Voedt Uw huid 's nachts met Purol ZEELAND. BUITENLAND. MIDDELBURG. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND. DE LANGE JAN TIJDELIJK UIT DE IJZEREN BANDEN. Heden legt men de laatste hand aan de verwijdering van den Langen Jan van de jjzeren stelling, die het bovenste deel ge durende vele maanden omklemd hield en dit geeft gelegenheid zich te overtuigen, dat dit bovenstuk een goede opknapping heeft ondergaan. Het staat nu tijdelijk wel wat „als een vlag op een modderschuit". Maar het is te hopen dat men spoedig zal kunnen beginnen aan het lagere deel om dat de trouwe wachter zich weer geheel in het nieuw aan stadgenoot en vreemdeling zal kunnen vertoonen. DE ONTEIGENING VAN HOTEL DE ABDIJ. Ter gemeentesecretarie zijn voor een ieder ter inzage neergelegd verschillende stukken betrekking hebbende op de „Ont eigening van hotel De Abdij ten behoeve van uitbreiding bureelruimten provinciale griffie van Zeeland". Uit deze stukken blijkt, dat het in de be doeling ligt nog in Januari het Koninklijk Besluit tot aanwijzing der te onteigenen perceelen tot stand te doen komen. Pas dan begint de feitelijke onteigenings procedure met het aanwijzen der bij de wet voorgeschreven commissie, enz. I MET ZIJN MOTORRIJWIEL GEVALLEN. Gisteravond trof een voorbijganger op den Nieuwen Vlissingschen weg tusschen de Abeele en den Lage weg een motorrij wiel, liggende op den weg aan, en ontdek te hij den berijder liggende tusschen de rails. Df>-;e, de handelsreiziger P. J. uit Middelburg is met behulp van omwonen den in een woning binnen gebracht en la ter op medisch advies naar zijn woning overgebracht. De heer J. bleek een her senschudding te hebben bekomen. Met ingang van 16 Jan. 1939 is aan gesteld als brigadier-majoor der rijksveld- wacht ter standplaats Nieuwpoort, de bri gadier der rijksveldwacht A. Burgers al hier. Met ingang van 16 Januari 1939 is ver plaatst van Utrecht naar Middelburg de bri gadier der Rijksveldwacht J. Rooke, te Utrecht. GAPINGE. De Coöperatieve kolenver- eeniging hield haar algemeene jaarverga dering onder leiding van den voorzitter den heer Jac. Suurmond. Uit de goedgekeurde rekening en verant woording van den penningmeester, den hr. J. Versluys bleek, dat de ontvangsten over 1938 bedroegen 3250, en de uitgaven 3450. De waarde van de in het pakhuis voorradige brandstoffen bedraagt 500. Aangekocht werden: 2370 kg eierstukkolen en anthraciet en 8800 kg bruinkolen. Aan de leden kon een dividend uitgekeerd wor den van 4 De aftredende bestuursleden, de heeren L. A. Luteyn en P. v. d. Bosse werden met nagenoeg algemeene stemmen herkozen. Tot leden van de kascommissie voor 1938 waren benoemd de heeren: P. Langebeeke, A. Wondergem en A. P. Pouwer. Na een zeer gezellige bespreking der in de rondvraag geopperde zaken sloot de voor zitter deze vijftiende jaarvergadering. RILLAND. Het Belgische sleepschip „Nautilus 8", dat te Bath op den steiger voer is door de sleepboot Max met hoog water vlot gebracht, waarna het schip naar Antwerpen is teruggekeerd om aldaar de opgeloopen schade te laten repareeren. De Spaansche burgeroorlog. DE GEVECHTEN IN CATALONië. In het rechtsche legerbericht wordt me degedeeld, dat de troepen van Franco zich hebben meester gemaakt van zeven dor pen. Talrijke belangrijke stellingen werden genomen: 2600 gevangenen werden ge maakt en een groote hoeveelheid wapenen buitgemaakt. „Radio-Nacional" heeft officieel medege deeld: De slag in Catalonië duurt sedert 10 dagen met groote hevigheid voort Sinds het begin van het offensief hebben de troe pen van Franco een gebied van 750 vier kanten 'kilometer in de Noordelijke zóne en een gebied van meer dan 1000 vierkan ten kilometer aan den benedenloop van de Segre veroverd. In de provincies Lerida en Tarragona hebben de rechtschen 40 dor pen bevrijd". Geen wijziging aan het front, volgens Barcelona. Volgens een bericht van het Spaansche Persagentschap uit Barcelona is de toe stand aan het Catalaansche front in de laatste 48 uur niet belangrijk gewijzigd, hoewel er hevig gevochten is. De troepen van Franco zijn voortdurend in actie ge weest. Op 13 tot 16 kilometer van Artesa hebben de vijandelijke aanvallen geen suc ces gehad. In den sector tusschen Lerida en Granadella maken de verdedigers ge bruik van de terreinomstandigheden om de (Ingez. Med.) slotte de overwinning te behalen; 5. de laatste „vredes-camouflage" van Ja- pan is niet meer aan een proeiualloi: voorafgaande aan een nieuw milita'u offensief; 6. Wangs Tsjing wei's afvalligheid van het I revolutionaire front beteeaent met ontbinding hiervan, integendeel zullen de revolutionaire krachten van Cnina er nog meer door versterkt worden. Generaal Hata vervangen Van gezaghebbende zijde wordt verno men, dat generaal Hata, de opperbevel-1 hebber der Japansche legers in centraai China, vervangen is. Zijn opvolger is de 57-jarige luit. generaal Otozo Yamada, die twee lichtingen jonger is dan Hata. TWAALF JODENKAMPEN IN NIEMANDSLAND. De Joodsche perscommissie voor bijzon- I C Contin. Oil Cy. 23%23 Ir1 PhiDinc Potr Cnmn. 32- BEURS VAN AMSTERDAM. Amsterdam 1936-3% 101% Zeeuws. Hyp. B-3% 100%—100% Cities Service Cy. P. 1958 5 52%—53% A Amsterd. Bank 134%134% A Ned. Gist- en Spiritusf. 490 A De Schelde N.B. 45—44% C Am. Smelt Ref. 39%—39% A Born. Sum. H.M. 178%—178% A Houth. Alberts 101—101 C Union Pac. Rr. 75%75 C Int. Nickel Cy. 42%-^2% Ned. 38 1000-3 101—101 O. Indië 37 1000-3 99%—99% Engeland 1960-90 4 75%—75% A Koloniale Bnk. 159%—159% A N.I. Hbk. 600 132%—133% C Ned. H. M. 1000 147%—146% A v. Berkls Pat. 4950 C Calvé-Dleft 90%—90% A Philips Gem. B. afg. 214%—216%-18 C Unilever 140%—139%-40 C Am. Car en Foundry 2626%-% C Anaconda Cop. 26%—26%-27 C Bethlehem St. 58%—58%-% C Kennec Copper 32%32%-% C Rep. Steel 18%—18%-% C U. States St. C. 51%—52%-% C North Am. Cy. 17%—17% A Kon. Petr. Mpij. 323—322%-20% dere berichtgeving schrijft ons: Er bevinden zich thans tenminste twaali kampen met vluchtelingen en gedepor- miS..cucu U1U ac teerden in de verschillende ..niemandslan- troepen van Franco voor elke winst duur den" langs de Duitsche, Slovaa sc te laten betalen. Alleen in het Zuidelijk- gaarsche en Poolsche grens. Het ontstaan ste gedeelte, bij Cabaces, kon de vijand van het meerendeel dezer ka p vorderingen maken. Hoewel Franco sedert het begin van zijn offensief ten Zuiden van Lerida een aan zienlijke oppervlakte aan vlak land heeft bezet, zouden zijn troepen nog geen en kel strategisch belangrijk doel hebben be reikt. De omtrekkende beweging van Tremp naar Pons en Artesa en vandaar naar het Zuiden is verijdeld. Italiaansche aanvallen afgeslagen. Reuter heeft van het algemeene hoofd kwartier der regeeringstroepen vernomen, dat de Italiaansche divisies, die trachten op te rukken naar Borjas Blancas, met zeer zware verliezen zijn teruggeslagen. Britsche pro-consul gearresteerd. Van gezaghebbende zijde heeft Reuter gisteravond te Burgos vernomen, dat Er- nest Golding, die gedurende 10 jaar Britsch pro-consul is geweest te Safi Sebastian, met zijn vrouw aldaar gearresteerd is door de rechtsche militaire politie. Deze arres tatie staat in verband met het plaatselijke gerechtelijke onderzoek naar de vertak kingen van de affaire, waarbij gebleken was, dat een Britsch consulair valies be helsde, wat men een incrimineerend pakket noemde. In het pakket zouden namelijk kaarten zijn aangetroffen, welke aanwij zingen gaven van het offensief dat Franco aan het Ebro-front zou aanvangen. Te Londen hebben gezaghebbende krin gen nog geen bevestiging ontvangen van de arrestatie van Golding en zijn vrouw. gevolg van de overdracht van grondge bied aan Duitschland, Hongarije en Po len. Hongarije noch Polen laten de Joden toe uit Tsjechoslovakije, welk land hen uitleidt als bewoners der overgegane ge bieden. Pogingen om hun het burgerrecht van een dezer landen te geven zijn tot nu toe zonder resultaat gebleven. Daar om moet thans een zeer groot deel der Joodsche vluchtelingen onder vreeselijke omstandigheden leven tusschen het prik keldraad van twee landsgrenzen, terwijl zij worden gevoed door de Joden in de grensplaatsen. Wel zeer tragisch is de toestand van 300 Joden in het niemandsland bij Bra tislava en van 350 Joden in het niemands land te Dunajskastreda aan de Hongaar- sche grens. Zij zijn allen Slovaaksche Jo den, die niet tot Hongarije worden toege laten. Zij wonen in hutten, waarvan de bedekking door maisstengels wordt ge vormd en zij moesten kuilen graven als schuilplaats tegen de koude voor hun kin deren, van welke sommige nog slechts en kele maanden oud zijn. De zieken onder hen, van wie verscheidene zeer ernstige patiënten zijn, worden niet toegelaten tot hospitalen, doch moeten in verhuiswagens verblijf houden. Zestien Joodsche familie's zoo ver neemt voorts het Joodsche Tel. Agent schap die in de omgeving van de Su- greppels C Phillips Petr. Comp. 32—32% C Shell Union O.C. 11%—11%-% C Tide Water Ass. Oil 10%—10% A Ned. Scheepv. U. 115%—115%-% A H.V. Amsterdam 466—465%-68 A Java Cult. Mij. 205-203-04 A N.I. Suiker U. 214%—216-17 A Deli Bativia 209207-06% C Deli Mij. 1000 260%—259%-65 BEURSTHERMOMETER DINSDAG. Tabak Markt Suiker Amerika Philips Koninkl. Rubber Obl. Markt Schepen Industrie gedeponeerfLH A Senembah 239%—238%-39 C Baltimore Ohio 6%— 6%-6% C Southern Pac. Cy. 16%—16%-% A Southern Rlw. 17%17% A Amst. Rubb. C. 229%—229%-28% A Deli-Bat. Rubb. 158%—158%-59% A Hessa Rubber 129131% A Serbadjadi S.R. 113%—112% WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 8.51% 8.52%. Berlijn 73.75 73.75 Parijs 4 82% 4.83 Brussel 31.03 31.00 New-York 1.83% 1.83% want zij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit 1 of 2 week. Ook vetwormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag verdwijnen er door. x per Tube 45, Doos 60-30 ct. (Ingez. Med.j1' FRANKRIJK. DISCONTOVERLAGING. De Bank van Frankrijk heeft heden haar wissel-disconto verlaagd van 2% op 2 pro cent. DALADIER'S BEZOEK AAN CORSICA EN TUNIS. Gistermiddag om kwart over drie is de Foch met Daladier aan boord te Bastia de tweede betrekkelijk groote stad van Corsi ca, aangekomen. Terstond nadat Daladier aan land was gegaan, werd hij begroet door de toejui chingen van een geestdriftige menigte. De premier begaf zich naar het monument, dat is opgericht ter nagedachtenis aan de 40.000 k.r_ Geheime zender. Uit Vorden: Zondagmorgen liet zich een geheime zender hooren op de golflengte van 240 meter. Er was zeer veel storing zoodat men den 'omroeper haast niet kon verstaan. Te hooren was slechts: „Dames en heeren wij zijn nu met onzen reportagewa gen in een restaurant te Enschede. De geheime zender zou zich bevinden in Glanerbrug. Ook werd muziek uitgezonden. Volgens den omroeper zal a.s. Zondag de uitzending op golflengte 241 meter herhaald worden. De strijd in het Verre Oosten. KWOMINTANG WIL VAN GEEN COMPROMIS MET JAPAN WETEN. Het besluit minister Wang Tsjing Wei uit de Kwomintang te stooten, daar hjj den raad gaf vredesonderhandelingen met Japan niet af te keuren, is genomen in een op Oudejaarsavond gehouden bui tengewone bijeenkomst van de partij, wel ke door Tsjang Kai sjek gepresideerd werd. Naar aanleiding van het geval- detenduitsche stad Louny in greppels ls opgencm. ki langs de weg leven, werden door tusschen- gesneuvelde Corsicanen. Vervolgens trok de komst van het Roode Kruis bij de Tsje- officieele stoet naar den Grooten schouw- chische regeering, voorzien van tenten en burg, waar de burgemeester in bewogen be strooi het verzoek tot toelating van deze woordingen den minister-president welkom heeft heette. Hij wees er op, dat Corsica lang ongelukkigen tot Tsjechoslovakije HCVJLl- I v echter geen resultaat opgeleverd. voor Lodewijk XIV door zijn gevoelens aan In het district Pilsen leeft een onbepaald Frankrijk behoorde en herinnerde aan het aantal Joden in de open lucht tusschen de roemrijke koninklijke regiment van Corsica twee grenzen, verdeeld in twee kampen >r> bij Manetin en Domlice. In de nabijheid van Brno leven 128 Joden onder soortge lijke omstandigheden, terwijl meer dan 200 Duitsch-Oostenrijksche vluchtelingen dat gevormd was uit vrijwilligers, die in Franschen dienst waren getreden. Alvorens naar het monument voor de ge vallenen te gaan, had Daladier te Bastia de revue gepasseerd over de garnizoenstroepen. a - A-»—.4.4-ïw» n Wang Tsjing Wei hebben de publiciteits- I uit Tsjechoslovakije een „woonplaats" heb- Het publiek brak daarop door de afzetting j- j- l ben gezocht in een afgebroken fabriek in heen en stuwde letterlijk den stoet naar net commissie van de Kwomintang, de natio nale militaire Raad en de commissie van politieke zaken gezamenlijk een manifest gepubliceerd, waarin volgens het Chinee- sche persbureau gezegd wordt: 1. het optreden en de meening van Wangtsjingwei zijn volkomen persoon lijk; Ivancice. ENGELAND EN DE DUITSCHE VLOOTPLANNEN. Havas meldt uit Londen: In kringen, die op de hoogte zijn van vlootproblemen ziet monument der gevallenen. Hier vormden oud-strijders een afzetting. Daladier legde een bouquet bloemen bij het monument, waarop allen gedurende een minuut stil ble ven. Na het in acht nemen der minuut stilte sprak de voorzitter der oudstrij dersvëreeni- T 2. het door Wang Tsjing wei op 29 De-I men den bouw onder oogen van een be- -- - 1 langrijke vloot van kleine oorlogsschepen gmg de volgende woorden uit: „Laat ons op van het genre escorteschepen of torpedo- onze wapenen onze vrouwen en onze wie- -jfgen zweren, dat wp als Franschen zullen le ven en sterven". De menigte antwoordde hierop als een man: „Ja, laat ons zwgren". Om kwart voor vijf ging Daladier scheep naar Tunis. Vanochtend om 8 uur kwam hij in Bigerta, de voornaamste haven van Tunis, aan. Nadat Daladier ontvangen was door den resident-generaal van Tunis, Labonne, reed cember gezonden telegram zal niets veranderen aan het toekomstige gewa pend verzet; de nationale Chineesche politiek van gewapend verzet kan niet gemakkelijk door de meeningen van twee personen worden gewijzigd. het is niet het juiste oogenblik voor China om te streven naar een compro mis met Japan, dat, zooals uit de op NIEUW RIJKSWEGVAK KRONINGEN—GOES. Aanleg van parkeerplaatsen. Naar aanleiding van een tweetal bestek ken met betrekking tot het nieuwe gedeel te Kruiningen-Goes van den grooten Rijks weg door Zeeland, waarvan de aanbeste ding op 18 Januari a.s. plaats zal vinden, deelt de A.N.W.B. ons het volgende mede. Geleidelijk aan wordt in kalm tempo de weg, welke Walcheren met Noordbrabant verbindt, verbeterd. Reeds eenige jaren ge leden kwamen de omleggingen om Krab- bendijke, Kruiningen en 's-Heer-Arendsker- ke gereed, terwijl bij dit laatste dorp de ge- lijkvloersche spoorwegkruising door een viaduct werd vervangen; ook het beruchte, bochtige wegvak in den Caterspolder bij Woensdrecht werd herschapen in een fraaien betonweg. Thans is men reeds geruimen tijd bezig aan een geheel nieuw wegvak van Kruinin gen tot nabij Goes, na voltooiing waarvan booten, d.w.z. bodems met een waterver. plaatsing van 500 tot 1000 ton, gewapend met stukken geschut van 4,7 duim of van een hooger kaliber, die kunnen vuren op onderzeeërs en vliegtuigen, zulks als ant woord op het Duitsche plan tot aanbouw van een voldoend aantal onderzeeërs om pariteit tot stand te brengen met de En- 22 December door Konoje afgelegde gelsche tonnage. Deze kleine oorlogssche- verklaring blijkt, het punt van uitput- pen zouden voor de bescherming der han- ,°°1' 1 w ting nadert. Het is thans den tijd voor delswegen de rol spelen, die vroeger toe- ge^",c onvl een tegenaanval door China om het gekend werd aan de torpedoboot jagers, Vervolgens bracht hij een be k an d verloren terrein te heroveren en ten waaraan de Englesche scheepsbouwers een versterkingen, terwijl een eskader water- grooter tonnage zouden willen geven en vliegtuigen boven de stad cirke de. die op belangrijke wijze zouden moeten De geheele pers van Tunis met uitzonde ring van het Italiaansche blad Unione, wijdt artikelen aan Daladier. De Arabische pers verklaart, dat Rome niet zoo'n levendige reactie had verwacht van Tunis, Corsica, Algiers en het Naburig Oosten op de Itali aansche eischen. Engelsch commentaar De „Daily Telegraph" zegt in haar commen taar op 't bezoek van Daladier aan Corsica: Deze klinkende ontvangst moest Italië er snel van overtuigen, dat, welke aanspra ken het op het eiland kan laten gelden deze zeker niet gegrond zijn op de gevoe lens der bewoners. Frankrijk toont vast beraden eenheid en daarom is de heftigheid der Italiaansche perscampagne reeds zicht baar aan het afnemen. Indien na een rede lijke periode van rust Italië gematigde eischen aan Parijs zou stellen langs de ge wone diplomatieke kanalen en in een geest van vriendschap, aldus de „Daily Tele graph", is het niet onwaarschijnlijk, dat het een verzoeningsgezind antwoord zou krij gen. Daladier wenscht zeer zeker een echte kalmeering in het gebied van de Middel- landsche zee. De „Daily Mail" schrijft, dat Italië weet, dat de campagne voor Corsica en Tunis weinig belooft. Doch zij kan leiden tot be sprekingen met Frankrijk over Dzjiboeti en de controle van het Suezkanaal. En op deze twee punten zullen de beide naties waar schijnlijk spoedig tot een aanmerkelijke overeenstemming kunnen komen. De „News Chronicle" is van meening, dat er niets verrassends is in de allerhartelijk ste ontvangst, welke Daladier op Corsica is ten deel gevallen. Het bezoek was niettemin de moeite waard, daar het niet alleen van belang is, dat Corsica loyaal is tegenover Frankrijk, doch dat de geheele wereld weet van de loyaliteit van Corsica. het doorgaande verkeer niet alleen eenige kilometers weglengte zal kunnen sparen, doch bovendien de vaak geopende smalle draaibrug ten noorden van Vlake en de zeer nauwe bebouwde kommen van Kapelle en Kloetinge zullen worden vermeden. Het wegvak van Kruiningen tot de nieu we brug bij Vlake is gereed en in gebruik genomen, terwijl de brug zelve met het wegvak tot Biezelinge zeer spoedig zullfen volgen. Van het daarop volgende gedeelte tot het viaduct over de spoorbaan bij Kloe tinge is de aardebaan gereed; het viaduct is bijna voltooid. Thans zal worden aanbesteed het grond werk van het wegvak van het viaduct tot Kloetinge, zoodat dan alleen nog overblijft de aansluiting van Kloetinge aan den weg naar Goes, benevens de verharding van Biezelinge af. Het tweede bestek, omvat de verharding van de rijwielpaden langs het wegvak Vla- kebrug-Biezelinge, benevens den aanleg j van een achttiental parkeerplaatsen. deelnemen aan de bewegingen der slages- i kaders. De bescherming der koopvaardij schepen tegen afzonderlijke onderzeeërs, die aanvallen ondernemen, zou worden toegewezen aan de hierboven genoemde escorteschepen en aan oude Engelsche torpedobootjagers, die herbouwd worden en die speciaal gewapend zullen worden tegen onderzeeërs en vliegtuigen. Men acht het geenszins onwaarschijnlijk, dat de admiraliteit in den loop van de vol gende maand een dertigtal schepen ter verdediging tegen duikbooten op stapel zal zetten. De begrootingsramingen der admiraliteit in Februari of begin Maart zullen waarschijnlijk aanwijzingen geven ten opzichte van de plannen, die tot dien datum zullen zijn opgemaakt. DUITSCHE FIKMA'S ONTSLAAN HAAR JOODSCHE VERTEGENWOORDIGERS In PALESTINA. Overeenkomstig mededeelingen in de Hebreeuwsche pers van Palestina, hebben Duitsche firma's eer. aanvang gemaakt met het ontslaan van haar Joodsche ver tegenwoordigers aldaar. Zoo heeft de I. G. Farben-Industrie haar vertegenwoordigers, de fa. Green brothers te Tel-Aviv ontsla- JAPAN. DE REGEERING VAN KONOYE ZAL VERMOEDELIJK AFTREDEN. Baron Hiranoema opvolger vast Konoye? Een aantal besprekingen aan het einde van het jaar gehouden, hebben minister president Konoye het besluit doen nemen voor het einde der week af te treden. Waarschijnlijk, aldus verklaart men in wel ingelichte kringen te Tokio, zal baron Hiranooema, de president van den gehei men raad, Konoye opvolgen. De crisis is in de eerste plaats veroor zaakt door den aandrang, welken admiraal Soetsoegoe uitoefent ten aanzien van een nationale mobilisatie op politieke basis,, waarbij de politieke partijen in een enkele nationale partij worden samengebracht. Leden der Minseito en Seyoekai zijn voor standers van een nationale, moreele mobi lisatie, doch zij zijn sterk gekant tegen de- plannen van Soetsoegoe. Deze dreigt reeds op een ontbinding van den landdag te zul len aansturen. Daarom zou Konoye er de voorkeur aan geven af te treden voor de landdag weer bijeenkomt. OORLOGVOEREN IS DUUR Volgens de Japansche bladen gaat het bedrag der buitengewone begrooting 1939 ter financiering van de militaire operaties in China de zes milliard yen* te boven. De buitengewone begrooting over het loopen- de jaar beliep rond vijf milliard yen. De bladen melden verder, dat het in de bedoeling ligt nog een bedrag van 5 mil liard onder te brengen in een andere spe ciale begrooting, voor welk bedrag schat kistbiljetten zullen worden uitgegeven. VER- STATEN, DE GEVAREN DER DICTATUUR. Een oproep van gouverneur Lehman Ter gelegenheid van den aanvang va» zijn vierden ambtstermijn heeft de gou verneur van New York, Herbert Lehman, een redevoering uitgesproken, waarin hjj zjjn toehoorders opriep om pogingen in het werk te stellen om „degevaren der dic tatuur te neutraliseeren". Lehman ver klaarde, dat in de plaats van de oude heerschappij der rede een nieuwe heer schappij van het geweld was getreden. Dictaturen, zou zeide hij, bloeien alleen na een ineenstorting in de functies der demo cratie. Het aantal doodelijke ongelukken bij Het Nieuwjaarsfeest. Er hebben zich gedurende de viering van. het Nieuwjaarsfeest 259 gevallen van ge- weldadigen door voorgedaan in de Veree- nigde Staten. In 150 gevallen werd de dood bij verkeersongelukken veroorzaakt. Een ongekend aantal zelfmoorden werd te New York en de naaste omgeving gepleegd, nl, 25. J- gen. Naar het Joodsche Tel. Agentschap nog hieromtrent uit Jeruzalem verneemt, heb ben genoemde heeren een schrijven ont vangen van de I. G. Farben, waarin hun wordt medegedeeld, dat van 1 Januari 1939 af hun zaken zullen worden overgenomen door een Duitschen „Ariër", en dat zij zjjn ontslagen wegens het feit, dat zij Joden zijn De gebroeders Green hebben de L G. Farben gedurende de afgeloopen 12 jaar in Palestina vertegenwoordigd. BURGERLIJKEN STAND, Vlissingen. van 29 December2 Januari. Ondertrouwd: J. Strijd, 28 j. en J. Raamsdonk, 32 j.A. D. Luteijn, 36 j. en A. van der Weele, 28 j. Getrouwd: W. A. Bos, 29 j. en W. F. Leijdekkers, 30 j.; A. van der Weele, 22 j. en A. Kooning, 19 j. Bevallen: J. W. Bakker, geb. Jobse, d.? J. J. Sandifort, geb. Jansen, z.; P. de Vis ser, geb. Vos, d. Overleden: W. Holthausen, 23 j.; J. van Elswijk, 23 j.; M. P. Pieters, 89 j„ wed. van P. H. Hak; K. A. de Boer, 71 j. (V.CJ Meliskerke. Bevallen: M. Verhage, geb. Onderdijk z., M. Bommelje, geb. van de Vijver z. Overleden: C. Joh. Louws 76 j. en drie mnd. echtgen. van J. Jacobsen. Kloetinge. Bevallen: P. N. Bazen, geb. Florijn, J. Zandee, geb. de Roo, d. Ondertrouwd: M. J. Fraanje, 26 j„ jm. te Urk en J. Heynsdijk, 23 j., jd. Getrouwd: J. P. de Munck, 25 j., jm. te Goes en J. Oele, 26 j., jd.; J. A. Rijnberg, 29 j., jm. te Schoonhoven en J. F. L. Pol derman, 24 j., jd. Overleden: C. van Liere, 74 j„ echtgen. H. Trimpe; J. Goeree, 91 j.r wed. van J. Nijsse. tmrn rt wed. van (D.ZJ

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2