Hf frwltïdale HP MIDDELBURGSCHE COURANT GOESCHE COURANT) mum, ZOETE MOST KmI Smachtend 1ISEI». MIDDELBURG. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. WEERBERICHT. en geneeskrachtig door de ^ooï Vicks VapoRub ingrediënten IEEUWSCH-VLAAHDEREN O.D. HANDEL EN NIJVERHEID. LEGER EN VLOOT. NUMMER 288. TWEE BLADEN. WOENSDAG Dagblad. Uitg.N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux-, te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. 7 DEC. 1988. EERSTE BLAD. 181e JAAKG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. ..Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct, tTT" i de opbrengst van de collecte voor de vluchtelingen in den haag. Boven de 50.000. De opbrengst van de op 3 December te Den Haag gehouden geldinzameling ten be hoeve van de uitgewekenen om geloof en ras zal naar nader is gebleken zich vermoedelijk iets boven de 50.000 gulden verheffen. Den Haag heeft zich door dit bedrag met Amsterdam aan de spits gesteld van alle gemeenten waar zulk een inzameling is gehouden. De vlucht van „de Reiger". Het K.L.M.-vliegtuig „de Reiger" dat gisterochtend van Schiphol voor een spe ciale vlucht naar Zuid-Afrika is vertrokken in verband met de honderdste herdenking van den Dirtgaansdag, landde om 11.42 uur Nederlandschen tijd) te Marseille. Om 13.05 uur werd de vlucht voortgezet. De Reiger kwam om 16 uur (Nederland schen tijd) te Napels aan. Heden wordt de reis naar Cairo voortgezet. parlementair spel. De heer Van Vessem wederom contra den voorzitter der Eerste Kamer. In de vergadering der Eerste Kamer heeft gisteravond evenals de vorige maal wederom een duel op het woord tusschen den voorzitter, baron De Vos van Steenwijk en de N.S.B.-afgevaardigde mr. Van Vessem plaats gehad. Deze bei de heeren kunnen elkaar niet al te best meer verdragen en vinden daarom van alles uit, om elkaar te plagen. Het begon al direct bij de notulen. Mr. Van Vessem vond deze niet geheel in or de, waarop de voorzitter snauwde: „Een aanmerking op de leiding laat ik niet toeV Het resultaat dezer eerste scher mutseling was, dat voor het eerst sinds wie weet hoeveel jaren over de notu len gestemd moest worden. Ze werden aangenomen met de 4 stemmen der nazi' tegen. Den geheelen avond is het verder op deze wijs doorgegaan. Allerlei kleine on benullige ontwerpjes waren aan de orde Voorstellen, die in normale omstandighe den afgehamerd worden. De heer Van Vessem probeerde echter telkens stemming te vragen, terwijl de voorzitter er voort durend op uit was, om den N.S.B.-er te vlug af te zijn en af te hameren, voor stemming gevraagd kon worden. Nadat dit een poosje had geduurd vond de heer Van Vessem wat nieuws uit. Hij verzocht telkens den geluidsversterker aan te zetten, hetgeen de voorzitter al hame rend voorwendde niet te hooren, waarop de N.S.B.-er dan stereotiep „belachelijk" riep. Den geheelen avond heeft de Kamer haar hart aan dit rare spelletje kunnen ophalen. Nu eens won de. voorzitter het, dan de heer Van Vessem. Over allerhande onbenulligheden moest hoofdelijke stem ming plaats vinden. verhooging begrooting voor economische zaken. O.a. in verband met de bestrij ding van den coloradokever en het mond- en klauwzeer. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp, houdende wijziging en ver hooging van het tiende hoofdstuk der rijks- begrooting voor het dienstjaar 1937. De uitgaven, voortvloeiende uit de veel omvattende bemoeiingen van het departe ment van den minister op economisch ge bied, zijn ook voor het jaar 1937 weder zoo hoog geweest, dat verhooging van het ar tikel met 75.000 onvermijdelijk is geble ken. Verhooging van het artikel betreffende kosten, voortvloeiende uit de uitvoering van de crisisinvoer- en uitvoer-wetten met 30.000 (van welk artikel de uitgaven niet met eenige zekerheid zijn te ramen) is we derom noodig gebleken. Op de begrooting voor 1937 werd een memorie-post gebracht voor de bestrijding van den coloradokever in verband met de omstandigheid, dat dit insect in 1936 in Bel gië op zeer korten afstand van onze zui delijke landsgrens werd waargenomen en het derhalve noodzakelijk werd geacht de noodige voorbereidingsmaatregelen te tref fen om bij eventueele verschijning op Ne- derlandsch gebied tot onmiddellijke bestrjj- io^7 te kunnen overgaan. In den loop van 1937 werd de kever voor het eerst op en kele plaatsen in het Zuiden van ons land aangetroffen. Waar de bestrijding van den kever zoo wel voor onze cultuur als voor onzen han del van het hoogste belang moet worden geacht, werd deze krachtig ter hand geno men Ten behoeve van de voorbereidings- en bestrijdingsmaatregelen, welke resD hebben bestaan in het verspreiden van af beeldingen van modellen van den kever en het verstrekken van de noodige voorlichting bij het onderwijs, het afzoeken van de ter reinen, het bespuiten van het aardappelge was met loodarsenaat en het ontsmetten van den bodem in de omgeving van de plaatsen waar de kever zich heeft vertoond is ongeveer 2600 noodig geweest. De kosten ter bestrijding van de besmet telijke veeziekten zijn in 1937 ver boven de begrooting uitgegaan doordat in dat jaar het mond- en klauwzeer in zeer hevige mate en op buitengewoon uitgebreide schaal heeft gewoed. Het betreffende begrootings- artikel wordt met 155.000 verhoogd. Door electrischen stroom getroffen en omgekomen. De machinist D. Bijl van de electrische centrale te Den Burg (Texel) kwam van ochtend met den electrischen stroom in aanraking. Hij was op slag dood. De onge lukkige laat een vrouw en zes jeugdige kin deren achter. AANVARING BIJ DEN NOORD-HINDER. Twee gewonden. Gisterenavond te 7 uur heeft nabij het lichtschip „Noord-Hinder" een aanvaring plaats gehad tusschen het 207 ton grootte Engelsche stoomschip „Prowess" en een on bekend, vermoedelijk Duitsch, ^stoomschip. Het Engelsche schip werd midscheeps, doch boven de waterlijn getroffen. Het kon naar Vlissingen opstoomen, waar het hedennacht op de haven kwam. Het onbekende schip is door gevaren. Van de oorzaak der aanva ring is niets bekend. De kapitein van de „Prowess", de heer B. Seaman uit Londen, was met zijn voet tusschen de deur van de stuurhut bekneld geraakt en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. De dekknecht H. Pattinson werd over het dek geslingerd en brak eenige ribben. Hij is in „Bethesda" opgenomen. Duitsch vrachtschip aangevaren. Vanochtend is nabij Bath een Duitsch vrachtschip van ongeveer tweeduizend ton aan den grond geloopen. Sleepbooten zyn direct uitgevaren. Men verwachtte echter, dat het schip bij hoog water vlot zou ko men. De politie maakte proces-verbaal op tegen een winkelier, die een winkeljuffrouw werk liet verrichten op een middag, dat zij vrij moest zijn. Step met twee meisjes onder een auto. Gisterenmiddag reden twee meisjes van 7 en 8 jaar op autosteps op den Dam. Door dat de kinderen door jongens geduwd wer den, kwamen zij in aanraking met een be stelwagen van Van Gend en Loos. Deze reed een der steps stuk, en de beide meisjes kwamen onder den wagen terecht, doch be kwamen geen letsel. Voor de Joodsche vluchtelingen. Bij den penningmeester van het plaatse lijk comité voor de vervolgden wegens ge loof of ras, is nog een gift van 10 ont vangen. Aanrijding. Gisterenmiddag heeft op den hoek van de Clacisstraat en de Aagjedekenstraat een aanrijding plaats gehad tusschen twee auto's, die achter elkaar reden en waarvan de eerste de Clacisstraat in moest. De be stuurder gaf dit door zijn richtingsaanwijzer aan, doch d't heeft de andere bestuurder, wonende te Middelburg, die toegaf te heb ben zitten suffen, niet bemerkt en de beide wagens reden tegen elkaar aan en werden deerlijk gehavend. Tegen den Middelburg- schen bestuurder, die evenals de voorrijder ongedeerd bleef, is proces-verbaal opge maakt. Een onaangename vergissing. Door een tikfout in de ons gisteren toege zonden opgaaf van de voor den politierech ter behandelde zaken, werd gemeld, dat o.a. voorkwam J. J. 52 jaar, bode te Westka- pelle, dit moest echter zijn J. J. 52 jaar, bo de te Vronwepolder. Waar nu juist de bode Jansen van West- kapelle ook 52 jaar oud is, haasten wij ons deze vergissing te herstellen. KOUDEKERKE. Bij Kon. besluit van 30 Augustus j.l. werd aan den heer L. de Zeeuw, assistent-geoloog der Bataafsche Petroleum Maatschappij te Pladjoe (N.O.I.) vroeger te Koudekerk e, de bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbe toon en een loffelijk getuigschrift toege kend. Deze onderscheiding is den heer De Zeeuw op 30 November ten huize van den resident op plechtige wijze uitgereikt. Het betrof hier het aandeel, dat de heer De Zeeuw heeft gehad bij het onschadelijk maken van een amokmakenden Chinees op een naburige onderneming. Uitbreidingsplan van Koudekerke door Géd. Staten niet goedgekeurd. KOUDEKERKE. De Raad dezer gemeen te komt Maandagmiddag in openbare ver gadering bijeen. Op de agenda komt o.m voor een voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een geldleening van f 13000 ten behoeve van den vernieuwden Koudekerke- Vlissingschen straatweg. Het aandeel der gemeente in de kosten van de vernieuwing van het laatste gedeelte van eenoemden weg over 1937 is bepaald op 13.166. De ver rekening van den laatsten termijn zal in 1938 haar beslag krijgen. Naar schatting zal daarbij alsnog een bedrag van ongeveer 5000 moeten worden gestbrt. Naar aanleiding van een adres van den heer K. Boot te Middelburg met verzoek om uitbreiding te geven aan het aantal straatlantaarns staande aan den Ouden Vlissingschen weg, Stellen B. en W. voor een der bestaande avondstraatlantaarns te wijzigen in een nachtbrander en een nieuw te plaatsen lantaarn in te richten als nacht brander. De N.V. Stoomtram Walcheren heeft op haar terrein een kolenloods te koop staan voor 300. Deze loods, groot 15 m bij 4 m, achten B. en W. zeer geschikt voor het in richten van een brandweerkazerne op het Zand. Aangenomen, dat met de verplaat sing en eenige herstellingen f 150 gemoeid zal zijn, dan is men voor 450 klaar. De benoodigde klinkersteen voor het léggen van een vloer ontvangt men er gratis "bij. De heer J. Verhage in den Breeweg, bij wien het brandweermateriaal thans gebor gen is ift de schuur, is bereid een gedeelte van de achter zijn erf gelegen weide te ver pachten voor de plaatsing van de loods, vcor een bedrag van 25 per jaar. B. en W. stellen voor tot aankoop en plaatsing der loods over te gaan. Ontelbare zegeningen omringen ons, ze groeien in onze nabijheid, zoo tal rijk als de bladeren van een woud, als wij slechts willen zien. Voorts stellen B. en W. voor, daar de wa tervoorziening bij brand in den Lageweg onvoldoende is, aldaar een waterkraan aan te brengen. De kosten van plaatsing bedra gen 70 en de jaarlijksche vergoeding 5. B. en W. stellen ook voor ten behoeve der steuntrekkenden wederom een kerst- gave beschikbaar te stellen. In de vorige vergadering is besloten in de verordening op de heffing van schoolgeld voor het gewoon 1. o. een bepaling op te ne men, waardoor de mogelijkheid geopend zou worden, die ouders voor schoolgaande kinderen aan te slaan, die noch voor een aanslag in de inkomsten en/of vermogens belasting, noch in de pers. belasting in aan merking komen, maar van wie mag worden aangenomen, dat zij voldoende financieel in staat geacht mogen worden een billijk schoolgeldbedrag te. betalen. Ged. Staten en de minister achten deze bepaling in strijd met art. 63 der 1. o. wet 1920. B. en W. stellen nu voor de betreffende bepaling in te trekken. Ged. Staten hebben hun goedkeuring ont houden aan het uitbreidingsplan met daar bij behoorende .bebouwingsvoorschriften. B. en W. zeggen nu, dat de Raad zich dient te beraden welke houding tegenover het be sluit van niet-goedkeuring moet worden aangenomen. Twee wégen staan open: een beroep bij de Kroon of berusten in de be slissingen en B. en W. opdracht geven met bekwamen spoed een nieuw uitbreidings plan ter vaststelling aan te bieden met in achtneming van de gemaakte bedenkingen. B. en W. stellen voor tot het laatste te besluiten, aangezien van de lange weg van hooger beroep geen succes verwacht kan worden. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND. De col lecte voor de Joodsche vluchtelingen heeft alhier 155 opgebracht. raad van oostkapelle. OOSTKAPELLE. Dinsdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burge meester K. Fabius. De heeren H. J. van Adrichem Boogaert, H. Brand en H. Zwe mer waren afwezig. Ingekomen was o.a. een request van de drie samenwerkende Landbouwarbeiders bonden, inhoudende een verzoek a Om degenen die niet uit de werklooskas kunnen trekken, omdat zij uitgetrokken zijn, of niet voldoende dagen in het vrije be drijf gewerkt hebben, te werk te stellen in de werkverschaffing. Hieraan wordt reeds voldaan. b Om aan de kastrekkers een brandstof- fentoeslag te geven. Hieraan wordt ook vol daan. c. Om aan diegenen, die uit de werkloo zenkas trekken een zoodanigen toeslag te geven, dat zij gelijk staan met diegenen die in werkverschaffing werken. B. en W. konden geen termen vinden, om aan dit laatste verzoek te voldoen, omdat men dan aan degenen die niet in de werk verschaffing werken, doch alleen maar uit de werklooskas trekken, ook een dergelij ken toeslag zou moeten worden gegeven. B. en W. stelden dan ook voor om afwij zend te beschikken, aldus besloten. De v o o r z. deelde mede, dat nu al van Ged. Staten de goedkeuring is ontvangen van de gemeentebegrooting 1939 en van den Vleeschkeuringsdienst 1939. De v o o r z. deelde mede dat indertijd door mr. Van Deinse een bezwaarschrift was ingediend tegen het uitbreidingsplan Dit bezwaarschrift was echter te laat, doch is nochtans door den Raad behandeld. Be sloten werd om vergunning te verleenen tot het bouwen van één woning op het be trokken perceel. Mr. Van Deinse heeft hier mede geen genoegen genomen, en wilde in beroep komen bij Ged. Staten. Door Ged Staten werd dit echter niet toegestaan om dat het bezwaarschrift te laat was inge diend. Mr. Van Deinse heeft toen verzocht in be roep te mogen gaan bij de Kroon, hetwelk is toegestaan, doch de Kroon heeft de be slissing van den Raad goedgekeurd, waar door de Raad tenslotte In het gelijk is ge steld. In een vorige vergadering werd medege deeld dat B. en W. met de houders der leeningen overleg zouden plegen om te ko men tot een lager rentetype. De v o o r z deelde mede dat verschillende van de be trokkenen hiermede niet accoord gingen Nu hadden B. en W. de bedoeling tot een rentetype van 3% te geraken. Aangezien dit niet door overleg tot stand kon komen stellen B. en W. voor om bij de firma Staal Co. te Den Haag een leening te sluiten groot 4575 tegen 3% met een looptijd van 18 jaar. De bedoeling is dan 'om de be staande leeningen af te lossen. De voor z i t t e r vond het jammer, dat nu ook de goedwillige hiervan de dupe worden. Besloten werd om bovenbedoelde leenin te sluiten. Verder deelde de v o o r z. mede dat het te betalen bedrag voor de brand kranen door het waterleidingsbedrijf van Domburg is verlaagd van 25 tot 5 per stuk. B. en W. stelden voor, omdat toch reeds een bedrag op de begrooting is ge plaatst, voor hetzelfde bedrag nog 20 brand- kranen te plaatsen om zooveel mogelijk met het slangenmateriaal een eventueelen brand te kunnen bestrijden. Dit te meer omdat er zoo weinig blusch water te vinden is. Mede door den lagen stand in den dorpsvijver en den brandput Besloten werd hiertoe over te gaan onder voorwaarde dat de prijs niet verhoogd Wordt. Aan het einde der vergadering feliciteer de wethouder Maljaars namens den Raad den voorzitter met de geboorte van zijn zoon. De burgemeester zeide hartelijk dank voor alle blijken van belangstelling hierbij ondervonden. DRIEWEGEN. De alhier gehouden col lecte voor de Joodsche vluchtelingen bracht 76.— op. RAAD VAN IERSEKE. IERSEKE. De Raad vergaderde Dinsdag avond voltallig onder voorzitterschap van burgemeester Gunning. Medegedeeld werd o.m. dat èn de mi nister èn het polderbestuur goedgekeurd hebben, dat op den dijk nabij de haven de betonmuur verplaatst wordt. Ged. Staten hebben evenwel hun goedkeuring onthou den. Dus zal de hinderlijke toestand op den Havendijk, waar de oesters op de auto naar het station worden geladen, nog voortdu ren. Deze verandering is nu reeds jaren in studie, tot heden zonder resultaat. Wie daar tetr plaatse den toestand heeft bekeken, zal zeker moeten toestemmen dat verandering broodnoodig is. Als een auto oesters staat te laden is het geheele verkeer gestremd, daar de dijk zoo smal is, dat passeeren niet mogelijk is. Van den minister van sociale zaken was bericht ontvangen, dat het uurloon in de werkverschaffing niet verhoogd kan wor den, daar in 't vrije bedrijf niet meer ver diend kan worden en de arbeiders in uur loon voor het platteland 12,24 per week meermalen niet kunnen verdienen. Ver schillende raadsleden meenden, dat Ierseke met de schippers, schippersknechts en mo tordrijvers toch zeker wel hooger geklassi- ficeerd mag worden. Dat zijn menschen die in het vrije bedrijf toch zeker 14 tot 16 gul den verdienden. Worden ze nu in de werk verschaffing te werk gesteld, in een hun vreemd bedrijf, dan komen ze menigmaal niet hooger dan 8 tot 9 gulden weekloon Zou het niet mogelijk zijn, aldus de V o o r z, dat werkeloozen die een hun vreemden ar beid moeten verrichten, een trainingstoe slag ontvangen tijdens de eerste weken? De heer K o o m a n zeide, dat het een feit is dat we nu eenmaal de arbeiders in een te lage loonklasse hebben geplaatst, en dit is de groote fout geweest, waar spreker nadrukkelijk tegen heeft gewaarschuwd. De opcenten gemeentefonds belasting 1939-1940 zullen 75 bedragen. De zwarte lijst een onderdeel der po litieverordening, waarbij personen die zich aan drankmisbruik te buiten gaan worden geplaatst werd aangevuld met dien ver stande, dat voortaan niet alleen de her'oer gier maar ook de persoon die op die lijst staat, heide proces-verbaal krijgen. De V o o r z. merkte op dat ook de burgemees ters van aangrenzende gemeenten die per sonen in hun gemeenten op de zwarte lijst hebben gesteld, een medewerking die te waardeeyen is. Den gemeentebode zal, van 1939 af, een jaarlijksche kleedingtoelage van 60 wor den gegeven. De plaatselijke deurwaarder die tot he den de aanmaangelden ontving zal voort aan een jaarlijksch salaris a 75 daarvoor ontvangen. De begrooting 1938 werd gewijzigd, o.a zal in de burgemeesterskamer centrale ver warming worden aangelegd, dit zal onge veer 200 kosten. Tot heden was die ka mer niet warm te krijgen, nu zal dit hope lijk veranderen. Aan de Kaaistraat zijn verschillende strooken grond aangekocht voor straatver breeding. Een enkele bewoner wil nog niet vrijwillig afstaan, de raadsleden drongen aan op sneller afwikkeling dezer zaak. B en W. stelden voor eenig geduld te oefenen, Tot bestuursleden van het Burgerl. Arm bestuur werden herkozen de heeren J. Pad mos en C. Hirdes. De aftredende leden der gascommissie Cornelisse, Daane en De Jager, werden eveneens herkozen. De heer Cornelisse klaagde over het eenrichtingsverkeer in de Kaaistraat. Daar mag wel een betere regeling worden ge troffen. De heer Daane zag gaarne den toestand in de Emmastraat nu eens gron dig verbeterd, daar wordt nu welhaast 20 jaar over geklaagd. De heer Hirdes wilde eenige rioolputten aanleggen in de Noord- zandstraat, een bij bakker Klaassen en een bij Jac. Meijaard. De bewoners hebben daar veel last van straatwater. KAPELLE. De collecte van vervolgden om het geloof bracht alhier 246 op. OUDELANDE. Dinsdagavond vergaderde het „Groene Kruis" onder voorzitterschap van den heer C. Douw. De begrooting 1939 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op een bedrag van 633 met een post van onvoorzien groot 59. Het aftredend lid C. Meijaard werd her kozen, en in de plaats van P. v. Schaik, die wegens hoogen leeftijd zich niet meer her kiesbaar stelde, werd gekozen L. G. Joosse De voorz. bracht woorden van hulde en dank aan den heer P. van Schaik vooral hetgeen hij in het belang van het Groene Kruis heeft gedaan. Na eenige bespreking werd met alge meene stemmen besloten om de statuten te wijzigen en daarop de Koninklijke goed keuring aan te vragen. SCHORE. De collecte alhier gehouden ten bate van de Joodsche vluchtelingen bracht 51 op. RETRANCHEMENT. Het Sint Nicolaas feest is alhier luisterrijk gevierd. Maandag kwam Sint Nicolaas aan uit de richting Kadzand. Op de grens werd de heilige bis schop verwelkomd door den voorzitter van het Sint Nicolaas-comité den heer J. van zuiver onverhit vruchtensap. (Ingez, Med.) Verwachting tot morgenavond, DE BILT: Half tot zwaar bewolkt of be trokken, geen neerslag van beteekenis, ma tige, tijdelijk krachtige Z. tot O. wind. Kou der. UKKEL: Matige tot vrij sterke wind uit Z.W. richtingen, bewolkte tot betrokken hemel, vermoedelijk regen na middernacht, matige temperatuur. Do. 8 Dec. Zon op: 7 h 57; onder: 15 h 46. Licht op: 16 h 16. Maan op: 17 h 22; onder: 8 h 37. L.K.: 14 December. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: December. Hoogwater. Laagwater. Woensdag 7 0.40 12.58 7.05 19.30 Donderdag 8 1.21 13.44 7.57 20.13 Vrijdag 9 2.05 14.27 8.43 20.59 Westkapelle ia 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: December. Hoogwater. Laagwater. Woensdag 7 2.36 14.54 8.08 20.30 Donderdag 8 3.22 15.42 8.56 21.14 Vrijdag 9 S 4.08 16.27 9.39 22.00 (Ing. Med.) Houte, terwijl het muziekgezelschap eenige toepasselijke liedjes speelde. Daarna begaf de Sint met gevolg zich on der gejuich naar de o. 1. school waar een prettige stemming heerschte. Allerlei ver rassingen vielen de kinderen, die den Sint toezongen, ten deel. Nadat dit feestje eeni ge uren had geduurd, vertrok de Sint met knecht om per paard de tocht naar de wijk Ter Hofstede voort te zetten. Het muziek gezelschap onder leiding van E. v. d. Bus- sche ging den stoet voor af. Veel volk was er op de been. SLUIS. De duiven-vereeniging „Tot Weerziens" heeft in 't clubgebouw van den heer H. BogaerdDe Paauw een tentoon stelling gehouden van duiven, toebehooren- de aan leden der club. Aantal ingezonden duiven 63 stuks. Als keurmeester trad op de heer José Debaene te Knokke. Uitslag: Oude doffers: 1. L. Dhondt; 2. F. Nieskens; 3. H. Bogaard; 4. J. Smooren burg; 5. Tz. Sanders; 6. E. Visser; 7. J. Maas en Zeer Eerv. Vermelding. 1-jarige doffers: 1 J. Smoorenburg; 2; Osc. de Meijer. Jonge doffers: 1 A. Debaets; 2. A. Bert Heille 3. P. de Smit; 4 Osc. de Meijer; 5. J. Maas; 6. A. van Hoorn, Retranchement; Zeer Eerv. Verm. P. de Smit. Oude duivinnen: 1. P. Maenhout; 2. E. Visser; 3. Iz. Sanders; Zeer Eerv. Verm. F. Nieskens. 1-jarige duivinnen: 1 J. Maas. Jonge duivinnen: 1 M. van de Bussche; 2. A. Debaets; 3 L. Dhondt; 4. A. van Hoorn; 5. P. de Smit. IJZENDIJKE. De opbrengst van de col lecte voor de Joodsche vluchtelingen be droeg 72. diefstallen met inbraak. De dader gepakt. Een te Stekene (B.) woonachtige fabri kant, die te Kapellebrug, gemeente St. Jan steen, zijn fabriek heeft staan, vermiste ge durende dit jaar, diverse geldsbedragen van zijn kantoor. Telkens bleek te zijn ingebro ken, doch men kon den dader niet vinden. Diverse menschen werden ondervraagd, doch allen ontkenden iets met de diefstal len te hebben uit te staan. Als regel wer den de diefstallen gepleegd tusschen het tijdstip van Zaterdagavond tot Maandag morgen. Het is de politie thans mogen gelukken den dader, zekeren C. L. v. D., arbeider te Hulst, op te sporen, en aan te houden. Naar we vernemen heeft v. D. bekend alle inbraken te hebben gepleegd. De- man zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. IERSEKE. Oesterverzending over Nov. 1938: Nederland 235.925 België 911.807 Duitschland 166.458 Engeland 373.450 Andere landen 82.150 Totaal 1.769.790 Vorig jaar Nov1.767.191 De kapitein van de militaire-admini- stratie B. J. Jonker van het 4e Regiment Infanterie te Leiden is bij beschikking van den inspecteur der militaire-administratie met ingang van 23 Januari 1939 overge plaatst bij de school voor opleiding tot dienstplichtig onderofficier der administra tie te Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1