"AKKERTJES" RECHTSZAKEN. &acr£dpy*i Oud Zeeuwsch Strafrecht. en den heelen dag reeds? Eigen schuld. Neem loch 'n "AKKERTJE", dan beni U er immers zoo van afl DUITSCHLAND. ENGELAND. SPANJE. TURKIJE. POLEN. VER. STATEN. Een moord te Hoedekenskerke BURGERLIJKEN STAND. MARKTBERICHTEN, TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. AGENDA. 13 stuks 12 stuivers - 2 stuks 2 stuivers Let op het AKKER-merk t Naar verluidt is eenmaal een desbetref fend dreigement voldoende geweest in het geval van een Europeesche natie, enkele ja ren geleden. De discriminatie eindigde, toen de tekst van een voorgesteld decreet den ambassadeur dier natie getoond werd. De regeering overweegt niet onmiddel lijk over te gaan tot die drastische stappen, doch uit betrouwbare bron wordt verno men, dat, wanneer de openbare meening voortgaat harder te worden tegenover de herhaalde provocatie, de regeering niet zal aarzelen tot het uiterste te gaan, zoo over- tugid is zij, dat in het bijzonder in het be zette deel van China, Amerikaansche onder nemingen, zoowel van opvoedkundigen en philantropischen als van commercieelen aard, opzettelijk geworgd worden. HONGARIJE EN DE VOLKENBOND. Kwestie van uittreding niet actueel. Havas meldt uit Boedapest: Binnenkort zal Szent Istvany, oud-chef van den pers dienst van het departement van buitenland- sche zaken, naar Genève vertrekken om Hongarije in den Volkenbond te vertegen woordigen. In politieke kringen maakt men daaruit, op, dat de kwestie van een eventueele uit treding geen vraagstuk van het oogenblik of zelfs van de naaste toekomst is. Daaren tegen zal de toetreding van' Hongarije tot het anti-kominternpact ongetwijfeld een gebaar zijn, geïnspireerd door de solidari teit met de spil Rome-Berlijn, welke door minister Csaky noodig wordt geacht. Waar schijnlijk zal de plechtige toetreding tot stand komen tijdens het bezoek van den minister van buitenlandsche zaken aan Berlijn en kan zij dus over veertien dagen verwacht worden. Ter rechtvaardiging van de toetreding betoogt men, dat Hongarije de eerste Europeesche staat was, die, reeds 1919, tegen het communisme streed en het overwon. HITLER ONTVANGT NIEUWJAARS WENSCIIEN. Doch niet van de Vereenigde Staten. Rijkskanselier Hitier heeft, zooals gebrui kelijk is, met een aantal staatshoofden nieuwjaarswenschen gewisseld. Uit de Ver eenigde Staten heeft hij echter geen groet ontvangen. JOODSCHE VLUCHTELINGEN BETRAPT OF BEZIT VAN GELD. Twee Joden werden gearresteerd, toen zjj te Berlijn probeerden een bedrag van 40.000 Mark in papier, gemunt en onge munt goud en juweelen uit Duitschland te smokkelen door het te verbergen in een compartiment van een trein, waarmede zij op weg waren naar Vlissingen. EEN JAAR ARBEIDSDIENST VOOR MEISJES ONDER DE 25 JAAR. In industrie, landbouw of huis houding. Alle ongehuwde Duitsche meisjes onder de 25 jaar moeten thans arbeidsdienst ver lichten gedurende een jaar in de industrie, den landbouw of de huishouding. De oude verordening, volgens welke jonge vrouwen, werkzaam in zaken, kantoren of als dienst meisjes, gedwongen arbeidsdienst moeten verrichten gedurende een jaar, is uitge breid tot alle meisjes beneden de 25 jaar, zonder onderscheid. CHAMBERLAIN VERWACHT EEN RUSTIG JAAR. „Ik wensch iedereen, een zeer gelukkig nieuwjaar en ik denk, dat 1939 een rusti ger jaar zal zijn dan 1938", aldus ver klaarde Chamberlain tegenover een ver tegenwoordiger van Reuter, toen hij gis ter uit Yorkshire naar Elu vertrok, waar hij zijn vacantie zal doorbrengen. ii|] BALKAN. ROMEINSCHE GROET AAN HET ROEMEEN SCHE HOF. Koning Karei zal voortaan met uitge strekte hand (den Romeinschen groet) worden begroet in plaats van met de tra- ditioneele buiging. Dé Romeinsche groet is ook door de nieuwe officieele politieke par tij ingevoerd. ERNSTIG TREINONGELUK. Havas meldt uit Valencia: Op den spoor wegovergang in de straat van Sagunto is een electrische trein van de lijn naar Pa terna in botsing gekomen met een tram. Er vielen zeven dooden en zestien gewon den. HEVIGE SNEEUWSTORMEN. Schepen vergaan In het gebied van de Zwarte zee en de legeische zee woeden thans hevige sneeuw •tormen. Ettelijke zeilschepen zijn vergaan lok het Turksche kolenschip „Millet" (188') on) is met de geheele uit 22 koppen be jtaande bemann.ng aan de kust van de Zwarte zee gezonken. Voormalige Russisch generaai wegens bedelarij veroordeeld. De rechtbank te Lodz heeft den voor- maligen Russisehen generaal Iwan Englit -vegens bedelarij tot vier maanden dwang arbeid veroordeeld. Englit, die eertijds tot den Koerlandschen adel behoorde en aan het keizerlijke hol te St. Petersburg een graag gezien gast was, spreekt vier talen. Na de bolsjewis tische revolutie is hij uitgeweken. IS GENERAAL MIRKOWIC UIT DEN WEG GERUIMD? Pat meldt uit Warschau: Met betrekking tot den dood van den voormaligen Russi sehen generaal Mirkowic, wiens lijk men gevonden heeft nabij Ostrog in de buurt van de Poolsch-Russische grens, meenen de bladen te weten, dat na het voorloopige onderzoek de (oorspronkelijke lezing, dat Mirkowic zich van het leven heeft beroofd, onjuist gebleken is. Generaal Mirkowic was naar het schijnt een vriend van den op zoo geheimzinnige wijze verdwenen generaal Koetjepof en hij zou geweten hebben, wie in deze verdwij ning de hand hebben gehad. RUSLAND. VIJF AMBTENAREN TER DOOD VEROORDEELD. Gisteren is door den krijgsraad te Kiew het doodvonnis uitgesproken tegen vijf vroegere ambtenaren van de Moldavische afdeeling van het volkscommissariaat van binnenlandsche zaken. Talrijke getuigen verklaarden, dat de beklaagden hen op ille gale wijze hadden gearresteerd en beschul digingen tegen hen verzonnen hadden, ter wijl zjj misdadige middelen hebben gebruikt om bekentenissen af te dwingen. EEN STOUT STUKJE. Twee jongens van vijftien jaar hebben dezer dagen volvoerd, wat volgens de poli tie zelfs doorgewinterde gangsters niet ge- praesteerd zouden hebben: zij hebben inge- ter van de Munt was stomverbaasd en waar voor een waarde van zeshonderd mil- lioen aan staven goud geborgen ligt. De jongens waren Paul Francis en Wil liam Gallagher; zij zijn ontdekt door een nachtwaker, die zijn ronde deed en tot zijn niet geringe verbazing hen aantrof in het lokaal waar centen gemaakt en gepolijst wofden. Hij sloeg alarm en terstond rukte een politiebrigade uit, die de jeugdige in brekers insloot. „Omdat de vensters aan de straat getra lied waren, klommen we in de regenpijp en kropen langs een richel langs den gevel tot we een raam vonden, dat aanstond. Zoo klommen we naar binnen. Het was maar voor de grap" aldus de bengels. Voor de grap of niet de hoofdopzich ter van de munt was stomverbaasd en heeft verklaard dat geen gangster ooit ge slaagd zou zijn in wat de beide knapen „voor de grap" volvoerden. De jongens zijn in het huis van bewaring opgesloten. EXPEDITIEKNECHT EN ZIJN FAMILIE WEGENS OPLICHTING VOOR DE RECHTBANK. Voor de rechtbank te Rotterdam stond gisteren een man terecht, die zijn firma gedurende zestien jaar trouw als expedi tieknecht gediend heeft en eenigen tijd ge leden, daartoe door verschillende omstan digheden gebracht, deze firma voor ette lijke honderden guldens heeft opgelicht. Met hem hadden zich acht familieleden, die zich allen aan heling schuldig gemaakt hadden, te verantwoorden. Het was de 37-jarige B S. M., wonende te Utrecht en werkzaam bij de N.V. Ilfra, v/h I. L. Fles- seman aan de Botersloot te Rotterdam, waar hij als expeditieknecht toezicht uit oefende op het uitgaande lingeriegoed. Van dit vertrouwen heeft M. schandelijk misbruik gemaakt. Nu eens nam hij wat damesonderkleeding onder zijn colbert mee en dan weer was een partijtje hemden van zijn gading. Deze zaken waren ter te rechtzitting bijeengebracht in acht doozen, koffers en manden, terwijl natuurlijk een gedeelte niet te achterhalen was geweest. De acht medeplichtigen, bestaande uit broers, een halfbroer, de vrouw van B. S. M. en zijn schoonmoeder, hadden allen in den buit medegedeeld. De een had de kleeding voor eigen gebruik bestemd, de ander weer had de goederen voor een zoet prijsje verkocht. De vrouw van B. S. M., de 32-jarigé S. M., thans wonende te Capelle a. d. IJssel, die in Utrecht piano- leerares is, had al haar pianoleerlingen van kleeding voorzien en ter terechtzitting ver klaarde zij, dat er wel voor 300 of 400 gulden verkocht kan zijn. Voorts stonden terzake van heling terecht de 18 jarige lompenkoop man M. B. C„ wonende te Rotterdam, de 65-jarige S. M., zonder beroep en wonende te Rotterdam, de 51 jarige koopman J. M., wonende te Rotterdam, de 31-jarige slager S. M., de 34-jarige lompensorteerder G. W. O. en de 28-jarige koopman S. M., allen wonende te Rotterdam. In z{jn requisitoir zeide de officier van het o. m., dat de familiebanden in dit ge val zeer sterk zijn geweest. De gansche fa milie heeft elkander geholpen en toen bleek, dat de eerste verdachte gearresteerd was, heeft men onderling getracht de goederen zoo spoedig mogelijk in veiligheid te bren gen. Spr. vond, dat B. S. M., rijn geheele familie in het verderf heeft gestort en eischte tegen hem een gevangenisstraf van een jaar met aftrek van voorloopige hech tenis. Tegen de andere medeplichtigen werden straffen geeischt varieerende van 8 maan den gevangenisstraf tot 25 boete. „Aan den eenzamen zeedijk, welke hc. Zuidwestelijk gedeelte van het eilanc. Zuid-Beveland ten bolwerk versterkt te gen de vloeden van den Hond of Wester- •schelde, woonden op ongeveer uurs af stand van het dorp Hoedekenskerke, dt twee genoemde oude lieden, die bijna on opgemerkt in him leven, na hunnen ver- schrikkelijken dood het voorwerp vat: schier algemeene bekendheid geworden zijn.'f Op deze wijze vangt het eerste hoofd stuk aan van het boekje van E. B. Swa- lue, predikant te Goes, dat getiteld is: „Leerrijke beschouwing van de merkwaar dige bijzonderheden, welke op den moord in 1840 te Hoedekenskerke gepleegd, be trekking hebben." De beide personen, die hiervoben bedoeld zijn, waren Balten Zuid- wegt, oud 74 jaar, en zijn zuster Janna Zuidwegt, oud 72 jaar. Oorspronkelijk ar beider van beroep had de man het later zoover gebracht, dat hij een klein, zij het ook bouwvallig, huisje, eenig land en enkele stuks vee zijn eigendom kon noe men. In het dorp werd zelfs gemompeld dat hij eenig geld had overgespaard. Bei de bejaarde personen hadden met de be woners van Hoedekenskerke weinig of geen omgang. Zelden verlieten zij hun wo ning, terwijl slechts een enkele dorpeling het afgelegen huisje .bezocht om er boter of melk te halen. Alleen een arme arbeidster kwam tweemaal in de week geregeld de oude vrouw helpen bij haar dagelijkschen arbeid. Op 24 December 1840 kwam zij als gewoonlijk 's morgens vroeg bij het huisje om haar werk aan te van gen. Toen er, na haar herhaaldelijk geklop, niet werd opengedaan, keerde zij terug, in de meening, dat de beide lieden nog sliepen. Eenigen tijd later was het een veertienjarige knaap, die de melk kwam halen, en evenmin opengedaan werd. Hij klom door een venster naar binnen en zag daar tot zijn niet geringen schrik, den ouden Zuidwegt met zware wonden op den grond liggen. Even snel als hij binnen ge komen was, klom hij weer naar buiten, en waarschuwde den Assessor der ge meente, die een voorloopig onderzoek in stelde. Nog denzelfden middag begaven de daartoe bestemde leden van de rechtbank te Goes zich naar de eenzame woning waar zij de beide lieden vermoord aan troffen. Alle voorwerpen stonden in vol maakte orde op hun plaats in de kamer; alleen was een der bedsteden doorzocht en in de aanwezige kleerenkast waren al le goederen doorsnuffeld. Bij het eerste onderzoek werden geen voorwerpen gemist. Behalve de werk vrouw en de veertienjarige jongen wer den ook een slachter én zijn zoon, die den vorigen dag een varken hadden geslacht, aan een verhoor onderworpen. Deze ver- hooren hadden geen enkel resultaat. Wie was de dader? Zooals in iedere geruchtmakende zaak, viel er een verden king op bepaalde personen, en wel op Isaac Leeuwe^n en Pieter Simons. De eer ste was boerenarbeider, 22 jaar, die niet al te goed bekend stond; de tweede een man van over de zestig jaar, dfe aan la ger wal was geraakt. De Leeuwens, Isaac woonde bij zijn vader en moeder in, had den nog wel eens omgang gehad met de vermoorden, en zoodoende gelastte de ambtenaar van het Openbaar Ministerie een huiszoeking en verhoorde Isaac Leeu wen. Isaac kon een geloofwaardig alibi opge ven, wat door al zijn huisgenooten werd bevestigd. De justitie verhoorde toen Pie ter Simons, die minder gelukkig was In zijn mededeelingen. Zijn alibi klopte niet geheel, waar nog bijkwam, dat men bij de huiszoeking tusschen het stroo van de bedstede bij Simons het steel van eert bijl vond. Wel vertelde Simons daaromtrent! een schijnbaar geloofwaardig verhaal, zoodat men niet overging tot zijn' onmiddellijke arrestatie. Was de dader onvindbaar? Of was het een .misdaad zonder fout?" De officier van justitie liet alom nauwkeurige on derzoekingen doen, waarvan het gevolg was, dat zich een matroos kwam melden, die zeide, op den avond van den moord door een tweetal mannen op den bewusten dijk te zijn aangesproken, die hem dreigden met geen woord over deze ontmoeting te spreken. Deze personen werden spoedig ontdekt, waarbij vele bezwaren tegen hen werden ingebracht: zij waren 's nachts op den dijk geweest, zij hadden den dag na den moord andere kleedingstukken gedragen; één hunner had in een café gezegd, dat de justitie niet glad genoeg was om hem de tong te schrabben (iets van hem te vernemen), en de ander was, toen men in dezelfde herberg over den moord sprak, zijn onschuld gaan bewijzen. Dat alles rechtvaardigde hun arrestatie, waartoe dan ook werd overgegaan. Reeds keerde de rust in Hoedekenskerke terug, want de dorpelingen meenden, dat de daders gearresteerd waren, toen de zaak een ge heel andere wending nam; twee vrachtrij ders meldden zich bij den officier van justitie en deelden mede, dat zij op den bewusten avond een zekeren Baert op den dijk, in de nabijheid van het huisje van de vermoorden, hadden zien loopen. Dien nacht werden beide nog vérhoord, waar bij ze nadere bijzonderheden mededeelden. In den avond van den 23sten December 's avonds half vijf moesten zij wegens een gering ongeval aan den wagen enkele oogenblikken stoppen, en in dien tijd was Baert hen gepasseerd. Zij hadden aan dat voorval toen geen bizondere aandacht be steed, maar meenden het nu alsnog te moeten vertellen. Den volgenden morgen, in alle vroegte, werd Beart door enkele leden van de rechtbank verhoord; bij dit verhoor sprak Baert zich reeds verschillende malen te gen, en zocht naar uitvluchten, zoodat men besloot, een huiszoeking te verrich ten. Het was een armzalige hut van stroo waar Beart met rijn vrouw en zes kin deren woonde. Reeds was de avond geval len, toen de ambtenaren, vergezeld van den burgemeester, binnentraden om hun plicht te doen De ambtenaren doorzoch ten de hut, en hun zwijgen werd alleen onderbroken door bet geschrei van een pas geboren kindje. Br werdm eenige ouderwetsche kleedingstukken ontdekt, waarvan Baert opgaf, dat hij ze geërfd nad van zijn vader. De eenkamerwoning was spoedig doorzocht, waarna een de. ambtenaren ziclijnog naar den zolder begaf Nauwelijks daar gekomen, wierp hij eer groot pak naar beneden, dat verschillen de voorwerpen bevatte. De aanwezigei hadden nog geen tijd gehad om den inhoud in oogenschouw te nemen, toen Baert uit riep: „Nu ben ik er aan. Nu is het klaai voor. eeuwig: ik ben de dader, ik heb die lieden doodgeslagen en dit goed medege nomen". De dader was gevonden! Baert werd gearresteerd en de beide andere verdach ten die zestien dagen in arrest hadden gezeten, vrijgelaten. De moordenaar be kende volmondig zijn wandaad, hij ver telde, dat hij in den avond van 23 Decem ber tegen zijn vrouw gezegd had, dat hij geld wilde leenen bij Zuidwegt. Toen hij bij het huisje was aangekomen, en op zijn geklop de vrouw opendeed, had hij deze gevraagd om twee Rijksdaalders. De vrouw had dit, volgens zijn zeggen, ge weigerd, en wilde de deur sluiten. Hij had toen met een stok dit verhinderd; er was een vechtpartij ontstaan, waarin de oude Zuidwegt zich ook mengde. Verder wist hij zich niet veel te herinneren, want hij zeide. „dat hij toen voor niets eenig bepaald gevoel had, niet regt wetende wat hij deed, en er op toe sloeg, en dit zou gedaan hebben al waren er meerderen ge weest." Na de vechtpartij, die op zulk een afschuwelijke wijze eindigde, had hij ver schillende zaken meegenomen en verbor gen op zijn zolder. Op 14 Mei 1841 hield de Procureur- Generaal bij het Provinciaal Gerechtshof in Zeeland, mr. Verbrugge, zijn requisi toir. Hij achtte den verdachte schuldig „aan moedwilligen doodslag, gepleegd met voorbedachten rade en geleider lage, on- middelijk opgevolgd door diefstal bij nacht in een bewoond huis", en eischte de dood straf. Daarna was het woord aan den advo caat mr. J. P. G. van Diggelen, uit Mid delburg, voor wien dit een vrijwel hope loos geval was. In zijn pleitrede beperkte hij zich dan ook tot het aantoonen, dat hier niet van voorbedachten rade ge sproken kon worden. Het Provinciaal Gerechtshof deelde in dezen de meening van den pleiter, wat den verdachte echter weinig baatte. Het Hof, zoo luidt het vonnis, „verklaart den beschuldigde Jacobus Baert schuldig aan moedwilligen doodslag, onmiddellijk opge volgd door diefstal, gepleegd bij nacht, in een bewoond huis. „Verklaart dat het den Hove niet over tuigend bewezen is, dat de beschuldigde den voorschreven doodslag heeft gepleegd met voorbedachten rade en geleider lage", terwijl het Hof „den schuldigverklaarden Jacobus Baert condemneert, omme ge- bragt te worden ter plaatse alwaar men gewoon is, binnen de stad Middelburg, executie van Crimineele Justitie te doen, en aldaar te worden overgeleverd in han den van den Scherpregter, ten einde door denzelven op een Schavot, aan eene Galg met den Strop gestraft te worden, dat er de dood na volgt." De verdediger diende nog een verzoek tot gratie bij den Koning in, dat niet werd in gewilligd, en 25 October 1841 werd Baert terechtgesteld. Dr. Swalue, die Baert in de laatste maanden zijns levens geestelijken bijstand had gegeven, meent, dat de dood straf voor dezen man wenschelijk was. Maar hij kan niet nalaten, een ernstige waarschuwing te richten tot zijn tijdge- nooten, en hij spreekt eindelijk de hoop uit, dat „Zeelands hoofdstad niet meer, of niet in onzen leeftijd, ten schouwspel verstrekke van zulk ontzettend strafge- rigt.i" Mr. J. M. Fuchs. ONTVANGEN BOEKEN. „Schip zonder haven", roman door Willy Corsari. Omslagteekening van Sierk Schroder. Dit bijna 600 bladz. tellende boek werk verscheen bij H. P. Leopold's Uitg. Mij. te Den Haag. „Luchtvaeantie". Roman van het vlieg tuig, door Melis Stoke. De schrijver schil dert de gevoelens van de verschillende men- schen, die voor hun vacantiereis het lucht ruim ingaan. Tevens betrekt de schr. in zijn boek den luchtweg Amsterdam-Batavia. Uitgave H. P. Loepold's Uitg. Mij. te Den Haag. „Vaderlandsche Jaarboeken 1937", on der redactie van F. J. W. Drion en met medewerking van prof. dr. A. J. Barnouw, Jan Engelman, prof. J. van Gelderen en prof. dr. P. Geyl. Dit handboek wil zoowel het economische als 't politieke, zoowel hef geestelijke als het materieele voortgaan teekenen. Dit eerste deel behandelt in hoofdzaak het jaar 1937 en het vangt aan met een overzicht over „De jaren vooraf" en na het Prinselijk huwelijk komen in bonte rij de gebeurtenissen van 1937. Het boek verscheen bij de N.V. Uitgeverij „De Torentrans" te Zeist. „Voortrekkers van oud-Nederland. Uit Nederland's geschiedenis buiten de gren zen, door F. Dekker. Verschenen bij L. J. C. Boucher, uitgever te Den Haag. „De dochter", roman door Bessie Breuer. Vertaald door Clara Eggink. Ver schenen in de bekende Karavaan-serie bij den uitgever Boucher te Den Haag. „Van sterrenhemel tot sterrenwacht". Bouw en ontwikkeling van het heelal, door Svein Rosseland. Naar het Noorsch be werkt door dr. J. J. Raimond jr. Geïllu streerd. Uitgaver A. W. Sijthoffs Uitg. Mij. te Leiden. „Hygiëne der vrouw in de verschillen de levenstijdperken", door Rosalie M. Wijn berg, vrouwenarts. „Moderne Physica", in een populair- wetenschappelij ke samenvatting, door Ir. J. P. Valkema Blouw. Verschenen bö de N.V. Uitg. Mij. de Tijdstroom te Lochem. „Ik zoek het gevaar." Avonturen onder en boven de zeven zeeën, door John D. Craig. Nederlandsche bewerking John Kooy. Geïllustreerd. Verschenen In de serie Na tuur- en Techniek bibliotheek bij de N.V. Uitg. Mij. E. E. ÏQuwer te Deventer. KALENDERS. Van het Limburgsch Dagblad ontvingen wij een maandkalender, u.tgegeven in groot formaat en geïllustreerd met eenige be- drijfsfoto's. Een fraaie kalender is die van de Schweizerischen Verkehrszentrale te Zu rich, welke iedere vier dagen op het kalen derblad een prachtige foto illustratie be vat, welke de schoonheid van het Zwitser- sche landschap uitstekend naar voren brengt. De vereeniging van Nederlandsche wijnhandelaars gaf een tweemaandelijk- sche kalender uit.Op de bladen komen kleurenteekeningen voor van wijndrinkende personen en families. De Drukkerij J. C. en W. Altorffer zond ons een practische weekkalender. Op de bladen is flinke ruimte voor aanteeke- ningen gelaten. «■■■■aMttaniaHaateMBaBKBMBBaa RADIO-PROGRAMMA. WOENSDAG 4 JANUARL HILVERSUM I 1875 en 301,5 m. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Orgelspel. (Om 8.16 Ber.). 8.30 „Es meralda". 9.00 Gram. 9.30 Causerie. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Uitz. voor Arbeiders in Continubedr. 11.40 Causerie. 12.00 Gram. 12.30 Orgelspel. 1.00 VARA-ork. 1.30—1.45 Gram. 2.003.15 Voor de Vrouw. 3.20 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel. 6.00 Ramblers. 6.28 Ber. 6.30 Gram. 6.40 Causerie. 7.00 VA- RA-Kalender. 7.05 Gelukwenschen. 7.10 Causerie. 7.30 Cyclus. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Voor schakers. 8.16 VARA-ork. m.m.v. so liste. 9.00 Radio-tooneel. 9.45 „The four blue Stars", m.m.v. solist. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Piano. 10.30 Gram. 11.00 „Mignon". 11.30— 12.00 Gram. HILVERSUM II 415,5 m. NCRV-Uitz. 6.30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber., gram.' (9.309.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Ensemble v. d. Horst. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Verv. conc. en gram. 1.30 Gram. 2.15 Fluit, piano en gram. 3.00 Chr. Lectuur. 3.30 Gram.- 3.45 Orgelspel. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor jongens en meisjes. 5.45 Gram., ber. 6.30 Taalles en causerie. 7.00 Ber. 7.15 Cau serie. 7.45 Causerie. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Mannenkwartet en gram. 8.50 Exegetische causerie. 9.20 Arnhemsche Orkestver. 10.10 Ber. ANP., actueel halfuur. 10.40 Gram. 11.00 Piano en gram. 11.30 Gram. ca. 11.50 12.00 Schriftlezing. DROITWICH 1500 m. 11.35 Zang. 11.50 Orgelspel. 12.20 Wels-ork., m.m.v. solist. I.20 Uit Stockholm: Septiman-ork. m.m.v. solist. 2.00 Declamatie. 2.20 Piano. 2.50 Phi lip Whiteway-ensemble, m.m.v. soliste. 3.30 Gram. 3.45 Pop. conc. 4.00 New Continen tal Novelty Trio. 4.205.10 Vesper. 5.20 Gram. 5.40 Henry Hall's ork. 6.20 Ber. 6.40 Operette „Mazurka". 7.40 Piano. 8.05 Actu eel overz. 8.35 Ork. 9.20 Ber. 9.45 Progr. ge wijd aan eiland Sark. 10.45 Reginald King's ork. 11.20 Joe Loss' Band. 115012.20 Swing-muziek (gr. pi.). RADIO-PARIS 1648 m. 9.00, 10.00 en II.20 Gram. 12.30 Zang. 1.05 Gram. 1.25 Giardino-ork. 1.55 Gram. 2.35 Zang. 2.50 en 3.30 Gram. 3.50 Piano. 4.05 en 5.05 Zang. 5.25 Locatelli-ork. 6.35 Cello. 6.48 en 7.50 Gram. 8.35 Zang. 8.50 Piano. 9.20 Variété. 10.50 en 11.20—11.35 Gram. KEULEN 456 m. 5.50 Rheinische Landes- ork. 7.50 Gram. 11220 Fabrieksork. 12.35 Ork. en solist. 1.30 Pop. conc. 2.40 Gram. 3.20 Trio-cone. 4.30 Piano. 5.20 en 6.35 Gram. 7.30 Militair ork. 9.35 Keulsch Ka- mertrio voor oude muz. 10.20 NS-Toonkun- stenaarsork. en klein koor. 11.202.20 Nachteonc. BRUSSEL 323 en 484 ill. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Dansork. 1502.20 Gram. 5.20 Zang. 5.50 en 6.50 Gram. 750 Piano en cello. 8.20 Operette „Janja". 10.30 11.20 Dansorkest. 484 m: 12.20 Gram. 1.00 en 1.30 Ludo Langlois' ork. 1.502.20 en 550 Gram. 5.40 Zang. 6.35 Orgelspel. 7.05 Harmonica. 7.35 Gram. 8.20 Ork., m.m.v. solist. 10.3011.20 Fud Candrix' dansork. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.30 Carl Woitschach's blaasork. 8.20 Hoorber. 9.20 Ber. 9.50 Kwartetconc. 10.05 Ber. 1050 1—11.20 NS-Toonkunstenaarsork. en koor van de Duitsche Volkszangvereeniging. Aagtekerke. Over de maand Dec. '38. Overleden: M. Koppejan 80 j. wed. van C. Verhage. Bevallen: J. Maljaars, geb. Dekker d. Rittem. Van 1-31 Dec. '38. Bevallen: J. Roelse, geb. Vein Boven, z.; C. Janse, geb. de Rjjcke, z. Overleden: Chr. Koppejan, geb. Boogaard, 56 j. Hulst, 2 Jan. Aanvoer ruim, handel kalm. Gerst 88.10, rogge 7.50—7.75, haver 6.10—6.30, erwten 9.50—10, bruine boonen 27-29, lijnzaad 89.50. VR 6 JAN. 12 uur in het Stadhuis te Vere, door het gemeentebestuur aldaar, openbare verpachting de exploitatie van het Hotel Café Restaurant „De Camp veer sche Toren", te Vere. Zie Midd. Crt. 17 Dec. '38. MIDDELBURG GOES BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd- VR 30 Dec.—DO 5 Jan: „De avonturen van Robin Hoed", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinee. CITY, Midd. VR 30 Dec.—DO 5 Jan: „De Stormduivels" en „Een stad op stelten" 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. GRAND THEATER. Gees VR 30 De«u—DI S Jan. „Testpiloot" 20.00 h. ZO 15.00 k.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6