A BUITENLAND. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREH W.D. BELGIZ FRANKRIJK. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER WOENSDAG. DUITSCHLAND. TS JECHOSLOV AKI JE. AFLOOP AANBESTEDINGEN. to gl gestelde verhoogingen voor de ambtenaren van het Burgerlijk Armbestuur. De heer Dek sprak de hoop uit, dat alle mogelijke moeite zal worden gedaan om die verhoogingen te handhaven. De v o o r z. zeide zulks toe. Bij de begrotingswijziging van het B.A. merkte de heer Witte op, dat er abnor maal veel wordt afgeschreven o"ï> het ge bouw. De v o o r z. zeide, dat er door het B.A. goederen zijn verkocht. De heer Bur- k u n k zeide dat het gebouw op die manier zoo eigen is en het vele afschrijven een middel is om zijn subsidie te handhaven. Tot leden van het B»A. werden herkozen de heeren J. Jansen en J. v. Iwaarde. Tot lid van de Comm. tot wering van Schoolverzuim werd gekozen de heer Alme- kinders wegens vertrek van den heer Huy- ser. Vervolgens was aan de orde eervol ont slag te verleenen aan den heer J. L. Kriste- üjn als onderwijzer aan de O.L. school te Kruin in gen. De heer Burkunk zeide, dat het hem spijt, dat die school achteruit gaat. Kan de voorz. daarvan de reden opgeven? De voorz, zeide, dat in 't algemeen het leer- lingental achteruit gaat. Ook zijn er moei lijkheden geweest dit jaar tusschen het hoofd en enkele ouders. Door B. en W. is Xiog getracht den onderwijzer te handhaven, jnaar d't is niet gelukt. Het onderwijs aan de school zal er niet door lijden, want de combinatie der klassen is gunstig te noe men. Daarna werd het ontslag verleend. De gemeenschappelijke regeling van het bouw- en woningtoezicht heeft heel wat voeten in de aarde. De voorz. zeide, dat het jammer is, dat Kruiningen niet als ze telgemeente is gekozen. Nu wordt men Goes opgedrongen. Deze regeling is voor de gem. Goes zeer gunstig en de andere gemeenten hebben haast niets in te brengen. Daarom stelde spr. voor de regeling in principe aan te nemen onder protest tegen de onbillijk heden. Na veel gepraat werd er aldus be sloten. By de rondvraag informeerde de heer Verrijzer naar de kastoeslag en de Kerstgave der werkloozen. De v o o rz. zei de, dat de Kerstgave Woensdag zou worden uitgereikt en naar den kastoeslag zal een onderzoek worden ingesteld. De heer W i t- t e informeerde naar de woning in het E. i. d. R., woning van De Smidt en of door den directeur van het gasbedrijf al een on derzoek is ingesteld in de schoolgebouwen. De voorz. zeide, dat de woning in het E. i. d. R. voorloopig niet verhuurd mag worden. De woning van De Smidt was des tijds in orde, toen hebben B. en W. die be zocht. Over de gasverwarming is reeds met den directeur gesproken en dat wordt met 1 Januari vastgesteld. De heer Burkunk vroeg, of de voorz. de in de vorige raads vergadering gerezen kwestie al heeft onder zocht. Ook wees spr. op de belemmering van de parlevinkers in het Kanaal. Deze mogen een uur vóór en né zonsop- en on dergang niet meer leuren op het kanaal. De voorz. zeide, dat dit laatste hem niet be kend was. Spr. zal deze zaak onderzoeken. Over de kwestie uit de vorige raadsverga dering heeft spr. den inspecteur van het L.O. geschreven en deze was van dezelfde meening als de Raad. De heer Burkunk las een schrijven voor van een doctor in de Staatsweten schappen en deze was van andere meening, zoodat de heer Witte volkomen in het ge lijk gesteld werd. Ook de heer Witte verklaarde dat an deren de zaak ook hadden onderzocht en zelfs tot op het departement, waarbij bleek dat hij gelijk had. De voorz. zeide, dat daarover dan een verschil van meening blijft bestaan, tot er bericht is ontvangen van den minister. WEMELDINGE. Dinsdag had in de herberg van mej. A Korstanje alhier de gewone jaarvergadering van de Coöpera tieve vereeniging „Helpt Elkander" on der voorzitterschap van den heer J. Oele, plaats. De voorzitter opende deze vergade ring op de gebruikelijke wijze en gaf ver volgens den secretaris en den penning meester gelegenheid om hun verslag over het afgeloopen boekjaar 30 Nov. 1937 1938 uit te brengen. Uit de verslagen bleek te zijn ontvangen 13267, uitgegeven 11826; goed saldo 1441. Aan de leden werden verstrekt 9712 hl eierkolen, 338 hl kachelkolen en 541 hl anthraciet; terwijl voor 300 aan reser vebrandstoffen aanwezig is. Het entree geld bleef bepaald op 1 per nieuw lid en het salaris bestuur op 2 pet. van de bruto ontvangsten. De aan de beurt van aftre den zijnde bestuursleden M. Ferdinandusse en Th. Vleugel, werden herkozen. Het oplossen en vervoer werd evenals het vo rig jaar en onder dezelfde voorwaarden voor 4 ct. per hl. aanbesteed. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mede, binnenkort een vergadering te zullen bijeen roepen voor wijziging der statuten, in verband met het afloopen van den ter mijn (30 jaar). De vereeniging telde bjj het afsluiten van het boekjaar 384 ieden. WOLFAARTSDIJK. Maandag hield de brandstoffenvereeniging E.M M. haar jaar- lijksche algem. vergadering ih de zaal van J. Poleij. Uit het verslag van den secreta ris A. Koert, bleek dat het ledental het zelfde is gebleven nl. 370. Als bestuursle den werden herkozen de heeren A. den Herder en J. van de Linden. Uit het verslag van den penningmeester A. den Herder bleek, dat dit jaar waren aangekocht 6975 hl eierkolen; 858 hl kachelkolen; 635 hl anthraciet en 233% hl vette nootjes. Besloten werd dat voor het volgende jaar binnenlandsche kolen zullen worden aangekocht (vroeger Duitsche brandstoffen). KORTGENE. De veerboot, welke den dienst onderhoudt tusschen Kortgene en Wolfaartsdyk, heeft Dinsdagmorgen we gens het vele ijs in de Zandkreek, niet kun nen varen. Het ijs strekte zich over een ge- heele lengte en over de geheele breedte van de rivier by de steigers van Kortgene en Wolfaartsdijk uit. Na den middag kwa men er openingen in het ijsveld, waarna de dienst den geheelen middag weer vlotte. KORTGENE. De vereeniging „Zonne schijn" heeft Dinsdagmiddag in het Evan gelisatielokaal een tentoonstelling gehou den van haar werk. 178 stuks gemaakte goederen werden des avonds als Kerstpak ket bij behoeftige gezinnen door de leden uitgereikt. De goederen zijn door de leden vervaardigd en door particulieren bereid willig gegeven. Bovengenoemde vereeniging heeft ook aan eenige langdurige zieken uit de gemeente een versnapering gegeven. IJZENDIJKE. De alhier vorige week op gerichte ijsclub heeft nuttig werk verricht gedurende de thans weer voorbije ijs- periode. De vest werd gehuurd van de ge meente en op uitstekende wijze sneeuw vrij gehouden. Des avonds was de baan met lange snoeren lampjes helder verlicht ter wijl muziek er de goede stemming inhield. Op tweeden Kerstdag werden wedstrijden ge houden waarvoor volop belangstelling was. DUITSCHE CABARETMEISJES DOEN SPIONNAGEWERK. Het Volksblad meldt uit Londen: Het Nabije Oosten wordt thans over stroomd door Duitsche vrouwelijke caba- retartisten, die in nauw contact staan met de Duitsche autoriteiten en die het hare doen om inlichtingen te verzamelen en pro paganda te maken voor de Duitsche regee ring. Men schat haar aantal op 300 in Egypte, 150 in Syrië en Libanon, tusschen de 100 en 200 in Iran en 30 in Irak. De meisjes ontvangen een politieken cur sus in Hamburg en worden vandaar in groe pen uitgezonden. Zij zijn één van de vele instrumenten, die het Duitsche propaganda- ministerie gebruikt als spionnen, agenten, agitators en propagandisten. Tot een andere groep behooren eerste klas kleermakers, wier taak het is zich het vertrouwen te verwerven van vooraan staande families en, indien mogelijk, door te dringen in hofkringen en in de omge ving van ministers. Het Duitsche propagandaministerie maakt voorts gebruik van bankklerken, scheeps bedienden, onderwijzers, fotografen en journalisten. In de booten, treinen en hotels van het Nabije Oosten is een opmerkelijke toene ming te bespeuren van het aantal Duitsche reizigers, hoewel sommigen zich, om ver denking te voorkomen, voordoen als Hon garen of Tsjechen. De beperkingen in het geldverkeer, die het gewone Duitsche toeristenverkeer vrij wel onmogelijk hebben gemaakt, gelden niet voor deze personen. De Spaansche burgeroorlog. HET OFFENSIEF VAN FRANCO. De berichten van rechtsche zijde over de krijgsverrichtingen aan het Catalaansche front blijven spreken van successen voor de troepen van Franco. Zij zouden him liniën in alle sectoren verder hebben vooruitge schoven. *De linkervleugel der rechtschen rukt verder op in de richting van Borjas Blancas. Het waterkrachtstation te Monte Cabo, een der weinige electrische centrales, waarover de textielsteden ten Westen van Barcelona nog kunnen beschikken, is in handen der rechtschen gevallen. Ook in de Noordelijke sector zouden de troepen van Franco verscheidene kilometers zijn opge rukt en een groot aantal dorpen hebben bezet. Honderden lijken welke door de re- geeringstroepen op het slagveld werden achtergelaten, zyn begraven. Een hoeveel heid oorlogsmaterieel en belangrijke voor raden zyn buitgemaakt. De resultaten, die de troepen van Franco in de eerste vier dagen van hun offensief hebben behaald, zijn volgens mededeelingen uit Saragossa: 600 vierk. kilometer terrein winst, 15 dorpen bezet, meer dan 27 km doorgedrongen in den flank van den tegen stander, 30 vijandelijke vliegtuigen neerge haald. Verder hebben de rechtschen bijna 7.000 krijgsgevangenen gemaakt. Mededeelingen van regeeringszyde. Uit Barcelona evenwel wordt bericht, dat het offensief der rechtschen aan het Cata laansche front, dat thans vijf dagen duurt, den troepen van Franco geen goede resulta ten heeft gebracht. De rechtschen hebben hun aanval gedaan over een frontbreedte van honderd kilometer, van Tremp tot de Llano de Lerida langs de Segre. Alleen de sector by Seros is prijsgegeven, bij Tremp, Balaguer en Lerida zijn de stellingen onge wijzigd. Er wordt nog hevig gevochten. De regeeringstroepen zouden, volgens de ze mededeelingen, met succes weerstand bieden aan den druk der aanvallers, die door een groot aantal Duitsche en Italiaan- sche vliegtuigen ondersteund worden. Drie vijandelijke vliegtuigen zyn door het af weergeschut neergeschoten. Aan de bene- den-Segre zetten de vier Italiaansche divi sies haar offensief voort. Ten koste van zware verliezen zijn zij erin geslaagd bij Soleras en Aspa op te rukken. Ten Z.W. van Lerida zijn de regeerings troepen gisteravond tot een tegenaanval overgegaan. De strijd in het Verre Oosten Tsjang Kai sjek spreekt geruchten over oneenigheid met Wang Tsjing wei tegen. Maarschalk Tsjang Kai sjek heeft giste ren de geruchten over oneenigheid met mi nister- Wang Tsjing wei met stelligheid te gengesproken. De generalissimus zeide, volgens het Chi- neesche persbureau, dat Wang Tsjing wei, toen hy op weg was van Tsjoengking naar Koenming plotseling de symptomen van 'n hartaanval bemerkte, en derhalve direct doorreisde naar Hanoi om zich daar onder doktersbehandeling te stellen. De Japan- neezen hadden dit aangegrepen om talrijke ongegronde geruchten te verspreiden. DE OSSERVATORE OVER DEN STRIJD TEGEN DEN GODSDIENST. Het blad van den Paus de Osservatore Romano constateerde gisteren bitter ,dat zoowel in Rusland als in Duitschland aan zienlijke pogingen in het werk zyn gesteld door het militante atheïsme om het gods dienstige gevoel in het volk aan den voor avond van Kerstmis te verstikken. Het blad schrijft, dat in Rusland het atheïsme geen ersatz gevonden heeft voor den godsdienst, dien het bestrijdt, terwijl dat in Duitsch land anders is. „Voor de nationaal-socialis- tische wereld, aldus het blad, wordt een niet minder hardnekkige nagatie van het christelijke omgezet in dat nieuw heiden- sche, pantheïstische mysticisme, dat be weert tegen het atheïsme te strijden en dat zich zelfs opwerpt tot verdediger van ge loof en godsdienst tégen het materialisti sche bolsjewisme en aldus een recht op- eischt op dankbaarheid van hen, die het vervolgt. Dit werk van godsdienstvernietiging is nog gevaarlijker dan het openlijk beleden atheïsme. „Het is voldoende de nationaal- socialistische pers door te nemen om het streven te zien, dat de laatste dagen in het werk gesteld wordt om het karakter van Kerstmist te ontaarden door profane denk beelden in de plaats te stellen van de christelijke beteekenis dezer viering". Het orgaan van het vaticaan vergelijkt de Rus sische opvattingen met de nationaal-soci- alistische en verklaart: „De uitersten raken elkander bij den afbraak van dat geloof, die moraal, die gedachten en die christe lijke zeden, die zich stellen tegenover hun gemeenschappelijke doeleinden, welke er in bestaan alle glorie aan God te ontzeggen om haar aan den mensch te geven. Laten wij onze oogen keeren naar de verschillen de deelen der wereld en in het bijzonder daarheen, waar men woest den Heer loo chent. Er is geen vrede tusschen de volke ren, de klassen, noch in de gewetens, want er heerscht geen vrede met rechtvaardig heid, naastenliefde en menschelijke solidari teit". Koning Leopold naar Zuid-Frankrijk. Koning Leopold en zijn moeder Konin gin Elisabeth zijn gister naar Zuid-Frank rijk vertrokken. In den senaat overleden. Belga meldt uit Brussel: Tijdens de debatten in den senaat over een financieel wetsontwerp, stond vanoch tend de rexistische senator Rhodius op om te protesteeren tegen een verklaring van den minister van financien. Hij kon zijn rede evenwel niet ten einde brengen, aan gezien hij plotseling ineenzakte. De zitting werd geschorst en senator Rhodius werd naar een andere zaal gebracht. Niettegenstaande onmiddellijk medische hulp aanwezig was, is hij overleden. De reis van Daladler naar Tunis. Volgens het program, dat gister is vast gesteld in een conferentie bij den minister president, zal Daladier zijn reis naar Cor sica en Noord-Afrika ondernemen onmid dellijk na het goedkeuren der begrooting door het parlement, d.w.z. op zijn laatst op 2 of 3 Januari. Daladier zal te Toulon aan boord gaan van een kruiser die slechts voor enkele uren bij Corsica zal aanleggen. Te Bastia zal de premier aan land gaan op verzoek van het gemeentebestuur dier stad. Hij zal worden ontvangen door den minister van marine, Campinchi, en de Corsicaansche parlementsleden. Van Corsica zal Daladier zich naar Bi- zerte begeven en vandaar naar Tunis. Een deel van zijn reis in Tunis zal ge wijd zijn aan het bezoek der verdedigings werken in het Zuiden. Vervolgens begeeft hii zich naar Algiers, waar hij een dag blijft. De premier zal te Parijs terug zyn, tijdig voor de heropening van de parle- mentszitting, d.w.z. 10 Januari. Amsterdam 1936-3% 101% Zeeuws. Hyp. B-3% 100%100% Cities Service Cy. 1958 5 50—51% A Amsterd. Bank 131134% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 488485 A De Schelde N.B. 44%—44% C Am. Smelt Ref. 37%37% A uorn sum. Huti. 111%,178 A Houth. Alberts 101102 C Union Pac. Rr. 70%71% C Int. Nickel Cy 41% Ned. 38 1000-3 101%—101 O. Indië 37 1000-3 99%—99% Engeland 1960-90 4 76—75% A Koloniale Bnk. 158%—158% A N.I. Hbk. 600 131—131% C Ned. H. M. 1000 144%—144 A v. Berkels Pat. 4949% C Calvé-Delft 90%—90% A Philips Gem. B. afg. 211%210-11 C Unilever 139%—139%-% C Am. Car Foundry 24%24-% C Anaconda Cop. 26%25%-% ex div. C Bethlehem St. 55%—55%-% C Kennec Copper 31%—31%-% C Rep. Steel 17%—17%-% C U. States St. C. 50%—50-49% C North Am. Cy. 16%16% ex div. A Kon. Petr. Mpij. 315%—314-16% C Contin. Oil Cy. 22%— 22% C Phillips Petr. Comp. 31%31% C Shell Union O.C. 11—11-% C Tide Water Ass. Oil 9%10 A Ned. Scheepv. U. 115%115% A H.V. Amsterdam 468%471-72 A Java Cult. Mij. 202204 A N.I. Suiker U. 211—213 A Deli Batavia 209%—208-06 C Deli Mij. 1000 251%—249-51 KonlnkL Markt Suiker (Wettig w HM- HVA Amerika Schepen Obl.Markt Rubber Industrie gedeponeerd.); A Senembah 237234-36 C Baltimore en Ohio 5%—5%-5% C Southern Pac. Cy. 15%—14%-15 A Southern Rlw. 16%—15% A Amst. Rubb. C. 227-227-26 A Deli-Bat. Rubb. 157%155% A Hessa Rubber 125%127% A Serbadjadi S.R. 109%—109% WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 8 5p% 8.58% Berlijn 73-77% '73.80 Parijs 4.85%, 4 85 Brussel 31,02 31.01 New-York 1.83%; 1.84 „GELOOFT GIJ IN FRANKRIJK?" „Dan zullen wij overwinnen". De Fransche minister van financiën, Paul Reynaud, heeft gisteravond voor de radio een redevoering uitgesproken, waarin hij o.m. zeide een nieuw feit mede te deelen te hebben, een feit, dat belangrijk is voor het openbare crediet. Het zoo bespiede, zoo benijde Frankrijk, zal morgen krachtiger zijn dan vandaag, omdat het crediet van een groot land een essentieel element van zijn kracht uitmaakt. Reynaud herinnerde aan hetgeen hij in November j.l. verklaard heeft n.l. dat het meerendeel der effecten, die op de beurs te Parijs verhandeld werden, een belachelijk lagen koers hadden, vergeleken met hun goudwaarde. De stijging, die spr. toen aan kondigde, was de zekere consequentie der regeeringspolitiek. Maar niet alleen in Frankrijk is het cre diet des lands verbeterd. Op alle markten, waar effecten, die de handteekening van den Franschen staat dragen, genoteerd wor den, heeft zich een opmerkelijke stijging voorgedaan. In Amsterdam b.v. zijn obliga ties van de spoorwegen in den Midi, die in Fransche franken opgemaakt zyn, geste gen van 19% tot 37%. Eenige dagen geleden heeft men reeds de eerste vruchten kunnen plukken van deze resultaten. De leening, die Poincaré in 1926 in No vember, in Nederland had geplaatst voor de Marokkaansehe spoorwegmaatschappij, onder garantie van den Franschen staat, is geconverteerd in een vijfprocentsleening. Thans echter gaat het om nog iets heel an ders. Wij hebben zoojuist, aldus spr., met buitenlandsche bankgroepen een operatie afgesloten, die door haar omvang weer galoos is. Spr. bedoelde hiermede, de leening, die met een NederlandschZwitsersch bank- consortium is gesloten tot een totaal be drag van 175 millioen gulden. Spr. zag in de totstandkoming der leening een dubbele les: ten eerste, het buitenland heeft vlugger dan de Franschen de betee kenis begrepen van het door de regeering ondernomen werk; ten tweede: na de be grijpelijke, eerste ergernis over de te bren gen offers hebben de Franschen begrepen, dat zij noodzakelijk zijn en gij hebt er in toegestemd. Reynaud eindigde zyn rede met de woor den: Zes weken geleden heb ik U de genees middelen en de hoop gebracht. Vandaag breng ik U het bewijs, dat de weg, dien wij kozen, de goede is. Die weg zal lang en soms moeizaam zyn, maar wanneer men hoop in het hart draagt, kan men alle hin derpalen overwinnen. Wilt gij volharden? Gelooft gij in Frankrijk? Ja? Dan zullen wij allen tezamen overwinnen. HET CLERICALISME BEDREIGD. Door het „Schwarze Korps". Havas meldt uit Berlyn: Het „Schwarze Korps", het orgaan van de S.S., heeft aan gekondigd, dat binnenkort een einde zal worden gemaakt aan het Jodenvraagstuk in Duitschland. In verband hiermede merkt het orgaan op, dat er een opmerkenswaardige parallel te trekken is tusschen de Joodsche taktiek en „de katachtigte voorzichtigheid van het clericalisme". Deze beide groepen hebben niets gemeen met den adelaar, doch gelijken meer op een aal. De clericale aal is even wel nog moeilijker te vangen dan de Jood sche. De Jesuiten worden vervolgens „gees telijke slangen zonder ruggegraat" genoemd weike door den staat niet kunnen worden gevoed. Deze bedreigingen schijnen een bevesti ging van geruchten, welke te Berlijn de ronde hebben gedaan over een hervatting van den strijd tegen het „clericalisme" en over de financieele maatregelen tegen de kerk, zoo besluit Havas. AANVAL OP HET VATICAAN. De „Angriff" publiceerde gister een hoofdartikel, waarin een felle aanval wordt gedaan op het Vaticaan. Zonder twijfel is dit een antwoord op de jongste verklaring van den Paus inzake de totali taire beginselen, waarover tot nu toe in de Duitsche pers is gezwegen. Het blad schrijft, dat het Vaticaan zich op het oogenblik bijna uitsluitend bezorgd maakt over het Jodenvraagstuk en verwijt het Vaticaan niet te protesteeren tegen de Britsche actie in Pd> >,..ia. Het nationaal- socialistische orgaan besluit met de ver klaring, dat het oude devies van de kruis tochten „God wil het" moeilijk te vereeni gen is met een dergelijke religieuse poli tiek. HET CONFLICT MET DE VEREENHJDE STATEN. Reuter meldt uit Berlijn: Het geschil tusschen Duitschlandj en de Vereenigde Staten, dat is gèrëieri na de rede van Ickes, is thans rustend', dóch niet vergeten. Naar Reuter op Wilhelmstrasse verneemt, wordt de zaak daar nauwkeurig bestudeerd en is een nieuwe stap in voor- bereid ng. De dagbladen zwijgen op het oogenblik over de zaak. Duitach schip in de Oostzee vergaan. De Poolsche radiostations hebben gister avond noodseinen opgevangen van het Duitsche schip „Funkenbrand'V dat zich in de Oostzee in moeilijkheden bevond. Later werd de verbinding met het vaartuig ver broken, zoodat men veronderstelt dat het gezonken is. AANVAL OP DEN AARTSBISSCHOP VAN CANTERBURY. In de „Stuermer", het anti-semietische orgaan van Julius Streicher, wordt de aartsbisschop van Canterbury heftig aan gevallen, omdat hij zijn sympathie heeft betuigd met de Joden in Duitschland. In het bijzonder is het blad verbolgen over een brief, welke eenigen tijd geleden door den aartsbisschop in de „Times" is ge schreven en woorden, welke hy in een vre- desdienst in Westminster Abbey heeft ge sproken. Hij verzocht hier de geloovigen eenige oogenblikken stilte in acht te wil len nemen als teeken van sympathie met het vervolgde Joodsche volk. „De aartsbisschop is zoo een verrader van de zaak van Christus, zijn strijd e» zijn leer geworden", zoo schrijft het blad. „Christus heeft nooit zijn. sympathie be tuigd met de Joden en zou nooit veront schuldigingen hebben gevonden 'voor een Joodschen moordenaar. Christus hoemde hen kinderen van den duivel, moorde naars, de verpersoonlijkte leugen en nu staat de hoogste Christeijke autoriteit in Engeland op om dit ras van moordenaars dat tweeduizend jaar geleden Christus heeft vermoord, te verdedigen. Ten be hoeve van deze moordenaars schrijft hij brieven aan Britsche kranten. Voor dit met bloed bevlekte, schuldige vólk van misdadigers onderbreekt hij den dienst, geeft uiting aan zijn sympathie en zijn genegenheid. Wat zou Christus zeggen, Christus, die door de Joden is vèrmoord, wanneer hij dezen dienst zou hebben bij gewoond Hij zou een toespraak houden over wolven in schaapskleederen en tegen valsche priesters, zooals hy tweeduizend jaar geleden heeft gedaan". DE COMMUNISTISCHE PARTIJ ONTBONDEN. Officieel wordt uit Praag gemeld, dat de Tsjechoslovaaksche regeering de com munistische partij ontbonden en haar be zittingen in beslag genomen heeft. JAPAN* IN AANBOUW ZÖND WATER-KRACHT STATION DOOR LAWINE BEDOLVEN. 142 slachtoffers. Een lawine heeft een in aanbouw zijnd water-krachtstation te Sjiadani, in de pre fectuur Toyama, bedolven, tengevolge waarvan 142 arbeiders werden begraven. 11 arbeiders werden min of meer zwaar ge wond. Men gelooft dat van de 142 bedolve- nen niemand meer in leven is. Namens den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat werd hedenmorgen aanbesteed het leveren van betontegels en betonbanden ten behoeve van den aanleg van rijwielpaden langs den Rijksweg Krui- ningen-Kloetinge, no. 58 van het rykswe- genplan 1938. Inschrijvers waren: N.V. Kon. Rotter- damsche Beton en Aann. Mij. v.h. van w in ningen en Co., te Rotterdam 16952; N.V. Basalt en Bouwstoffen My., Zaandam 14395; N.V. Hcllandsche Basaltine Tegel- afbriek, Rotterdam 14294,99; N.V. Zeeuw- sche Beton Mij-, Vlake 14000; Beton en Basaltine tegelfabriek, C. Pieters, Middel burg 13050; Maldensche Betonfabriek, Nij megen 13032; N.V. Neuzensche Bouwma- terialenfabr., De Hoop, Terneuzen 12899; N.V. Beton Mij. De Peel, Roermond 12558.50; N.V. Band en tegelfabriek, Bandtegel, Maasbracht 12438,5,0; Van Dijk jr. N.V., Alphen a.d. Rijn 11974; F. P. Bos, Alphen a.d. Rijn 11743,42; Trottoir- tegelfabriek Holland, Westervoort f 11585, Twee biljetten van onwaarde. J Ee dal ge\ als zU is 1 sch lid mspm die hol ger |M nie pei zie omi wa; ,er 1 ten die dek ben Ziel wat uitf kac de zeet kac! van win! mi op 1 proi c kaa brui slap op 1 gen hofr de daai mog krui ongc Wij gen, wr; en. info) in t^ moei te I lethé de e> long wij lui 1 geze well lach, voor die zelf cl zu sen, en paar| zoo wegd en il bescl Bl HuU tege: boot heen kern W een en g lijkh 's hc met nee, vlak de 2 is gc gaan] chan derd dit 1 kleec W< nog vig naasi petrc ding had Wc schra met - zolde persJ hoog hebbi om c schijr Z 5 ligge Dr nach mijn ïongr

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2