mionsoePh] I IETS PUHSVOORU- ZEELAND. BUITENLAND. MASGl'ÖÏÏ MAGGI5 BOUILLONTABLETTEN BOUILLONSOEP (Ingez. Mefi.); Gaatjes in de ruiten van Duitsche ambtswoningen gevonden. Dreigend Duitsch perscom mentaar, BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER DONDERDAG wisselkoersen: GOES. ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. Bijzonder hartelijke ontvangst van de Britsche ministers te Roine,e=,„_=M!i^|^p ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. toebereiding van TER BEREIDING VAN HET FIJNE GROENTE-SNIPPERS Een tablet van 10 cent is voldoende voor 4—6 borden bouillonsoep, die uitermate geschikt is, om als zaeht-pikante soep tot inleiding van de maaltijd te dienen. Bovendien kan Maggi's Bouillonsoep uitste kend gebruikt worden voor alle doeleinden, waar een enigszins vettere bouillon gewenst is. het overschot van tomaten, dat andere jaren vernietigd moest worden, een nut tiger bestemming te geven, en daarin is men tot nu toe volkomen geslaagd. De verwerking geschiedt in drie fabrie ken, waar eerst puree van de tomaten wordt gemaakt, en vervolgens soep. OP ZOEK NAAR VERMISTE BOOTEN OP HET IJSELMEER. Twee tankschepen te Stavoren binnengebracht. Twee vliegers van de Vrijwillige Organi satie van sportvliegers (V.O.S.), de heeren Reinders en Vijzelaar hebben Dinsdag met het sportvliegtuig de Ph-ATI een opspo- ringstocht gemaakt om de drie op het IJsseïmeer vermiste schepen te zoeken. Zij slaagden er in de „Shell VIT en de „Leoni- das VII" op te sporen doch de „Leonidas I" hebben zij niet kunnen vinden. De po sitie van de beide gevonden schepen leg den zij vast en wierpen een briefje in het Shell-depot te Stavoren afr Gisteren had men twee sleepbooten klaargelegd bij Kornwerderzand. De V.O.S leden Nienhuis en Vijzelaar, eveneens met de PH-ATI zouden nu trachten een vaar geul in kaart te brengen en op het vlieg veld De Kooi af te geven. Zij hadden spe ciale vergunning om op dit militaire vlieg veld te landen. Het weer was echter te slecht om de plannen uit te voeren. Bij den afsluitdijk hingen nog op 30 meter hoogte wolken, zoodat het zicht buitenge woon slecht was. Een van Stavoren ondernomen tocht van de sleepboot „Tina" heeft resultaat opge leverd. De „Shell VI" en de „Leonidat VII" bleken eenige kilometers te zijn afgedre ven en bevonden zich W.N.W. van Stavo ren. Men slaagde erin verbinding ie ma ken, waarna de schepen behouden gister middag om half zes de haven van Stavo ren zijn binnengebracht. Naar het schijnt hebben de beide tan'kbooten slechts wei nig schade opgeloopen. Van de .„Leonidas I" is nog geen spoor gevonden. MOEILIJKHEDEN VOOR DE WASCH INDUSTRIE GEVREESD. In verband met de dienstboden kwestie. De door den minister van sociale zaken getroffen maatregel, -dat alle verdiensten door gezinsleden van ondersteunden en te- werkgestelden, verkregen met het verrich ten van gezinsarbeid van huishoudelijken aard, bij de vaststelling van den steun en de plaatsing in de werkverschaffing geheel buiten beschouwing worden gelaten, heeft ernstige bezorgdheid gewekt in de kringen van de waschindustrieelen. In de waschindustrie toch is, daar het meerendeel van de te verrichten werk zaamheden niet door mannen kan worden behartigd, het vrouwelijk element onder 't personeel verreweg het sterkst vertegen woordigd. De waschindustrie vreest dan ook, dat eenerzijds een niet onbelangrijk gedeelte van het in de industrie werkzame vrouwe lijke personeel, hetzij op eigen initiatief, hetzij op advies van de ouders, een werk kring van huishoudelijken aard zal zoeken en anderzijds jeugdige vrouwelijke perso nen, die voor een beroepskeuze worden ge steld, in de toekomst meer en meer van de industrieele beroepen zullen vervreemden en zich eveneens uitsluitend in huishoude lijke richting zullen oriënteeren. Dienten gevolge zal de recruteering van nieuwe werkkrachten, welke toch ten gevolge van allerlei omstandigheden reeds groote moei lijkheden ondervindt, voor dien bedrijfstak nog meer in het gedrang komen. Namens het hoofdbestuur van den bond van waschindustrieelen in Nederland heb ben de heeren A. J. M. Roos, voorzitter en mr. J. van Binsbergen, secretaris van dien bond, zich dan ook dezer dagen met een request, waarin de te duchten moeilijkhe den uitvoerig zijn omschreven, tot den mi nister van sociale zaken gewend en hem verzocht, den bedoelden maatregel te wil len uitbreiden tot het vrouwelijke perso neel, hetwelk bereids werkzaam is, c.q. te werk gesteld wenscht te worden in de waschindustrie. DE BEWEERDE ONREGELMATIGHEDEN TE AMSTERDAM. Ook de Raad zal een onderzoek instellen. De gemeenteraad van Amsterdam is gis ter bijeen geweest ter behandeling van de cause cëlèbre welke de laatste week Am sterdam en, men mag zeggen, ons land bezig houdt: de aanklacht van een dag blad, i.e. De Telegraaf, tegen den s.d. wethouder De Miranda en een raadslid (de sociaal-democraat Gulden) als zouden zij zich schuldig hebben gemaakt aan de ern stige onregelmatigheden bij de uitgifte van erfpachtsgronden te Amsterdam. Het is een vergadering geworden die minder sensationeel was dan sommigen gevreesd, anderen misschien gehoopt heb ben, schrijft de N.R.C. Zooals te verwach ten was heeft dit voorstel om een commis sie van onderzoek uit den Raad te benoe men met welk voorstel van den soci- aa'l-demoeratischen fractievoorzitter, naar bleek, de voorzitters der andere fracties zich, ook wat de redactie betreft, veree- nigd hadden paal en perk gesteld aan de discussies. Men kan moeilijk dieper in gaan op een zaak die nog onderzocht moet worden onderzocht wordt door de justi tie, onderzocht zal worden door de raads commissie, en waaromtrent straks bij de behandeling van (de aanklacht van den heer De Miranda, tegen de hoofdredactie van de „Tel." ook nog het noodige licht zal opgaan. De Raad heeft dus ook een eigen onder zoek noodig geacht. Volkomen terecht r De justitie is bezig den strafrechtelijken kant van de zaak te onderzoeken. Maar de Raad heeft daarnaast, naar de voorzit ter van de sociaal-democratische fractie, de - heer Matthijsen terecht opmerkte, nog een eigen maatstaf aan te leggen. Er zijn nog andere dingen, die voor een raadslid, een wethouder niet oirbaar zijn dan die welke hem met den strafrechter in aan raking brengen. Wij hebben, aldus de heer Matthijsen, een andere eere-code dan de justitie. DE MOTORRIJTUIGENBELASTING De A.N.W.B. vraagt maandkaarten. De kleinste betalingstermijn van de mo torrijtuigenbelasting is drie maanden, aan vangende op den eersten van elke maand. Het is den A.N.W.B. bekend dat in het winterseizoen door vele automobilisten geen gebruik wordt gemaakt van hun auto's, omdat een driemaandelijksche be lasting te veel wordt geacht voor de wei nige dagen, dat meestal gedurende dien tijd gebruik van het motorrijtuig wordt gemaakt. Dit bezwaar klemt vooral voor hen, die niet financieel krachtig zijn en die te lij den hebben van de economische inzinking, waartoe o.a. ook behooren houders van vrachtauto's en expediteurs. De A.N.W.B. heeft daarom aan de mi nisters van waterstaat en financiën ver zocht te willen bevorderen, dat de motor rijtuigenbelastingwet zoodanig zal worden gewijzigd, dat de motorrijtuigenbelasting voortaan ook voor een termijn van een maand kan worden voldaan en op eiken dag van de maand zal kunnen ingaan. bracht als in 1938. De grondorganisatle is een belangrijke I zjjde van het vraagstuk van binnenlandsch luchtverkeer. O.m. werd de luchthaven Vlissingen met steun van de regeering uit-1 gebreid. In het afgeloopen jaar kregen de vlieg-1 veldplannen' voor Zuid-Limburg vasteren vorm. Dit vliegveld zal de sluitsteen zijn I van het binnenlandsch luchtnet der K.L.M. WAARSCHIJNLIJK NOG RUIM HONDERD JOODSCHE VLUCHTELINGEN NAAR ONS LAND. Gisterochtend hebben de ministers van Boeyen en Goseling een bezoek gebracht aan de uitgeweken Joodsche kinderen te Terheide aan Zee. Als gevolg van dit be zoek wordt thans namens den burgemees ter van Monster, den heer G. W. Kamp-1 schöer een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid om een grooter aantal jeug dige Duitsche Joodsche vluchtelingen, ge-1 dacht wordt aan ruim honderd, in de ge meente Monster onder te brengen. Deze I vluchtelingen, aan wien het voornemen is het asylrecht te verleenen, zouden niet| uitsluitend uit Joodsche kinderen doch ook uit volwassenen bestaan. Vrijdag j.l. heeft een kanselier van het Duitsche consulaat-generaal in Amster dam, wonende aan het Valeriusterras, bij de justitie aangifte gedaan, dat een ven ster aan de voorzijde van zijn woning doorboord was, vermoedelijk door een ko gel. De politie stelde een onderzoek in en ontdekte inderdaad in het glas een gaatje, dat van een kogel van zeer klein kaliber afkomstig zou kunnen zijn, wat echter geenszins kwam vast te staan. Ook met een catapult zou een dergelijk gaatje in het raam gemaakt kunnen zijn. Dinsdag werd te 's-Gravenhage een soortgelijke ontdekking gedaan. Hier werd een gaatje gevonden in. het raam van de werkkamer van een legatie-secretaris van het Duitsche gezantschap, in diens woning op den Langen Vijverberg, naast het ge bouw van het gezantschap. Hier werd in de kamer een klein kogeltje gevonden. In beide gevallen zijn gaatjes ontdekt, zonder dat tevoren iets was gemerkt van het ontstaan der gaatjes, noch door inwo- nenden, noch door omwonenden. Het gebeurde heeft aanleiding gegeven tot berichten in Duitschland, dat aansla gen zouden zijn beoogd op diplomatieke en consulaire functionarissen. Het zijn deze berichten, waarop de perscommentaren slaan, welke door het „Deutsche Nachrich- ten Buero" zijn gemeld. Het justitioneel onderzoek in deze zaken is in vollen gang. In een commentaar op het feit dat een gaatje is aangetroffen in een raam van het gebouw van het Duitsche gezantschap te Den Haag en in de woning van een Duitschen consulairen ambtenaar te Am sterdam, schrijft de „Berliner Boersenzei- tung": „Het is een uitgemaakte zaak, dat de schoten slechts door Jóodsche of in Jood- schen dienst staande daders kunnen zijn gelost. Daarop wijst meer dan alleen het feit, dat de Duitsche diplomatieke en con sulaire vertegenwoordigingen in het bui tenland sinds weken systematisch (Over stelpt worden met Joodsche scheld- en dreigbrieven. Het betreft hier een metho dische en door een geheime regie geleide actie, welke ten doel heeft om door het uitlokken van zacht uitgedrukt inci denten, op de wijze van. de moordaanslagen in Davos en Parijs, de internationale at mosfeer nieuwe springstof te laden en de Amsterdam 1936-3% 00-% Zeeuws Hyp. B-3% 100%100% Cities Service Cy. P. 1958 5 51%—50% A Amsterd. Bank 135%134% A Ned. Gist- en Spiritusf. 491485% A De Schelde N B. 44%44% C Am. Smelt en Ref. 37%36% A Born. Sum. H M. 174%175 A Houth. Alberts 100100 C Union Pac. Rr. 73%71% C Int. Nickel Cy. 40%40% Ned. 38 1000-3 100%—100% O. Indië 37 10000-3 99%—99% Engeland 1960-90 4 76%76% A Koloniale Bnk. 156155% A N.I. Hbk. 600 127%127 C Ned. H. M. 1000 1400%140 A v. Berkels Pat. 5049% C Calvé-Delft 89—88 A Philips Gem. B. afg. 207%—205%-09 C Unilever 137-136%-% C Am. Car en Foundry 23%—22%-23% C Anaconda Cop. 24%24%-% C Bethlehem St. 55%—55-% C Kennec Copper 30%—29%-% C Rep. Steel 17%—17-% C U. States St. C. 49%49-% C North Am. Cy. 17%—17 A Kon. Petr. Mpij. 316%—316%-18 C Contin. Oil Cy. 21%—20%-% C Phillips Petr. Comp. 30%—30% C Shell Union O.C. 10%10%-% C Tide Water Ass. Oil 10%—10%-%' A Ned. Scheepv. U. 114%—113%-% A H.V. Amsterdam 438%347-41 Java Cult. Mij. 195%—194% N.I. Suiker U. 208%207%-09 Deli Batavia 203- Dlei Mij. 1000 251%—249%-48 Philips Markt Amerika Unilever KoninkL Rubber (Wettig HVA Tabak Schepen Obl.Markt Suiker Industrie geüeputtcttHLÜ A Senembah 231%—230%- C Baltimore en Ohio 5%5%-5% C Southern Pac Cy. 14%14-% A Southern Rlw. 14%14% A Amst. Rubb. C. 212—210%-13 A Deli-Bat. Rubb. 149%—148%-49%. A Hessa Rubber 123% A Serbadjadi S.R. 104104 Londen Berlijn Parijs Brussel New-York Heden. Gister. 8.59% 8.59% 73.80 73.75 4.85 4.85% 31.07 31.07 1.83% 1.83% Wethouder Van Melle 70 jaar. De hr. A. L. van Melle, wethouder dezer gemeente, vierde heden zijn zeventigsten verjaardag. Van tal van zijden mocht de ze sympathieke en vooraanstaande figuur in onze Goesche samenleving, bljjken van medeleven ontvangen. Zoo deden de raads leden hem b.v. een fraai bloemwerk toeko- komen. DRIEWEGEN. De volontair ter ge meente-secretarie, J. de Jonge, is in gelijke betrekking benoemd te Wemeldinge. KATTENDIJKE. In de gister gehouden raadsvergadering werd medegedeeld, dat de begrooting voor 1939 door Ged. Staten is goedgekeurd en de rekening der gemeente over 1937 definitief is vastgesteld. Een verzoek van J. M. Polderman te Goes tot het leveren van radiodistributie werd behandeld. Besloten werd geen be zwaar te hebben, mits geen palen gebruikt worden en overal waar verlangd werd aan gesloten moet worden. Wegens opheffing van het cafébedrijf door S. van Koeveringe werd besloten teruggaaf te verstrekken van vergunningS' recht. Voor de Commissie van schoolverzuim, alsmede voor de oudercommissies en ad ministratie voor den secretaris dier Com missie werd een jaarlijksche bijdrage van 10 voor elk dus samen 40 toegestaan. Voor het schoonhouden van graven zal hoogstens per graf 0.75 gerekend mogen worden. Tot lid van het burgerlijk armbestuur werd herbenoemd de heer C. Molhoek. KAMPERLAND. Dinsdagavond j.l. kwam in de O.L. school alhier in jaarvergadering bijeen „Ons Belang" Ver. tot ondersteuning bij ziekte, onder leiding van haar voorz. den betrekkingen tusschen het Duitsche rijk en I heer O. de Looff aanwezig waren 26 leden. in.aji_x iI "Ha cnorof orie /Tq Vioor A Pnontirliot dodldo HET BINNENLANDSCH LUCHTVERKEER IN DE TOEKOMST. Passagiersvervoer nam in 1938 met 91 toe. De bemoeiingen van de K.L.M. om het passagiersvervoer op de binnenlandsche lij nen te verhoogen zijn in het afgeloopen jaar succesvol geweest. In 1937 werden op deze diensten 19.000 pasagiers vervoerd, ter wijl in het afgeloopen jaar 36.300 reizigers van de K.L.M.-diensten gebruik maakten. Dit beteekent dus een toeneming van 91 procent. Ook het vrachtvervoer op het bin nenlandsch luchtnet steeg aanmerkelijk van 151.000 kg in 1937 tot 232.000 kg in 1938. Deze belangrijke stijging in het ver voer is voor een groot deel te danken aan de uitbreiding van het net, de verhooging van de frequentie en de verlaging van de tarieven. Ook in 1939 zal de ontwikkeling van het binnenlandsch verkeer zich op normale wij ze voortzetten. In den aanstaanden zomer zal hetzelfde net in exploitatie worden ge verschillende buiten'! andsche staten zoo gevoelig mogelijk te verstoren. Het is aan geen twijfel onderhevig, dat het wereld- jodendom thans ook Nederland als terrein van actie voor zijn stook- en moordplannen heeft uitgezocht. Wij zijn ervan overtuigd, zoo besluit het blad, dat alle fatsoenlijke landen, zoodra zij zich slechts in vollen omvang het gevaar van déze Joodsche kuiperijen bewust worden, zich met verontwaardiging zullen teweer stellen tegen het misbruik van hun gast vrijheid door het Joodsche emigrantenge spuis en zijn Nederlandschen aanhang. Daar de tijd echter dringt, moet tot de Nederlandsche regeering thans reeds het dringende verzoek gericht worden, ter stond op te treden, d.w.z. niet slechts ver dere aanslagen op Duitsche diplomaten in de praktijk onmogelijk te maken, doch ook eens en voor altijd een eind te maken aan het geheele Jodengestook in Nederland. Doet zij dit niet, dan treft haar in de toe komst de geheele verantwoording voor al les wat nog gebeuren kan. De „Völkischer Beobachter" schrijft: Men moet er in Nederland wel aan den ken, dat de schoten van de Joodsche mis- dadigerswereld op Duitsche diplomatieke vertegenwoordigers, het geheele Duitsche volk gelden, dat met de Nederlanders in vrede en vriendschap wil leven. Het Jo dendom evenwel moet zich ervoor hoeden zijn moordaanslagen van Davos en Parijs te herhalen. POLITIE-AGENT BIJ HET SCHOON MAKEN VAN ZIJN REVOLVER GETROFFEN EN OMGEKOMEN. Gisteravond is op het politiebureau te Soest een noodlottig ongeluk gebeurd, waarvan een agent van politie het slacht offer is geworden. Omstreeks half twaalf wjas de agent Jansen op het politiebureau waar hij alleen de wacht had. Hij hield zich onledig met het schoonmaken van zijn revolver. Teneinde door den loop te kunnen zien, richtte Jansen het wapen, dat geladen bleek te zijn, naar zich toe doch op hetzelfde oogenblik knalde een schot De kogel ging den man door de rechter borst en kwam aan de onderzijde van den rug uit het lichaam. Behalve een arrestant, die in een cel was opgesloten bevond zich niemand op het bureau. Jan sen heeft nog getracht bij het telefoontoe stel te komen, doch dit is hem niet ge lukt. Hij heeft toen een vijftal schoten ge lost door de ramen en deur, teneinde de aandacht van omwonenden en voorbijgan gers te trekken. Dit is hem gelukt. De De secretaris de heer A. Poortvliet deelde mede dat de Vereeniging 46 leden telt, 2 vertrokken naar elders een overleden, ter wijl er 2 bedankt hadden. Hjj vroeg om pro paganda te maken, ten einde het ledental uit te breiden. De penningmeester de heer C. Bouterse deelde mee, dat als inkomsten waren ont vangen 232, uitgekeerd wegens ziekte 155, batig saldo over 1938 77. Het bezit der Vereeniging is thans 578. Een bestuursvoorstel om ook de uitkee- ring voor 1939 op 0.75 per dag te bepa len werd met algemeene stemmen aan vaard. De aftredende bestuursleden O. de Looff en M. Begthol werden herkozen. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Wielrijder door auto aangereden en omgekomen. Woensdagnamiddag heeft op den rijks weg tusschen Schoondijke en Oostburg een ernstig auto ongeval plaats gehad. Uit de richting Schoondijke kwam de aldaar wo nende B. met zijn auto gereden toen hij een tweetal auto's tegenkwam, welke hij is ge passeerd. Toen hrj de laatste auto gepas seerd was, kwam plotseling een wielrijder zekere V. den weg opgereden. Een botsing was onvermijdelijk, de man werd met zijn rijwiel tegen den grond geslingerd en zwaar gewond. Later is hij naar het Zieken huis te Oostburg overgebracht. De politie heeft de auto van B. in beslag genomen en onderzoekt, wien in dezen schuld treft. Nader meldt men ons: De bij Oostburg aangereden man uit Groede was 58 jaar, gehuwd en vader van 3 kinderen. Hij is kort na zijn overbrenging naar het St. Anthoniusgesticht te Oostburg overleden. dienstdoende stationschef van de halte Soestdijk heeft de schoten gehoord. Hij koh echter niet weg, aangezien hij alleen was en een trein naderde. Hij heeft daar om het station Soest opgebeld met de me- dedeeling, dat er onraad was op het poli tiebureau. De daar dienstdoende chef heeft, den inspecteur van politie, den burgemees ter en een tweetal geneesheeren opgebeld, die spoedig ter plaatse waren. Het slachtoffer is terstond naar het zie kenhuis te Lichtenberg te Amersfoort ver voerd, waar hij tijdens de operatie is over leden. De ongelukkige was gehuwd en vader van een kind. Den Engelschen minister-president Nevil le Chamberlain en den minister van bui- tenlandsche zaken Lord Halifax zijn giste ren bij hun aankomst in de Italiaansche hoofdstad een hartelijke ontvangst bereid. Een groot deel der bevolking had zich langs den weg geschaard om de Engelsche staats lieden toe te juichen. En de wijze waarop dit geschiedde deed zien dat Chamberlain bij de Italiaansche bevolking om zijn arbeid voor den vrede, groote sympathie geniet. De ministers Chamberlain en Halifax ar riveerden gistermiddag te 4 h 20 met een extra-trein te Rome. Mussolini was ter ver welkoming op het station aanwezig en de begroeting tusschen hem en Chamberlain was buitengewoon hartelijk. Behalve cle Duce waren natuurlijk tal van autoritei ten bij de aankomst van Chamberlain en Halifax tegenwoordig, o.m. de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, de Engelsche ambassadeur te Rome en de Italiaansche ambassadeur te Londen, alle Italiaansche ministers en onder-minis ters. Een muziekkorps verwelkomde de bezoe kers met het Engelsche volkslied gevolgd door den Italiaanschen Koningsmarsch. De Engelsche kolonie te Rome toonde een ge weldige geestdrift en juichte de staatslie den luide toe. Chamberlain, den hoogen hoed in de hand, liep aan de zijde van den Duce en gevolgd door Lord Halifax, die begeleid wordt door minister Ciano, waarop de an dere Engelsche heeren volgen. Even ziet deze optocht er bijna koddig uit, schrijft de „N. R. C.". Temidden van al deze kleuren pracht en van het bonte vertoon van de Italiaansche uniformen, deze groep van on gelooflijk rustige Engelschen, allen precies eender in zwart gekleed met lange zwarte overjassen, elk met een stijf opgerolde pa- rapluie in de hand. Het is alsof de parapluie Albions natio naal symbool is geworden. Gelijk, bijna me chanisch bewegend, schrijden de Engelschen voort. Alleen Chamberlain glimlacht vrien delijk en zwaait naar de luid juichende En gelschen met zijn hoed. Doch wat men wel ziet, trots het bijna komische, is de sterke traditie, die deze geheele groep als het wa re uitstroomt. Men beseft, dat Mussolini, op deze koele onbewogen Engelschen geerf lich te diplomatieke overwinning zal behalen. Ook buiten het station werden de staats lieden luide toegejuicht, toen zij in de auto's stapten, waarmede zij naar Villa Madama werden gebracht. In de eerste auto zaten Chamberlain en Mussolini, in de tweede Lord Halifax en graaf Ciano. Opvallend was, dat bij den langen rit door de stad nergens militair vertoon viel op te merken. Zelfs de afzetting door mili tairen bleef achterwege. Ditmaal waren het gewapende politiemannen, die op groote af standen van elkaar geposteerd stonden. De eerste bespreking. Slechts kort vertoefde Chamberlain in Villa Madama. Spoedig vertrokken de mi nisters naar het Quirinaal, waar zij inschre ven in het register der bezoekers en ver volgens naar het Palazzo Venezia. Het plein voor het paleis stond vol menschen, toen Chamberlain en Halifax aankwamen. De menschen juichten hartelijk en Chamberlain wuifde met zijn hoogen hoed naar hen. Hij zag er uiterst tevreden uit. De ministers werden geleid naar het ver trek, waar Mussolini en Ciano zich bevon den, waarop terstond de eigenlijke politieke besprekingen aanvingen. Dit eerste politie ke onderhoud duurde 85 minuten. Na afloop liet Halifax weten, dat de be sprekingen van algemeenen aard waren ge weest, en dat men slechts den politieken ge zichtseinder had afgezocht. Het onderhoud was in een hartelijke atmosfeer gevoerd. Hedenmiddag om half zes zal waarschijn lijk een nieuwe bespreking worden gehou- den- j Na de gedachtenwisseling begaven de Britsche ministers zich weer naar Villa Madama. Des avonds werd in het Palazzo Venezia te hunner eere door Mussolini een groot diner aangeboden. Rede van Mussolini. Mussolini hield een tafelrede, waarin hu begon met de Britsche ministers van harte welkom te heeten. Zich in het bijzonder tot Chamberlain richtend, zeide de Duce: uw begrijpende geest, de vaste wil, waarmede

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2