DOUWE EGBERTS LAATSTE BERICHTEN. LANDBOUW. Oud HoMandó ótedettóc&o*OJt WASMACHINES (Ingez. Med.) reeds vanaf 190.—. Wringers 17.95. A. VAN R00N, LANGEVIELE 62, MIDDELBURG. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. BEURS VAN AMSTERDAM. BIOSCOPEN. BEURSTHERMOMETER ZATERDAG, dectro Bezem Stofzuigers nog steeds de handigste en betrouw baarste, 2 jaar garantie, 156.50 A. VAN R00N LANGEVIELE 62, MIDDELBURG. KERK EN SCHOOL. BURGERLIJKE STAND. KATS MARKTBERICHTEN. getuigde van de welvaart onzer voorvaderen. Hun geurige rook tabak, die hun goede smaak bewees, heet nu Oud Holland- sche Pijptabak van COOPVAERT10 d SCHOUT15cl.p7ions IXlïihmsssESsm 7K61 Een concept-regeling, welke voor zich zelf spreekt en derhalve geen nadefe toelichting behoeft, gaat te Uwen gerieve hierbij." Ondertusschen meenen wfj goed te doen U er mede op de hoogte te stellen, dat de minister van binnenlandsche zaken blijkens zijn brief van 28 November 1938 zich op de door ons ontwikkelde gronden met de door ons voorgestelde centralisa tie kan vereenigen. Zijne Excellentie zou het, evenals wi) op prijs stellen, indien de, onmisbare, me dewerking van de gemeentebesturen vrij willig zou worden verleend. De hierboven genoemde concept-regeling omvat 9 artikelen. Zij regelt de verhou ding tusschen Goes en alle andere ge meenten; schrijft voor, aan welke eischen het toezicht moet voldoen; bepaalt de bij drage der gemeenten op 10 cent per inwo ner; bepaalt de inwerkingtreding op 1 April 1939, en, dat de regeling niet voor 1 Januari 1948 kan worden opgeheven of gewijzigd. Nadien kan zij worden gewijzigd door Goes met de meerderheid der ande re gemeenten en worden opgeheven voor Goes en/of de meerderheid der andere ge meenten. Van veel belang lijken ons echter voor al de artikelen 6 en 7 welke ongetwijfeld waarborgen bevatten voor een soepele en doelmatige werking der bedoelde regeling Deze artikelen luiden als volgt: Art. 6. Uit de dagelijksche besturen der .overige gemeenten" kan een Commissie van advies gevormd worden, met dien ver stande, dat Burgemeester en Wethouders van elke gemeente telkenmale slechts één lid uit hun midden kunnen aanwijzen. Deze commissie bestaat uit zes leden waarvan telken jare twee, volgens bij lo ting vast te stellen rooster, aftreden. De aanwijzing der leden geschiedt door de dagelijksche besturen der gemeenten in Amerikaans model metalen (Ingez. Med.) de volgorde, waarin deze in artikel 1 zijn vermeld (alphabetisch), met dien verstande, dat in het eerste jaar de aan wijzing geschiedt door de eerste zes ge meenten, in het tweede jaar door de daar op volgende twee gemeenten, in het der de jaar door de daarop volgende twee ge meenten en zoo vervolgens. De leden kiezen uit hun midden een voorzitter en een secretaris. De commissie vergadert zoo dikwijls de voorzitter zuiks noodig oordeelt of tenminste twee leden hun verlangen daartoe, onder opgave van redenen schriftelijk aan den voorzitter te kennen geven. Art. 7. De commissie kan al dan niet op verzoek advies uitbrengen ovei de uitvoering van deze regeling. Zij kan haar bezwaren dienaangaande aan Goes' kenbaar maken, zy kan een schakel vor men tusschen „Goes" en de „overige ge meenten" en heeft ten doel een richtige uitvoering dezer regeling te bevorderen. De commissie kan een reglement voor haarwerkzaamheden vaststellen waarin de wijze, waarop zij haar taak zal vervul len, nader wordt geregeld. Dit reglement en de later daarin aan te brengen wijzi gingen behoeven de goedkeuring van Ge deputeerde Staten. KORTGENE. Vrijdagavond vergaderde de Varkensverzekering „Door Eendracht Sterk" in de zaal van den heer J. de Looff alhier onder voorzitterschap van den heer Chr. Noordhoek. De voorz. ver telde, dat de vereeniging 35 jaren be staat en deelde mede, dat de eere-voorz. de heer A. Maas, 27 jaar in de vereeniging is werkzaam geweest; de commissaris, de heer A. Koets 35 jaar; de heer J. A Schippers 34 jaren; de heer P. Verburg 33 jaar; de heeren Kramer en De Zwarte resp. 32 en 26 jaar. De heer Maas felici teerde de vereeniging met het jubileum. Hoewel spr. het voorzitterschap sinds 1930 heeft neergelegd, draagt spr. toch de vereeniging een warm hart toe. Hij hoopte, dat er nog vele jubilea mogen volgen. De penningmeester, de heer J. A Schippers bood aan den voorzitter een voorzittershamer aan. De inkomsten over 1937-'38 waren 281; de uitgaven 435; nadeelig slot 145; kasbezit 1255. Op voorstel van het bestuur werd be sloten de contributie van 0,30 op 0,40 por maand vast te brengen. De heer J. A. Schippers werd als pen ningmeester herkozen. De heer P. Ver burg stelde zich, wegens hoogen leeftiid niet meer ter beschikking als bestuurslid. De voorz. bracht dank aan den heer Ver burg voor zijn vele werk. In de vacature Verburg werd de heer C. Moerman ge kozen. De heer A. Koets werd bij accla matie herbenoemd tot commissaris. KOLIJNSPLAAT. Donderdagavond vier de de Chr. Muziekvereeniging „Soli Deo Gloria" haar 5-jarig bestaan op de boven zaal van de Chr. Bewaarschool. De leiding van de bijeenkomst berustte bij ds. H. Veenstra. Onder leiding van den directeur M. C. Karman werden enkele nummers ten ge- hoore gebracht, waarna als declamator op trad de heer F. C. van Dorp te Rotterdam. Zijn programma viel bijzonder in den smaak bij de talrijke aanwezigen. De heer C. van Gilst gaf een piston-solo („De Heilige Stad") ten beste, waarmee hij een groot succes oogstte. De heer A. van der Wal, hoofd van de bijzondere school, sprak een opwekkend woord, waarin hij vooral wees op de be- teekenis van het lid zijn van een Chr. Mu ziekvereeniging. In een der pauzes werd een collecte gehouden, die 11 opbracht. BIERVLIET. De kerkvoogdij der Ned. Herv. kerk alhier, doet moeite een nieuw kerkorgel te krijgen in de plaats van het versleten harmonium, dat thans dienst doet. Voor dat doel zal met Paschen een bazaar worden gehouden, waarvoor de be langstelling en medewerking thans reeds goed is, terwijl bereids een lijst voor vrij willige giften door de gemeente gaat, waar op goed geteekend wordt. PRINSES JULIANA NAAR SOESTDIJR Prinses Juliana is hedenmiddag, na een verblijf van enkele weken in het paleis Noordeinde te Den Haag, naar Soestdijk teruggekeerd. DE WERKLOOSHEID TE MIDDELBURG. Bij de Arbeidsbeurs te Middelburg stonden heden ingeschreven: geheel werk loos: 813 mannen en 16 vrouwen; gedeel telijk werkloos: 7 mannen; niet werkloos: 5 mannen en 1 vrouw. Algemeen totaal vorige week 839. bijgekomen 119; afge gaan 116; over 842. Deze aantallen waren in 1931: 705; 1932. 946; 1933: 1082; 1934: 1127; 1935 1040; 1936: 986. 1937: 856. Amsterdam 1936-3% 101%—101% Zeeuws. Hyp. B-3% 100%100% Cities Service Cy. P. 1958 5 50%—49% A Amsterd. Bank 138% A Ned. Gist- en Spir.tusf. 500 A. De Schelde N.B. 44%—44% C Am. Smelt Ref. 38%—38%, A Born. Sum. H.M. 176%—.— A Houth. Alberts 94% C Union Pac. Rr. 70%70 C Int. Nickel Cy. 41%—40% Ned. 38 1000-3 101%—101% O. Indië 37 1000-3 99%—99% Engeland 1960-90 4 76%—76% A Koloniale Bnk. 159%—158% A N.I. Hbk. 600 130%—130% C Ned. H. M. 1000 146%—146% A v. Berkels Pat. 50 C Calvé-Delft 90%—90% A Philips Gem. B. afg. 216%—217-% C Unilever 140%139-% C Am. Car Foundry 23%—22%-% C Anaconda Cop. 26%26%-% C Bethlehem St. 55%—55-% C Kennec Copper 33%32%-% C Rep. Steel 17%—17%-% C U. States St. C. 39%—38%-39% C North Am. Cy. 16%16% A Kon. Petr. Mpij. 316%—315-17% C Contin. Oil Cy. 22—22% C Phillips Petr. Comp. 3131% C Shell Union O.C. 10%—10%-11 C Tide Water Ass. Oil 9%9% A Ned. Scheepv. U. 115115 A H.V. Amsterdam 470470-75 A Java Cult. Mij. 195-199-201 A N.I. Suiker U. 209203-07 A Deli Batavia 210210% C Deli Mij. 1000 254—251%-50% TUINBOUWONTWIKKELINGSDAG TE GOES. Middagvergadering. In de middagvergadering sprak de heer S. R. P h a f f te Goes over Ziektebestrijding Vruchtboomen aldus spr. zijn zeer dankbaar voor cultuurzorgen. Tot die zor gen behoort ook de ziektebestrjjd'ng. Allereerst noemt spr. de spint, waarvan spr. een uitvoerige beschrijving geeft. Warm droog weer in het voorjaar wérkt de spint ontwikkeling in de hand. De schade door spint veroorzaakt, is moeilijk te becijferen, maar is groot. In 1933 is door ir. v. d. Plassche en spr. begonnen met bestrijdingsproeven later voortgezet door ir. Bosma en spr. Het is gebleken, dat in de eerste helft van Maart met resultaat gespoten kan worden met goede minerale olieën, later gevolgd door Californische pap-bespuiting. Over de ver delging van zomereitjes worden nog tal van proeven genomen. Verder noemt spr. de insecten, die worm stekigheid veroorzaken, zooals appelzaag- wesp en Carbocapsa. Tegen de eerste is tweemaal een Nicotine-bespuiting noodig, gevolgd door een opruim'ng van de aange taste vruchtjes. Tegen de laatste: is een herhaalde loodarsenaatbespuiting noodig. Ook van de Meidoornhagen in de omgeving Verder dienen vangbanden des zomers te worden aangebracht, waarmee vele insecten kunnen worden gevangen. Ook moeten bergplaatsen, kisten enz, te worden ont smet. Hierna behandelt spr. nog de wilgenhout wesp,, de spinselmot (ook hier moet aan de Méidoornhagep worden gedacht) en de schurft. Met de schurftbestrijding moet vroeg in het voorjaar worden begonnen, hoewel ook latere aantasting niet verwaar loosd mag worden. Drie maal bespuiting MIDDELBURG. ELECTRO. The 'King steps out. 't Is het vroolfjke verhaal van een jongen Keizer die moet trouwen maar daar geen zin in heeft, omdat de door zijn doorluchti ge moeder uitgezochte bruid niet de prinses zijns harten is. Neen, dan is het naaistertje dat de bruidsjapon komt presenteeren hem liever. Daar kan hy nog eens, Incognito, prettig kermis mee houden. Zoo's situatie is altijd eenigszins hachelijk en de film laat dan ook menig vermakelijk moment zien. Want het bekoorlijke naaistertje is ook een heusche prinses: de zuster van de bruid. Dat wordt den keizer pas later onthult evenals al den anderen hoogen personages die door 't verhaal wandelen en er een ge- noegelijke sfeer aan geven. Grace Moore speelt hier voor Elisabeth, de Beyersche prinses die den Keizer eens eventjes aan z'n verstand zal brengen dat hij verkeerd doet met haar zuster te gaan trouwen. Doch zie: ze komt nu zelf in lief des-perikelen. Met groote charme vervult zij haar rol en 't is te begrijpen dat ze de gelegenheid te baat neemt om haar zang kwaliteiten want die heeft ze zeer zeker te demonstreeren. De film wint daardoor in zekeren zin aan waarde. In allerlei vari aties wordt er een beetje met het hofleven gespot. Zeer onschuldig echter. Bovendien gezien met Amerikaansche oogen. Zou het niet kunnen zijn, dat achter die kleurrijke fantasieën van Hollywoodsche prinsenge schiedenissen een verlangen schuil gaat? Dat wat je niet hebt Het recept is niet gloednieuw, maar deze film is bijzonder aantrekkelijk. Veldslag In New York. Victor McLaglen is een heerschap met stevige knuisten en een film waar hij in optreedt, kenmerkt zich meestal door zoo nu en dan een emotioneele kloppartij als in termezzo te vertoonen. Zoo ook thans. Maar dat is niet de hoofdzaak. Het gaat er om de scheiding te bewerkstelligen tusschen een revuegirl en een jongeman wiens papa een huwelijk tusschen die twee niet wenschelijk voorkomt. Mc Laglen en z'n vriend, een rare vriendschap overi gens moeten dat zaakje opknappen. Ze doen dat op hun manier en 't wordt een vroolijke boel. De heeren zijn bovendien nog lid van een legionnairscorps en deze oud-soldaten spreken ook een woordje mee. Alles bi) elkaar een geschiedenis die op een prettige wijze uitgewerkt is tot een kluch tig geheel. Voor deze beide hoofdnummers draait er nog een klein filmpje, waarin de bekende Jacob Hamel van de radio de roem ver kondigt van de Chief Whip sigaretten, die hem ruimschoots ten deel vallen op zbi ver jaardag. Heel de omroep-staf komt daar aan te pas. Uit reclame-oogpunt is dit filmpje van de Ardath Tobacco Comp. wel geslaagd. CITY. Het bezoek van Koning Leopold. Het programma in de City bioscoop staat deze week zeer in het vaderlandsch gevoel. Het journaal brengt de film van het bezoek van Koning Leopold van België aan Am sterdam, Den Haag en ook het leggen van een krans by het Belg'sch monument te Amersfoort, steeds in gezelschap van zyn Koninkiyke gastvrouwe, onze landsvrouwe. Men krijgt mooie beelden van dit zoo hoog gewaardeerd gebeuren en ziet en hoort het enthousiasme van hen, die een deel van naby hebben mogen mede maken. De Jantjes. En als dan voor de pauze „Een tegen al len", een echte wildwest film met natuur- iyk een gelukkig slot voor „zy" en „hy ons rennende paarden, vechtende mannen en mooie gezichten in de prairiën heeft ge bracht, wacht ons na de pauze de hoofd film, die wel typisch Nederlandsch is, de verflming van het bekende tooneelstuk „de Jantjes" van Herman Bouber. Dank zy het optreden van zeer bekende Hollandsche ar- tisten als Fientje de la Mar. Susie Klein, Cissy van Bennekom, Willy Castello.i Johan Kaart jr. en Jan van Ees, omgeven door velen niet met name te noemen, doch ook voor het geheel van zulk een groote be- teekenis, wordt iets gebracht dat in dit genre zeer goed is. Er zyn mooie vroolijke en ook pakkende tafereelen in, die op verdienstelijke wijze worden vertolkt. Voor hen, die de Jantjes al eens als tooneelstuk zagen zullen er vele bekende types terug te vinden zijn en voor hen, die nog niet daartoe in de gelegen heid waren en eens een stukje Amster- damsch volksleven willen medemaken biedt deze film daartoe volop gelegenheid. GOES. GRAND THEATER. De vrouw, die men begeert. Het hoofdnummer een diep tragisch con flict, dat zich afspeelt in de harten van een paar menschen die, door omstandighe den niet het ware geluk kunnen bekomen Kay Francis vertolkt op buitengewoon teergevoelige wqze de moeiiyke rol van Belinda Warren die haar liefde heeft ge schonken aan Bob Meiford, die gehuwd is met een ziekeiyke vrouw. Belinda weet ech ter niet dat Bob gehuwd is en wanneer hun verhouding de geboorte van een kind tot gevolg heeft moet er een oplossing ge vonden worden in deze hoogst pijnlijke zaak. Het resultaat is dat het kind wordt opgevoed by zyn werkeljjken vader en de moeder vertrekt naar Amerika om daar een nieuw leven te beginnen. Zy krijgt daar kennis aan een advocaat doch het huweiyk is voor Belinda niet gelukkig. Zij leeft in een roes van feesteiykheden, terwijl zy hon gert naar geluk. Een oud vriend ontmoet Belinda en weet de vrouw van Bob en Be linda tezamen te brengen. De vrouwen be grypen elkaar na de ontmoeting beter en Belinda wordt in de gelegenheid gesteld haar kind eindeiyk te ontmoeten. Zy ziet dat het alles heeft' wat het toekomt en komt dan tot de ontdekking dat zy zich met hart en ziel aan haar man kan wyden Een film, waarin elke rol op voortreffeiyke en aangrijpende wijze wordt uitgebeeld. San Quentin. Het tweede hoofdnummer is eveneens een Warner Bros film, die de gevangenis „San Quentin" tot achtergrond heeft en waarin Pat O'Brien, Humphrey Bogart en Ann Sheridan op sublieme wyze de hoofd rollen vertolken. Jamesom (O'Brien) wordt als kapitein van de binnenplaats der gevan genis in de plaats gesteld van een minder geschikt ambtenaar, die, later gebruik ma kende van de ontstane genegenheid tus schen den kapitein en een zuster van een gevangene, plannen beraamt voor een intri ge. De gevangene besluit den kapitein te dooden en zelf te vluchten. Wanneer hü inderdaad kans heeft gezien te ontvluchten en bü zyn zuster komt vertelt deze hem dat tusschen haar en den kapitein een werke- lyke liefde bestaat. Hy leert den kapitein daarna beter waardeeren en wanneer hy besluit naar de gevangenis terug te keeren wordt hy juist door de achtervolgende po litie doodgeschoten. Het geheel geeft een droevig beeld van de zorgen van het lot van hen, die zonder vrijheid moeten leven, - Suiker - ÊwTSSH— HVA Obl.Markt - Markt Schepen - (Wettig KoninkL I Philips Unilever Amerika Tabak gedeponeerd.), A Senembah 242240 C Baltimore en Ohio 5%5% C Southern Pac. Cy. 14%14%-% A Southern Rlw. 14%14% A Amst. Rubb. C. 223%—224%-% A Deli-Bat. Rubb. 152%—152% A Hessa Rubber 128129 A Serbadjadi S.R. 106% WISSELKOERSEN. jtieudii. Gister. Londen 8.59% 8.59% Berlijn 73.80 73 80 Parys 4.84 4.84% Brussel 31.01 30 99% Nevv-Y ork 1.84 1.84 (Ingez. Med.) met Bordeausche pap verdient aanbeveling. Minder stikstof- en meer kalibemesting wordt ook wel geadviseerd. Meer proeven zqn nog noodig. Ten slotte behandelt spr. de virusziekte onder appels. Aangetast of verstikt mate riaal moet worden uitgeroeid. Veel van de verspreid ng dezer ziekte is nog niet be kend, zoodat de bestriding algemeen dient te zyn (selectie en insectenbestrijding). Krachtig dringt spr. aan op intensieve ziektebestrijding, opdat ook het beeld op de fruitveilingen verbetere. Er kan nog niet worden gezegd, dat al het aangevoerde fruit kwaliteitsfruit is en zoover moet en kan het toch komen. Op deze causerie volgde nog een uitge breide discussie, waarby de heer Phaff nog tal van wenken gaf. O.a. gaf spr. tegen bloedluis een vroege bestrijd ng in het voorjaar met nicotine in overweging. Een der vragenstellers gaf in overweging de ziektebestrijding organisatorisch aan te pakken, teneinde hen te steunen die finan cieel er toe niet in staat zyn. De heer Phaff renvoyeerde deze vraag naar het Bestuur. Vloeibaar fruit. Laatste spreker was de heer Ir. A. K. Z w e e d e over „Vloeibaar fruit. Spr. bedoelt hiermede alleen producten die voor 100 uit vruchten zyn bereid, zooals de bekende zoete most. De oppervlakte grond met vruchtboomen beplant is de laatste 10 jaar gestegen van 29.000 tot 47.000 ha. Ook bestaande, oude bouwgronden zyn verbeterd. Het publiek wil fruit eten. Er zyn goede perspectieven mits er een goed product is tegen niet te hoogen prüs. Het devies moet zyn kostprijsverlaging en kwaliteitsverbetering. Aandacht verdient, dat in sommige lan den het fruitverbruik belangrijk hooger is dan hier te lande. Uit gegevens van het Centraal Bureau voor te statistiek biykt, dat naarmate het inkomen steeg, de voeding een minder be langrijke plaats inneemt. Hoe hooger de Inkomens, hoe minder aardappelverbruik, maar hoe meer groenten en vruchten. By de hoofdarbeiders consumeert men meer groenten en vruchten dan by de handarbei ders. Goed - en goedkoop moet de leuze der fruitkweekers zyn. Er moet kwaliteitssor- teering zyn en dus moet er ook een weg worden gevonden voor het minder goed uit ziende fruit, dat inneriyk toch van groote waarde is. De conserven-industrie heeft reeds jaren gezorgd, dat groote hoeveelheden van hier- bedoelde vruchten een weg naar den con sument vonden. Maar dit was toch nog niet voldoende. Vandaar dat prof. Sprenger zich hiervoor heeft geïnteresseerd en daarvoor nu van rijkswege een instituut is gesticht. Spr. geeft een resumé van wat men in dit opzicht in het buitenland doet, zoowel wat productie van als propaganda voor het vloeibaar fruit betreft. Het zuivere en natuuriyk karakter van het vruchtensap moet by de bereiding wor den bewaard. In dit verband geeft spr. een overzicht van de fabricage van dit alcoho- vrye product. De warenwet verstaat onder zoete most vruchtensap, dat geen hoogere verhitting dan 45° heeft ondergaan. De vruchtensui ker is niet tot gisting overgegaan. Reeds vijf fabrieken houden zich1 met de fabricage bezig. De vraag moet natuuriyk van het pu bliek uitgaan. Daarom is voortdudende pro paganda noodig. Na deze inleiding volgde een serie lan taarnplaatjes. Met een slotwoord van den voorzitter werd deze welgeslaagde en drukbezochte ontwikkelingsdag besloten. Aan de universiteit te Leiden werd bevorderd tot doctor in de rechtsgeleerd heid op proefschrift „Het personeeistatuut van apatriden en bipatriden volgens Nedèr- landsch internationaal privaatrecht", de heer L. de Groot, geb. te Middelburg. Bevorderd aan de universiteit te Am sterdam tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld: „Over phosphatasen in het serum", de heer J. Mueller, geboren te Serooskerke (W.) Prof. dr. J. Th. Ubbink, te Groningen, van 1926 tot 1929 Ned. Herv. predikant te S o e b u r g, herdenkt Woensdag 21 De cember den dag dat hy 25 jaar geleden als predikant bevestigd werd. De heer J. IJsselStein te Middel burg heeft bedankt als secretaris van de afd. Zeeland van de Vereeniging tot be hartiging van de belangen der Chr. Mulo- scholen. In zün plaats is nu benoemd de heer B. H. Ligteringen te Vlisslngen. Bü het T.B.N.A. te Arnhem slaagde voor adspirant bouwkundig teekenaar de heer W. Trielier Wzn. te Domburg. Benoemd als ouderling der Ned. Herv. Gem. te Kattend ij ke de heer Adr. Jansen in de vacature Louwerse. Herbe noemd als diaken, de heer J. van 't Hof. Mevr. Da A. J. Meerdinkv. d. Ban, Doopsgezinde predikante, zal V 1 i s1 s i n- g e n, gaan verlaten, daar haar echtgenoot, ir. P. Th. Meerdink, ingenieur bü de Kon. My. de Schelde met ingang van 1 April 1939 benoemd is als ingenieur by de Kon. Paketvaartmy. te Amsterdam. Ned. Herv. Kerk. Cand. H. Halbers en hulpprediker te Sloten (N.H.) is beroepen te Sirjansland. Geref. Kerk. Ds. W. F. M. Lindeboom te Serooskerke (W.) heeft het beroep aangenomen naar Aduard. Goes, Overleden: W. Bustraan 92 j. wed. F. Borgo; J. Oostdyk 42 j. echtgen. van M. v. Burg te Kruiningen. (D.Z.), Ierseke. Van 1017 December. Getrouwd: W. Reyngoudt 25 j. jm. en J. van Velzen 25 j. jd. Bevallen: M. de Visser, geb. Daane d.; M. C. Huissoon, geb. Hirdes z.; J. J. den Herder, geb. Van Overbeeke d. Overleden: A. Hoogstrate 90 j. wed. P. Mieras; J. Jumelet 58 j. jm. te Bruinisse. (I.C.) Kruiningen. Van 815 December. Getrouwd: F. de Back 25 j. jm. te Woen> drecht en A. W. Steutel 21 j. jd. (I.C.X Wemeldinge. Van 815 December. Bevallen: H. Lutein, geb. de Vos d. Overleden: B. Steenland 75 j. echtgen. U Lindenbergh. (I.C.I Wissekerke. Bevallen: M. C. Bosselaar, geb. Leen- dertse z. Overleden: J. Filius 74 j. jm.; C. Oele 69 j. jm. (N.B.) Kortgene. Ondertrouwd: M. Karelse 32 j. jm. te Schore en A. S. de Regt 27 j. jd. (N.B.X Kolijnsplaat. Bevalen: K. Korsuize, geb. Janse d. Getrouwd: I. A. Provoost 23 j. jm. en J. J. de Waard 21 j. jd. (N.B.X Abonnementen en Advertentlën voor dit blad worden aangenomen door den Agent J. S, VERSPRILLE. Middelburg, 16 Dec. Groentenvelling. Veldsla 1224 c., Soinazie 7 c., Spruiten 10 —17 c., Witlof 8—16 c., Schorseneeren 7— 14 c., Koolrapen 1,5—2,5 c., Andijvie 3—10 c.. Peën 1,5—3 c„ Uien 1—3,5 c„ Kroten 1— 4 c., Savoye kool 25 c„ Roode kool 1.5 i c„ Boere 'kool 3—5 c., Prei 3—7 c., alles p. kg Prei 155 c., Rapen 1,53,5 c., Kroten 1—4 c„ Selderie 1—2,5 c., Radijs 2,5 c., Rammenas 2 c., alles per bos, Bloemkool 8* 18 c., Andyvie 2 c., beide per stuk. Goes, 16 Dec. Veilingsvereenlging „Zuid- Beveland". Groenten. Andijvie 6—7. Breek- peen 1—2, Snruiten 3.50—13, Sjalotten 7.50 8, uien 0.602, Kroten 2.50, Roode kool 2.503.10, Groene Savoye kool 45.50, Witte Kool 1, Boerekool 4.505, Prei 2.50- 4, Witlof 5.50—14, drielingen 1.50—2, per 100 kg. Wortelen 5, Rammenas 1—1.50 per 100 bos. Bloemkool 1.5015, Knolselderij 2—3. per 100 stuks. Diversen: Hazen 0.872, Wilde Konijnen 0.63, per stuk.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2