"AKKERTJE BUITENLAND. De Pestvogel. INGEZONDEN STUKKEN. VLISSINGEN. De schipbreuk op de Noordzee Beslag op het Italiaansche schip gelegd. Waarborg som van 180.000 geëischt. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREH W.D. DE DOMINICAANSCHE REPUBLIEK BEREID JOODSCHE VLUCHTELINGEN OP TE NEMEN. BELGIë. DUITSCHLAND CREDIET VOOR TURKIJE. ENGELAND, MEXICO. POLEN. MARKTBERICHTEN. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Neem dadelijk 'n als Ge U grieperig voelt Wacht niet totdat die besmetting de overhand krijgt. Ga naar bed en neem nog 'n "Akkertje". Die griep zet dan niet door en morgen zijt ge weer „fit". Per koker van 13 stuks - 12 stuivers. Per doos van 2 stuks - 2 stuivers. RADIO-PROGRAMMA. AGENDA. Elec. Drukkerij G, W. den Boer, M'kurf DE ST. JACOBUSKERK WORDT GESLOOPT. De St. Jacobuskerk aan den Steenen Beer, welke ongeveer 80 jaar als parochie kerk dienst heeft gedaan, zal, nu zij door de uitbreiding van de O.L. Vrouwekerk aan den Singel overbodig is'geworden, gesloopt worden. De inventaris werd benut voor de vergroote kerk aan den Singel en de nieu we St. Martinuskerk te Soeburg. Over enkele weken zal het oude stads beeld van den Steenen Beer dus een geheel ander aanzien hebben gekregen. De* aanvaring welke Zondagmorgen op de Noordzee heeft plaats gehad tusschen het Engelsche stoomschip ,,Contifer" en het Italiaansche stoomschip „Monte Santo", waarbij eerstgenoemd schip is gezonken, doch waarbij de 9 opvarenden zijn gered en Zondagavond door de „Monte Santo" te Vlissingen aan land zijn gezet, blijkt voor het Italiaansche schip nog onaangename ge volgen te hebben. Zooals bekend, heeft dit schip schade be komen onder de waterlijn, welke schade eerst moest onderzocht worden, alvorens het schip de reis naar Italië kon vervolgen, waarom het schip op de reede van Vlis singen ten anker ging. Van dit oponthoud heeft de reederij van de „Contifer" gebruik gemaakt om beslag op de „Monte Santo" te laten leggen. De reederij eischt een cautiestelling van 180.000 gulden. Maandagmiddag zijn wij in de gelegen heid geweest om bij deze beslaglegging te genwoordig te zijn. Mr. Dieleman uit Mid delburg, twee deurwaarders, een ambtenaar van het gerechtshof te Middelburg en twee manschappen van de Kon. marechaussée, scheepten zich in op de Belgische sleepboot „Goliath". Tevoren waren twee sleepbooten uit Terneuzen vertrokken om de „Monte Santo" naar de binnenhaven te sleepen. Nauwelijks was de „Goliath" de haven uit, of de sleepboot danste op de hooge gol ven, waardoor al spoedig eenige landrotten het te kwaad kregen. Toen wij in de na bijheid van het schip kwamen, bleek de zee zoo ruw te zijn, dat de kapitein van de „Goliath" zijn schip niet langszij durfde te brengen, uit vrees brokken te maken. Daar om werd er gewacht op de sleepbooten uit Terneuzen, die na eenigen tijd ter plaatse verschenen. Wij gingen toen over op de Belgische sleepboot „John P. Best", welke boot kleiner is dan de „Goliath". Het ge lukte om met deze sleepboot aan de leizijde van de „Monte Santo" te komen, waarop de gerechtsdienaren aan boord klommen, om beslag te leggen. De kapitein van het Italiaansche schip weigerde zijn schip naar binnen te laten gaan. Na veel onderhande len zou hij telefonisch aan zijn reederij te Genua verzoeken de verlangde cautie te storten, waarop de advocaat zich naar den wal heeft begeven. De beide deurwaarders met de politiemannen bleven echter aan boord. In dien tusschentijd was ook een scheepsexpert aan boord gekomen, om de schade van het schip op te nemen. Hoewel de „Monte Santo" uiterlijk geen sporen van beschadiging vertoont, bleek de boeg onder de waterlijn over een lengte van ruim 2 meter gescheurd te zijn, zoodat het water de voorpiek binnenstroomde. Volgens dezen expert zal het schip geen certificaat van zeewaardigheid verkrijgen, alvorens dit lek is gedicht, met welke voorloopige reparatie minstens twee dagen gemoeid zijn. Wordt de verlangde waarborgsom van 180.000 door de reederij van het schip niet gestort, dan zal een grootere politiemacht naar het schip vertrekken, om den kapitein te dwin gen zijn schip op de haven te brengen. Naar wij echter Maandagavond laat nog vernamen, zijn de twee sleepbooten naar Terneuzen teruggekeeïd. Twee deurwaar ders en twee marechaussees zijn dhn boord gebleven. De onderhandelingen duren nog voort, doch daar het schip geen certificaat van zeewaardigheid bezit, bestaat er weinig kans voor ontsnapping. AAGTEKERKE. De diaconie van de Ned. Herv. Gemeente heeft het bouwen van een onderwijzerswoning onderhands gegund aan, den heer C. Minderhoud Sz., timmerman alhier. SCHORE. De marechaussée C. Francke, eerder alhier, slaagde te Apeldoorn voor het examen van wachtmeester en is overge plaatst naar de brigade te Hansweerd; de marechaussée A. de Jong is van Koewacht terug geplaatst bij evengemelde brigade. BRESKENS. Zaterdagavond gaf OKW (oüd kweekelingen vereeniging) een uit voering in Sumajo. Voor de pauze werden onder leiding van den heer C. Schijve, muziek- en zangnummers uitgevoerd. Een trombone-solo en een trompet-solo wer den goed gespeeld. De voordracht: „Een aevend mi tegenspoed" werd heel goed voorgedragen. Na de pauze heeft het publiek genoten van een Kadzandsch spel, geschreven door den heer Schijve: „De Serenoade." Toen de heer Schijve in zijn slotwoord zei dat OKW volgend jaar weer te Bres- kens hoopte op te treden werd deze me- dedeeling met een geweldig applaus ont vangen. De zaal was geheel bezet. SLUIS. Het ongeveer 7-jarig zoontje van den meubelmakersknecht V. alhier, had het ongeluk bij het spelen op het schoolplein met zijn rechterarm tegen een muur te loo- pen, waardoor dit lichaamsdeel op twee plaatsen brak. Dokter Staal verleende de eerste geneeskundige hulp, waarna het ventje ter onderzoek naar Oostburg werd gebracht. Zoodra de werkzaamheden t.w. de vernieuwing van een groot gedeelte van de Hoogstraat een einde zullen hebben geno men, komt er een nieuw werkverschaf fingsobject. Ongeveer begin Februari zal n.l. een begin worden gemaakt met het aanleggen van een nieuw zwembassin. Reuter meldt uit Londen: De regeering van de West-Indische repu bliek Dominica zal zich wellicht, in overleg met de intergouvernementeele vluchtelin- gencommissie, bereid verklaren, 100.000 Joodsche vluchtelingen uit Europa op te ne men. De Dominicaansche consul-generaal te Londen, Sharles, heeft de Dominicaansche regeering voorstellen inzake een dergelijke regeling doen toekomen. Nader wordt gemeld, dat de regeering der Dominicaansche republiek haar toe stemming reeds heeft gegeven. VREESELIJK VERKEERSONGELUK TE ANTWERPEN. In de lange Scholierstraat te Antwerpen was de slager G. B. bezig leeren autorij den. Op zeker oogenblik was hij zijn voer tuig niet meer den baas en het kwam in groote vaart op het trottoir terecht, waar twee zevenjarige knaapjes aan het spelen waren. Beide werden met groote kracht tusschen de auto en den gevelmuur geplet- terd. Het eene jongetje was op den slag dood. Het andere werd een arm afgerukt en is kort daarop overleden. De slager is gearresteerd. EEN COSMOPOLITISCHE GEMEENTE. Bij de gehouden jaarlijksche telling der bevolking in België is gebleken, dat in de ruim 3000 zielen tellende gemeente Denain, slechts 421 Belgen wonen. De rest zijn vreemdelingen, n.l. 2542 Polen, 17 Portu- geezen, 12 Roemenen, 38 Russen, 11 Joe- goeslaven, 12 Zwitsers, 36 Tsjechen, 22 Duitschers, 10 Amerikanen, 14 Engelschen, 24 Spanjaarden, 11 Nederlanders, 9 Honga ren, 259 Italianen, 6 Luxemburgers en 14 Marokkanen. De Hongaarsche minister van buitenlandsche zaken te Berlijn. Gistermiddag heeft de Duitsche minister van buitenlandsche zaken, Von Ribbentrop, in tegenwoordigheid van den Hongaarschen minister van buitenlandsche zaken, graaf Csaky, ontvangen. De besprekingen, welke twee uur duurden, werden in zeer harte lij ken geest gevoerd. Vooral werd gesproken over de betrekkingen tusschen Duitschland en Hongarije. Onderhoud met den Führer. Nader wordt gemeld: Gistermiddag heeft de Führer, in tegen woordigheid van den minister van buiten landsche zaken, Von Ribbentrop, den Hon gaarschen minister van buitenlandsche za ken, graaf Csaky, in audiëntie ontvangen. Dit is hét eerste bezoek van een buitenland- schen minister aan de nieuwe rijkskansela rij- Ten aanzien van de besprekingen tus schen Von Ribbentrop en graaf Csaky wordt van semi-officieele Duitsche zijde ge meld, dat het geheel van de betrekkingen tusschen Duitschland en Hongarije ter spra ke is gekomen. Een hechte basis is gelegd voor deze betrekkingen, zoowel door de op lossing van de vraagstukken, welke in ver band staan met het Tsjechoslovaaksche probleem, als door den wil van de Hongaar sche regeering de betrekkingen tot Duitsch land en Italië op vriendschappelijke wijze te verbeteren. Het toetreden van Hongarije tot het anti-komintern-verdrag heeft reeds getoond, dat Hongarije zich in politiek op zicht schaart naast de as RomeBerlijn en den driehoek BerlijnRomeTokio in de bestrijding van de vernielende kracht van het Komintern. De algemeene basis voor de betrekkingen tusschen Duitschland en Hon garije is een waarborg, dat ook de vraag stukken, welke beide landen onmiddellijk betreffen, in dezen geest zullen worden be handeld, welke ontspruit aan de nauwe ver bondenheid van beide landen. Gister is te Berlijn een credietovereen- komst geteekend tusschen de Duitsche re geering en een Turksche delegatie. De Duit sche regeering kent daarbij een crediet van 150 millioen marken toe aan Turkije, be stemd voor den aankoop van Duitsche pro ducten. DE BESPREKINGEN VAN RUBLEE OVER DE JOODSCHE EMIGRATIE. Er komt schot in. Naar Reuter meent te weten, maken de besprekingen, welke Rublee te Berlijn voert over de Joodsche emigratie veelbelovende vorderingen. Zij zijn thans gekomen in het stadium der technische besprekingen met de Duitsche deskundigen, welke waarschijn lijk tot in het midden der week zullen du ren, waarna een nieuwe voltallige bijeen komst zal worden gehouden. Men meent te weten, dat de Duitschers definitief bereid gebleken zijn, tot overeen stemming te geraken en er is reden om aan te nemen, dat Schacht zelf niet ontevreden is. Het geheele plan zou thans op meer be scheiden schaal zijn dan eerst door Schacht werd voorgesteld. TREILER MET ALLE OPVARENDEN VERGAAN. Voor de kust van Aberdeenshire is gis teravond een treiler vergaan en de negen of tien man, die zich aan boord bevonden, zijn naar men vreest allen verdronken. BOUW VAN BOMVRIJE SCHUIL PLAATSEN VOOR DE BURGERBEVOLKING. Naar medegedeeld wordt, heeft het mi nisterie van binnenlandsche zaken thans de eerste order gegeven op 120.000 ton stalen platen en andere benoodigdheden voor den bouw van 400,000 eenvormige schuilplaatsen tegen granaatscherven en vallend puin. Nieuwe orders zullen volgen. Naar men weet heeft minister Ander son kortgeleden medegedeeld, dat de re geering bomvrije schuilplaatsen voor de burgerbevolking zou laten aanleggen. BANDIETEN PLUNDEREN EEN DORP. Een troep bandieten heeft het dorp Cuetzalan in het Noorden van den staat Puebla aangevallen. Na een gevecht van een uur dwongen zij de bevolking te Uit de arctische gebieden bereiken ons in herfst en winter verschillende belangwek kende vogels. Een daarvan is de pestvogel (Bombycilla garrulus). Afgezien van het feit, dat al heel lang geleden de pestvogel eens twee jaren achtereen in de buurt van Haarlem heeft overzomerd, terwijl de aan wezigheid van den vogel hier te lande ook een enkele maal begin September is vast gesteld en tevens Octoberwaarnemingen bekend zijn, kan men feitelijk pas op ont moetingen met pestvogels rekenen in de maanden November tot en met Februari (Maartobservaties zijn zeldzaam.) Het woord rekenen, dat zooeven uit onze pen vloeide, is echter, op den keper beschouwd, niet heelemaal nauwkeurig, omdat er juist in het gedrag van de pestvogels iets onbe rekenbaars schuilt; soms komen zij plotse ling in massa's opdagen, soms zie je ze in jaren niet of nauwelijks. Omtrent de reden van hun verplaatsing, die meermalen een invasiekarakter draagt, tast men nog eenigszins in het duister. Som migen beweren, dat men bij Bombycilla garrulus met normalen trek heeft te doen, waarvan de intensiteit en de omvang be- invloed worden door tekort aan voedsel in de broedgebieden. Neen, zeggen anderen, pestvogelmigratie vindt ook wel plaats, wanneer er in het geboorteland van de vo gels de poolcirkelstreken, niet in de laat ste plaats Lapland bessen in overvloed voorhanden zijn. Hoe dit zij, de pestvogels zijn ten onzent ongeregelde verschijningen, bovendien doet zich meermalen het geval voor dat zij in gewesten, Zuidelijk ten op zichte van ons land gelegen, blijven hangen dan wel ten Oesten van onze grenspalen in groote scharen passeeren. Aan den anderen kant reizen zij soms dermate Westelijk, dat zij zelfs in Engeland terechtkomen. In onze ornithologische litteratuur staat menig Nederlandsch pestvogeljaar opge- teekend, zonder dat de verschijning der vo gels met het uitbreken van pest vergezeld ging. Toch geloofde men in vroeger ja ren, dat de vogels de aankondigers of de overbrengers waren van de gevreesde ziek te. Misschien heeft de vogel zijn onbillijken naam te danken aan het feit, dat een in vasie toevallig eens samenviel met een epi demie. In den naam sneeuwvogel, waarin gezinspeeld wordt op zijn optreden in den winter, komt in elk geval heel wat meer welwillendheid tot uiting. Zoo'n pestvogel, die niet veel kleiner is dan een spreeuw en die ook vliegt in den trant van laatstgenoemden vogel, is een prachtig dier, dat 's zomers en 's winters gelijk gekleed gaat. Behalve pooten en sna vel zijn kin, keel en oogstreep zwart, ter wijl de kop, die een flinken kuif draagt, overigens een mengeling te aanschouwen geeft van rose- en kastanjebruin. De bo- vendeelen zijn overwegend grijs-bruin, ter wijl de onderzijde wordt gekenmerkt door een rose-achtig grijs, dat naar den buik toe in een aschgrauwe tint overgaat. Op den donkeren vleugel kunnen twee witte spie gels worden vastgesteld, die hun ontstaan hebben te danken aan het feit, dat de vleu- geldekveeren witgepunt zijn en ook de groo te slagpennen blank zijn gevlekt. Twee ver rassende kleuren somden wij echter nog niet op: het scharlakenrood van de einden der kleine slagpennen en het citroengeel, dat men zoowel aan de buitenvlag der groote slagpennen als aan de uiteinden der staartpennen kan opmerken. Bovendien treedt bij bejaarde mannetjes het verschijn sel op, dat ook het staarteinde koraalrood is geteekend. Aan de lakroode aanhangsels heeft de vogel den Engelschen naam wax- wining te danken, terwijl Bombycilla wijst op het zijde-aehtige karakter van het geve- derte: het Duitsche woord Seidenschwanz, dat voor den vogel wordt gebruikt, is dan ook een letterlijke vertaling van Bombycil la. Andere benamingen, waaronder de vo gel bekend staat, zijn: wijnstaart, zijde- staart, zwarte mantel, lakvogel, beemer. Dit laatste woord komt ons voor een ver bastering te zijn van Böhmer (vergelijk den Franschen naam voor den vogel: jaseur de Bohème). De Friezen vertaalden op hun beurt enkele van deze namen: pestfügel, lakfügel, sidestirt. De wijfjes zijn aanmerkelijk doffer en doordat haar schedelveeren korter zijn, kunnen zij niet zoo'n hoogen kuif opzetten als de mannetjes; ook het zwart van den keel is bij haar niet zoo uitgebreid. De pestvogels vergemakkelijken de waar neming ten zeerste, daar men tot heel dicht bij die tamme zijdestaarten kan komen. Zij mijden de menschen en hun doening geens zins. Integendeel: waar dezen allerlei bes- dragende heesters hebben geplant, kan men hen vinden. Zij zijn namelijk veriot op al lerlei bessen: van dwergmispels, berberis, kamperfoelie, hulst, Geldersche roos, lijster bes, meidoorn, egelantier. Ook mistletoe- bessen lusten zij graag, maar die komen, behalve hier en daar in Limburg, in ons land niet zoo bijster veel voor, daar Viscum een kalkminnende plant van het Neder- landsche krijtdistrict is. Over het algemeen zijn de pestvogels nogal stille klanten; soms laten zij een kla ren, weiluidenden kreet hooren, die als een trillerend sirr-ir-ir-irre klinkt. Er zit wel iets in van het geluid der pimpeltjes. Wat het broeden betreft, geven de pest- vluchten. Het dorp werd in brand gesto ken en door de bandieten geplunderd ter wijl verscheidene inwoners vermoord wer den. ONGEREGELDHEDEN IN DE OEKRAÏNE. Uit Brzezany wordt gemeld, dat op 14 Januari in Urman, in het district Brzeza ny, een groep Oekrainsche jongelieden den chauffeur heeft aangevallen van een auto van het gemeentebestuur van Brzezany. De chaufefur trok zijn revolver ter ver dediging en doodde een zijner aanvallers. De aanvallers en de volksmenigte gingen toen over tot het kapotslaan van de ruiten der plaatselijke school, waarbij zij een agressieve houding aannamen tegenover de politieagenten, die ter plaatse versche nen waren. De politie was gedwongen van de wa pens gebruik te maken. Daarbij werdne eenige personen licht gewond. vogels de voorkeur aan moerassige bos- schen in het hooge Noorden, waar zij met behulp van takjes, grassen en allerhande mossoorten een nest samenstellen, waarvan de binnenbekleeding meermalen bestaat uit veeren, plantenpluis en haren ^an lemmin gen, sneeuwhazen en rendieren. Het vier- tot zeventallige legsel, waar van de eieren, zoowel wat vorm als grootte betreft, ten zeerste uiteen kunnen loopen, heeft meestal de eene of andere grijze tint. Tegen dit schaalfond teekenen zich maar enkele zwarte of donkerbruine vlekjes af. Het is in de maanden Juni en Juli, dat de eieren worden bebroed, maar met betrek king tot den duur van den broedtijd be staan nog onzekerheden, terwijl men er ook nog over in het ongewisse verkeert, of het wijfje alleen broedt, dan wel hierin wordt bijgestaan door het mannetje. Tachtig jaar geleden wist men van het doen en laten der vogels in hun broedgebied nog heelemaal niets af en was het zelfs nog niet bekend hoe de eieren eruit zagen. Tal van expedities zijn ondernomen om het pestvogelmysterie op te lossen, doch pas in de jaren 18561858 slaagde de Engelsch- man John Willey, een vermogend vogel vriend, erin de nesten met eieren op te spo ren en achter de geheimen van het voort- plantingsleven der lakstaarten te komen. Rinke Tolman. PRIJZEN KUNSTMESTSTOFFEN. Met belangstelling heb ik in Uw Cou rant van 12 dezer Uw verweer gelezen te gen de uitlating van den Secretaris-Pen ningmeester der Landbouw-vereeniging te Kapelle. Allereerst heb ik gelezen in Uw blad van 31 Dec. de uitslag der aanbeste ding van kunstmeststoffen te Kapelle, en de daarin vermelde prijzen interesseeren ons als landbouwers. Wat of nu een be stuurslid van die Vereeniging er bezwaar tegen kan hebben dat die prijzen worden gepubliceerd, dit is mij een raadsel, want dit is toch een groot boerenbelang om den prijs van een artikel te weten, of dit nu Uien, aardappels of kunstmest is, produc ten der veiling worden toch ook gepubli ceerd. Mij persoonlijk heeft die vermelding veel genoegen gedaan, daar ik zelf lid ben van een Vereeniging die zijn kunstmest stoffen niet aanbesteedt, doch koopt bij de coöperatie, waardoor het niet mogelijk is om aan te toonen dat werkelijk tegen den laagst mogelijken prijs is gekocht. Dit blijkt ook voldoende uit den prijs dien wij het voorgaande jaar hebben moeten be talen door aan te koopen van de coöpera tie tegen over degenen, die hun kunstmest hebben aanbesteed en indien ik nu de prij zen van Kapelle eens ga vergelijken met de prijzen die. ik nu heb moeten en nog zal moeten betalen oor mijn kunstmest voor dit seizoen, dan blijkt mij dat toch mijn vereeniging veel duurder uit is als de leden der vereeniging te Kapelle, zelfs indien dan bij deze laatste nog wat vracht kosten komen. Mijnheer de Redacteur, ik van mijn kant, zou, indien ik bestuurslid was van de vereeniging te Kapelle, er prijs opstel len dat de prijzen werden gepubliceerd, daar hierdoor wordt aangetoond, dat door het bestuur wel op de meest voor- deelige wijze, door middel van aanbeste ding, wordt aangekocht. Een Landbouwer te Waarde. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Te bevragen aan het Bureau van Politie te Middelburg des Dinsdag, Donderdags en Zaterdags van 6 tot 8 uur n.m,een heeren handschoen. Bij vinders.' kinderhandschoen, mej. Flip- se, Oude Vliss.weg 13; parapluie, K. Kuis, Kapoenstr. 11; portemonnaie met inhoud, Café P. Minderhout, Gravenstr. 21; insigne v.e. gymnastiekvereniging, Huijssoon, Varkensmarkt 15; trouwring, A. F. Huis man, Pluimstraat 2; radiateurdop, M. Nor- tier, Breestraat 4; boodschaptasch, H. Ja- cobse, Nieuwstraat 2j rijwielbelastingmerk, Stien de Vries, Dam 28; bril in étui, J. J. de Muijnck, gem. veldwachter, Sint-Lau- rens; hond (fox), Cornelisse, K. Delft 27; portemonniae met inhoud, concierge Mu seum, Wagenaarstraat; motorhandschoen, L. Joosse, Oude Vliss.weg E 387, Koude- lcerke; sigarettenpijpje, Geldof, Gortstraat 73; wollen muts, R. Nonnekes, NadorsTweg 32' hondenpenning no. 23, Jopie Huisman, Pluimstraat 2; kinderhoedje, Vendeville, Veersche weg 38; pakje inh. kwast en bor stel, Joosse, Jac. Catsstr. 52; damesvulpen, J. Joosse, Hoogstraat 5; rijwielbelasting- merk, mej. Schrier, Singelstr. 42; man- chetteknoop, mej. Overwijk, Singelstr. 42; beenpjjp, A. de Visser, Oude Vliss.weg 75; rijwielbelastingmerk, A. de Visser, Oude Vliss.weg 75; kinderhandschoen, J. Gel- jon, Oude Vliss.weg 9; dames portemon naie, W. Verdonk, Heerenstr. 20; boeren- knoop, manchetteknoop, J. den Boes, Lom- bardstr. 10; beenkap, P. Burgs, Beenhou- werssingel 25; rijwielbelastingmerk, koste loos, P. Gillissen, Noordweg A 6, Sint-Lau- rens; paar dameshandschoenen, P. J. van Giesen, Korte Delft; twee stel bretels en een rijwielbelastingmerk, gem. veldwachter Nieuw- en Siiit-Joosland. Goes, 16 Jan. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groenten. Breekpeen 33.50, Koolrapen 1.50, Spruiten 1215, Uien 2— 3.50, Roode kool 1.502, Prei 4—5.50, Wit lof 1516, drielingen 2.50, per 100 kg. Knol selderij 11.50 per 100 stuks. Diversen: BI. druiven 2526, p. 100 kg. Hulst, 16 Jan. Aanvoer ruim, handel goed. Gerst 8—8.15, rogge 7.60—7.80, haver 6.106.40, erwten 9.5010.10, bruine boonen 3537, lijnzaad 89.50. MA 30 Jan. v.m. 11 uur door B. en W. van Krabbendijke: 't bouwen van 10 arbeiderswoningen met schuurtje en bek. werk. Zie Midd.b. Crt. 7 Jan. '39. (Ingez. Meded.) WOENSDAG 18 JANUARI. HILVERSUM I 1875 EN 301.5 M- VARA-Uitz. 10,00—10,20 vm, VPRO. 6,30 —7,00 RVU. 7,30—8,00 VPRO. 8,00 Gram. 8,05 Esmeralda. (Om 8,16 Ber.) 8,30 Gram. 9,30 Causerie. 10,00 Mor genwijding. 10,20 Progr. voor Arbeiders in Continubedr. 11.40 Voor de werkloozen. 12,00 Gram. (Om 12,15 Ber.) 1,001,45 VARA-ork. 2,00 Voor de vrouw. 3,15 Voor de kinderen. 5,30 Gram. 6,00 Orgelspel. 6,28 Ber. 6,30 Causerie, 7,00 VARA-Kalender. 7,05 Gelukwenschen. 7,10 Koorconc. 7,30 Cyclus. 8,00 Ber. ANP. 8,15 Voor schakers. 8.iö VARA-ork. m.m.v. soliste. 9.00 Radio- tooneel. 10,00 Ber. ANP. 10,10 Mignon. 10,45 Gram. 11,00 Ramblers. 11,30—12,00 Gram. HILVERSUM H 415,5 M. NCRV-Uitz. 6,307,00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8,00 Schriftlezing, meditatie. 8,15 Ber., gram. (9,309,45 Gelukwenschen). 10,30 Morgendienst. 11,00 Gram. 11,15 Ensemble v. d. Horst. 12,00 Ber. 12,15 Gram. 12,45 Verv. conc. en gram. 2,00 Orgelspel. 3,00 Chr. Lectuur. 3,30 Haagsch Klavierkwar tet en gram. 4,45 Felicitaties. 5,00 Voor de jeugd. 5.45 Gram. 6.00 Causerie namens den Chr.- Middenstandsbond. 6,15 Gram,, ber. 6,30 Taalles en causerie. 7,00 Ber. 7,15 Voor postzegelverzamelaars, 7,45 Causerie. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Utrechtsch Sted Ork. en solist. 9.00 Declamatie. 9.45 Vedelaars. 10.00 Ber. ANP., actueel halfuur. 10.30 Verv. conc. (10,4511,00 Gymnastiekles). 11,25 Gram. 11,5012,00 Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11,25 Gram, 12,05 Orgelspel. 12,35 Schotsche zangers. 1,00 Duetten. 1,20 Dansmuz. (gr. pl.) 2,00 De clamatie. 2,20 Philip Whiteway-ensemble. 2,50 Maandoverz. 3,20 Gram, 3,50 Jack Wilson and his Versatile Five. 4,205,10 Vesper. 5,20 Gram. 5,40 Jack Payne's Band. 6,20 Ber. 6,40 Bioscooporgelconc. 7,05 Williamson's ensemble. 7,50 Zang. 8,05 Actueel overz. 8,35 Symphonie-orkest, koor en solisten. 9,10 Ber. 9,32 Verv. conc. 10,45 Cabaret. 11,25 Parijs .maandoverz. 11,40 Flome's Band. 11,5012,20 Swing- muz. (gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. (9,00, 10,00 en 11,20 Gram. 12,30 Zang. 1,05 Gram. 1,25 Locatelli-ork. 1,55 Gram. 2,35 Zang. 2,50 en 3,30 Gram. 3,35 Zang. 3,50 Piano. 4,05 Zang. 5,05 Klarinet-ensemble. 5,25 Can- trelle-ork. 6,35 Harp. 6,50 Gram. 7,50 Pi ano en viool. 8,35 Zang. 8,50 Krettly-kwar- tet, solisten en declamatie. 10,05 Variété. 10,50 en 11,20—11,35 Gram. KEULEN 456 M. 5,50 Rheinische Lan- desork. 7,50 Gram. 11,20 NSDAP-Ork. 12,35 Kleinork. en pianoduo. 1,30 Pop. conc. 2,40 Gram. 3,20 Düsseldorfer Concertork- 6,00 Ork. en soliste. 6,35 Gram. 7,35 Rijksz. „Lied der Ostmarkj" 8,35 Gram. 9,35 Bel gisch „Trio de la Cour". 10,2011,20 Fritz Weber's ork. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 12,20 Gram. 12,50 en 1,30 Ork. 1,502,20 Gram. 5,20 Zang en gram. 5,50 Gram. 6,50 dito. 7,20 Cello en piano. 8,20 en 9,20 Ork. en soliste. 10,5011,20 Gram. 484 m: 12,20 Dansork. 12,50 Ork. 1,30 Verv. van 12,20. 1,502,20 Verv. van 12,50. 5,20 Gram. 5,35 en 6,05 Piano.. 6,35 Gram. 7,05 Zang. 7,35 Gram. 8,20 Radiotooneel met muz. 10,3011,20 Dansork. en solist. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7,35 Zie Keulen. 8,20 Rep. 9,20 Ber. 9,50 Kwar- tetconc. 10,05 Ber. 10,2010,50 Münehens Ork. (opn.) MIDDELBURG. DI 17 Jan WO 18 Jan. 2e Concert concertvereen. Ruth Posselt (viool); Concertz. 20.15 h. GOES BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 13—DO 19 Jan.: „Daar waar mijn Sarie woon" en „De gemaskerde vrouw" 20.00 h. ZO 15 h. matinée. CITY, Midd. VR 13—DO 19 Jan.: „Ver vaagde sporen" en „Brandende dol lars", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 13-DI 17 Jan. „De Stervende Zwaan" en Cassidy kiest partij", 20 h. ZO 15 h. matinée. A1.GEMKEN. WO 18 Jan. Oestertent. te Ierseke; Zaal Nolet. WO 18 Jan. Zanguitv. „Solio Deo Gloria" en Kinderkoor; te Koudekerke; Openb. school 19.30 h.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6