko ningin-moeder van Engeland en de vorsten van Denemarken, Zweden en de vorsten Ook uit ons land ontving de ex-keizer vele schriftelijke en telegrafische geluk wenschen, zoo o m. van den minister-presi dent dr. H. Colijn en van generaal C. J. Snijders, oud-opperbevelhebber van leger en vloot. DE DUITSCHE DIENSTMEISJES EN DE VLUCHTELINGEN. De afdeeling Nederland van den inter nationalen vrouwenbond voor vréde en vrijheid heeft een brief aan den minister van justitie gezonden, waarin gewezen wordt op het feit, dat dezer dagen dui zenden Duitsche dienstmeisjes ons land zullen verlaten en dat de vrij gekomen plaatsen niet door Nederllandsche vrou- welijke krachten vervuld zullen kunnen worden. Nu voor duizenden vrouwen en meisjes in de landen waar zij thans ver blijf houden, levensgevaar dreigt en deze slachtoffers der vervolgingen smeeken om een huishoudelijke betrekking, om een vi sum en een werkvergunning, dringt de afd. Nederland van den genoemden boni er bij den minister op aan toe te staan, dat deze vrouwen ons land binnenkomen. OPBRENGST KINDERPOSTZEGELS 1938—1939. Volgens de voorloopige opgaven hebben de weldadigheidspostzegels „Voor het Kind.'' 19381939 ruim 181.500 boven de frankeerwaarde opgebracht. De volgende aantallen dezer zegels zijn verkocht: 2.176.156 met een frankeerwaar de van 1% cent; 1.120.299 met een fran keerwaarde avn 3 cent; 1.058.572 met een frankeerwaarde van 4 cent. 2.531.785 met een frankeerwaarde van 5 cent; en 840 237 met een frankeerwaarde van 12% cent. De Directie van het kantoor van de ^ederlandsche Middenstandsbank te 4iddeburg bericht, dat de voorwaarden, waaronder tot nu toe crisiscrediet werd verstrekt, gewijzigd zijn Een gedrukte mededeeling daaromtrent wordt door ,rt vu—». ïaar op aanvraag aan belanghebbenden toegezonden. (Ingez. Med.) I VEREENIGING VOOR PAEDAGOGIEK Gisterenavond vergaderde de vereeniging voor Paedagogiek op Walcheren in een der zalen der Vergenoeging te Middelburg on der voorzitterschap van den hr. C. A. van Woelderen. De secretaris, de heer A. de Jonge, kon in het kort, huishoudelijke gedeelte van de vergadering mededeelen, dat reeds 60 leden tot deze nieuwe vereeniging zijn toegetre den. Hierna hield de heer H. Piccardt, zenuw arts te Vlissingen, een belangwekkende rede over, Paedagogie en Psychiatrie. Spr. behandelde eenige aanrakingspunten tusschen psychiatriè en .paedagogiéi. Als belangrijkste paedagogische maatregel der latere jaren en speciaal in de krankzinnigen gestichten werd de arbeids-therapie naar voren gebracht, die het gesticht, dat vroe ger vaak een demonstratie van ongelukki- gen te zien gaf, nu maakt tot een verblijf van menschen, die de arbeidssport enz. als een vreugde ondervinden. Spr. behandelde ook de hysterie en de typische hysterische karaktertrekken, be nevens de op de scholen voorkomende im beciele en debiele kinderen. Verder werden nog eenige kenteekenen van de schizofrenie' besproken. Opmerkelijk is, dat in Zeeland veel meer manisch de pressieven voorkomen, dan in Friesland waar veel meer schizofrenen worden waar genomen. Dit klopt met den leer van Kretschner over pyknici en leptosomen. In het kort behandelde spr. de gevolgen van alcohol, cocaïne en morfine op de psyche. De voorzitter bracht den inleider dank voor zijn belangwekkende en gedocumen teerde redevoering. Jubileum Grafischen Bond. Gisteravond vierde de afd. Goes van den Ned. Chr. Grafischen Bond haar 25' jarig bestaan. De voorzitter, de heer C. K. Maartense verwelkomde de leden en huisgenooten en sprak een openingswoord dat in het teeken van dankbaarheid stond. Veel heeft de af deeling in de afgeloopen 25 jaar mogen doen. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer D. Gorsse, bleek dat de afdeeling thans 20 leden telt en dat de nieuwe C.A.O in 1938 eenige positieverbetering bracht. De penningmeester de heer C. Kuijper hoekte een batig saldo van 11.14. De secretaris gaf daarna een overzicht over de verstre ken 25 jaar. Op 21 Jan. 1914 is de afd. op gericht, aanvankelijk met 13 leden. Spoedig volgde de mobilisatietijd die groote moei lijkheden bracht. De positie der typografen 1 is in deze kwart eeuw veel verbeterd. Het graf'sch bedrijf kan andere bedrijven ten- voorbeeld worden gesteld. Gehoopt wordt nu op spoedige verbindend verklaring van de C.A.O. De bondssecretaris de heer A. S. Boone te Amsterdam sprak nu namens het hoofd bestuur de afd. hartelijk toe, bracht zijn ge lukwenschen over met dit jubileum maar wees ook op de taak die wacht. Namens het Chr. Nat. Vakverbond richt te hij zich in hartelijke bewoordingen tot de heeren C. K. Maartense, C. Kuijper, A. Sinke en D. de Lange die nu 25 jaar lid der afd. zijn en reikte hun het gouden in signe van het C.N.V. over. Daarna volgden nog toespraken van de heeren A. de Lange, voorzitter van den Chr. Besturenbond Goes e.o. en van den heer J. Marijs namens de afdeelingen Middelburg en Vlissingen. De avond werd verder gevuld door zang, en voordrachten. RAADSVERGADERING. Vrijdagmiddag vergaderde, zooals reeds gemeld, de Raad van Vlissingen. Na opening der vergadering volgde aller eerst de beëdiging van het nieuwe lid, den heer J. L. de Wit. Daarna hield de voorzitter zijn reeds ge melde uitvoerige nieuwjaarsrede, waarop wethouder Edelman antwoordde. Het voorstel van B. en W. tot het maken van een hertenkamp, ondervond, geheel te gen de verwachting, tegenstand van de a.r., en c.h. De heer Sorel (a.r.) was van meening, dat men in de gemeente te veel krijgt en deze dingen op den duur niet zal kunnen volhouden. Ook de plaats waar het hertenkamp moet komen achtte deze spr. niet geschikt. De hr. De Ruijter (c.h.) vond het terrein te klein en hij had bezwaar een dergelijke uitgave daarvoor te doen. De heer De Wil de (v.d.) noemde het voorstel te luxueus. Ook deze spr. achtte het terrein niet ge schikt. De hr. v. Oorschot (s.d.a.p.) juichte het voorstel toe. Zoo'n hertenkamp vormt, al dus spr., een attractie voor de gemeente. Ook als werkverruiming is dit object van groote waarde en daar men de herten ca deau krijgt, zijn de kosten gering. Ook de heer Andriessen (r.k.) verdedigde het voorstel De voorzitter zeide niet dezen tegenstand verwacht te hebben, daar men nu toch voor een koopje iets bijzonders kan krijgen. Het terrein is zelfs bijzonder geschikt. Nadat wethouder Rorije gewezen had op het steeds moeilijker vinden van werkobjecten voor de werkverschaffing was de a.r. frac tie bekeerd. Het voorstel werd aangenomen met 16 tegen 3 stemmen Nadat nog 748 m2 grond voor 9477 was verkocht, ging de vergadering door met gesloten deuren. Na heropening bleek nog een voorstel aan de agenda toegevoegd, nl. een besluit tot voorloopige goedkeuring van een door B. en W. opgemaakt plan tot onteigening van ongeveer 116 m2 en 210 m2 grond, ge legen aan den Keudekerkschen weg en eigendom van resp. L. de Rijcke en C. en A. de Rijcke, welke grond noodig is voor den aanleg van de op het uitbreidingsplan der gemeente geprojecteerde" Cruijsstraat. De eigenaars hebben geweigerd bedoelde stuk ken grond aan de gemeente op voor haar aannemelijke voorwaarden te verkoopen. HUISZOEKING IN DE BADHUISSTRAAT In September jl. werden door de politie te Vlissingen vier personen, 3 afkomstig uit België, aangehouden, verdacht van dief stallen te Vlissingen en op andere plaatsen in Walcheren. Zij werden allen naar het huis van bewa ring te Middelburg overgebracht, en drie van hen bevinden zich daar nog in voor arrest. Naar wij vernemen is in verband met een en ander dezer dagen door den rechter commissaris uit Middelburg met den com missaris van politie alhier en enkele re chercheurs een huiszoeking verricht in een JAMERICAN *>/CICAHETTES|_ (Ingez. Meded.) WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Temperatuur om het vries punt, geen neerslag van beteekenis, zwaar bewolkt tot betrokken, matige tijdelijk krachtige N.O. tot Z.O. wind. UKKEL: Matige tot vrij sterke wind uit N.O. tot O. richtingen, over het algemeen betrokken en nevelige hemel, plaatselijk een weinig regen of sneeuw, opklaringen, vrij koud, nachtvorst van 8 tot 8 graden. Zo. 29 Jan. Zon op: 7 h 49; onder: 16 h 37. Licht op: 17 h 07. Maan op: 11 h 03; onder: 1 h 39. Ma. 80 Jan. Zon op: 7 h 47; onder: 16 h 39. Licht op: 17 h 09. Maan op: 11 h 44; onder: 2 h 48. V.M. 4 Febr. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Januari. Hoogwater. Laagwater. Zaterdag 28 5.50 18.26 12.30 Zondag 29 6.42 19.23 0.41 13.23 Maandag 30 7.46 20.40 1.41 14.29 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Januari. Hoogwater. Laagwar»r. Zaterdag 28 7.34 20.03 0.59 13.28 Zondag 29 8.19 20.55 1.47 14.19 Maandag 30 9.18 22.11 2.48 15.26 Geöa-andeerd1 Liter benzine op 50 a 60 k m. Een snelheid van 70 tot 80k.m. Vlissingschestraat 39-41 Middelburg Telefoon 669 (Ingez. Med.) 2 pistons, werden zuiver en maatvast ten gehoore gebracht. De open gevallen plaat sen zijn gelukkig weer haast allemaal door jonge krachten bezet. De voorzitter van Apollo", de heer M. A. Romijn mocht we derom een der leden, ditmaal den heer G. de Pagter feliciteeren met zijn 25-jarig lidmaatschap en hem namens de muzikan ten een geschenk overhandigen. Twee comediestukken „Het Kalf" en „Meneer det oeziende Voogd" hielden de vrij talrijke aanwezigen nog eenige uren geboeid. Ook bij die uitvoering maakten eenige jonge leden zich zeer verdienstelijk. De burgemeester van Domburg woonde een gedeelte van de uitvoering bij. KOUDEKERKE. Verschillende vereeni- gingen hadden Vrijdagavond in de consisto riekamer der Ned. Herv. kerk een bijeen komst belegd om afscheid te nemen van hrrn voorzitter ds. J. W. van Kooten, die naar Hengelo vertrekt. Op deze bijeen komst waren o.m. aanwezig de burgemees ter de heer J. L. Dregmans, wethouder A. Contant, de gemeentesecretaris, de heer A. Terwoert, hoofden van scholen, dokter Van der Harst en verschillende andere notabelen der gemeente. Nadat ds. Van Kooten was binnengeleid nam burgemeester Dregmans het woord namens de volgende vereenigin- gen: de bewaarschool, het Groene Kruis, de Oranjevereeniging, de Zondagsschool, de kleine meisjesvereeniging, de ver. van Jong Hervormden, de Chr. Jongemannen Ver., de Volksbibliotheek, de Herv. school- ver., de chr. Jongeliedenver., en de Jongens club van welke vereenigingen ds. Van Koo ten voorzitter was. Spr. zeide dat het hem een genoegen was namens al deze vereeni gingen ds. Van Kooten dank te brengen. Spr. wees er op hoe de leiding van ds. Van Kooten altijd een genoegen was. Immer werden op de vergaderingen de agenda's vlot afgewerkt. Daarvoor heeft men de grootste waardeering gehad. Spr. hadden de spontaniteit en nauwgezetheid getroffen perceel aan de Badhuisstraat, waarbij ech-1 Waarmede de scheidende predikant zijn ve ter geen arresttaies plaats hadden. De des- I Ie werk verrichtte. Aan uw leiding, aldus tijds mede aangehouden Vlissinger, die be trapt werd toen hij een hoeveelheid gouden voorwerpen en geld in den Spuiboezem wil-1 de werpen, is sedert eenigen tijd op vrije voeten. EEN GESMIKKELDE VROUW. Aan de politie te Vlissingen is overgele verd teneinde haar op een naar Dantzig varend schip te brengen een 38-jarige vrouw uit de „Vrije stad", die door een Ne- derlandschen matroos aan boord van een schip verborgen werd gehouden en zoo te Rotterdam binnen gebracht, en die nu als een lastige vreemdelinge uit het land moest worden gezet. Voor den matroos zal dit muisje nog wel een staartje hebben. DOMBURG. De Domburgsche muziek- vereeniging „Apollo" gaf Vrijdagavond ee openbare uitvoering in café Tramzicht. D< muziekstukken, waaronder een polka voor spr. zullen we steeds met de grootste waar deering terugdenken'. Namens al de ge noemde vereenigingen bood spr. ds. Van Kooten een door den heer A. Rottier te Vlissingen vervaardigd schilderstuk aan: een gezicht op de kerk tijdens de Kerstda gen, toen alles onder de sneeuw lag. Spr. zeide dat de kerk het centrum van het werk van den scheidenden predikant was. Spr. hoopte dat het schilderij een goede plaats in de nieuwe woning zal hebben. Ds. Van Kooten zeide dat wat het vlugge afwerken van een agenda betreft, hij dit zeker van den burgemeester heeft geleerd. Spr. had in Koudekerke 'n drukken werk kring gehad, doch hij heeft het altiid pret tig gevonden om buiten het speciale amb telijke werk ook eens ander werk te ver richten. Het was prettig onder allerlei menshcen te verkeeren. Dit heeft spr. veel genoegen gedaan. Spr. bracht den aanwezi gen dank voor hetgeen hij van hen bij zijn werk heeft mogen leeren.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1