ZUIDBEVELAND. «OORD-BEVELAND. Anti-fascistische rede van Cordell Huil. Op de Pan-Amerikaansche conferentie te Lima. ITALIË. Verdere anti-Fransche betoogingen verboden. DUITSCHLAND, SPMTi BURGERLIJKE STAND. AGENDA. I SINT-LAURENS. Vrijdagavond hield de plaatselijke vereeniging E.H.B.O. een bjj- eenkomst in het vergaderlokaal, waarin de OranjekrulsfJm werd vertoond. De voorz., de heer A. C. Schipper kon tot zijn genoe gen mededeelen, dat de vereeniging reeds 130 leden en begunstigers telt, dat er 21 gediplomeerden zijn, terwijl aan den nieu wen cursus 14 personen deelnemen. Hij wees op het groote nut van het vol gen der cursussen en sprak den wensch uit, dat zeer velen in de gemeente zich metter tijd voor een cursus zouden aanmelden. Spr dankte dokter De Boer als leider der cur sussen en dokter De Haas van Arnemuiden voor zijn medewerking, waardoor het mo gelijk is geworden de Oranjekruisfilm te vertoonen. Daarna reikte dokter De Boer de verworven diploma's uit aan de dames C. Christiaanse-Boon, J. Flipse, M. Flipse, J. v. d. Hofstede, A. de Muynck-de Zwarte, C. W. Schout, A. v. d. Vreede-de Muynck, S. Wattel en de heeren A. v. d. Broeke, L. v. d. Broeke, W. Davidse, K. Janse, H. v. Langevelde en B. Verburg. Namens de cur sisten sprak de heer K. Janse een woord van dank tot dokter De Boer en bood hem een rooktafel aan. De film werd daarna met groote aannacht en belangstelling door de vele aanwezigen gevolgd. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND. Vrijdag avond hield de muziekvereeniging „Onda" haar gewone jaarlijkschen feestavond in 't café Klap. Om half acht opende de burge- gemeester op verzoek van den voorzitter, den heer Meliefste de bijeenkomst en me moreerde de aanwinst van medailles voor „Onda". Tevens dankte spr. voor de mede werking, die de vereeniging bij feestelijke gebeurtenissen gaf. De voorzitter, dankte den burgemeester voor diens hartelijke woorden en sprak er zijn spijt over uit, dat mevrouw Harff we gens ziekte niet aanwezig kon zijn. Spr. gaf zijn beste wenschen voor een spoedig her- stei. i Daarop werden eenige muzieknummers ten beste gegeven, waarna de burgemeester eenige films, waarbij kleurenfilms, ver toonde van de gehouden feestelijkheden in 1938 in het dorp, waarna een film van Lap land en Noorwegen volgde. Met hartelijke woorden dankte de heer Meliefste den bur gemeester ook hiervoor. Het programma verliep vlot. Het tooneel- stukje Lots Huisvrouw toonde dat een ja- loersche vrouw wel eens mis kan zijn als zij haar man van ontrouw verdenkt. Het werd vlot gespeeld. Het tooneelstukje De Bonte Kakatoe ont lokte af en toe onbedaarlijk lachsucces. Vlot spel werd te zien gegeven, speciaal de rol van Puffie, de cabaret-dame, werd goed vertolkt. Tijdens den avond gaf de voorzitter aan den oud secretaris nog een fraaie electri- sche lamp ten geschenke. Het was heel laat toen de feestelijkheden, die met dans eindig den, werden besloten. OOSTKAPELLE. Vrijdagavond hield de Geref. Jongel. Ver. „Timotheus" haar 42e jaarvergadering op feestelijke wijze, onder voorzitterschap van den heer J. Coppoolse en den eere voorzitter ds. A. B. C. Hofland. De jaarverslagen getuigden van een bloeiend vereenigingsleven. De heer S. Wil- lemse hield een inleiding over „Het ver bond met Abraham", en de heer J. Cornells- se over „Tsjechoslovakije". Verschillende afgevaardigden brachten hun felicitatiën over. Een vertoonmg van historische momenten en spreekwoorden, waar de aanwezigen naar de beteekenis van konden raden in den vorm van een wed strijd viel zeer in den smaak, eveneens de voorstelling van een bestuursvergadering, waarbij door middel van een omroep elk der leden de revue moest passeeren. Verder wisselde voordrachten, memorisa- ties en improvisaties elkander af, en werd de avond verder gezellig doorgebracht. Ds. Hofland sprak een slotwoord en ein digde met dankgebed. WESTKAPELLEZaterdag is alhier op 61-jarigen leeftijd, na een langdurig lijden overleden, de heer B. Louwerse. De over ledene is vele jaren lid geweest van den Raad, waarvan ook enkele jaren wethouder. Ook in het vereenigingsleven nam hij veelal eeti werkzaam aandeel. Zoo is hij o.a. meer dan 25 jaar penningmeester geweest van het Groene Kruis, ook als zoodanig van het muziekgezelschap En dat hij zich met hart en ziel gaf aan de functies, hem opgedragen, daarvan zullen zeker zij kunnen getuigen, die met hem in de verschillende besturen samenwerkten. Het viel hem dan ook zwaar, genoodzaakt door zijn minder goeden gezondheidstoe stand, een paar jaar geleden voor alles te moeten bedanken. SCHORE. Gevonden voorwerpen: doublé aingetje, een pak balenzakken, padvinders- riem, donkerbruin lederen jekker en een paar zwarte regenpijpen, schroevendraaier. Inlichtingen ter gemeente-secretarie van Schore. KORTGENE. De gymnastiekvereeniging „Oefening Kweekt Kunst" gaf Vrijdag avond in de gymnastiekzaal der o. 1. schoo alhier, onder leiding van den heer J. Keijzer uit Goes, haar jaarlijksche uitvoe ring. De voorzitter van „O.K.K.", de heer L. D. van Damme, wekte in zijn openings woord de jongeren op, lid te worden van de vereeniging en de ouderen om haar fi nancieel te steunen. Spr. sprak verder over het nut der gymnastiek in 't algemeen, zoowel op lichamelijk als geestelijk gebied. Er werden daarna 15 verschillende gym- nastieknummers uitgevoerd. Over het al gemeen werd er keurig gewerkt, al misluk te een oefeningetje van de jongeren nog wel eens. Een reidans voor meisjes in Ti- roolsch costuum oogstte zooveel applaus, dat het herhaald moest worden. De oefe ningen van den heer Keijzer werden weer als steeds met groote aandacht ge volgd en ontvingen veel applaus en aller bewondering. Na de pauze werd een tooneelspel opge voerd. De zaal was matig bezet. O.K.K. had beter verdiend. De collecte voor de vervolgden van geloof en ras heeft in deze gemeente 95 opgebracht; in de Ned. Herv. Kerk bedroeg de collecte voor hetzelfde doel 64. Te Lima, de hoofdstad van den Zuid- Amerikaanschen staat Peru, is Zaterdag een z.g. Pan-Amerikaansche conferentie, een conferentie van alle Amerikaansche mogendheden begonnen. Ze werd bijeenge roepen op initiatief van Roosevelt en heeft een anti-fascistisch doel. Cordell Huil, de minister van buitenland- sche zaken der Ver. Staten, heeft op den eersten dag een rede gehouden, waarin de anti-fascistische opzet der bijeenkomst dui delijk naar voren kwam. De grondbeginselen van het internationa le recht moeten versterkt worden, aldus Huil. Het recht van iedere natie op behar tiging van haar eigen aangelegenheden, vrij van buitenlandschen invloed, de erkenning van de souvereiniteit en gelijkheid van de staten, ongeacht hun grootte en sterkte, de eerbied voor het plechtig gegeven woord, de heiligheid der verdragsverplichtingen en talrijke andere grondbeginselen moeten de regels zijn, de het internationale gedrag be- heerschen, als men wil, dat niet de anarchie, doch de vrede den boventoon voert naast beschaving en vooruitgang. Op tragische wijze ziet de menschheid zich opnieuw ge plaatst voor de keuze tusschen vrijheid en slavernij, orde en anarchie, vooruitgang en terugkeer tot barbarisme. Laat men zich geen illusie maken, aldus de minister. Het alternatief is werkelijk en concreet, niet slechts in een deel van de wereld, in de na bijheid van de landen, waar deze herleefde invloeden hun georganiseerde uiting vinden, maar het doemt dreigend op in de geheele wereld en de schaduw valt reeds over het Amerikaansche halfrond. Het is een gebie dende noodzaak, dat de 21 republieken van het Amerikaansch halfrond ondubbelzinnig uiting geven aan haar vast geloof, dat slechts de vorm van nationale organisatie en internationale betrekkingen, welken wij en de rest der menschheid met volharding en werklust hebben opgebouwd, het moge lijk maakt, dat de volken materieel en cul tureel vooruitgaan en dat de menschen vrij zijn. Wij allen verlangen hartstochtelijk in vrede met alle volken te leven, maar het mag niet in het minst twijfelachtig zijn, dat de Amerikaansche volken vastbesloten zijn geen inval in hun gebied door een mogend heid of een combinatie van mogendheden toe te laten. Voor wat mijn land betreft, be hoeft niemand in twijfel te verkeeren: zoo lang een gewapende botsing mogelijk is, zullen de Vereenigde Staten een voldoende defensieve weermacht te land, ter zee en in de lucht handhaven. Bovendien zijn wij ons er van bewust, dat de gewapende maoht niet het eenige instrument is, waar door een volk veroverd kan worden. Ook het zaaien van tweedracht door tegenstel lingen en vele andere vormen van activiteit kunnen gebruikt worden voor de onder mijning en vernietiging van in andere lan den bestaande regeeringsinstellingen en maatschappelijke orde. Wij allen wenschen met alle volken vriendschappelijke betrek kingen, rustende op den grondslag van eer bied voor de wederzijdsche onafhankelijk heid, op het beginsel van niet-inmenging in eens anders binnenlandsche aangelegenhe den en op het principe van eerlijk optreden op elk gebied der internationale betrekkin gen, maar het moet onomstootelijk vast staan, dat de Amerikaansche volken niet zullen toestaan, dat een activiteit binnen dringt, die in strijd is met dezen grondslag voor de betrekkingen tusschen de volken. De omstandigheden, waarin wij geplaatst z{jn, aldus vervolgde de minister, maken een krachtig programma van positieve ac tie noodig. De conferentie biedt een kost bare gelegenheid tot aanvulling van dit pro gramma. De Amerikaansche landen kunnen aantoonen, dat de vrede gebaseerd op rechtvaardigheid, recht en samenwerking ongetwijfeld uitvoerbaar is. De handel tus schen alle volken moet vrijer gemaakt wor den: hfl kan niet bevorderd worden door te rugkeer tot de primitieve vormen van ruil verkeer. De volken kunnen geen welvaart genieten, als de internationale handel wordt verwoest door de zelfmoordpogingen der autarkie. Het zou een onuitsprekelijke ramp zijn, wanneer in deze kritieke tijden een volk bleef doorgaan op den weg van ge weld en militaire aggressie. Amerika, aldus besloot Cordell Huil, staat echter niet alleen. In andere deelen der we reld werken machtige factoren openlijk of latent voor hetzelfde doel. Reuter meldt uit Rome: Naar verluidt heeft de Italiaansche minister van bin nenlandsche zaken gelast, dat de anti- Fransche betoogingen gestaakt worden. ACHTTIEN PREDIKANTEN IN BRANDENBURG ZONDER TRACTEMENT. Omdat zij op 80 September „mis- plaatsen" kerkdienst hebben la ten houden. Naar vernomen wordt, is aan achttien predikanten in Brandenburg op bevel der kerkelijke autoriteiten hun tractement onthouden, omdat zij op 30 September jl. een kerkdienst hebben laten houden, wel ke met het oog op de internationale cri sis, misplaatst werd geacht (bidden voor den vrede). Van vijftien predikanten werd om de zelfde reden reeds het tractement inge houden. Op het oogenblik worden* 12 pre dikanten van de belijdende kerk, o.w. ds. Martin Niemöller, in concentratiekampen of in de gevangenis vastgehouden. HITLER OPENT TENTOONSTELLING VAN DUITSCHE ARCHITECTUUR. Hitier heeft Zaterdag te München de tentoonstelling van Duitsche architectuur en kunsthandwerk geopend. Hij hield bij deze gelegenheid een rede, waarin hij er op wees, dat het nationaal- socialisme niet voor het heden, doch voor de toekomst bouwt. Er zijn, zeide hij, tallooze voorbeelden om aan te toonen, dat men er vroeger VOETBAL. WEDSTRIJDUITSLAGEN. Ie klasse. Afd. I: CWKFC 2—5; Xerxes—Blauw Wit 2—2; DWS—Sparta 3—1; HBS—ADO 11; Hermes DVSStormvogels 31. Afd. H: HaarlemFeyenoord 14; VSV —DOS 1—2; 't Gooi—Ajax 0—0; DFC— VUC 2—3. Aid. HI: QuickGo Ahead 13; He raclesZAC 51; HengeloTubantia 14; EnschedeWageningen 2—1; AGOVV NEC 7—0. Afd. IV: Juliana-Eindhoven 01; Lon ga—NAC 0—0; BW—NO AD 2—2; MW- Willem II 10; PSVRoermond 10. Afd. V: GVAVVelocitas 2—1; Achilles— Be Quick 3—1; HSCLeeuwarden 21; Sneek—Herenveen 2—1; FV.C.—Veendam 2—2. 2e klasse A. De BaronieZeelandia 4—5; BredaRB C 30; VlissingenDe Zeeuwen 52; Mid delburgGoes afg. 3 klasse A. IJzendijkeHoofdplaat 93; Breskens Hulst afg.; TerneuzenAxel 43; Bier vlietTern. Boys 41; Oostburg—Corn. Boys afg. 3e klasse B. Zeelandia IITerneuzen II afg.; De Zeeuwen II—Vlissingen II 1—8; Goes II- Middelburg II 1—3; Goesche Boys—Burgh 4—2. 3e klasse C. Alliance—Hansweert 11—0. R.B.C. VERLIEST VAN BREDA. De groote verrassing: R.B.C. leed haar eerste nederlaag en nog wel tegen de hek- kesluiter Breda, welke daarmede tevens haar eerste overwinning boekte. Dat heeft de spanning er nog grooter op doen wor den en Middelburg's kansen niet onaanzien lijk doen stijgen. Ook Vlissingen is een stapje nader kunnen komen, temeer daar zij De Zeeuwen met flinke cijfers versloeg. Tenslotte verrichtte Zeelandia keurig werk door De Baronie uit te overwinnen. De Zeelandianen stegen een plaats op de rang lijst. De stand is: R.B.C. 12 7 4 1 32—15 18 T.S.C. 12 6 4 2 41—18 16 Vlissingen 12 7 1 4 31—25 15 Middelburg 10 6 2 2 26—11 14 Zeelandia 12 6 2 4 27—27 14 De Zeeuwen 12 4 4 4 3133 12 De Baronie 11 3 4 4 2224 10 R.C.S. 41 4 2 5 22—31 10 Goes 11 1 2 8 1435 4 Breda 13 1 1 11 19—45 3 De thuisclubs winnen. Axel heeft voor de tweede maal een ne derlaag tegen Terneuzen geleden. Thans was het echter met het kleinst mogelijke verschil. Terneuzen heeft daardoor haar fraaie kansen behouden. IJzendijke ver sloeg Hoofdplaat met groote cijfers, terwijl Biervliet ruim van Tern. Boys won. De overige wedstrijden werden afgelast. De stand is nu: Breskens 11 10 0 1 5414 20 Axel vl£ 9 1 2 52—24 19 Terneuzen 10 9 0 1 5014 18 Sluiskil 10 6 0 4 32—22 12 IJzendijke 12 5 1 6 30—35 11 Oostburg 10 4 2 4 18—26 10 Hoofdplaat 12 3 2 7 25—42 8 Hulst 10 3 0 7 14—29 6 Biervliet 11 3 1 7 19—32 7 Tern. Boys 10 2 1 7 16—51 5 Corn. Boys 10 1 0 9 13—33 2 Goesche Boys verslaat Burgh. Ook in deze klasse een verrassende uit slag. De Goesche Boys slaagden er zoowaar in een der leidende elftallen, nl. Burgh, te overwinnen. Dat is mooi gedaan. Daar Vlis singen II met flinke cijfers van De Zeeu wen II won, zal eerstgenoemde het kam pioenschap wel niet meer ontgaan. Middel burg II won zooals men verwachten mocht, van Goes n. De stand is nu: Vlissingen II 10 9 1 0 378 19 Burgh 12 7 2 3 28—19 16 Middelburg II 11 6 3 2 26—20 15 Eil. Boys 10 6 2 2 29—12 14 Terneuzen II 10 5 2 3 3014 12 De Zeeuwen II 11 4 1 6 2935 9 E.M.M. 11 3 2 6 1941 8 Goes II 9 1 2 6 1325 4 Goesche Boys 9 1 2 6 1128 4 Zeelandia II 9 0 1 8 1232 1 DE BARONIE—ZEELANDIA 45. Zeelandia haalt 41 achterstand in. Spannende wedstrijd. Wanneer om 2 uur scheidsrechter v. Zeijl laat aantreden, zijn beide elftallen volledig. Zeelandia is direct in den aanval en met goed open spel maakt zij het De Baronie achterhoede danig lastig. Wanneer na 10 min. de linksbinnen van Zeelandia een hard schot lost, gaat dit via keepers handen in het Baroniedoel (0—1). De Baronie komt nu los en na goed doorzetten van den rechtsbuiten is het de naar binnen gezwenk te linksbuiten, die onhoudbaar inschiet (11). Even later straft de midvoor een fout der Zeelandiabacks af en scoort van dichtbij (21). Smit raakt geblesseerd en wordt vervangen door A. Bodegraven. Zoo gaat de rust in met 21 voor De Baronie. Na de thee komt De Baronie geweldig opzetten en kort na elkaar maakt de mid voor twee doelpunten, het eerste met een hard schot en het tweede wanneer keeper Adriaanse geblesseerd op den grond ligt (41). Toch blijft de Zeelandia-keeper op halve kracht doorspelen. Dan komt Zeelandia geweldig op dreef. De Baronie wordt geheel op eigen helft terug gedrongen. De Zeelandia linksbinnen maakt uit een vrijen schop op wel 30 meter afstand met een schitterend schot 42 en geen rekening mede heeft gehouden, dat de bouwwerken ook voor de toekomst zouden kunnen dienen. Als voorbeeld noemde de Führer den Berlijnschen dom, die als centrale kerk van de Duitsche hoofdstad voor de daar wonende 3% mil- loen protestanten slechts aan 2.450 men schen plaats biedt. In werkelijkheid moest deze dom 100.000 menschen kunnen be vatten! Het nationaal-socialisme moet als echte volksbeweging voor zijn bouwwer ken werkelijk het oog op het volk gericht houden en de bouwwerken zoo groot bouwen, als de technische mogelijkheden op het oogenblik toelaten. 5 min. later is het zelfs 43 - door den rechtsbinnen, die goed doorzette. Dan raakt ook de rechtshalf Mijnheer gewond en valt uit. Met 10 man is Zeelandia nog niet te houden en de midvoor maakt met een goed, doch houdbaar schot gelijk (44). Dan komt een speler uit het 3e elftal invallen en onder geweldige spanning wordt van beide kanten om het winnende doelpunt ge streden. Toch geeft Zeelandia den moed niet op en zij belegert het laatste kwartier het Baroniedoel. Het is wederom de links binnen die 2 min. voor het einde met een formidabelen kogel het winnende doelpunt scoort (45). Nog een hevige aanval van De Baronie volgt, doch de linksbinnen schiet naast. Dan fluit scheidsrechter Van Zeijl, die goed leidde, het einde van een spannenden en fraaien wedstrijd, die vol komen verdiend door Zeelandia werd ge wonnen. VlissingenDe Zeeuwen 52. Vlissingen had na de nederlaag tegen R.C.S. eenige wijzigingen aangebracht. In de voorhoede waren Oreel en Nustelein ver vangen door Marijs en Houtzager, tewijl in de middenlinie Burgerhof zijn plaats aan Nustelein had moeten afstaan. Bij De Zeeu wen was linkshalf v. d. Hoek vervangen door J. van As, die een kéurige partij speel de. Onmiddellijk ontspon zich een vlugge, aantrekkelijke strijd, waarbij De Zeeuwen aanvankelijk het beste van het spel hadden. Hun plaatsen stak zeer gunstig af bij het slordige werk van Vlissingen. De thuisclub werd geheel op eigen helft teruggedrongen en slechts met kunst en vliegwerk werden doelpunten voorkomen. Juist in deze peri ode wisten de rood-witten een doelpunt te maken, toen Peeman een voorzet van Bec kers inschoot (10). Ondanks het voort durend overwicht der De Zeeuwen, wist Vlissingen nog vóór de rust den voorsprong te vergrooten, toen bij een hoekschop, welke eerst tegen de lat belandde, de bal door Peeman in doelpunt werd omgezet (2 0). Met dezen voor Vlissingen zeer geflat- teerden stand ging de rust in. Na de rust waren de bordjes verhangen en was het Vlissingen dat den toon aangaf. Keer op keer werd het doel van Zietse in groote moeilijkheden gebracht. Toen een der Zeeu wen backs een fout maakte, strafte v. d. Kasteele, die een keurige partij voetbal ten beste gaf, deze resoluut af (30). Eerst toen wist D'Jong voor het ruim verdiende tegenpunt te zorgen (31). Kort daarop echter scoorde Houtzager op fraaie wijze nummer 4 (41). Ten slotte brachten D'Jong en v. d. Kasteele den eindstand op (52), waarvan vooral het laatste doelpunt zeer fraai was. Door haar verdedigend spel na rust kreeg De" Zeeuwen een onverdiend groote nederlaag. Scheidsrechter P. Koster kweet zich goed van zijn niet moeilijke taak. BredaRBG 3—0. Welk een verrassing. Breda, dat nog geen enkele wedstrijd won, versloeg RBC de leider der 2e klasse, welke nog geen nederlaag had geleden. En onverdiend was de zege van Breda geenszins. Het was een harde wedstrijd. Van beide zijden werd zeer forsch gespeeld, doch wat dit betreft was men wel aan elkaar gewaagd. Juist dit harde spel heeft o.i. veel invloed op het spel gehad. Immers beide ploe gen konden hun normale spel niet ont plooien. En daar de Bred-achterhoede er goed in was en de RBC-voorhoede blijk baar een slechte dag had, konden de Roo sendalers geen enkel punt maken. De Breda-voorwaartsen waren ditmaal zeer actief en met een weinig geuk hadden/ ze reeds spoedig succes (10). Tot de rust ging het spel verder gelijk op, terwijl niet meer gedoelpunt werd. Na de rust ver grootte Breda uit een strafschop den voorsprong (20). Dit was beslissend. Het spel van RBC werd minder terwijl Breda 'n overwinning in zicht kreeg. Zeer ent housiast speelde de "thuisclub verder. Zelfs had een der buitenspelers 10 min voor het einde nogmaals succes (30). Niet zonder geluk behaalde Breda deze mooie zege. HOCKEY. Zuid. Ie kl.: Tilburg—EMHC. 2—0, VenloConcordia 30, BredaZwart-Wit 4—1, Cadetten—HTCC. 3—3. 2e kl. B.: TempoCadetten II 21, Breda IIForward 13, PushTilburg II 62, Forward IIM i d d e 1 b u r g 2—1. ATHLETIEK. VELDLOOP. Dobbelaere winnaar. Het district Zeeland van de K.N.A.U. or ganiseerde Zaterdagmiddag wederom een veldloop. Het parcours, gelegen aan 't rijwiel pad VlissingenKoudekerke, was door den zachten grond zwaar. De senioren moesten het parcours tweemaal loopen (3200 meter) en de junioren een keer (1500 m). In totaal verschenen 20 loopers aan den start waar onder eenige athletén die voor training deel namen. Strijd om de eerste plaats is er hoe genaamd niet geweest. De Marathonner pobbelaere toonde weer een groote meer derheid over zijn rivalen. Met welk een ge mak liep deze athleet weer het traject, ge leidelijk zijn voorsprong vergrootend. Be dreigd werd Dobbelaere in het geheel, niet. De tijd van Dobbelaere 11 min. 45 sec. was aanmerkelijk korter dan die van den win naar van vorig jaar, Dronkers, die er toen 11 min. 53 sec. over liep. Om de volgende plaatsen werd meer strijd geleverd. Toen de helft geloopen was bezette Van Opbergen de tweede plaats, op enkele meters gevolgd door Enkelaar. Op het laatste gedeelte evenwel slaagde Pieters er in Enkelaar te passeeren en laatstgenoemde moest tenslot te nog alles geven om ook niet door Höfer voorbij geloopen te worden. Bij de juniores was het Kolijn die zich de meerdere toonde. De uitslagen waren: Senioren. 1. G. Dobbelaere (Mar.) 11 min. 45 sec.; 2. B. van Opbergen (Mar.) 12 m 121/s s; 3. W. Pieterse (Mar.) 12 m. 20 s; 4. H. Enkelaar (E.M.M.) 12 m 353/5 s; 5. H. Höfer (Mar.); 6. D. Roelse (A.V. '35); 7. G. de Pagter (A.V. '35); 8. A. Kambier (E.M. M.); 9. A. van Eek (A.V. '35); 10. A. Bijs- terveld (A.V.'35); 11. L. Vermast (Mar.); 12, 13 en 14 H. v. d. Sluis, P. v. Driel en P. de Bakker (allen Mar.). Juniores. F. Colijn (A.V. '35) 5 min. 31% sec.; 2. P Boogaard (Mar.) 5 m 42 4|5 s.; 3. B. Beenhakker (E.M.M.) 4. Verboven (Mar.}. De heer Bakker reikte, wegens uitstedig- heid van burgemeester Dregmans, de prijzen uit. Het 10 km vekUoopkamploenschap van Nederland. Zondag is te Rotterdam het 10 km veld loopkampioenschap van Nederland gehou den. Het parcours was uitgezet in den Blij- dorppolder. De titelhouder Jan Zeegers vanA.A.C., die zooals men weet zich uit het athletiek- leven terug trekt, liep voor de laatste maal. Zeegers heeft zijn athletiekloopbaan eervol besloten met zijn 44ste kampioenschap, want hij heeft den 10 km veldloop gewon nen in den tijd van 38 min. 8.6 sec., daarbij onmiddellijk gevolgd door den Trekvogels man J. de Groot, die goede tweede werd in 38 min. 19.8 sec. ROEIEN. Prins Bernhard beschermheer van den Nederlandschen Roei Bond. Op de Zondag te Amsterdam gehouden jaarvergadering van den Nederlandschen Roeibond heeft de voorzitter medegedeeld, dat Prins Bernhard bereid werd gevonden het beschermheerschap van den Nederland schen Roeibond te aanvaarden. RADIO-PROGRAMMA. DINSDAG 13 DECEMBER. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 Gram. (Om 8.15 Ber.) 10.00 Gram. 11.30 Godsd. causerie. 12.00 Ber. 12.15 KRO-Melodisten en solisten. 1.00 Gram. 1.20 Verv. conc. m.m.v. solist. 2.003.00 Voor de vrouw. 3.05 Modecursus. 4.05 Ber., gram. 5.00 KRO-Ork. 5.45 Gelukwenschen. 6.05 KRO-Boys m.m.v. solist en gram. (Om 6.30 Ber.). 7.00 Ber. 7.15 Causerie. 7.35 Sport- praatje. 8.00 Ber. ANP. 8.15 KRO-Ork. en solist. (9.009.20 Interview.) 10.05 Gram. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Sigmund Gaspari's Hongaarseh ork. 11.0512.00 Gram. HILVERSUM n, 301,5 M. AVRO-Uitz. 11.00—11.30 v.m. en 6.30— 7.00 n.m. RVU. 8.00 Gram. 8.15 Ber.). 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gew. muziek (gr.pl.). 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble Jonny Kroon. 11.00 Causerie. 11.30 Verv. conc. 12.15 Ber. 12.17 Orgelspel. 12.30 AVRO- Amusementsork. (opn.). 1.15 Omroepork. 2.00 Gram. 2.45 Knipcursus. 3.45 Zang met piano. 4.05 Piano. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Kin derhalfuur. 5.30 Omroepork. 6.25 Ber. 6.30 Causerie. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Zang met piano en accordeon. 7.30 Engelsche les. 8.00 Ber. ANP, Radiojournaal. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.00 Radiotooneel. 10.20 Bridge-les. 11.00 Ber. ANP, hierna gram. 11.3012.00 A. Spezialetti's ensemble. DROIT WICH, 1500 m. 12.20 Gram. 12.35 Radiotooneel. 1.05 Gram. 1.20 Northern-ork. en solist. 4.15 Orgelspel. 4.40 Piano. 5.20 Zang met gitaarbeg. 5.40 Leslie Jeffries ork. 6.20 Ber. 6.45 Ork. en solist. 7.50 Causerie. 8.20 Gevar. progr. 8.50 Radiotooneel met muz. 9.20 Ber. 9.45 Een Poolvlieger uit Ca nada spreekt. 10.00 Toespraak Neville Chamberlain. 10.40 Shadwick strijkkwartet en solisten. 11.30 Grosvenor House dansork. 11.5012.20 Dansmuz. (gr.pl.). RADIO-PARIS, 1648 m. 9.00, 10.00, 10.25 en 11.20 Gram. 12.30 Zang. L10 Gram. 1.25 Derveaux-ork. 2.20 en 2.50 Gram. 4.25 Conc. 5.25 Piano. 5.40 Zang. 5.55 Gram. 6.35 Cello en piano. 6.55 Zang. 7.20 Cantrelle- ork. 8.35 Kamermuz. 9.5011.50 Radiotoo neel. KEULEN, 456 m. 5.50 en 6.30 Gram. 7.50 Schrammelensemble en solist. 11.20 en 12.35 Ork. 1.30 Pop. conc. 3.20 Ork. en kleinork. 4.30 Adventsprogr. 6.30 Conc. 7.301120 Ork. Rijksarbeidsdienst, Hagestedt's dans ork. en solisten. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 Dansork. 1.30 Salonork. 1.50 2.20 en 5.20 Gram. 6.50 en 7.20 dito. 820 Ork. en solisten en radiotooneel. 10.30 11.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 1.00 en 1.30 José Schnyders' ork. 1.502.20 en 5.20 Gram. 6.35 Gram. 6.50 Piano en cello. 8.20 „La dame blanche", opera. 10.3011.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.30 Literaire uitz. 7.50 Gram. 8.05 Politiek dag- bladoverz. 8.20 Ork. en solist. 9.20 Ber. 9.50 Viool en piano. 10.05 Ber. 10.2011.20 Bar nabas von Geczy's ork. Middelburg. Overleden: J. Bolier 69 j. man van M. S. E. Augustijn; B. Louwerse 61 j. wedn. van N. Gabriëlse. Ondertrouwd: J. van den IJssel 26 j. en W. R. Hendrikse 21 j. Getrouwd: C. J. van den Broek 24 j. en C. Potter 16 j.; J. H. Verduin 34 j. en S. Hariot 27 j. MIDDELBURG. MA 12 Dec Dl "13 Dec. Voordracht Wichelroede „aard- stralen", spr. de heer J. G. Mieremet, Wassenaar, St. Joris 20.15 h Dl IS Dec. Orgelbespeling met zang en viool in de Nieuwe Kerk, t.b. Jood- sche vluchtelingen, 20.15 h. Dl 13 Dec. Gew. Bijeenk. Inst. v. Arb. Ont- wikk. Vlaamsche Voordr. Av. door den hr. E. Lemaire-Dens te Schoon- dijke; De Gouden Poorte 20.00 h. Dl 13 en WO 14 Dec. Autobridge-Demon- stratie bij firma F. B. den Boer, L. Delft 2. Di 10—12.00 en Wo 14.00— 18.00 h. GOES. MA 12 Dec Dl 13 Dec. Verg. over Verzekering kosten Sanat. verpl. spr. de hr. J. W. Buijze, te Papendrecht; Prins v. Oranje 20 h. BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 9—DO 15 Dec.: „De Geluksvogel" en „De Texas Rangers" 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. CITY, Midd. VR 9—DO 15 Dec.: „Engel" gn „Het geheim van de Betty Bonn" 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 9-DI 13 Dec. „De leugen van Nina Petrovna" en „London Melody", 20.00 h. Dl 14.00 h. matinée. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg. B. „De

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6