tywtrtncïtde MIDDELBURGSCHE COURANT (&GOESCHE COURANT Kinder Foto'; Corns. Henning Het officieel bezoek van Koning Leopold aan] jons land. De aankomst van den Belgischen vorst te Amsterdam. De gala-maaltijd ten hove. Redevoeringen van H, M. de Koningin en Koning Leopold. Bezoek aan het Amster damsche stadhuis. 1 &CCJ£ze. e£a.asc Med.R Ber.l serie. —1,20 3,05 4,45 ebez. Ber.. Ber. it en 9,20 Ko- KRO- 11.30 Mor de Leo- 11.30 light ram, ?hil- Kin- holo- eren. Ber. idag- 10,45 erna 12,00 Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureauxte MIDDELBURG: St. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goesl8 ct. NUMMER 275. TWEE BLADEN. DINSDAG [JTTm l 22 NOV. 1938. EERSTE BLAD. 181e JAABG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.1 Q. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. i ..ui Met een hartelijkheid als wel zelden een buitenlandschen bezoeker ten deel is geval len, heeft gistermiddag de bevolking van de hoofdstad den Koning der Belgen, Leopold III, te Amsterdam ingehaald en hem gedu rende den korten rit, welken hij, gezeten naast H.M. de Koningin, van het Centraal station naar het koninklijk paleis op den Dam maakte, een ontvangst bereid, waarin tot uiting zijn gekomen alle gevoelens van verbroedering, welke hij het Nederlandsche volk ten aanzien van het zoo verwante en bevriende Belgische volk leven, maar voor al ook de gevoelens van persoonlijke sym pathie, welke men koestert voor den jeug digen Belgischen vorst, die steeds een zoo groote belangstelling voor ons land, onzt- koloniën, en onze moedertaal heeft ge toond. Tegen twee uur waren Stationsplein, Damrak, en Dam bezet door een dichte me nigte, achter de politie-afzetting. Omstreeks •dezen tijd betrokken de militaire afdeelin- gen, die langs den geheelen weg een afzet ting zouden vormen, hun posten. Tegen half drie klonk voor de eerste maal het „geeft acht" en presenteerden de troepen langs den weg het geweer. De Ko ningin was uitgereden om zich naar het Centraal station te begeven, waar zij den hoogen bezoeker welkom zou heeten. Het was een kleine stoet van auto's, die voor afgegaan werd door motorrijders van de Amsterdamsche politie, die hun motoren hadden versierd met kleine rood-geel-zwar- te vaantjes. De Konnigin reed in een auto waarvan de kap was neergelaten, en was vergezeld van haar klein gevolg. Luide werd de vorstin door de wachtende menig te toegejuicht op dezen korten tocht naar het centraal station, waar zij voor den in gang van de koninklijke wachtkamer door de aanwezige autoriteiten werd begroet. Hier waren o.a. aanwezig de voorzitter van de Eerste Kamer, mr. W. L. baron De Vos van Steenwijk, de voorzitter der Twee de Kamer, mr. J. R. H. van Schaik, de mi nister-president dr. H. Colijn, en alle ove rige leden der regeering, de vice-president "van den raad van state, jlir. mr. F. Bee- laerts van Blokland, de Nederlandsche ge zant te Brusel, mr. B. Ph. baron Van Ha- rinxma thoe Slooten, mr. dr. A. baron Roëll, commissaris der Koningin in de pro vincie Noord-Holland, en vele anderen. Precies om drie uur schoof de koninklij ke trein de stationsoverkapping binnen, voor op de locomatief twee standaards met in de vier hoeken de gouden L. het initi aal van Koning Leopold. Onder het licht van eenige schijnwerpers stond de Koningin, omgeven door de digni tarissen, die met haar naar buiten waren getreden. Het was een kleurrijk en schit terend schouwspel. Onze vorstin, gekleed in een langen japon van paars goudbrocaat en een driekwart mantel van donkerpaars fluweel met lan ge bruine bont, waarover zjj het groot cor don van de orde van Leopold droeg, en een paarsehe hoed. Zij was omgeven door de le den harer gevolg in schitterende uniformen en de dames van de Belgische legatie, even eens in lange bijna sleepende gewaden. Op het moment dat de trein stilstond, lieten de tamboers en pijpers de roffelende presen- teermarsch der marine hooren. Een lakei opende de Ueur van den ko- ninkiijken trein. Koning Leopold trad het eerst uit den trein en begroette zeer hartelijk H. M. de Koningin, die met uitgestoken hand naar voren was getreden, met een handkus. Zjjne Majesteit de Koning werd gevolgd door Z. K. H. Prins Bernhard en achter de zen verscheen de Belgische minister-presi dent Spaak, gekleed in het zwart en hoo gen hoed. Hierop stapte de Belgische ge zant te Den Haag, baron De Herry uit en volgden ook de overige hoogwaardigheïds- bekleeders, allen in schitterende unifor men. H. M. de Koningin stelde enkele dames en heeren van haar gevolg aan den Koning voor, die vervolgens de leden van zijn ge volg aan Hare Majesteit voorstelde. De marinekapel zette vervolgens de Bra bangonne in, welke eerbiedig door allen werd aangehoord. Alvorens de koninklijke wachtkamer te betreden, inspecteerden de Koningin en Ko ning Leopold, de eerewacht der marine, waarbij de stemming al minder streng cere monieel werd, mede dank zij den vroolijken Piet Hein marsch, welke de marinekapel inzette. De beide vorstelijke personen betraden hierna de koninklijke wachtkamer, gevolgd door de dames en heeren, die zich met hen op het perron hadden bevonden. Hier had de eerste officieele begroeting plaats. De koninklijke stoet. Toen vervolgens de eerste saluutschoten van de „Tromp" klonken, ging er beweging door de op het Stationsplein en langs den weg wachtende menigte, die wist dat de Belgische koning thans was aangekomen. Het geduld van het publiek werd echter nog op den proef gesteld, gedurende den tijd, welke verstreek tijdens de begroeting op het perron en in de koninklijke wachtka mer. Inmiddels stonden buiten reeds de ruiters en de rijtuigen gereed voor den koninklij ken stoet, waarna de rit naar het ko ninklijk paleis zou worden gemaakt. Voorafgegaan door den hoofdcommissaris van politie en den burgemeester kwam als eerste rijtuig de open sociable, waarin de kamerheeren van H. M. de Koningin had den plaats genomen. Dan volgde de helft van het militaire escorte, in totaal bestaan de uit honderd man van het le regiment huzaren, gekleed in grijs veldtenue met lichte bepakking, den hoogen zwarten kol bak op. Zij gingen vooraf aan het koninklij ke rijtuig, de open roode gala-calèche, a la deaumont bespannen met zes paarden, waarvan het voorste en het achterste lin- kerpaard bereden werd door jockeys in gala-uniform, bestaande uit witte pantalon en goud-roode buis, en voorafgegaan door twee in denzelfden uniform gekleede jockeys op losse paarden. Ter linkerzijde van het koninklijke rij tuig, reed de commandant van het eere escorte en ter rechterzijde de oudste luite nant. De overige vijftig sabels van het eere-es- corte huzaren reden direct achter het ko ninklijke rijtuig, en hierop volgden de zeven met twee paarden bespannen open landauers voor de leden van het gevolg. De tocht van het Centraal station naar den Dam langs den versierden weg tus- schen de twee dichte rijen van duizenden juichende toeschouwers werd een ware triomftocht. De intocht. Om tien minuten over drie was er eenige beweging te bespeuren nabij het Centraal station en op dat moment klonken de com mando's: „presenteer het geweer, en even later was er voor de wachtenden op het Damrak te zien, dat de stoet zich in be weging had gezet. Deze werd geopend door een detachement politieruiters gevolgd door het rijtuig van den hoofdcommissaris van politie, den heer Versteegh, waarna de ca lèche volgde, waarin de burgemeester dr. W. de Vlugt, zich bevond, die een ovatie in ontvangst had te nemen. Onmiddellijk hier op volgde de massieve groep der huzaren met hun donkere paarden, waarop de calè che met de vorstelijke personen volgde. De ze bood als steeds een schitterend kleur rijk schouwspel. De Koningin bevond zich aan de linkerzijde, terwijl koning Leopold rechts van haar had plaats genomen. Te genover de Koningin zat Prins Bernhard. Het'welkom, dat den Belgischen vorst door de duizenden werd toegeroepen, verraste hem zichtbaar. Op de brug voor het Cen traal station hadden de leden van de Bel gische kolonie te Amsterdam een plaatsje gekregen. Getooid met de Belgische kleu ren en voorzien van Belgische vlaggetjes wuifde zjj hun vorst geestdriftig toe. Vriendelijk salueerend naar beide kanten, dankte Koning Leopold voor de spontane hulde, die hem op dezen korten feestelijken weg werd gebracht. Zoo nu en dan richtte hij zijn blik naar de daken van de Koop mansbeurs en van de Bijenkorf, vanwaar hem luide ovaties werden gebracht. Op den Dam. Reeds zeer lang voor Koning Leopold aan het Paleis zou arriveeren, is het op den Dam zeer druk. Duizenden en duizenden hebben zich naar de binnenstad begeven en de Dam is te ruim twee uur een menschen- zee, geen plaats is onbezet gebleven. Aan de vensters van de groote gebouwen, welke het plein begrenzen en op de daken heb ben zich honderden van een plaatsje verze kerd. Te ruim drie uur betrekken honderd man infanterie onder commando van kapi tein L. J. F. van Klaveren de eerewacht. De stafmuziek speelt de Brabangonne. Het is kwart over drie en gejuich plant zich langs het Damrak voort. De koninklij ke stoet zal binnen enkele minuten het oude plein opzwenken. De eerewacht pre senteert het geweer. Op het paleis wappe ren de standaards van H. M. de Koningin en die van den Koning der Belgen. De stoet zwenkt den Dam op onder da verende toejuichingen van een enthousiaste menigte. Wanneer de koets voor het Paleis staat, stijgen H. M. en Koning Leopold uit om on der het gejuich van de menigte de eere wacht te inspecteeren. Ook Prins Bernhard nam aan de inspectie van de eerwacht deel. De Koningin met dan haar rechterzijde Koning Leopold, schrijdt langs de troepen. Enkele minuten later begeven zij zich, om geven door de leden der hofhouding, in het Paleis. En dan duurt het niet lang meer of de deuren van het balkon worden geopend en de Koningin en haar koninklijke gast ver schijnen op het balkon. De stafmuziek zet wederom de Brabangonne in, en de dui zenden op den Dam juichen onze lands vrouwe en Koning Leopold langdurig en hartelijk toe. De Koningin beantwoordt de spontane begroeting vriendelijk wuivend, Koning Leopold salueert stram. Na enkele oogenblikken trekken de beide vorstelijke personen zich in het Paleis terug. De menigte op den Dam bleef nog langen tijd opstaren naar de gesloten deuren Aan den gala-maaltijd, welke gisteravond ten paleize is gegeven ter eere van Koning Leopold heeft H. M. de Koningin de vol gende rede uitgesproken. Sire, Het is mij een groote vreugde, Uwe Majesteit te dezer plaatse welkom 'te mo gen heeten. Deze woorden sprekend, weet ik, dat zij de gevoelens vertolken waamede geheel Nederland, en wel niet alleen in Europa, maar bijzonderlijk ook onder de keerkrin gen, zich verheugt over het bezoek dat Uwe Majesteit mij heeft willen brengen. Mijn volk acht zich met mij gelukkig, zich door hare komst in staat te zien gesteld, uiting te geven aan zijn warme waardee ring voor de zoo talrijke persoonlijke be- Nog kunt ge staan, herboren, her rezen, zoo ge wilt wenden U Gode- waart. Hend. Roland-Holst. wijzen van vriendschap, aan Nederland door Uwe Majesteit hetoond, alsmede vooi de zoo groote belangstelling in Neder- landsch-Indië waarvan zij bij herhaling blijk gaf. Nederland en België zijn gelijkelijk ge hecht aan de burgerlijke vrijheden die, tezamen met zin voor orde en goed be stuur, den onvervreemdbaren grondslag vormen van hun staatkundig leven. Voor beide mocht de prijs van moeite en wor steling zijn een regeeringsvorm die, reke ning houdend met het karakter hunner samenstellende elementen ruimte laat voor door eigen kracht verstandig geleiden groei en ontwikkeling. De positie die elk onzer landen in West-Europa door natuur lijke ligging en eigen staatkundig inzicht heden ten dage inneemt, vertoont overwe gende overeenstemming met die van het andere. Niemands volgeling en niemands belager, zijn beide evenzeer gehecht aan de bevordering, waar mogelijk, van goede internationale verhoudingen. Zoo kon het niet anders of tusschen Ne derland en België moest, ofschoon elk zijn eigen leven wil leiden, een gezindheid ont staan van werkelijke toenadering. En mo gen al tusschen hen belangenverschillen bestaan bij naburen kan waarlijk niet anders worden verwacht ik ken er geene die niet door vergelijk of lang3 andere wegen des vredes tot oplossing kunnen worden gebracht. Te eerder moet dat mogelijk zijn, daar er, niet het minst op het gebied van handel en verkeer, zoo vele gemeenschappelijke belangen be staan, ook tegenover een mededingende buitenwereld. Ik hef mijn glas op, Uwer Majesteit ter eere, en wensch tevens dezen dronk te wijden aan haar huis, zoomede aan der voorspoed van een gelukkig België. Z. M. Koning Leopold heeft daarna de volgende rede gehouden: Mevrouw, In de eerste plaats betuig ik Uwe Ma jesteit mijn innigsten dank voor de zoo vleiende woorden die zij tot mij heeft ge-, richt. Het onthaal dat ik van de Nederlandsche bevolking mocht ontvangen, is mij naar het hart gegaan. Ik zal het met ontroeren de erkentelijkheid gedenken, want uiter mate dierbaar is mij de vriendschap van het Nederlandsche volk. Het verheugt mij, dat mijn bezoek zoo kort na de jubileumfeesten kon geschieden, die in het aanschijn van de wereld Nederland's verknochtheid aan zijn ver eerde Koningin hebben bevestigd. Op indrukwekkende wijze is het liefdevol vertrouwen van Uwe onderdanen in het vorstenhuis gebleken. Hierdoor werd plechtig het helder inzicht van Uw Verhe ven zending erkend, en met hoop en trots mocht Nederland de geboorte van Prinses Beatrix begroeten. Ik heb meermaals Uw land bezocht. Ik had het voorrecht vele Uwer medeburgers te ontmoeten. Bij talrijke gelegenheden heb ik de geestelijke en moreele deugden van het Nederlandsche volk ondervonden en op prijs gesteld: de vastheid van zijn oordeelkundige nuchterheid, door een zoo liefderijkén eerbied voor de natuur gemil derd. Het openbaar leven is in haar heelen omvang doordrongen van deze sterke per soonlijkheid. Mijn mooiste reizen waren in Neder- landsch-Indië. Ik heb Uw koloniaal rijk met buitengewone belangstelling door kruist. Ik heb Uwe onderlegde beheerders aan het werk gezien en de wetenschappe lijke voorlichting bewonderd die hun ar beid bevrucht. Vaak denk ik aan mijn bei de Indische tochten terug en herzie ik in gedachten die heerlijke gewesten met de wonderen der schepping bedeeld. Alleen een volk met een hoogstaand kul- tuurleven kan een zulkdanig gebied be hoorlijk beheeren. De Nederlandsche uni versiteiten, met hun onfeilbare weten schappelijke traditiën, zijn een t geestelijk sieraad van de beschaafde wereld. Negen nobelprijzen werden door Hollandsche ge leerden onder de regeering van Uwe Ma jesteit behaald en hebben Nederland's ge zag ver over zijn grenzen uitgebreid. Uwe schrijvers en dichters, zoo nauw met de onze verwant, stonden meermaals aan de spits van de Europeesche letteren, terwijl Uwe schilders een eereplaats in al de mu sea hebben veroverd. Aan grootsche ondernemingen heeft zich de Nederlandsche techniek beproefd. Daar van getuigt de volmaaktheid van Uwe we gen en waterstraten, de toerusting van Uwe scheepsvaart en de vermetelheid van dat ontzaglijke werk aan de Zuid*""zep waar Uw volk zegevierend een nieuw grondgebied aan den oceaan betwist. Mevrouw, Met den dag voelen de kleine volkeren de noodwendigheid van toenadering en wederzijdsch hulpbetoon, willen zij niet in conflikten worden betrokken, waar hun eigen belangen niet mede zijn gemoeid. De angstige dagen die onze beide vol keren onlangs moesten beleven, hebben de doelmatigheid doen blijken van een politiek die tegelijk vrede en onafhanke lijkheid nastreeft. Nederland, zei Uwe Majesteit, wil zich zelf blijven. Heerlijke en fiere leus, die Nederland allang heeft toegepast en die toeliet dat het ongedeerd de tragische kri- sissen kon ontwijken, die zijne naburen ge teisterd hebben. De toenadering van kleine staten verruimt de sfeer van hun actie en van hun gezag. Een solidaire houding kan den oorlog buiten onze grenzen wee- ren. Maar, en Uwe Majesteit heeft het op een verheven plan toegelicht: de vrede om duurzaam te zijn, moet op den grondslag van moreele en geestelijke bewapening worden opgebouwd. In dienst van dit edel ideaal hoop ik dat de toenadering en de samenwerking van onze beide natiën zich zullen ontwikkelen, en toenemen in hecht heid en in kracht. Terwijl ik mijn beker hef, wensch ik Uwe Majesteit, en Prinses Juliana, en Prins Brenhard, en mijn geliefde petekind Prinses Beatrix, uit ganscher harte, geluk en goede gezondheid toe. Ik drink op den roem van het huis van Oranje, op de welvaart en voorspoed van het Nederlandsche volk en op den luister van zijn overzeesche rijksgebieden. Taptoe op den Dam, Een koude ijzige wind joeg gisteravond over de hoofdstad en een druilerig regen viel uit een donker wolkendek neer. Op dezen echt Nederlandschen winteravond stonden op den Dam voor het paleis, waar uit ontelbare lichten straalden, duizeMer. menschen. Zij hadden koude en regen ge trotseerd en luisterden in aandachtige stilte naar de heldere, schallende tonen der muziek, welke vijf militaire muziek corpsen, die hier onder het flikkerende licht van honderd fakkels waren samenge komen, speelden voor Koning Leopold en de andere hooge Belgische gasten van onze Koninklijke familie, die zoojuist met de allerhoogsten in den lande aan den galamaaltijd hadden gezeten in de beroem de burgerzaal van het statige massieve paleis. De torenklok van het paleis sloeg tien zware slagen, toen kapt. dr. C. L. Walther Boer den dirigentenstok hoog voor zich hield. En een seconde later klonken de plechtige tonen van de Bra bangonne over het plein, dat tjokvol stond Men nam de hoeden af en luisterde eerbie dig. En achter de ramen van het peleis ter hoogte van het balcon stond Koning Leo pold, stonden ook de Koningin, Prinses Juliana en Prins Bernhard met de andere gasten. Men kon ze heel flauw onderschei den. Ook zij luisterden naar het Belgische volkslied, dat vier infanteriemuziekcorpsen ten gehoore brachten. De ramen kwamen op een kiertje open te staan. Maar daar bij bleef het. Naar buiten kwamen de vor stelijke personen niet. Dat was voor jte tienduizenden achter de afzettingen een groote teleurstelling, maar iedereen be greep, dat het bij deze weersomstandighe den niet anders mogelijk was. Om half elf vanmorgen precies klonken opnieuw de plechtige tonen van het Belgi sche volkslied over den Dam. De tweede dag van het bezoek van Koning Leopold aan Amsterdam was daarmede begonnen. De koning en zijn gastvrouw onze Vorstin stapten in een open rijtuig, be spannen met vier paarden, om zich voor een officieel bezoek naar het Amsterdam sche stadhuis te begeven. Langs de korte route, maar vooral op den Dam zelf, had een groote menigte zich opgesteld om van 't voorbijtrekken van den zoo kleurrijken en indrukwekkenden stoet getuige te zijn. Men juichte de vorstelijke personen hartelijk toe. Men toonde zich verheugd, dat de weersomstandigheden, die gisteravond zoo buitengewoon slecht waren geweest, nu zooveel beter waren en dat een vriendelijke winterzon haar matte stralen kon doen schijnen aan een licht be wolkten hemel op de in een feestkleed ge stoken binnenstad. Via het Rokin, Nieuwe Doelenstraat, Kloveniersburgwal, Rusland en Agnietenstraat, dus door een der oudste en meest pittoreske gedeelten van de hoofdstad, bereikte de stoet het stadhuis, waar zich evenals op den Dam een groote menigte had verzameld, die de vor sten hartelijk toejuichte. Voor het groote hek stapten Koning Leopold en de Koningin uit het rijtuig, waarna zij door den burgemeester naar binnen werden geleid. In de groote benedenhal werden de vor stelijke personen begroet door een commis sie van ontvangst. Nadat een dochtertje van het raadslid Walrave Boissevain de Koningin een bou- puet bloemen had overhandigd besteeg het hooge gezelschap de marmeren trappen, met enkele planten gestoffeerd, waarna de raadszaal werd bereikt. Koning Leopold werd begeleid door den burgemeester, terwijl de Koningin vergezeld werd door wethouder S. S. de Miranda. Toen om even over kwart voor elf de hooge bezoekers binnentraden speelde een orkestje de Brabangonne. De Koningin nam haar zetel in, rechts van haar nam Koning Leonold plaats, te- wijl het gevolg zich achter beide zetels schaarde. De burgemeester hield daarop een korte toespraak, welke door Koning Leopold werd beantwoord. Hierna werden ververschingen aangebo den. Koning Leopold onderhield zich ver volgens geruimen tijd met den loco-bur gemeester mr. Kropman, met wien hij een opgewekt gesprek voerde. Ook met den burgemeester en wethouder Da Miranda hield hij een levendige conversatie. Ook de Koningin mengde zich onder de aan wezigen en onderhield zich met verscheide ne wethouders en raadsleden. Om tien minuten voor half twaalf werd afscheid genomen en werd het gezelschap uitgeleide gedaan, terwijl het Wilhelmus werd gespeeld. Naar Soestdijk en Amersfoort. Omdat de vorstelijke personen na het be zoek aan het Stadhuis rechtstreeks naar Soestdijk zouden vertrekken, waar in het paleis van het prinselijk paar, dat reeds te 10 uur per auto naar Soestdijk was ver trokken, de lunch zou worden gebruikt en vervolgens zou worden doorgereden naar het Belgische monument in Amersfoort, maakten de rijtuigen tijdens het bezoek aan het stadhuis plaats voor auto's. Koning Leopold en onze vorstin namen dat lachende snoetje, met die oolijke kijkers en leuke uitdrukking van Uw kindje is juist iets voor een foto, als St. Nicolaas-geschenk. Het maken van ge slaagde kinderfoto's is onze specialiteit. MARKT MIDDELBURG. (Ingez. Med.) WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond; DE BILT: Matige, tijdelijk krachtige Wes telijke, later wellicht krimpende wind; zwaar tot betrokken, regenbuien, zelfde temperatuur. Wo. 23 Nov. Zon op: 7 h 36; onder: 15 h 56. Licht op: 16 h 26. Maan op: 8 h 50; onder: 17 h 12. L.K. 30 Nov. Hoog- en Laagwater te Vlissingen; November. Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 22 1.16 13.28 7.37 20.00 Woensdag 23 S 1.53 14.00 8.14 20.33 Donderdag 24 2.26 14.36 8.53 21.07 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: November. Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 22 S 3.08 15.22 8.44 20.57 Woensdag 23 3.49 15.57 9.20 21.30 Donderdag 24 4.24 16.33 9.55 22.05 -n-cz. '*u>TS'eesn. eCvtr-i j£t<f/rUL /jeée. ■mee JZ w-wx. (Ingez. Med.) plaats in een groote hof auto, waarvan de kap was neergelaten. Voor op den wagen wapperden de twee standaards. Niet alle leden van het gezelschap maakten den tocht naar Soestdijk mede. Slechts enkele hof dignitarissen en ook minister Spaak en de Nederlandsche minister van buitenland- sche zaken mr. Patijn namen in de twee volgauto's plaats. Zoodra de vorstelijke per sonen naar buiten kwamen eh in de auto plaats namen, werden zij voor de tweede maal door de voor het stadhuis verzamelde menigte hartelijk toegejuicht. Voorafgegaan door een aantal politiemo toren, terwijl naast de auto van de Ko ningin en van Koning Leopold twee offi cieren van het corps motordienst reden, zette de kleine stoet zich in beweging en in langzaam tempo volgden de wagens hun weg langs Damstraat, Rokin, Rembrandts- plein, Utrechtsche straat, van Woustraat, Amstellaan over de Berlagebrug naar de Weesperzjjde. Overal langs den weg ston den groepen menschen, die de vorstelijke personen hartelijk toejuichten. Aan de grens van de gemeente stopten de politie motoren en vervolgden de auto's in veel sneller tempo hun weg naar het paleis Soestdjjk. Tegen twaalf uur arriveerde de stoet te Soestdijk. Uit de menigte, die tegenover het paleis was samengestroomd, zwollen toejui chingen tot een luid gejuich aan, toen de koninklijke auto met voorop den oranje standaard van H.M. de Koningin en den rooden standaard van den Koning der Bel gen, het hek van de oprijlaan naderde en in zwenkte. Achter de glazen deur van het paleis was het prinselijk paar te zien, dat de hooge bezoekers met uitgestrekte handen tege moet trad. FF1?K FN CCTTOOr Te Haarlem is in den ouderdom van 76 jaar overleden dr. P. A. Klap, emeritus predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Amsterdam. De overledene is in 1863 te Schore ge boren. Den 15den October 1891 aanvaardde ds. Klap het predikambt te Oosterland. Op 1 October 1932 werd ds. Klap emeri taat verleend en daarna vestigde hij zich te Haarlem. Ds. Klap was ridder in de orde van Oranie-Nassau en lid van het Zeeuwsch Ge nootschap der wetenschappen. Gekozen tot ouderling der Geref. Kerk te. Baarland de heer A. W. Buteijn en tot diaken de heer Jan Louisse Johsz. Geref. Gem. Op het tweetal te Vlaardingen komt voor ds. J. v. d. Berg te Krabbendijke. Geref. Kerk. Ds. W. F. M. Lindeboom te Serooskerke is beroepen te Aduard.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1