BUITENLAND. rechtszaken. sport, Scherpe Wind VAN A TOT Z GEMENGD NIEUWS. 13 MIDDELBURC. GOES. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND. KERK EN SCHOOL. Hevige luchtaanvallen op Barcelona. Een Fransch-Duitsche verklaring op komst. ENGELAND. CHAMBERLAIN EN HALIFAX NAAR PARIJS VERTROKKEN. DENEMARKEN. HONGARIJE. Imredy in de minderheid. Hij zal moeten aftreden. RUSLAND VER. STATEN. bij Hull. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER WOENSDAG. - hva wisselkoersen. VICKS H0ÉST&0§^ ill lij' of 1121|417|224 van Vlissingen, Hoedekens- kerke of Kruiningen tegen den prijs van de goedkoope treinen kunnen reizen. Dit wordt gedaan omdat op de goedkoope treinen geen aansluitingen zijn voor de bewoners van deze streek. Natuurlijk kan men alleen, zooals met de goedkoope treinen het geva* is, naar Rotterdam, Den Haag of Amster dam reizen. Het vastloopen van de „Hydra" bij Vere. Zaterdag a.s. zal te Den Haag een ver- gadering van den marineraad plaats heb ben, waar behandeld zal worden het vast loopen van de „Hydra" op 2 Augustus bij Vere. De verbouwing van het voormalige Venduhuis^ Zooals bekend, is het voormalige vendu huis in de Abdij reeds geruimen tijd ei gendom van het rijk en is dit bestemd voor restauratie en inrichting beneden voor kantoren van den Rijksgebouwen dienst en boven voor griffie- of archiefruimte. Men is thans met de werkzaamheden begonnen en wel met het opbreken van den vloer. Een benoeming. Uit een aantal van ruim 200 sollicitan ten is gisteren benoemd tot beambte bij het Burgerlijk Armbestuur, belast met den nasporingsdienst, de heer L. Jakobsen, thans controleur bij de arbeidsbeurs. Aan den dienstplichtige C. P. van der Endt alhier is met ingang van 3 Januari 1939 voor goed vrijstelling van den dienst plicht verleend wegens kostwinnerschap. De toondagen. De eerste toondag is het vrij druk ge weest in Goes, hoewel men zich op het ker misterrein meestal tot kijken bepaalde. Ook gisteravond hadden de exploitanten der ver makelijkheden het rustig en was er weinig liefhebberij voor autorijden, schommelen, schieten enz. Tegen enkele automobilisten werd proces verbaal opgemaakt wegens het parkeeren op verboden plaatsen. Motorrijwiel „geleend". De slooper C. Westdorp deed bij de politie aangifte van vermissing van ziin motorrij wiel, dat op zijn erf geparkeerd had ge staan. Na eenige uren kwam de motor weer terug en bleek, dat de jeugdige T. K. en M. v. S. het zonder zijn voorkennis „ge leend" hadden om er een tochtje op te maken. ja alles wat nieuw en mooi is, verkoopt het Geschenkenhuis. Zoowel een aardig cadeautje van 40 ct. als iets fijns van 25.De uitgebreide collectie, de overzichtelijke etalages, de scherpe prij zen, de speciale St. Nicolaasverpakking, de bezorging aan huis door heel Neder land, precies op 5 December, dat alles zal U doen besluiten, Uw St. Nicolaas- cadeautjes te koopen in (^eschenkcnhuls (Ingez. Med.) AAGTEKERKE. Het mond- en klauw zeer in deze gemeente breidt zich nog steeds uit. Dinsdag werd weer een geval aangegeven door den landbouwer Jac. de V. HOEDEKENSKERKE. Na een lezing door overste Bierman uit Middelburg, is gister alhier opgericht een afdeeling van de Nederl. Vereeniging voor luchtbescher ming. IERSEKE. De ontvanger der registratie en domeinen te Goes heeft Dinsdag bij in schrijving verkocht het politievaartuig „Ek ster" met vlet en toebehooren. Hoogste in schrijver de heer J. van Putten te Ierseke voor 326. Met het vaartuig IJE. 64 schipper N. Verschure werd Dinsdag op de Roompot een eigenaardig soort visch gevangen, die zelden op de Zeeuwsche Stroomen voor komt. Niemand kende de soort, men ver moedt met een octopus te doen te hebben. Het dier is naar den Rijksbacterioloog dr Grijns opgezonden. Dinsdagmiddag ontving het huisgezin van den heer Anth. Duinkerke (die mos sels verkoopt te Leuven) van de autoritei ten bericht, dat hun man en vader plotse ling was overleden. Een hartverlamming had hem getroffen. Het echtpaar J. de Wee-Louwerse herdacht onder veel belangstelling Dinsdag zijn 55-jarig huwelijksfeest. Het heeft den menschen niet aan belangstelling ontbro ken. Des avonds bracht het fanfaregezel schap Mozart" den jubileerenden een serenade. WEMELDINGE. Op initiatief van den burgemeester, is een comité gevormd tot steun aan Duitsch Joodsche vluchtelingen Gevonden een rijwielbelastingmerk Inlichtingen bij den gemeenteveldwachter Bij de Maandagavond gehouden ver kiezing van een notabel der Ned. Herv Kerk te Vrouwenpolder werd de hr. J. Houterman als zoodanig herkozen. Bfj het te Breda gehouden examen voor typist slaag'de de heer D. Rijk Cz. te S c h o r e. Geref. Kerk. Tweetal te Grijpskerke C. v. d. Boom, cand. te Rotterdam en C. H. Lindenboom, cand. te Utrecht. De Spaansche burgeroorlog. Vanmorgen om elf uur zijn acht drie- motorige Savoia-vliegtuigen, ondanks het feit, dat het afweergeschut terstond in werking trad, boven Barcelona verschenen. Zij wierpen verscheidene bommen uit die op de Ramblad (de hoofdstraat van Barce lona) en in de oude stad talrijke slachtof fers maakten. Tot dusver telt men twintig dooden en ruim 35 gewonden. Er bevinden zich nog talrijke slachtoffers onder het puin. Havas meldt uit Parijs: Officieele kringen bevestigen, dat binnen kort tusschen Frankrijk en Duitschland een verklaring zal worden onder teekend ge lijk aan d'e, welke te Miinchen door Hitier en Chamberlain geteekend werd. De Fransch-Du'tsche verklaring zal o.m. behelzen een verklaring van vriendschap tusschen beide landen, erkenning der we- derzjjdsche grenzen en een verbintenis tot raadpleging in geval van een conflict. Von Ribbentrop zal waarschijnlijk aan het einde van deze maand naar Parijs ko men, om deze verklaring te onderteeke nen. Chamberlain en Halifax, met hunne echt- genooten en vergezeld van Cadogan en an dere ambtenaren van het departement van buiteniandsche zaken zijn met den gewo nen boottrein vanmorgen uit Londen naar Parijs vertrokken. Chamberlain leek zich meer bezorgd te maken over de weers imstandigheden en de voo] uitzichten op een stoimacht;gen over tocht er heerschte vanmorgen een Zuid westerstorm dan o-.er de te voeren be- sprovhigen met de Fransche ministers, zoc v egt Reuter aan het bericht toe. NOODLOTTIGE AARDVERSCHUIVINGEN. Honderden slachtoffers. Op Saint Lucia, een van de Engelsche Eilanden Boven den Wind, zijn twee dor pen bedolven onder een aardverschuiving, welke over een breedte van 12 kilometer van de bergen kwam. Nauwelijks "hadden de te hulp gesnelde redders de slachtoffers, vierenvijftfig doo den en zestig gewonden, blootgelegd, of een tweede aardschuiving volgde en be dolf niet alleen opnieuw alle dooden, maar ook een deel van de gewonden en verscheidene van de redders. Een huis, waarin vijftig landbouwers een schuilplaats gezocht hadden, werd in de rivier gevaagd. Slechts enkelen ont snapten aan den dood. Honderden verwanten stonden 's nachts in een stroomenden regen te wachten om de lijken te identificeeren, die langs den weg werden neergelegd. De ramp is gevolgd, nadat het drie we ken achtereen geregend had en trof den hoofdweg, welke de beide deelen van het eiland verbindt. 150 dooden. Men neemt aan, dat bij de aardverschui vingen 150 personen den dood hebben ge vonden. De reddingscolonnes verrichten hun werk, terwijl zij midden in den modder en het water staan. SPIONNAGE. Te Kopenhagen is men een spionnage- complot op het spoor gekomen. Het aan tal arrestaties bedraagt 14, van wie de meerderheid Duitschers zijn. Zij zouden in het bijzonder de bewegingen hebben nage gaan van schepen welke naar en van Rus land reisden. Havas meldt uit Boedapest: De regeering Imredy is vanmorgen bij een stemming in het parlement in de min derheid gebleven en wel met 105 tegen 95 stemmen. Volgens de Hongaarsehe consti- tutioneele traditie zal Imredy thans aan het staatshoofd zijn ontslag moeten aan bieden. DE LEIDER VAN DE KONSOMOL AFGEZET. Reuter meldt uit Moskou: Alexander Kosarev, de 35-jarige leider van de Konsomol, (de communistische jeugdorganisatie) is van politieke misdrij ven beschuldigd en van zijn functie onthe ven. DIECKHOFF OP AFSCHEIDSBEZOEK Reuter meldt uit Washington, dat Dieck hoff, de Duitsche ambassadeur te Washing ton, een bezoek heeft gebracht aan den Amerikaanschen minister van buitenl. za ken Huil. Hij trad het bureau van Huil binnen met een glimlach op het gezicht, doch toen hij vertrok keek hij ernstig. Tegenover persvertegenwoordigers heeft' Dieckhoff gezegd, dat hij een afscheidsbe zoek had gebracht en Huil een enkele bood schap had overgebracht. Hij voegde hieraan toe niet te weten, wanneer hij naar Duitschland zal vertrekken of wanneer hij terug zal keeren. Verwacht wordt, dat Dieckhoff Vrijdag zijn reis zal aanvaarden. DE NALATENSCHAP VAN ROCKEFET J .ER. Reuter meldt uit New York: De nalaten schap van John Rockefeller sr. wordt ge taxeerd op 26.410.837 dollar. Naar schatting heeft de erflater gedurende zijn leven een bedrag van 530 millioen dollar aan lief dadige instellingen geschonken. Trouwlustige puzzlekoning tot drie jaar veroordeeld. Het gerechtshof te Amsterdam veroor deelde een man, die zich „puzzlekoning" noemt, wegens oplichting tot drie jaar ge vangenisstraf, conform den eisch van den procureur-generaal, die het maximum had gevorderd. De man knoopte connecties aan met da mes, hij had de gewoonte zijn slachtoffers wijs te maken, dat hij trouwplannen met hen had. Zij lieten zich dan gemakkelijk overhalen hem geld te leenen of te geven. Een dienstbode, die in hem haar toekom stige man zag, vertrouwde hem haar spaar duitjes toe. Later bleek, dat hij met iemand anders verloofd was en op het punt stond met die vrouw te trouwen. De rechtbank had verdachte tot twee en een half jaar veroordeeld. (Ingez. med.) Amsterdam 1936-3% 101% ZWENDEL-AFFAIRE. Rotterdamsche advocaat voor het Haagsche gerechtshof. Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage moest zich heden in hooger beroep verant woorden de gewezen Rotterdamsche advo caat, mr C. Z., die betrokken is geweest bij een zwendel-affaire met gestolen obliga ties en deswege door de Rotterdamsche rechtbank veroordeeld werd tot een gevan genisstraf van twee jaar met aftrek van de preventieve hechtenis. Bij deze zaak waren oorspronkelijk nog vier andere personen betrokken, die allen door de Rotterdamsche rechtbank zijn ver oordeeld. De geschiedenis oegon met den dieistal van een groot aantal obligaties, eigenlijk ,per ongeluk" ontvreemd. Een jongeman van goede huize, die door oneenigheid met zijn ouders reeds vroeg voor zich zelf moest zorgen, maar zonder middelen van bestaan kwam, geraakte in moeilijkheden en kwam in de Rotterdamsche onderwereld terecht. Hij was verloofd met een meisje, wonende aan den Beukelsweg en wist vrij gemakkelijk den sleutel van het huis van haar ouders te krijgen. Met dezen sleutel stelde hij een van zijn handlangers in staat het huis binnen te komen en op den trouw dag van Prinses Juliana, toen de familie naar Den Haag was gegaan om de fees- eljjkheden bij te wonen, ontvreemdde de handlanger een ijzeren geldtrommel, waar in echter geen contanten, doch obligaties bleken te zitten. Het was niet mogelijk de effecten te ver zilveren, daar de nummers dadelijk aan de banken werden bekend gemaakt. Om de ge stolen papieren toch productief te maken, werd er wat anders op verzonnen en werd het volgende, fantastische plan ontworpen. De effecten werden in een verzegelde en veloppe in onderpand gegeven aan een bier brouwerij. Zij zouden een waarde vertegen woordigen van 1.700 en daarvoor gaf de brouwerij aan een kellner, die in het com plot was, een bedrag van 700 contant, verschafte hem een café-inventaris, terwijl een nog loopende schuld van 700 werd geannuleerd. Bepaald werd, dat binnen den tijd van een jaar de verzegelde enveloppe niet geopend zou mogen worden. De advocaat maakte deze zonderlinge ac te van onderpand op. Alles was tot nu toe goed gegaan, doch naarmate de tijd ver streek, dat het onderpand moest worden in gelost, kwamen de moeilijkheden. De jon geman van goeden huize, wiens verloving inmiddels verbroken was, moest weer uit komst brengen. Hij was ondertusschen naar Canada vertrokken en had zich wederom verloofd, thans met de dochter van een rijken Canadees. Zijn aanstaanden schoon vader probeerde hij nu onder allerlei voor wendsels geld afhandig te maken, doch dit mislukte. De geldnood bleef dus en allengs kwam ook de tijdnood. Toen bedacht men het fatala plan: men zou valsche Amgri- kaansche aandeelen laten drukken en deze probeeren of in onderpand te geven of te verkoopen om aan geld te komen. Men stel de zich in verbinding met een drukker, die aanvankelijk wel geneigd scheen het werkje op te knappen. De advocaat heeft toen een echt aandeel als voorbeeld ter beschikking gesteld. De drukker had zich evenwel in dien tijd bedacht en vond het beter de politie te waarschuwen. Toen een van de leden van de combina tie met het te vervalschen aandeel bij de drukkerij kwam, vond hij daareen rechercheur, die hem in verzekerde bewa ring stelde. Successievelijk heeft men toen ook de andere leden van het complot gearresteerd, onder wie de Rotterdamsche advocaat, die heden voor het gerechtshof moest terecht staan. Hem was medeplichtigheid aan he ling, poging tot oplichting en een ander be wegen valschheid in geschrifte te plegen ten laste gelegd. Na een kort getuigen-verhoor nam de advocaat-generaal requisitoir. Het bewijs achtte spr. geheel geleverd. Het laatste ten laste gelegde, het medewerken aan het vervalschen van stukken, achtte mr. Pol man het ernstigste feit. Verdachte is in zeer slecht gezelschap terecht gekomen maar daar is hij zelf niet geheel onschul dig aan. Hij is tevoren al eens gewaar schuwd door den raad van toezicht. Spr vorderde tenslotte bevestiging van het von nis van de Rotterdamsche Rechtbank (twee jaar gevangenisstraf met aftrek van pre ventieve hechtenis). Zeeuws. Hyp. B-3% 100%—100% Cities Service Cy. P. 1958 5 51—51% A Amsterd. Bank 140%140% A Ned. Gist- en Spritusf. 515523% A De Schelde N.B. 46—45% C Am. Smelt Ref. 39—38% A Barn. Sum. H.M. 178%—178% A Houth. Alberts 9695% C Union Pac. Rr. 71% C Int. Nickel Cy. 39%—39% Ned. 38 1000-3 100%—101 O. Indië 37 1000-3 99—99% Engeland 1960-90 4 77%—77% A Koloniale Bnk. 151%154 A N.I. Hbk. 600 129—129% C Ned. H. M. 1000 149%—149% A v. Berkels Pat. 53%-53% C Calvé-Delft 90%90% A Philips Gem. B. afg. 227—229%-27% C Unilever 144%146%-45 C Am. Car en Foundry 22%—21%-22% C Anaconda Cop. 25%25%-% Bethlehem St. 5453%-54 Kennec Copper 32%32%-% Rep. Steel 17%—17%-% U. States St. C. 49%49-% North Am. Cy. 16%—17 Kon. Petr. Mpij. 325%324-25% Contin. Oil Cy. 21%—21%-% Phillips Petr. Comp. 29%30 Shell Union O.C. 10%—10%-% Tide Water Ass. Oil 1010 A Ned. Scheepv. U. 118%—118%-19% A H.V. Amsterdam 476%480-83 A Java Cult. Mij. 183130-92 A N.I. Suiker U. 188—191%-93 A Deli Batavia 206%207 C Deli Mij. 1000 280—277%-78% Schepen Markt Amerika Koninkl. Rubber Unilever (Wettig Suiker Obl.Markt Tabak gedeponeerd.)] A Senembah 254252% C Baltimore en Ohio 5%5% C Southern Pac. Cy. 1413%-14% A Southern. Rlw. 13%13 A Amst. Rubb. C. 226%—228-29% A Deli-Bat. Rubb. 155155% A Hessa Rubber 128%—127 A Serbadjadi S.R. 105%-107% Heden. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York 8.75% 73.57% 4.80% 31.09 1.! Gister^ 8.59% 73.60 4.81% 31.07% 1.83% SCHEIDSRECHTERLIJKE VOETBAL. PERIKELEN. Wanneer men iederen Zondag langs het lijntje staat hoort men telkens weer uitla tingen inzake spel, spelers, spelregels en ar bitrale beslissingen, welke van onwetend heid en onkunde getuigen. Het zou aardig zijn b.v. eens na te gaan hoeveel toeschou wers, speciaal van dat deel, dat zoo fel cri- tiek weet uit te oefenen op den scheids rechter, geconstateerd heeft, dat de scheids rechter bij den wedstrijd ZeelandiaGoes een spelregelbepaling over het hoofd zag, althans verkeerd toepaste. Slechts een en kele ingewijde in de spelregelkennis hoor den wjj een opmerking maken, doch èn de Zeelandia- en de Goes-aanhang zweeg. Het was niet onze taak er Goes op attent te ma ken, dat zjj met succes kon protesteeren te gen het eerste doelpunt van Zeelandia, dat uit den vrijen trap wegens gevaarlijk spel ontstond. De bal ging namelijk rechtstreeks in het doel en het doelpunt werd toegekend, terwijl uit een vrijen trap voor gevaarlijk spel niet rechtstreeks gedoelpunt mag wor den. De scheidsrechter had aan Goes ge woon een uittrap moeten geven. Wij twijfe len er niet aan of bij deze „juiste beslis sing" zou een verontwaardigd geloei zijn op gestegen en zouden ook de spelers heftig geprotesteerd hebben. Nu de scheidsrechter verkeerd besliste, hoorde men niets. Hoe dikwijls ook ziet men niet, dat het publiek om een „vrije trap" of een straf schop joelt, terwijl de scheidsrechter kalm laat doorspelen. Zelfs de spelers maken er zich aan schuldig. Nimmer echter geeft men zich rekenschap van de voorwaarde, dat een overtreding om strafbaar te kun nen zijn „opzettelijk" gepleegd moet zijn. Als een bal tegen hand of arm van een speler stuit is dit niet altijd strafbaar, even min als wanneer een speler naar de bal trapt en een tegenstander daardoor over zijn trappend been valt. De bal moet op zettelijk met de hand of arm gespeeld wor den, de speler moet met 't uitsteken van zijn been de bedoeling hebben om zijn tegen stander te haken, te trappen of te doen val len. Dan pas is er een strafbaar feit ge pleegd en dan pas kan de scheidsrechter een vrije trap of strafschop geven. Dit is echter ook dan nog geen wet van Meden en Perzen. Indien de scheidsrechter door in bovenbedoelden zin een „opzette lijke" overtreding te straffen, de tegenpar tij zou benadeelen, door b.v. een gunstige aanvalspositie te vernietigen moet hjj niet fluiten. Een aardig voorbeeld, dat het ge val heel mooi illustreert, constateerden we kort geleden in een wedstrijd. De spil speel de de bal in de richting van den geheel vrij opgestelden rechtsbuiten. De linkshalf van de tegenpartij probeerde de bal met de hand te stuiten (opzettelijk hands!), dit ge lukte maar half. De bal kwam toch bij den linksbuiten, die voorzette. De midvoor ving den bal op, liep er mee in de richting van het doel, werd opzettelijk gehaakt door één der backs, raakte echter zijn evenwicht niet kwijt, bleef bovendien in het bezit van den bal en doelpuntte. Van de lijn klonken felle protesten, doch de scheidsrechter liet in beide gevallen doorspelen, omdat hij door deze overtredingen te straffen de tegenpar tij van de overtreders benadeeld zou heb ben. In het eerste geval hadden de tegen standers zich kunnen opstellen en den rechtsbuiten zijn gunstige positie kunnen ontnemen en in het tweede geval (het ha ken), dat vlak bij 't doel plaats vond was de kans om te doelpunten grooter, althans het risico van missen kleiner dan bij het ne men van een eventueel toe te kennen straf schop. In de „Sportkroniek" lezen we, dat zich in den wedstrijd G.V.A.V.Be Quick een analoog geval voordeed. Men teekent daarbij terecht aan, dat we er met het bo venstaande nog niet zijn. Indien het een wat rumoerige wedstrijd is, welke dreigt te verruwen, zal de scheidsrechter ondanks mogelijk positie-verlies, wel fluiten n.l. om de zaak in handen te houden. Al zal hij na tuurlijk een directe „doel-kans" weer niet ontnemen. Men ziet hoe moeilijk de taak van den veel becritiseerden scheidsrechter is. en SCHAKEN Flohr geeft tegen Aljechin op. Na de stelling van de afgebroken partij tusschen hem en Aljechin bestudeerd te hebben, is Flohr tot de overtuiging geko men, dat aan verlies niet meer te ontko men is. Hij heeft den wedstrijdleider Lan dau medegedeeld, dat hij de partij opgeeft maakt Uw keel droog en effent den weg voor verkoudheden." Verzacht maak Uw keel vochtig met (Ingez. Med.)) FRANSCHE LUCHTBALLON TE FINSTERWOLDE GEDAALD. Nabij Finsterwolde (Groningen) is van morgen een Fransche luchtballon gedaald op een perceel bouwland aan den weg Finsterwolde-Oostwold. De bemanning bestond uit twee perso nen, nl. de bekende luchtvaarders Jean Marie Crombez en Albert Deruelle, bei den uit Rijssel die Frankrijk meermalen op eervolle wijze in de Gordon Bennett- wedstrijden hebben vertegenwoordigd. Zij waren gisteravond bij Rijssel voor een nachtvlucht met een nieuwe ballon opgestegen In totaal heeft het tweetal een traject van 400 km in 9 uur 50 minu ten afgelegd. De ballonvaarders zijn van middag te 12,15 uur per trein naar Rijs sel teruggekeerd. INBRAAK IN BANK VAN LEENING TE AMSTERDAM. Voor 3000 aan gouden sieraden gestolen. In de vele inbraken van den laatsten tijd te Amsterdam is in dien zin eenig systeem te ontdekken, wanneer men waarneemt dat stelselmatig gelijksoortige instellingen worden afgewerkt. Zoo werd deze week reeds een bezoek gebracht aan een pand huis aan de Lindengracht, vannacht is een particuliere bank van leening gevestigd in de Tweede van Swindenstraat 4650, ge brandschat. De buitendeur, welke flink gegrendeld was, werd opengebroken en daarna zijn de „zware jongens" die een goeden speurneus moeten hebben, linea recta naar de eerste verdieping gegaan, waar een geldkistje dat daar in een vertrek was weggeborgen werd opengebroken. Hieruit werd tweehon derd gulden weggenomen, doch dat was nog slechts een „handgeld", de hoofdzaak vorm den de sleutels van de brandkast, welke be neden in het kantoor staat, welke eveneens in het geldkistje waren ingesloten. Hierme de gewapend toog men naar de brandkast en het verdere was kinderwerk. De safe werd geopend en hieruit werd een groot aantal beleende gouden sieraden, waaron der vele kostbare gouden ringen, tezamen voor een totaal bedrag van ongeveer drie duizend gulden gestolen. Aan de andere minder waardevolle voor werpen in het pandhuis schonken de die ven geen aandacht. AUTO DOOR D-TREIN GEGREPEN. Een doode en twee zwaargewonden. Op den onbewaakten overweg in den Spiegelnisserweg, juist op de grens tusschen Rotterdam en Hillegersberg, is vanochtend om kwart over zeven een ernstig ongeluk gebeurd. Uit de richting Rotterdam nader- een personenauto, waarin gezeten wa ren drie woonwagenbewoners, die den nacht in een woonwagenkamp bij Rotterdam had den doorgebracht. Juist toen de auto zich tusschen de rails op den overweg bevond, naderde, eveneens uit de richting Rotter dam de D-trein naar Utrecht, die om 7.02 uur van het station D.P. vertrokken was. De auto werd in den flank gegrepen. Het vehikel werd ruim 300 meter meegesleurd, waarna de trein tot stilstand kwam. Bij een onmiddellijk ingesteld onderzoek bleek, dat de 26-jarige J. F. Scheffer om gekomen was, terwijl de 24-jarige A. van Laarhoven en de 31-jarige E. J. Koernap zwaar gewond waren. De zwaargewonden zijn naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd. Aan bloedvergiftiging overleden. Op den leeftijd van 27 jaar is m het ziekenhuis te Zwolle overleden, de heer H. J. van den Berg, werkzaam op het kan toor der Union Rijwielfabriek, afd. bouw materialen te Den Hulst. De jongeman had een puistje aan het hoofd opengekrabd, waardoor bloedvergif tiging ontstond. Hij stelde zich onder be handeling van een dokter, doch moest naar het ziekenhuis worden overgebracht, waar hij Zaterdag is overleden. Voor de familie van den jongeman en zijn aan staande vrouw, hij zou in het a.s. voor jaar in het huwelijk treden, is dit een zware slag. De deernis met hen is dan ook algemeen.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2