FIETSLÏCHT SPORT. GEMENGD NIEUWS. STATEH-GENERAAL. WAAR GEHEIME ARCHIEVEN EN OBLIGATIES WORDEN VERPULVERD. Tot Oefening en Uitspanning Pédicure Voetbehandeling Voefpialen. r?% De BOSCH fietslamp - 'n juweel tje van hedendaogsche lechrviek- voldoet aan de hoogste eischen. Geen storingen, mooi helder, vèr- Stratend licht. Steeds betrouwbaar. Prijzen i 6 Volt, 1,8 Watt F. 6.25 6 Volt, 3 Watt met Alni- magneetstaal F. 7.SO. let op het merk Rotodyn. Verkrijgbaor bij den Erkenden Rijwielhandel. N.V. WILLEM VAN RIJN AMSTERDAM (C-) KEIZERSGRACHT 171 TELEFOON 31308 (4 LIJNEN) (Ingez. Med.) het drama te gourde. Omtrent het drama, dat zich in de bos- schen van Goirle (N.B.) heeft voorgedaan, vernemen wij nog, dat de jongeman sinds korten tijd omgang had met het meisje. Hij was reeds lang werkloos en het staat vrij wel met zekerheid vast, dat men hier te doei} heeft met moord en zelfmoord. Het meisje woonde bij haar vader In en had geen moeder meer. De man, die werk zaam is op een weverij te Goirle en tot Donderdagavond tien uur daar werkzaam was, heeft het meisje niet eerder gemist dan gistermorgen in de vroegte, toen hij de gemeentepolitie op de hoogte bracht van de vermissing van zijn dochter. Deze is daarop op onderzoek uitgegaan. Inmiddels vervoegden zich omstreeks half tien twee mannen bij den burgemeester van Goirle, die mededeelden langs den Rielschen dijk, d e door bosschen omgeven is, de stof felijke overschotten van twee jonge men- schen te hebben aangetroffen. De burge meester begaf zich onmiddellijk met den gemeenteveldwachter en een marechaussee naar de plek van den moord. In den vroe gen middag werd het parket uit Breda van het gebeurde op de hoogte gebracht, dat eenigen tijd later eveneens te Goirle ver scheen, en een onderzoek instelde. Het meisje vertoonde aan den hals eenige sne den. Op vijf meter afstand werd het stoffe lijk overschot van den jongen aan een klei nen boom aangetroffen. Nader blijkt, dat de vader van het om het leven gebrachte meisje, reeds Donderdag avond, nadat hii van zijn werk thuis kwam zijn dochter heeft vermist. Hij begaf zich op weg om zijn dochter te zoeken, doch kon haar niet vinden. Vrijdagmorgen heeft hij zich bij de politie vervoegd. De moord is gepleegd met een broodmes, dat naast het lijk van het meisje, dat in een dennenboschje werd aangtroffen, in den grond stak. De stoffelijke resten der beide omgeko menen zijn naar het ziekenhuis te Goirle overgebracht. Het meisje is Donderdagavond eerst met een anderen jongeman uitgeweest, met wien zij naar de aangrenzende gemeente Poppel is gegaan. Daarna schijnt zij den jongen te hebben aangetroffen, die den moord moet hebben gepleegd. ontploffing te nieuwendijk. Twee ernstig en drie licht ge wonden. Doordat de kraan van het gasstel open stond, ontstond er gistermorgen, toen de vrouw des huizes dit gasstel wilde aanste ken, een exploisie in de woning van den heer H. Struik te Nieuwendijk. De vrouw die met twee kinderen in de keuken was, liep, evenals de kinderen, ernstige brandwonden op. De verwondin gen van de vrouw en een der kinderen waren van zoodanigen aard, dat opne ming in het ziekenhuis te Raamsdonkveer noodzakelijk was. De heer Struik, die op het gebeurde kwam aanloopen en eveneens brandwon den opliep, kon evenals het andere kind ter plaatse verbonden worden. Een buur meisje, dat tehulp kwam snellen werd eveneens verwond. ZWARE BRAND IN HOUTFABRIEK. Gisteravond heeft in het dorp Nuenen nabij Eindhoven een hevige brand gewoed' die een groot deel van de fabriek van Raes- sens houtindustre in asch heeft gelegd. D» brand werd ontdekt in een houtloods, naast de machinale houtzagerij. Deze loods met een oppervlakte van 48 x 49 m heeft twee verdiepingen. Een aantal menschen van de fabriek, dat nog aan den voorkant arbeid verrichtte, snelde toe en trachtte het vuur te blusschen door aansluiting op de Norton put, welke een capaciteit van 10.000 liter per uur heeft, doch toen zij de loods bereik ten, stonden zij reeds voor een ware vuur gloed. Groote voorraden hout alsmede ma chinaal vervaardigde deuren lagen in deze loods opgeslagen en brandden als een fak kel. Het primitieve handspuitje van de ge meente Nuenen, dat inmiddels aangerukt was kon tegen deze vuurzee hoegenaamd niets uitrichten. Toen de Eindhovensche brandweer arri veerde kon zij ongelukkigerwijze niet direct water geven, wegens een defect. Intusschen was het vuur overgeslagen naar de groote zagerjj. Binnen weinige oogenblikken stond ook de afdeeling voorbereiding deuren en de lijmkamer in lichtelaaie. Ook de Hel- mondsche brandweer, die ter assistentie ge alarmeerd was, verscheen op het terrein van den brand, doch deze behoefde geen dienst meer te doen, er viel op het terre'n van den brand niet veel meer te redden. De loods met den geheelen voorraad hout als mede de zagerij was toen tot de laatste spaander uitgebrand. Het gelukte de brand weer echter het kantoor en de sigarenkis- tenfabriek te redden, zoodat het personeel van deze fabriek, bestaande uit ongeveer 40 man aan het werk kan blijven. In de ver woeste deurenfabriek werkte eveneens een 10-tal arbeiders. De schade is zeer aanzienlijk en wordt door beurspolis gedekt. De firma is echter niet tegen bedrijfsschade verzekerd. döodendagboek van het verkeer Rotterdam: 1 dood©. Gisternacht is de 51-jarige A. Mens op de Westkruiskade te Rotterdam uit een in de richting Delfshaven rijdenden tram wagen gestapt. De man is weifelend overgestoken en heeft daardoor een klap gekregen van een uit tegenovergestelden richting ko mende motorwagen. De man werd tegen den trottoirband geslingerd, waardoor hij een schedelbasasfractuur opliep. In het ziekenhuis aan den Coolsingel is hij over leden. Halsteren: 1 doode. Gisteravond reed op den rijksweg Hal- steren-Bergen op Zoom de 64-jarige fa brieksarbeider M. Stoffels op zijn fiets in de richting Halsteren. Achter hem kwam een auto, welke hij liet passeeren. Onmiddellijk achter den gepasseerden auto stak S. over naar de linkerzijde van den weg om zich naar zijn woning, welke 25 meter verder lag, te begeven. Op hetzelfde oogenblik kwam uit de richting Halsteren een bestel auto. Een aanrijding was niet te vermijden. S. werd tegen den weg geslingerd en bleef ernstig gewond liggen. Kort na aankomst in het ziekenhuis te Bergen op Zoom is de man aan zijn verwondingen is bezweken. begrooting VAN economische zaken. De heer De Geer keert zich fel tegen den heer Rost van Tonnin- gen. Gistermiddag is in de Tweede Kamer het debat over de begrooting van econo mische zaken voortgezet. Daarbij heeft de heer Kersten (staatk. ger.) vooral ge pleit voor de afschaffing van de landbouw crisismaatregelen. De heer Van Gelderen (s d.) besteedde vooral zijn aandacht aan de monetaire politiek. Sinds 28 September is de gulden, zoo zeide hij, blijkbaar den dollar gaan volgen in plaats van het pond. Dit zou voor de goederenbeweging ook van Indië naar Engeland, noodlottig zijn. De heer De Geer (chr. hist.) richtte zich tegen een opmerking, die de heer Rost van Tonningen (n.s.b.) gisteren tij dens zijn rede terloops gemaakt had. De nationaal-socialistische spreker heeft toen nl. gezegd dat men in deze tijden van de regeering bezorgdheid voor de Nederland- sche havens zou verwachten en stelde in tegenstelling daarmede het verbod door den burgemeester van Rotterdam van een voetbalwedstrijd NederlandDuitschland, naar aanleiding van welk verbod de Duit- sche bladen reeds tegenmaatregelen tegen de Rotterdamsche haven hebben ge vraagd. Naar aanleiding daarvan zeide de heer De Geer dat de voetbalwedstrijd al leen in het belang van de openbare orde was verboden, dat het ongeoorloofd was den Rotterdamschen magistraat andere beweegredenen in de schoenen te schui ven, dat het nog minder geoorloofd was daarbij te veronderstellen dat de maatre gel door derden zou zijn ingeblazen en dat het voor een Nederlandschen afge vaardigde een zeer onwaardige houding is tegenmaatregelen van Duitsche zijde als iets natuurlijks voor te stellen. Een vrijwel algemeen applaus volgde op deze woorden. De heer Rost van Tonningen, die protesteerde, werd overstemd door het geroep „schande, landverraad." Na de rede van minister Steenberghe antwoordde de heer Rost van Tonningen van meening te blijven dat er van Neder landsch standpunt geen aanleiding tot het verbieden van een wedstrijd was. De be schuldiging van landverraad wees hij met klem af. De heer De Geer heeft, zoolang hij lijdelijk toeziet dat in Oss kinderen worden onteerd, geen recht aanmerkin gen op anderen te maken. Minister Steenberghe, die de sprekers beantwoordde, ging dit incident stilzwij gend voorbij. De minister verklaarde zich bereid een commissie te benoemen ter be studeering van de reorganisatie van de Kamers van Koophandel. De monetaire politiek richt zich nog steeds op het be houden van evenwicht tusschen prijzen en kostenpeil. De gulden is een zelfstan dige valuta, die niet vast zit aan pond noch aan dollar. De minister acht het normaal en verheugend, dat de capriolen van het pond in de laatste maanden niet door den gulden zijn gevolgd. Van de de preciatie zeide de minister dat het uitge komen is, wat hij voorspeld had, namelijk dat de kosten van levensonderhoud niet meer dan 5 pet. zouden stijgen. Van den minister is geen stimuleering van verlaging van het levenspeil te ver wachten en evenmin een deflatiepolitiek. De minister bleef bij zijn weigering om maatregelen te beramen tegen de automa ten en tegen het cadeaustelsel. Voor den industrieelen middenstand zal dit jaar de credieten-kwestie in het bijzonder worden bekeken terwijl het departement van fi nanciën het geven van een liquiditeits-ga rantie bij de middenstandsbank voor den handeldrjjvenden middenstand bestudeert De markt- en straathandel zal op het de partement van economische zaken dit jaar eveneens bijzonder in de aandacht staan Van de handelspolitiek zei de minister dat men het automatisme der reacties van handelspolitieke maatregelen op het ge bied der in- en uitvoer niet te zwaar moet tillen. Men moet op dit gebied iets aandur ven. Met de clearingpositie moet men wei rekening houden maar niet zooveel dat men er een zeer goeden klant voor op offert. Bij de exportbevordering moet zoowel naar het Oosten als ten worden gezien. Met de spreuk „een volk dat leeft, bouw aan zijn toekomst" besloot de ministe: zijn betoog. De afdeeling landbouw De Kamer is daarna begonnen aan dc afdeeling landbouw, waarmee zij voorloo pig nog niet ten einde is. Tal van spre kers hebben zich hiervoor opgegeven. Gistermiddag zijn de heeren Ruyter (r k.), Van den Heuvel (a.r.), Van der Sluif (s.d.) en Van der Weijden (r.k.) aan de beurt geweest. Van hen kreeg de minister nog eens te hooren dat er een wanver houding bestaat tusschen de agrarische ioonen en de industrieele loonen. Onder de genoemden was de heer Van der Sluis de eenige die over het beleid van den mi nister in het algemeen ontevreden was. Dc andere drie waren in het algemeen wel tevreden, doch men zou zich vergissen indien men meende dat zij geen wenschen meer hadden. Het optreden tegen internationale con cerns is een van die wenschen. De Kamer gaat Dinsdag verder en zal dan twee weken lang haar vergaderingen reeds des morgens 11 uur aanvangen, om voor Kerstmis een schoone lei te krijgen. Een papierafvalcentrale te Maarn. Waardelooze millioenen (Van onzen a-r e d a c t e u r.) en dan gaan ze met een exhauster naar een ander vertrek, waar hetgeen de messen hebben overgelaten, als sneeuw naar bin nen stuift. Komt u maar eens kijken!" De heer Van der Wulp trekt een deur open, en reeds stuift als poedersneeuw het door de messen bewerkte papier ons tege moet. Daar is inderdaad geen letter meer van te onderscheiden, het heeft meer weg van sneeuw dan van papier. Maarhet is bruikbaarder dan sneeuw! Want straks worden groote vormen met deze „papier- stof" volgeschept, geperst onder een ge wicht van 1500 kg, en zoo krijgt men dan weer balen van 200 kg wit papier, dat voor den verkoop geschikt is. Over den omvang van het bedrijf en de hoeveelheid papier, die men per week gaat verwerken, kon de heer Van der Wulp zich nog niet uitlaten, "waar de centrale pas enkele dagen in bedrijf is gesteld. Maar het ligt in de bedoeling, wanneer alles vlot functionneert, per week ongeveer 15.000 kg papier te verwerken. Het stemt daarbij tot verheuging, dat een zoo nuttige instel ling als het Groene Kruis in Nederland hierdoor in zijn zegenrjjken arbeid krachtig wordt gesteund en gestimuleerd!! Wemeldinge. Van 18 December. Getrouwd: C. Lepoeter 29 j. jm. en P. M. Jobse 24 j. jd. (I.C.) Schoondijke. Over de maand November. Bevallen: S. J. de Hulster, geb. Dhont d.; B. S. Wieme, geb. Van den Broeck d. Overleden: S. M. Schram 45 j. wed. P. J. Ocké: H. M. Brakman 24 j. jm. (A.A.) MARKTBERICHTEN Goes, 9 Dec. Groenten. Andijvie 22,50, Breekpeen 1.50-2.50, Koolrapen 0.50, Sprui ten 6—15, Stoofsla 7, Uien 0.60—1, Roods kool 23, Groene Savoye kooi 3—5.50, Witte kool 1, Boerekool 4.50, Prei 25.50, Witlof 512, Drielingen 2, per 100 kg. Ram menas 1, Kroten 4, Selderij 1. 0—2, per 100 bos. Bloemkool 1.50—11, Andijvie fbreed- blad) 1.301.40, Knolselderij 12, per 100 Diversen: Tomaten 29.50, per 100 kg. Hazen 1.57—2.01, Patrijzen 0,26, Eenden 0.40 per stuk. Er staat, op het eindeloos wijde, maar helaas verlaten rangeeremplacement van het mooie Maarn, een klein, onopvallend gebouwtje; een gelijkvloersch gedeelte, veel ramen, rails, die zich tot binnen de muren voortzetten, en een paar stevige deuren. Niets verraadt, dat zich daarbinnen voor millioenen aan staatspapieren bevinden, en dat het er letterlijk wemelt van de geheime archieven, vertrouwelijke stukken, ambte lijke rapporten, die niet voor derden toe gankelijk zijn, en wat dies meer zij! In een klein vertrek staat een molen opgesteld, met een vervaarlijk ingewand, van liefst 96 roteerende messen, en het eenige voedsel, dat die molen op het oogenblik krijgt zjjn.... staatsobligaties en schuldbekentenissen van den Staat, groot honderd, vijfhonderd, dut zend en meer gulden!! Wat een verkwisting, zult u zeggen. Stelt u zich gerust, zuinige lezer: Die obligaties zijn uit de circulatie genomen en van een vernietigingsstempel voorzien, maar boven dien is er geen kans dat begeerige handen zich toch een stapeltje zouden toe-eigenen, of zich meester zouden maken van stuk ken, die niet voor de openbaarheid bestemd zijn. Want van vroeg tot laat staan twee ambtenaren van de Rekenkamer uit Den Haag als trouwe schildwachten naast den papiermolen en zien er nauwlettend op toe, dat geen onbevoegden hun slag kunnen slaan. Maarzoo zult u en terecht vra gen: wat doen nu waardelooze obligaties, geheime archieven en ambtenaren van de Rekenkamer in het rustige Maarn? Een logische vraag, maar het antwoord heeft men dezer dagen reeds in de kranten kun nen lezen, in den vorm van een klein be richtje, waarin gemeld stond, dat in Maarn officieel in gebruik was gesteld de papier afvalcentrale, tot bewerking van papier ten bate van het Groene Kruis in Nederland. Ten einde wat meer van deze zaak te weten te komen, zjjn wij dezer dagen zelf eens een kijkje gaan nemen in de centrale, die men, zooals wjj reeds schreven, vinden kan in een der loodsen op het spoorweg emplacement. Het was de heer A. J. van der Wulp, een van de vier vennooten van de centrale, die ons bereidwillig alle ge- wenschte inlichtingen verstrekte, en ons bo vendien het bedrijf van a tot z liet bezich tigen, de staatspapieren en geheime archie ven incluis, zij het op eenigen en zeer eer biedigen afstand. De papierafvalcentrale Maarn" zoo vertelt ons onze zegsman is gesticht door vier vennooten, te weten de heeren C. J. Veldhuysen, A. J. van der Wulp, A. S. van der Wulp en R. Vorstkamp, allen te Maars- bergen woonachtig. Zij hebben met het Groene Kruis een belangengemeenschap aangegaan, waardoor een bepaalde verdee ling van de netto-opbrengst tot stand is ge komen. Uit alle noorden des lands krijgt de centrale nu oud papier toegezonden. Wij hebben geregeld een reiziger in dienst, die inlichtingen verstrekt, van voorlichting dient, propaganda maakt, en het dient ge zegd, overal ondervinden wij reeds de grootst mogelijke medewerking. Wij kregen papier van gemeentebesturen, van scholen, van de departementen, kortom, uit alle hoe ken en gaten van ons land. In totaal zijn er 64 laadstations, vanwaar men ons het papier toezendt." „Krijgen de afzenders nog vergoeding voor hetgeen zij zenden?" „Neen, maar zij behoeven ook geen en kele uitgave te doen. Alle onkosten van verpakking, verzending enz., zijn voor onze rekening. En als men dat wenscht, sturen wij zelfs de zakken, waarin het papier ver pakt moet worden. Dat alles komt per Ato of met wagonladingen naar Maarn, en zoo als u ziet, rijden de wagens zóó ons maga zijn binnen!" Inderdaad staat in de loods een spoor wagen gerangeerd, die tot aan den nok gevuld is met zakken vol oud papier. „Wat gaat u nu met dat papier begin nen „Dat wordt gesorteerd in verschillende categorieën: eerste soort wit, tweede soort wit, geel, blauw, bont, karton en couranten papier. Van elke soort wordt een baal ge maakt, wegende ongeveer 200 kg, die wordt geperst onder een gewicht van circa 1500 kg. Deze balen worden weer aan derden verkocht." „Maar wat gebeurt er nu met de waar depapieren en de geheime stukken?" „Die worden op een zoodanige wijze be werkt, dat er vrijwel geen regel en geen letter meer van over blijft. Eerst gaan ze en natuurlijk onder voortdurend toe zicht van de twee ambtenaren uit Den Haag in de papiermachine, waar 96 mes sen er zonder ophouden doorheen snijden. VOETBAL. WEDSTRIJDPROGAMMA. De twee zwakke broeders in deze klasse, I Breda en Goes, zullen Zondag wel niet veel succes behalen. Immers, Breda ontvangt de leider R.B.C. op bezoek, terwijl Middelburg de gastheer der Goesenaren is. De Roosen- dalers en de groen witten zullen den vollen buit wel binnenhalen. Een voorspelling voor de plaatselijke ont-1 moeting Vlissingende Zeeuwen is altijd moeilijk te geven. De twee elftallen wegen I tegen elkaar op. Zeelandia gaat op bezoek bij de Baronie. De Zeelandianen spelen hun I uitwedstrijden tamelijk goed, wie weet of I hier niet een winstpuntje voor de groen zwarten inzit. R.C.S. en T.S.C. hebben rust. 3e klasse A. Terneuzen-Axel is hier de belangrijke ontmoeting. In Axel won Terneuzen met groote cijfers, doch dit was juist in een periode dat Axel een inzinking doormaakte. I We gelooven dat Axel nu wel beter tegen- stand zal geven Breskens zal wel met belang stelling dezen kamp volgen. Zelf heeft zij I het niet lastig tegen Hulst. Ook de overige thuisclubs hebben de beste kansen. IJzen- dijke toch kan van Hoofdplaat winnen, Oostburg zal wel geen moeite hebben met Corn. Boys, terwijl ook Biervliet in staat moet zijn van Tern. Boys te winnen. 3e klasse B. I De Goesche derde klassers hebben zware wedstrijden voor den boeg. Goes II zal de punten wel aan Middelburg II moeten laten en ook Goesche Boys zal waarschijnlijk geen puntenwinst tegen Burgh boeken. Vlissingen II is zeker sterker te achten dan De Zeeu wen II, terwijl Zeelandia II niet veel kans heeft tegen de Terneuzen-reserves. Het programma luidt: 2e klasse A. De BaronieZeelandia, Bre- j daRBC, VlissingenDe Zeeuwen, Middel burgGoes (A. J. Nieuwlaat). 3e klasse A. IJzendijkeHoofdplaat, BreskensHulst, TerneuzenAxel, Bier- vlietTern. Boys, OostburgCorn. Boys. 3e klasse B. Zeelandia 2Terneuzen 2, De I Zeeuwen 2Vlissingen 2, Goes 2Middel- burg 2, Goessche BoysBurgh. DAMMEN.) Goes IIerseke I 137. De uitslag van den wedstrijd voor 1ste kl. I Afd. B van den Z.D.B. tusschen Goes I en Ierseke I luidt: M. Jerrimiasse-J. de Putter 1-1, M. de Jonge-P. v.d. Vrede 1-1, F. den HertogA. v. Sparrentak 11, G. Hooge- stegerA. Goeman 20, K. KramerJ. J. Kole 20, J. v. CalmthoutA. Oom 11, J. CrucqP. v. Vanrooy 20, J. Sinke-C. v. d. Endt 2—0, L. Dekker—A. Mol 0—2, A. EversdijkC. de Rooij 11. Totaal: Goes I 13 p. en Ierseke I 7 p. BURGERLIJKE STAND. Soeburg. Van 30 Nov.6 December. Bevallen: M. de Rijcke, geb. Schipper z. I Ondertrouwd: E. J. P. Lauer 26 j. jm. en T. P. de Smit 24 j. jd. (Nbld.) Vrouwenpolder. Van 4-10 December. Ondertrouwd: Jac. Suurmond jm. 27 j. en J. Chazot jd. 20 j. Overleden: F. Sturm man van F. Aar- noutse 70 j. 's-Heer-Arendskerke. Bevallen: M. de Kok, geb. Kloosterman d.; J. Traas, geb. Boudens z.; M. Heijnsdijk, geb. Van Boven d.; P. V. Garsel, geb. Grim| z.; E. Moerdijk, geb. Murre d.; J. Minder- houd, geb. Van den Berge z.; Ch. Wiskerke, geb. Slabbekoorn d.; P. Harthoorn, geb. Westdorp z. Getrouwd: J. v. d. Maale 26 j. jm. en J. C. Nijsse 27 j. jd.; J. J. den Boer 30 j. jm. te Zonnemere en A. Blok 27 j. jd.; G. J. Modderkreeke 41 j. jm. en N. v. Boven 23 j. jd. Overleden: I. Karelse 90 j. jm.; J. Dom-I misse 88 j. wedn. J. v. Dalen. (D.Z.) Ierseke. Van 310 December. Ondertrouwd: W. Reyngoordt 25 j. jm. en J. V. Velzen 25 j. jd. GetrouwdA. Boone 28 j. jm. en C. J. v. Os 29 j. jd.; L. v. d. Hart 27 j. jm. te Krui- ningen en D. L. Polderman 26 j.. jd. Bevallen: C. Zoeteweij, geb. Van den Boomgaard d.J. van Heerewaarden geb. Wisse z.; S. A. van Es, geb. Van Stee d. (I.C.) Kruiningen. Van 18 December. Bevallen: C. A. Stevense, geb. Philipse z.; T. de Witte, geb. Sonke d.; C. Harthoorn geb. Van de Plasse z. Ondertrouwd: C. Waverijn 24 j. jm. te Kerkrade en E. P. Poleij 23 j. jd.; F. de Bock 25 j. jm. te Woensdrecht en A. W. steutel 21 j. jd. (I.C.) Rilland. Over de maand November. Bevallen: M. C. In de Weijr geb. Sinke d. Overleden: A. v. Boven 66 j. echtgen. J. Bouwens; S. de Koning 60 j. echtgen. F. Krijger. Getrouwd: P. F. van de Griek 27 j. jm. en I J. C. Eversdijk 22 j. jd. (I.C.) Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een lang durig smartelijk doch gedul dig gedragen lijden, onze lie ve en zorgzame Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer BARTHOLOMEUS LOUWERSE, Weduwnaar van Neeltje Gabriëlse, in den ouderdom van ruim 61 jaar. Westkapelle: K J. MÏNDERHOUD— LOUWERSE. L. MÏNDERHOUD en Kind. Eindhoven: J. LOUWERSE. H. LOUWERSE— ROZEMA. Westkapelle: A. LOUWERSE. Westkapelle, 10 Dec. 1938. Heden overleed na lang durig smartelijk lijden, onze innig geliefde Zoon, Broeder, Zwager en Oom, BARTHOLOMEUS LOUWERSE, in den ouderdom van 61 jaar. Uit aller naam, Wed. K. LOUWERSE— TIMP. Westkapelle, 10 Dec. 1938, Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig smar telijk doch geduldig gedragen lijden, onze beste Zwager en Oom, BARTHOLOMEUS LOUWERSE, Weduwnaar van Neeltje Gabriëlse, in den ouderdom van ruim 61 jaren. Westkapelle: Wed. A. ROELSE— GABRIëLSE. Baarn: Wed. W. GABRIëLSE— TELLIER. Westkapelle: W. J. MÏNDERHOUD— GABRIëLSE. L. MÏNDERHOUD. En Kinderen. Westkapelle, 10 Dec. 1938. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen die den dag van onze 40-jarige Echtver- eeniging tot een onvergetelijke hebben gemaakt. A. LABRUJèRE. M. LABRUJèRE—VINKE. Middelburg, 10 December 1938. Rozenstraat 2. Koninklijke Zangvereeniging Middelburg. Maandag 12 December REPETITIE 7.45 UUR MET ORKEST, Trouwe opkomst zeer gewenscht. Lange Burg M'burg

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 3