I WALCHEREN. STATEN-GENERAAL. Provinciale Staten van Zeeland. RADIO-PROGRAMMA. AGENDA. ill i i I 1 I ill;! I 'lii drag dan wordt de burgerij ook nog in de toekomst belast met uitgaven voor een inrichting die niet langer gemeente-eigen dom is. Wordt daarentegen de inricnung behouden, dan 2al het thans opgroeiende geslacnt de voordeelen genieten van her geen in deze jaren is bijeengebracht tot behoud van een speciaal voor een ge meente als Goes van belang zijnde in richting van algemeen nut. In ons in aanhef dezes aangehaald voor stel hebben wij een historisch overzicht ge geven met betrekking tot deze inrichting en tevens naar ons beste weten uiteenge zet, waarom wtj het voor de Goesche ge meenschap die jaarlijks in omvang toe neemt van zeer groot belang achten, dat het Schuttershof eigendom der Gemeente blijft en dat niet opnieuw wordt vervallen in de fout, die een destijds levend geslacht, ln het jaar 1875 heeft gemaakt, een fout waarvan, voor een niet onbelangrijk deel althahs, de tekorten van thans het gevolg zijn. Deze inrichting kan volgens onze stellige overtuiging, door Goes niet worden gemist, zulks komt periodiek naar voren, eenige malen bij gelegenheid van tentoonstellin gen, ontvangsten, enz. en laastelijk nog bij de opvoering van het prachtige openlucht spel bij gelegenheid der viering van het 50- jarig regeeringsjubileum van H. M. de Ko ningin. Zooals U bekend, heeft de heer Branden burg het recht van voorkeur bij opnieuw verhuren der inrichting. Aangezien de ex ploitatie door hem steeds tot algemeene tevredenheid is gevoerd, geven wij Uwe ver gadering in overweging hem in staat te stel len om van dat recht gebruik te maken en hem mitsdien het Schuttershof wederom ondershands voor den tijd van vijf achter eenvolgende jaren te verhuren onder de be spande voorwaarden." Verbouwing Gasthuis. Zooals bekend, is door het Bestuur van het Gasthuis besloten tot het op vrij uitge breide schaal aanbrengen van veranderin gen in het gebouw van het ziekenhuis en de inrichting, bestemd tot het verplegen van ouden van dagen, zulks tot een bedrag van 70.000. Tot het verkrijgen van het benoodigde kapitaal heeft het Bestuur zich gewend tot „Werkfonds 1934", dat bereid is om tot 't benoodigde bedrag 'n voorschot te verstrekken onder de voorwaarden, neer gelegd in de hierbij gevoegde concept-over eenkomst. De vorm, die „Werkfonds" kiest is echter deze, dat het niet rechtstreeks leent aan het Gasthuis, doch aan de Ge meente. Het Gasthuis zal derhalve rente en aflossing tegenover de Gemeente moe ten garandeeren. Hiertegen kan volgens B. en W. geen bezwaar bestaan, aangezien krachtens de Armenwet de Gemeente ten slotte voor tekorten van het Gasthuis aan sprakelijk is. B. en W. geven den Raad mitsdien in overweging om: a. van „Werkfonds 1934" te aanvaarden een voorschot, groot 70.000, overeenkom stig de hierbij gevoegde concept-overeen komst; b. met het Gasthuis aan te gaan een over eenkomst, waarbij deze instelling zich te genover de Gemeente garant stelt voor de betaling van rente en aflossingen van dit voorschot. BAAD VAN DOMBURG. DOMBURG. Woensdagavond vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van bur gemeester mr. F. L. S. F. baron Van Tuyll van Serooskerken voltallig. Op zijn verzoek werd de heer C. Schoo- nenboom geplaatst op de lijst van vracht rijders, die werkzaamheden verrichten voor de gemeente. Een gedeelte van het terrein achter het Groene Kruisge'oouw, werd in gebruik ge geven aan de afd Domburg der Ned. Ver. voor Luchtbescherming voor het aanleggen van een modelschuilloopgraaf. Vooraf was den heer G e 1 d o f op zijn vraag of zulks voor Domburg noodig was door B. en W. ingelicht dat men zulks zeer noodig acht, omdat niettegenstaande Domburg in de derde gevarenklasse is in gedeeld, nochtans onze gemeente, gezien de ervaring 19141918, bij troepenbewe gingen in het centrum ligt. Besloten werd om het verhuren van volkswoningen over te laten aan B. err W„ terwijl in bijzondere gevallen de Raad zal worden gehoord. De heer D. Passenier Pzn. werd op de lijst geplaatst van candidaat-huurders. Een voorstel van den heer G e 1 d o f om hem te plaatsen boven aan de lijst- werd niet ondersteund. Van de familie was bericht ingekomen, dat de heer W. de Pagter, lid van het Burgerlijk Armbestuur, is overleden. B. en W. legden voor deze vacature het volgende dubbeltal voor. 1 Jac. Passenier Jansz 2 Jan Maas Jzn. Snr. De heer De Visser zeide dat het B. A. een zeer groote verantwoorde lijkheid draagt, daar het veel werkt met gemeentegelden. Hij achtte het daarom onjuist dat werkne mers, personen die wel eens bij het B A. moeten aankloppen, hier zelf zitting hebben. Het is zeer moeilijk iemand uit werknemerskringen bereid te vinden en hj vond het standpunt van hen die bedanken alleszins juist. De V o o r z. zeide dat het standpunt van B. en W. is, dat toch ook uit werk nemerskringen één lid zitting heeft. Een werknemer kan juist de behoeften beoor- deelen in die kringen. De heer G e 1 d o f hoopte dat nog eens eenmaal in- ons volk het doordringen moge dat er geen verschil bestaat tusschen gesteunde werknemers, werkgevers, boe ren en aandeelhouders van gesteunde scheepvaartmaatschappijen. Na enelge verdere discussies werd met 5 stemmen benoemd de heer Jac. Passe- ner Jansz. Herbenoemd werd met 7 stem-, men tot lid van het B. A. de heer A. van der Hage Snz. Tot leden van de commissie voor de werkverschaffing werden herbenoemd de raadsleden Brand, De Visser en De Pag ter. Een verordening werd vastgesteld op de heffing van 75 opcenten (als vofig jaar) op de hoofdsom der gemeentefondsöelas- ting voor 19391940. Het. bestuur der Chr. school vroeg gel den aan voor werkzaamheden tot Inrich ten van een derde leslokaal. De V o o r z. wees er op dat bj in- deeung in 2 lokalen niet aan de wetsbe palingen kon worden voldaan. De electri- sche verlichting voor het derde lokaal is tevens nuttig, waar deze school dienst zal moeten doen volgens 't luchtbeschermings plan als noodzieKenhuis. Niet alle te ma ken kosten zijn aangevraagd; slechts een gedeelte. De heeren E o u ten Brand hadden waardeering voor de wijze waarop het bestuur der Chr. school steeds rekening houdt met de financiën der gemeente. In andere plaatsen is zulks wel eens anders. Het verzoek werd m.a. s. ingewilligd. Per 31 December loopt de huur van het strand af. De .gemeente huurde dit en ver huurde het onder gelijke voorwaarden aan de N.V. Domburgsche Zeebadinrichting. De Raad kon er zich mede vereenigen dat voor het vervolg deze zaak in handen van B. en W. wordt gesteld, teneinde huur met de Domeinen en de genoemde N.V. af te doen. De Raad besloot aan Ged. Staten voor te stellen om bij wijze van afkoopsom aan de Coöperatieveverbruiksver. „Ons Belang" te voldoen, het bedrag dat geraamd is voor de verbouwing van dit pand ten behoeve van de verbetering van de Ooststraat Hierdoor is het niet mogelijk dat even- tueele tegenvallers bij de verbouwing, hoo- ger dan de geraamde post voor onvoor zien, kunnen worden verhaald eventueel een twist punt vormen kunnen. DE WIJZIGING DER TARIEFMACH TIGINGSWET IN DE EERSTE KAMER. In de Eerste Kamer is men gistermiddag begonnen met de behandeling van de wij ziging der tariefmachtigingswet, een kwes tie, welke, naar men weet, bij de behande ling in de Tweede Kamer het noodige stof heeft doen opwaaien. Behalve dat de be voegdheden der regeering tot het treffen van incidenteele tariefmaatregelen toen is uitgebreid, is tevens, bij amendement van den heer De Geer, aan de regeering de be voegdheid verleend ter vermijding van over- matigen vóórinvoer, een wijziging van het tarief van invoerrehten bij voorbaat bij ko ninklijk besluit in te voeren op het moment van indiening bij de Staten-Generaal. Zoo als men weet, bood de tekst van de wet aan de regeering deze mogelijkheid reeds, doch een belofte van de regeering maakte het haar onmogelijk er gebruik van te maken voor de invoering van een beschermend ta rief. Het amendeerde wetsontwerp is gister middag in de Eerste Kamer van verschil lende zijden bestreden. De heer Van Emb- den (vrtjz. dem.) achtte de gevraagde be voegdheden overbodig en schadelijk. De heer De la Bella (s.d.) verklaarde namens zijn fractie, tegen het wetsontwerp ernstig bezwaar te hebben. Die bezwaren betreffen zoowel de procedure als het beginsel van het protectionisme. De heer Heldring (lib.) kwam, wat zijn afwijzende houding tegen over dit ontwerp betreft, met de beide voor gaande sprekers overeen. De twee volgende sprekers lieten een geheel ander geluid hoo- ren. De heeren Fleskens en Diepenhorst, resp. r.k. en a.r., verklaarden zich voor standers van het ontwerp, doch prof. Kra nenburg (v.d.) en de heer Ter Haar (c.h.) verklaarden tegen het ontwerp te zullen stemmen. Heden gaat de Kamer verder. DE PLANNEN DER REGEERING TEN AANZIEN VAN DE WERKLOOZEN. De Tweede Kamer stond gistermiddag den heer Rost van Tonningen toe, zijn in terpellatie over de goudpolitiek na de be handeling van de begrooting van koloniën te houden. De behandeling van de begrooting van het departement van sociale zaken is voort gezet. Bij de afdeeling werkverschaffing en steunverleening heeft een groot aantal spre kers het woord gevoerd en den tijd van elf tot ruim zeven uur daarmee gevuld. Eenige van hen hebben extra steun voor de werk- loozen gevraagd in verband met de koude, doch minister Romme kon dit niet toezeg gen. Het plan-Westhoff is nog meermalen ter sprake gekomen. Minister Romme onderscheidde in zijn antwoord: de stedelijke en de landelijke werkloozen. Ten behoeve van de stedelijke werkloozen heeft de regeering het werk fonds ingesteld. De gevraagde versnelling van de uitvoering van de werkfondswerken werd daadwerkelijk verkregen. Waren op 1 October 1936 werken tot een bedrag van S0.5 m llioen in uitvoering, thans beloopen de kosten der in uitvoering zijnde werken bijna 56 millioen. Op de beide ge noemde data was resp. voor 19.5 en 60.5 millioen toegestaan, doch nog niet in uit voering. Uitbreiding van de werkverruiming zal worden overwogen naar aanleiding van een rapport, waarvan de samenstelling na de indiening van het rapport-Westhoff aan een anderen ambtenaar is opgedragen. Reeds thans kan de minister echter verklaren, dat ook aan de werkverruiming grenzen zijn gesteld, die men niet straffeloos kan over schrijden. Ten behoeve van de landelijke werkloozen heeft de regeering besloten eensdeels tot een belangrijke uitbreiding en anderdeels tot een karakter-wijziging van de werkver schaffing. Tot dusverre is de uitbreiding, in Mei door de regeering toegezegd, wel niet ten volle, maar toch voor een groot deel verwezenlijkt. In December 1937 waren 45.000, thans zijn er 61.500 personen in de werkverschaffing opgenomen. Op dien weg gaat de regeering verder naar het einddoel van 90 a 100.000 man. Ten behoeve van een karakterwijziging in de werkverschaffing, heeft de minister afgezien van zijn voorne men, verleden jaar uitgesproken tot invoe ring van een kindertoeslag op het werk- verschaffingsloon. Den aandrang om alsnog tot invoering van dien toeslag te besluiten en om nog ver scheidene andere toeslagen te handhaven, moet hij afwijzen. Den weg van de zorg wil hij geheel en al verlaten om tot een gansch andere, den normalen arbeid in het bedrijfs leven zoo dicht mogelijk benaderende, sfeer te geraken. Nadat de minister nog eenige detailpun ten had behandeld, werd de begrooting van het departement van sociale zaken zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. De Kamer ging daarna uiteen. De middagvergadering teren. van gis- (De heeren Schippers en Geelhoed wa ren nu ook afwezig). De heer STIEGER brengt dank aan den heer Staverman voor/dé woorden ge wijd aan mr. Dieleman. Het college sloot zich ten volle aan bj de wenschen van spoedig herstel, Spr. begon met de belastingverlaging, die na rijp overleg is vastgesteld. Spr. was verhinderd de afdéelingsvergadering me de te maken. Spr. had verwacht, dat dit voorstel geen enkel bezwaar zou ontmoèten, maar nu is er van een algemeene instemming geen sprake. Spr. brengt hulde aan de Staten voor hun leidzaam afwachten van dezen weg Spr. wijst er op, dat men nu is tot het einde van gebruik van vroegere goe de sloten. Ged. Staten zijn overtuigd dat er geen sprake is van een verlaging slechts voor één jaar. Tot hen die 2 niets achten, zeide spr dat men de begrootng beziende, moet toegeven wat spreker aantoont met cij fers dat alleen meer belasting verla ging mogelijk is als men tornt aan de 407 posten van 207.000, bestemd voor allerlei nuttige instellingen, ails onderwijs, land bouw e.d. Men zou daarvan 112000 noo dig hebben en dat is niet doenlijk. Een grcotere belastingverlaging is dan ook in een reeks van jaren niet te wachten. Nu konden Ged. Staten enkele nieuwe subsi dies voorstellen, en ook zoo noodig kun nen bepaalde in de toekomst wellicht ver hoogd worden. Aile voorzichtigheid is intusschen gebo ren. Ged. Staten willen de werkloosheidbe- strjjding steunen, maar alleen niet op fi nancieel gebied. Spr. wijst op de Rijkscom missie voor de werkverruiming en werk verschaffing die om de 14 dagen verga dert en spr. kan verzekeren, dat die commissie heel wat werk verzet. Spr. ontkende ,dat er te weinig voor Z. VI. is gebeurd. Men heeft zelf namens de com missie in en te Sint-Jansteen een onder zoek ingesteld, maar wacht nu nog steeds op gegevens uit dë betrokken omgeving Inzake de PZEM sluit spr. zich aan bij hetgeen de heer Onderdijk er van gezegd heeft. Spr. zegt, dat zelfs bij den lagen kookprijs er nog winst overblijft. Spr. zal niet uitwijden over de samen stelling van Ged. Staten en den leeftijd der leden. Inzake de ziekenhuizenkwestie zegt spr., dat als de commissie-Frederiks ver gadert er steeds een deputatie van Ged Staten bij tegenwoordig is. Er zal pas in den uitersten nood van de reserve worden gebruikt; op toename van het Leeningsfonds is de volle aandacht van Ged. Staten gevestigd. Het is juist, dat de Prov. financiën vei lig staan. De sociale belangen zullen niet ver waarloosd worden door de belastingver laging. De R.K. zijn zeker ook voor Zon dagsheiliging, maar daarnaast voor een gepaste ontspanning. Spr. verzekert den heer Dekker, dat de geheele vergadering gaarne een eere plaats aan H. M. de Koningin zal geven en het is de moeilijkheid waar het portret moet hangen. Spr. wil dit aan den voor zitter over laten. Over de kwestie van den heer Dekker met de Midd. Crt. zal spr. het niet heb ben; de pers is steeds welkom en het is een openbare vergadering. Het huidige college is niet voor verla ging van de opeenten op de grondbelas ting, het beperkt zich tot vermogens- en inkomstenbelasting. Het gebeurt meermalen, dat een be richt niet van Ged. Staten uitgaat, maar op een vraag van een journalist juist wordt geredigeerd. Voor de kwestie der Toolsche brug is het college zeer diligent. Bepalingen als het ontzeggen van de vergadering, acht spr. niet noodig want men kan het beleid volkomen aan den voorztter overlaten. Het is beslist onjuist, dat de Stoomtram Walcheren de tram VlissingenMiddelburg zal overnemen. Daarnaast staat de kwes tie van het vervangen van de tram door bussen. Spr. zal gaarne vernemen wat de heer Kodde wil wijzigen inzake de be scherming van het natuurschoon. De heer VAN BOMMEL VAN VLOTEN bespreekt eerst de financiering van het secundaire wegenplan. Niet is absoluut ge zegd dat vroeger voor die wegen niet ge leend kon worden. Men moet er echter zeer voorzichtig mede zjn en dit zal dan ook het geval zjn ten opzichte van het tertiaire wegen plan. Men zal het reservefonds nu wel niet behoeven aan te spreken, maar daarom moet men het behouden voor de toe komst. Komende tot de verhouding tusschen de PZEM en de ZEGAM, zegt spr. dat over de samenwerking reeds gesproken is bij de vaststelling der reglementen van de ZEGAM. Ged. Staten zijn bereid te be vorderen, dat tusschen de betrokken di recties eenheid bestaat en concurrentie voorkomen wordt. De kwestie van minder goed gaan is in een onderhandeling tusschén de direc tie en het gemeentebestuur opgelost. Het gaat om de vraag of iemand die bij de NSB aangesloten is, door de ZEGAM moet worden ontslagen. Spr. zal dit in de commissarisvergadering ter sprake brengen. Inzake de Zandkreekbrug acht spr. het reserveeren van de winsten in de komende drie jaar als vanzelf sprekend. Men zal na 25 jaar precies 300,000 als reserve hebben voor de brug. Het veer over het Zype is in behande ling. Maar wat er van komt, is nog niet te zeggen. De opheffng van de R.T.M. hangt van zooveel af, dat Ged. Staten moeten wach ten in welke richting men zal gaan. Replieken. De heer- STAVERMAN zegt, dat als men wacht tot de zomerzitting het te laat is om de samenstelling van Ged. Staten te bespreken. Echte politieke stem ming heeft spr. nimmer medegemaakt in deze staten. Waarom kan men niet als in vereenigingen de beste kiezen voor het bestuur. Als de heer v. d. Feltz een lid van den V.B. in het college toelaat, dan moet hj dit ook ten opzicnte van andere linksche fracties doen. De hr. van der Feltz moet aile partpen vragen, die opoouwend werk willen doen. De V.D.-ers hebben geen ambitie in het baantje. Spr. ontkent, tegen den heer Dekker, dat hij gezegd heeft dat Ged. Staten niets hebben gedaan of dat zij niet bekwaam zjn, alleen dat zij niet'op grond van bekwaamheid zijn gekozen. De heer ONDERDIJK verzekerde dat de SDAP zicj niet laat richten door de NSB of de CP inzake de werkloosheids bestrijding. Belastingverlaging maakt het mogelijk dat men voorstellen moet afwijzen, die men. anders gaarne had aanvaard. Als democraat moet men zich ook kunnen neerleggen bj het verlies van een be paalde opvatting. Zoo nu inzake het prin cipe van directe bestrijding der werkloos heid door de Provincie. Dat men geen bezwaar heeft tegen leenen voor wegs- verbetering acht spr. juist. Spr. komt op tegen het verwijt van de heer v. d. Feltz, als deze zegt dat de SDAP niet geschikt is voor de regeering. Spr. zal niet de buitenlandsche kwesties be handelen, maar wijst op het geprezen be stuur te Rotterdam door alleen S.D.A.P.- sche wethouders, en op Zaandam. Spr. begrijpt niet, dat iemand als mr. v. d. Feltz zoo licht spreekt over de toe standen van Frankrijk en België. Spr. heeft in de eerste instantie juist alleen de belan gen der provincie meenen te moeten be spreken. De heer GOOSSENS zegt, dat het niet alleen gaat om Sint Janssteen, maar ook om Sas van Gent, wier industrieën op bui tenlandsche arbeidskrachten zjn aangewe zen. De heer KODDE herhaalde, dat de Prov Staten verantwoordelijk blijven door hun besluiten. De heer VAN 'T HOFF wijst er nog op, dat de toestand der provinciale finan ciën wel anders is dan enkele jaren gele den. Noodig is thans het hebben van een goede reserve, om de welvaartspolitiek van thans te kunnen voortzetten. Toen de PZEM begon, werd de schuld steeds grooter en kon er worden afge schreven, volgens het annuiteitsstelsel Men begreep dat dit niet zoo door kon gaan. Er zijn thans groote bedragen af geschreven. Spr. houdt weer uitvoerige fi- nancieele beschouwingen, en herhaalt dat het noodig is, dat de financieele toestand der Provincie steeds wordt verbeterd. Spr. zegt ten opzichte van de verkiezing van een buitengewoon lid, dat dan de an- ti-rev. fractie een V.D. medekoos, omdat de heer Kodde doet wat hj den heer Dek ker verwijt en het dan voorstelt of alleen hij en de zijnen de waarheid in pacht heb ben. Daarom plaatst hj zich buiten bespre kingen. De anti-rev. willen ook dat men regeert volgens de beginselen van Gods woord. Maar men moet rekening houden met an- dersmans principes en die eerbiedigen Spr. meent, dat Gods woord richtsnoer moet zjn voor al onze daden, maar meent daarom nog niet, dat de anti-rev. daarom beter zijn dan anderen. De heer DEKKER spreekt zjn ergernis uit over de woorden van den heer v. d. Feltz aan het adres van mr. Dieleman, wien spr. met verschil van gevoelen res pecteert. Spr. meent, dat de pers niet op de pu blieke tribune zit, doch gast is in het besloten deel der zaal en als die dan on beleefd schrjft over een lid, dan zou spr. hem verder de deur wjzen. Spr. meent dat een gasopnemer te Vlis singen toch we NSB-er mag zjn, als de man zjn plicht doet. Spr. verwondert zich, dat de heer v. d. Feltz de SDAP zbu uit maakt terwijl zjn partjgenooten samenwerken met de SDAP in „ED.D." De heer VAN DER FELTZ meent, dat de gasopnemer wel degeljk ambtenaar is. Tot de heer Staverman zegt spr. dat mr. Oud tocli ook erkende, dat er achter alles nog een hooger iets bestaat. De Stand aard is toch niet zoo tevreden over de gang van zaken te Rotterdam. De heer BAUWENS zegt, dat als de commissie voor de nieuwe verbinding over de Schelde had bijven bestaan, dan was er nog meer bezuinigd. Spr. bracht hulde aan den voorzitter voor de leiding der vergadering (Luide instemming). De heer KODDE bestrijdt nog enkele punten van de financieele beschouwingen van den heer Van 't Hoff. Hiermede zijn de algemeene beschou wingen gesloten. Het voorstel inzake de belastingverla ging werd z.h s. aangenomen. Artikelsgewijze behandeling. Op de artikelsgewjze behandeling stem de de heer Dominicus tegen de uitkeering van 65 aan de Z.L.M. Bj de post Provinciale Zeeuwsche Schoonheids- en Archeologische commissiën zegt de heer HAMELINK dat hj inzake het bureau-Rothuijzen niet is gezegd, dat Ged. Staten daar aan een einde moeten maken, maar dat zij een onderzoek moe ten instellen. Nu spreker het antwoord heeft, is hj daarmede voldaan, maar hij ontkent lichtvaardig blaam op den be trokkene geworpen te hebben. Spr. zegt dat zjn vermoeden gegrond is, op hetgeen met het Stadhuis te Aksel. Men kreeg een verzoek van een archi tectenbureau om het te mogen bouwen. Dit is geweigerd. De Schoonheidscommis sie schreef zich tot een Zeeuwsch architect te wenden. Het bleek, dat de secretaris en de bovenbedoelde architect dezelfde persoon was. Er is nu feiteljk alleen het genoemde bureau in Zeeland. In een con ferentie werd door een lid der Schoon heidscommissie den gekozen architect op ernstige wjze becritiseert. De heer VAN DER WART zegt, dat de heer Rothuyzen is gegaan naar Aksel. Dit is niets vreemds. Men kreeg bijv. te Vo gelwaarde veel dergeljke aanbiedingen. Het ontwerp is in de Schoonheidscom missie afgekeurd. Men heeft den burge meester aangeraden iemand aan te stel len, die met den opzichter samen plannen maakte. De besluiten der commissie wor den altjd in volle vergadering van de 7 leden genomen. De heer Rothuysen heeft daar geenszins de macht alleen.' Er zitten ook directeuren van gemeentewerken die deskundig' zjn in de Commissie. De heer HAMELINK zegt, dat men wellicht een verkeerd inzicht heeft in de wijze van werken in de Schoonheidscom missie, .maar de heer Van der Wart had destjds direct er tegen op moeten komen. Het gaat er niet om naar welk bureau de heer v. d. Wart heeft verwezen. Spr. bljft er bj niemand ten onrechte te hebben aangevallen. De heer VAN DER WART zet zjn meening nader uiteen. De heer VAN BOMMEL VAN VLOTEN zegt, dat men toch antwoorden moet op de vragen. De heer HAMELINK zegt, dat het toch wel eens meer voor komt dat men over delicate kwesties inlichtingen geeft, zon der dat die openbaar worden gemaakt. Was dit hier gebeurd dan had spr. er ge noegen mede genomen. De verdere pos ten gaven geen aaneiding tot discussies. De begrooting wordt z.h s. vastgesteld op een eindejfer van 2,312.582,20 met een post onvoorzien ad 25.656 42. De Provinciale dienst geeft een eindejfer van 6.578.365,99 en de kapitaaluienst een van 310,813,94. De VOORZITTER zegt dat er nog een buitengewone zitting zal plaats hebben en hij dus nog geen afscheid neemt van de Staten in haar huidige samenstelling. Wel wenscht hj de leden prettige Kerstdagen en Nieuwjaar toe. Nadat de leden van hun zetels zjn op gestaan, sluit de Commissaris der Konin gin in naam der Koningin de zitting. VRIJDAG 23 DECEMBER. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. Algem. progr., verzorgd door de KRO. 8.009.15 Gram. (ca. 8.15 Ber.). 10.00 Gram. 11.30 Bjbelsche causerie. 12.00 Ber. 12.15 KRO New Style Artists. 1.00 Gram. 2.00—3.00 Orgelconc. en gram. 3.05 KRO- ork. 3.50 Gram. 4.00 Declamatie met muz. 4.20 Gram. 4.30 Zang en piano. (4.45—5.00 Gram.) 5.15 KRO-Melodisten en solist. 6.00 Land- en tuinbouwcauserie. 6.20 KRO-ork. (ca. 6.30 Ber.). 7.00 Ber. 7.15 Causerie. 7.35 Musica catholica. 8.00 Ber. ANP. 8.15 KRO- Melodisten en solist. 9.15 Progr., gewjd aan Ned. Weermacht. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Bela Kiss' Hongaarsch ork. 11.0512.00 Gram. HILVERSUM n 301,5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram. (ca. 8.16 Ber.) 10.00 Morgen- wjding. 10.20 Gram. 11.00 Declamatie. 11.20 Ensemble „Fantasia". 12.00 Pallad ans (om 12.15 Ber.) 12.45 Gram. 1.15 AVRO-Amuse- ments-ork. 2.15 Modepraatje. 2.35 Gram. 3.00 Cabaret. 4.00 Gram. 4.30 Orgelspel. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 The Ramblers. 6.00- 6.23 Ensemble „Esmeralda". 6.28 Ber. 6.30 Letterkundig overz. 6.50 Orgelspel. 7.00 VAR A-Kalender. 7.05 Causerie. 7.23 Ber. ANP. 7.30 Causerie. 7.35 Ber. 7.40 Kerst verzen. 8.00 Hobo en orgel. 8.30 Causerie. 8.35 Causerie. 9.00 Causerie. 10.00 Radio- tooneel met muz. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Avondwjding. 11.00 Viola d'amore en clavecymbel. 11.30 Jazzmuz. (gr. pl.) 11.55- 12.00 Gram. DROITWICH 1500 m. 11.20 Bristol Hippo- drome-ork. 12.05 Orgelconc. 12.35 Brian Lawrance's sextet en solisten. 1.20 Cau serieën. 1.352.25 Northern ork. en solist. 2.45 Gram. 3.05 Zang en Viool. 3.35 Vragen- beantw. 4.05 Charles Ernesco's kwintet en en solist. 4.30 Declamatie. 4.50 Kerst programma. 5.20 Orkest en solist. 6.20 Berichten. 6.45 Orgelspel. 7.05 Parlemen tair overz. 7.20 Vrooljke voordracht. 7.35 Ben Frankel's ork. 8.30 Declamatie. 8.50 Radiotooneel. 9.20 Ber. 9.45 Ork. 11.00 New Georgian Trio. 11.35 Jack Harris' Band. 11.5012.20 Dansmuz. (gr. pl.) RADIO-PARIS 1648 m. 9.00; 10.00 en 10.20 Gram. 11.20 Locatelli-ork. 12.30 Zang. 1.05 Visciano-ork. 2.35 Piano 2.50 en 3.20 Gram 3.50 Viool. 4.40 Gram. 5.05 Zang. 5.25 Trio Casadesus. 6.35 Zang. 6.50 Cello. 7.20 Lu- cien Goldy's ork. 8.35 Piano. 8.50 Radiotoo neel. 10.50 Gram. 11.2012.50 Nachtconc. KEULEN 456 m. 5.50 Gram. 6.30 en 7.50 Hagestedt's ork. 11.20 Militair ork. 12.35 Landessymphon:e-ork. Saarpalts. 1.30 Pop. conc. 3.20 Koor- en ork. en solisten. 5.50 Gram. 6.35 Conc. 7.30 Koor Bach-Ver., Kamersymphonie-ork., cembalo en orgel. 8.55 Orgelconc. 9.40 Boheemsch Kerstprogr. 10.2011.20 Otto Fricke's ork. en solisten. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Ork. 1.50—2.20 Gram. 5.20 Zang. 5.50 Piano. 6.20 Salonork. en so liste. 7.05 Gram. 7.20 Salonork. en soliste. 8.20 en 9.20 Ork. 10.30—11.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Kleinork. I.50—2.20 en 5,20 Gram. 5.50 Cello en piano. 6.05 en 6.38 Gram. 6.50 Revue. 8.2Ö Gram. 8.35 Vocaal kwartet Villier. 9.05 Ra- diowedstrjd. 9.35 Gram. 10.30 Cabaret. 11.00 II.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.30 Barnabas von Geczy's ork. en solisten. 8.20 Uit Turijn: Symphonie ork. en solist (9.05 Ber.). 10.20 Ber. 10.35-11.20 Otto Dobrindt's ork. (Opn.). MIDDELBURG. DO 22 Dec VR 23 Dec. Evangelieprediking spr. de hr. v. d. Leij en Douma; Bogardz. 20 h. ZA 24 Dec. Gew. Jaarl. Alg. Verg. Aandeelh. N.V. Metaalhandel J. L. Agelink van Rentergem; Lunchroom Hoogesteger 11.00 v.m. BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 23—DO 29 Dec.: „Onverbreekbare banden", 20.00 h. ZO en MA 15.00 h. matinee. CITY, Midd. VR 23—DO 29 Dec.: „To- waritsj" en „De schrik van wijk ze ven", 20.00 h. ZO en MA 15.00 h- matinée. ALGEMEEN. VR 23 Dec. Non-Stop-bal door de scholie ren dansclub en de Vliss. Zeevaart schoolver. „de Ruyter" te Vliss. „Britannia" 20.00 h. ;5g Dag! Bure1 Telef Ie G< Aboi f2.2 abon Ed er n| heef! broc droe; veris wjs 1 titel ma He de ws nog wjz De den van dam-1 deze en breid Nedd steldj hand aan een auto drag gerei) wille zond Del Burg Zj il in 't ting van, uit, tischJ werd er op dat In I van „deze dighe pogei] Ijke En Z| het moge| van in. ds. Ei en zeil denkii jubile| aldus kan ninfc Me het de sc tros neutrj met niets vervol de on van h lingenj begrij van le Het b<| overhe altjd bj ga is. Zj zj r Met de re ringsté slechts vergift De van h stellen daadw mente len ve Oostei

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6