frwlwïale &eeutzr£cfye IP MIMMELBURGSCHE COURANT Loeren Regenkapjes S, WIENER l Co. (&GOESCHE COURANT Het officieel bezoek van Koning Leopold aan ons land. BINNENLAND, De inkocht in Den Haag KONING LEOPOLD VERTROKKEN. Chamberlain en Halifax te Parijs. ZOOJUIST, ONTVANGEN MIEUWE MODELLEN SUèDE MUTSEN vanaf f 1.50 met shawü f 1.95 MIDDELBURG NIEUWVLIET H. M. de^Koningin zal een f tegenbezoek aan Koning Leopold brengen. Duitsche vluchtelingen te Zevenaar teruggestuurd. Onder hen bevonden zich out vluchten uit een concentratie kamp. WEERBERICHT. Dobbelmann...lekke?'.Yncm! DE ZAAK TEGEN Ir, R. VAN DER VEEN. RECHTSZAKEN. NUMMER 277. TWEE BLADEN. DONDERDAG Dagblad. Uitg.N.V. DeMiddelburgscheCrt. Bureaux t te MIDDELBURGSt. Pleterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. 24 NOV. 1888, EERSTE BLAD. 181e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. vBrieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Tegen vieren heeft Koning Leopold van België gistermiddag aan de zijde van Ko ningin Wilhelmina zijn intocht in Den Haag gehouden. De belangstelling van het Haagsche publek was enorm. Vooral op het Korte Voorhout bij de Boschbrug, waar de Koning officieel door den burge meester van 's-Gravenhage begroet zou worden, dromden de menschen samen. Even na drie uur rukten de militaire troepen aan, die langs den geheelen weg voor de afzetting moesten zorgen. Trom mels roffelden, commandoes klonken, com pagnie na Sbmpagnie marcheerde voorbij naar 'de voor haar bestemde plaatsen. Van het regiment grenadieTs werd een compagnie van het 2de bataljon opgesteld over de Boschbrug tot bij het paviljoen „het wachtje" en op een gedeelte van het Korte Voorhout aan weerszijden van de b^qg en den weg. Van verschillende regi menten werden langs het overige gedeelte van de route manschappen opgesteld. Op het drassige Malieveld stonden de vier kanonnen van het tweede regiment veldartillerie, die den Koning met 21 schoten zouden begroeten. Drie minuten voor vier uur kwamen burgemeester en wethouders en de. ge meentesecretaris naar de Boschbrug. Zij steldéh zich in een rij vóór het paviljoen „het wachtje" op. Naast den gemeentese cretaris zat te paard de garnizoenscomman dant en achter hem, eveneens te paard, z|jn adjudant. Naast den garnizoenscom mandant stonden vier tamboer-hoornbla zers van het regiment grenadiers met hun diepe trommen en koperen hoorns. Om^2 minuten over vier daverde het eerste kanonschot. Even later hield de auto, waarin Koning Leopold en Koningin Wilhelmina gezeten waren voor „het wachtje" stil. Uit honderden monden klonk het „leve de Koning." Een palfrenier in groene livrei maakte het portier open en de burgemeester, mr. S. J. R. de Monchy, had gelegenheid zijn opwachting te ma ken.. Alle leden van het dagelijksch bestuur der^ gemeente stelde hij den Koning voor. l/ervolgens hield burgemeester De Mon chy een korte toespraak, waarin Koning Leopold welkom werd geheeten. Gedurende het oponthoud bevestigde de chauffeur van de koninklijke auto H. Ms. standaard op het rechter voorspatbord, de standaard van den Koning op het lin ker voorspatbord. Zeven minuten over vier reedde auto de Boschbrug over. In een tweede auto zag men minister Spaak met zijn Neder- landschen ambtgenoot, mr. J. A. N. Patijn en vervolgens vele volgauto's. Ook bij het paleis wachtte een dichte menschenmassa in spanning op de komst van Koning Leopold. Twee vlaggestokken stonden op het pa leis voor de standaarden van Koning Leo pold en Koningin Wilhelmina en in het Koninklijke paleis brandde rijkelijk elec- triseh licht. Stram stonden de militairen op het oogenblik dat de auto met open kap, waarin de Koning der Belgen en Konin gin Wilhelmina gezeten waren, voorreed. De Koninklijke militaire kapel zette de Brabanconne in, de beide standaarden werden op het paleis geheschen en onder enthousiaste toejuichingen van het pu bliek inspecteerde Koning Leopold, steeds salueerend, de eerewacht, welke tegen de beide colonnades was opgesteld. Daarna begaven de vorsten zich in het paleis en terwijl de auto s met het gevolg voor reden, gingen de groote balkondeuren open waarna Koning Leopold en Koningin Wilhelmina op het balcon verschenen, om nogmaals de toejuichingen van het pu bliek in ontvangst te nemen. Opnieuw speelde de Koninklijke militaire kapel de Brabanconne. Het was toen precies kwart over vier. Koning Leopold naar de Belgische legatie. Terwjjl de Koning der Belgen en de Ko ningin zich in het paleis bevonden, rukte de eerewacht van de grenadiers met de Koninklijke militaire kapel in. Het publiek bleef echter in even grooten getale aan wezig om den Koning later te zien uitrij den naar het Belgische legatiegebouw aan de Jac. Catslaan. Toen Koning Leopold aan de Belgische legatie arriveerde bracht de politieharmo me het Belgische volkslied ten gehoore De Koning begaf zich onmiddellijk naai binnen. Onmiddellijk na zijn aankomst in hef gezantschapsgebouw ging Koning Leopold naar de salon, waar de Belgische gezant, baron Herry aan zijn zijde plaats nam en verder de Belgische consuls in Nederland Daarna werden ongeveer 300 leden van de Belgische kolonie in Nederland aan den aiwng v°orgesteld. De Koning gaf hun geveer een haff' uuT dUUrde °n" poMtTn ^zek:aTlrnbS K°nin^ Le°; In snelle vaart werd ver? i denzelfden weg naar het palels^in het Noordeinde teruggereden. Het diner op het Belgische ge zantschap. h Eenige honderden hebben de koude gis teravond er voor over gehad om Koning Leopold, Koningin Wilhelmina, Prinses Ju liana en Prins Bernhard naar het Belgi sche gezantschap te zien rijden. Om éven na acht uur ving in de groote eetzaal een diner aan, dat Z. M. de Koning der Belgen aan Hare Majesteit de Konin gin aanbood. Er waren ongeveer 65 gas ten, welke tot dezen disch waren genoo- digd. Onder hen waren de leden van hec gevolg van H. M. de Koningin, en H. K. 1-1. Prinses Juliana en wan Prins Bernhard, het gevolg van Z. M. Koning Leopold, tal van andere leden van de hofhouding van H. M„ de Belgischp minister-president Spaak, de Nederlandsche minister-presi dent Colijn, minister Patijn, de voorzitters van de beide Kamers der Staten-Generaal, de vice-president van den Hoogen Raad, de vice-president van den Raad van Sta te en nog vele andere burgerlijke en mi litaire autoriteiten. Naast H. M. de Koningin zat Z. M. Ko ning Leopold. Aan de andere zijde van de Koningin had Prins Bernhard plaats ge nomen. Naast Koning Leopold zat Prinses Juliana en naast H. K. H. minister Spaak. Baronesse Herry, de echtgenoote van den Belgischen gezant zat naast Prins Bern hard. £>e maaltijd duurde tot ongeveer half tien. De soiree. De fraaie salons van het legatiegebouw vulden zich na het diner langzamerhand met een groote en uitgelezen schare van de meest vooraanstaanden uit den lande. Het was één schittering van uniformen, van goud, van ambtsgewaden, van ridderor den, als men maar zelden bijeen ziet. Ter wijl de gasten de salons reeds vulden, werd in een der salons de koffie geserveerd. Omstreeks kwart voor tien kwam Prins Bernhard uit de eetzaal in de hall. Z. K. H. onderhield zich met verscheidene per sonen en bewoog zich geruimen tijd on der de gasten. Even na tienen gingen de deuren open en traden Koningin Wilhelmina met aan haar rechterzijde Koning Leopold binnen Terwijl de aanwezigen zich in twee dichte rijen opstelden, schreden de vorstelijke personen, minzaam naar beide kanten groe tend, door de ineenloopende zalen.- De Koningin en Koning Leopold, bjj wie zich ook Prinses Juliana en Prins Bernhard voegden, begaven zich naar een der sa- lans, waar buffetten waren aangericht Daar werden tal van personen ontboden om aan den Koning te worden voorge steld. Na eenigen tijd zag men Prins Bernhard te midden der gasten, nu eens met deze dan weer met genen pratend. Om v|jf minuten voor elf vertrok de Koningin met de Prinses en den Prins De Koningin verliet, begeleid door Korén0' Leopold het gezantschapsgebouw. De Ko ning ging tot aan de auto der Koningin en bleef toen voor het bordes van het ge zantschap staan, totdat Hare Majesteit en Prinses Juliana met Prins Bernhard ver trokken waren. Daarna keerde Zijne Ma jesteit in het gezantschap terug. Nog tal van personen werden vervolgens aan den Koning voorgesteld. Het was reeds over half twaalf toen de Koning, die zich met verschillende Neder landsche autoriteiten lang had onderhou den en levendig had gediscussieerd, aan stalten maakte om te vertrekken. Vanochtend is het bezoek van den Belgi schen vorst aan ons land ten einde geko men. Het was ongeveer tien minuten over half elf toen Koningin Wilhelmina en Ko ning Leopold voor den ingang van het Pa leis Noordeinde verschenen waar reeds een stoet gereed stond: een cavalerie-escorte vóór en achter de roode met zes paarden bespannen calèche. Het publiek juicht. Toen de Koning en de Koningin in de calèche plaats namen, hief een soldaat, die een oranje vaan op zijn ge weer had, deze vaan op. Van straathoek tot straathoek werd dit teeken doorgegeven, want er was een lange rij van posten met dergelijke vaantjes uitgezet. Op deze wijze werd het sein in eenige oogenblikken door gegeven aan de batterij op het Malieveld, die gedurende den rit naar het station elke minuut een saluutschot loste. In een tweede calèche, met vier paarden bespannen nam het Prinselijk paar plaats De verschijning van Prinses Juliana en Prins Bernhard, ontlokte een nieuw ge juich aan het wachtende publiek. Dan volg den zeven volgrijtuigen, in het eerste waar van de ministers Spaak en Patijn plaats na men. Niet alleen op het Noordeinde, maar langs de geheele route naar het station klonken, als de stoet passeerde, kreten als „Leve koning Leopold" en „Leve België". Natuurlijk werd ook het eigen Koningshuis luide toegejuicht. Om 10 minuten voor elf was de stoet aan het station. Op het eerste perron stond het tweede bataljon van het regiment grena diers als eerewacht en ook de koninklijke uitaire kapel. Voor dit perron stond de u ke trein. Het perron was geheel JL*. Me minuten over elf gingen n8ni Van, de koninklijke wachtkamer ria p zette de Brabanconne in en de Koning inspecteerde met H. M. de Ko- nigin aan zijn zijde, de eerewacht. Stram salueerde de Koning voor het vaandel en de Koningin maakte er een diepe buiging voor. Ook Prinses Juliana en Prins Bern hard bevonden zich nu op het perron en bleven op den looper staan die van de wachtkamer naar 's Konings wagon was gelegd. Aachter het Prinselijk paar zag men de ministers Patijn en Spaak en verder leden van de hofhouding, andere autoritei ten, den eeredienst van den Koning en het gevolg van Zijne Majesteit. Na de inspectie van de eerewacht nam Koning Leopold zeer hartelijk afscheid van zijn gastvrouwe, dan zeide de Koning de Prinses vaarwel waarna hij Prins Bernhard hartelijk de hand drukte. Als eenmaal uw geweien over het recht of onrecht eener daad heeft he slist, blijf' dan daarbij en beschouw zijn uitspraak als onherroepelijk. De Koning stapte in zijn wagon en bleef vóór het vertrek van den trein nog eenige minuten in druk gesprek met de Koningin, de Prinses en den Prins. Het gevolg van den Koning, de heeren van den eeredienst en anderen die den Koning tot Roosendaal uitgeleide zouden doen, stapten ook in. pre cies op tijd, om dertien minuten over elf, zette de koninklijke trein zich langzaam in beweging. Nagewuifd door de Koningin,) Prinses Juliana en den Prins, vertrok de Koning der Belgen, die diep boog *oor den afscheidsgroet van de Koningin en het Prin selijk paar. De muziek speelde de Brabangonne en toen de trein onder de overkapping door was, bracht het publiek op de andere per rons, dat nu voor zijn moeite beloond werd, de Koningin en het Prinselijk paar een ova tie. Vrindelijk dankten de vorstelijke perso- sonen voor deze toejuichingen^ waarna z|j in de wachtkamer terugkeerden en zich daar nog eenigen tijd met de aanwezigen onderhielden. Vervolgens keerde de ko ninklijke familie naar het papleis terug. Te Roosendaal. Precies op tijd, om 12.18 uur reed de trein het station Roosendaal binnen. Een ontzaglijk gejuich steeg uit de menigte op, waarbij vooral een groep kinderen met hun gekleurde vlaggetjes zich deden hooren. Op het oogenblik dat koning Leopold den trein verliet, zette het muziekkorps de Braban gonne in, waarna de Koning, in gezelschap van vice-admiraal A. Vos de" eerewacht in specteerde. Vervolgens zong het mannen- zangkoor „Concordia" uit Roosendaal eerst het Belgische en daarna het Nederlandsche volkslied. Koning Leopold onderhield zich geruimen tijd met den conimissaris der Ko ningin en den burgemeester van Roosendaal en hij liet de wethouders van deze gemeen te aan zich voorstellen. Koning Leopold was zichtbaar getroffen door de zanghulde, welke hem door het mannenzangkoor was gebracht en liet ook den dirigent van het koor bij zich ontbie den. Daarna was het oogenblik gekomen, waarop Leopold III nogmaals afscheid nam van alle Nederlandsche autoriteiten en hofdignitarissen en tenslotte begaf zijne majesteit zich in den gereedstaanden Bel gischen koninklijken trein. Tromgeroffel weerklonk, de autoriteiten stelden zich in twee r|jen op. Op het laatste oogenblik trad baron Herry naar voren en de Koning nam van den gezant nogmaals hartelijk afscheid. Toen zette de trein langzaam vaart. De Koning stond voor het raam van zijn salon rijtuig, stram salueerend voor den laatsten groet der Nederlandsche bevolking voordat hij op eigen bodem is teruggekeerd. Het gejuich klonk nog toen de trein reeds de overkapping uit was. De Engelsche minister-president Cham berlain en de minister van buitenlandsche zaken Halifax zijn gisteravond om 5 uur 50 met hun echtgenooten te Parijs aan gekomen. Op het Noorderstation werden zij door minister-president Daladier en den Fran- schen minister van buitenlandsche zaken Bonnet, begroet. Vervolgens sprak minis ter-president Chamberlain enkele woor den voor de microfoon. In verscheidene rijtuigen begaf het ge zeischap zich naar de Britsche ambassade, toegejuicht door een groote menigte. Op de hoek van de Boulevard Denain en de Rue Dunkerque heeft zich een incident voorgedaan. Een aantal personen begon te fluiten en de ministers uit te jouwen. On middellijk greep de politie in en drie per sonen werden gearresteerd. In den loop van den avond zaten de En gelsche ministers aan een maaltijd, te hun ner eere door Daladier aangeboden. De meening van de Yorkshire post De Yorkshire Post, een blad, dat onder invloed van den oud-minister Eden staat, is van meening, dat het bezoek der Engel sche ministers aan Parijs van aanzienlijke beteekenis is. Het blad verklaart te hopen dat de ministers, na te hebben geconsta teerd, dat een aanzienlijke wijziging is ge komen op het vaste land van Europa se dert de besprekingen te München, de maatregelen zullen bestudeeren, welke ge nomen zullen moeten worden op het ge bied der landsverdediging, met het oog op den nieuwen toestand, zooals deze voor Frankrijk en Engeland is ontstaan. Ten aanzien van het Spaansche vraagstuk maakt de Yorkshire Post zich tot echo van geruchten, volgens welke een com promis zou kunnen tot stand komen. De meening van de Manchester Guardian. Ook de liberale Manchester Guardian hoopt, dat het vraagstuk der landsverdedi ging en de Spaansche kwestie, welke slechts een zijn, als zoodanig tg Parijs zul len worden bestudeerd. De toestand der Fransch-Britsche luchtmachten moet dooi de beide regeeringen onder oogen worden gezien. In Spanje geschiedt openlijk agres sie en wij, aldus het blad tolereeren dat' indien zij triumfeert zou zjj een doodelij- ken slag kunnen toebrengen aan Europa (Ing. Med.) Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent E. VERDUÏ.TNDE BEER, Groede, Drieweg O 2S7. De regeeringspersdienst meldt: Het ligt in het voornemen van H.M. de Koningin om het haar gebrachte officieele bezoek van Z.M. den Koning der Belgen in het voorjaar of den vroegen zomer van het volgend jaar te beantwoorden. De N.R.C. meldt: Nadat Dinsdag in tal van Duitsche bla den was gemeld, dat de Nederlandsche grens voor Joodsche vluchtelingen onbe perkt was opengesteld, is sedert dien tijd de aandrang aan de grens van vluchtelin gen zeer sterk toegenomen. Het schijnt, dat vooral de Weensche bladen van deze onjuiste berichten melding hebben gemaakt want gisteravond verscheen aan het station te Zevenaar een groote groep vluchtelingen uit Oostenrijk onder wie een aantal, dat er in geslaagd was uit een concentratiekamp te ontsnappen, voorts verscheidene jonge meisjes en bejaarde lieden. Wat zich toen op het station te Zevenaar heeft afgespeeld is met geen pen te be schrijven. De bevolking van Zevenaar, die tot nu toe tamelijk sceptisch tegenover het vluchtelingenvraagstuk had gestaan men is hier aan de grens nu eenmaad de laatste jaren aan jammertooneelen gewend geraakt is toch door de voorvallen van gisteravond zeer sterk onder den indruk gekomen. Zoodra de vluchtelingen Waren aange komen, werden zij aan de gebruikelijke controle onderworpen, waarbij al dadelijk bleek, dat de meesten niet in het bezit van een geldig paspoort waren. Er waren er bjj die geen enkel papier of paspoort hadden. De toestand, waarin de menschen ver keerden, was waarlijk deerniswekkend. Zij waren totaal onvoldoende gekleed. Duide lijk was aan hen te zien, dat zij de laatste weken zware ontberingen hadden geleden en zij, die uit een concentratiekamp waren ontsnapt, vertoonden sporen van mishande lingen. O.m. was hun het hoofdhaar ge heel afgeschoren. Men kan slechts vermoeden welk een verpletterende indruk het op de menschen maakte, toen zij het vonnis hoorden, dat zij niet in ons land zouden worden toegelaten en met den eerstvolgenden trein naar Duitschland zouden worden teruggestuurd. Diepe wanhoop maakte zich van de onge lukkige menschen meester. Er waren er, die zich op de knieën wierpen en baden en smeekten om toch toegelaten te worden. De menschen zwoeren bij hoog en bjj laag, dat onmiddellijke overbrenging naar een con centratiekamp zou volgen. Z|j, die uit dat kamp ontsnapt waren, deden wanhopige pogingen om de ambtenaren er van te over tuigen, dat zij groot gevaar liepen doodge schoten te worden. Maar niets mocht ba ten. De voorschriften z|jn onverbiddellijk en hoewel de ambtenaren zelf tot tranen toe geroerd waren, zij moesten zich aan de voorschriften houden. Op een gegeven oogenblik verloor een van de meisjes het bewustzijn, een man dreigde zelfmoord te plegen en zelfs had zich een der vluchtelingen op den spoorweg begeven met het doel zich onder een trein te werpen. Met lantaarns werd het empla cement gedurende geruimen tijd afgezocht en men slaagde er in den man te vinden. Gedurende eenige uren was het station Zevenaar het tooneel van deze vreeselijke voorvallen. Daarna arriveerde de laatste trein naar Duitschland. De mensehen wer den naar de wagens gedreven en even la ter gingen zij Duitschland weer tegemoet, naar een onbekende bestemming. Blijkens de berichten, die gisterenavond aan de grens uit Duitschland antvangen werden, zou men er op moeten rekenen, dat het aantal vluchtelingen in de komen de dagen zeer sterk zal toenemen. Herha ling van de tooneelen, die zich gisteravond afgespeeld, zou dus te verwachten zijn. De noodzakelijkheid van een snelle regeling; waardoor het mogelijk wordt dezen bekla- genswaardigen lieden de hulp te bieden, waarnaar zij in doodsangst uitzien, is er weer door gebleken. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Zwakke tot matige later weer toenemende W. tot Z. wind, weinig veran dering in temperatuur. In het Noorden ge deeltelijk bewolkt, aanvankelijk weinig of geen regen. In het Zuiden zwaar bewolkt tot betrokken met waarschijnlijk eenige re gen. TTKKET-: Matige tot vrij sterke wind uit Z. tot W. richtingen, betrokken en regen, later opklarend, matige temperatuur. Vr. 25 Nov. Zon op: 7 h 39; onder: 15 h 54. Licht op: 16 h 24. Maan op: 10 h 19; onder. 19 h 03. ,E K. 30 Nov. Hqpg- en Laagwater te Vlissingen: November. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 24 2.26 14.36 8.53 21.07 Vrijdag 25 2.58 15.13 9.29 21.36 Zaterdag 26 3.33 15.51 10.05 22.09 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: November. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 24 4.24 16.33 9.55 22.05 Vrijdag 25 4.57 17.08 10.30 22.39 Zaterdag 26 5.32 17.43 11.06 23.15 IBISSHAG I HF VOOR DE PIJP (Ingez, Med EEN SOC. DEM. AMENDEMENT OP DE BEGROOTING VAN DEFENSIE. Zes millioen minder. Het soc.-dem. Tweede Kamerlid Albarda c.s. heeft bij amendement voorgesteld arti kel 219 van de begrooting van het departe ment van defensie te verminderen met f 6.000.000 en mitsdien te brengen op 22.450.000 De voorstellers zijn van oordeel, dat tot den bouw van een tweeden vervangenden kruiser niet in 193S moet worden overge gaan. VERZOEK TOT OPENSTELLING DER GRENS VOOR VLUCHTELINGEN. Het wereld Vrouwen comité tegen oorlog en fascisme heeft zich uit naam van dui zenden vrouwen telegrafisch tot minister president Colijn en minister Goseling ge wend met het dringende verzoek de gren zen te openen voor de slachtoffers der Duitsche pogroms. Het ontslag blijft gehandhaafd. Hedenochtend heeft de centrale raad-van beroep te Utrecht bij monde van den pre sident mr. dr. E. J. Beumer, uitspraak ge daan in de zaak van ir. R. van Veen, oud- rij kstuinbouwconsulent voor Zuid-Gelder land en oud-directeur van de rijkstuinbouw- winterschool te Hees bij Nijmegen. De be slissing van het ambtenarengerecht te Arn hem werd bevestigd, zoodat het ontslag blijft gehandhaafd. Naar men zich herinneren zal, heeft de regeering ir. Van der Veen ongeveer een half jaar geleden uit zijn functie geschorst, omdat h|j beschouwd werd als de schrijver van een pamflet, waarin bepaalde maat regelen der regeering ten aanzien van den tuinbouw scherp werden aangevallen en dat een anti-papistisch karakter had. Eenigen tijd later werd hij ontslagen, kennelijk op instigatie van roomsch-katholieke zijde. BELEEDIGING VAN EEN VOLKSGROEP. Voorzitter der S D.A P. tot zestig gulden boete veroordeeld. Veertien dagen geleden heeft voor de Haarlemsche rechtbank terecht gestaan de heer J. J. Vorrink, voorzitter van de S.D.A.P., wien ten laste was gelegd, dat hij in een op 1 Mei jl. te Zaandam in het openbaar gehouden rede een groep der be volking, in casu de N.S.B. had beleedigd. De officier van justitie mr. Sikkel, had tegen den heer Vorrink, die niet versche nen was, 100 subs. 30 dagen hechtenis geëischt. De rechtbank deed heden uitj spraak en veroordeelde den heer Vorrink tot 60 boete subs. 15 dagen hechtenis. WINKELRUIT VERNIELD UIT ANTI SEMITISCHE OVERWEGINGEN. Dader tot twee maanden veroor deeld. De politierechter te Amsterdam heeft gis teren een oud-Indisch- militair, die Maan dagavond jl. uit anti-semietische overwe gingen een winkelruit in de Damstraat in sloeg, veroordeeld tot twee maanden ge vangenisstraf met bevel tot onmiddellijke gevangenneming. De officier eischte drie maanden. De verdachte zeide, dat hij met z|jn ver nielingen door zou gaan, zoo spoedig hij weer vrij was. De politierechter sprak van een daad van barbarij, waaraan zoo spoedig mogelijk een eind moet worden gemaakt.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1