COURANT Mi. I. F. van Qeinss aan Dr. I Colijn. BONTMANTELS S. WIENER Co. %CCtXXX?0€fSC Sc ^7 COURANT Minder BINNENLAND. IEELA1D, Verkoudheden! VlCKS Va-tro-nol Vanwaar deze hardheid, meedogenloosheid, deze onmenschelijkheid KERK EN SCHOOL. ZEER V O ORDEELIGE AANBIEDING MIDDELBURG STATEN-GENERAAL. Een motie tot verlaging der leerlingenschaal verworpen. MIDDELBURG. GOES. VLISSINGEN. WALCHEREN. Koninklijk bezoek te Wachten WEERBERICHT, (Ingez, Med.) Dagblod. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURGSt. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES: Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 284. TWEE BLADEN. VRIJDAG 2 DEO. IMS. EERSTE BLAD. 181e JAARG. Maps Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. ^Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. DAT EEN LIEFDERIJKER INZICHT BAAN MOGE BREKEN! Mr. J. F. van Deinse te Middelburg heeft den volgenden brief tot Nederlands eersten minister, voorzitter van den Ministerraad, gericht: „De houding, welke Uw Kabinet tegen over de Joodsche Vluchtelingen heeft ge meend te moeten aannemen, komt het Ne- derlandsche Volk onbegrijpelijk voor. Ons Volk kan niet inzien, dat onze gren zen vrijwel hermetisch gesloten moeten blij ven voor opgejaagden, gehoonden en ge- treiterden, wien alle mogelijkheden om een rustig en veilig menschwaardig bestaan te leiden worden ontnomen, wegens hun ge loof en hun ras. Nederland is steeds een toevluchtsoord geweest voor ballingen, geweken uit hun land om redenen van politiek of godsdienst; nimmer is dit ons volk tot nadeel geweest, wel tot eer en voordeel. In stad en dorp maakt de bevolking zich op om den vluchtelingen asyl te verschaf fen en worden gelden gezameld om de kos ten te dekken. Allerwegen zijn de Nederlanders bereid den vervolgden, geplaagden medemenschen een veilig dak en voedsel te verschaffen, alleen de Regeering houdt de grenzen ge sloten, weert de ongelukkigen af, voert hen terug naar jammer en ellende! Wij vragen ons dan ook met verbazing af: van waar deze hardheid, deze meedogen loosheid, deze onchristelijkheid? Uwe Regeering zegt bevreesd te zijn, dat een te bezwarend groot aantal vluchtelin gen ons land zal binnenstroomen zonder dat er voldoende waarborg bestaat, dat Neder land deze massa weer kwijt zal raken. Wij achten deze vrees in geenen deele ge rechtvaardigd en op zichzelf reeds geen ar gument. Het Jodenvraagstuk is internationaal aanhangig en er bestaat alle aanleiding te verwachten, dat eerlang eene oplossing zal worden gevonden; alleen kan het tempo wellicht eenigszins vertraagd worden, wan neer de vluchtelingen in grooten getalen eenmaal een tijdelijk verblijf in Nederland hebben gevonden. Maar waarom hier tegen opgezien, wan neer het Volk in al zijn geledingen deze taak op zich wil nemen en vraagt om de openstelling der grenzen en niet bevreesd is de consequenties van de goede daad, de goede houding, te aanvaarden? De verzorging, de onderbrenging der vluchtelingen, het wordt al gefinancierd door de Joden zelf, gesteund door de alge- meene liefdadigheid; aan de Schatkist be hoeft dit niets van beteekenis te kosten. Maar wat zou dit nog, wanneer de Ne- derlandsche Staat aan een daad van Christe lijke liefde, eenigszins belangrijke sommen zou ten koste leggen, wanneer zulks gesanc- tionneerd wordt door de overgroote meer derheid der bevolking? De vergelijking is gemaakt met de Bel gische vlucht in October 1914, toen onze grenzen wel openstonden, toen honderddui zenden Belgen in razenden angst voor de Duitsche legers ons land binnenstroomden en hier gastvrij en liefderijk onthaal von- den en toen tien duizenden gedurende vier jaren in ons land bleven. Het geval is zeer zeker niet analoog, want voor die vluchtelingen bestond min der gegronde reden voor vlucht dan thans voor de Duitsche Joden. Wel was hun land in oorlog en drongen de vijandelijke troe pen de plaatsen hunner inwoning binnen maar hun angst voor den vijand was groo- tendeels denkbeeldig en overdreven hun vlucht was een paniek en vandaar dan ook dat de groote meerderheid na korten tijd weer terugvloeide. J Nu echter zijn de Duitsche overheids maatregelen en de daarmee samengaande houding van het Duitsche publiek recht streeks gericht tegen die menschen zelf tegen hun vredig bestaan en hun bestaans mogelijkheden en is de vrees voor ergere maatregelen, ja de vrees voor hun leven gansch niet imaginair, waar de Duitsche Regeering op de duidelijkste wijze ais hare bedoelingen aangeeft de vernietiging van het Jodendom binnen de grenzen van hot Derde Rjjk. el Er bestaat derhalve meer en veel meer reden om deze ballingen op te nemen dan in 1914 de Belgen en het Nederlandsche volk is er even bereid toe. f Wat talmt de Regeering nog? Welk een wreed formalisme om van de ze menschen, mannen, vrouwen en kinde ren, opgejaagd en verdreven, van alles be roofd, gehoond en bespot, aan onze douane kantoren geldige paspoorten en documen ten te eischen, papieren, die zij niet krijgen kunnen of die hen door de Duitsche Regee ring opzettelijk worden onthouden! Kan Uwe Excellentie zich dan totaal niet verplaatsen in de gemoedsgesteldheid, radeloosheid, dier lieden, die eindelijk p'ens van hun ellende denken bereikt n rtKhn-n Ji hebben en dan hard worden teruggestooten in den poel van ongerechtigheid, waaruit zij zich verlost waanden? Hoe dankbaar zou ons Volk zijn, indien !?'e, donderden, die dagelijks zich voor het Nederlandsche gezantschap of consulaat te Berlijn verdringen, toelating konden beko- eP wanneer door Duitschjfind inder daad de blijde mare ging: de Hollandsche grens is open, in Nederland' wacht ons vei ligheid en broederliefde! Misschien zou het aantal wel meevallen, Excellentie, want velen zullen de gelegen heid en de middelen missen om de Neder landsche grens te bereiken, maar ook tegen het groote aantal wordt hier te lande niet opgezien. Wat wij van onze Regeering wenschen is niet, dat den Duitschen Israëlieten onbe perkte bestaansmogelijkheid, gelegenheid tot uitoefening van handel en bedrijf, in Ne derland worden verschaft of gelaten, maar dat zij niet worden teruggewezen aan de grenzen en teruggejaagd in de onbarm hartige handen hunner belagers. Waarom zou de Regeering niet langs on ze Oostgrens een groot aantal vluchtelin genkampen oprichten in het genre van het kamp van Uden in 1914—1918? Tal van werkloozen zouden tijdelijk te werk kunnen worden gesteld aan deze in richting en de aanvoer en alles wat met deze kampen in verband staat zou handen vol werk kunnen geven aan lieden, die nu met de armen over elkander zitten. Maar waarom wordt ook niet toegestaan, dat Joodsche kinderen en Joodsche gezin nen in woningen van Nederlanders worden gelogeerd en verzorgd? Waar zijn wij in Nederland toe gekomen, dat wij niet meer te gast mogen hebben, wie wij wenschen; dat Joden in Nederland niet meer familieleden of vrienden uit Duitschland mogen in huis nemen en goed doen? Werkelijk wij begrijpen het niet en het laat ons niet met rust, geen dag en geen nacht Vanwege de Regeering is gezegd, dat de komst van massa's vluchtelingen het anti semietisme in Nederland in de hand zou werken. Het tegendeel mag aangenomen worden. Immers thans laat Uwe Regeering de ge dachte post vatten dat wat aan deze men schen in het eigen land geschiedt toch wel gerechtvaardigd moet zijn, nu onze Regee ring hen angstvallig buiten de deur houdt; dat dit Joodsche volk geen hulp waard is en maar in den Duitschen heksenketel moet gaar koken (dat is inderdaad de conse quentie van de houding van Uw Kabinet',' En de Nationaal Socialisten, in ons land en daarbuiten, juichen: „ziet ge wel dat ook onze Regeering dit uitvaagsel buiten sluit". De Regeering van het Duitsche Rijk vindt in deze houding der vreemde staten een rechtvaardigingsgrond voor zijn ver volgingen en uitroeiingstactiek. Excellentie, Waarom laadt gij deze schan de op ons Volk? Wanneer straks nieuwe pogroms uit breken en den Joden naar het leven ge staan wordt, moordpartijen worden op touw gezet en honderden, ja wellicht dui zenden ten offer vallen, zullen dan de Ne derlandsche Ministers rustig slapen in de overtuiging dat zij die menschen niet heb ben kunnen redden? Dit is niet meer een kwestie van toepas sing of uitlegging der Vreemdelingenwet, maar een brandend vraagstuk van mensch- lievendheid, dat onmiddellijke en spontane oplossing vereischt, eene oplossing, die dood eenvoudig is: de openstelling der Oostgren zen, de betooning van barmhartigheid! Ik richt dit schrijven tot U, Excellentie, omdat dit toch een zaak is, welke de Re geering in haar geheel aangaat en niet en kel een der leden van Uw Kabinet; ik richt dit tot U in een soort van vertwijfeling, omdat alle middelen schijnen te falen om Uwe Regeering tot andere gedachten te brengen en ik toch de hoop niet kan opge ven, dat een liefderijker inzicht baan zal breken. De vrees, die Uw Kabinet schijnt te weerhouden van het aannemen eener menschlie vender houding tegenover de raadgeefster Joodsche verworpelingen, is een slechte- Ik eindig in de hoop en het vertrouwen, dat Uwe Excellentie mjj dit schrijven niet euvel zal duiden; ik heb gedaan wat mijn hart mij ingaf en mijn geweten mij voor schreef". Geslaagd voor het machinistendiploma B, de heer A. C. Bruning te Vlissingen en voor het machinistendiploma C, theore tisch gedeelte, de heer H. C. A. Evelaar te Amsterdam, beiden leerlingen van de De Ruyterschool te Vlissingen. Herkozen tot ouderlingen bij de Ned. Herv. Gemeente te Domburg de heeren J. P. Almekinders en C. Louwerse en tot diakenen de heeren J. L. Verhage en W. Provoost Azn. Herkozen tot ouderlingen bij de Ned. Herv. Kerk te Oostkapelle de heeren L. de Voogd en A. Bimmel en tot diakenen de heer K. Poppe. Gekozen tot diaken de heer J. de Pagter inplaats van den heer C. Brand die niet meer voor een herbenoe ming in aanmerking wenschte te komen. Aan de stemming voor vijf leden van het kiescollege voor de Ned. Herv. Ge meente te Oostburg op Woensdag jl. namen 143 kiezers deel; gekozen werden de drie aftredende leden de heeren I. van Houte Mz. met 99, P. de Hullu Hz. met 100 en Anth. Luteijn met 99 stemmen in twee vacatures werden benoemd de heeren H. de Lozanne met 79 en F. A. Babijn met 87 stemmen. Deze allen behooren tot de vrij zinnig kerkelijken; van andere zijde waren candidaat gesteld de heeren H. A. Malkus, Iz. de Smit Az. en D. Dekker, die respec tievelijk 62, 39 en 39 stemmen behaalden. ST. NICOLAAS GESCHENKEN (Ing. Med.) 240 JOODSCHE VLUCHTELINGETJES TE OLDENZAAL AANGEKOMEN. Op doorreis naar Engeland. Met den D-trein uit Berlijn zijn gister middag tegen vier uur 240 Joodsche kin deren uit Duitschland, o.a. afkomstig uit verwoeste weesinrichtingen te Oldenzaal aangekomen, op doorreis naar Engeland. Dit kindertransport geschiedt onder lei ding van het centrale comité tot hulp aan buitenèandsche kinderen te Amsterdam. Vele dames uit Oldenzaal en Enschede waren naar het station gekomen om de kinderen te ontvangen. Men. had een maaltijd voor de vluchtelingetjes bereid, welken zij zich goed lieten smaken. Bo vendien kregen zij voor de verdere reis enkele versnaperingen mee. De kinderen toonden zich dankbaar voor het hartelijk onthaal. Om bij half vijf vertrok de trein naar Hoek van Holland, vanwaar de kinderen de overtocht naar Engeland zouden aan vaarden. In den loop van de volgende week wor den nog ongeveer acht honderd kinderen verwacht, waarvan ongeveer drie honderd uit Weenen. - Honderd van deze kinderen zullen in ons land worden ondergebracht. De overigen zullen eveneens naar Enge land doorreizen. HET INVOERCONTINGENT VOOR BOTER IN BELGIE. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat de Belgische regeering het globale invoercon tingent voor boter voor deze maand ver hoogd heeft van 100.000 kg op 250.000 kg. Het aandeel van Nederland bedraagt hier in 27% pCt. De betreffende hoeveelheid moet uiterlijk 31 December 1938 in België worden ingevoerd. De besprekingen over de afdeeling lager onderwijs van de onderwijsbegrooting zijn gisteren in de Tweede Kamer voortgezet. De eerste spreker was de heer Tilanus (c.h.) die in antwoord op andere sprekers de beperkte strekking van zijn amende ment erkende. Dit amendement heeft de strekking door verandering van de om schrijving van een begrootingspost de mo gelijkheid te openen tot tewerkstelling te gen klein salaris van kweekelingen met akte, door den voorsteller surnumerairs genoemd. Die benaming, evenals de oor spronkelijk gestelde leeftijdsgrens van 26 jaar, waardoor de voorgestelde regeling het karakter van een jeugdsalaris had, liet de heer Tilanus echter vallen, voor namelijk om daarmee aan de bezwaren van den anti-revolutionnairen woordvoer der den heer Roosjen tegemoet te komen. Bovendien bracht hij in zijn amendement een clausule aan, waardoor de regeling eerst van toepassing zou worden voorzoo ver de soepele toepassing van artikel 56 lid 2 der lager onderwijs-wet niet van toepassing zou zijn. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, prof. Slotemaker de Brui ne, antwoordde de sprekers over de af deeling lager onderwijs ni een uitvoerige rede. Hij wees daarbij een verlaging van de leerlingenschaal van de hand. Intus- schen onende hij wel eenig uitzicht voor de werklooze aktebezitter. Het aantal wachtgelders is thans zoo verminderd, dat de sollicitatie weldra vrij zal zijn. Voorts zijn er plannen voor de inschake ling van onderwijskrachten bij de scho ling van 14-jarige jongens en 14 en 15 jarige meisjes, die men nog buiten de fa brieken wil houden. Verder heeft de mi nister aan zijn ambtgenoot van sociale zaken de vraag voorgeleged, of het mo gelijk zou zijn tegen een zekere vergoe ding een aantal werklooze aktebezltters aan het werk te zetten. De minister van sociale zaken wil medewerken, de regee ring moet haar eindoordeel echter nog geven. Deze zaak zal spoedig worden, af gehandeld. De motie-Thijssen, waarin verlaging der leerlingenschaal gevraagd werd, zou d'ë regeering niet kunnen uit voeren. Voorts kondigde de minister nog een technische herziening van de lager onder wijswet aan. Bij de replieken handhaafde de heer Thijssen zijn motie. Toen er gestemd moest worden verklaarde de heer Moller namens de katholieke fractie, die tot nu toe bij deze afdeeling gezwegen had, dat Besmettelijke ziekten. In de week van 20 tot en met 26 Novem ber kwamen in onze provincie 3 gevallen Van roodvonk /oor, ni. 2 te Krabhendijkc cn 1 te Kadzand. Sint Nicolaas, zal morgenavond niet langs de gisteren gemelde route gaan doch langs Seisdam, Krommeweele, vïasmarkt, Markt, Gortstraat, Kaden, Nieuwstraat, L. Delft, Burg, Balans. De Mentawei-film. Gisteren werd in Schuttershof de „Menta- weifilm" vertoond, toegelicht door den hr. A. J. de Neef, zendeling op Nieuw Guinea. De hr. De Neef zette uiteen, hoe moeilijk het voor de zending was vasten voet op Mentawei te krijgen en hoe de eerste zen deling er vermoord werd. Vervolgens gaf de film een overzicht van de komst van den tweeden zendeling, zijn werken onder do Mentawei-ers, deze roofzuchtige en veelal onbetrouwbare kleurlingen, en hoe hij geleidelijk hun vertrouwen wist te win nen, er een schooltje en kerkje stichtte. In- tusschen gaf de film daarnaast een be langwekkend beeld van het leven der Men tawei-ers, de inrichting van hun woningen, euz. Met aandacht werden film en uiteen zettingen gevolgd. 35-Jarig jubileum Christelijke Besturenbond. De Vlissingsche Christelijke Besturen bond herdenkt zijn 35-jarig bestaan. Dit jubileum wordt gevierd met twee feest avonden in het Concertgebouw, waarvan Donderavond de eerste plaats had. De groote zaal was geheel gevuld en op het tooneel prijkten veie fraaie bloemstuk ken, toen de voorzitter den avond opende. Uit het uitvoerig overzicht van den se cretaris bleek, dat op 1 Januari jl. de bond uit 14 afdeelingen bestond met 1139 leden, terwijl daarbij de R.K. Volksbond ruim 300 ieder telt. De dit jaar gevoerde propaganda heeft ruim 100 leden opgeleverd, zoodat den bond thans ruim 1200 leden telt. Ds. J. S. Hartjes heeft namens de Ned. Herv. Kerkeraad en het ministerie van Ned. Herv. Predikanten zijn gelukwenschen aangeboden. Vervolgens hebben nog gespro ken de oud-voorzitter, de heer P. Jansen, en de heer Fr. Schets namens de R.K. Volksbond, waarna het bestuurslid, de heer G. Sorel, namens het bestuur, den voorzit ter den heer Marijs gehuldigd heeft met zijn 20-jarig jubileum. Spr. bood hein „een fraaie rook-leestafel aan. De voorzitter van hét Christelijk Na tionaal Vakverbond, de heer A. Stapel kamp, heeft daarna een rede gehouden. Na de pauze werd opgevoerd het tooneeï- stük in drie bedrijven: „Valsche Profeten". Gisterenavond werd op het Beursplein aangehouden alhier 'n 42-jarige vrouw uit Breskens, die dronken was. Een paar uur eerder had een café-houd ster aangifte gedaan, dat de vrouw in haar café een ruit had vernield, toen zij de be zoekster aan een oude drankschuld her innerde. De aangehoudene ontkent dit en zegt dat de café-houdster haar met een bierglas wierp, dat de ruit vernielde. 14 Jan. a.s. wordt te Vlissingen de „Koningin Emma" te water gelaten. Gegronde hoop dat H.M. de Koningin het schip zal doopen. Den 14en Januari aanstaande zal een der twee nieuwe motormailschepen, wel ke de Kon. Mpij. „De Schelde" te Vlis singen voor rekening van de Stoomvaart maatschappij „Zeeland" bouwt, reeds zoo ver gevorderd zijn dat het te water kan worden gelaten. Naar wij thans van den Commissaris der Koningin in Zeeland vernemen, heeft H. M. de Koningin goed gevonden dat dit eerste dier twee nieuwe aanwinsten voor de Nederlandsche mailvloot den naam „Ko ningin Emma" zal krijgen. En er bestaat gegronde hoop, zoo vernamen wij verder, dat H. M. de Koningin persoonlijk de doopplechtigheid en de tewaterlating zal komen verrichten. zij de motie overbodig achtte daar de regeering door moet gaan met zoeken naar wegen tot verlaging van de leer lingenschaal. De motie werd verworpen met 53 tegen 39 stemmen. Voor stemden de linkerzijde, de n.s.b. en de chr. dem. Er is daarna uitvoerig gesproken over het amendement-Tilanus, dat door den minister bestreden werd. Of wel, zoo luid de het betoog van den bewindsman onge veer, is het amendement weinig effectief en worden er slechts 75 menschen door aan het werk gezet of wel de financieele consequenties zijn niet te overzien. Bo vendien is het amendement eigenlijk een wijziging van de lager onderwijs-wet. De Kamer verwierp na. veel debat het amen dement met 52 tegen 33 stemmen. Voor stemden de meeste katholieken, de chr. hist., de n.s.b. en de staatk. ger. De Kamer is in deze afdeeling blijven steken en gaat hedenmiddag met de be grooting van onderwijs verder. Daarna zal de interpellatie-Albarda over het vluchtelingenprobleem aan de beurt ko- Deze druppels voork vele verkoudheden, zij de natuurlijke be scherming in den MXiS, waar de meeste verkoud heden ontstaan, versterken. Zoodra gij niest— doe vlug een paar druppels in ieder neusgat. (Ingez. Med.) Verwachting tot morgenavond: DE BILT: matige wind uit W. tot Z.W., later verder krimpende tot Zuid, licht tot half bewolkt, later weer toenemende be wolking, afnemend buiig, overdag weer toenemenden kans op regen, zelfde tempera tuur. UKKEL: matige wind, vooral uit Z. rich tingen, vrij schoon weer, tijdelijk bewolkt, plaatselijk regen, aanhoudend matige tem- pératuur, plaatselijk lichte nachtvorst. Za 3 Dec. Zon op: 7 h. 51; onder: 15 h. 49. Licht op: 16 h. 19. Maan op: 13 h. 33; onder 2 h. 43. V.M. 7 Dec. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: December. Vrijdag Zaterdag Zondag Hoogwater. 2 8.38 21.25 3 9.50 22.28 4 10.46 23.16 Laagwater. 2.24 15.09 3.39 16.20 4.44 17.20 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: December. Hoogwater. Laagwater. Vrijdag 2 10.12 22.54 3.32 16.05 Zaterdag 3 11.22 4.44 17.16 Zondag 4 0.00 12.27 5.49 18.17 te. VEREENIGING RIJWIELPAD WALCHEREN. De Vereeniging Rijwielpad Walcheren hield hedenmorgen een buitengewone alge- meene vergadering ten stadhuize te Vlis singen, onder voorzitterschap van den heer C. A. van Woelderen. Geldleeningen. In 1936 ging de vereeniging een leening aan van 3500, ter bestrijding der kosten van aankoop van gronden en materialen voor aanleg van het Slobberduinsche rij wielpad, rentende 4% en 5%. Reeds eenige malen heeft het bestuur den geldgever ver zocht de rente, welke het bestuur voor de zen tijd eenigszins hoog voorkwam, te ver lagen. Deze verzoeken werden niet inge willigd. Daarna heeft het bestuur zich ge wend tot de directie van den A.N.W.B. Deze berichtte, dat zij bereid was te leenen te gen 3 en van de 300, renteerende van een 4 bij haar aangegane geldleening een 3 leening te maken. Het bestuur stelde daarom voor den A. N.W.B. dank te betuigen voor de wijze waarop hij wederom blijk gaf van medele ven met de vereeniging; de beide restanten der leeningen 1936, groot 2450 en 300 samen 2750 af te lossen en met den A.N. W.B. voor dit bedrag een 3 leening te sluiten. Dit voorstel werd z.h.s. aangenomen. Verbetering Rijwielpad. Aan de or.de was een voorstel inzake het verleggen van het Rijwielpad bij Groot Valkenisse, dat door verstuivingen geheel onder het zand bedolven is geworden. De toestand aldaar levert gevaar op voor het verkeer en dient dan ook zoo vlug moge lijk te worden verholpen. Het kwam het bestuur gewenscht voor, teneinde in de toekomst het rijwielpad te beschermen tegen de veelvuldig voorkomen de zandverstuivingen, het betrokken ge deelte te verleggen naar twee perceelen grond en deze daarom te koopen van den eigenaar, den heer P. van 't Hoff te Rot terdam, tegen 0.30 per m2 en de kosten van afrastering voor rekening der vereeni ging te nemen. De burgemeester van Biggekerke zal zorgen een deel van het werk in werk verschaffing tè doen uitvoeren. Het bestuur hoopt verschillende bijdra gen te zullen ontvangen om dit werk uit te voeren, zoodat de vereenigingskas dan slechts voor een klein bedrag zal worden aangesproken. Thans kon de voorzitter nog nader mededeelen, dat de kosten van de vereenigingskas ongeveer 200 zullen be dragen en dat de afrastering 650 zal kos ten, terwijl de A.N.W.B. 100 bijdraagt. De afdeeling Vlissingen klaagde over het vele zand ter hoogte van het Pension Hu- vers. De secretaris zeide, dat men zal trachten door afrastering der duinen een en an der te verhelpen. Het bestuur werd gemachtigd twee stukjes grond bij Zoutelande en Valkenis se te huuren. Bij den Dishoek is door militairen voor een bedrag van 420 schade aan het pad toegebracht. Er is aan den Commandant der kustartil- lerie om schadevergoeding gevraagd en er is alle reden aan te nemen, dat dit binnen kort zal worden ingewilligd. De voorzitter betreurde het ach teruitgaan van het ledental te Zoutelande.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1