Waarin een klein land polkan zijn SPORT. INGEZONDEN STUKKEN. M IJ N HARDT TS ITALIË. „Wij willen^Corsica; en"t,Tunis" BALKAN. VER. STATEN. STATEN-GENERAaL. DE STERRENHEMEL IN NEDERLAND OP I DEC. 1938; 20 h MT. C) EERSTE KW maan ZUID RADIO-PROGRAMMA. laxeer- tabletten werken zacht en zekert ooos 60 CT (Ingez. Med.) AFLOOP AANBESTEDINGEN. AGENDA. termiddag te Tokio aan. De ...Condor' heeft den afstand van 14,000 km afgelegd in 46% uur, met een vliegduur van 42 uur. De gemiddelde uursnelheid heeft 330 km bedragen. De Matin meldt uit Rome, dat gister avond een groot aantal ministers en afge vaardigden zich na afloop van een rede van graaf Ciano op straat begaven, om Mussolini toe te juichen. Tot diep in den nacht trokken talrijke betoogers door de stad, steeds op maat roepend: „Wij wil len Corsica en Tunis" (beiden in Fransch bezit). De betooging ten gunste van de Itali- aansche aspiraties in de Middellandsche Zee is ook vermeld in het officieele ver slag van de vergadering van de Kamer van Afgevaardigden, waarin aan het ein de van het stenografisch verslag de vol gende zin voorkomt: „De afgevaardigden verheffen zich van huq zetels en juichen den Duce geestdrif tig tóe, roepend „Tunis'', Hetzelfde blad meldt voorts, dat se dert Woensdagochtend in de fascistische organisaties het parool de ronde deed, bjj den uitgang van het parlement en op de Piazza Venezia onder de ramen van den Duce op dezelfde wijze te betogen. De Parijsche bladen hielden zich van ochtend bezig met deze incidenten. Alle bladen leggen er den nadruk op, dat de Rpme geen parlementaire betooging kan plaats vinden, zonder dat deze van te voren georganiseerd is. Uit Rome wordt aan de „Journal" ge meld: Het staat vast, dat sedert eenige dagen onder de troepen en formaties der fascistische partij een krachtige propa ganda wordt gevoerd om een atmosfeer te scheppen, die gunstig is voor de ItaJi- aansche verlangens inzake Tunis. De af gevaardigden,, zoowel als de andere be toogers, handelden op instructie. Daarom moet aan hun betooging meer beteekenis worden gehecht dan de fascistische pers doet. Men staat hier aan het begin van een van hoogerhand georganiseerde cam pagne. Aan de „Echo de Paris" wordt uit Rome gemeld, dat reeds voor de zitting het ge rucht de ronde deed, dat met den kreet „Tunis" zou worden betoogd. DE DOOD VAN CODREANOE. Bovendien nog 12 andere gevan genen doodgeschoten. Het D. N. B. meldt uit Boekarest: Om trent den dood van Codreanoe wordt of ficieel medegedeeld, dat gisternacht ver scheidene strafgevangenen van Rimnik- Sarat naar de militaire gevangenis van Jilava bij Boekarest zouden worden over gebracht. Op den weg tusschen Plojesjti en Boekarest werd de auto, waarmede de gevangenen vervoerd werden, aange vallen door onbekenden. Bij deze gelegen heid trachtten de gevangenen te ont vluchten. De begeleidende gendarmes openden het vuur en doodden in totaal 13 strafgevangenen, onder wie de leider der vroegere IJzeren Garde, Codreanoe, voorts Constantinescoe, Caranatsje en Be- limatsje, leden van de IJzeren Garde, die in December 1933 den toenmaligen ministerpresident, Duca, vermoord heb ben. De overige doodgeschoten negen ge vangenen waren veroordeeld wegens moord op het vroegere prominente lid der IJzeren Garde, Stelescoe, die uit de organisatie was getreden. De gedooden zjjn reeds gister ter aarde besteld. Blinde passagiers. In de .laatste maanden valt er een groo- te toeneming van blinde passagiers waar te nemen,, die de Vereenigde Staten trachten binnen te komen. De cijfers van het immigratie bureau wijzen erop, dat vooral personen «it Centraal-Europa hun toevlucht tot deze manier van reizen ne- men, teneinde te ontkomen aan politieke of godsdienstige vervolgingen. In de afgeloopen maanden is het aantal ontdekte bilnde passagiers gestegen van 20 d 25 per maand tot 50 60, w.o. ve len uit het Duitsche rijk. Plymouthfabrieken van Chrysler gesloten De Plymouthfabrieken van Chrysler te Detroit zijn gister gesloten in verband met •en niet geautoriseerde staking van leden der UA.W.U. In het geheel zijn daardoor 13.000 man zonder werk. VOOR DE VLUCHTELINGEN WEGENS GELOOF OF RAS. Meelevende en meelijdende stadge- nooten. Onder leiding van het Goesche Comité zal a.s. Zaterdag 3 December ook te Goes een huis- en straatcollecte gehouden wor den voor de arme, ongelukkige vluchtelin- hon^^eee,^S geloof of ras, die van huis en haard verdreven, ook in ons gastvrij land bescherming en hulp zoeken. In tijden als deze beseffen we pas, hoe goed het is m ons vrije land te mogen leven en. hoe,wö ^"bevoorrecht boven hen, die gehoond, veracht en mishandeld als paria's worden uitgeworpen en verdreven Ons of fer zal dus een dankoffer zijn. Het comité heeft van alle zijden de meest mogelijke medewerking ondervonden. Wat heerlijk, dat we bij alle verschillen toch één zijn in het betrachten der Barm hartigheid. Een groot aantal dames en heeren heeft zich aangeboden om huis aan huis Uwe ga ven in ontvangst te nemen. Mogen we U verzoeken een vlotte nzamelng te helpen bevorderen door Uw gift, zooveel mogelijk, gereed te leggen? Bijdragen worden ook gaarne in ont vangst genomen op giro 330493 ten name IS" *e2nhT. C' ^oosterman, Wilhelmina- straat 29 of m gesloten enveloppe aan het zelfde adres. Namens het Plaatselijk comité, Mr. R. M. van Dusseldorp. Mw. M. J. DorstVos. L. M. Barkelau. C. Kloosterman. A. J. Klooté. J. A. Pieterse. J- M. Meijler, secretaris. VOETBAL. BONDSELFTAL—HONGAARSCHE VEULENS 2—5. De Hongaarsche veulens hebben hun eer sten wedstrijd in ons land met 52 gewon nen, cijfers, welke geflatteerd mogen wor den genoemd. In het veld was er van weinig krachts verschil tusschen het Bondselftal waar in Van Spaandonck in verband met een blessure door Van der Veen vervangen was en de Hongaren sprake. Ja zelfs waren de Nederlanders over het algemeen iets sterker. Het binnentrio De Boer, Dumor- tier, Van der Veen was echter niet produc tief en vooral de schoten van den D.O.S.- middijvoor waren vaak te slecht gericht. Toch heeft deze voorhoede menigmaal goe de dingen gedaan. Voor de rust b.v. klopte het op den linkervleugel De HarderVan der Veen wonderwel. Van der Veen was zeer actief, en vooral bij het opbouwen van den aanval deed hij zeer verdienstelijk werk. Van Dumortier ging weinig uit. De Boer speelde wel tactisch maar zijn samen werking met Draeger was niet altijd even succesvol. Draeger stelde niet teleur, maar blonk toch ook niet uit. In de middenlinie blonk Anderiesen weer uit. Van Heel en Paauwe deden het rusti ger aan. In de achterhoede was Caldenhove de ster. Daar viel het spel van Blomvliet wel wat bij af. En ten slotte dient het slechte verdedigen van doelman Van Ma le te worden gememoreerd. Drie van de vijf doelpunten had de Feyenoorder moeten voorkomen. DE TWEEDE KAMER BESPREEKT Dl LEERLING EN SCHAAL. Katholieke fractie zwijgt omdat zij overleg met den minister nutteloos acht. Men kan niet zeggen dat het vluchtelin genprobleem de belangstelling van de Ka mer niet heeft. Gistermiddag heeft de Tweede Kamer den heer Albarda (s.d.) toegestaan den minister van algemeene za ken te interpelleeren over het beleid der re- geering in het vluchtelingenvraagstuk. De voorzitter had voorgesteld de aanvrage toe te staan, met het oog op de jongste incl denten aan de grenzen. Deze interpellatie komt heden, na de onderwijsbegrooting aan de orde. Bij een stemming over een gewijzigd be grootingsartikel, volhardde de katholike kamerfractie, in haar reeds bij de alge meene beschouwingen over dit begrootings- hoofdstuk aan den dag gelegde zwijgzaam heid, waarvan de reden dezer dagen door haar lid den heer Moller in een kiesvereeni ging te Franeker is aangegeven. De fractie vindt overleg met den minister over de leerlingenschaal nutteloos en zwijgt daarom. Aangezien zich tot nu toe bij de afdeeling lager onderwijs, welke afdeeling gistermiddag de hoofdschotel vormde, geen katholieke sprekers hebben opgegeven, is de waarschijnlijkheid voorhanden, dat de zwijgzaamheid ook heden zal voortduren. Zooals niet anders te verwachten was heeft de kwestie der leerlingenschaal en de daaraan nauw verbonden kwestie van de kweekelingen met akte en de werklooze on derwijzers het voornaamste onderwerp der besprekingen uitgemaakt. De heer Thijssen (s.d.) heeft over dit onderwerp een motie ingediend, waarin de Kamer moet uitspre ken, dat verbetering der personeelsvoor ziening bij het lager onderwijs noodzakelijk is voor wijziging der leerlingenschaal. Opmerkelijk was voorts de rede van den anti-revolutionnairen onderwijs-specialist den heer Roosjen, die zich verklaarde neer te leggen bij het standpunt der regeering, dat voor verlaging der leerlingenschaal geen geld voorhanden is en die al vast liet weten staatsrechtelijke bezwaren te hebben tegen het amendement-Tilanus betreffende de surnumeraire onderwijzers, welk amen dement naar men weet een tegemoetkoming aan de kweekelingen met akte en de werk looze onderwijzers beteekent. De bezwaren komen neer op het algemeen staatsrechte lijk inzicht dat ingrijpende amendementen op een begrooting ongewenscht zijn. Overi gens hebben alle sprekers die het onderwerp aanroerden voor verlaging der leerlingen schaal gepleit. De nationaal-socialist de heer Wouden berg eveneens, die tijdens zijn rede boven dien verklaarde, dat de n.s.b. de rechten van ouders en kerk op het gebied van het onderwijs erkende. Het werd zeer laat, half zeven. De Kamer eindigde met een bezetting van 5 leden plus voorzitter en minister. Heden gaat zij ver der. ONTVANGEN BOEKEN. „Verhalen uit de Duizend en één Nacht". Met 8 gekleurde platen van Monro S. Orr. Dit boek, gebonden in prachtband, verscheen bij W. J. Thieme en Cie, uitgevers te Z u t p h e n. „Een weg naar welvaart". Grondsla gen voor een oplossing van onze hedendaag- sche soc.-economische problemen, door mr, H. H. Reyers. Verschenen bij de U. Mij. W. de Haan te Utrecht. „Van twee kleine meisjes in Holland". Een geschiedenis die echt gebeurd is, door Aafje Fokker. Illustraties van Aafje Bruyn. Uitgave Van Gorcum en Comp. te Assen. „Gekortwiekt". Een boek voor oudere meisjes, door c. Kars. Verschenen bij Uit geverij „De Kern" te D e n H a a g. „Honderd recepten van warme en kou de voor- en tusschengerechten en and«re warme en koude schotels, door G. van den Bosch. Geïllustreerd. Uitgave Van Holkema en Warendorf Amsterdam. „Joost", door E. van den Berg-Boldingh Uitgegeven door de Uitg. „De Kern" te Den Haag. Bij de uitgevers Gebrs. Kluitman te Alk maar verschenen de volgende nieuwe jon gens- en meisjesboeken: „Madelein staat op de drempel", door A. Was-Osinga. Een- boek voor oudere meisjes. Geïllustreerd door Miep de Feyter. Nederlandsche studentenhuis te Parijs wordt morgen geopend In tegenwoordigheid van den Franschen president, de minis ters van onderwijs der beide lan den en den Nederlandschen gezant. (Van onzen Parijschein correspondent). In tegenwoordigheid van den president van Frankrijk, Lebrun, minister Jean Zay, oud-minister A. Honnorat, den Ne derlandschen minister professor Slotema- ker de Bruine, onzen gezant te Parijs, jhr. dr. J. Loudon, en tal van andere Fransche en Nederlandsche autoriteiten zal morgenmiddag, Vrijdag, het Neder landsche studentenhuis in de Cité Univer sitaire officieel worden geopend. De „Uni- versité de Paris" wordt op dat historische oogenblik eigenaresse van het Julianahuis dat verder bestuurd zal worden door een raad van beheer, aan het hoofd waarvan de rector der universiteit en de Neder landsche gezant staan en waarin een aantal vooraanstaande leden onzer kolo nie te Parijs zitting hebben. Ontstaan van het studentenhuis. Het Nederlandsche studentenhuis dankt den stoot tot zijn ontstaan aan een gift van zestigduizend gulden door wijlen den heer A. Preyer op 20 Juli 1926 beschik baar gesteld onder voorwaarde, dat van andere zijde een gelijk bedrag zou wor den bijeengebracht. Daartoe werd een co mité van actie opgericht, waqrvan de Ne derlandsche gezant te. Parijs, jhr. dr. J. Loudon, de leiding op zich nam. Reeds op 7 November 1927 was aan de voor waarde van schenking voldaan en werd de stichtingsacte van het Nederlandsche collegium verleden. Waren de plannen aanvankelijk ontwor pen voor een gebouw van zestig bedden, dra bleek, dat betere exploitatie-resul taten verwacht konden worden indien het studentenhuis minstens honderd bed den zou bevatten. Bovendien kon dan op gunstige voorwaarden en geschikter ter rein worden verkregen. Dies breidde het comité, begunstigd door de toenmalige hoogconjunctuur en aangemoedigd door het toevloeien van talrijke giften zijn plannen uit, en op 16 November 1929 werd de eerste steen voor het gebouw aan den boulevard Jourdan gelegd. Een metalen koker, bevattende een oorkonde o.a. geteekend door den secretaris-gene raal van het departement van onderwijs, jhr. mr. R. Feith, jhr. dr. J. Loudon en den Franschen senator André Honnorat, president der Cité, werd met enkele Fran sche en Nederlandsche munten in de ruimte gedeponeerd, welke met een ar duinen gedenksteen werd afgesloten. Onder leiding van den Hilversumschen architect W. M. Dudok had de bouw in den beginnen flinken voortgang. Maar toen kwam de crisis,, de bijdragen, allengs verminderd, hielden tenslotte bijna ge heel op, en het werk, al eenige malen onderbroken, moest eindelijk worden stil gelegd. De som, die:, was uitgegeven, be droeg toen zevenhonderdduizend gulden, en volgens de raming zou nog vier ton noodig zijn. 3" Afbouw en inrichting. Op initiatief van jonkheer Loudon, wiens energie en liefde de stuwende kracht zijn geweest voor dit werk van internationale toenadering, werd in ons land onder bescherming der ministers van buitenlandsche zaken en onderwijs een nationale commissie opgericht, gepresi deerd door mr. D. Fock. Deze commissie vormde uit haar midden een comité van actie, waarvan dr. R. A. Zimmerman het voorzitterschap aanvaardde, en verder staken in heel het land provinciale en plaatselijke sub-commissies de handen uit de mouwen. De Nederlandsche regeering zegde toe om twee ton uit de rijkskas te zullen bijdragen de post, op de sup plementaire staatsbegrooting van 1937 geplaatst werd met 54 tegen 19 stemmen goedgekeurd wanneer van particuliere zijde een even groot bedrag zou worden bijeengebracht. Dit is geschied en op 1 Ja nuari 1938 kon met den definitieven af bouw en de inrichting worden begon nen. Thans is het gebouw, dat een tijd lang door dertig vrouwelijke studenten werd Bewoond voltooid. Reeds van de Porte d'Orléans ziet men de kloeke schepping van architect Dudok tegen den hemel staan. Het eerste stu dentenhuis der Cité Universitaire, dat men hit de stad komende, waarneemt. Een kijkje aan den binnenkant. Eén dezer donkere najaarsdagen wer den we in de gelegenheid gesteld het Nederlandsche studentenhuis van binnen te bekijken. Het is dadelijk na de zomer- vacanties in gebruik genomen, en de 110 bedden zijn alle bezet. De bewoners van het huis blijken voor een derde van het aantal Nederlanders; vijftig bedden wor den ingenomen door de Franschen en de rest lis beschikbaar voor vreemdelingen. Het aantal bedden kan als de baten blij ven toevloeien worden uitgebreid tot 135. Met enkele leden van den raad van beheer, L. Herckenrath, A. E. Labou- chère, A. Appelboom, mr. M. C. M. Voor- beytel en den nieuwen directeur, dr. W. E. van Wijk, zijn we door de zalen ge dwaald en hebben we de studentenkamers bezichtigd. Er is een vleugel van het ge bouw voor vrouwelijke en een vleugel voor mannelijke studenten; de afdeelingen zijn streng van elkaar gescheiden. Zij lig gen ter weerszijden van de gemeenschap pelijke zalen; de hal, de gezelschapszaal met aan de wanden de wapens van wijlen Koningin Emma, van Koningin Wilhelmi- na en van Prinses Juliana, een breede ga lerij, de ontbijtzaal, de muziekzaal. De laatstgenoemde is versierd met twee wandschilderingen van Gerard Hordijk, uitgevoerd in opdracht van het comité, 't welk zich had gevormd om jonkheer Lou don op diens zeventigsten verjaardag een blijvend huldeblijk aan te bieden. Onze gezant had daarvoor een muurschildering in het Julianahuis gekozen. In de gezelschapszaal, waar voordrach ten en filmvoorstellingen kunnen wor den gehouden, zijn twee muren beschil derd met een wandkaart van Nederland en één van Oost-Indië, een werk van den kunstschilder Doeve. De inrichting dezer zaal is een geschenk van D. Wolf te Am- Ster 748* grootte, of lUw Ster 2* grootte. Hl Ster 1' gr. Melkweg Bovenstaand kaart je stelt voor den ster renhemel op 1 De cember 1938 in Neder land, des avonds te acht uur Middelbare Tijd, gelijk aan 20 h 41 min Sterretijd. Op dit kaartje loopt, van het Oosten naar het Westen, door de sterrenbeelden Twee lingen, Wagenman, Perseus, Cassiopeia, Zwaan en Arend een gebogen stippellijn; zij duidt de ligging van den Melkweg aan. In drukletters ver meld zijn de namen van de sterrebeelden: de eigennamen van een aantal der hélder ste sterren zijn in schrijfletters getee kend. De middaghoogte van de zon neemt af van 16%° aan het be gin der maand tot 14%° op den kortsten dag; daarna neemt zij weer, uiterst langzaam, toe, de dagboog de tijd dat zij boven den horizont staat), neemt af van ruim 8 uur tot 7% uur op den kortsten dag; na „de donkere dagen rondom Kerstmis" lengen de dagen weer vrij spoe dig. De schijngestalten van de maan zijn: V.M.: 7 Dec.; L.K.: 14 Dec.; N.M.: 21 Dec. en E.K.: 29 Dec. De Volle Maan van den 7en staat in den Stier; het Eerste Kwartier van den 29en in de Visschen. De andere schijngestalten vallen buiten den kaartrand. DE PLANETEN. Op onze kaartjes volgen wij den loop der vier planeten Venus, Mars, Jupiter en Sa- turnus. Venus (m 4.3) is morgenster in de weegschaal; den 26en, dus op twee den Kerstdag, bereikt deze planeet haar grootste helderheid. Mars (m 1.8) is morgenster in de Maagd, later ook in de Weegschaal. Deze en de voorgaande planeet zijn om 8 uur niet boven den horizont. Jupiter (m 1.8) is avondster in den Waterman; hij staat om 8 uur al vrij Wettelijk Ingeschreven bi) het Bureau Va Industrieel*» Eigendom onder No. 6 4 2 2 2 UJTSTE KWRRHER •nteuvehmn VENDSQ HARS JUPITER O SKTUENUS® laag in het Westen, is eerder in den avond fraai aan den Z.W. hemel te zien. Saturn us (m 0.8), dus in helderheid ongeveer gelijk met een ster van de eerste grootte, staat om 8 uur tamelijk hoog recht in het Zuiden, op ons kaartje vlak bij het Eerste Kwartier van den 29en. (m magnitude helderheid vergele ken met een ster van de le grootte, die m 1.0 heeft). Den 22en December te 12.30 uur begint de astronomische winter; de zon treedt dan in het teeken van den Steenbok. In tegenstelling met gewone landkaarten vindt men hier het Westen rechts, het Oosten links van den beschouwer getee kend. Dat is bij sterrekaarten noodzakelijk en gebruikelijk, teneinde te verhoeden, dat de beelden in spiegelschrift zouden ver schijnen. Wanneer men in'het oog houdt, dat de hemellichamen die in het Oosten opkomen naar het Zuiden stijgen en in het Westen ondergaan, en wanneer men verder slechts dat kwadrant van de kaart voor zich neemt waarnaar de blik aan den hemel gericht is, dan is de oriëntatie eenvoudig genoeg. sterdam, de aankleeding van den hal een cadeau der Amsterdamsche firma Reens. Professor Anton Molkenboer schonk een mozaïek den stamboom van Prinses Ju liana voorstellend, dat zijn plaats zal vin den in één der gangen. Personen, die een bijdrage verleenden van vijfduizend gul den of meer, kregen een koperen bordje op de deur der studentenkamer, welke naar hen is genoemd, vertrekken, die eenvoudig maar practisch en smaakvol zijn gemeubileerd. Voor de toelating, zich te wenden tot dr. Van Wijk, Boulevard Jourdan 63 te Parijs is het begrip student zeer ruirp genomen; het huis staat voor zoover de ruimte strekt open voor allen, die zich met studiedoeleinden te Parijs bevinden. De prijs, 475 franc per maand zonder ontbijt, moge voor Parijsche begrippen niet laag zijn, voor den Nederlander be teekent dit nog geen 25 gulden. En omgeving, waarin men verkeert, men kan er de volgende week één en ander van aanschouwen op de openingsfilm, die in honderd Nederlandsche bioscopen zal draaien is in overeenstemming met één onzer beste Nederlandsche tradities, die van de degelijkheid. T.O. VRIJDAG 2 DECEMBER. HILVERSUM I 1875 EN 415,5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8,00 Schriftlezing, meditatie. 8,15 Ber. gram. (9,309,45 Gelukwenschen). 10,30 Morgendienst. 11,00 Gram. 11,15 Piano en gram. 12,00 Ber. 12,15 Gram. 12,30 Quin- tolia en gram. 2,00 Gram. 2,252,55 Chr. Lectuur. 3,00 Zang met piano en gram. 3,45 Gram. 4,00 Piano, viool en cello. 4,45 Gram. 5,00 Declamatie. 5,10 Verv. conc. 5,35 Verv. declamatie en gram. 6,15 Gram. (ca. 6,30 Ber.) 6,30 Tuinbouwpraatje. 7,00 Ber. 7,15 Literaire causerie. 7,45 Gram. 8,00 Ber. ANP. 8,15 NCRV-ork. 9,00 Cau serie. 9,30 Verv. conc. 10,00 Ber. ANP, ac tueel progr. 10,30 Gram. 10,45 Causerie. 11,00 Viool en piano. 11,30 Gram. 11,50— 12,00 Schriftlezing. HILVERSUM H 301,5 M. 8,00 VARA. 10,00 VPRO. 10,20' VARA. 12,00 AVRO. 4,00 VARA. 7,30 VPRO. 9,00 VARA. 10,40 VPRO. 11,00—12,00 VARA. 8,00 Gram. (Om ca. 8,16 Ber.) 10,00 Morgenwijding 10.20 Esmeralda. 10.50 Declamatie. 11,10 Gram. 11,20 VARA-ork. 12,00 AVRO-Amusementsork. (ca. 12,15 Ber.) 12,45 Ensemble Jetty Cantor. 1,30 Gram. 2,00 Ensemble Jetty Cantor. 2,30 Declamatie. 3,00 Cabaret. 4,00 Gram. 5,00 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel en gram. 6,15 Ramblers. (Om 6,28 Ber.) 6,50 Gram. 7„00 VARA-Kalender. 7,05 Causerie. 7,23 Ber. ANP. 7,30 Ber. 7,35 Causerie. 8,00 Viool en piano. 8,30 Causerie. 9,00 Le Coq d'Or, opera (opn.). 9.30 Radiotooneel met muziek. 10,00 Gram. 10,30 Ber. ANP. 10,40 Avondwijding. 11,00 Zang en piano. 11,30 Jazzmuz. (gr. pi.) 11,5512,00 Gram. DROITWICH 1500 M. 11,40—11,50 Pia no. 12,10 Orgelspel. 12,35 Billy Bissett and his Canadians. 1,20 Causerie. 1,352,20 Birminghamsch Philh. strijkork. en solist. 2,453,05 Harpkwintet. 4,15 Pini'S Tango- ork. 4,50 Gram. 5,20 John Reynders ork. 6,20 Ber. 6,45 Orgelspel. 7,05 Parlementair weekoverz. 7,20 Harmonie-ork. 7,50 Ka mermuziek. 8,20 Radiotooneel met muz. 9,00 Gevar. progr. 9,20 Ber. 9,45 Causerie. 10,05 Ork. en koor en solisten. 11,20 Bert Firman's ork. 11,5012,20 Dansmuziek (gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 9,00, 10,00 en 11,20 Gram. 12,30 Zang. 1,05 Gevar. conc. 2,35 Zang. 3,00 en 3,30 Gram. 3,50 Piano. 4,40 Gram. 4,50 Zang. 5,05 Gram. 5,25 Parijsch saxofoonkwartet en soliste. 6,35 Cembalo. 7,20 Locatelli-ork. 8,05 Gram. 8,35 Zang. 8,50 Radiotooneel. 10,50 Gram. 11,2012,50 Nachtconc. m.m.v. solist. KEULEN 456 M. 5,50.Gram. 6,30 en 7,50 Amusementsork. 11,20 Rheinische Landes- ork. 12,35 Kleinork. 1,30 Pop. conc. 2,50 Gram. 3,20 Danziger Landesork., Schupo- ork. en soliste. 5,50 Gram. 6,20 De „Drei Musikanten". 7,30 Conc. ten bate Winter hulp. 9.35 Gram. 9.5011.20 Bernhard Et- te's ork. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 12,20 Gram. 12,50 en 1,30 Ork. I,50—2,20 en 5,20 Gram. 5,50 Koor. 6,20 Dansork. 6,50 Scholierenkoor. 7,20 Dans- ork. 8,20 en 9,50 Ork. 10,3011,20 Gram. 484 ni: 12,20 Gram. 1,00 en 1,30 Salon- ork. 1,50—2,20; 5,20 en 5,50 Gram. 6,35 Salonork. 7,35 Gram. 8,20 Jan Steurs' en semble, militair ork. en solisten. 10,30— II,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7,30 Frölich's ork. en solisten (opn.) 8,05 Ra diotooneel. 9,05 Ber. 9,30 Uit Turijn: Or- kestconc. m.m.v. soliste. 10,20 Ber. 10,30 11,20 Weensch Symphonie-ork„ koor Weensche Staatsopera en solisten (opn.) De Nederlandsche Spoorwegen heb ben aanbesteed het afbreken van het re servoirgebouw van hét emplacement te Ka- pelle-Biezelinge. Ingekomen waren 8 in schrijvingsbiljetten. Geboden werd door: F. C. A. Hoornick en Zn. te Goes 266,88; E. Westdorp te Goes 182; A. v. d. Straaten teHansweerd 107,50; J. H. A. v. d. Bosch te Helmond 60. Gevraagd werd door: J. v. Maris, Kapelle -Biezelinge 370; C. de Jonge te Schore 390; C. v. d. Velden te Bergen op Zoom 150; H. Roest Jr. te Schiedam 277.81. MIDDELBURG. DO 1 Dec. Speciale Filmvoorst, t.b. Zeeuw- sche Comité tot steun aan Joodsche vluchtelingen: met "Ik ben een vluchteling", Eleetro-bioscoop 20.30 h. VR 2 Dec. Prop. Av. met lez. Ned. Handels Reizigers Vereen, afd. M'burg, spr. de hr. Van Eek; „De Vergenoeging" 20.00 h. VR 2 Dec. Evangelieprediking spr. P. Dou- ma en R. v. d. Ley, Bogardz. 20.00 h. GOES. DO 1 Dec. Mentaweifilm, toegel. door zendeling A. J. de Neef, Grand Theater 16.30 h. VR 2 Dec BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 2DO 8 Dec.: „De goede aarde", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. CITY, Midd. VR 2DO 8 Dec.: „mr. Motto speelt hoog spel" en „Tusschen Avond en Morgen", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. GRAND THEATER. Gees VR 2—Dl 6 Dec: „Hollywood Hotel" en „Kom je ook bij de brandweer", ZO 20.00 h. Dl 14.00 h. matinée. ALGEMEEN. VR 2 Dec. Buitengew. Ledenverg. Rijwiel pad Walcheren, te Vliss. ten Gem. huize 11 uur.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 7