Üf HIDDELBURGSCHE COURANT f «B»*6*' @§t!EPWEER! Om de Eer der Provinciale Schoonheidscommissie. BINNENLAND. (&GOESGHE COURANT) Klootsema De Ossche marechaussee wederom in het ongelijk gesteld. De Winter ZEELAND. MIDDELBURG. WALCHEREN. 5^ H0ESTB0NB0NS PW WlNGS 20 stuks 25 ds ZUIDBEVELAND. ZEÉUWSCH-VLAANDEREN W.D, Dagblad. Uitg.N.V. DeMiddelburgscheCrt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES: Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, eiders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 801. TWEE BLADEN. DONDERDAG r~j 22 DEC. 1938. EERSTE BLAD. 181e JAABG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. De waarheid trouw te zijn, ais heilig boven allen; bet recht te eerbiedigen en ook de reedlijkheid: alle andren zacht, alleen zichzelven hard te vallen, verzakende om de plicht wat eer of baatzucht vleit der maatschappij te zijn, wat wij haar wezen mogen; te doen waartoe ons God de hand en t hoofd bekaamt; goed en rechtvaardlgzijn, doorlief noch leed bewogen; Ziedaar waarachtige eer en die den man betaamt NICOLAAS BEETS Eer is teer. Het pastMiiet, lichtvaardig daarop een smet te werpen. Eer gedoogt geen smetten. Blijkt zij in feite aangetast, dat zij ge zuiverd worde door de rotte plek schoon uit te branden. Heeft men zonder dat dit verdiend, zon der dat daartoe voldoende aanleiding was smetten geworpen op de eer van een eerlijk man, dan is daarmede een schrome lijk en moeilijk herstelbaar onheil aange richt, waarvoor de aanstichter zich heeft te schelmen. Dit geltd voor de eer van eiken me- demensch, dit geldt dubbel voor dë eer van hooge ambtenaren en hooggeplaatste overheidspersonen. Dubbel naar twee zij den: eenerztjds moet wat hunzelven be treft, hun dóen en laten zoo zijn, dat hun eer te allen tijde boven elke verdenking verheven is en blijkt die eer toch aangerand, dan moeten zij onherroepelijk van het overheidstooneel verdwijnen andererzijds, wat de buitenwereld betreft, moet hun eer beschermd worden door een bijzonder groot verantwoordelijkheidsbesef bij diegenen, nog hooger geplaatsten en vertegenwoordigers des volks, die gesteld zijn om op hen toe te zien en te waken over den goeden, eerlijken gang van zaken in onze menschengemeenschap. In de Provinciale Staten van Zeeland zijn, eerst in de af deelingen en daarna in •openbare vergadering, harde en leelijke noten gekraakt over de Provinciale Zeeuwsche Schoonheidscommissie, waar van, zooals men weet, de heer V. d. Wart, lid van Gedeputeerde Staten, voorzitter is en ir. A. Rothuizen, architect te Mid delburg, secretaris-penningmeester. Dit is een zoo ernstige zaak, dat wij haar te dezer plaatse aandacht moeten schenken. Een lid van Prov. Staten naar later bleek het soc.-democratische Statenlid Hamelink uit Aksel heeft de beschul digïng uitgesproken, dat in de Schoon heidscommissie persoonlijke belangen een rol zouden spelen; nader omschreven: hij vermoedde, dat er een „zakengemeen- schap", dus een gemeenschap van zakelij ke belangen, zou bestaan tusschen de ziel der commissie, d.i. den Gedeputeerde V. d. Wart, en het architectenbureau Rothui zen, bestaande uit den Goeschen gemeen te-architect met het recht van uitoefening van particuliere praktijk Rothuizen Sr. en den particulieren architect, tevens secre taris-penningmeester van de provinciale Schoonheidscommissie, ir. Rothuizen Jr. Een ander, niet nader bepaald, lid deed er nog een schepje op: ook de ontevre den aannemers werden ten tooneele ge voerd, en geheel in overeenstemming met de wanbegrippen omtrent de moraal, die, naar de meening van buitenstaanders (en niet altijd en overal geheel ten onrechte) in de .bouwerswereld geacht worden te heerschen, wordt daar dan te kennen ge geven dat men zich maar moet voegen naar den stelregel. „Spreek met Rothui zen en het komt vlug in orde. Ziedaar de beschuldiging. Laat ons er geen doekjes om winden, niet trachten het een schooneren schfln te geven; dit is een beschuldiging van cor ruptie. Van erge, ergerniswekkende Cor ruptie. Hier staat met zooveel woorden in een officieel stuk van de provincie Zeeand, dat het architetenbureau Rothui zen allerschromelijkst msibruik maakt van het feit., dat de junior partner daarvan secretaris der overheidsschoonheidscom- missie is, en dat de Gedeputeerde, voorzit ter dier commissie, door een „zakenge- meenschap" mede zijn zak op deze wijze spekt. Men moet wel over doorslaande bewij zen beschikken, wel héél zeker van zijn zaak zijn, alvorens zulk een beschul diging tegen twee te goeder naam en faam bekend staande mannen uit te spreken. Het is gebleken, dat de heer Hamelink over zulke bewijzen niet beschikte, Integendeel, dat hij, afgaande op eenzijdi ge en partijdige inlichtingen, en zonder getracht te hebben zich tevoren omtrent de waarheid der uit te brengen beschul digingen te vergewissen, en dus lichtvaar dig, de eer en goeden naam dezer mede burgers heeft aangetast. De scherpe te rechtwijzing van Ged. Staten op pag. 29 van het alg. verslag is dan ook volkomen op haar plaats, wanneer z\j schrijven: „De op de Provinciale Zeeuwsche' Schóón- „heidscommissie en haren secretaris-pen ningmeester gelegde blaam is te eenen- „m ale onverdiend. Integendeel „verdient de wijze, waarop deze moeilijke „en delicate taak wordt vervuld, niets „d»a n lof. Het grieft Gede buteerde Staten,, dat in een stuk, uitgaande van de Staten, de eer „en goede naam van perso den, zoo lichtvaardigals „hier is geschied, wordt „aangetast'. Dit mag prijzenswaardig duidelijke, ron de taal heeten. De heele zaak draait, naar in de ver gadering bleek, om het nieuwe Raadhuis va» Aksel. '25i komt in het kort hierop neer. Toen veluidde, dat Aksel van plan was een nieuw gemeentehuls te bouwen, heeft het architectenbureau Rothuizen, geijk goed recht was, zich tot die gemeente ge wend met de vraag, eventueel in aanmer king te mogen komen voor dien bouw, indien althans Aksel zich nog niet met een bevoegden architect in verbinding had ge steld. Aksel ging hierop, gelijk Aksels goed recht was, niet in, doch droeg het ont werpen der plannen op aan zijn gemeen- tebouwkundige. De provinciale schoonheidscommissie, ut de dagbladen vernomen hebbende, zon der dat haar secretaris van deze zaak ge rept had, wat Aksel voornemens was te doen, wendde 2ich, gelijk zij in zulke ge vallen a 1 t ij d doet, tot het gemeente bestuur met verzoek, in de zaak gekend te- worden. Dat is geschied: Aksel zond een maquette en teekening in. Daarop Is door haar, terecht, volkómen terecht, scherpe kritiek uitgeoefend. Wij hebben de teekening gezien: zelfs eiken leek valt onmiddellijk op, dat dit oorspron kelijke plan uit een oogpunt van bouwkun dige gaafheid, zuiverheid en schoonheid naar niets leek, een mengelmoes van onbe- heerschte renaissance-imitatie met hier en daar een tikje venetiaansche bouwstijl. De verhoudingen deugden vrijwel nergens, de indeeling was stuntelig: geen enkele ook maar eenigszins ter zake kundige zou hier over een ander dan volstrekt afkeurend oordeel "uitspreken. Gelijk dan ook de schoonheidscommissie, in zoo zachtmoedig en vriendelijk mogelijke bewoordingen, deed. Dat schijnt in Aksel ook niet geheel zonder uitwerking gebleven te zijn, want nadien moet men daar den,in 't advies dier commissie gegeven raad, zich met „een", mits bevoegden, architect (niet het bureau Rothuizen!) in verbin ding te stellen hebben opgevolgd; er moet een aesthetisch voortreffelijk plan-de Ra- nitz geweest zijn. Maar daar wilde men in Akesel niet aan. Wij zullen de Akselsche geschiedenis niet verder vervolgen, noch in details ontleden. Tenslotte moet Aksel zijn eigen boontjes maar doppen. Als het met alle geweld zijnen gemeentebouwmeester een stadhuis met trappen en trapgevels en bordessen en loggia's en een toren en monumentale in gangen voor, achter en terzijde en wat niet al verder, wil laten bouwen, dan is dat Aksels zaak. Daar gaat het hier ook niet om. Het gaat hier omof er, in hetgeen rondom dat Akselsche Raadhuis tusschen Aksel en de Prov. Schoonheids Commissie is voorgevallen, een schijn of schaduw van redelijk bewijs is te vinden voor de schan delijke aantijging van den heer Hamelink? Dan moet ons antwoord luidenneen volstrekt niet. Er is schijn noch schaduw van bewijs, noch zelfs van rechtvaardiging van vermoe dens. Maar dan mag de heer Hamelink niet doen, gelijk hij deed, en den bewijslast o m- keeren! Niet op de schoonheids commissie rust de plicht, te bewij zen, dat zij onschuldig staat aan het geen haar, klaarblijkelijk lichtvaardig, ten laste gelegd wordt, neen, driewêrf neen als de heer Hamelink met een krasse beschuldiging komt, dan moet hij die kun nen staven met goede 'b e w ij z e n. Dat heeft hij niet gekund. Dan is hij er niet af met de nuchtere mededeeling, dat het hem plezier zal doen van ongelijk overtuigd te worden. Dan staat hij schuldig aan een lichtvaar dig ondernomen poging tot eerroof. Wij hebben over deze zaak een langdurig onderhoud gehad met ir. Rothuizen, die ons, op ons verzoek, het g e h e e 1 e dossier- Aksel ter Inzage heeft gegeven en ons op alle Vragen, die gesteld konden worden, zonder eenig- voorbehoud heeft geantwoord Op grond van dit zeer openhartige onder houd zijn wij tot de stellige overtuiging ge komen, dat der schoonheidscommissie, noch haren voorzitter, noch haren secretaris- penningmeester (die geen lid der commis sie, en niet stemgerechtigd is) in het geval Aksel ook maar het geringste te verwijten valt. Als lichaam en als persoon zijn zij te genover Aksel steeds volkomen correct op getreden*), en de hooge eïschen van be hoorlijkheid, die men aan een voorzitter- lid van G.S., een secretaris, tevens particu lier-architect, mag stellen, zijn nauwgezet vervuld. Maar wanneer wij op grond van de stuk ken tot deze overtuiging der volstrekte zuiverheid van de erbij betrokkenen ge komen zijn, en als wij dan daarbij overwe gen, dat ook den heer Hamelink, had hij het slechts willen vragen, de kennisname dezer stukken en feiten zeker niet onthouden zou zijn, dan moeten wij het oordeel van G.S. te zijnen opzichte helaas toch wel onder schrijven: „dat hij de eer en goede naam van personen lichtvaardig heeft aangetast Verkorting van zijn recht als volksver tegenwoordiger zie men hierin niet: slechts de terechtwijzing, dat het op deze, d.i. licht vaardige, wijze uitoefenen van dat recht veroordeeld moet worden. Den zoo smadelijke aangevallenen zij ech ter dit woord van Goldoni ten troost: L'onor non sta nell' opinione altrui sta nell' opere proprie...... „De eer is niet gelegen in dat, wat men van ons denkt, doch de eer ligt in onze eigen daden". En de buitenwacht zij geraden: staak nu Alleen persoonlijkheden kunnen per soonlijkheden vormen. Uitspraak van het ambtenaren gerecht door den Centralen Raad van Beroep bevestigd, Hedenmorgen heeft de Centrale Raad van Beroep te Utrecht onder presidiuin van mr E. J. Beumer uitspraak gedaan inzake het twistgeding contra den minister van justi tie en den inspecteur der koninklijke mare chaussee van de voormalige brigade der marechaussee te Oss. De uitspraak van het ambtenarengerecht werd bevestigd en het beroep van deze uit spraak ongegrond verklaard. PRINS BERNHARD WOONT, IJSHOCKEY WEDSTRIJD BIJ. Prins Bernhard heeft gisteravond te Den Haag op de kunstijsbaan H.Ö.K.Y. demon straties van kunstrijden en een ijshockey- wedstrijd tusschen twee Canadeesehe ploe gen bijgewoond. Z. K. H. nam met een groot gezelschap van dames en heeren plaats op een speciaal voor dit doel vervaardigde eere-tribune in het midden van de zaal, waarvan af men een bijzonder goed overzicht over de baan heeft. Slachtoffer van het ijs Gistermorgen is uit een wak in de Vischpoortgracht te Zutphen het lijk opge ha aid van den twaalfjarigen H. L. De jongen was Dinsdagavond op het ijs ge weest. Zijn vriend ging toen naar huis en sindsdien had men van L. niets meer ver nomen. Passagiers van de „Yoxi Geusau trotseerden het ijs De negentig passagiers van de postboot „Von Geusau", welke op weg van Kampen naar Urk in het ijs is vastgeraakt, zijn te voet het ijs overgestoken en hebben giste ren in den vroegen middag Urk bereikt, Enkelen van hen waren bij aankomst zeer vermoeid en hebben steunende op de schouders van anderen het laatste gedeel te van den tocht moeten afleggen. De „Von Geusau' tracht Kampen te bereken. Doch dit is een moeilijk karwei Gistermiddag om vijf uur bevond het schip zich nog in den mond van de Ketel. Tekort aan postzegels cj» Urk. Op het postkantoor te Urk waren gis termiddag nagenoeg geen postzegels meer te verkrijgen. In den ochtend waren e nog enkele soorten aanwezig, doch tegen den avond moesten velen teleurgesteld worden. Urk wil vleeseh hebben) Hedenochtend om vijf uur zou een ijs vlet, bemand met tien bewoners van Urk naar de postboot welke in het ijs vast zit vertrekken om tweeduizend kg vlcesch naar Urk over te brengen Het ijs op den IJssel gaat vast zitten. De ijsgang op den IJssel neemt toe. Bij Gorssel is het ijs vast gaan zitten. Bij Kampen, Olst en Deventer vormen zicii reeds ijsdammen. Op de Twentekanalen, welke dicht liggen is het ijs aan de kanten 12 tot 13 centimeter dik. 't Verkeer te Rotterdam vastge- loopen. Tengevolge van den sneeuwval en den vorst is het verkeer te Rotterdam gistere: in den vroegen avond vastgeloopen. Hoe wel er heel wat pekelwagens op het pad waren, kon men het tegen den steeds val enden sneeuw niet bolwerken en hoewel men steeds aan den gang is gebleven heeft men niet kunnen voorkomen, dat op diverse drukke punten van de stad groote verkeersopstoppingen ontstonden Uiteraard deed zich dit het sterkst voelen bij het tramverkeer. Eerst tegen midder nacht was het verkeer weer eenigszins normaal geworden. GEEN VERHOOGING VAN DEN BRAND STOFFENBIJSLAG. Het departement van sociale zaken meldt In verband met de heerschende koude bereikten den minister van sociale zaken eenige verzoeken om den brandstoffenbij slag voor werkloozen te verhoogen. De. minister heeft gemeend, daartoe niet te moeten overgaan, zulks op grond van feit, dat de brandstoffenbijslag, welke oor spronkelijk 1 per week bedroeg, berekend is op gemiddelde koude, waarin uiteraard ook vorst voorkomt. Daar dit bedrag van 1 reeds sedert het vorige jaar gedurend- de periode 27 Nov. tot 11 Maart is gebracht op 1.30 een aanzienlijke verhooging derhalve, die in belangrijke mate ook een materieele verruim'ng beteekent en onge acht de koude van een bepaalde week steeds uitgekeerd wordt is de minister van meening, dat deze uitsluitend voor brandstof bestemde bijslag in zijn geheel voldoende moet worden geacht om ook aan de moeilijkheden, zooals zij zich bij de thans heerschende koude voordoen, het hoofd te bieden. Behoudens dan de door een ander lid gedane en later door hemzelven betreurde uitval op een conferentie te Aksel, die on gemotiveerd en ontactisch was, maar die verder niets ter zake doet. eindelijk dat kleinzielige gemopper op, ge kanker over en gestook tegen onze provin ciale schoonheidscommissie. Heb eerder waardeering voor deze mannen die, naar eer en geweten, een moeilijke en zeldzaam ondankbare taak vervullen, met slechts dit nobele doel voor oogen: te waken over de schoonheid onzer geliefde provincie! «e oT c (Ingez. Med.) ECHTPAAR DOOR KOLENDAMP VERGIFTIGING OM HET LEVEN GEKOMEN. Emmer met gloeiende briketten voor het bed gezet! Gisterochtend stuurde de firma Hulsin- ga, houthandel te IJsselmonde, een loop jongen naar het huis van den heer J. Wou denberg, die bij haar in dienst is, om over een en ander inlichtingen in te winnen, daar de heer W. dien dag, omdat het werk stil ligt, niet op het kantoor' werd ver wacht. Toen de jongen op zijn herhaald bel len en kloppen geen gehoor kreeg, infor meerde hij bij de buren, die hem den raad gaven eens in de garage naar de auto van W. te gaan kijken. Dan zou hij kunnen zien of de heer W. al of niet thuis wsa. De auto stond op zijn plaats en nu werd men on gesteld en zij begaf zich naar den woning gerust. De politie werd van de zaak in kennis van den heer Woudenberg, waar zij de huisdeur forceerde om zich toegang tot de woning te verschaffen. In de slaapkamer vond men het echtpaar te bed. Een onm'ddellijk gewaarschuwd geneesheer kon slechts den dood bij den man en de vrouw constateeren, veroor zaakt door kolendampvergiftiging. Voor het bed stond een emmer, waarin opgebrande briketten zoogenaamde „slof fen" lagen. De dood moet reeds ongeveer 24 uur vordat men het echtpaar vond, zijn ingetreden. Het echtpaar dat kinderloos was en al leen in huis woonde, was ongeveer zestig jaar. - i DE PROVINCIALE STOOMBOOTDIENSTEN EN DE IJSGANG. Terwijl de Provinciale stoombootdiensten op de Westerschelde normaal voortgang hebben, ondervindt men bij de veren op Noord-Beveland en bij den dienst op de Oosterschelde vrij veel last van het ijs. De dienst Vere-Kamperland gaat gewoon door hoewel ook daar ijs is. De dienst Wol- faartsdijkKortgene heeft ook veel ijs op zijn route en zal vermoedelijk na zonsonder gang niet varen. Voor den dienst ZierikseeKatscne Veer geldt, dat de dienst wel door gaat doch dat er in de Zandkreek veel ijs wordt ontmoet en de avondvaart vermoedelijk zal worden vervroegd. Wij schrijven ever Katsche veer ornaat door de genoemde omstandigheden niet naar het Wolfaartsdijksche veer wordt doorgevaren. Er is veel ijs op het verdronken land van Zuid-Beveland en dit drijft af naar den in gang van de Zandkreek en stukken ijs tot wel 100 meter lang versperren daar den weg voor de boot. Maalt geen glijbaantjes. Krachtens de politieverordening mag men niet overal glijbanen maken en de politie zal het maken van glijbanen op den rijweg en op voetpaden of trottoirs tegengaan. Het is echter wel toegelaten te glijden op het middenplein in de Abdij, het speelterrein en achter de boomen op het Molenwater, op het voetpad van het plantsoen aan den Dam en op enkele deelen van het verhoogde Marktplein. HET IJS IN DE VESTEN VAN SLECHTE KWALITEIT. De politie heeft hedenmorgen het ijs in d" vesten opnieuw gekeurd. Zij heelt nog geen aanleiding kunnen vinden ml ijs goed keuien, daar het van zeer slechte kwali teit is. Cp enkele plaatsen is het ijs wel be hoorlijk dik, doch wanneer men er flink op trapt, blijkt het niet sterk genoog te zijn. ".Vinneer het echter door blijft vriezen dan i>, er wei kans op, dat het ijs Zaterdag goed bevonden zal kunnen worden. Voorloopig begeve men zich dus nog niet op het ijs in de vesten. KOUDEKERKE. Op het dorp gevonden en bij den burgemeester gedeponeerd, een hoeveelheid klein geld. SEROOSKERKE. Op 1 Januari a.s. hoopt de heer P. H. Broerse den dag te herdenken waarop hij 50 jaar geleden zijn betrekking aanvaardde als koster der N. H. Gemeente. De benoeming had plaats op 18 Dec. 1888. De kerkelijke colleges hebben gemeend dit feit niet onopgemerkt te moeten laten voor bijgaan en daarom was op 19 December een vergadering bijeengeroepen van kerkvoog den, notabelen en kerkeraad gepresideerd door den heer P. W. M. Hoegen van Hoo- gelande, pres. kerkvoogd. De heer Broerse werd zeer hartelijk door den voorzitter toe gesproken terwijl hij als zichtbaar bewijs van waardeering een zeer fraai bloemstuk, een op artistieke wijze uitgevoerde oorkon de en een tweetal boekwerken mocht ont vangen. Als een bijzonderheid kan worden ver meld dat dit kostersambt in het tijdsver loop van 108 jaren slechts door 2 personen werd bekleed, grootvader en kleinzoon. Help Uw keel infectie voorkomen me t de beproefde geneeskracht van (Ingez. Med.) WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: meest zwakke wind uit Z. tot O. richtingen, zwaar bewolkt tot betrok ken, waarschijnlijk eenige sneeuw, stren ge tot matige vorst. UKJKEL: Zwakke of matige wind vooral uit Zuidelijke richtingen, bewolkte en nevelige hemel, tijdelijk sneeuw, aanhou dend koud, temperatuursminimum onge veer 10 gr. Vr 23 Dec. Zon op: 8 h 11; onder: 15 h 48; Licht op; 16 h 18; Maan op: 8 h 54. onder: 17 h 53. E.K. 29 Dec. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: December. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 22 1.32 13.49 8.06 20.15 Vrijdag 23 S 2.09 14.25 8.42 20.49 Zaterdag 24 2.40 15.00 9.16 21.21 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: December. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 22 S 3.28 15.42 9.07 21.19 Vrijdag 23 4.06 16.18 9.42 21.53 Zaterdag 24 4.37 16.52 10.18 22.28 American Cigarettes Ook voorü/ Hoe eerder, hoe beter/ (Ingez. Med.) SOEBURG. De Nieuwjaarscommissie al hier besloot in haar laatst gehouden ver gadering, evenals vorige jaren, bij de Wis seling des jaars, een gift in natura te ver strekken aan armlastigen en min-vermo- genden in deze gemeente. Ook nu weer hoopt ze door een collecte welke Vrijdag en Zaterdag a.s. langs de huizen zal worden gehouden, in de gelegen heid te worden gesteld, in de armelijke ge zinnen eenige vreugde te mogen brengen. OOSTKAPELLE. Het bestuur van de IJsclub „de halve Maan" heeft Woensdag haar banen geopend, 's Avonds wordt de baan verlicht, hedenavond zouden wedstrij den gehouden worden in snelrijden op de lange baan. Vrijdagavond wedstrijd in schoonrijden voor paren. En Zaterdagmid dag wedstrijden en spelen voor de school gaande kinderen. VROUWENPOLDER. Tot landbouwkun dig adviseur ingevolge de Vogelwet 1936 is voor het jaar 1939 voor deze gemeente aangewezen de heer L. Maas. VROUWENPOLDER. In deze gemeente zijn thans weder gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd n.l. bij het vee van de landbouwers W. M. en Gebr. P. RAAD VAN WESTKAPELLE. WESTKAPELLE. Woensdag vergaderde de Raad alhier onder voorzitterschap van burgemeester jhr. mr. De Casembroot. Afwezig de heer J. Polderman. In verband met een schrijven van Ged. Staten werd een wijziging gebracht in de politieverordening. Besloten werd in verband met financie ring voor rioolwerken een kasgeldleening aan te gaan voor ten hoogste 10.000. Met algem. st. werd als lid van het Bur- gerl. Armbestuur herbenoemd de heer Jaks. Minderhoud Pz„ mede aanbevolen was de heer J. Minderhoud Wz. Met aigem. st. werd daarop goedgekeurd de begrooting Burg. Armbest. 1939 met een totaal aan in komsten en uitgaven van 2272. Nadat nog enkele wijzigingen gebracht waren in de begr. Burg. Armbest. 1938, werd besloten tot vaststelling heffing van 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting. 'S-GRAVENPOLDER. Als landbouwdes kundig adviseur voor de uitvoering der Vo gelwet 1936 voor 1939, is door den Com missaris der Koningin wederom aangewe zen. de heer Jac. Vermue alhier. OOSTBURG. Uit de plaatsen in den om trek waren er, niettegenstaande de koude, velen opgekomen voor den V.P.R.O.-avond. Naast Zieriksee en Middelburg was Oost burg nu aan de beurt. Het woord werd ge voerd door dr. Faber van Schiedam en ds. Spelberg, den pred.-directeur van den V.P. R.O. uit Hilversum. Aan het slot werd de V.P.R.O. film gedraaid. Een muzikaal en semble, onder leiding van den heer C. Schjj- ve, verleende medewerking. Een en ander geschiedde in het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1