Dampo bij Hoofd- Neus- Keel- en Borstverkoudheid BUITENLANB. AGENDA. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. Ds. Niemöller een gebroken man - scheid te nemen. Na dit zeer korte opont houd, zijn de auto's der Koningin regel recht doorgereden naar den Haag, waar H.M. te kwart voor acht aan het paleis aan het Noordeinde aankwam. Korte napret, Toen de Koningin de Abdij had verlaten, 'stelde het Middelburgsch Muziekkorps zich op en daar achter het bestuur van Uit het VolkVoor het Volk en de andere in de vereenigingen om langs Balans, St. Pieter straat, Giststraat, Dam, Rotterdamsche kaden en alle Kaden, Nieuwe haven, Var- kensmarkt, Gortstraat naar de Markt te marcheeren, waarbij onder -weg de andere muziekgezelschappen en vereenigingen zich aansloten. Op de Markt heeft de heer De Graaf van den pui van het Stadhuis af het woord gericht tot de menigte en in de eerste plaats hartelijk dank gebracht aan de muziekge zelschappen, die direct bereid waren be langloos mede te helpen en aan de vereeni gingen, die zich ook na den zoo laat geda- nen oproep opmaakten om met „Uit het VolkVoor het Volk" hulde te brengen aan H. M. de Koningin, vervolgens aan de politie en tenslotte aan allen, die daar verder aan deelnemen. Spr. wekte op met de muziekgezelschappen, die zich on der hoofdleiding van den heer Caro geza menlijk hadden opgesteld, het Wilhelmus mede te zingen. Een groot aantal aanwezigen heeft daar aan voldaan, waarop de heer De Graaf een krachtig ondersteund „Leve de Koningin" inzette. Middelburg heeft voor de zooveelste maal bewezen als er aanleiding voor is „los" te kunnen komen en tén onrechte wel eens als „stijf" te worden aangemerkt. Een zoo kort te voren aangekondigde uiting daarvan alsnu, hebben wij nog niet medegemaakt, maar ook dan houdt de stad haar goeden naam hoog. Ged. Staten hebben benoemd tot klerk ter Provinciale griffie, A. Risseeuw alhier, thans typist. ARNEMUIDEN. Vrijdag hield de afdee- ling van den B V.L. alhier haar jaarver gadering. De voorzitter de heer Franse opende de bijeenkomst met een welkomst woord tot de talrijke aanwezigen. In het bijzonder sprak hij een woord van wel kom tot den burgemeester van Nieuwland, den burgemeester van Arnemuiden en den secretaris-propagandist der Gewestelijke landstormcommissie. De secretaris der afdeeling las het jaar verslag voor, waaruit bleek, dat de afdee ling zich in een gestadigen vooruitgang mag verheugen. Voor de schietbij- eenkomsten was in het afgeloopen jaar veel animo, terwijl de jaarvergade ring druk werd bezocht. De hr. Harff vertoonde een paar filmp jes over Joegoslavië en Lapland. Deze zeer leerrijke en interessante films wer den met veel belangstelling gevolgd Daarna hield de secretaris-propagandist de heer Eckhardt een 'lezing over de be- teekenis van onsvorstenhuis Uit deze lezing bleek hoe Oranje steeds weer op de bres heeft gestaan voor Nederland. Dit als uitgangspunt nemend moet het ieder rechtgeaard Nederlander licht vallen lid te zijn van den B.V.L of dit instituut te steunen. Een warm applaus volgde op deze rede,. Staande de vergadering gaven zich drie nieuwe leden op. De voorzitter dankte allen die mede hadden gewerkt tot het slagen van dezen avond. Met het zingen van het eerste en zesde couplet van Het Wlihelmus werd de bijeenkomst besloten. RITTEM. De geitenfokvereeniging „Sa menwerking" hield Vrijdagavond haar jaar vergadering. Volgens het verslag van den penningmeester bedroegen de inkomsten over 1938 1750 en de uitgaven 91, goed slot 9. De aftredende bestuursleden werden her kozen. Als bokhouder werd weer voor een jaar benoemd J. A. de Visser. Het dekgeld werd vastgesteld op 0.75. HANSWEERD. Tijdens dikken mist is de goederenboot Amstel 7 op de Ooster- schelde omhoog gevaren en blijven zitten Tegen hoog water is de boot met behulp van het bergingsvaartuig Zeehond vlotge- bracht, waarna het de reis naar Antwer pen heeft voortgezet. In de buitenhaven alhier had een aan varing plaats tusschen de schepen Helena en Neptune. De Helena bekwam zware schade aan het roer en kon de reis niet voortzetten. Vermoedelijk moet de lading hier in een ander schip worden overgesla gen. - Het motorschip Adriana is tijdens dikken mist op de Oosterschelde omhoog gevaren en blijven zitten. Met behulp van de sleepboot Zeehond is het schip tegen hoog water vlot gebracht, waarna het de reis heeft voortgezet. WEMELDINGE. Vrijdagavond gaf de af deeling „Wemeldinge" van den Modernen Landarbeidersbond een gratis filmvoorstel ling in hotel Korstanje. Vertoond werd een teekenfilm, terwijl als hoofdfilm geboden werd: „De drie heilige bronnen". Verder was er een film van het afscheid van den heer Hiemstra. Het geheel werd afgewisseld met zang en met een propaganda-toespraak door den heer Van Rietschoten. De aanwe zigen toonden zich zeer ingenomen met het gebodene. De opkomst had echter wel grooter kunnen zijn. Vrijdagavond kwam de Vereeniging van Varkenshouders alhier voor de 35ste maal in jaarvergadering bijeen. Uit het ver slag van den secretaris bleek dat de ver eeniging per 1 Jan. 1939 30 leden telde, wat een vermindering van 1 lid beteekende. In 3 gevallen werd uitkeering gedaan tot een totaal bedrag van 70 of 90 pet. van de geschatte waarde. De aftredende bestuursleden, de heer W, A. Zuijddijk en Joh. de Groene werden her kozen. Het saldo bedroeg per 1 Jan. 1939 684. Het inleggeld voor nieuwe leden werd bepaald op 5 en 10 pet. van de geschatte waarde der varkens. GESCHENK VAN DEN PAUS AAN DE BRITSCHE MINISTERS. Naar thans eerst vernomen wordt, heeft de Paus aan het einde der audiëntie van Vrijdag, zoowel aan Chamberlain als aan Halifax een groote gouden medaille over handigd, welke geslagen is in het veertien de jaar van zijn pontificaat, en aan de eene zijde de beeltenis draagt van Plus XI zelf, en aan de andere zijde de beeltenissen van de Engelsche martelaren en heiligen John Fisher en Thomas Morus. De Paus zeide dat hij deze medaille, welke de beeltenissen droeg van twee groote Engelschen uit een ander tijdperk, gaarne schonk aan de twee beroemde Engelschen van heden. Beide mi nisters uitten hun erkentelijkheid jegens den Paus voor het kostbare geschenk. FRANKRIJK. DE VLUCHTELINGENKWESTIE. Frankrijk herbergt meer dan 3 millioen vreemdelingen. Minister Bonnet heeft Zaterdag de eerste vergadering van het vluchtelingencomité te Parijs voorgezeten. Hij wees op de noodza kelijkheid de emigranten te helpen en herinnerde er aan, wat Frankrijk de laatste 20 jaar op dit gebied gedaan heeft. Tevens wees hij er op, dat Frankrijk niet op dezelf de wijze kan voortgaan, zonder grootere be hoedzaamheid in acht te nemen. Bonnet vermeldde, dat Frankrijk op het oogenblik 3.200.000 vreemdelingen herbergt en min stens 200.000 vluchtelingen. Geen enkel land, aldus Bonnet, heeft er zooveel opge nomen. Frankrijk herbergt o.a. 75.000 Rus sen, 65.000 Armeniërs, 5.000 bewoners van het Saargebied, eenige duizenden Oosten- rijksche roomsch-Katholieken en minstens 100.000 Duitschers. Tenslotte verklaarde Bonnet: Al blijft de Fransche regeering be reid de vluchtelingen te helpen, zij kan toch niet een bepaalde categorie Franschen, wier bestaansvoorwaarden reeds ernstig in ge vaar gebracht is door het misbruik eener onvoldoende gecontroleerde immigratie, veroordeelen tot achteruitgang en ellende. Het comité besloot subcommissies te benoe men, welke elk een speciaal aspect van het vluchtelingenvraagstuk zullen behandelen. DUITSCHLAND. Een predikant, wiens naam niet genoemd wordt, heeft tijdens een bidstond te Berlijn, die twee uur duurde, ter gelegenheid van den 47sten verjaardag van ds. Niemoeller verklaard, dat diens moed thans gebroken is door de eenzaamheid. De dienst, die ge houden werd in de eigen kerk van Niemoel ler in Dahlem, werd bijgewoond door een aantal predikanten der Belijdeniskerk. Tij dens de preek verklaarde de predikant, dat Niemoeller begin Maart 1938 een vonnis kreeg, dat zijn onmiddellijke invrijh'eidsstel- ling zou moeten beteekenen. Instede daar van werd hij door de Gestapo naar het con centratiekamp van Sachsenhausen bij Ber lin gezonden, waar hij sindsdien is vastge houden. AMERIKAANSCH ZEEMAN VEROORDEELD. Wegens „voorbereiding tot hoog verraad". Een Amerikaansche zeeman van Duitsche afkomst, George Roth, die zes weken ge leden werd gearresteerd, is te Hamburg veroordeeld tot zes maanden gevangenis straf wegens „voorbereiding tot hoogver raad". Roth was matroos aan boord van de „Manhattan". Bij het uitspreken van het vonnis verklaarde de rechter, dat het een mild vonnis was, omdat Roth gehandeld had zonder opzet, toen hij propaganda verspreid de tot het omverwerpen van de regeering. Hij handelde echter zorgeloos, aangezien hij wist, dat communistische literatuur ver boden was. De Amerikaansche consul en vice-consul waren bij het proces tegenwoor dig. De tijd, die Roth reeds in de gevange nis heeft doorgebracht, zal in mindering worden gebracht. HET LOT VAN SCHUSCHNIGG. Havas meldt uit Berlijn: Omtrent het lot van oud-kanselier Schuschnigg is nog niets beslist. Volgens inlichtingen uit Weenen wordt hij nog steeds gevangen gehouden in hotel Metropole, het hoofdkwartier van de Gestapo. Het schijnt dat geen voorbereidingen zijn getroffen om nog gedurende den winter een proces tegen hem te beginnen. In nationaal-socialistische kringen te Weenen wordt verklaard, dat de gezond heidstoestand van Schuschnigg goed is, hoe wel hjj zeer nerveus is. In legitimistische kringen verluidt, dat de oud-kanselier geweigerd heeft zijn vrijlating te aanvaarden, welke hem werd aangebo den toen zijn vroegere medewerkers uit Dachau werden vrijgelaten. ENGELAND CHAMBERLAIN WEER THUIS. Minister-president Chamberlain kwam Zondag te Londen aan van zijn bezoek aan Rome. Hij werd door een menigte van ver scheidene duizenden personen bij het Vic- toriastation en langs den weg naar Dow- ningstreet toegejuicht. Chamberlain droeg een rose anjelier in zijn knoopsgat en had zijn parapluie in de hand. Hij glimlachte, en zag er gebruind en gezond uit. Ook bij Whitehall stond een menigte van omstreeks duizend personen die hem toe juichten, toen zijn auto Downingstreet bin nenreed. De premier zag er zeer opgewekt uit. Britsch-Italiaansche telegram- menwisseling. Chamberlain en Mussolini hebben tele' grammen gewisseld. Chamberlain wilde uit drukking geven aan zijn gevoeliens van dank voor de hem bereide ontvangst. In zijn telegram verklaart hij, dat hij in En geland terugkeerde, „versterkt in de over tuiging betreffende de werkelijkheid van de Britsch-Italiaansche vriendschap en in de hoop, dat de vrede zal worden gehand haafd". In zijn antwoord wijst Mussolini eveneens op zijn „overtuiging van de goede verstand' houding tusschen Italië en Engeland en mijn vertrouwen in de handhaving van den vrede". Halifax en Ciano hebben eveneens tele grammen uitgewisseld, waarin zij de hoop Wonderlijk zooals dat helpt zoowel bij kinderen als volwassenen. Pot 50 ct. Tube 40 ct. Doos 30 ct. Bij Apoth en Drog. (Ingez. Meded.) VOETBAL. WEDSTRIJBUITSLAGEN. - le klasse. Afd. I: KFC-Xerxes 1—4; Sparta-HBS 52; ADOHermes DVS 51; Stormvo gels—CVV 2—2. Afd. n: DOSRFC 20; Feijenoord— 't Gooi 5—1; AjaxDFC 4—1. Afd. IH: Quick—AGOVV 0—2; Enschede NEC 20; Hengelo-Wageningen 33; HeraclesTubantia 33; Go AheadZAC I—1. Afd. IV: Eindhoven—NO AD 3—1; MVV PSV 41; RoermondBleijerheide 2-1; JulianaNAC 11; LongaWillem II 3-0. Afd. V: HeerenveenHSC 23; Veloci- tasVeendam 1—0. Alle overige le klassers afgekeurd. Vriendschappelijk: BWBlauw Wit 3-4 2e klasse A. BredaTSC 14; MiddelburgZeelan- dia 41; RCSDe Zeeuwen 22. 3e klasse A. TerneuzenHoofdplaat 50; Sluiskil Huist afg.; BreskensBiervliet afg.; IJzendijkeAxel 02; Corn. BoysTern. Boys afg. 3e klasse B, Vlissingen IIMiddelburg II 32; Goes IIDe Zeeuwen II 00; Zeelandia II Goesch^Boys 15. Middelburg en TSC winnen. Verrassingen deden zich niet voor. Mid delburg won met normale cijfers van Zee landia en ook TSC paste op niet over Breda te struikelen. RCS kon het thuis niet verder brengen dan een, gelijk spel te gen De Zeeuwen, hetgeen ons van de Soeburgers eigenlijk niet meevalt. De stand is nu: RBC 12 7 4 1 32—16 18 TSC 13 7 4 2 45—19 18 Middelburg 11 7 2 2 30—12 16 Vlissirfgen 12 7 1 4 31—25 15 Zeelandia 13 6 2 5 2831 14 De Zeeuwen 13 4 5 4 3335 13 RCS 12 4 3 5 24—33 11 De Baronie 11 3 4 4 2224 10 Goes 11 1 2 8 14—35 4 Breda 14 1 1 12 20-^9 3 Axel neemt de leiding. Slechts twee wedstrijden werden gespeeld. Terneuzen won van Hoofdplaat met goede cijfers, terwijl Axel te IJzendijke een lastige klip omzeilde. De stand is nu: Axel 13 10 1 2 54—24 21 Terneuzen 11 10 0 1 55—14 20 Breskens 11 10 0 1 54r—14 20 Sluiskil 10 6 0 4 3222 12 IJzendijke 13 5 1 7 30—38 11 Oostburg 10 4 2 4 1826 10 Hoofdplaat 13 3 2 8 2547 8 Biervliet 11 3 17 1932 7 Hulst 10 3 0 7 1429 6 Tern. Boys 10 2 1 7 1651 5 Corn. Boys 10 1 0 9 13—33 2 Goesche Boys wint. Vlissingen II won met slechts geringe cij fers van Middelburg li, waarmede de Vlis- singers steviger op de eerste plaats komen te staan. Goes II en De Zeeuwen II konden het niet tot een doelpunt brengen. Goesche Boys deed uitstekend werk. Zij versloeg Zeelandia II met flinke cijfers. De stand is: Vlissingen II 11 10 1 0 4010 21 Burgh 12 7 2 3 28—19 16 Middelburg II 12 6 3 3 28—23 15 Eil. Boys 10 6 2 2 29—12 14 Terneuzen II 10 5 2 3 3014 12 Zeeuwen II 12 4 2 6 2935 10 E.M.M. 11 3 2 6 19—41 8 Goesche Boys 10 2 2 6 1629 6 Goes II 10 1 3 6 13—25 5 Zeelandia II 10 0 1 9 1337 1 BredaT.S.C. 11. Breda heeft den Oosterhouters goed partij gegeven. T.S.C. liep al direct hard van sta pel en betrekkelijk vlug nam zij de leiding (01). Breda werd daardoor geenszins ont moedigd, want spoedig wist de thuisclub de partijen op gelijken voet te brengen. T.S.C. bleef niettemin gevaarlijk en speelde ook beter. Geleidelijk voerden de gasten voor de rust de score tot 13 op. In de tweede helft was de tegenstand van Breda feller en speelde T.S.C. kalmer dan voor rust. Niet temin wist een der T.S.C.-voorwaartsen in de tweede helft den voorsprong nog te ver- grooten (14). MIDDELBURG—ZEELANDIA 4—1. De plaatselijke ontmoeting tusschen Mid delburg en Zeelandia heeft qua spel weinig interessants laten zien. Het vertoonde was van middelmatig gehalte en groote dingen konden niet bewonderd worden. Middelburg behaalde door beter spel, en voornamelijk door beter samenspel, een verdiende over winning. Wanneer men een vergelijking tusschen de verschillende linies in beide elf tallen gaat maken, dan valt in het oog, dat de balans geheel ten gunste van Middel burg overslaat. Een groot verschil viel op te mer ken in het spel der beide voorhoeden. De Middelburg voorhoede vormde veel meer een geheel dan die der Zeelandianen, al liep bij de groen witten dan ook niet alles vlot van stapel. Niettemin bleven de Middelburg aanvallen steeds een gevaar vormen voor het Zeelandia-doel, temeer daar de tegen stand, welke de groenwitte-voorwaartsen ontmoetten, niet sterk was. Bovendien bleek midvoor Vogel goed op schot en ac tief te zijn. Voorts hadden twee spelers nog een groot aandeel in de zege, daar zij uit' stekend voorbereidend werk deden: Carol en Merk. Vooral eerstgenoemde had heel goede momenten. Bij Zeelandia blonk geen enkele der voorwaartsen uit en als linie faalde het vijftal. Echter moet daarbij ook weer niet vergeten worden, dat de steun der middenlinie vaak ontbeerd werd. Want de middenlinie der groen -zwarten was zwak in de voedende taak, terwijl ook ver dedigend niet altijd met succes gespeeld werd. Bij Middelburg heeft linkshalf Maar- tense goed voldaan, terwijl ook Ploegaert voldoende was. De achterhoede was bij uitspreken, dat de besprekingen van Rome gunstige resultaten zullen hebben voor de internationale betrekkingen. Zeelandia veel minder dan we gewoon zijn. Zij was duidelijk minder dan die van Mid delburg, hoewel deze laatste nu ook niet be paald uitblonk. De kracht van de aanvals- linies kwam wel 't duidelijkst tot uiting in het werk dat de doelverdedigers te verrich ten kregen. Moens had weinig te doen, ter wijl Adriaanse veel moest ingrijpen. Uit een hoekschop kopte Vogel na 12 min. spelen keurig in (10), terwijl uit een fraaien aanval en voorzet van Merk Vogel na 25 min. no. 2 inkopte (2—0). Vijf min. voor rust verrichtte Vogel de hattrick: zich mooi vrijmakend schoothij in het hoekje (30). Na 25 min. spelen in de tweede helft profiteerde Janisse van een fout in de Mid delburg-verdediging (3—1) Tenslotte kopte Verhulst uit een hoekschop goed in (41). Een merkwaardig spelmoment deed zich daarna voor. Een der Middelburg-voor- waartsen-schoot in, de bal ging via een der Zeelandia-achterspelers naar doel, waar Adriaanse den bal opving. Hij legde het le der» voor zijn voeten neer, waarop de toe- loopende Verhulst den bal in doel trapte. Scheidsrechter Veth, die met eenige spelers stond te praten en niet gefoten had voor een overtreding kende het doelpunt niet toe. Scheidsrechter Veth had meer eigen aardige beslissingen, doch aan hem was het te danken dat de wedstrijd niet saai eindig de; hij zorgde voor de note gaie. Tenslotte nog eenige cijfers: Middelburg kreeg 10 hoekschoppen te nemen en Zeelandia 6; vrije schoppen wegens gevaarlijk of ruw spel kreeg Middelburg 12 tegen zich en Zee landia 6. Merkwaardige cijfers; de dubieuze beslissingen hebben er haar deel wel in. R.C.S.—ZEEUWEN 2—2. R.C.S. heeft in een zeer eenzijdigen wed strijd aan de zwarthemden een punt moe ten laten. Gezien de wedstrijd had de thuis club een overwinning zeer zeker verdiend, maar dank zij Vrouwe Fortuna heeft De Zeeuwen een deel der buit in de wacht we ten te sleepen. Wel wist de thuisclub vier maal het net te vinden, maar twee doel punten werden terecht door den goed lei denden scheidsrechter Voltijn afgekeurd, zoodat het uiteindelijk resultaat een gelijk spel werd, aangezien ook De Zeeuwen twee maal wist te scoren. Voor de rust, met zon en wind tegen, was de thuisclub overwe gend sterker en de zwarthemden kregen toen reeds zeer benauwde oogenblikken te beleven. Met den 2-1 achterstand mochten ze meer dan tevreden zijn. Na de rust was het een geregelde strijd tusschen de R.C.S.- voorhoede en de Zeeuwen-verdediging, maar dank zij het uitstekende werk van doelman Zietse bleven doelpunten uit. Zelfs wist de Zeeuwen gelijk te maken, toen bij een door braak de rechtsbuiten fraai scoorde. Al met al had R.C.S. een overwinning met 1 a 2 doelpunten verschil zeker verdiend. Bij de thuisclub waren Schout, Wanjon en Marteijn uitstekend, terwijl bij de Vlissin- gers de achterhoede, inzonderheid de doel man, uitblonk. Zwakke plekken waren in beide ploegen niet aan te wijzen. Over het spelverloop nog 't volgende: Reeds vrij spoe dig scoorde Kruisse voor R.C.S., waarna D'Jong door een fout in de R.C.S. verdedi ging de partijen op gelijken voet bracht. Voor rust was het weer Kruisse die voor nummer 2 zorgde. Met dezen stand ging de rust in. Na de rust scoorde Kruisse weder om. Scheidsrechter Voltijn had echter bui tenspel geconstateerd. Kort daarop kopte Gillisse fraai in, maar wederom was een overtreding begaan. Nadat Gillisse buiten bereik van Zietse tegen de paal schoot, wist Mossel den gelijkmaker in het net te jagen, waarmede ook het einde kwam. Voor R.C.S. was dit wel een teleurstellend resultaat. De belangsteling was slechts matig. Zeelandia IIGoesche Boys 15. De eerste tien minuten is Zeelandia sterk in den aanval, doch zij weet van de geboden kansen niet te profiteeren. Bij een dezer kansen schiet v. Maaren hard over. Bij een aanval van Goesche Boys maakt de rechts buiten het eerste doelpunt. Als een der backs van de Boys hands maakt krijgt Zee landia een strafschop toegewezen, welke echter niet werd benut. Bij een snellen aan val van den linksbuiten schiet deze hard in en het is 02. Kort hierop is het rust. Na de rust is Zeelandia eerst weer in den aanval en verkleint v. d. Weel den ach terstand (12). Als de Zeelandia keeper een bal wegtrapt, ver uit zijn doel geloopen vangt de middenvoor van de Boys het leder op en zendt hem van half veld het doel in. (1—3). De Boys weten den stand door ste vig doorzetten van hun middenvoor op te voeren tot 15. Scheidsrechter Verkerk leidde goed. DAMMEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de eerste ronde om het individueel kampi oenschap van Nederland, luiden: DukelVos 20; RamanLochtenberg 20; BomVan der Kraan 11; Keiler Druyf 20; IdzerdaCohen 20. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de tweede ronde luiden: CohenDruyf 11; Van der Kraan Rustenburg 20; BomLochtenberg 20; VosRamen 11; KeilerDukel 11. BOKSEN. Polen wint met 160 van Nederland. De Nederlandsche ploeg amateurbok sers heeft een zware nederlaag geleden: met 160 bleef de Poolsche ploeg in een wedstrijd te Warschau in de meerderheid. Geen enkele partij kon dus door onze landgenooten gewonnen worden. Tenet Europeesch kampioen middengewicht). Te Parijs vond een bokswedstrijd plaats tusschen den Europeeschen kampioen in het middengewicht, den Griek Christofori- des en zijn uitdager, den Franschman Te net. Na een gevecht over 15 ronden werd Tenet winnaar verklaard en behaalde daarmede den titel van Europeesch kam' pioen. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgenomen wekelijksche openbaarmakingen i.z. Het Handelsregister betreffende Zeeland ontlee- nen wij het volgende: Kamer van Koophandel voor de Zeeuw- sche Eilanden (Middelburg). Wijzigingen: L. Ch. Hondius, Kruiningen, Dorpstraat A 62, handel in manufacturen en wat daartoe behoort in den ruimsten zin. Uitgetr. E.: L. C. Hondius. Zaak omge zet in een vennootschap onder firma. Han delsnaam gewijzigd in: L. C. Hondius en Co. (B.P.) Venn.: L. Ch. Hondius. Venn.: J. L. D. Schrier. D. J. van der Have, Kapelle, Goesche- straatweg A 101. Zaadteelt en zaadhandel. Proc. verl. aan: M. Glas Jzn. Fa. P. J. Asselbergs (F.), Zieriksee, Plattenweg, waschindustrie en ververij. Het filiaal te Zieriksee is als zoodanig opgeheven. De zaak is omgezet in een ven nootschap onder firma. De handelsnaam is gewijzigd in: P. J. Asselberg's Stoomwas- scherjj en Ververij „Schouwen-Duiveland" (B.P.) Ven.: J. C. C. Asselbergs, Bergen op Zoom, A. M'. J, Asselbergs, id. (H.V.), G. M. Asselbergs, id., H. E. Flesch, Zierik see. P. Bleyenberg, Vlissingen, Lambrecht- senstraat 35, verhuizingen en glazenwas- scherij. Uitgetr. E.: P. Bleyenberg. Zaak omgezet in een vennootschap onder firma. Handelsnaam gewijzigd in: Gebr. Bleyen berg. Venn.: E. W. Bleyenberg, A. Bleyen berg, P. G. A. Bleyenberg, W. Bleyenberg. Fa. J. Blok, Azn., Kruiningen, Dorp straat A 68, handel in manufacturen. Uit getr. Venn.: Mej. E. J. Quaak. Vennoot schap onder firma ontbonden. Zaak wordt op denzelfden voet door overgeble ven vennoot voortgezet. E.: I. J. Quaak. Opheffingen: E. B. Ronca, Middelburg, Lange Delft 111, winkel in galanteriën enz. L. Machielse, Rittem, Dorpsweg 29, vrachtrijder. RADIO-PROGRAMMA, DINSDAG 17 JANUARI. HILVERSUM I. 1875 en 301,5 M. AVRO-Uitz. 8.00 Gram. (Om 8.15 Ber.). 8.55 Cabaret (opn.). 9.55 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.30 Causerie. 10.35 Orgelspel. 11.00 Wenken voor de huishouding. 11.30 Omroepork. 12.15 Ber., gram. 12.30 Om- roepork. 1.00 AVRO-Amusementsork. 1.30 Ensemble'Jetty Cantor en gram. 2.45 Knip- les. 3.45 Gram. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Omroepork. en Hawaiian Serenaders. (Om 6.25 Ber.). 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Piano. 7.30 Engelsche les. 8.00 Ber. ANP., Radiojournaal. 8.20 Gram. 8.30 Dinsdagavondtrein. 10.00 Radiotooneel. 10.20 Disconieuws. 11.00 Ber. ANP., hierna: Ensemble Arno Lewitsch. 11.40-12.00 Gram. HILVERSUM H. 415,5 M. KRO-Uitz. 4.00—5.10 HIRO. 8.00—9.15 Gram. (ca. 8.15 Ber.). 10.00 Gram. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Ber. 12.15 KRO-ork. (1.00—1.20 Gram.). 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.00 Gram. 4.05 Causerie. 4.30 Gram. 4.35 Ber. 4.40 Gram. 4.45 Lezing. 5.10 KRO-Melodis- ten en solist. (5.456.05 Felicitatiebez.). 6.30 Ber., gram. 6.35 Sportpraatje. 7.00 Ber. 7.15 Cyclus. 7.45 Ber. ANP. 8.00 Revue- uitz. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Russisch koor en balalaika-ork. (11.0011.15 Gram.) 11.35 12.00 Gram. DROITWICH 15.00 m. 11.20 Gram. 12.00 Clifford-kwintet. 12.35 Gram. 1.00 Zang. I.20 Gram. 2.25 Voor de scholen. 2.45 Piano. 3.20 Orgelspel. 3.50 Een sectie Northern- Ireland-ork. en soliste. 4.154.35 Repor tage. 4.40 Gram. 5.05 Causerie. 5.20 Gram. 5.50 Zangers. 6.206.45 Ber. 6.50 „Tina", operette. 7.50 Causerie. 8.20 Radiotooneel met muz. 8.50 Discussie. 9.20 Ber. 9.45 Cau serie. 10.05 Orgelspel. 10.35 Harmonie-ork. en soliste. 11.20 Grosvenor House Dance Band. 11.5012.20 Dansmuz. (gr. pl.). RADIO-PARIS 1648 m. 9.00; 10.00; 10.25 en 11.20 Gram. 12.35 Zang. 1.05 Stafmuz. Garde Républicaine. 2.35 Zang. 2.50 Gram. 5,25 Bailly-ork. 6.35 Piano 7.20 Derveaux- ork. 8.35 Kamermuz. 9.5011.50 Radio tooneel. KEULEN 456 m. 5.50 en 6.30 Gram. 7.50 Schrammelensemble en instrumentaal kwin tet. 11.20 en 12.35 Ork. 1.30—2.20 Pop. conc. 3.20 Ork. 5.40 Gram. 6.30 Winterhulp- progr. 7.50—11.20 Dansork., solisten en in strumentaal kwintet. (Om 9.35 Gram.) BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Ork. en gram. 1.50 2.20 Gram. 5.20 Dansork. en gram. 6.50 en 7.20 Gram. 8.20 en 9.20 Bont progr. 10.30 II.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Ork. 1.502.20 Gram. 5.20 Zang. 5.40 Gram. 6.35 Instrumentaal kwartet Van Hecke. 8.20 en 9.35 Ork. en solisten. 10.3011.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.20 Ork. en solist. 8.05 Politiek dagbladoverz. 8.20 Ork. 9.20 Ber. 9.50 Trioconc. 10.05 Ber. 10.2011.20 Dresdens ork. en -koor en so listen (opn.). MIDDELBURG. MA 16 Jan. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. dr. Paul Julien, St Joris 20.15 h. Dl 17 Jan GOES BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 13—DO 19 Jan.: „Daar waar mijn Sarie woon" en „De gemaskerde vrouw" 20.00 h. ZO 15 h. matinée. CITY, Midd. VR 13—DO 19 Jan.: „Ver vaagde sporen" en „Brandende dol lars", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 13-DI 17 Jan. „De Stervende Zwaan" en Cassidy kiest partij", 20 h. ZO 15 h. matinée. Elec. Drukkerij G. W. den Boër, M'kurf, Do Bu Te! te Afc f ab dal inl ml vrl is l va da te

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6