KRONIEK van den DAG. BINNENLAND. ZEELAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN WOENSDAG 18 JANUARI 1939. No. 15. SCHADUWEN AAN DE KUST. MIDDELBURG. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. HOEST FAMEL KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De Italiaaasche woede op Frankrijk. Het bezoek van Chamberlain en Halifax aan Rome heeft niet veel verandering ge bracht in de anti-Fransche campagne, wel ke de Italiaansche pers nu reeds weken lang bedrijft. Zelfs tijdens het verblijf der Engelsche ministers in de eeuwige stad ging het gescheld onverdroten voort, en dat nog wel in den toonaard van den straatjongen. De „Tevere", die steeds vooraan pleegt te gaan, als er heibel gemaakt moet worden, achtte het niet beneden 'zijn waardigheid, ditmaal mee te deelen, dat het „spuwt op het gezicht van alle burgers der laffe Fran- sehe repbliek", en dat dan viermaal in suc cessie: le. nademaal Italië die laffe repu bliek in den wereldoorlog zou hebben ge red; 2e. nademaal Napoleon een Italiaan was en van Rome de kern van zijn impe rium had willen maken; 3e. nademaal de waarde van den Italiaanschen soldaat geen bewijs van noode heeft; 4e. nademaal de Gallische haan aan slagaderverkalking lijdt. Dit laatste trotsche symbool van Frankrijk wordt dan verder een „pestilent en ver achtelijk beest" genoemd, terwijl de Itali aansche fluim meer waard zou zijn dan de Fransche burger, op wien de „Tevere" die fluim doet neerkomen. Andere Italiaansche bladen slagen er niet in, om hun merk waardige woede op Frankrijk en de Fran- schen zoo vies tot uitdrukking te brengen, maar voor het overige verschilt hun litte raire productie principieel weinig met die van de „Tevere". De laatste dagen vormt vooral de Spaan- sche burgeroorlog het uitgangspunt der scheldpartijen. De Italiaansche pers geeft den Franschen te weten, dat ze niet het hart moeten hebben, om het linksche Span je, en dan in de eerste plaats Catalonië, opnieuw met oorlogstuig te hulp te komen, want dan zullen de Duce en zijn trouw Italië nog eens wat laten zien. Het is dui delijk aan welke overwegingen dit betoog moet worden toegeschreven. Er is een kans dat het huidige offensief van Franco in Catalonië op een beslissende overwinning voor hem zal uitloopen, zulks dan vooral dank zij zijn overwicht aan materiaal (zwaar geschut, tanks en vliegtuigen, groo- tendeels uit Italië afkomstig). Alleen, in dien Barcelona op het laatste oogenblik nog eens van Fransch materiaal wordt voor zien, lijkt Catalonië te redden. Er is daarom niets, wat de Italianen op het oogenblik meer vreezen dan deze voorziening. De bur geroorlog in Spanje duurt hun al veel te lang, vergende veel meer van hun militair apparaat dan bij het begin van den krijg bevroed kon worden. Hoe eerder het einde komt, hoe liever het hun zal zijn. Om Frankrijk van hulpverleening aan de linkschen af te houden, worden dan nu on omwonden dreigementen in de Italiaansche pers afgeschoten. Het gekke daarbij echter is, dat die dreigementen min of meer op een grondslag van rechtvaardiging rusten. Hulpverleening van Frankrijk zou een in breuk op de niet-inmengingsovereenkomst beteekenen, zoo schrijven de Italiaansche scribenten zonder blikken of blozen; alsof Italië deze overeenkomst niet ook onder teekend zou hebben, alsof Italië zeer on langs voor de zooveelste maal niet een groote hoeveelheid oorlogstuig voor Spanje verscheept zou hebben en Franco het re sultaat van zijn offensief in Catalonië lou ter en alleen verschuldigd is aan deze Ita liaansche contractbreuk. Het journalistieke spelletje van thans speelt men te Rome overigens niet voor de eerste maal. Telkens en telkens weer hebben de Italianen aan Frankrijk de inbreuk op de niet-inmen gingsovereenkomst ontzegd, welke ze zelf pleegden en zelfs openlijk toegaven! Frank rijk, innerlijk verdeeld en verzwakt, heeft zich dit laten welgevallen en naar alle waarschijnlijkheid zal het ook ditmaal niet anders doen. Weliswaar schijnt het bezig zich uit zijn verval op te richten, maar dat proces vorderde nog niet ver genoeg voor het ondernemen van een politiek bedrijf, dat op het stuk der nadrukkelijkheid Italië's energie zou evenaren. Bovendien is het al lerminst zeker, dat men zich in Frankrijk zeer ongerust moet maken over een over winning van Franco: nademaal Italië, alle hulpverleening aan den opgestanen gene raal ten spijt, zijn populariteit bij de Span jaarden bereids grootendeels heeft verloren en uit dezen hoofde wel eens heel wat minder in de Spaansche melk te brokken kan krijgen na het einde van den bur gerkrijg dan men veelal pleegt aan te nemen; en dan nog daargelaten, dat geen Naar het Engelsch van J. Jefferson Farjeon. 33). „Wij hebben de telefoon niet noodig. Ik zal naar de politiepost loopen". „Dat is minstens drie mijlen!" „Dat is een nadeel, maar er is niets aan te doen!" Mijnheer Griddle's fronsen werden dieper. „Ik geloof, dat u veel met u zelf praat, is het niet?" merkte hij op. ..ik ben ge neigd te denken, dat dit geschikt is voor 'n ronde tafel-conferentie". „Maar, mijn hemel, mijnheer", onderbrak iien Napoleon, die geluisterd had naar dit zotte woorden-duel met buitengewone in teresse, „is er eigenlijk iets te confereeren? We hebben een dooden man gevonden en Guy Haines is verdwenen „En dan denkt u, dat het iets zal helpen, wanneer we de politie er in mengen? U kunt gelijk hebben. Maar, dan is het niet moeilijk om te gissen tot welke conclusie zij zullen komen!" „Tot welke conclusie zullen zij komen?" vroeg Leonard. „Zij zullen tot die conclusie komen, die voor de hand ligt, wanneer er een doode man gevonden wordt en een andere is ver dwenen". Napoleon stond op het punt driftig uit te vallen, toen Leonard hem met een blik te genhield. 00k uw conclusie, mijnheer Gridd le?" informeerde hij. IR. A. A. MUSSERT DIENT AANKLACHT IN TEGEN MR. T. J. VERSCHUUR. De nationaal socialistische beweging in Nederland hield gisteravond in het Con certgebouw te Amsterdam een openbare vergadering. In deze bijeenkomst, die be doeld was als protest tegen de inbeslag neming van de persen van het nationale Dagblad, spraken de leider dezer bewe ging, ir. A. A. Mussert, over „vrijheid en recht" en de plaatsvervangend leider, de heer C. Geelkerken, over „rumoer rondom de pers". Ir. Mussert heeft in zijn rede o.m. me degedeeld, dat hij gisteren zijn juridischen adviseur opdracht heeft gegeven een aan klacht in te dienen tegen den voorzitter der r.k. staatspartij, mr. T. J. Verschuur, die zoo zeide ir. Mussert op kosten der regeering een reis maakt naar Ne- derlandsch-Indië en daar onlangs in een rede heeft beweerd, dat de financiën der N S.B. uit het buitenland komen. AANKOOP VARKENS DOOR DE VEEHOUDERIJCENTRALE. Men meldt ons uit Den Haag: Gelijk bekend is, was het yerloop van de var- kensmarkt gedurende het tweede halfjaar van 1938 over het algemeen voor de var kenshouders weinig bevredigend, doordat het aanbod vrijwel voortdurend de vraag voor binnenlandsch gebruik en voor den uitvoer overtrof. Dat de varkensprijzen desondanks vrij stabiel zijn gebleven moet worden toege schreven aan de omstandigheid, dat van regeeringswege sedert geruimen tijd op groote schaal varkens uit de markt wor den genomen. Tot nu toe heeft de Nederlandsche vee houderijcentrale buiten de normale voor den uitvoer bestemde hoeveelheid tusschen de 50 en 60 duizend varkens in het ba- congewicht (ca. 60 tot ca. 95 kg levend) afgenomen, waardoor althans een scher pe prijsdaling werd voorkomen en tevens een nog sterkere druk op de zware-var- kensmarkt achterwege bleef. Scheeps- en postverkeer met Schokland hersteld. Op het eiland Schokland is sedert 29 December geen post ontvangen. Thans is het ijs zoo ver verdwenen, dat postverzen ding mogelijk is en de scheepvaart voort gang kan vinden. Ten Noorden van Schok land komt nog veel ijs voor. DE „BODEGRAVEN" OP EEN RIF GELOOPEN. De „Bodegraven", een vrachtschip met passagiers-accomodatie van de Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij is in den mist op een rif bij het eiland Mazorca nabij de baai van Callao (Peru) geloopen. In het voorschip ontstond een scheur, welke doet vreezen dat het water de ruimen zal bin nendringen. Deze zijn evenwel door water dichte schotten beschermd. De „Bodegraven" meet' 5541 bruto reg ton en 3336 netto reg. ton. Het schip is in 1929 bij Van der Giessen te Krimpen gebouwd. DE VORST EN DE WERKLOOSHEID. De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling deelt mede, dat blijkens door het centraal bureau voor de statistiek ver strekte voorloopige gegevens in de week 26 t|m 31 December 1938 bij gesubsidieerde vereenigingen met werkloozenkas waren aangesloten 569.923 personen (waaronder 74.932 landarbeiders). Van de 494.991 verzekerden, buiten de landarbeiders, was het werkloosheidsper centage 32.5 (in de vorige verslagweek, 5 t|m 10 December 1938, was dit percentage 25,2). Van de 569,923 verzekerden, met inbegrip van de landarbeiders, was het werkloos heidspercentage 35,8. Hierbij moet worden opgemerkt, dat de mensch kan voorspellen, hoe het nieuwe Spanje er uit zal zien. Reeds nu, nog voor dat Franco gewonnen heeft, verneemt men voortdurend van diepe meeningsverschillen bij de rechtschen. Spanje deugt naar alle waarschijnlijkheid niet voor een fascistisch régime (Prima de Rivera wist er van mee te praten) en de dure overwinning, welke Italië's troepen Franco helpen bevechten, kan daarom naderhand een Pyrrhusover- winning blijken geweest te zijn. „Ik heb nog geen conclusie getrokken", antwoordde de oude heer. „Het is echter een feit, dat Guy Haines op een zeer onge schikt moment is verdwenen, en dat de telefoondraden doorgesneden zijn. Daarom lijkt het me beter niet ineens alarm te slaan, maar eerst te handelen, nadat we er zorgvuldig over hebben beraadslaagd. Als we de politie er eenmaal inhalen, zult u zien, dat ze buitengewoon nieuwsgierig zijn en zij zullen eveneens graag weten, mijn heer Truelove, hoe het komt, dat u een re volver bij u had op dit dwaze tochtje van u beiden. Natuurlijk", voegde mijnheer Griddle er met een zuur lachje aan toe, „zal er ook wel aandacht geschonken wor den aan dien gek, die op het wrak schijnt geweest te zijn, toen u er kwam. Maar de politie staat eigenaardig tegenover men- schen, die hun alleen maar beschreven worden en die zij niet met eigen oogen ge zien hebben". „Dat is waar!" mompelde Leonard, en Napoleon staarde hen aan. „Het kan zijn, dat u gelijk hebt, mijnheer Griddle. In elk geval, stem ik ervoor, dat we nu naar de boot gaan en terugkeeren naar het hotel. Ik heb meer dan genoeg van deze oude schuit en verlang naar verandering van tooneel". Toen zij terugkeerden, de oude heer vooraan, trok Napoleon aan Leonard's arm en fluisterde: „Ga je heusch niet naar de politie?" „Natuurlijk ga ik", fluisterde Leonard terug, „maar Griddle lijkt me zoo bezorgd ervoor, dat het misschien beter is om het hem niet te laten weten". thans in beschouwing genomen week viel in een periode van strenge vorst. In de overeenkomstige verslagweek van December was het werkloosheidspercentage voor alle verzekerden in de laatste jaren als volgt (tusschen haakjes zijn vermeld de percentages, indien de landarbeiders buiten beschouwing worden gelaten): 1932: 33.5 (32.4); 1933: 37.4 (32.7); 1934: 33.8 (32.4); 1935: 39.5 (36.7); 1936: 33.7 (32.3); 1937: 32.2 (29.9); 1938: 35.8 (32.5). Op 31 December 1938 waren bij de or ganen der openbare arbeidsbemiddeling in geschreven 450.577 werkzoekenden, waar van er 431.181 werkloos waren (nl. 416.345 mannen en 14.836 vrouwen). Het „Comité door Verzet tot Zuivering" ontmaskerd? De Persdienst van de Nationaal-Socialis tische Beweging meldt, dat namens den heer C. van Geelkerken, plaatsvervangend lei der der N.S.B., mr. A. J. van Vessem, rechts kundig raadsman der N.S.B., bij den officier van justitie te Utrecht een klacht wegens uitlokking van verduistering heeft inge diend tegen zekeren H. ten Hoedt te Utrecht, die een jongen kantoorlooper van het hoofdkwartier der N.S.B. door omkoo- ping er toe gebracht zou hebben voor de N.S.B. bestemde poststukken aan hem af te staan. Met behulp van deze verduisterde stuk ken zou aan de pamfletten van het zgn. „Comité door Verzet tot Zuivering" een schjjn van echtheid gegeven zijn geworden. GROOTE SCHADE LANGS SCHIPBEEK EN BUURSERBEEK TENGEVOLGE VAN IJSGANG. Als gevolg van den zwaren ijsgang op de Schipbeek en de Buurserbeek nabij Markelo zijn op verschillende plaatsen de kaden dezer pas genormaliseerde beken zwaar beschadigd en op sommige plaatsen bijna geheel weggeslagen. De beschadigin gen, die vooral daar zijn voorgekomen, waar de verbeteringswerken pas waren uitgevoerd, zullen naar een opgemaakte begrooting 68,000 gulden moeten kosten aan herstel. Het dagelijksch bestuur van het water schap „De Schipbeek"' deed reeds stappen om de herstelwerkzaamheden zoo moge lijk in werkverschaffing te doen uitvoe ren. Door de rijks-inspectie voor de werk verschaffing is aan den minister van soci ale zaken het verzoek van „de Schipbeek" reeds met een advies in dezen geest door gezonden. Bij toekennig van rijkssubsidie van 100 pet. in de arbeidsloonen zal echter voor het waterschap „de Schipbeek" nog te be talen blijven plm. 13,000 voor de kosten der sociale verzekering. SERUM TEGEN MOND- EN KLAUWZEER. Antwoord van den minister op vragen van den heer Weitkamp. Op de vragen van den heer Weitkamp oetreffende den prijs van het reconvaies- centserum tegen het mond- en klauwzeer heeft de minister van economische zaken geantwoord, dat de prijs van het dusge naamd serum in Nederland niet 8 "doch 7 per liter bedraagt, terwijl het serum in België niet 0,60 doch 150 franken of ongeveer 9,50 kost, afgezien nog van het feit, dat men in België tot de serumin spuiting niet overgaat tenzij de veehouder vooraf 'verklaart zijn vee gratis voor het verder afnemen van bloed ter beschikking te stellen. Voorts deelt de minister mede, dat het serum in ons land, alvorens te worden afgeleverd, op sterkte en type wordt onderzocht. GAATJE IN RAAM. Veroorzaakt door steentjes gooi ende jeugd. Een bewoner van de Da Costakade te Amsterdam heeft bij de politie van het bu reau Raampoort aangifte gedaan van het feit, dat tijdens zijn afwezigheid op Woens dag j.l. een gaatje in zijn raam aan de straatzijde is gekomen. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Op den vloer zijn glassplinters gevonden, doch verder niets. Volgens getuigenverklaringen hebben schooljongens met steentjes gegooid, afkom stig van grint, dat voor dakbedekking aan de overzijde van de straat lag. Iemand had de jongens nog gewaarschuwd er mede op te houden, daar zij reeds verschillende rui ten bij hun spel hadden geraakt. HOOFDSTUK XIX. Gesprekken op de trap. Een kerkklok sloeg half drie, toen het kleine groepje terugkeerde naar hotel De Zeemeermin. De terugtocht van het wrak was zwijgend geweest met vreemde emoties en verwarde gedachten, maar toen zij de conversatiezaal bereikten kwamen de ton gen weer los. „Wat doen we nu?" vroeg Napoleon. „Gaan we naar bed of maken we er een nachtje van?" „Ik ben er voor, naar bed te gaan", ant woordde mijnheer Griddle. „Als we alleen zijn, zal alles morgenochtend blijken in or de te komen". Hij keek naar Leonard en Leonard haal de zijn schouders op „U kunt gelijk hebben" zei hij. „In ieder geval, de meesten van ons kunnen naar bed gaan. Er is geen reden voor u om op te blijven". „Er is reden voor niemand om op te blij ven", stelde de oude man daar tegenover, „maar als we van plan zijn om den heelen nacht te blijven rondloopen, dan ben ik van de partij met iedereen! Ik stel alleen vast, dat we vannacht niets meer kunnen doen en dat het bed de beste plaats is voor ons allemaal. Zooals ik al zei: alles zal aan het ontbijt er heel anders uitzien". „Het komt me voor, dat een doode man er altijd hetzelfde uit ziet, op welken tijd van den dag ook", merkte Napoleon op. Hij hield echter plotseling in, toen hij Leo nards waarschuwenden blik bemerkte. „Ja, natuurlijk, dat is zoo", knikte mijn- Faillissementen. Het faillissement van J. M. Smits, be drijfsleider te V1 i s s i n g e n, is geëindigd wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. WETHOUDER ONDERDIJK HERSTELD. De heer J. Onderdijk, die na de raadsver gadering op 14 December ongesteld was ge worden en sedert dien tehuis had moeten blijven, heeft gisteren weder de vergade ring van B. en W. bijgewoond. DE STATIONSBRUG. Nu de Stationsbrug reeds sedert begin November buiten dienst is en reeds eenige weken aan de Schelde te Vlissingen ligt voor verschillende werkzaamheden, is men ook druk in den weer om de plaatsen waar de brug bij den wal aansluit, de dam, waar op aan de stadszijde het vaste deel rust en ook het metselwerk, waarin de spil van de brug staat, krachtig onder handen te ne men. De hekken, de hardsteenen randen, en een deel van het metselwerk zijn of wor den verwijderd en later door beton vervan gen, maar ook de spil waarom de brug draaide, heeft door den tijd zooveel geleden, dat ook hij moet worden verwijderd, wat nog een karweitje van beteekenis is, want die spil zit ongeveer even diep in den grond, als hij boven het metselwerk uitsteekt. Alles bij alles mag doen verwachten, dat er nog heel wat voetstappen op de Schip brug zullen gezet moeten worden, nog tal- looze rij- en voertuigen er over zullen pas- seeren eer de Kanaalbrug weer op haar plaats ligt. Vooral voor te zware bussen en vrachtauto's is de huidige toestand niet aangenaam, maar de verbetering zal later zooveel te beter zijn. DEKLADING AANGESPOELD. In den loop van gisteren dreven hier vlak voor de kust een groot aantal balen stroo voorbij, terwijl vele van deze balen op het strand spoelden. Deze bleken af komstig te zijn van het motorschip „Aart Willemina", welk schip Maandagavond in de haven van Breskens den deklast heeft verspeeld, waarbij helaas de schipper is verdronken. Daar het stroo door het zeewater waar deloos was geworden, werd het niet op- gevischt. DALENDE WERKLOOSHEID. De daling der werkloosheid in onze ge meente bleef voortduren, zoodat er deze week 462 werkzoekenden stonden inge schreven, tegen de vorige week 496. In de werkverschaffing werden geplaatst 125 personen, waarvan 31 in de plantsoenen. SOEBURG. Maandag hield de pl. afdee- ling van den B.V.L. alhier haar jaarver gadering. De burgemeester had wegens ver blijf elders, bericht van verhindering gege ven. De wnd. voorzitter, wethouder Cysouw, opende de vergadering en verwelkomde de aanwezige dames en heeren. Besloten werd voortaan ook des winters te schieten. Mededeeling werd gedaan van groote landstormsamenkomsten te Vlissingen op 26 Januari en te Middelburg op 10 Februari, waarvoor de afdeeling werd uitgenoodigd. De heer Eckhardt uit Goes hield daarna een propagandarede. De voorzitter verzocht de landstormers op de a.s. vergadering van de Oranjever- eeniging aanwezig te willen zijn, om als B.V.L. ook mee te werken aan een geschenk voor het nieuwe raadhuis. Na het zingen van het le en 6e couplet van het Wilhelmus, sloot de voorzitter de vergadering. ELLEWOUDSDIJK. Maandag jl. mocht de heer Oosthoek, besteller der P.T.T. al hier den dag herdenken, dat hij 25 jaar aan de Posterijen was verbonden. In den loop van den dag kwam de directeur van het postkantoor te Goes den jubilaris ge- lukwenschen. Collega's uit de omliggende gemeenten boden den heer Oosthoek een fraaien mand met bloemen aan. OUDELANDE. Het hulppostkantoor al hier is omgezet in een poststation. Tot kan toorhoudster is aangesteld mej. J. de Smit. heer Griddle. „De morgen zal hem niet meer tot leven brengen. Dat is precies zoo Hij hield op, toen Beryl Haines bij hen kwam. Ze was stilletjes weggeslopen dade lijk toen het gezelschap in de conversatie zaal was aangekomen. „En vroeg Leonard, zich snel tot haar wendende. Zij schudde het hoofd. „Hjj is nog niet te rug", zei ze. „Het het ziet er een beetje beroerd uit, is het niet?" „Wanneer u bedoelt, dat er eenig ver band zou bestaan tusschen de verdwijning van uw broer en den vermoorden man op het wrak begon mijnheer Griddle, maar ze viel hem met eenige heftigheid in de rede. „Ik bedoel heelemaal niet zoo iets, mijn heer Griddle", riep ze uit. „Die gedachte is te belachelijk om er over te denken. Wat ik bedoelde was, dat het beroerd was, dat hij nog altijd weg is, nu ik had gehoopt hem hier te zullen vinden". Haar stem trilde eenigszins en Jessica wendde zich met een sympathiek gebaar tot haar. Haar eigen verdriet stond haar te na, dan dat ze ongevoelig kon zijn voor dat van Beryl. Hij zal waarschijnlijk wel gauw terug zijn, juffrouw Haines", zei ze. „We kunnen opblijven en op hem wachten, als u dat wilt". „Ja, we zullen allemaal opblijven", riep mijnheer Griddle uit. „Misschien zou juf rouw Fyne wat thee kunnen zetten?" Maar Leonard verbaasde het gezelschap door het idee plotseling af te keuren. Wat VERKOUDHEID BRONCHITIS Sedert meer dan 30 jaar wordt Siroop Famel door doktoren gewaardeerd als een betrouw baar geneesmiddel ter bestrij ding van aandoeningen der ademhalingsorganen SIROOP Kleine flacon f 1.15 Groote flacon f 1.90 (Ingez. Meded.) In een onder voorzitterschap van den heer J. A. van Rompu gehouden commisso riale vergadering van de Kamer van Koop handel te Terneuzen werd benoemd tot be stuurslid der Vereeniging van Kamers, uit de afdeeling kleinbedrijf, de heer J. M. Og- gel, voorzitter der afdeeling kleinbedrijf, die tevens werd aangewezen als lid der commissie van bijstand voor het Econo misch Instituut voor den Middenstand, voor de periode 1 Januari 193831 December 1940. Besloten werd door mede-onderteekening van de desbetreffende adressen steun te verleenen aan de algenmeene actie der Ka mers tot verkrijgen eener wettelijke beteu geling van het cadeaustelsel, inzake eene wijziging der Warenwet, het innen van kleine vorderingen en ter zake van een re geling van het Handelsonderwijs aan de H.B.S.-A. In verband met het teleurstellend ant woord, dat de Kamer van Ged. Staten, als beheerders van den Provincialen Stoom- bootdienst op de Wester-Schelde ontving, over het verstrekken van retourkaarten voor de spoorwegen op de veerbooten van dien dienst, werd besloten zich nader tot ge noemd college te wenden, met verzoek, op de nader aangevoerde gronden hun stand punt te willen herzien. Naar aanleiding van een ingekomen klacht richtte de kamer zich tot den Inspec teur der P.T.T. te Middelburg met een ver zoek om verbetering in de toezending der post voor Sas van Gent voor de eerste be stelling, aangezien het late uur waarop de ze postzending ter beschikking der geadres seerden komt, een groot bezwaar oplevert voor de daar gevestigde industrieën. Dat be zwaar ontstaat door de belemmeringen die het vervoer der post in de wintermaanden blijkt te ondervinden. Door verschillende leden werd bepleit om pogingen aan te wenden om de post voor Zeeuwsch-Vlaanderen via het vaste land over België toegezonden te krijgen, doch door het bureau moest dit worden ontra den, omdat bij pogingen die vroeger in die richting werden aangewend^ overtuigend gebleken is, dat men dit vanwege het hoofd bestuur niet wenscht en dat daartoe slechts in uitersten nood zou worden overgegaan. Al wordt thans door mist en andere ongun stige weersomstandigheden wel eens eenige vertraging ondervonden, zoo is er toch, in vergelijking met de vroegere regeling, over de ontvangst van de postzendingen niet te klagen. Aangezien het bij de kamer sinds de reor ganisatie in gebruik zijnde gebouw in ver band met de zeer toegenomen werkzaamhe den der kamer en de als gevolg daarvan noodzakelijke uitbreiding van personeel en archiefruimte reeds sinds geruimen tijd on voldoende ruimte biedt, heeft de kamer zich beraden hoe daarin behoorde te worden voorzien. Zij besloot over te gaan tot het stichten van een nieuw kantoorgebouw be rekend op de bestaande en in de naaste toekomst te verwachten behoeften, en voor het maken van een ontwerp een prijsvraag uit te schrijven onder de in Zeeuwsch- Vlaanderen gevestigde architecten. Het pro gramma der prijsvraag is inmiddels ver schenen. De begrooting voor 1939 werd vastgesteld op een eindcijfer van 12.157. De subsidies werden verleend als in 1938. kunnen we tenslotte doen, vroeg hjj. Guy Haines zal wel terugkomen, wanneer het hem goeddunkt en wij zouden er allemaal doodmoe van worden als wij nog langer op bleven^'Napoleon ondersteunde Leonard, alleen omdat hij veronderstelde, dat dit van hem verwacht werd. Morley voelde veel voor zijn bed en toen de twee meisjes een blik hadden opgevangen van Leonard Sef- ton en iets begrepen van zijn vage bedoe lingen, stemden zij toe, dat rusten het eenig juiste was. Onderweg naar boven richtte Beryl het echter zoo in, dat zij Leonard een paar woorden kon toefluisteren. „Wat moet er met Guy gebeuren", vroeg zij. „Ik wilde de zaak liever niet laten, zoo als zij nu is". „Het zal niet verkeerder gaan, dan het al is", antwoordde Leonard. „De politie zal binnen een uur gewaarschuwd zijn". „Maar ik dacht, dat u zei „Ja, ik weet wel wat ik gezegd heb. Dat was alleen, omdat ik niet wilde, dat ieder een wist, dat ik naar de politie zal gaan". „Ik begrijp het", zei Beryl, terwijl ze naar mijnheer Griddle keek, die hen voor ging. „Hebt u het aan juffrouw Fyne ver teld?" „Neen, daartoe had ik nog geen gelegen heid. En ik geloof ook niet, dat ik het haar zal vertellen. Het zou haar alleen nog maar meer in de war brengen (Werdt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 5