HP föv0trzttct&le HP £eezmr0efye: NIDDELBURGSCHE COURANT pro (&GOESCHE COURANT ZOETE MOST Scherpe Wind BlINENL». ZEEUIID. Het Heemraadschap „Het Vrije Van Sluis". MIDDELBURG. Het bezoek van H. M. de Koningin. GOES. WALCHEREM. ...I. H0ESTB0NB0NS ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Dagblad. Uitg. N.V. De MiddeJburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pïeterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 8. TWEE BLADEN. WOENSDAG 11 JAN. 1939. EERSTE BLAD. 182e JAAKG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bijj vooruitbetaling. ^Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct„ INDERDAAD:BEDROEVEND! Het is bekend, dat de staatkundig-ge reformeerden tegen de inenting zijn, op bijbelschen grond: zij beschouwen dat als een ongeoorloofde poging van den mensch tot ingrijpen in het Goddelijk bestel. Het is bekend, dat wij deze opvatting niet deelen; wij respecteeren haar echter in dien andersdenkende. Het opschrift boven deze regelen heeft dan ook allerminst betrekking op die op vatting onzer staatkundig-gereformeerde medeburgers. Het slaat hierop: dat het s.-g. dagblad „De Banier" de onbeschaamd heid heeft gehad kritiek uit te oefenen op het feit, dat ons prinsesje dezer dagen is ingeënt, door boven de mededeeling van den kinderarts te zetten. „Bedroevend Berich t". Dat is bedroevend. Dat is zelfs een grove ongepastheid van „De Banier". Wanneer er moreel afkeurenswaardige dingen zonden zijn aan ons Hof, dan zou den ook wij ons kunnen voorstellen, dat kritiek daarop tot uiting gebracht zou wor den; wij leven niet meer in den tijd, dat de menschelijke persoonlijkheid van vorsten daarboven te allen tijde verheven is. Maar hier heeft ons koninklijk Huis waarvan bekend is dat daar de christelijke godsdienst in eere gehouden wordt zon der twijfel niet dan na ernstig beraad en rijp overleg, voorgelicht door oprechte mannen der wetenschap, die naar hun eer en beste weten van raad gediend zullen hebben, besloten ons prinsesje, als duizen den andere kinderen, te laten inenten als beschermingsmaatregel tegen het pokken- gevaar. In verband met het nog altijd, hoe gering dan ook, aanwezige gevaar dat in deze behandeling schuilt is het besluit daartoe niettemin voor de koninklijke ou ders en zeker voor de koninklijke groot moeder niet minder een ernstig besluit ge weest. Gelukkig heeft ons prinsenkindje het er goed afgebracht. Dat is geen bedroevend, maar een ver heugend bericht. En de „Banier" moest zich diep scha men, in dit verband en te dezen tijde en de zer plaatse zóó uiting te geven aan zijn immers alom voldoende bekende afkeer der inenting. Dat is geen flinkheid van de „Banier". Dat is politieke propaganda van min allooi. DE „SUMATRA" NAAR DE M3DDEL- LANDSCHE ZEE VERTROKKEN. Vanmorgen om half elf is Hr. Ms. kruiser „Sumatra" voor zijn driemaandelijksche voorjaarsreis uit Nieuwediep naar de Mid- dellandsche zee vertrokken. Wegens het trieste weer het regende en er blies een koude Oostenwind was de belangstelling bij het vertrek grooten- deels beperkt tot enkele trouwe marine vrienden en de familieleden van de circa 450 opvarenden, o.w. tachtig matrozen van de opleiding uit V1 i s s i n g e n. Het ontmeren van den kruiser had een vlot verloop en met assistentie van de sleepbooten „Amsterdam" en „Nestor" van de firma Wijsmuller gleed de „Sumatra" achterwaarts de haven uit. Van fort Wier- hoofd sloeg de marine-commandant, schout bij nacht H. Jolles, vergezeld van den com mandant van het koninklijk instituut voor de marine, kolonel C. J. baron van Asbeck, het vertrek gade. Enkele honderden van den wal wuifden de bemanning het vaarwel toe. Geen vroo- lijke klanken van de stafmuziek klonken, slechts het eentonig geluid van den mist hoorn vergezelde de „Sumatra" bij zijn vertrek. Nadat het schip op het Marsdiep gedraaid was, verdween het naar het war me Zuiden. Wij vernamen nog, dat in het oorspron kelijke reisplan een wijziging is gebracht. Evenals in het reisplan van de „Tromp", is de trip naar Griekenland geschrapt, zulks in verband met den toestand in de Middel- landsche zee. De oefeningen zullen nu grootendeels in het Westelijke deel van de Middellandsche zee worden gehouden. Op 3 April, drie dagen na aankomst van de „Tromp", die Maandag j.l. eveneens naar de Middellandsche zee is vertrokken, hoopt de commandant, kapitein-luitenant ter zee C. H. Brouwer, met de „Sumatra in Nieuwediep terug te keeren. REDRIJFSTELLING. Wetsontwerp bij de Tweede Kamer ingediend. De minister van economische zaken heeft bij de Tweede Kamer een ontwerp van wet ingediend bevattende regelen be treffende een algemeene tienjaarlijksche bedrjjfstelling. Aan de memorie van toelichting tot dit wetsontwerp is het volgende ontleend: Bij de wet van 31 Juli 1930, houdende maatregelen tot het verkrijgen van een houden bedrijfstelling. Nu deze telling gegeven over de eerste hier te lande te houden bedrijfsstelilng. Nu deze telling als geslaagd kan worden beschouwd, be staat er aanleiding haar met regelmatige tusschenpoozen te herhalen. Niet te ont kennen toch valt, dat het ook in de verde re toekomst van het grootste belang zal zijn, de veranderingen, welke in de struc tuur van het bedrijfsleven opgetreden zijn periodiek na te gaan en in cijfers vast te leggen. Een telling eens in de 10 jaar komt den minister wenschelijk voor. Aan sluiting kan worden gezocht bij de tien jaarlijksche volkstellingen. De eerstvolgen de bedrijfstelling zal derhalve in 1940 worden gehouden. Het is den minister noodzakelijk voor gekomen uitdrukkelijk te voorzien in een verplichting de noodige opgaven en in lichtingen te verstrekken en tevens in de daartegenoverstaande verplichting om de ontvangen opgaven en inlichtingen geheim te houden. De telling zal geschieden met gebruik making van de loonlijsten der ongevallen verzekering en met medewerking van de Raden van Arbeid. Daarentegen zullen de agrarische bedrijven op andere wijze ge teld moeten worden, omdat bij deze be drijven, waaromtrent mede door de crisis- bemoeiingen momenteel reeds veel be kend is, gezichtspunten in acht zullen moeten worden genomen, die eenigszins anders zijn dan bij de niet-agrarische be drijven. DE REIS VAN DE „WILHELMINA GOEDKOOP." Gisteravond omstreeks kwart over zes Bereikten de beide sleepbooten van de fir ma Goedkoop, de „Wilhelmina Goedkoop" en de „Daniël Goedkoop!' met het, door de „Daniël Goedkoop" gesleepte vrachtschip „IJsselstroom" de Oranjesluizen te Schel- lingwoude. De schipper en bemanning van de „Da niël Goedkoop", die gedurende enkele da gen op het IJsselmeer gevangen hadden gezeten en in verband met de gevaarlijke situatie het schip kon noch voor- noch achteruit weinig hadden geslapen, wa ren zoo spoedig mogelijk naar huis ge gaan. De schipper van de „Wilhelmina Goed koop" was echter gaarne bereid een en ander over zijn reis te vertellen. Het werd een sober relaas van een zwaren strijd tegen het ijs. Maandagmiddag om onge veer twee uur kwam het bericht binnen, dat de „Daniël Goedkoop" gebrek aan ko len had en derhalve zijn pogingen om los te komen en met de „IJsselstroom" de te rugreis te aanvaarden, opgaf. De „Wilhelmina" vertrok hierop met 40 ton kolen aan boord uit de Oranjesluizen. De voormalige Zuiderzee was één ijsvlak te. Spoedig na het vertrek begon het don ker te worden. Het was niet altijd moge lijk de broze plekken in het ijs te zien en het werd een ware worsteling;. Nu eens voer men Oost, dan weer Zuid, dan weer was de koers naar het Noorden. Steeds maar weer achteruit om een aanloop te kunnen nemen. Soms vocht de ijsbreker uren om enkele meters te winnen. Tegen elf uur gistermorgen werd het doel bereikt en konden de ingevroren schepen uit hun benarde positie worden bevrijd. Toen de „Daniël Goedkoop" een maal uit haar barrière van ijsschotsen was losgekomen, en het ijs dus twee geduchte tegenstanders tegenover zich kreeg, was het pleit spoedig beslist. Niettegenstaande de schepen op hun weg naar Amsterdam ijsbergen van ongeveer vier en een halve meter hoogte ontmoe ten, kon de terugreis, die gistermiddag om twee uur aanving, in enkele uren worden volbracht. De beide sleepbooten hadden, voor zoo ver gisteravond geconstateerd kon wor den, vrijwel geen averjj opgeloopen. De „IJsselstroom" een 27 ton metend vracht schip, was door het kruiende ijs echter leelijk gedeukt. PRIJS VAN ZUURKOOL MET 1 CENT PER POND VERHOOGD. De Amsterdamsche federatie van ver- eenigingen van kleinhandelaren in aardap pelen, groente en fruit deelt mede dat, ge zien de verhoogde inkoopprijs van zuurkool o.a. als gevolg van de steeds hoogere kool- prijzen, in gezamenlijk overleg met gros siers de prijs der zuurkool met ingang van heden 1 cent per pond verhoogd zal wor den. VOOR 30.000 AAN BALEN GARNALEN VERDUISTERD. De politie te Rotterdam heeft aangehou den en in bewaring gesteld een 40-jarigen directeur van een expeditie- en opslagbe- drijf A. R., gevestigd aan de Noordblaak, die in den loop van 1938 ten nadeele van de Algemeene Veevoeder Maatschappij N.V. 12.000 balen gedroogde garnalen ter waar de van ongeveer dertig duizend gulden heeft verduisterd. De opslagplaats van het bedrijf bevindt zich in de Piekstraat en daar waren eenige belangrijke partijen gedroogde garnalen op geslagen. De maatschappij verkocht \mn deze partijen telkens een gedeelte aan haar cliënten, die op een bewijsje van die maat schappij de hoeveelheid garnalen welke zij hadden gekocht, in ontvangst konden ne men. Vorige week vervoegde zich weder om een klant van de Algemeene Veevoe dermaatschappij bij de opslagplaats aan de Piekstraat met een dergelijk bewijs. Er wa ren toen evenwel geen balen meer aanwe zig. De klant deelde dit de maatschappij mede, doch deze kon aan de hand van haar boeken onmiddellijk nagaan, dat er nog on geveer 12000 balen moeste^i opgeslagen zijn. Toen deze bij onderzoek niet aanwe zig bleken te zijn is de politie in de zaak gemengd, die de boekn van het bedrijf van den heer R. in beslag nam. Daaruit bleek dat de balen garnalen waren verkocht aan tal van personen, die niet door de maat schappij waren gezonden. De opbrengst, ongeveer 30.000,zou ten eigen bate zijn aangewend. Na verhoor heeft R. de onre gelmatigheden toegegeven en is hij daarop overgebracht naar het huis van bewaring, Thans wordt het onderzoek voortgezet naar eventueele heling en of er bij deze zaak ook medeplichtigen Betrokken zijn. Geheime zender te Tilburg in beslag genomen. Gisteren is aan den Bredascheweg te Til burg een geheime radiozender in beslag ge nomen, die werkte in de 40 meter-band on der de roepletters paojs. De gemeente politie heeft tegen den eigenaar proces verbaal opgemaakt. Wilt gij vertroosten, gevoel en re deneer niet en poëtiseer niet. Een treurende wil, dat ge met hem mede bedroefd zijt en met hem mede weent. Dat is troosten. DIRECTEUR VAN N.V. GEEFT EIGEN VERDUISTERINGEN AAN. Ten bedrage van 10.000. Bjj de politie te Den Haag heeft zich gemeld de 38-jarige directeur van een dis tilleerderij en stokerij in de residentie. Hij deelde mede, gedurende de laatste 10 jaren zich te hebben schuldig gemaakt aan ver duisteringen tot een totaal bédrag van ruim 10.000 ten nadeele van de distilleerderij, een naamlooze vennootschap. Een betrek kelijk klein salaris en huiselijke omstan digheden hadden hem hiertoe genoopt. Het systeem van de verduisteringen was vrij eenvoudig: hij droeg minder af dan hij van debiteuren ontving en stopte het eene gaatje met het andefe. Het merkwaardige is, dat zelfs een regelmatig accountantson derzoek de knoeierijen niet aan het licht gebracht had. Het verduisterde bedrag is van dien aard, dat de man, hoewel hij groot berouw toont en volledige medewerking verleent, waar schijnlijk in het huis van bewaring zal wor den opgesloten. Het oorspronkelijke plan verlaten Er wordt een billijker finan cieringsplan uitgewerkt. Zooals men zich zal herinneren zouden Provinciale Staten in de zomerzitting van het nu achter ons liggende jaar, het voor stel van Ged. Staten om 76 polders en wa terschappen en 5 uitwateringswaterschap pen in West Zeeuwsch-Vlaanderen op te heffen en onder te brengen in één op te richten hoogheemraadschap: „Het Vrije Van Sluis" te behandelen krijgen. Ged. Staten echter hebben toen, naar aanleiding van tijdens het onderzoek in de afdeelingen gemaakte opmerkingen, het voorstel aan een stemming onttrokken door voor te stellen een commissie te be noemen, en haar op te dragen de vraag onder het oog te zién of de onderhavige vereeniging van polders gewenscht is, en zoo ja, of die vereeniging behoort te ge schieden op de wijze als door Ged. Staten werd voorgestaan. Nadat het lid van Ged, Staten mr. Die leman de nadrukkelijke verzekering had gegeven, dat de commissie de kwestie der samenvoeging uiterlijk tot de najaarszit- ting zou ophouden, vereenigden Provincia le Staten zich met het nieuwe onderzoek, Zooals wij destijds hebben gemeld, is die commissie toen samengesteld als volgt: mr. P. Dieleman, lid van Ged. Staten, te vens voorzitter; mr. P. J. van Bortel raadsheer in het gerechtshof 's-Hertogen- bosch; jhr. ir. J. L. Boreel, ingenieur van den Polder Walcheren te Middelburg; ir, A. G. Verhoeven, directeur van het tech nisch bureau der domeinen aan het de partement vein financiën te 's-Gravenha- ge; H. van Mazijk, lid van Prov. Staten te Sluis; A. H, de Milliano, lid der Staten te Waterlandkerkje. P. A. G. van Dijk ontvanger-griffier van het waterschap Schouwen te Zieriksee, tevens secretaris. Mede door de langdurige ziekte van het lid van G. S. mr. P. Dieleman is het voorstel tot samenvoeging der polders niet op de agenda der najaarszitting kun nen worden geplaatst. De voorzitter zegde toen evenwel toe dat het voorstel in het voorjaar, in een bijzondere zitting aan de orde zou worden gesteld. Thans vernemen wij', dat ook dit niet het geval zal zijn. De bijzondere zitting zal niet worden gehouden. Want de boven vermelde commissie, die de kwestie der samenvoeging onderzoekt, is tot de con clusie gekomen, dat de aanvankelijke fi- nantieele opzet, die een belangrijk hoofd deel der materie vormde, aanzienlijke wij ziging behoeft, zoo, dat de polders die goed voor hunne zaken gezorgd hebben niet onbillijk op hoogere lasten gejaagd zullen worden ten behoeve van andere polders, die hun wegen en watergangen en wat dies meer zij, verwaarloosden of althans niét zoo goed onderhielden. De commissie zoekt nu naar een be middelingsvoosrtel, waardoor de belangen van alle betrokken polders beter gediend zullen worden dan door het aanvankelijke financieringsplan, vervat- in het oorspron kelijke voorstel van Ged. Staten. De uitwerking van het nieuwe finanti- eele schema zal te veel tijd vergen om het aan Provinciale Staten in hun tegenwoor dige samenstelling voor te kunnen leggen daarover zullen dan t.z.t. de nieuw te ver kiezen Staten moeten oordeeien. Centr. verkoopkantoor van mosselen. In het bestuur van de stichting Centraal Verkoopkantoor van Mosselen, gevestigd te Bergen op Zoom, zijn door den Minister van Economische Zaken voor twee jaren be noemd de navolgende heeren uit Zeeland F. J. L. Dhooge, Filippine, Jacob Schot Bzn Zieriksee, C. Sinke, Ierseke, J. W. Vienings, Klinge. NOG EEN STATENLID DAT NIET TERUGKOMT. Naar het „Dagblad v. N.br. en Zeeland" verneemt heeft ook de heer Moelker (lib.) uit Tolen zijn partij bericht, dat hij geen nieuwe candidatuur voor de Prov. Staten zal aanvaarden. t Faillissementen. Heden is failliet verklaard C. Lobbezoo Hzn., handelaar in steenkolen, te Krab- b e n d ij k e. Rechter-commissaris mr. A. van der Hoop, curator mr. H. C. J. Zaaijer, advocaat te Goes. H. M. de Koningin, die zooals gisteren reeds in het kort gemeld, Zaterdag a.s. een kort bezoek aan Middelburg brengt zal ver moedelijk te ongeveer 2 uur van Vlissingen hier aankomen en wel langs den Nieuwen Vlissingschen weg om dan langs den Lange- vielesingel, Zandstraat, Langeviele, Markt, Burg en Balans naar de Abdij te rijden, waar H. M. in de ambtswoning van den Commissaris der Koningin een onderhoud zal hebben. Na afloop daarvan rijdt H. M. van uit de Abdij langs Balans, St. Pieterstraat, Lange Giststraat, Dam, Rotterdamsche Kade, Nieuwe Brug, Rouaansehe kade, Bierkade, Londensche kade, Houtkade, Koningsbrug, Stationsstraat, Loskade, Schipbrug, Kanaal- weg naar den Nieuwlandsehen weg in de richting Sloedam. Zooals bekend maakt H. M. tot Roosendaal de reis per auto. Het bezoek is wel geen officieel bezoek, maar o.i. is er zeker in de eerste plaats voor allen, die wonen langs de route, die de Koninklijke auto zal nemen, alle aanleiding om de driekleur te ontplooien en voor al len, die zich langs den weg scharen om on ze landsvrouwe een bewijs van trouw en aanhankelijkheid te brengen op recht Zeeuwsche wijze. De collecte voor de Israëlitische armen heeft alhier 136 opgebracht. JUBILEUM AUTOBUSDIENST. Het is voor den autobusondernemer J. C. Krijger, wiens autobusdienst op Wolfaarts- dijk 25 jaar geleden geopend werd, gisteren een drukke dag geweest. Van het gratis-rij den op de verschillende diensten werd gre tig gebruik gemaakt, zoodat alle reserve wagens moesten rijden. Het was een druk ke bedoening bij de stopplaatsen. Niet min der druk was het in de zaak van den hr. Krijger, waar talloozen hem kwamen ge lukwensehen, en waar, onder het gebruik van ververschingen, allerlei oude herinne ringen opgehaald werden. Ook de inspec teur van het verkeer, A. Meijer, behoorde tot hen die persoonlijk kwamen. Oud-bur gemeester Hajenius gaf uit Den Haag schriftelijk blijk van zijn medeleven. Onder de vele brieven en kaartjes was er ook één van den eersten passagier op den jubileeren den dienst, den hr. P. A. Pennings. Des avonds gaf „Hosanna" een concert in de groote zaal van den hr. Krijger, dat gratis toegankelijk was. Velen maakten ook van deze gelegenheid gebruik om den heer Krijger persoonlijk geluk te wenschen en tevens de goede muziek te hooren. N. V. V.-Avond. Onder leiding van den Goeschen Bestu renbond werd gisteren een feestavond in Schuttershof gegeven, als onderdeel van de N.V.V.-tournée 19381939. De voorzitte: van den G.B.B., de hr. A. Buys, opende den avond met een inleidend woord en voor de pauze hield de hr. D. de Roo, te Vlissingen, een propagandistische rede Verder werd de avond gevuld door ernst en luim van Cabaret-gezelschap Mario Hamel, Een paar aardige en lenige meis jes voerden karakteristieke dansen uit; Greta Scnley speelde op de accordeon er zong er liedjes^bij; prof. Ben-ali-libi toon de zich een handig goochelaar en Marie Hamel, als conferencière, bond alles met een grappig woord, declameerde en zong liedjes, en was zelf een der succesvolste nummers. De vrijwel geheel gevulde zaal bleek een en ander zeer op prijs te stellen. Gisteren werd proces-verbaal opge maakt tegen den café-houder L. C. de D wegens het zonder vergunning in zijn café voorradig hebben van sterken drank. P. H. J. V., te Heinkenszand, werd gisteravond in arrest gesteld wegens open bare dronkenschap. VERLENGING ZIEKENHUISVERPLEGING OP WALCHEREN. De Vereeniging Ziekenhuisverpleging op Walcheren zag haar ledental voor de A verzekering, omvattende ligdagen, operatie kamer, vervoerkosten enz. in 1938 stijgen met 802 leden en wel van 26863 tot 27665 Het aantal leden, dat deelneemt aan de aanvullende verzekering voor klinische kos ten, w.o. operatiekosten, steeg van 1572 tot 1714. Ten opzichte van deze aanvullende ver zekering, die reeds ruim 2 jaar werkt, be sloot het bestuur in October jl. gezien de goede uitkomsten van deze verzekering, tot een belangrijke contributieverlaging, welke 1 Januari jl. is ingegaan en welke verlaging de leden wel zullen bemerkt hebben bij de aanbieding der contributiekaarten voor 1939. De contributie van deze verzekering is teruggebracht van 8 cent op 6 cent en van 14 op 12 cent. Voor kinderen beneden 16 jaar is 3 en 5 cent gehandhaafd. Bij het bestuur is nog in overweging, maar dit zal voornamelijk afhangen van de uitkomsten over 1938, om het aantal ligda flngez. Med.) WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BELT: Zwaar bewolkt weer met tij delijke opklaring en waarschijnlijk nog eeni ge regen, zacht weer, meest matige W. tot Z. wind. UKKEL: Vrij sterke wind uit Z.W. rich tingen, bewolkte hemel, plaatselijk regen, ook opklaringen, aanhoudend matige tem peratuur, nachtelijk minimum ongeveer 5 graden. Do. 12 Jan. Zon op: 8 h 07; onder: 16 h 09. Licht op: 16 h 39. Maan op: 12 h 01; onder: 10 h 52. L.K.; 12 Januari. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Januari. Hoogwater. Laagwater. 11 5.07 17.37 11.54 12 5.56 18.30 0.00 12.43 13 6.52 19.34 0.53 13.37 Laagwater te Wemeldinge: Januari. Hoogwater. 11 7.03 19.25 12 7.44 20.10 13 8.30 21.06 Woensdag Donderdag Vrijdag Hoog- en Woensdag Donderdag Vrijdag Laagwater. 0.19 12.52 1.11 13.43 2.03 14.36 maakt Uw keel droog en effent den G!°°!Z iweg voor verkoudheden? Verzacht r maak Uw keel vochtig met (Ingez. Med.* gen van de A-verzekering, welk aantal nu 30 bedraagt, eenigzins uit te breiden zonder contributieverhooging. OUDELANDE. Tot voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur is herbenoemd de heer P. van Sabben. NISSE. Door een rijwielfabriek te Apel doorn is bij wijze van prijsvraag een op lossing gezocht inzake de schakeling vair het rijwielachterlicht; zoodanig dat wan neer het achterlicht weigert, de voorlamp direct waarschuwt en, het doorbranden van het achterlicht, voorkomen wordt De heer Johs. Eckhardt alhier behaalde voor zijn oplossing den derden prijs. De chauffeur W. uit Waalre reed met zijn auto in de Dorpsstraat alhier achteruit, zijn wagen slipte en reed tegen een lantaarnpaal, die gelijk met den grond afbrak. De schade wordt door verzekering vergoed. DE OEVERVAL. Men meldt ons nader uit Kats: Dinsdag morgen omstreeks 10 uur werd door de kantonniers van den Leendert Abraham polder, opgemerkt dat langs den oever van het „Al te Klein" bij stil weer het water zeer rumoerig was en wat ze dachten, werd bewaarheider voltrok zich een oeverval. De opzichter, die dicht in de buurt aan het peilen was, werd er op merkzaam op gemaakt. Direct werd een onderzoek ingesteld en nu bleek dat het hier een vrij grooten oeverval beteekende. De lengte bedraagt 300 meter en de breedte 100 meter.- Er zijn enkele brokken uit de steenglooiïng van den diik gevallen. In 1937 is in den Leendert Abrahampol der, die grenst aan „Al te Klein", zinkwerk aangebracht: Er werden 2 groote stukken naar beneden gelaten op een plaats, waar de diepte 45 meter was Inzake de diepte van den huidigen oeverval was nog niets te zeggen; in den loop van vandaag zou gepeild worden. KATS. Dinsdagavond had mej. P. CL het ongeluk van den zolder te vallen. Dokters hulp werd direct ontboden die lichte kneu zing constateerde. Zij zal voorloopig rust moeten houden. BRESKENS. Bevorderd tot technisch ambtenaar in algemeenen dienst bij den provincialen waterstaat in N. Holland de heer W. Minderhoud te Alkmaar, vroeger qlhier. SINT-KRUIS. In de algemeene jaarver gadering van de geitenfokvereeniging wer den tot bestuurslid herkozen de heeren A. J. Sierens en J. Oosterbaan. De ontvang sten over 1938 bedroegen 77, de uitga ven fel, batig slot 16. De contributie bleef onveranderd. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Middelburg en de kringvergadering te Oostburg werden aangewezen de heeren J. Oosterbaan en C. Maes. In verband met buitengewone uit gaven in 1939, zal getracht worden de jaar- lijksche subsidie, welke van de gemeente wordt gekregen, te verhoogen. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Bergambacht: 1 doode. Maandag is op de Fransche Ka onder de gemeente Bergambacht de vijftienjarige wielrijder Duhen, die óp weg was naar Haastrecht, waar hij woonachtig is, door een hem achterop rijdende personenauto aangereden. De jongen werd tegen den weg gesmakt en was op slag dood.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1