JO FIBBE ZEELAND. BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. Voor Fijne Lederwaren Alle Parfumerieën Ziel etalages Ziet etalages en Lange Delft 103 - M'burg Ziet etalages Ziet etalages (Ing. Med.) MIDDELBURG. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. FRANKRIJK. ENGELAND. TSJECHOSLOVAKIJE. kabinet-strovy afgetreden. ZUID-AMERIKA. DUTTSCHLAND BINNENKORT GROOT PROCES TEGEN OUDE POLITICL VER. STATEN. plannen tot oprichting van internationale organisatie voor steun aan joden. AFLOOP VERKOOPINGEN. m BURGERLIJKEN STAND. KREYMBORG Waarborg KI eed in g is 't merk voor echt en lijn kleermakerswerk (Ing. Med.) RAADSOVERZICHT VAN GOES. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER DONDERDAG zeventienjarige jongen om jeugdige wielrijder tegen paard gereden. meisje tusschen trein en perron doodgedrukt. vijf kinderen door ontploffing van een granaat omgekomen hotel uitgebrand. KERK EN SCHOOL- 8ftssw»resa Mond- en klauwzeer. In October jl. deden zich in onze provin cie 571 gevallen van mond- en klauwzeer ©nder het vee voor. E. d. d. In ons nummer van Zaterdag j.l. meld den wü dat de afdeeling Middelburg van „Eenheid door Democratie" besloten had in de eerste helft van December een open bare vergadering te houden. Thans vernemen wij, dat die vergadering, die gewjjd zal zijn aan de jodenvervolgin gen, plaats zal hebben op Donderdag 8 De cember en dat het bestuur er in geslaagd js een drietal sprekers bereid te vinden, op dien avond te spreken. Het zijn mr. G. A. Boon, oud- lid der Tweede Kamer, ds. A. M. Brouwer, Ned. Herv. Pred. te Engelen en Ds. P. G. van der Hooff, predikant bij de Geref. Kerk (H.V.) te Middelburg. CLUBAVOND N.R.V. Woensdagavond hield de afdeeling Wal cheren der Ned. Reisvereeniging haar eer sten clubavond in dit seizoen op de boven zaal van de Vergenoeging. De heer Chr. J. Mazure heette de talrijke aanwezigen welkom en zeide dat hem zeer aangenaam was als nieuwe voorz. van de ze clubavonden ook zoo veel nieuwe ge zichten te zien. Vooral ook dat zoovele le den uit Vlissingen aanwezig waren, ver heugde spr. zeer. De voorzitter sprak de hoop uit, dat on der zijn leiding een gezellige, eensgezinde en prettige N.R.V. geest zal heerschen. Hij heeft het gevoel als of men niet van el kaar was weg geweest en spr. wekte op ook de vier komende ontwikkelingsavonden, waarvoor naar zijn meening goede sprekers zijn gevonden, te bezoeken. Het ensemble Jesayes en 't danspaar Fas- tenau gaven hun beste krachten. Aan het einde van den avond kreeg ook de voor zitter een applausje voor het organiseeren van dezen avond. DE KROON OP HET WERK ZETTEN.. De nieuwe kroon van den Lange- jan naar boven gebracht. Gisteren zijn alhier per vrachtauto aan gevoerd de verschillende onderdeelen voor de kroon van den Abdtjtoren. De oude kroon was van hout, dat met koper ommanteld was, de nieuwe kroon bestaat uitsluitend uit rood koper en is van binnen hol. De stukken zijn te groot om binnen door naar boven te brengen en ondanks zij hol zijn, toch nog behoorlijk zwaar. Dit was dan ook oorzaak, dat men een stevigen ta kel, loopende tot bij de stelling aanbracht en zoo gingen de stukken de lucht in. Daar kunnen zij door de zware moerbouten aan elkaar worden bevestigd en als het werk geheel gereed is, zijn ze samen „de kroon op het werk". Zoo men weet is alleen het onderste stuk van den toren gereed en thans nadert het bovenste deel de voltooiing, doch volgend jaar komt het deel boven de wtjzerborden aan de orde en zoo zullen ook de galmgaten en andere onderdeelen hun beurt nog wel moeten krijgen. ST. NICOLAAS KOMT WEER. Zaterdag zal Sint Nicolaas bij gunstig weder, een tocht door de stad maken, dit maal te paard. Daartoe vertrekt hij te 7 uur vergezeld van zwarten Piet van den Seisdam langs Krommeweele, Vlasmarkt, Markt, Lange- en Korte Delft, Dam Z.Z., Dam N.Z., Giststraat, St. Pieterstraat, naar de Balans, om in St. Joris op het kinder feest, uitgaande van de muziekvereeniging „Crescendo" aanwezig te zijn. SCHOONDIJKE. Maandag had alhier de openingsbijeenkomst plaats van den gratis cursus in grondverbetering en ontwatering, georganiseerd door het plaatselijk comité voor werkloozenzorg ten bate van de jonge werkloozen, waartoe het lokaal van de Landbouwschool beschikbaar is gesteld en waarvan de heer Van Dijk, directeur dezer school, de leiding op zich heeft genomen. Nog kort tevoren meende men, dat we gens gebrek aan deelname de cursus niet zou kunnen doorgaan, doch dank zij de tus- schenkomst van den onlangs aangestelden administrateur voor werkloozenzorg in on ze streek, den heer Conradi te Oostburg, werd in enkele dagen een aantal deelnemers van 27 bereikt. Zoowel van de zijde van de cursisten als van de zijde der comitéleden (burgemeester F. A. v. Rosevelt, ds. J. A. Swart en pastoor C. A. W. Gilles), die deze eerste'bijeen komst bijwoonden, werd de inleiding tot den cursus met groote belangstelling ge» volgd, zoodat alles erop wijst, dat deze po ging tot ontwikkeling der jeugdige werk loozen vrucht zal dragen. STAKERS ZIJN HUN BAANTJE KWIJT Havas meldt uit Bordeaux: De haven directie alhier heeft hedenochtend aan het havenpersoneel, dat gisteren gestaakt heeft medegedeeld, dat het ontslagen is. Een aantal firma s te Bordeaux, waar onder de Société Nationale des Construc tions Aeranautiques du Sud Ouest, heb ben hedenochtend eveneens geweigerd» de arbeiders die gisteren gestaakt hebben, weder in dienst te nemen. Op grond van een van den minister van manire ontvangen instructie, heeft men vanochtend verder geweigerd, de ar beiders van het arsenaal te L'Orient, die gisteren gestaakt hebben, weder in dienst te nemen. De trams aldaar zijn vanochtend niet uitgereden, daar een groot deel van het personeel ontslagen is. Strenge straffen voor stakers. Vanochtend zijn te Valenciennes zes stakers veroordeeld tot drie maanden ge vangenisstraf omdat zjj werkwilligen hadden lastig gevallen. CHAMBERLAIN OOK NAAR den PAUS? De diplomatieke redacteur van Reuter te Londen acht het mogelijk, dat Cham berlain gedurende zijn verblijf te Rome een bezoek zal brengen aan den Paus. Hoewel voor een dergelijk bezoek geen regeling is getroffen, is het gebruikelijk, dat staatshoofden en andere hooggeplaat ste personen den Paus bezoeken, wanneer zij te Rome komen, aldus deze redacteur. Het Tsjechoslovaaksche kabinet Syrovy is gister afgetreden, zooals dat gebruikelijk is na de verkiezing van een president der republiek. Rudolf Beran zal thans minister-presi dent worden. Tsjvalkofski blijft minister van buitenlandsche zaken, Karei Sidor, leider van de Hlinkagarde, wordt Slovaaksch ver tegenwoordiger bij de centrale regeering. De samenstelling der regeering zal in hoofd zaak gelijk blijven. 13 dooden bij aardstorting in Venezuela. Te Puerto Maiquetie nabij Guaira (Vene zuela) zijn dertien menschen door een' aardstorting omgekomen; 85 huizen wer den vernield. De aardstorting was een ge volg van zware regenbuien. Uit Berlijn wordt aan de „Figaro" ge meld: De geheime politie heeft kortgeleden een aantal personen gearresteerd, d.e voor de komst van Hitier een groote rol in de poli tiek hebben gespeeld. Zij zullen waarschijn lijk voor het volksgerecht verschijnen we gens voorbereiding van hoogverraad. Tot de gearresteerden behooren o.a. dr. Lutte, oud-burgemeester van Neurenberg, Frank Kunstier, oud-voorzitter van de sociaal democratische partij te Berlijn, dr. Her mann Brill, vroeger rijksdagafgevaardigde van de sociaal-democratische partij, en de sociaal-democraat Otto Brass. Het totaal aantal arrestaties bedraagt ongeveer vijf tig. De meeste gearresteerden zijn reeds in concentratiekampen ondergebracht. Havas meldt uit Washington: Verno men wordt, dat de minister van arbeid mej. Perkins, een voorstel in studie ge nomen heeft tot oprichting van een uit gebreide internationale organisatie tot steunverleening aan Europeesche Joden Dit voorstel zou o a. het plan behelzen, jonge Joden voor den landbouw op te lei den, om hen stelselmatig onder te kunnen brengen in landen, welker landbouw ont wikkeling behoeft,, alsmede een plan voor de economische bescherming van Joden, die voor zulk een onderneming te oud zijn. Notaris mr. P. Loeff heeft Dinsdag middag in café „Dorpszicht" te Soeburg in het openbaar verkocht: 1. Een huis met tuin en bergplaats (vrije poort) aan het Oranjeplein no. 12 te Soe burg groot 98 c.a. Kooper J. Koole Jz. Jr., melksltjter te Vlissingen qq voor 1249. 23. Ongeveer 0.6180 h.a. (1 G. 172 R.) Weiland ten Noorden van den Molen aan den Ouden Vlissingschen weg in de ge meente Middelburg. Kooper C. de Plaa, koopman te Soeburg voor 1154. 4. Ongeveer 0.3054 h.a. (233 R.) Bouw land ten Noorden van den Molen aan den Ouden Vlissingschen weg in de gemeente Middelburg. Kooper W. Duvekot Sz., caféhouder te Vrouwenpolder voor zich en qq voor 557. Goes. Bevallen: C. van Dalen, geb. de Fouw z., C. J. Ie Clercq, geb. Karelse d. te Kruinin- gen. (D.Z.) Rittem. Over November. Ondertrouwd: Adr. de Poorte 26 j. jm. en D. W. Davidse 23 j. jd. WAABBORC-KLBlDDIt Goes 11238. Hoewel de agenda gisteren met een aantal andere punten ook de vaststel ling der gemeentebegrooting voor 1939 ver meldde, werkte de Goesche Raad er zicli toch in drie uurtjes doorheen. Nu zij opgemerkt dat over de andere punten, als eenige begrootings-wijzigingen, het aangaan eener kasgeldleening, e.d., ook niet veel te zeggen viel. Alleen was er, als belangrijker materiaal een kleine wijziging der gastarieven en een nieuwe verordening op de vermakelijkheidsbelasting bij. De verlaging der gastarieven, voor bijzondere scholen en industrieën een voordeeltje werd dankbaar aanvaard en over de vermake lijkheidsbelasting had men een goed jaar geleden al het zijne gezegd. Alleen de hr van der Does wees terecht op de onbillijk heid, n.l. dat de minimum-belasting van 5 ct. ook geheven wordt op de toegangsbe wijzen van vijftien cent (halve prijs) die aan werkloozen b.v. bij de voetbalwedstrij den, verstrekt worden. Hoewel hier dus sprake is van een „liefdadige" geste, wordt er niet minder dan 33% pCt. vermakelijk heidsbelasting voor geheven. De voorzitter, wien dit nieuwe gezichtspunt blijkbaar wat rauw op het lijf viel, maakte er zich ech ter met een Jantje van Leiden van af en zonder verdere slag of stoot ging de veror dening door. Helaas echter weer een lee- lijke rem beteekenend voor het vereeni- gingsleven. De begrooting zelf hield niet veel in, dat tot gegronde discussie aanleiding gaf. Aan de meeste posten is toch niets te ver anderen en over de resteerende is meestal reeds overleg met de hoogere autoriteiten gepleegd, zoodat deze al navenant zijn. Er werd verder als werkobject het rioleerings- plan in uitzicht gesteld en er zal ook een nieuwe ulo-school moeten komen. Er waren verder wat haken en oogen over de restau ratie van de trouwkamer. Terecht achtte de Raad dit een object om op de gewone wijze uit te laten voeren, maar B. en W. betoogden, dat er niets van zou komen als men het niet als werkobject behandelde met steun uit het werkfonds. Er zou heel veel over te zeggen zijn, en eigenlijk was niemand het met deze procedure eens. Maar daar tenslotte gekozen moest worden tusschen een „kwastje verf" en een gron dige restauratie, hield men zijn mond maar. De voorzitter was zoo tactvol niet over stemmen te spreken en wat mopperend ging men verder. Het eenige punt, waarover in den breede gesproken werd, was het op wachtgeld stel len van den concierge van school B. En toch was dit in wezen zulk een eenvoudige en logische zaak. Want deze instelling dateert uit het verleden, toen school B. nog de grootste school was van Goes; toen er een groot aantal lokalen schoon te houden, een groot aantal kachels te verzorgen waren; in 't kort, toen er nog werkelijk „dagwerk" was voor een concierge aan deze school. Sinds lang echter is school B. een kleine school geworden. 1 Januari a.s. zal ze nog slechts vier klassen tellen, de kachels zijn door gasverwarming vervangen, enz., in 't kort, inplaats van met een concierge kan volstaan worden met 'n bedrag voor schoon houden ad 400. Het werd dus tijd dat de ze knoop doorgehakt werd, wat B. en W. dan ook deden. Ze deden dat echter op een algemeen door regeering en gemeente ge bruikelijke wijze, en vooral ook „mensche- ltjke" wijze, zonder den persoon dien dit trof te dupeeren. B. en W. wilden hem op wachtgeld stellen en hem daarbij de school laten schoonhouden, zoodat hij daarmede toch aan zijn loon zou komen. Mag dit, in het algemeen genomen, geen directe be zuiniging beteekenen, er wordt toch een gezonder toestand door geschapen en voor de toekomst is het geval er mede opgelost. Desondanks was de geheele rechterzijde er tegen en werd dit voorstel verworpen. Niet, omdat men meende, dat er wèl dag werk is voor een concierge, of omdat men, om een of andere reden, te doen had met den persoon, maar...... omdat de kosten van het openbaar onderwijs er lager door zou den worden. Want dan zouden deze kosten niet meer gedrukt worden door het loon van den concierge, maar alleen door het bedrag voor het schoonmaken. En nu gaat het verder weer niet om het openbaar on derwijs zelf, maar om het bijzondere onder wijs, want dat krijgt maar dezelfde kosten uitbetaald als het openbaar onderwijs. Hoe duurder dus het openbaar onderwijs, hoe beter dit is voor het bijzondere onderwijs!!! Neen, het was geen schoone figuur, die de rechterzijde ditmaal maakte, al trachtte men wel, met veel omhaal van woorden, er wat franje omheen te hangen. En vooral de voornaamste woordvoerder, de heer La> port, was niet gelukkig in zijn verweer. Toen b.v. wethouder De Roo er op wees, dat toch waarlijk van een burgemeester Van Dusseldorp en een wethouder Van Mel- le geen voorstel is te wachten met als „doel" het bijzonder onderwijs te benadee- len, terwijl hijzelf ook steeds zeer loyaal tegenover het bijzonder onderwijs staat, toen meende de heer Laport den wethouder terecht te moeten wijzen. „Op zooiets moet U niet prat gaan", zeide hij, „want dat is niet meer dan Uw plicht?" En dat, terwijl hij het college nota-bene zelf in deze ver dediging dwong en had trachten aan te doen, dat hier wèl benadeeling van het bij zonder onderwijs doel was! En al evenzoo was zijn opmerking: „als hier geen bijzon der onderwijs geweest was, zou U niet met dit voorstel gekomen zijn!" al zeer naïef. Evenzoo goed had hij kunnen zeggen: „als hier geen behoefte was aan een nieuwe ulo-school, zoudt U ook niet van plan zijn er één te gaan bouwen". Neen, het was geen fraai figuur. Waar om niet ronduit gezegd: wij zijn er tegen niet omdat er geen gronden voor het voor stel zijn, maar enkel en alleen omdat het •schade beteekent voor het bijzondere on derwijs en dat kan elke cent die het krijgt heel goed gebruiken! Dat was goed Zeeuwsch geweest! Amsterdam 1936-3% 101%—101% Zeeuws. Hyp. B-3% 100%—100% Cities Service Cy. P. 1958 5 49%—551% A Amsterd. Bank 141141% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 520 A De Schelde N.B. 46%—46% C Am. Smelt, en Ref. 39%—39% A Born. Sum. H.M. 177%—177% A Houth. Alberts 95—95% C Union Pac. Rr. 69%—70% C Int. Nickel Cy. 40%—40% Ned. 38 1000-3 100%—101 O. Indië 37 1000-3 99%—99% Engeland 1960-90 4 77%—78 A Koloniale Bank 156—185% A N.l. Hbk. 600 131%—132 C Ned. H. M. 1000 149%—149% A v. Berkels Pat. 5352 C Calvê-Delft 90%—90% A Philips Gem. B. aig 228%228%-26 C Unilever 145%145-43% ex div. C Am. Car en Foudry 21%22%-% C Anaconda Cop. 25%25%-% C Bethlehem St. 53%—54%-% C Kennec Copper 33%33%-% C Rep. Steel 16%—17%-% C U. States St. C. 47%^8%-% C North Am. Cy. 16%—17% A Kon. Petr. Mpij. 3277/s—328-25 C Contin. Oil Cy. 21%—21% C Phillips Petr. Comp. 3030% C Shell Union O.C. 11%—11%-% C Tide Water Ass. Oil 10%10%-% A Ned. Scheepv. U. 120%119 A H.V. Amsterdam 477477-74% A Java Cult. Mij. 195—194 A N.l. Suiker U. 197—196 A Deli Batavia 212-211-13 C Deli My. 1000 271%—.— Rubber Philips Unilever HVA - Markt Tabak - Obl.Markt Industrie Schepen - (Wettig Amerika A Senembah 246246-44 C Baltimore Ohio 5%5%-5% C Soutehrn Pac. Cy. 13%14% A Soutehrn Rlw. 13-13%-% A 'Amst. Rubb. C. 228%—230%-29 A Deli-Bat. Rubb. 158158 A Hessa Rubber 127%128% A Serbadjadi S.R. 107%109% WISSELKOERSEN. heden gister. Londen 8.59% 8.60%. Berlqn 73.70 73.75 Parys 4.82% 4.82% Brussel 31.09 31.12 New-York 1.83% 1.84% 4840 UITGESTUURD. Hij kwam niet terug. Gistermiddag werd de zeventienjarige Gerard de Jong, werkzaam by de Moluk- sche Handelsvereeniging aan de Keizers gracht 382 te Amsterdam uitgezonden ter inning van een tweetal cheques, tw. een op de Ned. Handelmaatschappy groot 1790 en een' op de Associatiekas, groot 3050. Dit bedrag moest gestort worden bij den Twentsche bank. Inderdaad verscheen de jongen ook by de Twentsche bank, waar hy een andere ontvangen opdracht uitvoer de. De som van f 4840 nam hp echter mee. Sindsdien is hy niet meer teruggezien. Toen de jongen niet by zqn werkgever terug keerde stelde deze de politie van het ge val op de hoogte. In verband hiermede verzoekt de com missaris van politie in de tweede sectie, bureau Marnixstraat, opsporing van Ge rard de Jong, geboren te Amsterdam op 21 Augustus 1921, wonende aan de Oost- zaanstraat 33(3) aldaar, lang 1,75 meter, blond, achterovergekamd haar, bleek uiteriyk, gekleed in donkergrqs gestreept colbert, zwarte lage schoenen» donkere winterjas, blootshoofd. Het vermoeden bestaat, dat hy zich te 's-Gravenhage of te Rotterdam ophoudt. Trap van het dier gekregen en om gekomen. Gistermiddag reed de zevenjarige p. Kleynjan op een damesfiets in de Burge meester Brandtlaan te Velp. Hy wilde vóór een naderenden, met paard bespannen groen tewagen de Rozendaalsche laan opgaan. Dit bleek niet mogelijk te zqn. Het gevolg was, dat de jongen tegen het paard reed. Het dier schrok en gaf den knaap een trap. Deze kwam te vallen en kreeg het voor wiel van den wagen over het lichaam. Hq was op slag dood. Gisteravond is op het stationsemplace ment te Wormerveer een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de 17-jarige mej. G. Ren ters uit Amsterdam, werkzaam bq de ca cao- en chocoladefabriek der erven H. de Jong te Wormerveer, om het leven is ge komen. Eiken avond, na het uitgaan der fabriek, bevinden zich op het station circa twee honderd meisjes, die wachten op den trein naar Amsterdam. Aangezien niet altijd alle meisjes een zitplaats kunnen vinden, gebeurt het wel, dat er eenigen zqn, die op een volgenden trein moeten wachten. lede ren avond opnieuw ontstaat er een gedrang daar ieder een plaatsje wil bemachtigen. Terwijl de trein nog niet geheel tot stil stand is gekomen, klauteren de meisjes reeds op den trein. Dit geschiedde ook gis teravond weer. Mej. K. greep de deurkruk, werd meegesleurd en geraakte bekneld tus schen den trein en het perron. Zij was op slag dood. Jachtopziener neergeslagen. Gistermiddag waren twee mannen, een uit Lopik en een uit Jaarsveld in het veld tusschen Lopik en Lopikerkapel bezig met het vangen van mollen. De jachtopziener B. Schep, die hen opmerkte, begaf zich naar hen toe en vroeg hun naar hun mollencon sent. Toen van D. weigerde dit te toonen, sloeg G. de R„ de andere mollenvanger, den jachtopziener met een schop tot twee maal toe op het hoofd, zoodat de jaehtop ziener duizelde. Van dit oogenblik maakten de mannen gebruik om een goed heenko men te zoeken. Schep strompelde naar huis. De R. werd achterhaald en in verze kerde bewaring gesteld. Hij blijft ontkennen den klap te hebben gegeven. Tegen van D. is proces-verbaal wegens stroopen opge maakt. Bq Kalusz in het district Lemberg zqn vijf knapen door de ontploffing van een vermoedelqk uit den wereldoorlog achter gebleven granaat, welken zij in het land gevonden hadden, omgekomen. De jongens hadden geprobeerd het projectiel te ope nen. Een zesde knaap werd zoo ernstig ge kwetst, dat men voor zqn leven vreest. Vannacht is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in het hotel-café „De Drie Egmonden" te Egmond aan den Hoef, eigendom van en geëxploiteerd door den heer Modderman. De heer Modderman Is wel tegen brand- doch niet tegen bedrqfs- schade verzekerd. Door vallend gesteente getroffen ©n omgekomen. In de domaniale mqn te Kerkrade is gis teren de 19-jarige mqnwerker J. Jonkerman onder vallend gesteente bedolven. Hy was op slag dood. BOERDERIJ DOOR BLIKSEM GETROFFEN. In den afgeloopen nacht omstreeks half vier is tydens een kort, doch hevig onweer de bliksem ingeslagen in de boerdery van de familie J. van Dqk te Siddebuurster- zande (Groningen). De bewoners moesten in alleryi het per ceel, dat binnen een minimum van tqd in lichter laaie stond, verlaten. Van den in boedel kon niets gered worden. De brandweer uit Slochteren bestreed 't vuur, doch kon niet verhinderen, dat de boerderq een prooi der vlammen werd. De aangrenzende schuur kon behouden blijven. Een koe kwam echter in de vlammen om. De schade wordt door verzekering gedekt. DÖODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Den Haag: 1 doode. De 53-jarige G. V. P. is gisteren op het Jonckbloetplein te Den Haag door een vrachtauto aangereden. Gisteravond is hfj in het ziekenhuis Zuidwal overleden. Woensdag had te O o s t b u r g de jaariyksche stemming plaats voor verkie zing van vijf gemachtigden in het kiescolle ge der Ned. Herv. kerk aldaar. 150 stem gerechtigden waren opgekomen. De candi- daten der vrqzinnigen werden met zeer groote meerderheid gekozen. Gekozen tot ouderling in de Geref. Kerk te K a p e 11 e-B i e z e 1 i n g e de hr. F. P. de Graaf en als diaken de heer D. Sandee (verpl. aftr.) (nieuw gekozenen). In de Gereformeerde Kerk te Kam perland werd tot ouderling gekozen de heer I. Tange en tot diaken de heer L. Fli- lipse Iz. Ned. Herv. Kerk. Cand. M. W. J. Zevenboom te Zieriksee is beroepen te Berkenwoude. Cand. A. Barendrecht te Delft heeft bedankt voor het beroep naar Arnemuiden. Geref. Kerk. Tweetal te Gapinge, W. de Graaf cand. te Zutphen en A. Verschoor cand. te Vlaar- dingen. C. H. Lindeboom cand. te Utrecht is beroepen te Grijpskerke. Drietal te Vrouwenpolder: cand. N. H. Ridderbos, Kampen; cand. A. Verschoor, hulppred. te Naaldwqk; cand. J. J. de Vries, hulppred. te Almelo. ONTVANGEN BOEKEN, Bq de uitgevers Gebrs. Kluitman te Alk maar verschenen: „Meisjes van onzen tijd". Een boeK voor oudere meisjes door T. Jager-Meur- sing. Geïllustreerd door Hans Borrebach. „Bq nader inzien", een boek voor ou dere meisjes door A. M. Nachenius-Roeg- holt. Geïllustreerd door Hans Borrebach. „1000 km op een groene Jumbo", jon gensboek door W. N. v. d. Sluis jr. Met medewerking van de Ned. Spoorwegen. Rijk met foto's en teekeningen geillu- streerd. „Hier Holland Radio", door W. N. van der Sluys jr. Geïllustreerd met uitgebreid fotomateriaal. Een boek voor oudere jon gens. De schrijver vertelt hier over het mo derne radiowezen, zooals zich dat in Neder land heeft ontwikkeld en welk een gewel dige vlucht het heeft genomen. Het boek bewijst ook wat Nederlandsch vernuft ver mag. „Voor de seinen veilig gaan' Een jon gensboek over spoorwegtechniek, door A. p. Berkhoudt. Met een voorwoord van de directie der Ned. Spoorwegen en met vele foto's en illustraties in den tekst. Achter eenvolgens komen aan de orde: Stoom- tractie- Bovenbouw- Diesel- en electrische tractie. Het veiligheidsysteem (de seinpa len en het werk in het seinhuis) en de Spoorbruggen. Uitgave W. J. Thieme en Cie. uitgevers te Zutphen. „Obsessie" roman, door E. C Philtine. Geaut. vertaling door dr. J. N. C. van. Dietsch. Uitgave A. W. Sijthoff's Uitg. Mq, te Leiden. •w

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2