OVERSTELPENDE KEU^? WORDT NIET NERVEU?, NEEM 'N SPORT. AMERICAN CIGARETTE WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. T.S.C.—MIDDELBURG 2—4. Men zag de gebouwen in -en uitwendig, de lessen in allerlei huishoudelijken arbeid als koken, naaien, wasschen, strijken, maar ook in het onderhouden van het erf en de tuinen van kleinvee en de kippen en ko nijnen. Het verzorgen van de kleuters, om in de lijn van den heer Dorst te blijven en deze het laatst te noemen, was ook niet vergeten. In een woord ieder onderdeel was een bewijs, dat het onderwijs aan onze nijvere plattelandsvrouwen van groote be- teekenis is te noemen. Mevrouw Van Dijke uit Nisse heeft in de pauze een opwekking tot aansluiting bij den Bond en het deelnemen aan de cursussen uitgesproken en er o.a. opgewezen, dat men in Walcheren nog te weinig leden heeft, doch dat z\j, die deelnemen aan den cursus te Goes dit zeer trouw doen. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden vergadert Vrij dag 27 dezer in de raadzaal te Middelburg. De agenda bevat de gewone jaarlijksche werkzaamheden; een voorstel tot wijziging van de begrooting 1938 en een voorstel van het Bureau inzake het verzoek van de Ko- lenconventie in Nederland om iemand aan te wijzen om geplaatst te worden op eene lijst, waaruit voor elk voorkomend geval een Commissie van Beroep wordt aangewe zen. De Kolen Conventie heeft aan de Samen werkende Importeurs, de Groothandelaren, den Coöperatieven Groothandel, de Klein handelaren en den Coöperatieven Kleinhan del verzocht elk vijf personen voor de lijst te willen voordragen, -terwijl de Conventie zelf eveneens voor de aanwijzing van vijf personen zal zorgdragen. De Conventie vér- zocht behalve aan deze kamers aan die te Amsterdam, Roermond en Groningen iemand aan te wijzen, terwijl zij bovendien mr. C. A. van Renterghem te Rotterdam verzocht heeft zich eveneens beschikbaar te stellen. Het bureau meent, dat er geen en kel bezwaar is om aan het verzoek te vol doen. De bedoeling is uiteraard, dat, wan neer er zich een geval voordoet, iemand zal worden aangewezen, die in de buurt van den klager woont. Vaak schijnt het niet voor te komen, dat de beroepsinstantie te dezer zake zal behoeven op te treden. Het bureau meent, de aandacht van de Kamer te mogen vestigen op den secretaris der Kamer, mr. H. Doorenbos, en stellen voor hem aan de Kolen Conventie voor te dra gen. VERE. Dinsdag vergadert de Raad de zer gemeente met o m. de volgende pun ten op de agenda: gunning van den Camp- veerschen Toren; grondruil met de PTT; verzoek pachtvermindering; benoeming stembureaux; beroepschrift weigering bouwvergunning S. W. van der Hooft; on derzoek geloofsbrieven en eventueele toe lating raadslid D. Kasse (vacature A. P. Wouters); en rekening aankoop zuurstof koffer en andere artikelen ten behoeve van den dienst der luchtbescherming. VROUWENPOLDER. Vrijdagavond hield het „Varkensfonds" zijn goed bezochte 30ste jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer Jan Louwerse. Uit het door den secretaris uitgebrachte jaarverslag bleek, dat het fonds thans 68 leden telt, alsmede dat het jaar 1938 niet al te ongunstig voor het fonds is geweest. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat in 1938 vier noodslachtingen hebben plaats gehad; een van de dieren werd goedgekeurd en drie zijn afgekeurd. De ontvangsten hebben ruim 78 bedragen en de uitgaven ruim 37, zoodat de rekening over 1938 een goed slot aangeeft van ruim 37. Het aftreden de bestuurslid de heer Jac. Geertse, werd herkozen. Tot bode werd herbenoemd de heer J. Louwerse Pzn. en tot slager de hr. P. Schoe Jr. Het tarief van het spek werd evenals het vorig jaar vastgesteld op resp. 10, 20 en 30 pet. BORSELE. In de Vrijdag gehouden ver gadering der kolenvereeniging werden aan besteed het lossen en het vervoer der dit jaar aan te schaffen kolen. Voor het lossen schreven in F. Walhout Pz. en J. de Smidt, beiden ad 7% cent per hl. van de haven en 5% cent van het station. Aan F. Walhout werd gegund het lossen der voorjaarslading en aan J. de Smidt het lossen van de na jaarslading. Het vervoer droeg men op aan de wed. J. Walhout, de eenige, die inschreef voor 6.50 per 100 hl. Daar de vergaderin gen doorloopend slecht bezocht worden, stelde de heer J. de Smidt voor voortaan de bezoekers een sigaar aan te bieden, wat z.i. het vergaderingbezoek ten zeerste zou bevorderen. Ondanks het protest van som mige leden, nam men dit voorstel met groote meerderheid aan. (De vraag rijst, waarmee men de niet-rookers zou kunnen lokken. Corr.) BORSELE. Zaterdag vergaderde de af deeling „Borsele" van de vereeniging voor ziekenhuisverpleging in Noord- en Zuid- Beveland, onder voorzitterschap van den heer H. de Priester. De rekening wees aan in ontvangsten 1606 en in uitgaven 1519, dus een goed slot van 87. Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 11 681, van wie 612 betalenden. Het aftredende bestuurslid, de heer S. Almekinders werd herkozen. De voorzitter zal de afdeeling vertegenwoordigen op de a.s. algemeene vergadering, terwijl men als dien plaatsvervanger den heer M. J. van Hof koos. Het bestuursvoorstel om den se cretaris-penningmeester voor het vele werk in het afgeloopen jaar een gratificatie van 10 te geven, vond algemeene instemming. Daarna vertelde de heer H. de Priester, wat door den secretaris der centrale vereeni ging voor de T.B.C.-verzekering was mee gedeeld in een in December te Goes gehou den vergadering over de verzekeringskos ten voor sanatoriumverpleging.. Waar de meeste arbeidersleden der afdeeling bij hun vakbond op voor hen voordeeliger voor waarden, c.a. aanmerkelijk lagere premie, tegen deze verpleging verzekerd zijn, is 't waarschijnlijk, dat zeer weinige leden der afdeeling zich zullen aansluiten bij de ver zekering van de centrale vereeniging voren genoemd. De voorzitter waarschuwde de leden voor het gevaar financieel nadeel te zullen lijden door te verzuimen zoo spoedig mogelijk aangifte te doen van de geboorte van een kind. Tevens werd vastgesteld, dat, zoo een lid verandering wil in de wijze van contri butie-betaling, hij daarvan voor 1 Decem ber aan den secretaris-penningmeester moet kennis geven. Tusschentijdsche wijzi ging in den loop van het jaar wordt niet toegestaan. DRIEWEGEN. Donderdagavond werd le jaarvergadering gehouden van de geiten- fokvereeniging alhier. Voorzitter de heer F. Koole. Secretaris en penningmeester brachten de verslagen uit, waaruit bleek, dat laastgenoemde een nadeelig saldo boek te van 12. Herkozen als secretaris de heer M. de Korte. Inplaats van den aftredenden voorzitter, den hr. F. Koole, die zich niet herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer Aug. Njjsse Wz. Als afgevaardigde naar de Provinciale vereeniging werd gekozen de heer Joh. Nijs- se. Bokhouder en bode werden op dezelfde voorwaarden wederom voor één jaar aan gesteld. Vervolgens kwam aan de orde een bokkenkwestie, waar lang en breed over ge sproken werd. De heer Versluijs, secreta ris der Prov. Vereeniging, hiertoe overge komen, zette deze historie voor de leden op zeer duidelijke wijze uiteen. RAAD VAN 's-GRAVENPOLDER. 's-GRAVENPOLDER. Vrijdag vérgader de de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester Van Meerendonk, voltallig. Naar aanleiding van de door den heer R i e m e n s in de vorige vergadering gestelde vraag deelde de V o o r z. me de, dat het inderdaad mogelijk is dat er door de Waertleiding Mij. iemand wordt aangewezen die leidingwater verstrekt aan hen, die niet kunnen aansluiten. Spr. had den smid C. Clarisse als waterverstrekker bij de Mij. aanbevolen. Onder de ingekomen stukken was het koninklijk besulit waarbij het raadsbesluit tot verzekering van gemeentegelden tegen fraude alsnog werd goedgekeurd. Besloten werd de gemeentegelden thans te verze keren door bemiddeling van de Incasso Bank N.V. te Amsterdam en de gelden van het burgerlijk armbestuur daar niet in te betrekken. De heeren Verhulst en Blok verklaarden, dat zij feitelijk geen bezwaren hebben tegen verzekerin gen maar zij willen niet gedwongen wor den als er geen wettelijke verplichting tbt verzekering bestaat. De circulaire van Ged. Staten betreffen de de gemeenschappelijke regeling van het bouw- en woningtoezicht op Zuid-Beveland werd aangehouden. Alle leden gaven ech ter te kennen bezwaar te hebben tegen deze regeling. Het voorstel van B. en W. om naar aanleiding van het verzoek van den Alg. Ned. Politiebond aan den gemeenteveld wachter een kindertoeslag van 50 voor het derde kind toe te kennen werd met 5 tegen 2 stemmen verworpen. Ingevolge een circulaire van den Com missaris der Koningin werd vastgesteld een wijziging van de Ver ordening-veld wachters inhoudende o.a. dat bij bezit van meer dan één politiediploma de jaarwedde- verhooging alleen wordt toegekend voor dat diploma, waaraan de hoogste waar de moet worden toegekend. Vervolgens werd op voorstel van B. en W. beslist dat ingevolge art. 19 der lager- onderwijswet 1920 de instandhouding van de openbare lagere school wordt gevor derd. Tot lid van het burgerlijk armbestuur werd herbenoemd de heer J. Bosman. Vastgesteld werd een wijziging in de gemeentebegrooting over 1938. De V o o r z. deelde daarbij mede, dat in 1938- aan steun en werkverschaffing werd uitgegeven 2800, een bedrag dat aanzienlijk hooger is dan vorige jaren. De oorzaak is dat 1938 een buitengewoon slecht jaar was voor de landarbeidersbe volking. Bij de bespreking van de verjaring van het eigendomsrecht op een strook grond in gebruik bij L. Hoekman, ter grootte van 66 roeden, stelde de heer De Klerk voor, om dezen grond aan den ambachtsheer af te staan onder de voorwaarde dat de overdracht voor de gemeente geen kosten met zich brengt. De V o o r z. deelde mede, dat hij deze aangelegenheid met den rentmeester van den ambachtsheer had besproken die van oordeel was, dat de gemeente geen recht meer op dezen grond heeft daar L. Hoek man en diens vader de grond al meer dan 30 jaren in gebruik hebben en zij niet beter wisten of zij was eigendom van den am bachtsheer. Na ampele discussie over deze kwestie werd het voorstel van den heer De Klerk verworpen zoodat alles bij het oude blijft. Een verzoek van W. A. op 't Hof om van gemeentewege een afscheiding te plaatsen ter vervanging van de afschei ding welke werd gevormd door de thans gedempte watergang werd met algemeene stemmen afgewezen. Een verzoek van de afd. 's-Gravenpolder van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming om een lokaal van de openbare lagere school te mogen gebruiken voor een cur sus in E.H.B.O. werd ingewilligd. Verder werd besloten om den aanvoer van grond en het dempen van de water gang langs de Dorpstraat aan te besteden onder de inwoners van 's-Gravenpolder. Bij de rondvraag vroeg de heer Schipper, of het waar is dat bij de rioleering van de sloot in den Schuitweg voor de woning van J. Allemekinders de rioolbuizen in de sloot zijn gelegd zonder dat de opzichter dit gezien heeft. De Voorz. antwoordde dat de op zichter alles goedgekeurd heeft en dat er geen onregelmatigheid heeft plaats ge had. Tenslotte maakte de heer De Klerk er aanmerking op, dat er geen waarschu wingsborden zijn geplaatst bij de uitvoe ring van het rioleeringswerk langs de Dorpstraat. KRUININGEN. Donderdag 19 Jan. hield de Varkensver. „Helpt Elkander" te Krui- ningen haar jaarvergadering in het hotel „Wapen van Zeeland". Aanwezig 29 leden. Na opening door den voorz. den heer A. J. de Visser werd verslag uitgebracht door secretaris en penningmeester. Ontvangen was aan contributie 322, uitgaven 264, batig saldo 58. Het bezit der Ver. bedraagt thans 1132. Slecht 3 uitkeeringen voor ge- VOETBAL. ZEELANDIA—VLISSINGEN 2—1. Spannend. Het was weer eens een Zeelandia, dat be zield met grooten geestdrift besloten was den Vlissingers zoo fel mogelijk tegenstand te bieden, er voor wakend, dat de gasten niet het initiatief konden nemen. Wanneer Zeelandia, eenmaal in snel tempo van wal gestoken, den wil tot winnen bezit, dan kan men er van op aan, dat zjj haar huid zoo duur mogelijk verkoopt. Dat heeft Vlissin- gen ondervonden. De rood-witten begonnen oogenblikkelijk met een vlug en pittig spel, doch Zeelandia liet zich niet overrompelen; tenslotte heeft zij het grootste deel van den wedstrijd het tempo aangegeven. Het werd een aantrekkelijke ontmoeting, waarin niet zoozeer het goede spel uitblonk, al waren er dan verschillende aardige momenten, doch waarbij het aan spanning niet ontbrak. Zoo viel er voor den voetballiefhebber zeker voldoende te genieten. De eerste helft was hte meest interes sant wat het vertoonde spel betreft. Aan vankelijk ging het gelijk op, doch het laat ste gedeelte van deze eerste drie kwartier was Zeelandia wel iets sterker. Na de rust was er wederom weinig verschil in sterkte te bespeuren; het laatste kwartier gaf een steeds aanvallend Vlissingen te zien en een hardnekkig verdedigend Zeelandia, dat cr niettemin in slaagde haar kostbaren voor sprong te behouden. Den doorslag heeft o.i. wel gegeven het spel der middenlinies. Bjj Zeelandia was deze heel goed, bij Vlissingen zwak. De thuisclub telde twee invallers voor Jongo- pier en rechtsbuiten Adriaanse; de invaller voor den laatste was slecht. Over het geheel genomen het laatste kwartier dan uitgezonderd heeft Zeelan dia een goeden en enthousiasten wedstrijd gespeeld. Keeper Adriaanse was de ster van het veld. De beide backs grepen uitstekend in en het zwakke binnentrio van Vlissingen had niets tegen hen in te brengen. Van de middenlinie was De Rijke op de spilplaats goed op dreef; linkshalf Bodegraven komt er steeds beter in; de rechtsbuiten Bec kers werd onschadelijk door hem gemaakt. Ook Mijnheer, die aan Hondeling geen ge- makkelijken tegenstander had, bracht het er goed af. De Steur leek ons de beste van de voorhoede; terwijl Janisse wel zeer ac tief was, doch dikwijls onzuiver speelde. Smit en Philipse waren wel niet onvoldoen de, doch hun spel was toch niet sterk. Een zwak punt vormde de rechtsbuitenplaats, waar invaller Outermans faalde. Deze spe ler heeft vooral in de eerste helft fraaie kansen onbenut gelaten. Wanneer hier een betere speler gestaan had, dan zou Zeelan dia de rust reeds met een goeden voor sprong zijn ingegaan. Nu bleef de stand dubbel blank. Vlissingen viel tegen. De achterhoede was nog het beste deel, de middenlinie zwak en de voorhoede besluiteloos en te langzaam. Janisse kon na 3 min. spelen in de tweede helft een goede pass van Smit benutten (10), doch reeds een minuut later zorgde Hondeling voor den gelijkmaker (11). Na 9 min. spelen was het De Steur die na een goed over links opgezetten aanval den stand op 21 bracht. Het was een aardige span nende ontmoeting, goed door scheidsrechter Koster geleid. Middelburg verdiende de over winning door hard werken en beter spel. (Van een specialen verslaggever.) Een flink spelend Middelburg-team, dat echter zijn topvorm nog niet benaderde, beeft gistermiddag kans gezien, het tot nu toe in dit seizoen op eigen terrein ongesla gen T.S.C. met liefst 4—2 te overwinnen. Zelfs zou deze overwinning nog grooter zijn geweest, indien eenige der vele kansen, di- zich voor de groenwitten voordeden, war,en benut! Men zou zich kunnen afvragen: was T.S. C. dan zoo zwak, dat een nog niet eens op zijn best spelend Middelburg-elftal een der gelijk resultaat kan behalen? Het antwoord hierop moet ontkennend luiden, want al lieten zij direct geen sterken indruk ach ter, zwak waren zij toch zeker niet. Dit bléek wel in het eerste kwartier, toen T.S. C. door Sesting de leiding nam, en het er voor Middelburg maar hopeloos uitzag. Maar toen ging T.C.S. een spel spelen, dat Middelburg volkomen in de gelegenheid stelde doelpunten te maken. Toen volgde spoedig de gelijkmaker. In de eerste plaats lag het spel van T.S C. den Middelburgrers goed, maar tevens en dat was wel doorslaggevend werd al les zoo op den aanval geconcentreerd, dat de Middelburg-voorhpede daardoor veel ruimte kreeg haar spel ten volle te ont plooien. Daar moesten op den duur doel punten van komen. Wij zijn waarlijk geen voorstander van een te ver doorgevoerde verdedigingstaktiek, welke het spel van de tegenpartij kapot maakt, maar dat neemt niet weg, dat de T.S.C.-middenlinie toch meer aandacht had moeten besteden aan den Middelburg-aanval. Deze taktiek mo ge goed zijn tegen een der zwakkere elf tallen, maar tegen een Middelburg van gisteren was dit volkomen verkeerd. Nadat de rust met gelijken stand, 11 was ingegaan ging Middelburg zich gelei delijk, soms ongemerkt, iets terugtrekken; T.S.C. bleef eveneens de taktische fout be gaan, alles aan den aanval te besteden. Het elftal van T.S.C. is lang niet een van de zwakkere zusjes, doch de voorhoede stcfrven varkens, (wat naar andere jaren gezien buitengewoon is) waren noodig. Tien nieuwe leden traden toe. Het ledental be draagt thans 44. Besloten werd om alle ziekte en ongevallen van verzekerde dieren te melden aan den voorzitter, zulks met 't oog op een centraal punt. Door den voorz. was met 't dagelijksch bestuur aan de hand van het oude een nieuw reglement vastge steld, dat. met algemeen goedkeuren door de aangewezigen werd aangenomen. De af tredende bestuursleden de hrn. S. v. d. Boomgaard en P. Wiskerke werden bij ac clamatie herkozen. Besloten werd de con tributie op 7 cent per week te houden en voor elk nieuw lid dat wordt aangebracht 50 cent premie te betalen. DcHDushkind (Ingez. med.) was er totaal uit, terwijl er nog al eens aanvallen onderbroken werden door te forsch spel van den rechtsbinnen. Zijn spel kon werkelijk soms niet door den beugel. Terecht werd dit door scheidsrechter Coolen Jr., die een uitstekend arbiter bleek te zijn, afgestraft. Mischien was het ook eenigszins vreemd voor T.S.C. dat er 2 in vallers in de voorhoede vertegenwoordigd waren, te weten v. Wansing en Koreman, welke laatste wij meermalen veel beter ge zien hebben. In de tweede helft ging de spil ook nog uit het veld. Werd er door T.S.C. nog eens een mooie aanval opgezet dan brachten Hertogs en Dirkse of in laatste instantie Moens, Tedding. Bij Middelburg, daarentegen, dat zonder Carol speelde, voor wien Simons was inge vallen, ging het aanvankelijk niet zoo vlot, daar T.S.C. het spel overrompelde. De groen witten kwamen er echter geleidelijk beter in en het werd op den duur een lust de Middelburgers te zien werken, om te trachten de overwinning naar Zeelands hoofdstad mede te brengen. Dit is dan ook gelukt, al moest zij voor de rust Ploegaert missen door een blessure, voor wie-Maar- tense inviel. De wedstrijd. Over het verloop van den wedstrijd nog het volgende. Even aan weerzijden verken nen en T.S.C. neemt het spel in handen. Hoekschop op hoekschop moet zij nemen op het Middelburg doel, welke echter niets op leveren. Moens werkt geweldig om zijn doel schoon te houden. Enkele minuten na het begin krijgt hij uit een aanval van rechts door Sestig toch het nakijken. (10). Ver hulst, die een pracht spilpartij te zien gaf, loste een schot, maar keeper Dekkers gaf niet thuis. Toch duurde het niet lang of Middelburg, dat geregeld beter ging spelen, had succes door flink doorzetten van Neu- feglise (11). Nu warén de groen-witten niet meer te houden, telkenmale zitten zij voor Dekkers veste, waar Merk en Vogel niet direct gelukkig waren. Aan den ande ren kant zien wij Ernst door alles heen gaan, maar Moens redt schitterend. Na de rust zien wij weer van weerskan ten open aanvallen, die niets opleveren. De groen-witten zijn het aan te zien, dat zij bezield zijn met den geest om te winnen en nadat Maartense, die voor Ploegaert ingevallen was, een prachtbal aan Vogel gaf, wist deze er wel raad mee en het leder lag achter Dekkers (12). Kort hierna krijgt v. d. Kop een corner te nemen, die eerst door Merk wordt inge zet, doch door Dekkers verkeerd wegge werkt wq^dt. Vogel is er bij en het is 13, Het is te zien dat T.S.C. het tempo niet meer kan volgen. Middelburg trekt zich te rug, hetwelk niet juist was. Toch zitten de groen-witten niet stil en trekken ten aan val. Een fraaie pass wordt naar Merk ge speeld, deze omspeelt beide backs en met een keurig schot vergroot hij den voor sprong (14). Door een misverstand van Hertogs en Moens weet T.S.C. één minuut voor het einde den achterstand te verkleinen (24). Zij nog vermeld, dat er in Oosterhout en omgeving voor dezen wedstrijd weinig be langstelling bestond; uit Zeelands hoofd stad waren evenwel vele supporters mee gekomen. Middelburg IIDe Zeeuwen H S1. Middelburg telde 3 invallers, terwijl De Zeeuwen, daar haar eerste elftal vrij was, op haar sterkst in het veld verscheen. Middelburg speelde het eerst met wind mee. Er werd steeds op de helft van De Zeeuwen gespeeld, behoudens enkele uit vallen van De Zeeuwen. Na een 20 min. krijgt Middelburg een hoekschop te ne men, die door den linksbinnen wordt in gekopt. Bij een aanval van De Zeeuwen, geeft de scheidsrechter hun een penalty, welke op de lat wordt geschoten en daar na het veld wordt ingewerkt. Rust 10. Na de hervatting behield Middelburg het beste van het spel en na een mooien aanval over rechts, wordt de bal voor doel geplaatst, waarna een der Zeeuwen spelers in eigen doel schiet (20), Na diverse aanvallen van Middelburg, waarbij verscheidene keeren op lat en paal werd geschoten, krijgt de linksbui ten den bal mooi vrij, zet voor en de mid denvoor doelpunt (30). Hierna kwamen De Zeeuwen iets meer in den aanval, en door slecht wegwerken van de achterhoede, doelpunt De Zeeuwen- midvoor (31). Vlissingen IIZeelandia II 69. De eerste helft zijn de partijen aan el kaar gewaagd. Aan beide zijden komen le gio kansen om te scoren doch de verdedi gingen weten het nog te houden. Na twintig minuten valt Simons uit en Wester weel komt hem vervangen. Zonder dat er iets belangrijks gebeurt breekt de rust aan met blanken stand 00. Na de rust, met wind voordeel, is Vlissingen direct in de meerderheid. Zij weet in de eerste minuut reeds te scoren (10). Spoedig maakt de linksbinnen er 20 van. De druk op het Zeelandia doel wordt steeds sterker. Wan neer de rechtshalf een bal te zacnt op den keeper terugspeelt is Kats er bij om te doel punten (30). Het is nu een spel van ver dediging en aanval, en Zeelandia is niet meer aan bod. De rechtsbinnen van Vlis singen Peters weet dan de score op te voe ren tot 60. Scheidsrechter Vriens had geen moeielijke taak. NEDERLAND—HONGARIJE. Naar wij vernemen zal op Zondag 26 Februari in het Feijenoordstadion te Rot terdam een landenwedstrijd tusschen Ne derland en Hongarije worden gespeeld. KORFBAL. Z.K.B. De wedstrijduitslagen van Zaterdag zijn: V.K.V.—Madjoe III 6—3; Animo— HBS II; HBS II niet opgekomen. V.K.V.—Madjoe Hl 63. Madjoe verschijnt met 6 dames en 5 hee ren, waarom V.K.V. ook een heer laat uit vallen. Madjoe weet eerst door W. Baars met een mooi schot de korf te doorboren. Dan echter neemt V.K.V. het woord. Voor de rust weet zij tot zesmaal toe het Madjoe- doel te vinden door J. Dierickx, C. Pol derman, Ina de Graaf, Mien van de Broeke, P. Geldof en wederom J. Dierickx. Na de thee neemt V.K.V. het gemakke lijker op, waardoor Madjoe meer in den aanval komt en door W. Baars en J. Dinge- manse den achterstand weet te verkleinen:

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6