SPORT. 'Jk Griep, Kou, Pijn. hrijL hi^by WALCHEREN. ZUIDBEVELAND. ZEEUWSCK-VLAANDEREN O.D. Frankrijk «n Italië.' ,'rnrsCHLA> BIOSCOPEN. «ftljd een poeder el cachet van MQnhardt. fclijnhardt's Poedersper stuk 8 ct. Doos 45 Ct. Cachets, genaamd.Mljnhardt jes'2 st lOct Doos 50 c t (Ingez. Med, BAAD VAN AAGTEKERKJE. AAGTEKERKE. Vrijdagmiddag vergader de de Raad onder voorzitterschap van bur gemeester J. Bosselaar voltallig. In de ver ordening op de heffing van leges, de vorige vergadering door den Raad vastgesteld, wa ren te hooge tarieven vastgesteld. Ze wer den overeenkomstig het verzoek van Gede puteerden gewijzigd. Door J. Wisse e.a. werd verzocht het Kloosterpad van den ligger der wegen af te voeren. Besloten werd een en ander na der onder het oog te zien. De Burgerwacht vroeg verhooging van de subsidie. De heer W. de Visser achtte de subsidie van 25 behoorlijk. Het verzoek werd afgewezen. Door J. Francke Lz. en Wed. P. Dekker is een verzoek ingediend om een bijdrage in het onderhoud van een gedeelte weg. Met 5 tegen 2 stemmen, (die van de heeren W. de Visser en C. de Visser) werd besloten een bedrag van 4 beschikbaar te stellen voor 1938. Over een verzoek van de Ver. tot oprich ting-en instandhouding van een O. L. School op Geref. grondslag om gelden beschikbaar te stellen voor aanschaffing van een hand- werkkast ontspon zich een uitgebreide dis cussie. Tenslotte werd met 4 tegen 3 stem men besloten de gevraagde gelden beschik baar te stellen. Tegen stemden de heeren C. de Visser, L. de Visser en J. Moens. Besloten werd de Werkverschaffing de zen winter weer op dezelfde wijze te doen plaats hebben als het vorig jaar. Van de afdeeling Aagtekerke van den Ned. Chr. Landarbeidersbond was een ver zoek ingekomen om een brandstoffentoe- slag te verleenen van 1 December tot 1 April. Met 4 tegen 3 stemmen (die van de heeren P. de Visser, W. de Visser en Wisse) werd besloten den toeslag te verleenen en dezen te bepalen op 1 per week. RAAD VAN DOMBURG. Begrooting aangenomen. DOMBURG. De Raad kwam Vrijdag avond voltallig in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Serooskerken ter behandeling van de gemeente-begrooting 1939. Bij de algemeene beschouwingen sprak den heer De Visser een woord van dank tot de samenstellers van het ontwerp, hetwelk thans door de indeeling in hoofdstukken zeer overzichtelijk is. Het verheugde hem dat geen belasting- verhooging hoefde te worden voorgesteld Om op eigen beenen te blijven staan, zal echter niet gemakkelijk zijn. Den heer G e 1 d o f besprak het on derhoud der volkswoningen en het weinig aantal woningen hetwelk vrij is voor verhuur. Hij achtte 100 belooning voor de kweekeling met acte te weinig. De dwang om werk aan te nemen in Duitsch- land, den werkloozen opgelegd, kon zijn goedkeuring niet wegdragen, evenmin het inhouden van een steunbedrag als prikkel bedoeld voor het werk zoeken. Hij hoop te, dat eventueele winst van het Water leidingbedrijf aan dat bedrijf zelf en de aangeslotenen ten goede zal komen. De V o o r z. beantwoordde beide sprekers uitvoerig. Weth. Brand zette het standpunt uiteen van de commissie voor steunverlee- ning en werkverschaffing inzake den steun naar behoefte. Bij die nu volgende artikelsgewijze be handeling, kwamen tal van zaken ter sprake. Er is met den gemeente-genees heer een andere regeling getroffen mede ten opzichte van het B. A. Tal van subsidie's zijn besnoeid. Welke en tot welk bedrag werd niet gezegd Alleen een uitlating van een der leden doelde daarop. De heer Dé P a g t e verklaarde zich geen voorstander van de post: Schoolreisjes en subsidie muziekvereeni- ging. Wij meenden te vernemen dat ook deze posten verminderd zijn. Na deze behandeling die geschiedde zon der het noemen van eenige cijfers werd de begrooting m.a.s. voorloopig vastge steld. Zulks geschiedde ook met de begrooting 1939 van het waterleidingbedrijf en het Burgerlijk Armbestuur. Een verzoek om subsidie van de gymnastiek- en korfbal vereeniging werd m.a.s. afgewezen, nadat de heer G e 1 d o f het nut der ver eeniging had naar voren gebracht. Wegens opheffing der betrekking werd de heer M. A. Romijn, eervol ontslag ver leend als onderwijzer der O. L. school. Bij de behandeling van het voorloopig onderwerp tot verbetering van de traverse door de gemeente werd eenigen tijd in geheime vergadering gegaan. Na overgang in openbare vergadering werd het plan m.a.s. goedgekeurd. Maandag komen wij uitvoeriger op een en ander terug. BORSELE. Donderdag hield de afdeeling „Borsele" van „Volksonderwijs" een alge meene vergadering, waartoe ook waren uit- genoodigd de huisgenooten van de leden. Het hoofddoel dezer bijeenkomst was een verloting te houden van tal van waardevol le geschenken van verschillende leden, om uit de opbrengst daarvan de kosten voor den cursus voor vervolgonderwijs, die de afdeeling ook dezen winter weer laat ge ven, te dekken. De voorzitter, de heer P. Dekker, wees in zijn openingswoord o.a. op het nut van vervolgonderwijs, dat nog meer van belang is geworden, nu zelfs door de vestigingswet aan kleine winkeliers enz., enz. exameneisehen worden gesteld. De op brengst der verloting geeft het bestuur alle reden tot groote tevredenheid. De heer H. de Priester hield een propa- gandarede en de heer M. J. van 't Hof las 'n aardige schets voor in Zeeuwsch dialect. Onder 't genot van een kop thee met een koekje hadden de aanwezigen 'n gezelligen avond. Vier personen traden tot de afdee ling toe, zoodat deze thans 128 leden telt. ccilWCIHI.VI AAMDFRFN W r RETRANCHEMENT. Het „Groene Kruis" alhier hield een algemeene vergadering in een der lokalen van de Openbare Lagere School. De wijkverpleegster zuster Adri- aansen had verstek laten gaan. Bij de be stuursverkiezing werd gekozen in de plaats van den heer Iz. Goossen die wegens te ver gevorderden leeftijd niet meer als bestuurs lid in aanmerking wenscht te komen, de heer H. den Hamer, die de benoeming aan nam. Bij ontstentenis van zuster Adriaansen gaf de secretaresse-penningmeesteres mej. C Risseeuw een beknopten uitleg van een eventueele op te richten vereeniging van Moederschapszorg. Een 8-tal dames had reeds toezegging gedaan. Uit het verslag van de penningmeesteres bleek, dat de inkomsten evenveel beliepen als de uitgaven. De opkomst was goed. SLUIS. In de groote zaal van het Pro- testantsch Tehuis voor Ouden van Dagen „Rozenoord" werd in besloten kring tij dens de bestuursvergadering van het „Groene Kruis" het afscheid gevierd van de wijkverpleegtser zuster A. Adriaansen. Naast het voltallige bestuur waren mede tegenwoordig het bestuur van het „Groene Kruis" te Retranchement, afgevaardigden van de Diaconie der Ned. Herv. Kerk, een afgevaardigde van het bestuur van „Rozen- oord" de heer I. P. Anthonisse en de heer Jac. Wage, directeur van gemeld gesticht, met echtgenoote. De voorzitter van de commissie van toe zicht op de wijkverpleging afdeelingen SluisRetranchement gaf een overzicht van den groei van de vereeniging tijdens het helaas te korte tijdvak n.l. 2 jaar dat zuster Adriaansen alhier voor de wijkver pleging werkzaam was. Hij sprak namens de wijk zijn dank uit voor de aangename wijze waarop de samenwerking tusschen zuster Adriaansen en de beide vereenigin- gen was geweest. Als waardeering voor haar werk werd haar als aandenken een ets, voorstellend een gezicht op Sluis, aan geboden, in de hoop dat zij deze ets een bescheiden plaatsje in haar toekomstige woning zou willen geven, terwijl hij haar tevens een gelukkig huwelijk toewenschte. De toegesprokene dankte daarop in kor te woorden voor de aangename toespraak welke tot haar gericht was, en gaf tevens te kennen dat van de zijde der vereeniging altijd alles in het werk was gesteld haar een aangenamen - werkkring te bezorgen. Verder zou zij aan den tijd, welke zij hier werkzaam was geweest, de aangenaamste herinneringen bewaren. Zij dankte voor het mooie aandenken, waarvan het zien haar den tijd in Sluis doorgebracht, steeds weer in herinnering zou brengen. Daarna sprak mej. Risseeuw uit Retran chement een persoonlijk woord als vriendin. Namens de Groene Kruisvereeniging van Sluis werd zuster Adriaansen toegesproken door den heer Joh. Ie Clercq, voorzitter van deze vereeniging. De heer Wage directeur van Rozenoord sprak zijn dank uit namens het personeel en de verpleegden. Achtereenvolgens traden verder als spre kers op de heer I. P. Anthonisse namens het bestuur van Rozenoord en de heer A. Willemsen, die voor de laatste maal als afgevaardigde van de Diaconie optrad. Zuster Adriaansen dankte voor al deze toespraken. De Commissaris der Koningin heeft benoemd tot bezoldigd veldwachter in de gemeente Hulst, A. L. Nagelkerke, thans agent van politie te Schiedam. Verontwaardiging in de Fran- sche pers over de demon straties te Rome. In een commentaar op de demonstraties in de fascistische Kamer en voor het paleis van Mussolini te Rome (men zie ook de Kroniek v. d. Dag), schrijft de „Intransi- geant": „Men moet in het buitenland we ten, dat Frankrijk een is en dat moederland en overzeesche gewesten een geheel vor men, waarop wij nooit een aanslag zullen dulden. Indien het buitenland gemeend heeft te kunnen rekenen op onze binnen- landsche oneenigheden, indien het geloofd heeft, dat wij werden ondermijnd door het virus der revolutie, dan heeft de 30ste No vember een duidelijk beeld te zien gege ven. Frankrijk zal zijn eensgezindheid her vinden om de veiligheid van zijn grenzen en van al zijn grenzen te verzekeren". De „Paris Soir" vraagt: „Wat wil Italië?" Heeft het werkelijk territoriale eischen? Dan is het antwoord van Frankrijk zeer duidelijk een „neen" zonder omwegen. En is in Januari 1934 geen verdrag geteekend? Wij houden ons aan de verdragen. Of is er sprake van een onderhandelingsmanoeuvre? Dan is dat een soort conversatie, waarvoor Frankrijk geen belangstelling heeft. Als de Italianen ons iets te zeggen hebben, laten zij dat dan doen". De „Liberale" schrijft: „Tunis, Dzjiboeti, Corsica, dat alles zal Fransch blijven. Het Fransche publiek stelt er prijs op, dat men dat weet. Het is bovendien geen geheim, dat het demografische argument, dat de Italianen zoo vaak gebruiken, ten aanzien van Tunis in het voordeel van Frankrijk is". Volgens de „Journal des Debats" kan deze beginnende campagne slechts een nauwe eenheid tusschen Frankrijk en En geland tengevolge hebben. Hun volkomen verzet tegen ontoelaatbare aanmatigingen zal den vrede handhaven. Men zou van het bezoek van Von Rib- bentrop gebruik kunnen maken om iederen twijfel daarover in zijn geest te doen ver dwijnen. Zoo zou zijn bezoek werkelijk nut kunnen hebben, aldus het blad. Francois Poncet doet een proteststap bi) de Italiaan- sche regeering. Frangois Poncet, de Fransche ambassa deur te Rome, heeft bij Ciano eene pro teststap ondernomen wegens de betoogin gen, die zich hebben voorgedaan in de fas cistische Kamer, waar afgevaardigden kre ten hebben geuit zooals: „Corsica en Tunis". „De Italiaansche natie is be reid te marcheeren." De „Giornale d'Italia", welke nog al eens als spreekbuis van Mussolini fungeert heeft gisteren een artikel aan het incident in de fascistische Kamer en de Fransche veront waardiging daarover gepubliceerd, dat ein digt met de volgende woorden: De Italiaansche natie, soli dair met haar regeering, is tot alles bereid*.' Z ij is bereid optemarcheeren en, indien dat.noodig zal z ij n, zelfs tegen F r a n k r ij k. ITALIË. AFSCHAFFING RIJWIELBELASTING. Stefani meldt uit Rome: Van 1 Januari af zal in Italië de rijwielbelasting afgeschaft zjjn. SCHUSCHNIGG. De Weensche correspondent van de „Daily Telegraph and Morning Post" meldt aan zijn blad: Het is waarschijnlijk, dat dr. Schuschnigg in het geheel niet voor het gerecht gedaagd zal worden. Zijn gezondheid is ernstig aan getast door zijn gevangenschap en zijn haar is thans wit. Officieel is mij verzekerd, dat nog gèen beslissing is genomen omtrent zijn toekomst. Het is echter waarschijnlijk, dat hem toegestaan zal worden naar een land huis te gaan, onder toezicht, doch hij zal voor het oogenblik niet naar het buitenland mogen. Wanneer hij in vrijheid zal worden gesteld, zal dit zeker op eerewoord geschie den, dat hij niets zal publiceeren noch in terviews zal toestaan aan de pers. Het spe ciale gerechtshof, dat het proces tegen hem zou moeten behandelen, is nog niet ge vormd. FRANKRIJK. NA DE MISLUKTE ALGEMEENE STAKING. Havas meldt uit Parijs: De socialistische fractie in de Kamer is gisteren bjjeenge' weest. Zij heeft een motie aangenomen, waarin de socialisten protesteeren tegen de sancties, die genomen of voorbereid zijn, in verband met de staking jegens ambtenaren en arbeiders in de particuliere industrie. Zij vragen de regeering met den weg der on derdrukking te betreden en de reeds geno men sancties terstond in te trekken, ter wijl zjj voorts de houding aan de kaak stel len van de werkgevers, die een uitsluiting tegen de arbeiders instellen. De algemeene confederatie van werkge vers deelt o.m. het volgende mede: De con federatie spreekt categorisch tegen, dat massale uitsluitingen in het geheele land ingesteld zijn, na de gedeeltelijke staking, op initiatief van de werkgevers. Geen ,n- kele juridische scherpzinnigheid zal de openbare meening er van overtuigen, dat het feit, dat een minderheid der arbeiders Woensdag het werk gestaakt heeft, het ini tiatief is geweest van de werkgevers. Bo vendien is het onjuist, dat de maatregelen, die genomen zijn na de incidenten van Woensdag de strekking hebben de van kracht zijnde collectieve overeenkomsten te wijzigen. ONTVANGEN BOEKEN. „Jongens en techniek" door J. C. Aal- ders. Met tal van platen en figuren in den tekst. De schrijver heeft het hier o-ver de techniek van de scheepvaart en de water bouwkunde (schepen, havens, kranen, ka nalen, sluizen, bruggen enz.) Dit boek ver scheen eveneens bij de uitgevers W. J. Thieme en Cie. te Z u t p h e n. „De insecten", vrij bewerkt naar het Fransch van Paul A. Robert, door dr. G. Kruseman jr. Met vele gekleurde platen en teekeningen in zwart van Paul A. Robert. Dit werk geeft zonder naar volledigheid te streven, een overzichtelijke kijk op de won derlijke wereld der insecten. Verschenen bij W. J. Thieme en Cie., uitgevers te Z u t p h e n. „Complot in Hollywood", door Claren ce Budington Kelland. Vertaald door Pau line Fellinga. Verschenen bij Van Holke- ma Warendorf U. M. te Amsterdam. „Het goede leven", roman door Rei- nier van Genderen Stort. Uitgave N.V. Em. Querido's Uitg. Mij. te Amsterdam. „Winter in April", door Robert Na than. Uit het Amerikaansch vertaald door Mea MeesVerwey. Verschenen bij N.V. Uitgeverij v.h. C. A. Mees te Santpoort. ELECTRO. MIDDELBURG. De goede aarde. Het onmetelijke China is de eeuwen door een afgesloten gebied geweest en zijn agra rische bevolking heeft een eigen bestaan gevoerd. Met haar primitieve ploeg be werkte zij het land de jaargetijden door. Was de oogst goed dan was er brood voor den boer en zijn gezin. Maar veel meer dan brood ook niet. Afhankelijk van de natuur en gebonden aan de aarde die het nieuwe leven voortbrengt in eeuwig rhythme, is deze arme mensch eenvoudig en tevreden met zijn dikwijls kommervol bestaan. Deze film verhaalt van den zwoegenden Chineeschen landman Wang Lung met zijn kinderlijken eerbied voor den vader en den ouderdom .De aarde is goed en diep is het besef daarvan in Wang Lungs ziel vastge legd. Hij is jong en sterk. Zijn vader zoekt hem een vrouw in het Groote Huis en trotsch voert Wang haar mede naar de ar melijke hut. H\j bewerkt het land en O- Lang schenkt hem een zoon; een groot ge luk. Doch dan laat de natuur die zoo mild geven kan, zich van de andere zijde ken nen. Hagel en regen en daarop volgende droogte brengt hongersnood. Wang heeft land gekocht doch liever dan dit ten gelde te maken om voedsel te kunnen koopen, trekt hij met zijn gezin naar het Zuiden, naar de groote stad. Het groote lijden van millioenen vangt aan. De revolutie komt. Bij de plunderingen die dat met zich brengt vindt O-Lang juweelen. Het gezin trekt terug naar het land der vaderen en Wang wordt een vermogend man. Maar de een voudige boer verliest zijn ziel. Nu is hij Heer van het Groote Huis en verloochent zijn waren aard. Toch voert de weg hem weer terug naar het land. O-Lang heeft hem dien weg gewezen, door haar trouw en zelf-opoffering. Zoo is in groote trekken het verhaal. Het is van diep ontroerende menscheltjkheid. Er is geen sprake van een verheerlijking der natuur, integendeel deze wordt in al haar barre werkelijkheid getoond. Maar \yèl wordt hier de innige verbondenheid Van den mensch met de aarde gegeven. Het na tuurgebeuren drukt zijn stempel op dë ziel van den Chineeschen boer, die toch ook een mensch is, al uit hij zijn gevoelens niet op een nadrukkelijke wijze. Pearl Buck heeft in haar boek, waar naar deze film gemaakt is, met groot ta lent daarover geschreven. Iets weerspie gelt zich hiervan ook in dit filmverhaal. Paul Muni en Luise Rainer die de beide hoofdrollen spelen doen dit op een wijze, die boven alle lof verheven is. O-Lang, de bescheiden vrouw, die alleen vraagt de dienaresse van haar man en de moeder van haar kinderen te mogen zijn, hoe ziet men in haar de oer-moeder. Wanneer O.Lang gestorven is, zegt Wang: „O-Lang jij bent de aarde". Beter kon het niet uitgedrukt worden. Moge de tendenz van deze film van hoog gehalte zijn, de manier waarop „De goede aarde" verfilmd is, is dat niet minder. Er zijn gedeelten bij die men niet spoedig ver geten zal. Hoe knap is niet de sprinkhanen plaag in beeld gebracht en met welke felle toetsen is getoond hoe de revolutie door het land jaagt. Maar boven alles verheven, staat daar dan toch het beeld van Wang Lung en O- Lang, dat alles op epn hooger plan brengt en deze film tot een waardevol cultuurdo cument maakt. CITY. Mr. Moto speelt hoog spel. Nu Charlie Chan niet meer tot de leven den behoort is alleen Peter Lorre, alias mr. Moto, overgebleven om zoo'n gezel lige detective film met zoo eenvoudig mo gelijke middelen haarfijn uit te pluizen. Was Charlie Chan een flegmatieke Chi nees, mr. Motto is een geheimzinnige Ja panner, doch beiden gaan volgens hetzelf de beproefde recept te werk: de oogen goed de kost geven, niet de geringste kleinigheid verwaarloozen en alle ontdek kingen maar combineeren. Mr. Moto houdt thans een opruiming in het bokserswereldje. In dit milieu ver toeven nu eenmaal de meest ongure ty pen, die niet voor bedrog, bedreiging en zelfs niet voor moord terugschrikken. Zich ten koste van een ander te verrijken is voor hen het hoofdmotief. Er is thans een moord op een bokser gepleegd en mr. Moto heeft zich tot taak gesteld in dezen warboel den dader te ontmaskeren. En natuurlijk gelukt het. Een spannende film met vanzelfsprekend een verrassend slot. Tusschen avond en morgen. Tusschén den avond en den morgen kan in 'n menschenleven heel wat passeeren. Men kan in groote moeilijkheden geraken, doch deze zwarigheden kunnen den mensch ook tot een helderder inzicht en beter begrip brengen. Het eenvoudig verhaal c|at in deze film kenmerkend is, behelst hoofd zakelijk de verwaarloozing van een vrouw door haar man, die zich geheel aan zjjn zaken wijdt en geen tijd voor zijn echtge noote over heeft. Een charmeur tracht daar profijt van te trekken, doch door een samenloop van noodlottige omstandig heden, blijft de liefdesband, welke dreig de verbroken te worden, van kracht. Een uitstekend gespeelde film, waarin Gustav Fröhlich, Lida, Baarova, Harald Paulsen en Theodoor Loos verdienstelijk de hoofd rollen spelen. GRAND THEATER. GOES. Hollywood-hotel Ronnie Bowers zal naar Hollywood ver trekken, waar hij als zanger en saxophonist een filmcontract gekregen heeft. Heel het beroemde Swing-Orkest begeleid hem naar het vliegveld, trotsch dat één der leden een groote filmster zal worden. Ronnie Bowers zal in het grootsche Hollywood-ho tel logeeren en hij is buitengewoon ver eerd, als hij al dadelijk de beroemde film ster Mona Marshall naar de première van haar nieuwe film mag begeleiden. De wer kelijke Mona Marshall is evenwel kwaad weggeloopen en de aardige jongedame, die Ronnie begeleidt, is een dienstertje, zekere Virginia Stanton, die regelmatig als double optreedt. Als de echte Mona in het och tendblad leest, dat zij zelf bij de première was, en wel in gezelschap van zekeren Ron nie Bowers, keert ze in een woeste bui naar Hollywood terug, gaat tekeer tegen de filmdirectie en geeft Ronnie Bowers een pats in zjjn gezicht. Bovendien krijgt de verblufte Ronnie „gedaan", noch vóór hij in Hollywood gespeeld of gezongen heeft. Al spoedig ontdekt Ronnie dat hij niet ge slagen is, door het meisje dat den vorigen avond zoo lief voor hem was, en dat is al een heele opluchting voor hem. Intusschen moet hij echter leven en wordt bediende bij een cafétaria. Als hij daar zeker oogen blik aan het zingen raakt, wordt hij ont dekt door een regisseur en krijgt een kans aan de film. Echter alleen als double, want het is slechts om zijn stem te doen. Ronnie zingt z'n beste lied, doch de filmster Du- prey, die doet „alsof", krijgt er de eer voor. Er ontstaan echter moeilijkheden als Du- prey in het publiek moet zingen en Ronnie en Virginia, de twee double's, weten nu op handige wijze zelf voor het voetlicht te ko men. De hoofdrollen van deze film worden gertolkt door Dick Powell, Rosemary Lane, Hugh Herbert en tal van andere bekende Hollywood-menschen. Belangwekkend is kennis te maken met de bekende orchideeën- zaal van het mooie Hollywood-hotel, uit welke zaal zoovele radio-uitzendingen plaats vinden. In het bijzonder valt ook "één der nummers van het orkest van Raymond Parye (met zang) te roemen. In het eerste hoofdnummer, „Kom je ook bij de brandweer?" vervult Joe Brown de hoofdrol. Begrijpelijk is de geschiede nis van vroolijke strekking en komt Joe weer in allerlei malle situaties. Ook het happy-ending is echter niet vergeten. Waarschuwing. De Commissaris van Politie te Arnhem geeft belanghebbenden in overweging al vorens in relatie te treden met de te Arnhem gevestigde Nationale Onderlinge Financiering Maatschappij „Natomy' zich om inlichtingen tot hem te wenden. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Amsterdam: 1 doode, In den afgeloopen nacht vonden voorbij gangers op de Prinsengracht te Amster dam het lijk van een ongeveer 50-jarige» man. Het lag op den rijweg, het hoofd was geheel verbrijzeld en het was duidelijk, dat de man reeds een half uur dood moest zijn. Er waren enkele aanwijzingen, dat het slachtoffer overreden moest zijn door een auto. Terwijl de politie nog met het onder zoek ter plaatse bezig was, meldde zich by. het politieposthuis op de Westermarkt een. 29-jarige chauffeur die mededeelde ter hoogte van de Prinsengracht plotseling een hevige klap gehoord te hebben. Hij had ge stopt en uit het portierraampje gekeken, maar niets bijzonders opgemerkt. Toen hij later bemerkte dat zjjn wagen beschadigd was heeft hij gemeend de politie van een en ander op de hoogte te stellen. LANDBOUW. HET PLAN-WESTHOFF. Een medewerker schrijft ons: Op de a.s. algemeene vergadering van den Zeeuwschen Agrarischen Bond (Z.A.B.) zal, ir. J. Th. Westhoff zijn belangrijk rapport over „De directe mogelijkheden der werk verschaffing by de werkloosheidsbestrijding nader toelichten en zoo noodig verdedigen. Op een dezer dagen gehouden demon stratieve vergadering van S. D. A. P. en N. V. V. zei een der sprekers, dat zij met het Plan-Westhoff waren getroefd. Zoo is het inderdaad en het ware te wenschen, dat speciaal het platteland in zyn geheel zich. hierin volkomen bewust zoude zijn, want twee dingen staan naar onze meening vast: le. dat het plan-Westhoff aanbiedt een echt Nederlandsch opbouwplan en 2e dat van dit plan weinig in vervulling zal gaan, als het niet krachtig gedragen wordt door de publieke meening. BURGERLIJKE STAND. Grljpskerke. Over de maand Nov. Bevallen: J. Vos, geb. Brasser z. Overleden: C. Dingemanse 2 j. jö.. Zoutelande. Over de maand Nov. Bevallen: C. J. Dingemanse, geb. Ver- hage z.; S. Kodde, geb. Melis d. Slnt-Laurens. Over de maand November. Bevallen: A. P. Tramper geb. Cornells- 06 2. Ondertrouwd: W. Buys, 24 s- en E. Ba- rentsen, 30 j. Getrouwd: J. Wattel, 29 j. en R. Dekker. 25 j„ Overleden: A. v. Houte, 79 j., weduw naar van E. Toussaint. M. C. Groenenberg, 48 j„ echtgenoote van M. Vaane. J. Roose, 2 mnd. Meliskerke. Over November. Bevallen: J. Wisse geb. Matthysse d. Overleden: J. M. Dekker z. 5 weken. Serooskerke W Over de maand November. Bevallen: N. de Later, geb. Wattel d.; N- Jongepier, geb. Meyers z. Ondertrouwd: J. Janse jm. 30 j. en N. Melis jd. 26 j.; J. Dekker jm. 36 j. en M. de Visser jd. 30 j. Getrouwd: J. Janse jm. 30 j. en N. Melis jd. 26 j. Overleden: M. Melse 60 j- echtgenoote A. Houterman. VOETBAL. WEDSTRIJDPROGRAMMA. De belangrijkste ontmoeting welke mor gen gespeeld wordt is zonder twyfel die te Roosendaal tusschen RBC en TSC, de tw ee leidende elftallen. RBC heeft hier he; ter reinvoordeel en we gelooven, dat dit den Roosendalers de beide punten kan opleve ren. In dit geval zal RBC haar positie aan- merkeiyk verbeteren. Alle aandacht is dus gevestigd op het treffen in Roosendaal. Maar ook in Zeeland wacht ons weer inte ressante ontmoetingen. RCS krijgt Vlissin- gen op bezoek. Deze twee rivalen zullen zeker een spannenden kamp voeren, al zal het RCS wellicht moeite kosten een gelijk spel te behalen. Goes zal het weer danig lastig krijgen tegen De Zeeuwen. De bezoe kers hebben zeker de meeste kans op ae punten. Zeelandia kan haar thuiswedstryd tegen Breda winnen, maar dan zal aange pakt moeten worden, want Breda heeft in haar laatste wedstrijden niet slecht ge speeld. 8e klasse A. Van de drie leidende elftallen heeft Axel de zwaarste opgaaf. Zy toch moet naar Oostburg, dat de laatste weken goed uit den hoek komt. Terneuzen zal wel van Bier vliet en Breskens van Hoofdplaat winnen. Ook de andere thuisclubs hebben de beste papieren: Sluiskil tegen Tern. Boys en IJzendyke tegen Hulst. Se klasse B. In VlissingefL worden drie derde klas wedstrijden gespeeld. Vlissïngen II is ster ker te achten dan Goes H. De Zeeuwen II kan misschien een gelük spel tegen i Boys behalen, maar E.M M. zal het denke- lyk wel afleggen tegen Terneuzen H. Ook Zeelandia II zal zeker geen voordeel van haar uitstapje naar Burgh hebben. Het programma luidt: 2e klasse A: RCS—Vlissingen (J. Fran ken), RBC—TSC, Zeelandia—Breda, Goes— De Zeeuwen (Hb. Colen). 3e klasse A: Sluiskil—Tern. Boys, Ter neuzen—Biervliet, IJzendyke—Hulst, Oost burgAxel, BreskensHoofdplaat. 3e klasse B: Vlissingen 2Goes 2, De Zeeuwen 2-Eiland Boys, EMM-Terneuzen 2, Burgh—Zeelandia 2. 3e klasse C: Dintel Boys—Zierikzee, SEl- Hansweert.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6