IP MIDDELBURGSCHE COURANT (&GOESCHE COURANT M0RTH CTATE BINNENLAND. ZEELAND. Influenza Prinselijk gezin naar Zwitserland, MIDDELBURG. GOES. KOGELGAATJES IN DE RUITEN. VLISSINGEN. ZUIDBEVELAND. WEERBERICHT. HOGRD-BEVELMID. SGH0UWEN EN DUIVELAND* ■ta Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crh Bureauxs te MIDDELBURG: St. Pieferstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. TWESI BLADEN. MAANDAG 23 JAN. 1939. EERSTE BLAD. 182e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mèdedeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. ^Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Naar de Tel. verneemt, koesteren H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard het voornemen, zich begin Februari voor .«enige weken naar Zwitserland te begeven 0m daar o.m. de skisport te beoefenen. Gelijk bekend komt het Vorstelijk Echt paar met Prinses Beatrix binnenkort naar 's-Gravenhage, ten einde daar als gasten van de Koninklijke Grootmoeder den eer sten verjaardag van Prinses Beatrix te vieren. De bedoeling van het Prinselijk Paar zoi* zijn zich kort na 31 Januari naar Zwitserland te begeven, waarbij waarschijn lijk het Prinsesje haar ouders zal verge zellen. W. P. M. Temmink t In Aen ouderdom van 57 jaar is te Den Haag overleden de heer W. P. M. Temr mink, directeur van het bijkantoor Den Haag van de N.V. Nat. Levensverzekerings bank en van de Eerste Rott. Mij. voor On gevallenverzekering. De heer Temmink, die bijna 37 jaar in dienst was van de Nationale, is zijn loopbaan begonnen op het hoofdkan toor, waar hij op verschillende afdeelingen gewerkt heeft. Vervolgens heeft Hij in den z.g. buitendienst o.m. te Groningen en te Middelburg gewerkt, om daarna weer te Rotterdam als ambtenaar in algemeenen dienst op het hoofdkantoor te werk gesteld te worden. Vervolgens, ruim 11 jaar gele den, werd hij tot directeur van het bijkan toor Den Haag benoemd, welke functie hij thans nog bekleedde. EXTRA-TREIN VOOR DE DUITSCHE DIENSTBODEN DIE NAAR HUIS TERUGKEEREN. Het Duitsche consulaat-generaal te Amsterdam meldt, dat op 1 Februari bij voldoende delneming een extra-trein uit Amsterdam zal vertrekken, voor het ver voer van de Duitsche dienstboden, die naar huis terugkeeren. De trein zal tot Dusseldorf loopen. NEDERLANDSCH VRACHTSCHIP IN MOEILIJKHEDEN. Uit New York wordt gemeld: Er is een radiotelegram opgevangen waarin wordt medegedeeld, dat het Nederlandsche vracht schip „Parklaan" zich in moeilijkheden be vindt. Het schip, dat een bemanning van twin tig koppen aan boord heeft, gaf als positie op 36 gr. 45 min. N.B. en 49 gr. 14 min. W.L., dit is op 2000 km van Kaap Hatteras. Het Engelsche vrachtschip „Deerpool", dat zich off 100 km van het Nederlandsche schip bevond, toen de noodseinen werden uitgezonden, gaf direct bericht te hulp te komen, terwijl de Engelsche vrachtboot „Carare" mededeelde, binnen vier uur ter plaatse te kunnen zijn om de „Parklaan" te assisteeren. Volgens een door de Engelsche vracht boot „Masheer" opgevangen radiogram deelde de „Parklaan" mede een lek in den romp te hebben. Het Nederlandsche schip vaart langzaam in de richting der Azoren. De kapitein vroeg slechts begeleiding tot de Azoren, voor het geval het noodig zou zijn, dat de bemanning de „Parklaan" zou verlaten. Het vrachtschip „Parklaan" dat toebe hoort aan de firma F. W. Uittenbogaart te Rotterdam, is met een lading metaalafval van Boston op weg naar Hamburg. Het schip was op 15 Januari jl. uit Boston ver trokken. BESCHADIGING Hr. Ms. „TROMP" IS MEEGEVALLEN. Omtrent Hr. Ms. flottieljeleïder „Tromp" kan nog worden gemeld, dat na aankomst van het schip in het dok te Lissabon geble ken is, dat de schade, ontstaan door de aan varing met het s.s. „Orinoco" in de haven van Lissabon, belangrijk meeviel. De reparatie zal te Lissabon geschieden, Verwacht wordt, dat daardoor het verblijf ter plaatse met zeven dagen zal worden verlengd. Waarschijnlijk zal de reparatie 28 dezer reeds zijn afgeloopen. Er is echter nog geen beslissing genomen, of de „Tromp" haar reis zal voortzetten volgens het oorspronkelijke reisplan, dan wel de reis zal bekorten of dadelijk naar Nederland zal terugkeeren. INBRAAK IN DE GALERIES MODERNES TE AMSTERDAM. Brandkasten boden weerstand, t h Buit sering- J}et afgeloopen weekeinde zijn de „brandkasien-krakers" te Amsterdam weer op het dievenpad geweest. Ditmaal brachten zij een bezoek aan het gebouw van de Galeries Modernes in de Reguliers Breestraat. Deze inbraak lijkt als twee druppels water op die in de Hema in de Kalverstraat, die eenige weken gebe den is gepleegd en waarvan de daders nog op vrije voeten zijn. Via het dak zijn de die ven in het groote winkelpand binnen ge drongen. De sluiting van een dakraam" is geforceerd. In het gebouw was geen nacht waker, zoodat zij, eenmaal binnen, vrij spel hadden. Blijkbaar hadden zij geen voldoende uitgerust inbrekers instrumentarium, want de dieven zijn begonnen met het doen van sen ruime keuze uit de instrumenten, die in een der afdeelingen van den bazar lagen uitgestald. Hiermede zijn zij naar de kan toor vertrekken gegaan. In het directie- Kantoor staat een groote moderne safe, arop de nachtelijke bezoekers echter te tvtIPYi,hun krachten hebben ingespannen, Jl a hun hebben en houden zij had- ton ,,-to ZGeT groote hoeveelheid instrumen het ltgZ0Cht T verhuisden zij daarop naai knntnn op de eerste verdieping gelegen J _Yan de boekhouding. Daar staan form brandkasten, een van tamelijk groot fornaat, modern en stevig gepantserd. Deze kast bevatte o.a. ontvangsten van Zaterdag. een aanzienlijk bedrag. Maar ook deze kast was berekend op de fraisboor en de inbre kers brachten het niet verder dan een cir kelvormige groeve van ongeveer een hal ven centimeter. De tweede kast bood al evenzeer weerstand. Er wordt dan ook niets vermist dan en kele horloges en eenige andere kleine voo r werpen, ter waarde van 300, geroofd uit de uitstalkasten en van de toonbanken. Maar de heeren inbrekers hebben zich op het kantoor duchtig te goed gedaan aan chocolade, vruchten, slaatjes, bonbons, worst enz. Ook hadden zij twee flesschen champagne bemachtigd. De zaak is verzekerd tegen diefstal. De „Mamix" in een storm. Het m.s. „Marnix van St. Aldegonde", op weg naar Nederland, heeft minstens 24 uur vertraging gekregen, wegens hevig stormweer in het Kanaal. NIEUW GEDEELTE VAN BEHANGSEL PAPIERFABRIEKEN VAN RATH EN DOODEHEEFVER IN GEBRUIK GENOMEN. Opening door den burgemeester van Amsterdam. Onder groote belangstelling van autori teiten en zakenrelaties is hedenmorgen een nieuw gedeelte waarmede de behangsel papierfabrieken van Rath en Doodeheefver aan de Duivendrechtsche kade te Amster dam zjjn uitgebreid, door den burgemeester van Amsterdam officieel in gebruik ge steld. In de groote machinehal in het oudste gedeelte der fabrieken hadden de aanwe zigen zich omstreeks elf uur verzameld. De algemeene directeur, de heer H. P. Doodeheefver, herinnerde in zijn welkomst woord er aan, dat vandaag het bedrijf, op gericht door spr.'s vader als groothandels bedrijf, vijftig jaar bestaat. Pas in 1926 nam de firma zelf de fabricage van behangsel papier ter hand. In de eerste fabriek bij Schiebroek stonden vier drukmachines. Ze ven jaar geleden ging men naar Amster dam over, waar men thans werkt met 14 drukmachines, acht gaufreermachines en een groot aantal hulpmachines, waardoor de fabriek een capaciteit heeft van bijna 20 millioen rollen behangselpapier per jaar. Deze dag is een feestdag voor de geheele Nederlandsche behangselpapierindustrie, om dat door de huidige uitbreiding deze indus trie onafhankelijk wordt van het buiten land, niet alleen wat hoeveelheid betreft, doch ook kwalitatief. Spr. schetste hoe be hangselpapier een product is, niet alleen van den technicus en van de machine, doch vooral ook van den kunstenaar. Na allen, die aan de totstandkoming der uitbreiding hebben medegewerkt en ook het vaste personeel der onderneming dank te hebben gebracht, verzocht spr. den bur gemeester de opening te willen verrichten. Dr. W. de Vlugt verklaarde om meer dan een reden gaarne aan dit verzoek ge volg te geven. In de eerste plaats omdat het van ondernemingsgeest getuigt juist in dezen moeilijken tijd een bedrijf uit te breiden, ten tweede omdat het hier een belangrijke industrie betreft, welker naam bekend is in het heele land, en ten derde omdat dit bedrijf zich kan meten met het beste uit het buitenland. Het heeft Neder landsche arbeiders aan werk geholpen en op verdienstelijke wijze de arbeidsmarkt ver ruimt. Bovendien paart het aan een com- mercieelen opzet een artistieken inslag, wat blijkt uit de kunstzinnige producten waardoor men ook met eenvoudige be-< hangsels een smaakvolle wandbekleeding kan krijgen. Zoo leidt deze onderneming den smaak van het publiek zonder dat dit de slaaf van de onderneming wordt, want daarvoor is de collectie, waaruit men de keuze heèft, te groot. Met het uitspreken van de beste wenschen voor de toekomst verklaarde de burgemeester de fabrieksuit- breiding voor geopend. Op hetzelfde oogenblik zetten de arbei ders, die overal bij de stilstaande machines op hun post waren gebleven, de machines aan en begonnen de persen te loopen Hierna bestond voor de genoodigden gele genheid de fabriek en in het bijzonder het nieuwe gedeelte daarvan, te bezichti gen. Doodelijke val. Op het station te Dordrecht werd gister ochtend de 56-jarige» slager A. Kooy, wo nende aldaar, toen hij hard het perron op liep, vermoedelijk door de groote inspan ning, onwel. De man viel voorover en kwam ongelukkig juist met den slaap op een op het perron staande handle van een wissel terecht. Hij werd zwaar gewond op genomen en overleed kort daarop. Leerling van ambachtsschool verdacht van diefstal gearresteerd. De politie te Renkum heeft Zaterdagmid dag gearresteerd een negentienjarige leer ling van.de ambachtsschool te Wageningen. Hij wordt verdacht van een serie inbraken in de omgeving van Renkum. Bjj een huis zoeking in zijn woning is een groote hoe veelheid gouden en zilveren sieraden gevon den, afkomstig van deze inbraken. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Best: 1 doode Op den rijksweg tusschen Best en Eind hoven is Zaterdag de 22-jarige motorrijder J. Strijbos, die zich met een duopassagier in de richting Eindhoven bëgaf, tegen een vierwielige, met paard bespannen wagen, welke voor hem uit reed, gebotst. De mo tor kwam met beide personen in een links van den weg gelegen sloot terecht. S. was op slag dood. Zijn reisgenoot bleef onge deerd. Vermoedelijk heeft S. den wagen, wel ke het voorgeschreven achterlicht voerde te laat opgemerkt. Een dwaas lacht om hetgeen hij niet leeren kan, meenende door zijn spot een meerderheid van geest te toonen. EEN WATERSTAATKUNDIGE BESCHRIJVING ONZER PROVINCIE. Keurige uitgave van den Rijks waterstaat. Zeeland is geen gemakkelijke provincie. Dat wil zeggen: niet gemakkelijk om er van aan de weet te komen, wat men er toch eigenlijk van zou behooren te weten. Maar in die moeilijkheid, liever in haar oor zaken, ligt ook een groote aantrekkelijk heid. Want zij zijn historisch gefundeerd en gegroeid, die ingewikkeldheden, en het his torisch gegroeide heeft voor den betrok kene waarde; het heeft een karakter van wezenlijk leven. De naam onzer provincie duidt reeds aan, dat wij het landje van de zee, of de zee rondom het land, bij uitstek zijn, en zoo is het ook. De historie van Zeeland, en de toe stand van Zeeland vandaag aan den dag, berusten allebei op de zee en het land en den nimmer eindigenden strijd tusschen deze twee machten. Men zou Zeeland uit dezen hoofde Polderland kunnen noemen, (niet misgeteld tellen we er 376!) maar Zee land klinkt toch aanzienlijk beter. Van den algemeenen dienst van den Rijks waterstaat ontvangen wij thans een keurig uitgaafje, hetwelk op dit terrein er veel toe kan bijdragen, den belangstellenden Zeeuw wegwijs of wegwijzer te maken in den dool hof van waterstaatkundige moeilijkheden en ingewikkeldheden. Het heet: Beschrij ving van de Provincie Zeeland behoorende bij de Waterstaatskaart" en het beoogt „in een vollediger en overzichtelijker vorm dan in het randschrift op de bladen der Water staatskaart mogelijk is, een samenvatting te geven van de gegevens betreffende den waterstaatkundigen toestand onzer provin- sie". Maar het aardige boekske geeft heel wat meer dan dat. Het vangt aan met een inleiding, die in beknopten vorm een over zicht geeft van de wijze van ontstaan van de provincie Zeeland en van de ontwikke ling van het waterschapswezen in deze pro vincie. Jammer is het, dat de v 1 i e S b e r Den hier nog als vluchtheuvel- t j e s worden aangezien; de desbetref fende publicatie van het Zeeuwsch Genoot schap der Waterschappen was den bewer kers toen zeker nog niet bekend, of wellicht ook nog niet uitgekomen, maar deze klei nigheid kan in eer volgenden druk wel hersteld wprden. Overigens is deze inleiding beknopt maar helder. Verdeeld over 8 hoofdstukken, bevat het boekje vervolgens uitgebreide gegevens be treffende de zeewaterkeeringen, bedijkingen, kanalen en waterleidingen, calamiteuze pol ders, tractaten, algemeene reglementen, polders en waterschappen, waterstanden enz. Niet alleen zijn hieromtrent vele na men, grootten en dergelijke geografische gegevens opgenomen, maar ook korte, dui delijke verklaringen omtrent het wezen der zaak. Het boekwerje zal, in het bijzonder voor de polder- en waterschapsbesturen, maar ook voor allen die belang stellen in den waterstaatkundigen toestand van Zeeland, zonder twijfel van waarde zijn. De prijs van het keurig gebonden en ook overigens wèlverzorgde boekje bedraagt 1.25. BUITENGEWONE VERGADERING DER STATEN AFGELAST. De leden der Prov. Staten hebben bericht ontvangen dat de buitengewone vergade ring der Staten, waarin de samenvoeging van polders tot „Hat vrije van Sluis", be handeld zou worden niet doorgaat. Het seizoen voor het houden van ko nijnententoonstellingen is weder ten einde; Zaterdag had de laatste tentoonstelling plaats en wet te lilburg. Evenals op an dere tentoonstellingen heeft ook nu de Vereeniging „Nut en Sport" alhier een goed figuur gemaakt. De volgende leden behaalden ditmaal prijzen: W. de Jonge, wonende te Vere 1G met Hollander voedster oud, 3VG met dito jong 2G met blauw Hollander ram jong en 2G met geel dito ram jong; H. Buijze met black en tan voedster oud, predicaat G met zwart Russische Brandneuzen voedster jong predicaat G en met dito 2G; A. A. Cle ment met Wit Weener ram jong 4 G; M. van der Weel met zwart Weener voedster oud 2V.G. De jonge dieren zijn allen eigen fok. Op de groote tentoonstelling te Haarlem behaalde de heer P. J. den Hollander nog 2G met zijn Alaska ram jong, eigen fok. Op het politiebureau is weder een on beheerd aangetroffen heerenrijwiel gede poneerd. De onbekende eigenaar kan het daar afhalen. In het nummer van Zaterdag is door een vergissing gemeld, dat de heer G. Jon gepier districtssecretaris der Z.L.M. was Dit moest zijn van de Iandbouwcrisis-orga nisatie, de L.C.O. In die functie is nu de heer P. Wiele maker benoemd. Chr. Bakkerspatroons. Het bestuur van de afd. Walcheren van den Bond van Chr. Bakkerspatroons ging over tot het samenstellen van een commis sie voor vakonderwijs. De bedoeling is zoo spoedig mogelijk te komen tot een cursus voor vakonderwijs, uitgaande van het Chr. instituut te Rotter dam. De commissie is als volgt samengesteld: C. de Wolf te Middelburg, voorzitter; A. U. Ie Cointre te Middelburg secretaris; J. den Engelsman te Middelburg penningmeester; W. Davidse te Soeburg en W. Polderman te Vlissingen. TENTOONSTELLING SCHILDERWERK. In Sturm's kunstzaal wordt een ten toonstelling gehouden van schilderijen van mevr. DielemanMagendans. Zatérdagmiddag werd deze tentoonstel ling geopend door burgemeester Van Dus- selaorp, die er zijn respect over uitdrukte, dat mevr. Dieleman, die zich steeds met zorg en liefde aan haar gezin geeft, daar naast nog de energie heeft haar gave voor net schilderen te ontwikkelen. Uit het groote aantal werken, zeegezich ten, landschappen en stillevens, dat mevr. Dieleman op deze tentoonstelling bracht, blijkt veel verwantschap met het werk van Jacobs, van welken schilder zjj 'n leerlinge is. Mevr. Dieleman ziet de dingen goed, en houdt van een gaaf geheel: dat Dliikt voor- ai ook uit de compositie van stillevens en landschappen. Zjj houdt daarnaast van een warme, krachtige kleur, wat zij vooral ook tot uiting brengt in stilleven, bloemen en herfstlandschap. De kleuren worden goed door haar getroffen. In een pand in de Wilhelminastraat en ook in een pand in de Corn. Eversdijk,straat zijn kogelgaatjes in de ruiten gevonden. De politie stelt een onderzoek in. Op het veilingterrein werd een deol van de rieten bedekking der vaten aard beien vernield. De politie wist de jeugdige boosdoeners op te sporen. Zjj werden ern stig over hun wandaden onderhouden waarna regeling der schade met de ouders volgde. BESLAG OP ITALIAANSCH SCHIP OPGEHEVEN. Het beslag dat op het Italiaansche stoom schip „Monte Santo" was gelegd, in ver band met de aanvaring op 15 Januari j 1. met het Engelsche s.s. „Conifer", is heden middag opgeheven, doordat de verlangde cautie is verstrekt. Het schip zou heden de reis naar Savona voortzetten. IERSEKE. Vrijdag en Zaterdag werd in de concertzaal Nolet een duivententoonstel- ling gehouden, georganiseerd door de beide plaatselijke duivenvereenigingen „De Noord ster" en „De Stormvogels". Deze expositie is in alle opzichten een succes geworden. Ruim 300 duiven waren ingezonden, terwijl de belangstelling goed genoemd kan wor den. Vele prijzen waren voor deze tentoon stelling beschikbaar gesteld. Als keurmees ter fungeerde voor de jonge duiven de lieer Kwakernaat uit Den Bommel en voor de oude duiven de heer Dirven uit Middelburg. Gekeurd werd in 6 klassen. De prijzen wer den als volgt toegekend: Klasse 1. Oude Doffers: le prijs J. C. Harthoorn, Kapelle; 2e A. Vermast; 3e A. Wagemaker, Tolen; 4e P. Vuijk, Wemeldin ge; 5e C. de Waal; 6e A. de Leeuw, 7e A. Zoeteweij; 8e Joh. van Stee; 9e A. Pols; 10e A. J. Walhout, Wolfaartsdijk; lie J. C. Harthoorn, Kapelle; 12de A. Pols; 13e J. Kwakernaat, Den Bommel; 14e D. van Ma- ris, Kapelle; 15e L. Laban; 16e W. M. van Haver; 17e M. Bom; 18e C. Pekaar; zeer eervolle vermelding M. de Koeijer; eervol le vermelding Joh. Bom. Klasse 2. Oude duivinnen: le prijs A. Wa gemaker, Tolen; 2e J. Kwakernaar, Den Bommel; 3e J. J. van Oeveren; 4e W. M. van Haver; 5e W. E. van Kogelenberg; 6e W. M. van Haver; 7e A. Pols; 8e idem; 9e J. Kwakernaat, Den Bommel; zeer eervolle vermelding D. Kloosterman, Goes; eervolle vermelding A. Pols. Klasse 3. Doffers 1937: le prijs Joh. van Es; 2e C. Vermast; 3e C. Pekaar; 4e A. Ver mast; 5e E. Vermast; 6e P. Molhoek, 's- Heer-Arendskerlte; 7e Gebr. Bakker, Goes; 8e Joh. van Es; 9e A. Wagemaker, Tolen; 10e Gebr. Bakker, Goes; lie M. Minnaard; 12e J. van Oeveren; 13e idem; 14e D. Kloos terman, Goes; zeer eervolle vermelding M van Liere, Goes; eervolle vermelding W M. van Haver. Klasse 4. Duivinnen 1937: le prijs J. Kwa kernaat, Den Bommel; 2e C. Vermast; 3e Joh. van Stee; 4e J. Kwakernaat, Den Bom mel; 5e D. Kloosterman, Goes; 6e A. Pols; 7e M. de Koeijer; 8e M. Pikaar; 9e A. Wa genmaker, Tolen; zeer eervolle vermelding W. E. van Kogelenberg; eervolle vermel ding J. C. Harthoorn, Kapelle. Klasse 5. Jonge Doffers 1938: le prijs C. de Koeijer; 2e P. Lindenberg; 3e J. Laban; 4e C. Pekaar; 5e Gebr. Bakker, Goes; 6e J. J. van Oeveren; 7e idem; 8e P. Molhoek, 's-Heer-Arendskerke9e L. Lavooy, Kapel le; 10e J. J. van Oeveren; lie L. Schipper, Wemeldinge; 12e P. van Haver; 13e Joh van Stee; 14e D. Jansen, Tolen; 15e M. Pe kaar; 16e D. Kloosterman, Goes; zeer eer volle vermelding Joh. van Stee; eervolle vermelding A. Boone. Klasse 6. Jonge Duivinnen 1938: le prijs J. C. Harthoorn, Kapelle; 2e P. v. d. Vliet idem; 3e D. Jansen, Tolen; 4e Gebr. Bak ker, Goes; 5e J. van Oeveren; 6e L. Lavooy. Kapelle; 7e D. van Stee; 8e Joh. van Es; 9e A. Wagenmaker, Tolen; 10e Joh. van Es lie M. van Kruiningen; 12e A. Zoeteweij 13e P. Molhoek, 's-Heer-Arendskerke; 14e W. M. van Haver; zeer eervolle-vermelding L. Lavooy, Kapelle; eervolle vermelding J van Oeveren. Waar niet vermeld wonen de prijswin naars te Ierseke. 1 1 AMERICAN CIGARETTES] (Ingez. Meded.) Verwachting tot morgenavond: - DE BILT: Krachtige tot matige Z.W. tot N.W. wind, betrokken tot zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, regenbuien, iets kouder. UKKEL: Vrjj sterke wind uit Z.W. tot N.W. richtingen, afwisselend zwaar bewolk te en heldere hemel, tijdelijk regen, aan houdend matige temperatuur. Di. 24 Jan. Zon op: 7 h 55; onder: 16 h 28. Licht op: 16 h 58. Maan op: 8 h 59; onder: 21 h 05. E.K. 28 Jan. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Januari. Hoogwater. Laagwater. Maandag 23 2.53 15.13 9.31 21.29 Dinsdag 24 3.21 15.46 *0.00 21.56 Woensdag 25 3.54 16.20 10.32 22.28 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Januari. Hoogwater. Laagwater. Maandag 23 4.51 17.05 10.31 22.38 Dinsdag 24 5.20 17.37 11.00 23.06 Woensdag 25 5.51 18.09 11.32 23.40 Veelal het gevolg van verwaarloosde faxt» Maak een eind aan gevatte kou door keel, borst en rug in te wrijven met deze krachtige zalL Verwijdert congestie, vergemakkelijkt de ademhaling en helpt spoedig. (Ingez. Meded.) WAARDE. Jaarvergadering van de pl. afdeeïing van het „Groene Kruis"; te genwoordig waren 53 van de 228 leden. Na het uitbrengen van het jaarverslag over 1938, door den secretaris, werd het woord gegeven aan de afgevaardigden de heeren J. Frelier en Jac. Jacobusse van Krabbendijlce, teneinde te Waarde ver slag uit te brengen over 1938 van de ver- eenigingen voor de wijkverpleging en tbc- bestrijding Krabbendijke -Waarde en van de vereeniging tot uitzending van kinde ren afdeeïing KrabbendijkeWaarde van het Centraal Genootschap. De heer Frelier deelde mede: gebruik van de hoogtezon te Krabbendijke 83 keer; te Waarde 51 keer. Door de wijkverpleeg sters zuster De Raad, werd te Krabbendij ke 24 maal zitting gehouden, te Waarde 12 maal; onderzocht werden resp. 385 en 111 kinderen. Verder werden te Krabbendijke 1058 ziekenbezoeken, en te Waarde 285 zieken bezoeken gebracht, samen 1343. Voor zuigelingenzorg te Krabbendijke 253 en te Waarde 123 bezoeken, samen 376: verder nog voor beide plaatsen 207 tbc- bezoeken. Voor de vereeniging tot uit zending van kinderen, bedroegen de in komsten 430; de uitgaven 115; goed slot alzoo 315. De heer Jacobusse bracht verslag uit' over de rekeningen 1938 en de begrootin gen voor 1939. Rekening wijkverpleging inkomsten: 2014; uitgaven idem; reke ning tbc-bestrijding inkomsten: 1135; uitgaven 1135. Begrooting 1939 voor de wijkverpleging KrabbendijkeWaarde 2050 in ontvangst en uitgaaf; voor de tbc-bestrijding 1939, in ontvangst en .uit gaaf 1060. Hierop kwam het resteeren- de deel der agenda, voor de afd. van het Groene Kruis Waarde, aan de beurt. Vol gens de rekening hebben de inkomsten over 1938 bedragen 903 en de uitgaven 815, alzoo een goed slot van 92. Als lid van het betsuur, voor de af deeïing werd herkozen de heer C. Mol, die eveneens herkozen werd als zoodanig voor de wijkverpleging en tbc-bestrijding. KOLIJNSPLAAT. Vrijdagavond hield de Herv. Jongelingsvereeniging „Timotheüa" haar jaarvergadering onder leiding van den voorzitter den heer Corns. Hoogerheide. De ze bijeenkomst werd ook bijgewoond door tal van genoodigden. De jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester ga ven blijk van een bloeiend vereenigingsle- ven. De heer D. Groenleer hield een inlei ding over het thama: „Jongensstrijd". Op deze inleiding volgde een flinke bespreking. Het vrije onderwerp werd geleverd door den heer H. Groenleer. Hij behandelde: „Een wandeling door een Middeleeuwsche stad." Door verschillende afgevaardigden werden felicitaties overgebracht, Opgevoerd werd de samenspraak: „Moe der", een stuk in vier bedrijven, de klucht: „Het grappig dievenpaar", en het tableau: „Het Amerikaansche scheersalon". Ter af wisseling werden zangnummers en voor drachten ten gehoore gebracht. BRUINISSE. Zaterdagavond vergaderde in het Veerhuis alhier de Visscherijvereeni- ging „Algemeen Schippers- en Visschers- belang". Aanwezig 51 leden. De aftredende bestuursleden: M. Vijver berg, W. Otte Jz. en D. de Roode werden bij acclamatie herkozen. In de vacature En gel Jumelet werd gekozen S. Kik. Nu de heer W. van den Berg Dz. als lid der Visscherijcentrale heeft bedankt zal

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1