Voedt Uw' huid 's nachts met Purol BUITENLAND. ZEEUWSCN-VLAAHDEREI O.D. leger en vloot. De wrijving tusschen Frankrijk en Italië. chamberlain ii januari naar rome. bombardementen door de rechtsche luchtmacht. duizenden slachtoffers bij luchtaanval op kweilin. de kabinetscrisis opgelost. zeventien opvarendeï^van^ grieksch schip vermist duitschland. Ds. Niemöller zou binnenkor in vrijheid worden gesteld. bepaalde wijken van berlijn afgesloten voor joden. beurs van amsterdam. beursthermometer maandag. want zij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit 1 of 2 x per week. Ook vetwormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag verdwijnen er door Tube 45, Doos 60-30 ct. (Ingec. Mod.) engeland balkan. italië. sel 1 eerste, een derde; A. Meeusen, Hoek een tweede; C. Nleuwenburg; Breskens 1 eerste; F. Dlerikx, Oostburg 1 eerste, I. Bouwens, NIeuwvliet 1 eerste; A. Hofman, Uzendijke 4 eerste, 2 tweede; A. Krane, Zuidzande een eerste; A. Cornells, Breskens 1 eerste, 2 tweede; G. Joosse, Soeburg 2 eerste, 1 tweede, 1 derde; C. B. Danschut- ter, Aksel 3 eerste, 1 tweede; M. Bugze, Aksel 1 tweede; G. v. d. Giessen, Gorkum 2 tweede; J. van Lare, Schoondijke 2 eerste; J. de Voogd, Oostburg 1 tweede, 1 derde; J. J. van Eenennaam, Soeburg 2 tweede; A. Crucq, Soeburg 1 tweede; C. Verhulst, Oostburg 2 eerste; Iz. Verherbrugge, Oost burg 1 eerste; P. de Jonge, Hoek 1 eerste; J. Bos, Soeburg een eerste; A. Krane, Zuid- zande 1 eerste; J. Faas, Breskens 1 tweede; H. van Kerkhoven, Aardenburg 1 tweede, 1 derde; C. Hoogesteger, Soeburg 1 eerste; Jac. Rooze, Schoondijke 1 eerste; S. Jan sen, Aksel 3 eerste; M. de Putter, Terneu- zen 1 eerste; M. Dierings, Cadzand 1 eerste; F. de Kaijser, Hoek 2 eerste, 1 tweede; F. H. Schutjt, Soeburg 2 eerste, 1 tweede; S. Taillie, Groede 3 eerste; J. C. van Dronge- ïen, Aksel 1 eerste; J. Montfoort Soeburg 1 eerste, 1 tweede; Jac. de Jong, Spijk 2 eerste, 2 tweede; H. Moelaert, Schoondijke 1 eerste, J. de Graaf, Hoek, 1 eerste, J. Fran- Verstraeten, Aksel 1 derde; J. Frabake, ke, Soeburg 1 eerste, A. B. van Verre, Oost burg 1 eerste; P. de Hulster, Schoondijke 1 eerste; C. Verhulst, Oostburg 1 tweede; M. Hamers, Zuidzande 2 eerste, 1 tweede; I. Bouwens, Middelburg 1 tweede; A. J. Mas- seille, Schoondijke 2 eerste, 2 tweede; Jac. de Jonge, Breskens 2 eerste, 1 tweede; J. A. de Ruijscher, Vlissingen 1 tweede; H. Otter- loo, Hoek 1 derde; J. F. Berting, Vlissingen 1 eerste. Afdeeling Pluimvee: J. Montfoort, Soe burg 4 eerste, 3 tweede, 2 eere; P. J. Roth, Breskens 3 eerste, 2 tweede, 1 derde, 1 eere; m. C. van de Ende, Middelburg 1 eerste, 1 tweede, P. Snoep, Nieuwvliet, 3 eerste, een tweede, een eere; J. van Splunter, Soeburg 1 eerste, 2 tweede, P. de Vuilst, Groede 1 tweede, 1 derde; G. Joosse, Soeburg 2 eer ste; A. Cornells, Breskens 1 eerste; A. Bert, Aardenburg 1 tweede; J. A. de Ruijs- scher, Vlissingen 1 derde; Joh. Minder- koud, Soeburg 1 eerste, 2 tweede; J. Vos, Soeburg 1 eerste; G. van Kleef, Zwolle 3 derde. OOSTBURG. De vergadering van aan deelhouders der N.V. Veilingsonderneming i„Avicultura" alhier, besloot Vrijdag op voorstel van het bestuur, met eenparige stemmen tot liquidatie der N.V. over te gaan en het bestuur te machtigen daartoe de noodige stappen te doen. Het voornemen bestaat om tot openba ren verkoop der gebouwen en den inboedel over te gaan. AKSEL. Alhier is in gesloten bussen voor den nood der Duitsche Joden 251 gecol lecteerd. Hr. Ms. kruiser Sumatra, onder bevel van kapitein ter zee, L. F. Klaassen, heeft heden de thuisreis van Tanger naar Nieuwediep aanvaard. Hr. Ms. groep onderzeebooten, bestaan de uit de O. 12 en de O. 15, onder bevel van luit. ter zee le klasse G. B. M. van Erckel, is heden te Ponta Delgrada aangekomen. De reserve-sergeant H. F. Oosterholt, van het 16e regiment infanterie is met in gang van 1 Januari 1939 benoemd en aan gesteld tot vaandrig van de militaire ad ministratie bij het 14e regiment infanterie te Bergen op Zoom. De dienstplichtige soldaten A. Bal, H. Crommelin, L. Michels, J. Philips, D. Vos, A. Zabel, W. Lievaart, A. Bakker en M. A. Dokkum, van het 14e regiment infanterie, leerlingen van de school voor reserve-offi cier der infanterie, zijn met ingang van 3 December aangesteld tot dienstplichtig kor poraal. Het vertoog van Poncet bij Ciano. Uit diplomatieke kringen te Parijs wordt vernomen, dat de Fransche ambassadeur te Rome, Francois Poncet, in het onder houd, dat hij Vrijdagavond gehad heeft met minister Ciano, uiting heeft gegeven aan de verwondering van de Fransche regee ring over de betoogingen in de Italiaan- sche Kamer, waar, zooals gemeld, na de rede van den minister van buitenlandsche zaken, kreten als „Corsica en Tunis" ver nomen zijn. Poncet heeft te kennen gegeven, dat, aangezien deze betoogingen geen enkele reactie hebben teweeg gebracht bij de aan wezige leden det Italiaansche regeering, de Fransche regeering verplicht is zich af te vragen of de Italiaansche regeering deze betoogingen goedkeurt. Tevens heeft de ambassadeur Ciano herinnerd aan den op rechten wensch der Fransche regeering, in goede verstandhouding met Italië te le ven. Hierop heeft Ciano geantwoord, dat de Italiaansche regeering niet de verantwoor delijkheid voor deze betoogingen aanvaardt. Hij merkte op, dat de rede welke hij in de Kamer had uitgesproken niets bevatte,, waarover de Fransche regeering verstoord kon zijn. Tevens wees hij erop, dat in de zaken van buitenlandsche politiek, alleen de diplomatieke actie der Italiaansche re geering iets te beteekenen heeft. Ook de Engel sche ambassadeur heeft met Ciano gesproken. De Engelsche ambassadeur te Rome, lord Perth, heeft Zaterdagavond een on derhoud met den Itallaanschen minister van buitenlandsche zaken, Ciano, gehad. Volgens berichten uit Parijs zou lord Perth nadrukkelijk te kennen hebben gegeven, dat het onlangs bekrachtigde Engelsch Italiaansche accoord, o.m. verklaart, dat de bestaande toestand in en om de Middel- landsche Zee gehandhaafd zal worden. Pro-Fransche en anti-Italiaan- sche betooging in Tunis. Zondagochtend van tien tot twaalf uur hebben een paar duizend jongelui in de hoofdstraten van Tunis betoogd, meldt Ha- vas. Zij zongen de „Marseillaise" en riepen: Leve Frankrijk. Zij protesteerden tegen de betoogingen in de Italiaansche Kamer. De eerste volksverzamelingen ontstonden tegen tien uur op de Avenue Jules Ferry voor een Italiaanschen boekwinkel, waar van de étalage werd vernield. De betoogers begaven zich vervolgens naar het paleis van den resident. Toen zij werden tegengehouden door de politie wil den zij. zich naar het Italiaansche consulaat begeven. De meeste betoogers zijn daar niet in geslaagd, doch kleine groepjes hebben dit gebouw toch bereikt. Voor het Italiaan sche consulaat zongen zij de „Marseillaise" en riepen weer „Leve Frankrijk". De politie slaagde er ten slotte in de be toogers te verspreiden. Om kwart over twaalf was de orde her steld. Betoogingen op Corsica. Zondagochtend zijn ook in tal van plaat sen op Corsica betoogingen gehouden om te protesteeren tegen de in de Italiaansche Kamer ten aanzien van Corsica geuite kre ten. Overal werden moties aangenomen, waar in de banden tusschen Frankrijk en Corsi ca worden in het licht gesteld en waarin men deed uitkomen, dat er geen separatis tische beweging bestaat. Krachtig wordt geprotesteerd tegen iedere aanspraak van het buitenland op het eiland, dat Fransch gebied is. Italianen spreken hun afkeuring uit over het gebeurde in de Itali aansche Kamer. De Italiaansche volksunie, een belang rijke groep in de Italiaansche kolonie te Montaubaen en in de rest van 't departe ment Tarn et Garonne (Z.-Frankrijk) heeft een manifest gepubliceerd, waarin gepro testeerd wordt tegen de betooging in de ITALIë EN TUNIS. De kaart geeft weer hoe Tunis gelegen is ten opzichte van Italië en welke strate gische ligging dit land heeft aan de Noord kust van Afrika. Door het Britsch-Italiaansche accoord hetgeen nog maar pas in werking is getre den, verklaarde Italië onlangs dat het geen enkel verlangen had om den territorialen status quo in de Middellandsche zee te ver anderen. Hierop heeft Engeland het Ita liaansche Imperium erkend. Wat wil Italië nu, heeft het werkelijk aspiraties voor Tunis? Parijs en Londen zijn waakzaam, dat hun belangen in Afrika niet zullen geschaad worden. De Fransche en Britsche kolonies welke gelegen zijn om het Italiaansch bezit in overziet men op de Kaart. Italiaansche Kamer en gezegd wordt, dat tusschen Frankrijk en Italië geen territori ale problemen bestaan. Wellicht om een einde te maken aan de geruchten over een mogelijk uitstel van het bezoek der Britsche staatslieden aan Rome, als gevolg van de jongste an- ti-Fransche incidenten in de Italiaansche Kamer, wordt van officieele Britsche zijde medegedeeld, dat met de Italiaansche re geering is overeengekomen, dat Chamber lain en lord Halifax op 11 Januari a.s. te Rome zullen aankomen. Zij zullen tot den 14den in de Italiaansche hoofdstad blijven. (De Crt.) De SpMOsehe burgeroorlog. Zondagavond hebben 26 Savoia-vliegtui- gen der rechtsche luchtmacht 200 bommen uitgeworpen boven de haven van Valencia en de wijken Grao Nazaret en Pinedo. Ver scheidene huizen werden vernield Er zijn 17 personen gewond. Bi) aanvallen van de rechtsche lucht- macht op Barcelona en omgeving zijn op zijn minst 55 personen gedood en meer dan 100 gewond. Barcelona zelf is in drie da gen negen keer aangevallen, doch slechts een persoon werd gewond. Bij den luchtaanval op Cervera zijn 25 menschen om het leven gekomen en 58 gewond. Ook het kleine dorpje Camprodon brj de Fransche grens is onder vuur genomen. Hierbij zijn dertig menschen omgekomen en meer dan zestig gewond. Vrijwilligers verlaten het land. Gisteren zijn te Cerbere 442 strijders van de internationale brigade aangekomen: Hiervan waren 99 Franschen, 22 Finnen, 23 Belgen, 181 Zweden fen 117 Nederlan- r»e F. 9' zou<^en met den nachttrein naar Parijs vertrekken, vanwaar zij naar hun geboorteland zullen gaan. Gewonde Italianen te Napels aangekomen. Het stoomschip „Gradisca" is te Napels aangekomen, met aan boord 418 Italiaan- sche legionnairs, die in Spanje gewond zjjn. Verre Oosten. De Chineesehe ambassade te Londen deelt mede een telegram uit Tsjoengking te hebben ontvangen volgens hetwelk bij een Japanschen luchtaanval op Kweilin, in Noor delg k Kwangsi, 5.000 burgers zhn ge dood of gewond. De Japansche vliegtuigen hebben ruim driehonderd bommen laten neerkomen op Kweilin in twee luchtaanval- ten. Behalve de geraamde 5.000 slachtoffers zgn zeshonderd huizen verwoest en liggen de hoofdstraten der stad in puin De brandbommen hebben enorme bran den veroorzaakt. Schooljongen slaat zijn makker^n^de^ klas dood. Te Bergen ontstond in een school, twist tusschen twee jongens,'die aan het bord stonden te werken. Daarbij gaf de 13-ja- nge D. Yvon den li-jarigen A. Marceel een zwaren slag op het hoofd, waardoor deze viel en enkele minuten later overleed. De betrokken onderwijzer is aangehouden. Albert Janssen minister van financiën. Belga meldt uit Brussel: Albert Janssen heeft de portefeuille van fin ancien, welke hem door den heer Spaak was aangeboden, aanvaard ^DirSle„minister denkt er thans over rL t g der teSenwoordige regee ring te wyzigen. Er zullen drie nieuwe departementen in hnUnTf 71rden1ger°epenvoor landbouw handel en werkloosheids- bestrgding. Twee departementen die voor KSdSCh» handel werkloosheids- bestrydmg, zullen van tüdelljken aard zijn. °6,TUWe regeering zal bestaan uit vijf socialisten, vijf katholieken, drie liberalen en generaal Denis. "oeraien vn^h?er Van Acker, socialistisch afge vaardigde voor Brugge en rapporteur over het wetsontwerp in zake de verplichte werkloosheidsverzekering zal waarschiinliik werkloosheidsbestrijding. De reederij van het Duitsche s.s. „La Plata te Hamburg, heeft draadloos be richt ontvangen, dat zeventien opvarenden van net Grieksche s.s. „Akti", dat gisteren ter hoogte van Ouessant (Frankrijk) na een botsing met de „La Plata" is gezon ken, vermist worden. Havas meldt uit Berlijn: Ds. Martin Niemöller zou volgens uit de kringen van zjjn familie ontvangen inlichtinger binnenkort worden vrijgelaten uit het concentratiekamp Sachsenhausen. Men herinnert zich, aldus Havas, de stappen, welke te zijnen gunste werden gedaan door prof. Sauerbruch en maar schalk Von Mackensen. Vijftien predikanten der Beljjd'eniskerk bevinden zich nog in arrest, 19 ontvangen geen salaris, 38 mogen geen predikaties houden, 19 zijn uit hun parochies verban nen, terwijl 53 zijn uitgesloten van (de uitoefening van hun werkzaamheden. De politie-president van Berlijn heeft Za terdag een verordening uitgevaardigd, inza ke het instellen van „Jodenbandistricten" in de rijkshoofdstad, welke op 6 dezer van kracht wordt. Straten, pleinen, inrichtingen en gebou wen, waarover de „Jodenban" wordt afge kondigd, mogen krachtens deze verordening door Joden van Duitsche nationaliteit en staatlooze Joden niet wo:den betreden Amsterdam 1936-3% 101% - Zeeuws. Hyp. B-3% 100%100% Cities Service Cy. P. 1958 5 51 A Amsterd. Bank 141%—140% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 515515 A De Schelde N.B. 46%—46% C A. Smelt Ref. 38%—38% A Borm. Sum. H.M. 177—176% Houth. Alberts 95%95% Union Pac. Rr. 68%—68% C Int. Nickel Cy. 39%—39% Ned. 38 1000-3 101%—101% O. Indie 37 1000-3 99%—99% Engeland 1960-90 4 77%77% Koloniale Bnrr. lf-4%- 154% A N.I. Hbk. 600 131%—131% C Ned. H. M. 1000 147%—146% A v. Berkels Pat. 5248%-ex. dlv. C Calvé-Delft 90%—90% A Philips Gem. B. afg. 222%—215-18 Unilever 143%—143%-% C Am. Car Foundry 21%21-20% C Anaconda Cop. 25%24% Bethlehem St. 52-51-% C Kennec Copper 32%-% C Rep. Steel 16%—16%-16 C U. States St. C. 46% ^46-% C North Am. Cy. 16%—16% A Kon. Petr. Mpij 319-315-17 C Contin. OU Cy. 20%—20%-% C PhiUips Petr. Comp. 30%—29% C Shell Union O.C. 11—10%-% C iade-Water Ass. Oil 10%-t1Q-% A Ned. cheepv. U. 119%—118 A H.V. Amsterdam 470%—466-67% A Java Cult. Mij. 195—191 A N.I. Suiker U. 195%—196% A Deli Batavia 209—207 C Deli Mij. 1000 265—258 Suiker Markt Koninkl. Unilever (Wettig Philips Amerika HVA Rubber Tabak Obl.Markt -r- Schepen gedeponeerd.), A Senembah 240238 C Baltimore en Ohio 5%5% C Southern Pac. Cy. 13%13-% A Southern Rlw. 13%13% A Amst. Rubb. C. 225-221-23% A Deli-Bat. Rubb. 153%—150 A Hessa Rubber 125—122% A Serbadjadi S.R. 106%—105 WISSELKOERSEN, heden Zaterdag Londen 8.62% 8.60% Berlijn 73.72% 73,70 Parijs 4.86% 4.84% Brussel 30.97 3Q.9T% New-York 1.84 1.84 Voorzoover Joden bij het van kracht wor den van de verordening nog binnen een dis trict wonen, waarover de ban is afgekon digd, hebben zij voor het passeeren van de bangrens een vergunning van de politie noodig. 1 Tot bandistricten worden verklaard: alle schouwburgen, bioscopen, concertzalen, mu sea, de DeutschlandhaUe, het Sportpaleis, het Rijkssportveld, alle sportvelden en aUe openbare en particuliere badinrichtingen. Verder de Wilhelmstrasse van de Leipziger Strasse tot de Linden, en het plein van het Reichsehrenmal. i DE VERKIEZINGEN IN HET SUDETENLAND. Het D.N.B. meldt uit Reichenberg: Vannacht om half vier was de uitslag be kend van de aanvullende verkiezingen, welke gisteren in het Sudetenland zijn ge houden. Het resultaat is als volgt: Totaal aantal stemgerechtigden 2,525,346; totaal aantal geldige stemmen 2,491,920; geldige ja-stemmen 2,464,494; geldige neenstèm- men 27,426. Dit beteekent, dat 98,90 procent ja-stem men en 1,10 procent neen-stemmen zijn uitgebracht. DE JODEN MOETEN HUN RIJBEWIJZEN INLEVEREN. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: De chef der Duitsche politie, Himmler, heeft een veror dening uitgevaardigd over de onttrekking van rijbewijzen aan Joden. De verordening luidt o.a.: De laffe moord van den Jood Grynszpan, welke gericht was tegen het geheele Duitsche volk, laat zien, dat Joden onbetrouwbaar en ongeschikt zijn om auto's te bezitten en te besturen". Daarom wordt voorloopig bepaald, dat aan alle in Duitsch land wonende Joden van Duitsche nationali teit het besturen van motorvoertuigen van elk soort verboden en het rijbewijs inge trokken wordt. Den in Duitschland wonen den Joden van Duitsche nationaliteit is het houden van personen-auto's en motorrijwie len, met en zonder zijspan, verboden. Voor vrachtauto's zal nog een speciale verorde ning verschijnen. De in Duitschland wonen de Joden van Duitsche nationaliteit moeten hun rijbewijzen alsmede hun andere betref fende papieren voor personenauto's en mo torrijwielen onverwijld, uiterlijk tot 31 De cember 1938, te bevoegder plaatse inleveren. TSJECHEN HEBBEN OP SPECIALE BILJETTEN MOETEN STEMMEN. Een Fransch blad, de „Figaro" meldt uit Reichenberg, dat bij de verkiezingen in het Sudetenland de Tsjechen hebben moeten stemmen op een speciaal groen biljet, waar van de tekst ook eenigszins afwijkend was. Dit feit is volgens het blad zorgvuldig voor het Duitsche publiek en de buitenlandsche pers verborgen gehouden en zelfs scheen het niet bekend te zijn aan de meeste be woners van het Sudetenland. DE HERTOG VAN GLOUCESTER DOET EEN ERNSTIGEN VAL. Tijdens een jachtpartij is Zaterdag de her tog van Gloucester, een van de broers van den Engelschen koning, van zijn paard ge vallen. Na een onderzoek met Röntgenstralen is komen vast te staan, dat hij een eenvou dige sleutelbeenbreuk heeft bekomen. De hertog zal zich niet naar Noorwegen kun nen begeven, zooals in het voornemen lag, om de uitvaart van koningin Maud bij te wonen. De hertog van Kent, jongste broer des konings, zal in zijn plaats gaan. Men gelooft, dat hij eenige weken rust zal moe ten houden. Het ongeval gebeurde bij Melton Mow bray in Leicestershire. Het paard struikel de en viel na een sprong. De hertog viel op zijn schouder, terwijl het paard gedeeltelijk op hem terechtkwam. DE JOODSCHE VLUCHTELINGETJES. In den loop van deze week zullen weer 800 Joodsche kinderen uit Duitschland in Engeland aankomen meldt de Crt. Zij zullen arriveeren in 2 groepen. De eerste groep zal in hetzelfde kamp te Dover Court nabij Harwich worden onderge bracht, waar de ruim 200 kinderen vertoe ven, die Vrijdag aankwamen. Zij zullen daar blijven totdat tehuizen voor hen ge vonden zijn. Inmiddels zoekt men naar andere plant- sen, waar de kinderen in kampen zouden kunnen worden ondergebracht. De moei lijkheid is nl. kampen te vinden, waar de verwarmingsfaciliteiten gedurende den winter toereikend kunnen worden geacht. Het is echter reeds duidelijk dat er- spoedig geschikte kwartieren beschikbaar zullen zijn, waarna nog meerdere groepen zullen kunnen komen. De kinderen te Dover Court voelden zich spoedig thuis. Dank zij het mooie weer hebben zij zich gedurende het weekend goed geamuseerd. Zaterdag werden gods dienstoefeningen gehouden. Zondag waren er spelen, zoowel in de openlucht als bin nenshuis. EDEN NAAR DE VEREENIGDE STATEN VERTROKKEN. Reuter meldt uit Londen: Eden en zijn echtgenoote, die plaatsen hadden besproken op de „Normandië", heb ben deze op het laatste oogenblik geannu leerd. Z|j zijn Zaterdagmiddag met de ..Aqai- tania" van Southampton vertrokken. JAN MASARYK TREKT ZICH TERUG. De wijzigingen in de Tsjecho-Slovaak- sche regeering zullen, naar de Daily Tele graph verneemt, niet zonder invloed blij ven op de samenstelling van de' Tsjechische legatie te Londen. Zoo zou Jan Masarijk, de gezant en zoon van den stichter der Tsjecho-Slovaaksche republiek, zich bin nenkort in het particuliere leven terug trekken. Op 1 Jan. vertrekt hij naar de Ver. Staten, doch hij keert naar Engeland terug, om zich daar metterwoon te vesti gen. Andere leden van het personeel der le gatie zijn naar Praag teruggekeerd, o.a. de persattaché dr. Kraus. Binnenkort zal het agrément gevraagd worden voor een nieu wen Tsjecho-slovaakschen gezant, maar tot dusver is hiervoor in Praag nog geen keuze gedaan. MINISTER DE LA WARR TELEUR GESTELD OVER DEN GANG VAN ZAKEN NA MiiNCHEN. Reuter meldt uit Londen: De minister van Onderwijs De La Warr heeft te Bradford een rede gehouden over de ontwikkeling na de conferentie van München. Wij hebben, zeide hij, naar verzoening gestreefd, doch waartoe heeft deze politiek geleid? Binnen twee weken na München zag men de felste belastering van ons, aan vallen op onze politici, gelijkstaande met pogingen tot inmenging in onze interne aangelegenheden en een tarten van iedere wet der beschaving door een behandeling van de Joden, die overal ter wereld woede en afkeer wekte. Er is in dit land steeds een gevoel van genegenheid voor het Duitsche volk ge- weest en het vaste bewustzijn, dat zijn bin- nenlandsche regeeringsvorm iets is, dat ons niet aangaat. Doch er is ook het diepe en toenemende gevoel, dat wij niets kunnen doen, dat de Duitschers kan bevredigen, dat vriendschappelijke woorden en vriend schappelijke daden ten onrechte worden uitgelegd als felheid en dat slechts de be wapening duidelijke taal kan spreken. JODEN GEWEERD UIT DUITSCHE EN ITALIAANSCHE ZAKEN. De Duitsche en Italiaansche firma's in Griekenland hebben van hun hoofdkantoren opdracht gekregen alle personen, die niet van zuiver arische afkomst zijn, uit hun dienst te ontslaan. Reeds hebben de in Pi raeus gevestigde Duitsche en Italiaansche zaken al hun Joodsche bedienden en kler ken, die hun arische afstamming niet kon den bewijzen, ontslagen. Aan Joodsche ver tegenwoordigers is medegedeeld, dat men hun diensten niet meer noodig heeft. EEN TENTOONSTELLING TEGEN „BURGERLIJKHEID". Havas meldt uit Rome: Krachtens een besluit van den secretaris der fascistische partij zal in een der afdee- I lingen van de tentoonstelling voor autarchie

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2