TRIUMPH mmiEK van dsn GAG. VERWEND IN SMAAK..? 1 CENT VIRGINIA TUD VOOR STAMPP0 ROOK -'N TRIOMF VAN SMAAK TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBÜRGSCHE COURANT IW.O. DE GOESCHE CRT.) VAN MAANDAG 26 DECEMBER 1938. No. 303. SCHADUWEN AAN DE KUST. Belangrijke koersstijging van Fransche obligaties. De Duitsch-Amerikaansche controverse. De Duitsche regeering heeft te Washing ton laten protesteeren tegen de smalende redevoering, welke de Amerikaansche mi nister van binnenlandsche zaken, Ickes, twaalf dagen geleden 'te Cleveland in Ohio hield. Maar Thomson, de Duitsche zaakge lastigde, die het protest overbracht, kreeg nul op het request; bij monde van Sumner Welles, den onderstaatssecretaris van de U.S.A. Het was inderdaad erg, wat de heer Ickes ten aanhoore van een vergadering van eeni- ge honderden Joden en over dit gezelschap heen, van de geheele wereld, meende te moeten verkondigen. Hij- stelde Hitier, wel iswaar zonder den naam des Führers na drukkelijk te noemen, op één lijn met de door duistere instincten gedreven opper hoofden van primitieve stammen en gispte het nationaal-socialistisch régime in termen, welke staatslieden eigenlijk niet mogen ge bruiken. Dat men 2ich hierover te Berlijn in zijn wiek geschoten voelt en officieel meende te moeten protesteeren, is heel be grijpelijk. Sumner Welles gaf den heer Thomsen echter op grimmigen toon te ver staan, dat de Amerikaansche regeering er niet aan denkt, verontschuldigingen aan te bieden of den minister van binnenlandsche zaken te berispen, of wat dan ook. De heer Ickes vertolkte de openbare meening van het gemeenebest der U.S.A., zoo deelde hij mede en Duitschland behoeft niet op mati ging van de openbare Amerikaansche cri- tiek te rekenen, zoolang de Duitsche pers de namen van Amerikaansche staatslieden, gelijk dien van wijlen president Wilson, door het slijk haalt. Toen Thomsen hierop ant woordde, dat de schrijverij in de kranten heel wat anders is dan een redevoering van een minister, kreeg hij scherp tot bescheid, dat de Duitsche pers alleen schrijft en mag schrijven, wat haar van hoogerhand gedic teerd wordt, zoodat de Duitsche regeering verantwoordelijk gesteld moet worden voor de beleedigingen, wijlen Wilson en anderen Amerikaanschen staatslieden aangedaan. Deze grimmige afwijzing van haar offici eel protest steekt de Duitsche regeering vermoedelijk nog meer dan de redevoering van minister Ickes, en het zou ons dan ook niet verwonderen, indien ze besloot tot een ernstigen maatregel: verbreking der diplo matieke betrekkingen. Zooals men weet, zijn deze diplomatieke betrekkingen bereids onttakeld. De regeering der Ver. Staten ontbood onlangs haar gezant te Berlijn naar Washington, bij wijze van officieele afkeu ring der Duitsche Jodenvervolging, een stap welke de Duitsche regeering prompt beant woordde met het ontbieden van haar ge zant te Washington naar Berlijn. De weder- zijdsche vertegenwoordigingen worden sinds dien waargenomen door zaakgelastigden, en algemeen werd aangenomen, dat deze toe stand geruimen tjjjd zou duren. Wellicht wordt het nu echter nog erger, besluit Hit- Ier, om de betrekkingen maar radicaal af te breken. De Führer is er de man niet naar, om „beleedigingen", als hem nu door de Amerikanen aangedaan, op zich te laten zitten. De haat tegen het nazi-régime is in de Ver. Staten wel heel groot. Er gaat geen week voorbij, of men verneemt daarvan be wijzen. En het eigenaardige is, dat officieele personen zich ten deze het ijverigst plegen te toonen. Het geval van minister Ickes staat heusch niet op zichzelf. Tal van an dere Amerikaansche staatslieden en poli tici spreken zich geregeld in weinig minder krasse termen uit. Zelfs president Roosevelt doet er aan mee, zij het dan veel voorzich tiger. Men moet zich zoo langzamerhand gaan afvragen, of hieraan een zekere poli tieke bedoeling ten grondslag ligt. Een paar Amerikaansche bladen hebben den laatsten tijd verkondigd, dat de Ver. Staten niet van plan zpn de vlag voor de totalitaire staten te strijken, dat de Ver. Staten de hand schoen, door Hitler en Mussolini toegewor pen, hebben opgenomen, en dat de honder den millioenen, welke voor de Amerikaan- Naar het Engelsch van J. Jefferson Farjeon. 13;. Toen zij afdaalden en buiten den zonne schijn kwamen, kwam er een plotselinge kilheid over hen, en zij werden zich ervan bewust, dat hun kleeding op den langen duur niet voldoende was voor een derge lijke onderneming. Ondanks haar zelf hui verde Beryl een beetje en zij verwonderde zich over haar moed. Maar met z'n tweeën durft men vaak meer dan alleen. De stilte werd nu drukkend. Zij hoorden alleen hun eigen bewegingen, zacht en voorzichtig. Eens dacht Beryl, dat zij een klok hoorde tikken, maar bemerkte onmid dellijk daarop met een gevoel van schaam te, dat het haar eigen hart was. Zij hoopte, dat haar metgezel het niet hoorde. „Waar bent u?" vroeg ze plotseling. „Hier", antwoordde Leonard's stem in de duisternis, steek uw hand uit". Zij gehoorzaamde en haar vingers raak ten de zjjne aan. De aanraking was haar zeer aangenaam. „Loop voorzichtig", beval hij daarop. „Ik ben bijna gestruikeld. Er ligt hier een aar dige hoop rommel. Ik wou, dat ik een zak lantaarn had!" „Ja, zij hadden zwempakken moeten ma ken met zakken", antwoordde zij. „O, mijn hemel, ik struikelde ook bijna!" Na een oogenblik sprak hij weer. „Nu ga ik eens roepen", waarschuwde hij haar. „Het zal niet bepaald een prettig geluid zijn, dus bereidt u er maar op voor!" „Roep maar gerust", antwoordde hij. sche 'bewapening worden uitgegeven, daar mee het een en ander te maken hebben. Dat zijn groote woorden, waarvan men gaarne de juiste beteekenis zou kennen. Amerika wórdt door een breed water van Europa en dus ook van Duitschland ge scheiden. Amerika kan zich honderdmaal zooveel critiek op het nat.-soc. régime ver oorloven als de democratische Europeesche landen, nademaal een verbreking der diplo matieke betrekkingen met Duitschland voor de Amerikanen een zaak van betrekkelijk geringe directe beteekenis is. Maar ver geet men te Washington niet, dat men op deze wijs de tweespalt tusschen de beide „ideologische" machten democratie en auto cratie in het algemeen verergert? En dat daardoor de groote tegenstelling in Europa (Duitschland en Italië contra Frankrijk en Engeland) ook weer dieper moet worden? Amerika is voor Duitschland vrijwel on kwetsbaar, maar andere democratische lan den zijn dat niet. Moet er in het uiterste geval een Europeesche oorlog ontstaan, omdat de Amerikanen het niet kunnen la ten om te schelden? Wij weten wel, dat het direct zoo'n vaart niet zal loopen, maar de toestand in ons werelddeel is hachelijk en daarmee zou men aan de overzijde van den oceaan wel wat meer rekening kunnen houden, in het bijzonder zoolang men op het standpunt blijft staan, dat men zich nooit weer in een Europeeschen oorlog moet mengen. Finantieel economisch weekoverzicht. De Fransche regeering wil con- verteeren. Gunstig onthaal der jongste emissies. Verdere prijs verbetering op de suikermarkt. Hoewel het jongste bezoek van Schacht in Londensche City-kringen druk besproken is, heeft het, ook vanwege zijn tot dusverre negatieve resultaten, op de Londensche beurs geen invloed uitgeoefend. De fond- senmarkt te Londen verkeerde, evenals al de andere beurscentra, in een voor het eind vah het jaar typeerende stemming. De lust tot het entameeren van nieuwe zaken was nagenoeg nihil, maar aangezien de con junctuurvooruitzichten niet vrij gunstig worden geacht, is men ook niet geneigd, tot verkoop van zijn fondsenbezit over te gaan. Een uitzondering op de algemeen luste- looze houding der effectenbeurzen vormde de tendenz te Parijs. Daar heeft de handel in de laatste week juist een opleving te zien gegeven, terwijl de koersen belangrijk zijn gestegen. De gunstigere opvattingen omtrent den binnen- en buitenlandschen politieken toestand hebben de terugvloei ing van kapitaal aangemoedigd en voor dit .kapitaal wordt thans ter beurze belegging gezocht. Fransche staatsfondsen stonden in het middelpunt der belangstelling en zij hebben een belangrijke koerswinst geboekt, vooral de op buitenlandsche beurzen verhandelde soorten, met inbegrip van leeningen der Fransche spoorwegen, die een indirecte staatsgarantie genieten. Een aantal dezer obligatiën zijn in de laatste week met niet minder dan 30 in koers verbeterd. Hier bij heeft zich nog een bijzondere factor doen gevoelen, n.l. het streven der Fransche re geering, tot een verlaging zoowel der geld- rente als der rente op de kapitaalmarkt te komen. Naar verluidt, zou zij in de eerste plaats de in het buitenland tot betrekkelijk hooge rente aangegane leeningen willen converteeren in leeningen met lageren ren tevoet. Om zulk een transactie te doen slagen, zouden deze echter den parikoers moeten hebben bereikt of overschreden. Verschil lende der op de Amsterdamsche beurs ge noteerde Fransche spoorwegleeningen be ginnen den paristand reeds weder te nade ren. De Fransche regeering heeft trouwens reeds haar eerste conversie-transactie afge sloten, door de uitgifte van een 5 con versie-leening der Marokkaansche Spoor tot den koers van 98%. Deze is volkomen Hij schreeuwde. Hét was geen aangenaam gelu d. Zijn stem weerklonk door de on zichtbare gangen en om de onbekende hoeken en keerde tot hen terug van alle kanten. „Hallo!" riep hij weer. „Is daar iemand?" „Hallo!" klonk zwak uit de verte. „Is daar iemand?" Hij schreeuwde voor de derde maal. Juist toen zij op het punt stonden om terug te gaan, want hun tijd was begrensd, even als hun krachten raakte zijn hand plot seling een deurknop. „Wat is er?" vroeg Beryl. „Niets", antwoordde hij. „Alleen maar 'n deur". „Ik denk, dat, als u haar opent, er een duveltje uit een doosje naar buiten vliegt". „Welnu, als het naar buiten komt, zullen we het een tik op den kop geven en het weer naar binnen doen gaan", antwoordde hjj en zij gichelde even. Zij herinnerde zich, dat zij eens op d e manier gegicheld had in een mysteriespel, toen een van de spelers een grapje had gemaakt over een lük. „We behoeven geen angst te hebben voor ons duiveltje in het doosje", zei Leonard een oogenblik later, „de deur wil niet open". „Ik kan niet zegeen, d*t ik er teleurge steld om ben", antwoordde Beryl. „Zij schijnt flink te klemmen of zoo iets". Hjj zette zijn schouders ertegen, maar zon der succes. Dan luisterde hij met zijn oor tegen de deur. „Hoor je begon ze. „Sst!" antwoordde hij scherp. Een volle minuut versteek. Toen ver liet Leonard plotseling de deur en beval te rug te keeren. geslaagd. Mocht de gunstige tendenz voor Fransche obligatiën aanhouden, dan zuilen volgende conversies tot nog gunstiger voor waarden kunnen worden doorgevoerd. Het gebrek aan goed beleggingsmateriaal hier te lande zal de deelneming aan zulke emissies van de zijde der Nederlandsche be leggers bevorderen. Toch zullen deze er goed aan doen, zich er rekenschap van te geven, dat noch de politieke, noch de mone taire en financieele toestand in Frankrijk reeds geconsolideerd is, hetgeen beteekent, dat de bezitter van Fransche fondsen nog voor onaangename verrassingen kan komen te staan. Het schijnt trouwens, dat aan de jongste koersstijging van Fransche obliga tiën aankoopen voor officieele instanties niet vreemd zijn. Zulk een kunstmatige koersopdrijving mogè den weg voor conver sies effenen, op den duur zullen Fransche beleggingswaarden toch op eigen kracht moeten drijven en het is de vraag, of zij zich dan op het kunstmatig verhoogde koerspeil kunnen handhaven. De Nederlandsche beleggingsmarkt was wederom geheel verwaarloosd, zoowql voor Nederlandsche en Ned. Indische staatslee- ningen als voor gemeenteleeningen en pand brieven. Terwijl anders, tegen het eind van het jaar, een toeneming van de beleggings- vraag valt te constateeren in anticipatie op de beleggingsbehoefte voor bij de jaarswis- seling vrijkomende gelden, bleef ditmaal een opleving achterwege. De jongste emissies, zoowel van aandee- len als van obligatiën, hebben intusschen een goed onthaal gevonden. De belang stelling voor de 4 obligatieleening Kon. Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrie ken ad 4 millioen was zelfs zóó groot, dat op dë kleine inschrijvingen niets en op de grootere slechts een gering percentage kon worden toegewezen. Deze week heeft nog een inschrijving plaats gehad op 1.065.000 4 25-jarige obligatiën a pari der Ned. Indische Portland Cement Mij., die in aan deelen converteerbaar zijn, terwijl voorts de uitgifte is aangekondigd van een Indi sche cultuurmij, nl. 170.000 gewone' aan- deelen a 165 der Cultuur Mij. „Ngredjo", uitsluitend voor aandeelhouders. Zoo gaat het bedrijfsleven geleidelijk toch wat meer geld uit de markt nemen, wat van het standpunt der beleggers, die daardoor kans krijgen op een behoorlijker rendement van de door hen belegde gelden, slechts toe te juichen is, al staat hier tegenover, dat bij een eventueele stijging der kapitaalrente de koersen der oude stukken dienovereen komstig zullen dalen De Amsterdamsche aandeelenmarkt heeft zich aangesloten bij het lustelooze ver loop der Londensche en der New Yorksche beurs. Als minder gunstige factor kwam voor onze markt hierbij, dat de vraag naar Fransche obligatiën op de Parijsche beurs gepaard is gegaan met aanbod van aldaar officiëel genoteerde internationale waar den, waartoe vooral* Koninklijke Petroleum en ook Handelsver. „Amsterdam" behoo ren. Wat eerstgenoemd fonds betreft, maak ten bovendien nieuwe berichten omtrent overproductie van petroleum in de Ver- Staten en prijsverlagingen in enkele gebie den een minder prettigen indruk. Zoowel in Texas als in Californië zullen nieuwe maat regelen tot productie-beperking worden ge nomen, waardoor, naar men hoopt, de posi tie der petroleummarkt zal verbeteren. Hoewel de hoogste noteeringen voor sui- keraandeelen niet konden worden gehand haafd (wat H.V.A. betreft mede als ge volg van Fransche verkoopen) bleef de grondstemming in deze afdeeling toch gun stig, dank zij de vaste tendenz op de riarkt. voor ruwe suiker, waar de prijzen- zich thans op een hooger peil bewegen dan in het be gin van dit jaar. De N.I.V.A.S. heeft tot de belangrijk verhoogde limites groote hoeveel heden, zoowel voor consumptie in Ned. In- dië als voor export, verkocht en in het be gin dezer week werd voor suiker, in Ned. Indië verbruikt, een nieuwe prijsverhoo- ging vastgesteld. De vooruitzichten voor de suikermarkt worden gunstig geacht. Zoowel Engeland als Frankrijk zullen, naar men aanneemt, wegens een verminderde op brengst hunner bietsuikeroogsten in groote ren omvang een beroep op de wereldmarkt moeten doen tot dekking hunner behoef ten. In de rubberafdeeling bleven de koersver anderingen binnen beperkte grenzen, maar de grondtoon was ook hier vrfj gunstig. Het grootere rubberverbruik in de Ver. Staten en de sterke vermindering van de wereld voorraden vormen voor de rubbermarkt be moedigende factoren. In verband met de betere verwachtingen omtrent het prijsver- loop hebben de producenten zich in den laatsten tijd meerendeels onthouden var voorverkoopen, tot levering in 1939. Slechts indien zij -in de komende maanden hun pro- ductie geleidelijk op de markt brengen, zoo dat dr'ngend aanbod uitblijft, zal een druk op de prijzen kunnen worden vermeden. In tabaks- zoowel als in scheepvaartaan- deelen is weinig omgegaan, en ook de be langstelling voor industrieele waarden was gering. De koersveranderingen waren dan ook van weinig beteekenis. Amerikaansche waarden hebben ook nauwelijks in koers gefluctueerd. Zoo nu en dan kwam eenige vraag van Nederlandsche zijde naar voren maar aangezien de New Yorksche beurs de voor het begin van het nieuwe jaar ver wachte conjunctuurverbeter'ng nog steeds niet in het koersverloop verdisconteert, zakte ook hier de belangstelling al spoedig in. 4% pet. Frankrijk '32 42%45%44% Kon. Petroleum 317319%314315% Handelsver. „Amsterdam" 474476-469% —472 470 Amsterdam-Rubber 224 228225 227 Serbadiadi 106%—108 Deli Batavia Tabak 210%—211-208%-209 Holland Amprika Lijn 111112-111% Aku 38%—37%—38 Uni lever 139 —138 —139 —138 Philips' 217—218%—213—215% „D'r is niks bijzonders", zei hij, „en 't :s tijd, dat we naar huis gaan. We zullen hard moeten spurten, juffrouw Haines, als we geen inbreuk op den hotelregel willen maken, die zegt, dat de sasten op tijd aan tafel dienen te verschijnen". „Ja, maar maak niet ineens zoo'n haast", riep Beryl, of u zult me nog kwijt raken". Hii had opnieuw de leiding genomen, en hij ging nu wat langzamer. Al spoedig ver scheen er een lichtstraal boven hen. Zii klommen naar boven en een oogenblik keek Beryl verbaasd in 't rond. 0, de zon de zon!" riep zij, en ademde diep. „Ja, d e waardeert men eerst na dë duis ternis", mompelde Leonard. „Het was alles behalve behaagliik, daar beneden, hè?" Zii lienen naar den kant van 't schip nu had het meisje de leiding en gleden weer in de deinende, verfrisschende zee. Toen zii in het water kwamen, omgaf dit hun met zijn weldadige kabbeling en het bracht hen weer tot prettiger gedachten. Hoezeer de duisternis ons ook mag pakken, het zonlicht is toch altiid macht'ger, want geen schaduw ter wereld kan tenslotte dat licht d"oven. ,Is het niet prachtig?" riep het meisje uit, toen zii van de rotsen weg zwommen en hun tocht naar het strand begonnen. ,,F,n ziin we met gelukkig, dat we ervan kunnen genieten", antwoordde Leonard. „Ja, dat ziin we. Weet u, ik heb vele ma len op dit zwpmtoehtie aan die arme juf frouw Fvne gedacht gebogen over stof- f'gp boeker» in haar kantoortje en en met al haar nario-tieden". „Wat een p-oink'" Leonard. „Ja ik heb ook aan haar gedacht". VERTRAGING IN DE POSTBESTELLING Tengevolge van de vertraging bij de spoorwegen. Het hoofdbestuur der P.T.T. deelt mede. dat tengevolge van de trelnvertragingen bij de spoorwegen ook het postvervoer in zoo verre eenige vertraging kan ondervinden dat door het missen van aansluitingen de mogelijkheid bestaat dat poststukken een of twee bestellingen later worden bezorgd In verband met de aan het einde van d week veelvuldig verschijnende periodieke bladen, o.a. de radiogidsen, moet er reke ning mede worden gehouden dat deze van daag niet overal zullen kunnen worden be steld. Echter zal overal in het land op den twee den Kerstdag een bestelling plaats vinden, waardoor eventueel ongerief in dit opzicht zooveel mogelijk wordt weggenomen. EEN AL TE VREESACHTIGE BURGEMEESTER Het Tweede Kamerlid Joekes heeft aan den minister van binnenlandsche zaken de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat de bur gemeester van Laren (N.H.) de vertooning van de door de centrale commissie voor de keuring van films toegelaten film „Het hart van Spanje" heeft verboden? Is het juist, dat dit verbod is uitgevaar digd op grond dat genoemde burgemeester de film te eenzijdig en revolutionnair acht te? Is de minister niet van oordeel dat een burgemeester niet bevoegd is de vertoonïng van een door de centrale commissie toege laten film te verbieden op een anderen grond dan dat daardoor de openbare orde in zijn gemeente dreigt verstoord te wor den? Ind en de tweede vraag bevestigend wordt beantwoord, is de minister dan niet van „Denkt u, dat we te laat zullen komen?" „Ik heb geen idee van den tijd. Maar we hebben den vloed mee". „Ja, maar uw belofte hebben we tegen". „Mijn belofte?" vroeg hij. „Welke be lofte?" Zij lachte. „Bent u het al zoo gauw ver geten. Zoo zijn nu de mannen! Wel, uw be lofte om mij te vertellen, waarom u van middag met tennissen bent opgehouden. U zoudt me dat vertellen, zoo gauw als we weer aan land waren. Ik ga niet eten, voor dat ik dat weet!" „Dan zullen we te laat komen", glim lachte hij. „Dan moet dat maar, mijnheer Sefton. Ik wel er desnoods drie gangen van het diner om missenDaar is onze inham. We wiiken te veel naar links af". Zij spraken weinig gedurende de rest van den tocht en zij bereikten den inham in minder tiid, dan de heenreis hun gekost had. De kleine streep van geel zand stond nu geheel onder water en zij moesten op een rots aan land gaan. Toen zij daar op waren geklommen, riep een stem van boven „Maak voort! Jullie hebt nog maar tien minuten!" „Goed hoor, broertje!" zong Beryl terug en daaron wendde zij zich tot Leonard met een glimlach. „Het zullen nog maar acht minuten zijn, vrees ik. Nu dan vertel het mij nu!" „Goed", antwoordde Leonard. „Jim de schoeneniongen van ons' hotel heeft een dioden man gezien aan den voet van he+ nad. dat van de rots naar het strand leidt Tk hield on met tennissen, om eens naar hem te gaan kijken. Toen ik op de plaats meening, dat de burgemeester van Laren de grenzen zijner bevoegdheid heeft over schreden? Tndien de tweede vraag ontkennend wordt beantwoord, bestaat er dan reden, en zoo ja welke, om aan te nemen, dat in Laren de openbare orde verstoord dreigt te wor den door de vertooning van een film, die in tal van andere gemeenten zonder inci denten wordt vertoond? Ungez. MeCL; Sterfte aan mond- en klauwzeer. Het aantal sterfgevallen tengevolge van mond- en klauwzeer heeft in de week 11 tjm 17 December bedragen 25 runderen, 40 kalveren en 6 varkens en biggen. Sedert de week 1926 September 1937 zijn aan mond- en klauwzeer bezweken: 5841 runderen, 6410 kalveren, 5713 varkens en biggen, 386 schapen en 85 geiten. Zend bijgaande coupon aan Mevr. Lotgering Hillebrand, Unilever Voorlichtings Insti tuut U.V. I., postbox 1, Rot terdam en U ontvangt om gaand gratis en franco de brochure „Onze wintersche stamppotten". i GRATIS BROCHURE „ONZE WINTERSCHE STAMPPOTTEN" Verzoeke mij omgaand gratis en franco te zenden een exemplaar van de brochure „Onze wintersche stamp potten" Naam: Straat, Plaats: Te zenden aan Mevr. Lotgering Hillebrand Unilever Voorlichtings Instituut, Postbox 1, Rotterdam. (Ingez. Med.i; kwam, was hij verdwenen", „Lieve deugd", riep Beryl uit. .„Ja. het was heel vreemd", ging Leonard voort, „en misschien kunt u nu begrijpen, waarom ik er geen lust in had het u te vertellen, toen wij midden in den oceaan waren. Ik vertel het u alleen nu, omdat ik geloof, dat. u iemand bent, die helpen kunt en er ziin zooveel menschen die alleen maar hinderen". „Dank u", zei ze. „Dank u hartelijk. Maar u zult het ook aan de anderen ver tellen, is het niet?" Hij keek haar peinzend aan, voordat hij antwoordde. „Dat weet ik nog niet juffrouw Haines", zei hij langzaam. „Zij zullen het natuurlijk snoedig te weten komen maar juist op dit oogenblik „Nu, ik zal mijn mond houden tot u mij zegt, dat het niet meer hoeft", antwoordde zij. „Maar ofschoon ik er zeker van ben, dat u wijzer bent dan ik ik denk toch, dat u verkeerd zult doen, wanneer u te lane uw mond houdt". ,Dat hen ik met u eens", antwoordde hij. „Het zal slechts voor een paar uur hoog stens ziin". Zii oakte haar donker-paarsen mantel op en sloeg hem om. ,Hoe dan ook", merkte zii on, toen zij het eigen pad naar het hotel begonnen te bestij gen, ,,u hebt mij alles verteld en ik voel mii daardoor zeer gevleid". Maar T poriard SQfton had haar niet alles verteld Hii had haar bijvoorbeeld niet ver teld. dat hü, toen zii or> het. wrak waren, ïots had hoeren ademhalen achter de deur, die hij niet had kunnen or^pn. (Wordt vervolgd».

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 5