fcJlaaKj W>duU?ii MAGGI5 JULIENNE-SOEP KUNST EN WETENSCHAP. BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. WK^ooiUnrSoep MAGGIS JULIENNE-SOEP is een heerlijke, volledige soep. Bevat het beste wat Holland's groentetuin ons biedt Per tablet voor 2-3 borden 8 cent pak 4-6 15 FRANKRIJK. BEURS VAN AMSTERDAM, 's-GRAVENPOLDER DUITSCHLAND, ENGELAND. PIROW ACHT DE EUROPEESCHE SITUATIE VERBETERD. EGYPTE. BEURSTHERMOMETER DONDERDAG BURGERLIJKEN STAND. LEGER EN VLOOT. (Ingez. Med.) steeds geld bij, te meer daar ook het onder houd veel kosten met zich brengt. Naar het schijnt was den gemeenteraad reeds enkele malen verzocht, de lasten te verminderen, doch steeds werd nu op het request gekre gen. Maandagmorgen is nu uitvoering aan het besluit gegeven; de.acht biljarts zijn uit de café's verwijderd of zoodanig gedemonteerd dat ze voor de wet geen biljarts meer zijn. (V.C.) Liberale candidatenljjst voor de Prov. Staten. Door de onder-centrale West Zeeuwsch- Vlaanderen werd de volgende candidaten lijst samengesteld voor de Provinciale Staten. 1. P. Erasmus te Oostburg. 2. A. I. Lqenhouts te Retranchement. 3. A. J. Cambier te Breskens. 4. A. A. Risseeuw te Groede. 5. J. P. M. Beelaerts vein Emmichoven te Oostburg. 6. F. A. van Rosevelt te Sehoondijke. 7. J. van Bortel te IJzendijke. 8. Iz. Brevet te Sluis. Concertvereeniging te Middel burg 63ste Concert Ruth Pos- selt en Theo v. d. Pas. (-1) Deze nog jeugdige Amerikaansche violiste is uit het voortreffelijke violisti- sche hout gesneden. Haar spel wordt wel eens koel genoemd. Inderdaad: het heeft een schijn van koelheid. Maar wij zouden het liever „op den man af." noemen, d.w.z. negatief bepaald: wars van wat ook maar in de verte op frase gelijkt. Haar zeggings kracht behoort tot het directe soort. En ook al gaan er dan misschien wel eens wat subtiele nuances verloren, de artistie ke spanning, welke het raadselachtige we zen van elke kunst uitmaakt, krijgt een strakke en daardoor zeer werkzame totali teit. Ruth Posselt had wel eenige moeite om zich in te spelen. De sonate in e van Ve- racini, waarmee het concert werd geopend, klonk in den beginne wat droog, het laat ste deel was echter mooi. Veracini, tijd genoot van Tartini, is langen tijd miskend. Deze sonate in e mag tot de belangrijke werken van zijn eeuw gerekend worden Wij zijn de violiste dankbaar, dat zij haar op het programma nam. De bekende sonate in c van Grieg werd daarna magnifiek gespeeld. Maar het hoog tepunt van den avond vormde voor ons wel de vertolking van de prachtige sonate in G van Lekeu. Deze helaas op zoo jeug digen leeftijd gestorven componist, leer ling van César Franck, had een grootmees ter van den eersten rang kunnen wor den. Het onderhavige werk voor viool en piano (waarin het pianistisch element een wonderlijke rijke rol speelt) draagt er de kenmerken van. Ruth Posselt en Van der Pas gaven er een uitvoering van, welke men niet gauw zal 'vergeten. De verheven geest van Franck, een geest die in zoo vele opzichten aan Bach doet denken, kwam hier tot uiting, maar niet vlak epi- gonistisch. Het was een verhevenheid, wel ke zijn adeldom aan eigen rijke ziel ont leende, en feitelijk alleen den vorm of beter een deel van den vorm, aan den meester der „Varations symphoniques" ontleende. Tot slot werd een aantal kleine werken van moderne componisten ten gehoore ge bracht: Cyril Scott, Milhaud, Achron en Bartók. Een concert met kleine werken besluiten is een gewoonte van vele musici, Maar dan een misselijke gewoonte, aange zien het daarbij altijd begonnen is om een expositie van technisch vermogen, om een soort van acrobatiek dus, welke in wezen eigenlijk tot het niveau der circusvertoo- ningen behoort. De vier korte stukken, welke Ruth Posselt tot besluit speelde be hoorden ook, het een wat meer het an der wat minder, tot het soort, dat op het element van het verbluffende gebaseerd is. Jammer: inplaats van de dwaasheid van Scott's „Lotusland? etc., hadden wij heel wat liever een belangrijk modern werk gehoord. Deze violiste moet van zulk werk een goed pleitbezorgster kunnen zijn dunkt ons. De boven allen lof verheven wijze, waarop ze de sonate van Lekeu speelde, waarborgt zulks. Theo van der Pas, dien wij terloops reeds noemden, heeft zich den geheelen avond wederom een uiterst voornaam bege leider getoond. In de sonates van Grieg en Lekeu, waarin de pianopartij feitelijk ge wichtiger is dan die der viool, onder scheidde hij zich in het bijzonder. Men kreeg soms den indruk, dat de violiste zich meer naar hem richtte dan omgekeerd en dat was toch geen verlies. Ruth Posselt is gehuldigd met een fraaie bos bloemen en het langdurig hartelijk applaus na het laatste nummer haalde haar over tot het spelen van een toegift. De zaal was tamelijk goed bezet. De Spaansche burgeroorlog. SPAANSCHE NOTA AAN BRITSCHE REGEERIN G. Betreffende verkoop van Italiaan- sche oorlogsschepen aan Franco. De Spaansche ambassadeur te Londen heeft aan het Britsche departement van buitenlandsche zaken een nota overhandigd, waarin uitdrukking gegeven wordt aan ver bazing over en een uiterst krachtig protest tegen „het opzettelijk stilzwijgen" van het niet-inmengingscomité ten opzichte van den verkoop door Italië van torpedobootjagers en onderzeeërs aan de Spaansche recht- schen. Verzocht wordt de nota door te zen den aan het niet-inmengingscomité. In de nota wordt de Engelsche- publicatie „Janes fighting ships" aangehaald, ten be wijze, dat vier torpedobootjagers en twee onderzeeërs door de Spaansche rechtschen in 1937 van Italië zjjn gekocht. Deze ver- koopen vormen even zoovele openlijke en uitgesproken schendingen van de niet-in- mengingsovereenkomst van den kant van de Italiaansche regeering, aldus de nota. Het is onmogelijk te gelooven, dat de Britsche regeering, welker intelligence ser vice der marine een van de betrouwbaarste en doeltreffendste ter wereld is, daar op zijn minst geen idee van had. De rechtsche opmarsch In Catalonië. In het legerbericht van het rechtsche hoofdkwartier wordt gezegd, dat de troe pen van Franco gisteren tien kilometer zijn opgerukt en verscheidene dorpen bezet heb ben. Twee divisies van het Meastrazgo le gercorps hebben het kruispunt Pons en de electrische centrale hier in de nabijheid be zet. Het legertorps uit Navarra rukt langs de kust op naar Vendril. Omstreeks den middag bevond het legercorps zich eenige kilometers ten Oosten van Altafulla, dat in den nacht is bezet. Het corps is thans ruim zestig kilometer van Barcelona verwijderd. Versterkingen uit Madrid naar het Catalaansche front. Het ministerie van defensie te Barcelona deelt mede, dat in alle sectoren van het front verbitterd is gestreden De regeerings- troepen bieden heldhaftigen tegenstand. Ten koste van zeer zware verliezen is de vijand er in geslaagd de vooruitgeschoven liniën bij Pons en Pont de Armentera te verbeteren. Volgens te Perpignan ontvangen berich ten zouden troepen van het Madrileensche front naar Catalonië zijn gezonden om het getal der regeeringstroepen daar te ver- grooten. Een eerste afdeeling van 12.000 man zou van Valencia naar Barcelona scheep gegaan zijn. In totaal zouden 60.000 man naar Catalonië worden overgebracht. Gezaghebbende kringen te Londen weige ren echter ieder commentaar en verklarei niets te weten van de resultaten der bespre kingen te Cairo, welke te Londen nog al ongunstig worden beoordeeld, VERGIFTIGING ONDER SCHOOL KINDEREN. Op een school van mijnwerkerskinderen te Lievin bij Arras hebben zich 25 gevallen van vergiftiging voorgedaan. De lessen zijn voorloopig gestaakt. De arts heeft de oor zaak van het ziektegeval, dat in de streek groote opschudding verwekt, niet kunnen vaststellen. Men meent, dat de kinderen meisjes van 9 tot 11 jaar op weg naar school giftige gassen uit een fabriek heb ben ingeademd. BETOOGING VOOR HULP AAN SPANJE. In het Wintervelodrome te Parijs hebben I de socialistische en communistische partijen en organisaties een demonstratie gehouden, waarbij o.m. Blum en Thorez het woord voerden. Beide drongen er op aan, dat de Fransch-Spaansche grenzen geopend zullen worden. PERSSTEMMEN OVER HET SPAANSCHE VRAAGSTUK. De Fransche bladen blijven veel aandacht besteden aan het Spaansche vraagstuk en zijn terugslag op den Europeeschen toe stand. Pays schrijft in de „Excelsior", dat de mi nisterraad eenstemmig was in zijn goed keuring, dat hij den minister van buiten- I A N.I. Suiker ~U? 206^-202 V landsche zaken zal steunen bij een Fransch- I A Deli Batavia 198195 Britsche samenwerking, welke hechter dan 1 - Amsterdam 1936-3% 100% Zeeuws. Hyp. B-3% 100%—100% Cities Service Cy P. 1958 5 52%—52% A Amsterd. Bank 133%13J„ A Ned. Gist- en Spiritusf. 487% A De Schelde N.B. 43%43 C Am. Smelt en Ref. 36%—35% A Born Sum. H.M. 170%169% A Houth. Alberts 9898 C Union Pac. Rr. 71%72% C Int. Nickel Cy. 39%—39% Ned. 38 1000-3 100—100 O. Indië 37 1000-3 99—98% Engeland 1960-90 4 76%—76 A Koloniale Bnk. 152151% A N.I. Hbk. 600 123—124 C Ned. H. M. 1000 137—134% A v. Berkels Pat. 48%48 C Calvé-Delft 86 A Philips Gem. B. afg. 201-199-96 C Unilever 131%—128% -30% C Am. Car en Foundry 23%23-% C Anaconda Cop. 2423% C Bethlehem St. 54%53%-% C Kennec Copper 29%—28%-29 CRep Steel 1716%-% C U. States St. C. 48%—47%-% C North Am. Cy. 18%—18 A Kon. Petr. Mpij. 312%—306% -05% C Contin. Oil Cy. 21%21%-% C Phillips Petr. Comp. 30%29% C Shell Union O C. 10%—10%-% C Tide Water Ass. Oil 10%10 A Ned. Scheepv. U. 112—110% A H.V. Amsterdam 431%—424-21 A Java Cult. Mij. 189187 Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent I. DE BLAUWE, Nisse. ROEMENIE EN DUITSCHLAND. Er hapert het een en ander. Havas meldt uit Boekarest: In de Roe- meensch-Duitsche betrekkingen, die na den gewelddadigen dood van den Roemeenschen nazi-leider Codreanu vrij gespannen werden, is nog geen verbetering gekomen. Vergeefs heeft Roemenië verklaard, dat het buiten de verschillende politieke groepeeringen wil blijven. Op een verklaring van Gafencu te Galatz, waarin hij zeide, dat Roemenië op recht met Duitschland wenscht samen te werken, heeft de „Voelkischer Beobachter" met een vrij onaangenaam artikel geant woord. Volgens officieuze Duitsche kringen kan Roemenië niet tegelijkertijd met Duitschland samenwerken en met Rusland goede buurbetrekkingen onderhouden. Het moet kiezen, hetgeen beteekent, dat het zich moet onderwerpen aan den Duitschen invloed of betalen voor zijn weigering. De diplomatieke betrekkingen hebben intus- schen een bijzonder karakter gekregen. De Duitsche gezant te Boekarest, Fabricius, die in December met verlof vertrokken is, en voor enkele dagen terugkeerde om te doen weten, hoe Berlijn reageerde op den dood van Codreanu, is sindsdien niet op zijn post teruggekeerd. Anderzijds heeft de Roemeen sche regeering geen opvolger voor haar ge zant te Berlijn, Dzuvara, aangewezen, Waarschijnlijk zal Crutsescu naar Berlijn gaan. Als Fabricius terugkeert of een an dere gezant te Boekarest benoemd zou wor den, zou Crutsescu als gezant geaccrediteerd worden, zoo niet, dan zou hij eenvoudig zaakgelastigde zijn. De beslissing ligt dus bij Berlijn. DE ARABISCHE EISCHEN TEN AANZIEN VAN PALESTINA. Havas meldt uit Londen: De regeering van Egypte heeft namens de delegaties van Arabische landen, die te Cairo beraadslagen over den toestand Palestina, aan de Britsche regeering een ba sis voorgelegd voor de bespreking op de a.s rondetafelconferentie te Londen. Deze basis zou met name inhouden: 1 de stopzetting der Joodsche immigratie in Palestina; 2e de verleening van politieke autonomie aan Palestina, onder handhaving van het Britsch mandaat voor ten hoogste vijf ja ren en 3e de sluiting van een Engelsch-Pale- stijnsch verdrag naar het voorbeeld van het Engelsch-Irakeesche verdrag. Dit program zou de minimumeischen der Arabieren bevatten en daarmede het ken merk van den matigenden invloed der Ara bische landen. ooit dient te zijn. Donnadieu (l'Epoque) twijfelt er geenl oogenblik aan, dat Duitschland en Italië I hopen beloond te worden voor hun hulp in| Spanje. Boussard (Petit Journal) zegt, dat men I trouw moet blijven aan de niet-inmengings- overeenkomst. Bure (l'Ordre) is het echter niet in het minst eens met deze opvatting. Hij verklaart, dat indien Franco wint, Mus- solini evenlang op het schiereiland zal blij ven als noodig zal zjjn voor de voldoening van zjjn belangen in de Middellandsche Zee. Men geeft niet zonder strijd een zoo hecht I steunpunt prijs, een steunpunt, dat men heeft verkregen zonder rekening te houden met de kosten. GERUCHTEN OVER KABINETS RECONSTRUCTIE TE BERLIJN TEGENGESPROKEN. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Met be trekking tot de in de buitenlandsche pers| verspreide berichten over te verwachten wijzigingen in de bezetting van de rijks- ministeries deelt de perschef der Duitsche regeering mede, dat deze geruchten en combinaties iederen grond ontberen en vol komen onjuist zijn. Joodsche tandartsen, veeartsen en apothekers mogen geen praktijk meer uitoefenen. Volgens een gister gepubliceerd rjjkswet- tenblad zullen zullen Joodsche tandartsen, veeartsen en apothekers na 31 dezer geen practjjk meer mogeïi uitoefenen. DE GEHEIMZINNIGE BOMAANSLAGEN. Zeven arrestaties. Onder de beschuldiging van ongeoorloofd bezit van wapens, munitie en springstoffen zjjn gisteren te Londen de zeven personen, die des morgens vroeg gearresteerd zjjn, voor den politierechter verschenen. Als be wijsstukken waren zwaar ontplofbare stof fen, pistolen, slaghoedjes en copieën van de proclamatie van het Iersche republikein- sche leger ter tafel gebracht. De beklaag den, wier leeftjjd varieert tusschen 17 en 36 jaar zullen 26 Januari weer voor moeten komen. Geweigerd is hen op borgstelling vrjj te laten. Opnieuw een bom ontdekt. Bjj haar onderzoek in de buurt van Man chester heeft de politie gisteren aan den voet van een paal der electrische leiding in een veld nabij East Didsbury een kleine hoeveelheid ontplofbare stof met een uur werk gevonden. Pirow, de minister van defensie van de Unie van Zuid-Afrika, wiens pessimistische verklaringen na een bezoek aan de voor naamste hoofdsteden van Europa eenigen tijd geleden nogal opzien hebben gebaard, heeft gisteravond het woord gevoerd op een banket ter eere van Lord Nuffield te Londen. De minister zeide o.m., dat, ten zij Spanje een onverwachte crisis oplevert, de besprekingen te Rome tot verminderde internationale spanning moeten leiden. Naar de meening van Pirow is er sedert den aanvang van het nieuwe jaar een verbetering in den Europeeschen toestand ingetreden, doch de toekomst hing af van de oplossing van het vluchtelingenvraag stuk, dat van de grootste beteekenis is. Pirow ziet de oplossing in een autonomen vluchtelingenstaat, vooral daar het pro bleem zich tot Midden- en Oost-Europa uitstrekt. KROONPRINS VAN IRAN ONTMOET ZIJN VERLOOFDE VOOR HET EERST. De kroonprins van Iran wordt op 3 Maart in Egypte verwacht, waarbij hjj voor het eerst zijn verloofde, Prinses Fawzien, zal ontmoeten. Hij zal vergezeld zijn van den voorzitter van het Iraneesche parlement en van den minister van justitie, en zal een volle maand de gast zijn van koning Fa- roek, waarbij de verloving officieel zal ge vierd worden. Het huwelijk wordt gesloten (te Teheran in het begin van den zomér. C Deli Mij. 1000 233—225-26 Amerika HVA - Markt Tabak Obl.Markt - Rubber - (Wettig Koninkl. Philips Unilever Suiker Schepen gedeponeerd.! -14-% A Senembah 222%214 C Baltimore en Ohio 5% C Southern Pac. Cy. 14%- A Southern Rlw. 14%14% A Amst. Rubb. C. 204%199-20% A Deli-Bat. Rubb. 142—143141 A Hessa Rubber 119%--119 A Serbadjadi S. R. 103%—101% WISSELKOERSEN. Heden. Gister.. Londen 8.61% 8.62%] Berljjn 73.80 73.92% Parjjs 4.86% 4.86% Brussel 31.13 31.15 New-York 1.84% 1.84%' Goes. Bevallen: J. J. van Zweeden, geb. Rot tier z., A. J. S. Blom, geb. Mencke d. Overleden: C. v. Sabben 56 j. wedn. J. Moerdijk te 's-Heer-Arendskerke. (D.Z.) I STAATSLOTERIJ. (uapaq uba 1000 10897 15195 15307 16493 400 9276 11627 14637 200 4197 14077 17880 100 1383 1870 4556 5142 6586 9272 10307 17191 inbrekers lieten hun buit ev den steek. Inbrekers brachten vannacht een bezoek aan een manufacturenzaak in de Kinker straat te Amsterdam. Ze waren binnenge komen via een leegstaand huis en over schuttingen van tuintjes, die zich achter deze huizen bevinden. Ze vonden in den ma nufacturenwinkel vele mooie en dure klee- den en tapijten, maar aangezien het nu een maal niet mogelijk is een aanzienlijke hoe veelheid van deze goederen in een koffer te stoppen of over de arm mede te dragen, zouden ze aan den rijken buit al heel wei nig hebben gehad, indien zij in een loodsje een eindje verder geen handkar hadden ge zien. Kleeden en tapijten werden op deze kar gedeponeerd en de inbrekers verlieten verheugd over het resultaat van den nachtelijken strooptocht den winkel. Maar ze hadden buiten deh waard gere kend. Deze diende zich aan in den vorm van een oplettenden voorbijganger, die den inbrekers met belangstelling vroeg, waar de reis in het nachtelijk donker naar toe ging. En toen werden de inbrekers zenuw achtig en gingen er vandoor zoo hard zij konden. De handkar met zijn lading bleef onder de veilige hoede van den hoogst ver baasden voorbijganger in de Kinkerstraat staan. Kar, kleeden en tapijten bevinden zich nu weer op de plaats, waar zij werden geroofd en de politie van het bureau Over toom speurt ijverig naar de twee inbrekers, van wie alleen het signalement bekend is. Aan een tweede tapijthandel in dezelfde straat heeft men vannacht ook een bezoek gebracht. In het kantoor werd een oi zoek ingesteld. De brandkast bleek zwaar werk en daarom heeft men zie) toe bepaald, een paar sigaren mee te men. monteur pleegt aanslag op z gewezen verloofde. Gisteravond ongeveer 8 uur heeft op een portiektrap in de Lemterenstraat te Den Haag, een 23-jarige monteur zijn gewezen verloofde met een padvindersmes bedreigd, en een steek naar haar gedaan, onder het uitroepen: „je gaat er aan". Het*18-jarige meisje kon nog opzij sprin gen en zoodoende werd alleen haar hand schoen geraakt. De dader werd aangehouden. Proces-ver baal ter zake van bedreiging met poging tot zware mishandeling zal worden opge maakt. In den loop van den dag is de man op vrije voeten gesteld. zeeman te water geraakt. In gevecht met zijn redder. Een Zweedsch zeeman die te Amsterdam aan het passagieren was geweest, keerde gisternacht in beschonken toestand naar zijn schip terug. De weg terug leverde nog al moeilijkheden op en tenslotte kwam de man in het water van het Loozingskanaal terecht. Tot zijn geluk bevond zich daar een vis- scher in zijn bootje, die den drenkeling aan boord heesch. Deze was hier blijkbaar op tegen, want hij gmg zijn redder te lijf. De vechtersbaas kon natuurlijk zijn even wicht in het schommelend bootje heele- maal niet vinden en geraakte weer te wa ter. Nu klemde hjj zich echter aan de boot vast en den visscher bleef niet anders over dan den man weer binnen boord te trekken. Toen hij veilig aan wal was gebracht, heeft de G.G. en G.D. den redeloozen zeeman, een 28-jarigen stoker, naar de Valeriuskliniek gebracht. 4 Twee inbrekers aangehouden in den Haarlemmermeer. De gemeentepolitie van Haarlemmermeer heeft in den nacht van Dinsdag op Woens dag onder Vijfhuizen twee goede bekenden ingerekend, die zich schuldig hebben ge maakt aan een reeks school- en kerkdief stallen te Haarlemmermeer en daarbuiten. De gearresteerden zijn zekere B. en de B. Zij hebben reeds veroordeelingen achter den rug. Een der beide mannen heeft reeds bekend. Schildersleerling van zeven meter hoogte doodgevallen. Bij het verrichten van schilderswerk aan de overkapping van het station te Haarlem stond gistermiddag de 16-jarige schilders leerling S. uit Haarlem met twee werklie den op een steunbalk onder de overkapping, Plotseling verloor hij het evenwicht. Hij stortte van een hoogte van zeven meter, na eerst nog met de electrische bovenleiding in aanraking te zijn geweest, met het hoofd op de rails. Hij was op slag dood. Vermoe delijk is de dood reeds ingetreden toen de jongen in aanraking kwam met de stroom draad, waarop een spanning staat van 1500 volt. Vijftig jaar klokkenluider. Op 1 Maart a.s. zal de 76-jarige Klok kenluider van de Ned. Herv. Kerk te Cu- lemborg de heer Gerrit Vermeulen, zijn 50-jarig klokkenluiders-jubileum herden ken. De familie Vermeulen heeft de functie van klokkenluider reeds gedurende 115 ja ren waargenomen. ,4 LIJKJE VAN PASGEBOREN KIND GEVONDEN. Gistermiddag is in het zg. Zuiddiepje te IJsselmonde het lijkje drijvende gevonden van een pasgeboren kind. Het kind had geen kleertjes aan. Het stoffelijk over schot is door de gemeentepolitie naar het bureau van politie te IJsselmonde overgebracht. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Muiden: 1 doode. Gisteravond is de veertigjarige landbou wer J. de Jong, toen hij nabij de Pape laan te Muiden achter een auto vandaan kwam en den weg wilde oversteken, doop de Göoische tram gegrepen. Het slacht offer was op slag dood. :.^,uraier en -handelaar P. F, te Zaan dam die voor de Haarlemsche rechtbank te recht had gestaan, omdat hij op zijn land in den Oostzanerpolder honderd varkens had gehouden, hoewel hem door de crisis organisatie slechts twee-en-veertig waren toegewezen. Nadat de overtreding gecon stateerd was, waren alle varkens op last van den ambtenaar van het O.M. te Zaan dam onmiddellijk verkocht. De opbrengst was door dezen geforceerden verkoop on geveer vijf- a zeshonderd gulden lager dan normaal. De verdediger had in zijn pleidooi dezen verkoop onwettig genoemd en gevraagd, de opbrengst van de verkochte varkens aan verdachte terug te geven en hem een kleine boete op te leggen, daar de man met zijn gezin in de diepste ellende ver keert. De rechtbank deed heden uitspraak en veroordeelde den varkensmester tot dui zend gulden boete, subsidiair negentig da gen hechtenis, met bevel tot teruggave van de in beslag genomen varkens, hetgeen dus neerkomt op teruggave van het geld, aan gezien de varkens verkocht zijn. N. A. BOUWMAN 85 JAAR. De gep. majoor titulair der grenadiers N. A. Bouwman, oud-directeur van de Kon. Militaire Kapel heeft gister zjjn 85sten ver jaardag gevierd. Om gezondheidsredenen ontving hjj geen bezoek. De officieren van de grenadiers en de Kon. militaire kapel zonden hem bloemen. Schriftelijke en tele grafische gelukwenschen kwamen in groo- ten getale binnen. De heer Bouwman was voor zijn benoe ming bij de Kon. Mil. Kapel, sinds 1897 directeur van het Muziekgezelschap van het 3de regiment infanterie te Bergen og Zoom en heeft destijds met dit corps heel dikwijls uitvoeringen gegeven te Middel burg in den Buitentuin, thans tuin van het Gasthuis, en in den eveneens verdwe nen Schuttershoftuin op de toenmalige „Zomer concerten' Bij Kon. besluit is benoemd en aan gesteld, bij het reserve-personeel der land macht-' bij het wapen der infanterie, te rekenen van 1 November 1938 tot reserve kapitein bij zijn tegenwoordig regiment, de reserve le luitenant A. G. van Meeren- donk, van het 14e reg. inf.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2