HERRIE? EN DUS 0 NERVEUy DrHDushkind SPORT. KALMEER! m N00RDBEVELAND. •tv n» -• RECHTSZAKEN. AfiENDA. neem een DrDUSHKIND RADIO-PROGRAMMA. nig bekend in deze omgeving is deze ver antwoordelijkheid te groot voor hem, ook is spoedige bouw dringend noodig dus ieder uitstel ongewenscht. Thans werd overgegaan tot besloten zit ting. Na heropening werden de beide voorstel len van B. en W„ Ie met den heer I. Elen- baas Jaczn. een overeenkomst aan te gaan tot aankoop van bouwgrond ad 2 per m2 en 2e aan B. en W. machtiging te verlee- nen tot het aangaan van een geldleening groot 20.000 max. rente 3% pet. af te lossen in 30 jaar, beide voorstellen be houdens goedkeuring van G.S., zonder hoofdelijke stemming aangenomen. BAAD VAN 'S-GRAVENPOLDEB. Begrooting 1939 aangenomen. 'S-GRAVENPOLDER. Vrijdag vergader de de Raad, onder voorzitterschap van bur gemeester Van Meerendonk. Afwezig de heer J. Vermue. Ingekomen was o.a. de beschikking van Ged. Staten houdende vergunning tot het dempen van de watergang langs de Dorp straat en den Langen weg. De Provincie verleent in de kosten een bijdrage van 375 gezien het wegsbelang. Aanbesteding zal plaats hebben op 24 November a.s. Besloten werd om geen afgevaardigde te zenden naar de vergadering van de afd. voor de geschillen van bestuur van den Raad van State waarin behandeld zal wor den het geschil met Ged. Staten over de verzekering van gemeentegelden. Na toelichting door den v o o r z. werd be sloten toe te treden tot de nieuwe regeling voor de hulpverleening aan kleine grondge bruikers daar het departement van econo mische zaken een groot gedeelte van de kos ten voor zijn rekening neemt. Een verzoek van het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Politiebond om aan den ge meenteveldwachter een kindertoeslag toe te kennen overeenkomstig de rijksregeling werd in handen van B. en W. om advies gesteld. Daarna kwam in bespreking de uitbrei ding van het electrisch laagspanningsnet tot aan de woning van L. Hoekman aan den Lenshoekdijk. De v o o r z. deelde mede, dat Hoekman aan wil sluiten mits de ge meente de kabelhuur garandeert. Hij ver wacht dat de kosten voor de gemeente wel niet hoog zullen worden daar de naaste bu ren in de toekomst ook wel zullen aanslui ten. Wethouder Verhulst wees op de gevolgen. Indien de gemeente zich op de zen weg begeeft, dient zjj ook de verzoe ken van anderen tot het leggen van een garantieleening in te willigen onverschillig den afstand tot de bebouwde kom. De v o o r z. was het hiermede niet eens en zeide dat de gemeente gerust elk geval af zonderlijk kan bekijken. Zijn voorstel tot het doen aanleggen van een garantieleening naar perceel Lenshoekdijk C 4 werd met 4 tegen 2 stemmen verworpen. Bij de behandeling van de gemeentebe- grooting voor 1939 wenschte geen der le den algemeene beschouwingen te houden. De vergoeding voor de leden der vrijwilli ge brandweer werd vastgesteld op 0,25 per oefening. Besloten werd aan den Goes- schen straatweg een straatlantaarn te doen bijplaatsen. Een verzoek van de Commissie van toezicht op het lager- land- en tuin- bouwonderwijs om voor den algemeenen tuinbouwcursus in het genot te worden ge steld van vergoeding voor vuur en licht werd z.h.st. ingewilligd. Bij den post betreffende de kosten der steunverleening aan werkloozen wees wet houder Verhulst er op, dat de ge meente weliswaar een kleine bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds van 54 zal ontvangen maar dat de gemeente dan echter een controleur voor de steunverleening zal moeten aanstellen. Met het oog op de steeds toenemende werkzaamheden op de secretarie zal er toch op den duur eenige hulp moeten komen. De v o o r z. antwoordde, dat het niet vast staat dat de gemeente in 1939 een con troleur zal moeten aanstellen. Dit zal af hangen van de omstandigheid of de uitga ven voor werkloozenzorg zoo hoog zijn dat de gemeente in de termen valt voor een bijdrage uit het fonds. Op zjjn voorstel werd z.h.st. besloten om den volontair als blijk van waardeering in 1939 een gratificatie van 50 toe te ken nen. De begrooting werd daarna vastgesteld met een eindcijfer van 30620 en een post voor onvoorziene uitgaven van 362. Het bedrag dat in 1939 per leerling der openbare lagere school beschikbaar wordt gesteld werd bepaald op 11,40. Bij de rondvraag vroeg de heer R i e - m e n s, of het niet mogelijk zou zijn dat er ook te 's-Gravenpolder leidingwater ver krijgbaar wordt gesteld voor personen, die wegens den afstand van hun woning tot de hoofdbuis niet kunnen aansluiten. De v o o r z. zal dit onderzoeken. KORTGENE. Het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente is Zondag weer in gebruik genomen. Sinds eenigen tijd werden de kerk diensten in het gymnastieklokaal der o.l. school gehouden, zulks omdat er in de kerk werkzaamheden verricht werden ten be hoeve van den aanleg van een centrale ver warming en vernieuwing van het electrisch licht. Dit alles is nu gereed gekomen. Ook de preekstoel is gerestaureerd. Deze preekstoel is waarschijnlijk bij den bouw van de kerk in 1680 op zijn plaats gezet. Men weet niet, of de stoel op de plaats zelf gebouwd is, of dat hij afkomstig is uit een of ander kerk gebouw. Het kerkelijk archief zegt hier over niets. De schilders die den preekstoel hebben gerestaureerd, hebben met hun bei den niet minder dan 4 weken aan den stoel gearbeid. Er zaten niet minder dan 7 lagen verf op. Toen alles er af was, bleek de stoel van zeer fraai eikenhout te zijn, dat sierlijk gebeeldhouwd was. Nu alles gereed is, ziet de preekstoel er dan ook keurig uit. Ook de centrale verwarming voldoet goed, terwijl de nieuwe verlichting bij den avond dienst volkomen tot haar recht komt, zoo dat het veel lichter in het kerkgebouw is dan met de oude electrische verlichting. De heer Jac. Korshuize alhier heeft verleden week een suikerbiet gerooid op het land van den heer P. Markusse, welke de respectabele lengte had van 1.10 m zon der den kop. De omvang van de biet was heel normaal, "TlSlsas VOETBAL. ZEELANDIA—GOES 2—1. Schutters ontbreken. De wedstrijd tusschen Zeelandia en Goes is van begin tot eind een teleurstelling ge weest. Het spel stond wel op laag peil. Slechts een enkele behoorlijk opgezette en ook afgewerkte aanval viel te bespeuren, althans aan de zijde van Zeelandia. Van de Goes-spelers kunnen we ons geen enkelen mooien aanval herinneren. Feitelijk was het maar een lukraak heen en weer getrap. Wat echter het meest frappeerde, was het ontelbaar aantal kansen dat gemist werd door de Goes-voorwaartsen. Een schutter in hun voorhoede had den Goesenaren voor rust een veiligen voorsprong kunnen bezor gen. Het was onbegrijpelijk welke schoone kansen voorbijgingen door treuzelen, onvol doende balcontröle en het volkomen afwe zig zijn van de kracht een schot te lossen. Goes begon met wind mee. Zij oefende de geheele eerste helft een zwaren druk uit op het Zeelandia-doel, waar de backs en de middenlinie er geheel uit waren. Telkens maar weer werd de bal onzuiver naar voren geplaatst, waar hij een prooi werd van de Goesche middenlinie of de backs. Deze zet ten met een forschen trap de Goesvoorhoe- de dan aan het werk, welke net zoo lang pingelde tot een Zeelandia speler het leder met een onzuiveren pass weer naar de Goe sche helft plaatste. Een Goesenaar retour neerde dan den bal weer enhetzelfde spelletje herhaalde zich vele malen. Nu en dan werd het afgewisseld door een vluggen uitval der Zeelandiavoorhoede. Met snel open spel trok men dan op het Goes-doel af, doch in de afwerking faalde men. In de tweede helft heeft Zeelandia over het algemeen van het windvoordeel gepro fiteerd en is zij in deze periode het meest aanvallend geweest. Toch kon Goes door een verdedigingsfout de leiding nemen door De Pan (01). Uit een vrijen schop maakte Janisse keurig gelijk (11). Van dit mo ment is Zeelandia gevaarlijker geweest. Het werd zelfs nog spannend. Ruim een minuut vóór het einde volgde een prachtig onver wacht schot van Janisse, waarbij de bal hoog in den hoek van 't doel verdween (21). Over spel en spelers zullen we het verder maar niet hebben. Bij Goes waren allen even slecht; bij Zeelandia heeft alleen rechtsbinnen De steur opvallende dingen gedaan en was Adriaanse goed. BREDA—MIDDELBURG 0—3. Deze wedstrijd was wel een groot ver schil met dien tegen TSC. Er zat geen pit in en er werd dan ook lusteloos gespeeld. In het begin der 2e helft was het wel beter. Breda knoeide er lustig op los, ter wijl bij Middelburg het speciaal de voor hoede was, welke heel wat mooie kansen om zeep bracht. Het elftal van Breda houdt weinig verband. De spelers werken meer met hun mond dan met de beenen. Het elftal is, op enkele plaatsen na, het zelfde waarmede ze vroeger wel succes boekten. Evenwel bleek ook hier weer, dat wanneer er geen eensgezindheid is, het succes ook uitblijft. Scheidsrechter De Vet heeft weer een vreemd partijtje ge floten. Middelburg had het eerst wind mee en zij was dan ook geregeld in den aanval. Er werd echter slecht geschoten, waardoor succes dan ook uitblijft. Breda kan het niet verder brengen dan het backstel van Middelburg. Moens moet er dan ook hoe genaamd niet aan te pas komen. Na een kwartier spelen krijgt de keeper van Bre da een schot te verwerken dat hij ten kos te van 'n hoekschop houdt. Deze hoekschop goed door Merk genomen, wordt keurig door Koster ingekopt (01). Twee vrije schoppen, door Verhulst genomen, kwamen op de paal terecht, dat was pech. Geregeld is M'burg in den aanval, maar de voorhoe de weet de kansen niet te benutten. Rust 0—1. Na de rust is Breda een stuk sterker en de thuisclub weet Moens dan ook met goede schoten te verrassen. Het gaat den keeper echter goed af. In deze periode van overwicht van Breda, volgt een onver- wachten uitval. Met een mooi schot doel punt Neufeglise (02). Breda probeert het steeds en vooral de vleugelspelers spelen een goede partij, maar het binnentrio weet het niet tot doelpunten te brengen. Breda wil het spel forceeren, en zij gaan tot ruw spel over. Middelburg speelt kalm ver der. Een doorbraak volgt, een voorzet van rechts is het gevolg en Carol benut de kans (03). Kort hierna is het einde en heeft Middelburg verdiend gewonnen. Breda speelde, behalve de beide vleugel spelers zwak. bij M'burg was achterhoede en middenlinie, waar Jongepier uitblonk, goed. De voorhoede, uitgezonderd Merk, was slecht. R.C.S.—R.B.C. 0—4. De verrichtingen der thuisclub waren in dezen wedstrijd niet erg indrukwekkend en reeds de eerste minuten kwam duidelijk aan het licht, dat R.B.C, beslist beter en met meer overtuiging speelde, zoodat de over winning haar ten volle toekwam. Een en kele maal wat goed spel der thuiclub kon de zaak niet goed maken en we konden he laas niets verheugends bij de Soeburgers signaleeren. Een speciale oorzaak voor dit falen is o.i. het wel zeer zwakke spel der voorhoede, waarin Gillisse er niets van te recht bracht. Almekinders was niet veel be ter, terwijl ook de beide vleugels niet deden, wat men van haar mocht verwachten. Daar bij kwam nog 't feit, dat Marteyn, zooals ge woonlijk, als schakel tusschen middenlinie en voorhoede fungeerde; dan hoeft 't geen verwondering te wekken, indien men het niet tot doelpunten kon brengen. In de mid denlinie was Lantsheer afwezig. Zijn plaats vervanger Labeur deed het ook al niet best. De rest van de ploeg was evenmin tot groo- te dingen in staat. Enkele fouten in de ach terhoede, waarin Schout nog het beste was, leverden R.B.C. enkele doelpunten. R.B.C. beschikt over een flink elftal met twee goe de vleugels en een Luysterberg op de mid- voorplaats, die de kansen weet te benutten. Middenlinie en achterhoede zijn eveneens zonder zwakke plekken. Een ploeg met een doortastenden doelman, die menige puzzle voor zijn doel tot klaarheid kan brengen. Vrij spoedig kopte Luysterberg hard en onhoudbaar in (01). Een bijzonder fraai doelpunt! Vóór rust was er slechts één ploeg welke speelde: R.B.C. Geleidelijk na rust werd de stand opgevoerd tot 04, het eer- ste uit een strafschop, het tweede door Luysterberg met een flink schot, terwijl bij het laatste doelman Guiran den bal kwijt raakte en linksbuiten Dekkers inschoot. Na de rust wogen beide partijen beter tegen elkaar op. Een strafsohap wist doelman Aerts tot hoekschop te werken. Het werd een slappe vertooning en tegen het einde het aanzien nauwelijks meer waard. Scheids rechter was de heer P. Koster. TSC—DE ZEEUWEN 44. Een fraaie en spannenden wedstrijd heb ben TSC en De Zeeuwen te zien gegeven. Vooral De Zeeuwen verrasten met een goed en snel open spel. TSC nam de leiding, doch nog voor rust slaagden d'Jong en linksbuiten Mossel er in den stand op 12 voor De Zeeuwen te brengen. TSC be gon de tweede helft met onstuimige, aan vallen, welke De Zeeuwen verrasten. Spoedig was het dan ook 32 voor 'TSC. Echter toen kregen de Vlissingers weer gelegenheid hun spel normaal te ontplooi en. Wederom was 't Mossel, die den achter stand in een 43 voorsprong omzette. TSC zette daarop alles in den aanval, terwijl De Zeeuwen hardnekkig verdedigden. Toch gelukte het TSC in de laatste minuten geljjk te maken. BARONIE—VLISSINGEN 4—5. Voor rust toonde De Baronie, met wind mede, een flinke meerderheid in het veld. Geleidelijk kon de thuisclub een 30 voor sprong nemen in de eerste helft. Na de hervatting spreekt Vlissingen, nu zij het windvoo.rdeel heeft ook geducht mede. Het. is nu juist andersom. Thans is Vlissin gen de meerdere en steeds in den aanval. Betrekkelijk vlug hebben de Vlissingers den stand gelijk gemaakt (33). De over winning is in zicht. Wel kan de Baronie uit een strafschop nog wel de leiding ne men (43), doch in den resteerenden tijd is het Vlissingen dat den toon aangeeft. Met nog een kwartier te spelen weet Vlissingen den achterstand in een 45 overwinning om te zetten. ROTTERDAM—BONDSELFTAL 3—2. Het Rotterdamsch elftal heeft gisteren in den jaarlijkschen wedstrijd om den onaf hankelijkheidsbeker, het bondselftal met 32 overwonnen. Het Rotterdamsche elftal heeft bijna steeds het beste van het spel gehad, terwijl in het bondselftal verschil lende spelers naar hun vorm liepen te zoe ken, zonder dezen evenwel te vinden. De Rotterdamsche ploeg vormde vaak een zeer goed geheel. Het internationale binnentrio (v. d. Veen, Dumortier en De Vroet) viel zonder twijfel tegen en wij mogen zeker niet zeggen, dat de schuld hiervan te vinden is bij het spel van Sterk en Draeger, want deze beide buitenspelers hebben voortref felijke dingen gedaan. KORFBAL. ZUID-BEVELAND A—WALCHEREN A 3—4. Zaterdagmiddag vond op de Schenge- weide aan den Polderschen weg te Goes een ontmoeting plaats tusschen een Zuid- Bevelandsch en een Walchersch Xn-tal. De belangstelling was matig, hetgeen temeer te betreuren was omdat een goeden, span nenden wedstrijd te zien werd gegeven, die de aanwezigen steeds met belangstelling volgden. Dat het spel op behoorlijk peil stond, pleit voor allen, daar men elkaar betrekkelijk vreemd was, doch vooral voor het Walchersche twaalftal, dat voor de helft uit Madjoe- en voor de helft uit Swift- menschen samengesteld was, terwijl Zuid- Beveland negen Zeelandianen telde. Hier aan moet het ook zeker geweten worden dan het aanvankelijk sloot in het Z.B.- twaalftal, waardoor dit ook iets meer in den aanval en gevaarlijker was. Geleidelijk werd echter ook het samenspel in het W.- twaalftal beter en toen volgde een gelijk waardige strijd die door een ongelukje in de Z.B.-verdediging ten gunste van Walche ren beslist werd. Een gelijk spel had de ver houding beter weergegeven. Bij het aan vallen trof het ons, dat dit nog wat te doorzichtig en systeemloos is. Men tracht te weinig vóór den verdediger te komen, is niet handig genoeg hem te misleiden. Grootere fout is echter, dat de ballen te vlot van verdediging naar aanval gaan. Slechts sporadisch strandde een bal in het middenvak (of dank zij het spel van het middenvak) omdat men daar al te veel zjjn menschen los liet. Men volgde vaak zoo vol aandacht het spel van anderen, dat men de eigen dame of heer die men te dekken had, uit het oog verloor. Pas in de verdediging hield men zjjn mensehen beter. En toch beslist zoo vaak het spel van het middenvak den uitslag van den wedstrijd! In het Zuid-Bevelandsch twaalftal speel de Dominicus (Togo) in de plaats van v. d. Bergen. Na een strijd van ruim twintig minuten, waarbij Zuid-Beveland iets meer en gevaarlijker in den aanval was, geluk te het Bruggeman dit in een goed doel punt uit te drukken (10) terwijl dezelf de speler er nog voor rust 20 van maak te. Na rust was Walcheren dadelijk ge vaarlijker. Toen van der Vliet even door Bruggeman los gelaten werd scoorde hij fraai 21. Door mej. Vermast werd het 31, door een lichte dekking heen, doch even daarna was wat dit betreft de schaal weer in evenwicht toen mej. Van Hoek den stand op 32 bracht, waarbij het le der ,,uit handen" gespeeld was. Dadelijk daarop maakte de Roo gelijk (33). Er volgde nu een spannende en aantrekkelij ke strijd om het winnende punt, die ten slotte door een leelijke fout in de laatste twee minuten beslist werd. Want juist toen Zuid-Beveland een aanval onder schept had kreeg Everaars, in geheel vrije positie, het leder van één van zijn riva len toegespeeld en hij benutte deze kans (34). Dadelijk daarop kondigde de hr Crucq, die uitstekend leidde, het einde aan. ZUID BEVELAND-B—WALCHEREN-B 5-1 De wedstrijd tusschen de B-twaalftallen van Walcheren, Zaterdagmiddag te Ierseke gespeeld, heeft wat het spel betreft niet geheel aan de gestelde verwachtingen vol daan. In het B-twaalftal van Walcheren toch waren eenige plaatsen zeer zwak be zet, hetgeen aan het spelbeeld niet ten goe de kwam. Het Zuid-Bevelandsche twaalftal vormde een meer homogene ploeg, waarin slechts een enkele uitblonk, doch niemand bepaald uit den toon viel. Dit is een van de oorzaken der nederlaag welke de Wal chersche dames en heeren leden. Nog een andere factor vormde een groote handicap: het veld. Het terrein was erg glad waar door men zich niet snel verplaatsen kon, zonder een buiteling te maken. Nu had Walcheren een aanval, welke snelheid en vlug reageeren als zijn voornaamste wapens telt: de hrn. Eiff en Koenders, en mej. Griep en mej. Heyboer. Dit viertal had veel moeite zich op het gladde veld te verplaat sen. Temeer was dit voor hen een nadeel, daar de Zuid-Bevelandsche verdediging be staande uit de heeren Vlaming en Vermast en de dames de Leeuw en Vlaming goed, maar wel erg zwaar gedekt verdedigden. Vooral Eiff had niet alleen den man, doch ook diens armen te passeeren om zich vrij te maken. Dit zware dekken kan wel nut tig zijn, doch het aanvalspel komt er niet door tot ontploiing, Later in verdediging en in 't middenvak bleken de spelers(sters) goed tegen elkaar op te wegen. Het was steeds het beste vak. In het middenvak waren de Zuid-Beve landsche spelers Stobbelaer, W. Pieters, en de speelsters M. v. Stee en J. Cornelisse ver uit de meerderen. De dames Geldof en Boo gaard en de jeugdige Trimpe Burger speel den erg onnauwkeurig en vooral het door geven van den bal naar den aanval was telkens onvoldoende. Van Koeveringe was hier evenwel uitstekend. Opmerkelijk was toen dit vak in den aanval kwam, mej. Gel dof, doch vooral mej. Boogaard, plots veel beter gingen spelen. In den aanval van Zuid-Beveland speel de N. v. d. Vliet heel goed, doch v. Win- gen wat te onbesuisd en daardoor onzui ver. De twee Togo-dames v. d. Vliet en Roose pasten zich goed aan. Walcheren had in dit vak de Verenaren Polderman en Ver- straate geplaatst. De twee heeren speelden een goeden nuttigen wedstrijd. Mej. E. Schipper was hier bepaald zwak, mej. L. Willeboordse daarentegen heel verdienste lijk. Deze speelster werpt en plaatst uitste kend en is ook zeer tactisch. Nog iets meer snelheid zal haar een bruikbare kracht voor een dergelijk twaalftal doen zijn. Een kwartier voor de rust bracht N. v. d. Vliet kort achter elkaar den stand op 20. No de hervatting brachten de dames F. Vlaming, W. de Leeuw en J. Cornelisse den stand op 50, voordat Polderman de eer voor Walcheren kon redden (5-1). Scheids rechter Lenseling leidde goed. Kantongerecht Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de Motor- en Rijwiel- wet en|of het Motor- en Rjjwielreglement of eenige andere verkeersovertreding: C. B., Middelburg; A. de T., Nieuw- en Sint-Joosland, ieder 0.50 b. s. 1 d.h.; J. C. M., Middelburg 1 b. s. 1 week tuchth.; M. J. M., Wolfaartsdijk 1 b. s. 1 d.h.; P. M., 's-Heer-Arendskerke 2x/lb. s. 2x1 d.h.; J. P. R„ M. H. R., beide Kapelle ieder 2 b. s. 2 d.h.; J. v. d. B., Middelburg, H. D„ Heinkenszand ieder 2 x 1.50 b. s. 2 x 1 d.h.; L. J. E., Kapelle, K. K., Kruiningen; C. B., 's Heerenhoek, W. A., Soeburg, ieder 3 b. s. 3 d.h.; M. J. B., Goes 2.50 b. s. 2 d.h.; J. M., Oostkapelle, J. L., Vrouwen polder, C. H. M., Kloetinge, ieder 3 en 1 b. s. 3 en 1 d.h.; J. de B., Meliskerke, J. v. 't. H., Oudelande, ieder 2 mnd. 2.50 b. s. 2 mnd. 2 d.h.; W. K., Wissekerke 5 b. s. 1 w. tuchth. Strooperij: C. P. M., Driewegen 3 b. s. 3 d.h. Straatschenderij: M. P., Ierseke 7.50 b. s. 5 d.h. Bij eene verrichting op den openbaren weg niet de noodige maatregelen nemen om voorbijgangers tegen mogelijk gevaar te waarschuwen: P. B., Middelburg 7.50 b. s. 5 d.h., met toewijzing van de civiele vorde ring van H. P. G. ten bedrage van 6.25. Overtreding IJkwet: M. P., Koudekerke 1 b. s. 1 d.h., met verbeurdverklaring van het in beslag genomen gewicht. Handelen in strijd met een der krachtens de Landbouw Crisiswet vastgestelde voor schriften: A. de S., Middelburg 10 b. s. 5 d.h., P. A. V., Kolijnsplaat 20 b. s. 10 d.h., J. B„ Middelburg 30 b. s. 10 d.h., H. F. M., Middelburg 10 b. s. 5 d.h., J. M. D., Soeburg 10 b. s. 10 d.h., M. I., Vlissingen 5 b. s. 5 d.h., alles met verbeurdverkla ring van margarine en spijsvet. Munitie voorhanden hebben: C. J. Z., Rilland 7.50 b. s. 5 d.h., met verbeurdver klaring en last tot vernietiging der inbeslag genomen munitie. Overtreding Arbeidswet: W. J. de G., Kloetinge 2 x 5 b. 2x3 d.h. Overtreding Leerplichtwet: M. A., Ove- zande 2 b. s. 2 d.h.; P. R., 's-Heerenhoek 5 b. s. 5 d.h. Zonder vergunning langs en op den Spoorweg rijden: M. B., 's-Heer-Arendsker ke 3 b. s. 3 d.h. Te Ierseke zonder vergunning van B. en W. een voorwerp op den openbaren weg plaatsen: J. v. S., Ierseke: Geen straf. middelburg. MA 21 Nov. Zendingsav. Ned. Luth. Zen dingsgenootschap (afd. M'burg), spr. ds. J. N. Bieger, uit Bergen op Zoom; Luth. Kerk 20.15 h. MA 21 Nov. Fritz Hirsch Operette „Hör mein lied Violetta", Schuttershof 20.15 h. MA 21—WO 23 Nov. Reizende demonstra tiezaal Philips Openb. filmvoorstell. Standpl. Markt 14.00—16.30 h. en 19.00—22.00 h. Dl 22 Nov. Winterzitting Prov. Staten, 14.00 h. Dl 22 Nov. N.C.G.O.V.-film; Bogardz. Kin deren 17.00 h. Ouderen 20.00 h. Dl 22 Nov. Ned. Ver. v. Huisvrouwen dem. Inst. „Cor v. Leeuwen", St. Joris 20 h. GOES. Dl 22—Dl 29 Nov. Toondagen. BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 18—DO 24 Nov.: „Merijntje Gijzen's Jeugd" en „V.G.G.V." (Van Goede Getuigen Voorzien) 20.00 h. ZO 15.00 matinée. CITY, Midd. VR 18—DO 24 Nov.: „On der gele vlag" en „Een Meisje voor alles", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 18-DI 22 Nov. „Een dag op de renbaan" en „de Bende van Rio", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. AMERICAN AMERICAN CIGARETTES (Ingez. Med.)i DINSDAG 22 NOVEMBER. HILVERSUM I 1875 EN 415.5 M. KRO-Uitzending. 8,009,15 Gram. (Om ca. 8,15 Ber.) 10,00 Gram. 11,30 Godsdienstige causerie. 12,00 Ber. 12,15 KRO-ork. (1,00—1,20' Gram.) 2,003,00 Vrouwenuurtje. 3,05 Modecursus. 4,05 KRO-kamerork. 4,45 Gram. 5,00 KRO-ork. 5,45 Felicitatiebez. 6.05 KRO-Melodisten en solist. 7.00 Ber. 7,15 Causerie. 7,35 Sportpraatje. 8,00 Ber. ANP. 8,15 Sted. orkest van Maastricht en soliste. 9,00 Declamatie met muziek. 9,20 Verv. conc. 10.00 Reportage-flitsen Ko ninklijk bezoek. 10.30 Ber. ANP. 10.40 KRO- Boys en solist. 11.00—11.10 Gram. 11-30: 12,00 Gram. HILVERSUM H 301,5 M. AVRO-Uitz. 6,30—7,00 RVU. 8,00 Gram. (ca. 8,15 Ber.) 10,00 Mor genwijding. 10,15 Gram. 10,25 Voor de vrouw. 10,30 Rep. ontvangst Koning Leo pold III ten stadhuize te Amsterdam. 11.30 Omroepork. 12,15 Ber., hierna: Twilight Serenaders. 1.00 Solistenconc. 1.45 Gram. 2,15 Viool en piano. 2,45 Kniples. 3,45 Phil- harmonic-Trio. 4,30 Kinderkoor. 5,00 Kin derhalfuur. 5,30 Omroepork. 6,30 Psycholo gische causerie. 7,00 Voor de kinderen. 7,05 Piano. 7,30 Engelsche les. 8,00 Ber. ANP, Radiojournaal. 8,30 Bonte Dinsdag- avondtrein. 10,00 Concertgebouwork. 10,45 Schaaknieuws. 11,00 Ber. ANP, hierna Causerie (met gram. pl.) 11,4012,00 Gram. DROITWICH 1500 M. 11,40—11,45 Gram. 12,20 Duetten. 12,35 Radiotooneel. 1,00 Jack Wilson's kwintet. 1,352,20 Gram. 3,20—3,50 Sehotsch-ork. 4,15 Pop. conc. 4,35 Causerie. 4,50 Gram. 5,20 Charles Brill's ork. en soliste. 6,20 Ber. 6,45 Zang. 7,05 Gram. met toelichting. 7,50 Discus sie 8,20 Radiotooneel met muz. 9,20 Ber. 9.45 „Canada speaks". 10.00 Orgel en solis ten. 10,35 Causerie. 11,20 Grosvenor Hou- se-Dansork en solisten. 11,5012,20 Dans- muz. (gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 9,00, 10,00 en 10,25 Gram. 11,20 Ork., koor en solisten. 12,30 Zang. 1,10 Militair ork. 2,35 Zang. 2,50 Gram. 3,35 Zang. 4,20 Conc. 5,25 Gi- ardino-ork. 6,35 Gram. 6,50 Zang. 7,30 El- lis-ork. 8,35 Ortambert-kwartet en solis ten. 9,5011,50 Radiotooneel. KEULEN 456 M. 5,50 Gram. 6,30 Klein- ork. 7,50 Schrammelensemble en solisten. 11,20 Rheinische Landesork. 1,30 Pop. conc. 3,20 Otto Fricke's ork. en pianoduo. 6,20 Wolfgang Berger-strijkkwartet en so listen. 7,5011,20 Dansork. en solisten. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 12,20 Gram. 12,50 en 1,30 Ork. en gram. 1,502,20 Gram. 5,20 Salonork. en gram. 5,50 Salonork. 6,50 en 7,20 Gram. 8,20 Ork. en solisten. 9,05 Gram. met toel. 9,35 Verv. conc. 10,3011,20 Gram. 484 m: 12,20 Gram. 12,50 en 1,30 Dans ork. 1,50—2,20 Gram. 5,20 Zang. 6,35 Gram. 6,50 Kleinork. 7,35 Literair muz. progr. 8,20—11,20 Uit Amsterdam: Concert gebouwork. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7,30 Piano, balalaika en trautonium. 8,05 Po litiek dagbladoverz. 8,20 Radiotooneel. 9,20 Ber. 9,50 Berlijnsch Viola- en Gamba-Ver. 10,05 Ber. 10,20 Ork. en solist (opn.) 11,05 11,20 Gram. Elec. Drukkerij G.- W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6