Hf frwftidale MIDDELBURGSCHE COURANT ZEELAND» (&GOESCHE COURANT Een Brief mei een P. S. Milium STOM WAS SC H ER IJl «2 E LAND» MIDDELBURG. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUIB-BEVELAND. WEERBERICHT, NOORD-BEVELAND. KERK EN SCHOOL. Dagblad. Uifg- N.V. De Middelburgsche Grfc Bureaux: fe MIDDELBURG: St. Pieterstr. 28r Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES: Turfkade Tel. 17.Postgiro43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. SPSJIE NUMMER 18. DRIE BLADEN. ZATERDAG 21 JAN. 19». EERSTE BLAD. lttte JAARG. 003^ Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bi| vooruitbetaling. vBrieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct„ In het weekblad van E.D.D., hetwelk veel aandacht schenkt aan de actie van het „Comité door Verzet tot Zuivering", het welk in de N.S.B. tegenwoordig tegen des- zelfs leiding ageert, treffen wij onderstaan- den brief aan van den „Districtsleider" in District 21, den heer Jan Dekker, Goes, aan den „Hoofdverkiezingsleider" te Utrecht. De brief draagt tot datum 4 Januari 1939 en luidt, in overdruk, als volgt". „Kameraad, Nog slechts 3 maanden zijn wij van de ver kiezingen af en nog steeds heb ik geener lei mededeeling over welke middelen ik zal komen te beschikken. Ik ben van meening, dat wat wij de laat ste 3 weken doen in een conservatieve pro vincie als Zeeland vrijwel nutteloos is. De bevolking voelt dit als stemmenlokkerij. Thans zonder het minste uitstel moet be gonnen worden, anders komen wij m.i. voor een fiasco! Ook met het gering aantal wer kers heb ik dezen tijd dringend noodig. Vorige maal kreeg ik 1000 gulden. Ik be grijp dat er met geld gewoekerd moet wor den, maar U verstaat ook wel dat een pro vincie met 7 afzonderlijke eilanden onge looflijk iduur is om te bewerken. Bovendien is district 21 een volledige provincie met ca. 110 dorpen en gemeenten. Gaarne zag ik spoedig eenig bericht van U tegemoet. Met nat. soc. groet HOU ZEE (w.g.) J. Dekker. P.S., Ik weet niet of het U als verkie zingsleider interesseert, maar ik deel U me de, dat wij momenteel in Zeeland een actie onder de werkloozen voeren, welke groote successen belooft te leveren. Deze actie wordt in drie deelen gevoerd: a. een verzoek aan de Gemeenteraad ter plaatse met verwijzing naar de 1.50 van Colijn, om beduidende verhooging der steunnormen. (doel: aantoonen dat de democratie onzin is). b. na afwijzing van dit verzoek (dit ge schiedt prompt) een fel artikel aan bieden aan de diverse plaatselijke bla den. Dit artikel wordt even prompt ge weigerd (doel: aantoonen dat de pers vrijheid voor de arbeiders bedrog is), c. daarna besloten vergaderingen (aan gekondigd door pamfletten, waar ge zegd wordt hoe de N.S.B. over een en ander denkt). In Zierikzee heb ik nu 2 x voor de z.g. „Roode Club" gesproken. Men is algemeen van meening, dat in het roode Zierikzee de S.D.A.P. absoluut kapot is. Reeds 13 arbei ders lieten zich als lid inschrijven, dat aan tal zal nog sterk toenemen als de werk loosheidsverzekering voor de anderen met „de Rijswrjksche" geregeld is. En ik nam gisteren kam. Schuurman er mee heen en wij kregen ze waarachtig aan het zingen. De geheele zaal (een klein zaaltje stamp vol met 95 arbeiders) zong tot slot „Vrij heid en recht" en als einde „De zwarte sol daten (met Anton Mussert zijn wij in het gevecht"). Wanneer U nu bedenkt, dat hier onder erkende voormalige opruiers tegen de N.S.B. waren en van de 95 personen er slechts 5 leden waren en de anderen voor minstens 95 pet. de laatste maal S.D.A.P. gestemd hebben, geeft dat te denken. Een dergelijke actie is in gang te Goes en Vlis- singen, terwijl Middelburg in voorbereiding is. Me dunkt dat de 1.50 van Colijn „uitslui tend voor voeding, dekking en kleeding per persoon per dag voor de Joden" een zoo danig „Gefundenes Fressen" is en dit van groote waarde kan zijn voor de a.s. Verkie zingen". Tot zoover deze schoone brief. Voor de wijze, waarop ook dit compromitteerende stuk den weg naar de openbaarheid heeft gevonden, zal men in abstracto geen be wondering kunnen koesteren, maar het spreekwoord zegt nu eenmaal: met dieven vangt men diefjesmaat, en in den strijd op leven en dood vervallen bepaalde re gelen Wat leert, ons echter dit nobele epistel van den heer districtsleider nr. 21? De brief zelf vertolkt een niet al te rooskleurige verwachting omtrent de ver kiezingssuccessen voor onze provincie. Als tegenstander der N.S B. kan men zich daarover voorzichtig verheugen, mits dit maar niet tot verminderde activiteit voert. Maar het belangrijkste is 't „P.S." Daar uit kan men het zuiver demagogi sche systeem der heeren zwart- hemden nu eens helder en klaar zien. Want wat is het wezen der demagogie? Demagogie is volksmisleiding, dat wil dus zeggen: het volk dingen ver tellen met heel andere dan de wezenlijke bedoelingen, dus met verborgen, anders gerichte wezenlijke doeleinden. Zeggen- wij willen d i t. Maar daarbij denken: ik wil heel wat anders, maar dat zeg gen we jullie niet! Welnu, wat onthult districtsleider j. Dekker, Goes, ons hier? Dat hij een ver zoek aan den gemeenteraad doet, of doet doen, om aanzienlijke verhooging der steunnormen. Men zou zeggen: met het doel het lot der gesteunden te verbeteren? Weineen, die gebruiken we slechts tot ons doel: „om aan te toonen dat de democratie onzin is" Vervolgens: dat hij hoopt dat is im mers het systeem dat dit verzoek afge wezen wordt. Hij wéét tevoren zelfs, dat 1 geschiedt. Verontwaardigd over dit gebrek aan deernis van den ge meenteraad met het lot der gesteunden is de heer J. D. niet, integendeel: het v e r h e u g t hem. Zóó gaat het goed. N u kan hij immers „een fel artikel aan- bieden aan de diverse plaatselijke bladen". „beduidend" staat er in den brief maar dat is geen Nederlandsch, doch' „overgezet"Duitsch. KUNSTAVOND TEN PALEIZE SOESTDIJK. Men meldt ons van officieele zijde, dat gisteravond op hét Paleis Soestdijk voor een aantal genoodigden uit de provincie Utrecht en omgeving een literaire en mu zikale soiree heeft plaats gehad Daaraan hebben hunne medewerking verleend me vrouw Loudi Nyhoff, voordracht, en de pianist Cor de Groot. Mevrouw Nyhoff droeg een dramatische biographie in dichtvorm voor van mej. Hermance Farensbach, terwijl de pianist werken van Chopin en Rachmaninoff speel de. Directeur Bureau E.D.D. Met ingang van 1 Februari as. is be noemd tot directeur van het bureau van E. D. D. de heer P. A. Wansink, journalist, oud waarn. hoofdredacteur van de Indische Courant te Soerabaja en voordien o.m. werkzaam aan de Prov. Ov. en Zwolsche Courant en, als eerste redacteur-binnen land, van het Alg. Handelsblad. MILITAIR VLIEGVELD BIJ KATWIJK. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Krijger omtrent het aanleggen van een militair vliegveld in de omgeving van Katwijk heeft de minister van defen sie als volgt geantwoord: In verband met de uitbreiding van de militaire luchtvloot bestaat nog dringende behoefte aan twee groote militaire vlieg velden, welke zoo mogelijk in de vesting Holland moeten zijn gelegen. Een omvang rijk onderzoek heeft aangetoond, dat daar voor slechts enkele geschikte terreinen zijn te vinden, wanneer althans onevenre dige hooge kosten zullen worden verme den. Daarbij komt, dat de keuze van de plaats voor een militair vliegveld mede afhanke lijk is van den afstand tot een burgerlijk luchtvaartterrein met intensief luchtver keer, zulks ten einde de veiligheid in de lucht - zoowel voor de burgerlijke als voor de militaire luchtvaart niet in gevaar te brengen en te voorkomen, dat in het bijzonder bij slecht zicht de militaire oefe ningen op ontoelaatbare wijze zouden moeten worden ingeperkt. Reeds geruimen tijd geleden werd in de nabijheid van Katwijk een terrein gevon den, dat aan de gestelde eischen van bo demgesteldheid voldoet. Echter moest, na dat de voorbereidingen tot den aankoop der gronden waren getroffen, met de verdere uitvoering der plannen worden gewacht, zoolang niet zou zijn beslist over het aanleggen van een centraal vliegveld voor het internationaal luchtverkeer in de nabijheid van Leiderdorp. De daardoor ontstane vertraging kan met het oog op de belangen van de landsverdediging niet langer worden aanvaard, zoodat dan ook besloten is de plannen tot het aanleggen van een militair vliegveld bij Katwijk ten uitvoer te leggen. De ligging ten opzichte van Schiphol is daarvoor geen beletsel. Wel zal, wanneer Schiphol niet tot cen traal vliegveld voor het internationaal luchtverkeer zou worden bestemd, voor een ander centraal vliegveld dan niet meer een terrein in de nabijheid van Leiderdorp kunnen worden gekozen, maar zou daarvoor een plaats moeten worden gezocht, op grooteren afstand van het mi litair vliegveld bij Katwijk gelegen. NATIONAAL FONDS VOOR BIJZONDERE NOODEN. Het bestur van het nationaal fonds voor bijzondere nooden herinnert aan de oprichting op den geboortedag van Prin ses Beatrix, 31 Januari 1938 van het Prinses Beatrix fonds, dat hulp biedt in gezinnen, waar door geboorte, ziekte of onvolwaardigheid van een kind bijzonde re nood is ontstaan. Dit fonds ontving ge durende zijn eenjarig bestaan: in Nederland 13.297,27; in Oost-Indië 7.375; in Su riname 75; in Curasao 2.485,75. Terwijl de in de overzeesche gebiedsdee- len bijeengebrachte gelden zullen worden besteed tot steun van instellingen voor moeder en kind in die gebiedsdeelen, heeft het fonds in Nederland een bedrag uitge- Alweer niet om voor die gesteunden te pleiten, o neen, die gebruiken we slechts: dat artikel moet, volgens het „sy steem", geweigerd worden. Het zal dit ook „prompt", zegt J. D. Wederom heeft de geniale districtsleider zijn doel bereikt, want door deze uitgelokte wei gering kan hij nu „aantoonen, dat de persvrijheid voor de arbeiders bedrog is." En als de zoo gebruikte werkloozen dein door dit misleidende, kwazi-nobele gedoe „rijp" gemaakt zijn, dan volgt een beslo ten vergadering, waar de heer J. D. zich zooals E.D.D. in een kort commentaar terecht opmerkt, er „stiekum in verkneu kelt als zij „waarachtig aan het zingen gekregen worden"'" We behoeven hier niet veel aan toe te voegen. Als de Zeeuwsche arbeiders, werkloozen en gesteunden den heer Jan Dekker, Goes, nu nog eens voor zich zien en hooren op treden [„de actie is in Goes en Vlissingen aan den gang en in Middelburg in voor bereiding"] dan beschikken zij thans over het materiaal om zelf te beoordeelen of deze aanstaande gouwleider van Nederlands Zuidwestmarke werkelijk door lief de tot zijn medemenschen bewogen optreedtof dat het niets dan volksmisleidende progaganda is, waarbij men zich zelfs niet ontziet gebruik (liever: misbruik) te maken van de droevige po sitie der werkloozen en gesteunden, om leden en stemmen te werven, die den heer Jan Dekker, Goes en zijn schildknaap zoo aanstonds weer op het gestoelte der eere in de Statenzaal van Zeeland moeten breh gen! Veelheid van kennis is nog wijsheid niet, maar wijsheid is een zuivere structuur der ziel. keerd van 6691,53 in 92 gemeenten. Een contribuant schreef onlangs aan het fonds: „Indien een ieder, die gaarne aan Prinses Beatrix op haren eersten verjaardag een geschenk zou willen aan bieden, dit nu eens deed in den vorm van een bijdrage aan Uw fonds, wat zou dat nuttig zijn/' Mocht deze sympathieke gedachte in breeden kring uitvoering vinden. Het gironummer van het Prinses Beatrix Fonds is 's-Gravenhage 75000. TELEFOON 637 MIDDELBURG' 4 k. - Het adres voor beter werk (Ingez. Meded.) WAARSCHUWING. De inspecteur van politie te Goes geeft in overweging, alvorens relaties aan te knoopen met een persoon, genaamd Ber- nardus Bekema voorheen wonende te Goes, Groote Markt 4, zich eerst tot hem om inlichtingen te wenden. Bekema tracht zich in verbinding te stellen met besturen van sportverenigin gen tot het leveren van gratis raambiljet ten voor 't aankondigen van sportwedstrij den, op welke raambiljetten tevens ad vertenties worden geplaatst. Tram stagnatie. Door het breken van den beugel Van een motorwagen is gisteravond een stag' natie van een 20 minuten ontstaan in den dienst van den electrischen tram. Te vroeg gebakken. Hedennacht is proces-verbaal opgemaakt tegen den bakker S. die op verboden tijd werkzaamheden in zijn bakkerij deed ver richten. WONINGVERBETERING MET SUBSIDIE. In verband met een circulaire van den minister van binnenlandsche zaken, waar in deze wijst op de vele woningen die niet aan de eischen van bewoonbaarheid vol doen, waarom de regeering besloten heeft verbetering van genoemde woningen aan te moedigen door een premie in de kosten daarvan toe te kennen, onder voorwaarde dat de gemeente tegelijkertijd een bijdra ge voor de helft daarvan uit de gemeen tekas verstrekt, heeft J. Jansen, eigenaar van de arbeiderswoning, Glacisstraat no. 26, zich tot het college van B. en W. ge wend met het verzoek voor een premie in aanmerking te mogen komen en wel voor het aanleggen van, de waterleiding, het maken van een meterput, waterspoe ling op het privaat en aanrecht met goot steen met aansluiting op het riool, in het voormelde pand, waarvan de kosten 90 zullen bedragen. Daar de minister heeft goed gevonden, dat een premie uit 's Rijks kas wordt toe gekend van ten hoogste 20, mits aan J. Jansen een premie wordt verleend ten bedrage van ten hoogste 30, zoodat het aandeel van de gemeente ten hoogste 10 zal bedragen, stellen B. en W. den Raad voor om aan J. Janse voor genoem de werken een premie van ten hoogste 30 toe te kennen. Nog meer huizenbouw. De heer M. Maas qq te Vlissingen ver zoekt van de gemeente te koopen rond 347 m2 grond aan den Singel tegen 4047, terwijl de heer B. Vink verzocht van de gemeente in koop te mogen ontvangen 94 m2 grond aan de Paul Krugerstraat a 1410. DISTRICTS-SECRETARIS Z. L. M. Wij lezen in het Zeeuwsch Landbouw blad: Met ingang van .1 Januari 1939 werd wegens den bereikten leeftijdsgrens op de meest eervolle wijze ontslag verleend als districts-secretaris der Z. L. M. aan den heer C. Jongepier te Koudekerke (Z.O Dezen steeds actieven functionaris, die thans den Crisisdienst heeft verlaten, komt een bijzonder woord van waardeering en dank voor zijn arbeid in het belang van den landbouw verricht. Als zijn opvolger werd met ingang van genoemden datum aangewezen de heer P. Wielemaker, eveneens te Koudekerke, die, geheel op de hoogte met de betreffende zaken, geen onbekende is in het district Walcheren. KOUDEKERKE. Woensdag hield de Chr. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" haar 5e jaarfeest met medewerking van het Kin derkoor voor een zaal die overvol was. On der de leiding van den voorzitter H. Schip per had alles een ordelijk verloop. Na af loop van het muzikaal gedeelte werd den directeur een schitterenden bloemenmand aangeboden als blijk van waardeering. Ver der waren er twee tooneelstukjes en een schitteren tableau waarna de directeur de vergadering met dankgebed sloot. KOUDEKERKE. Woensdagmiddag te half twee zal de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeenkomen. Op de agenda komt o.m. voor een voorstel van B. en W. tot wijziging der bouwverordening, betrekking hebbende op den bouw van zo merhuizen. De vraag naar terreinen voor den bouw van zomerwoningen neemt steeds toe. Stel den B. en W. zich altijd op het standpunt, dat ten opzichte van de duinstreek niet te doortastend moest worden opgetreden, in ieder geval niet voordat de noodzakelijk heid daarvan blijken zou, thans is 't naar de meening van B. en W. zoover gekomen. Op redelijke gronden mag worden aange nomen, dat, wanneer de mogelijkheid daar toe geopend wordt, spoedig een aantal zo merhuizen zal verrijzen. B. en W. brengen in herinnering, dat het voor de duinstreek geldend uitbreidings plan daarvoor twee terreinen aanwijst, nl. het terrein Zwanenburg en het terrein lig gende aan den Galgeweg. Laatstgenoemd terrein kan onmiddellijk in exploitatie wor den gebracht met inachtneming van de eischen welke omtrent zomerhuizen in de bebouwingsvoorschriften zijn opgenomen. Het komt B. en W. voor, dat de exploita tie dezer gronden aan het particulier initi atief moet worden overgelaten en zou de onmogelijkheid daarvan blijken, dan is het nog altijd tijd zoo noodig door aankoop van eenige perceelen de exploitatie zelf ter hand te nemen. Nu dan éindelijk de zomerhuizen-kwestie actueel begint te worden, achten B. en W. het gewenscht de stichting daarvan te be vorderen in het financieel belang van den handeldrijvenden middenstand en dus ook in het algemeen belang. Dit kan geschieden door minder zware eischen voor dit woningtype vast te stellen. De eischen waaraan zij naar de meening van B. en W. zouden kunnen vol doen, zijn ondergebracht in een ontwerp- wijziging der bouwverordening, welk ont werp den Raad ter vaststelling wordt aan geboden. B. en W. stellen voor, als blijk van waar deering voor den arbeid in den loop van 1938 verbonden aan de invoering van het gezinspersoonskaartenstelsel voor de bevol kingsboekhouding, waarbij het secretarie- personeel zeer veel werk heeft verzet, aan beide volontairs ter secretarie een gratifi catie van 25 toe te kennen. In de vergadering van 18 October 1938 werd besloten tot doortrekking van de Wil- helminalaan over te gaan, tot over den zij tak van de ter plaatse liggende sprink en tot het leggen van een duiker over juistge- noemde watergang. Van dit werk hebben B. en W. een be grooting doen opmaken door den gemeente- bouwopzichter. Deze begrooting toont een eindcijfer van 5615. De heer L. G. J. van de Ven te Koude kerke heeft zich bereid verklaard het aan gegeven werk voor het begrootingsbedrag uit te voeren. B. en W. stellen voor het werk aan den heer v. d. Ven op te dragen. Door den verkoop van een perceel ge meentegrond aan den heer F. P. J. Christi- aansen, zullen B. en W. een dezer dagen in het bezit gesteld worden van een bedrag groot 3.430. De waterafvoer van het te bouwen pen sion dient plaats te hebben naar een sloot, liggende aan de Noordzijde van de hofstede van den heer Koppejan. Dit dient te ge schieden door het leggen van betonbuizen. Het ligt in de bedoeling den aanleg van de rioleering zelf ter hand te nemen en te fi nancieren, een gedeelte van deze kosten te verhalen op den heer Christiaansen en het resteerende te zijner tijd te laten betalen door de toekomstige bouwers. Naar schat ting is aan den aanleg van deze rioleering een uitgaaf verbonden van 300. Het resteerende bedrag der koopsom 3100 willen B. en W. beleggen in staatsstukken en daarom stellen zij voor te besluiten: een bedrag groot 3100 te beleggen in Neder- landsche staatsstukken rentende zoo moge lijk 3% zoo noodig 3 per jaar. VERE. Vrijdag hield de Gietenvereen. alhier haar algemeene jaarvergadering. Uit de mededeelingen van den secretaris-pen ningmeester ontleenen wij, dat de kas sloot met een batig saldo. Een verzoek van den bokhouder om een vergoeding voor hét halen en wegbrengen van den bok werd ingewilligd. De afvaardiging naar den kring en de al gemeene vergadering werd aan het be stuur overgelaten. Met groote meerderheid werd de heer Chr. Volkers herkozen als bestuursild. Als bokhouder werd de heer J. Hanse weder om benoemd. Contributie en dekgeld wer den beide bepaald op 60 cent. Uitgetroken werd een som van 5 voor prijzen op de plaatselijke keuring. Voorts werd besloten voor nieuwe leden het kwar tje voor de P.V. uit de kas te betalen. KAPELLE. De kolenbond kwam in alge meene ledenvergadering in het hotel „De Zwaan" bijeen onder voorzitterschap van den heer J. Ganseman-Baijens. De secr.- penningm. bracht verslag uit over den toe stand der vereeniging. De vereeniging telt thans 343 leden, vermeerderde met vier. Aangekocht werden 691 ton eierkolen, 417 hl anthraciet en 15100 kg bruinkoolbri ketten. In totaal bedroegen de ontvangsten 13333, de uitgaven 11579. De voorz. deelde mee dat het bestuur voorstelt, om den prijs der na 1 Juli afgeno men kolen tot en met 31 Dec. te reducee- ren, voor de eierkolen een teruggave van 10 cent per hl en van de anthraciet van 5 cent per hl hetwelk een bedrag vordert van 500. Werd met algeheele instemming aan vaard. Herkozen werden de aftredende bestuurs leden J. Ossewaarde Sr. en M. Bom. Het Verwachting tot morgenavond: DE BELT: krachtige tot matige Z. tot W. wind, aanvankelijk betrokken met re gen, later tijdelijk opklarend, iets zachter des nachts, overdag iets kouder. Zo 22 Jan. Zon op: 7 h 58; onder: 16 h 25. Licht op: 16 h 55. Maan op: 8 h 17; onder: 18 h 55, Ma 23 Jan, Zon op: 7 h 57; onder: 16 h 27; Licht op: 16 h 57. Maan op: 8 h 39; onder: 20 h 00. E.K. 28 Jan. UKKEL: Vrij sterke tot sterke wind uit Z.W. richtingen, stormgevaar, zwaar be wolkte tot betrokken hemel, regen, aanhou dend matige temperatuur. Morgen vrij he vige Z.W. wind, bewolkt, tijdelijk regen, ma tige temperatuur. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Januari. Hoogwater. Laagwater. Zaterdag 21 1.50 14.09 8.29 20.33 Zondag 22 S 2.22 14.44 9.01 21.01 Maandag 23 2.53 15.13 9.31 21.29 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Januari. Hoogwater. Laagwater. Zaterdag 21 3.47 16.02 9.27 21.39 Zondag 22 S 4.19 16.36 10.01 22.08 Maandag 23 4.51 17.05 10.31 22.38 salaris van secretaris en voorzitter werd vastgesteld als voorheen. De entree voor nieuwe leden werd eveneens weder bepaald op 2. Aan de laagste inschrijvers werd gegund het vervoer aan Jan van Liere Mz. en het lossen aan J. Ossewaarde met zijn ploeg. KRABBENDIJKE. Donderdagavond ver gaderde onder voorzitterschap van den heer M. Francke de varkensvereeniging „Hulp in Nood". Aanwezig waren 58 leden. Na opening deelde de voorzitter mede dat er in 1938 7 varkens gestorven zijn, dat er 15 nieuwe leden zijn bijgekomen en de leden sterkte thans 82 bedraagt. Uit het verslag van den secretaris penningmeester, den hr J. van Baren, bleek dat de ontvangsten heb ben bedragen 409, de uitgaven 370, goed slot van 39. De stand der kas is thans in totaal 1508. De aftredende bestuursleden de heeren M. Vogel, J. Vergouwe en J. van Baren wer den bij acclamatie herkozen. Inplaats van den heer J. Traas die bedankt heeft werd als bestuurslid gekozen de heer M. Maas. KOLIJNSPLAAT. Door den heer A. Kra mer is ontslag gevraagd als koster van de Geref. Kerk. Hij was bijna 47 jaar als zoo danig werkzaam geweest. In zijn plaats is benoemd de heer A. van Gilst. Woensdagavond is door ds. De Bruin, Herv. predikant te Wemeldinge, op de bo venzaal van de Chr. Bewaarschool een le zing gehouden over: „De Strijd om de We reldheerschappij". Voor deze rede was zeer groote belangstelling, zoodat de zaal geheel gevuld was met aandachtige luisteraars. De samenkomst was belegd door den ker- keraad der Ned. Herv. gemeente. Geref. Kerk. Tweetal te Middelburg dr. N. J. Hommes te IJlst en ds. H. J. Riphagen te Schoone- beek. Geref. Gem. Ds. M. Heikoop te Utrecht is beroepen tu Goes. Geslaagd voor het diploma boekhou den, afgenomen vanwege de vereeniging van leeraren "in de Handelswetenschappen, mej. M. K. H. Tazelaar te Middel burg en de heer A. Geljon te Vlis singen. Beide personen zijn tevens geslaagd voor het Mercuriusdiploma boek houden. Geslaagd voor het examen boekhou den der Federatie van Handels- en kan toorbedienden (Mercurius-diploma) de heer C. A. v. Maldegem te Mi d d e 1 b u r g. Geslaagd voor het Mercuriusdiploma boekhouden, gehouden vanwege de Fede ratie, de heer L. Riemens te Sint- Laurens geslaagd voor het Mercu riusdiploma boekhouden en voor de Vereen, van leeraren de heer W. Verduijn te Middelburg. LEGER EN VLOOT. Bjj beschikking van den Minister van Defensie is de officier van den marine stoomvaartdienst der le klasse W. M. Ziet- se dienende aan boord van Hr. Ms. wacht schip te Willemsoord den 25 Januari 1939 ter beschikking gesteld. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Den Haag: 1 doode. Gistermiddag is op den Wassenaarschen weg te 's-Gravenhage. een tachtigjarige da me, mevr. R. S., toen zij den rijweg wilde oversteken en daaraan op weifelende wijze gevolg gaf, door een personenauto aange reden. Zij was op slag dood. Schiedam: 1 dode. Gisteravond is in de Lange Nieuwstraat te Schiedam de 20-jarige mej. C. Midden dorp met haar fiets geslipt en gevallen, juist op het moment, dat een vrachtauto haar achterop reed. Het meisje v erd door den wagen gegrepen en een eind meegesleuru. Zü werd ernstig gewond opgenomen. Eeni- gen tijd later is zijn overleden.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1