IP towncMê |p fèeetmr&cfye GOESCHE COURANT Het officieel bezoek van Koning Leopold aan ons land. SillElIL» ZEELAND. Voor GERO-ZILVER het prinselijk gezin weer thuis. de jodenvervolging en de „rechtsstaat'. oplichter aan het werk. MIDDELBURG. de rijdende verlichtingstentoonstelling een ernstige val. Uit Brussel vertrokken. H.M. de Koningin in de hoofdstad. De ontvangst op Neder- landschen bodem. GOES. m aardstealen en wichelroede. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. eersts geda.ch.te geldt ooor de beste. JYlaar vote met ouer- kaasting of met trage scfiroom- oalllgkeld Handelt, doet uaak verkeerd. ^Pan Is das de twééde gedackte de beste. 6a als de eerste ged.ackte levertraan is, zal ^Draisma van A3alkeabarg's levertraan de beste zijn. WEERBERICHT. r» NUMMER 274. TWEE BLADEN. MAANDAG 21 NOV. 1938. EERSTE BLAD. 181e JAARG. Dagblad. Uitg. N.V. DeMiddelburgscheCrt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES: Turfkade Tel. 17.Postgiro43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. HIDDELBURGSCHE COURANT Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. ^Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Prins Bernhard is in den loop van Zater dagavond, van zijn reis naar Duitschland op het paleis Soestdijk per auto teruggekeerd. De Prins die gezeten was in zijn alfa-romeo, stuurde zelf. Met een treinvertraging van ongeveer 3 kwartier kwamen te circa half tien H. K. H. Prinses Juliana en Prinses Beatrix uit Duitschland te Baarn aan, waar Prins Bern hard haar op hartelijke wijze bij aankomst op het station heeft begroet. Prinses Beatrix lag in het rieten reis- wiegje, dat vanboven was afgedekt, zoodat zij voor de toeschouwers niet zichtbaar was. De prinses droeg een bruin mantel pak met bruinen hoed. In vier auto's werd naar het paleis Soest dijk gereden, de Prinses nam in de auto van den Prins plaats. Prinses Beatrix kwam met een verpleegster in een der volgauto's. Daar de aankomst van de Prinses in het dorp onbekend was gebleven en H. K. H. bovendien met een trein reisde, welke ge woonlijk niet in Baarn stopt, waren er maar weinig reizigers op het perron en was er vrijwel geen belangstelling van de zijde van het pubiek. Ook de aankomst op het paleis Soestdijk geschiedde onopgemerkt. Het „Genootschap voor den Rechts staat" heeft den minister van justitie een telegram gezonden van den volgenden inhoud: Het „Genootschap voor den Rechts staat" in vergadering te Amsterdam bij een op Zaterdag 19 November, diep ge schokt door de gebeurtenissen der laatste weken, dringt er bij Uwe Excellentie ten sterkste op aan vluchtelingen op zoo ruim mogelijken schaal, zij het tijdelijk, asyl te verleenen. Zijn slachtoffers werkzoekenden. Een ongeveer dertigjarige man maakt er in Amsterdam zijn werk van werkloozen een baantje aan te bieden, om dan met een voorschot dat hij onder valsche voorwend selen van hen loskrijgt, te verdwijnen. Hij geeft zich uit voor inspecteur van een verzekeringsmaatschappij als hij iemand, die hij wel speciaal daarvoor op het oog zal hebben, op straat aanspreekt en geeft dan voor naar de arbeidsbeurs te zoeken, omdat hij een kracht op zijn kantoor noodig heeft. „Wel", antwoordde de man die van dit geval van oplichting aangifte bij de Amster- damsche politie deed, „kunt u mij niet ge bruiken, ik zoek toch een baan". Daar had de „inspecteur" wel ooren naar. Maar dan moest hij even heen en weer naar het hoofd kantoor te Almelo, fantaseerde de pseudo- werkgever, om overleg te plegen. De bespre kingen werden voortgezet in de hal van het station De man, die in het verschiet een goeden werkkring zag, was graag bereid den „in specteur" het retour Almelo te betalen. En daarmede had hij zijn aanstaanden werk gever voor de laatste maal gezien. Provinciale Vereeniging voor Vreem delingenverkeer. De Provinciale Vereeniging voor Vreem delingenverkeer ontving het verheugen de bericht, dat de pas opgerichte Ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer te Sluis besloten heeft zich tegen 1 Januari 1939 aan te sluiten bij de Provinciale Ver eeniging. Zeker een erkenning voor het goede werk dezer vereeniging. Overtredingen Arbeidswet. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen een slager die Zaterdag een arbeider werk liet verrichten op voor de zen verboden tijd en Zondag tegen een ga ragehouder in wiens garage zich een ar beider bevond 'die op dat uur daar niet aanwezig mocht zijn. Op de Markt alhier trekt sedert heden morgen een groote gesloten reisauto aller belangstelling en dit was verder op den dag toen versterkte muziek de aandacht vroeg nog meer het geval. Het is Philips reizen de demonstratiezaal, die hier tot en met Woensdag plaats heeft genomen, zulks in overleg met de directie van gemeentebedrij ven. Hedenmorgen is de rijdende tentoonstel ling geopend in tegenwoordigheid van den burgemeester, de beide wethouders, een der raadsleden, vertegenwoordigers van de afdeeling Middelburg van de ver eeniging van werkgevers in het electrici- teitsbedrijf. De wethouder van de bedrijven, de heer M. H. Boasson, heeft, er op gewezen, hoe eerst nu 'n reëele propaganda kan worden gemaakt, door de bijzondere verlaging van het vastrechttarief en ook van de prijzen van het gas. Maar daarnaast is het noodig, dat men zoo economisch mogelijk met de bronnen omgaat en is een ■samenwerking der directie met Philips van groote betee- kenis. Men kan dan toonen wat met mo derne verlichting is te bereiken. De directeur der bedrijven, de heer ir. B. C. Roeters van Lennep, die met den opzich ter, den heer A. van Dalen, aanwezig was, bracht dank aan de aanwezige vertegen woordigers van het gemeentebestuur om daarna de wenschelijkheid te uiten, dat al le installatieurs zich bij hun organisatie aansluiten, wat evenals bij gas en water leiding tot groote tevredenheid werken zou. Er is door de bedrijven tot nu toe ook veel stille reclame gevoerd, doch door de lage tarieven komt men voor heel andere perspectieven te staan. Spr. wees er met klem op, dat de winkeliers nu met het lage tarief aan de stad haar duisterheid na 8 uur kunnen ontnemen en zeker belangrijke reclame voor hun zaak kunnen maken door de lichten in de etalage aan te laten, wat spr. voor een normale winkel op nog geen 10. per jaar berekende. De heer L. J. van 't Westende heeft na mens de vereeniging van werkgevers dank gebracht aan gemeentebestuur en directie der bedrijven voor de medewerking door het verlagen van den stroomprijs en daar na een voorbeeld gegeven van slechte re sultaten met onreëele reclame. Ook spr. is overtuigd, dat de winkeliers ten opzichte De moderne mensch behoort in den strijd om het bestaan veel te weten en te kennen, maar voor het gezond blijven van ziel en lichaam is dat niet genoeg. van de verlichting nog veel te verbeteren hebben. De heer D. A. I. Zaal, chef van de pro paganda bij Philips, heeft er op gewezen, wat men in de groote steden een perma nente demonstratiezaal aantreft, doch voor de kleinere plaatsen dient deze reizende tentoonstelling. Spr. hield een zeer interes sante verhandeling over de noodzakelijk heid, dat ook in huis, op kantoor en in scho len e.d. de juiste verlichting wordt aange bracht en vertoonde den lichtmeter, die ter zake een groot hulpmiddel is en waarmede men dezer dagen gaarne bij ieder een onder zoek zal komen instellen. Het was ten slotte de assistent, de heer D. van Duijn, die de aanwezigen stuk voor stuk de vele mogelijkheden zoowel in huis als in etalageverlichting, op vernuftige wijze in het klein weergegeven, heeft aan getoond. Deze stuk voor stuk te noemen, zou een onbegonnen werk zijn, daarom slechts deze vermelding, doch nog zij ge wezen op de mogelijkheid door vernuftige installaties te doen vaststellen welke licht sterke voor een bepaald persoon bij bepaal de verrichtingen gewenscht is en ook hoe veel uren men kan verlichten voor een be paald bedrag, bijv. voor een sigaar van 6 cent enz. lederen avond tegen het einde van de binnendemonstraties, zal per film voor ieder op de Markt nog een demonstratie plaats hebben. De 25-jarige dienstbode T. W., uit Ar- nemuiden, die ten huize van den heer v. d. H. op den hoek van de Langeviele en den Beenhouwerssingel op een stoel ra men stond te zeemen is, doordat een poot van de stoel brak, door een glazen deur van de eerste verdieping op straat geval len en met een hersenschudding naar het gasthuis vervoerd. Een diamanten en een gouden bruiloft. Gisteren herdacht het echtpaar J. Joos- seAnderiesse, wonende Veerschen weg 151 zijn 60-jarigen bruiloft en heden het echtpaar S. de Jonge-van Westen, Jacob Catsstraat 21, zijn gouden bruiloft. In beide gevallen hebben in het eer ste reeds Zaterdag omwonenden blijk gegeven door vlaggen en anderzin's van hun medeleven met de betrokkenen en hun familie. Diefstal. De politie maakte proces verbaal op te gen een vrouw, die verdacht wordt van diefstal van een bedrag aan geld uit een winkellade alhier. Zedendelicten. De politie heeft procesverbaal opge maakt tegen zekeren S. verdacht van het misdrijf bedoeld in art. 250 bis van het Wetboek van strafrecht en tegen een ande ren ingezetenen wegens het misdrijf be doeld bij art. 251 bis dier wet. Belga meldt uit Brussel: Koning Leopold is van ochtend naar Am sterdam vertrokken met den trein die om 11 uur 38 het station bij het kasteel Leken verliet. De minister-president en minister van buitenlandsche zaken, Spaak, was met de hofdignitarissen aan het Zuidstation in,den trein gestapt. Hartelijk begroet door eenige honder den belangstellenden, die zich reeds vroeg op den feestelijk versierden Dam hadden opgesteld, is H. M. de Koningin omstreeks elf uur vanochtend per auto in de hoofd stad aangekomen. Hare Majesteit begaf zich onmiddellijk in het paleis. Enkele le den van het gevolg zaten in een tweede hofauto. Prinses Juliana werd vanmiddag na tweeen op het paleis verwacht. Men meldt ons uit Roosendaal: Roosendaal in den grauwen killen och tend, was heden uit zijn gewone doen. Al les was m afwachting Van koning Leopold, die hedenmiddag in ons land zou aanko men om aan Koningin Wiiheimina een of ficieel bezoek te brengen sendaalsclm van'het Roo- trein» waarin koning tfopofd ^oT^- stonds zou plaats nemen en welke hem en de leden van zyn gevolg in enkele uren van onze grens naar dp lands zou voeren. Deze koninkje trein bestond uit vier salonwagens. Achter den laatsten wagen was het rijtuig van L m rectie der Nederlandsche Spoorwegen et haakt. K ge~ De heeren ir. W. Hupkes en ir. W. F H van Rijckevorsel, de beide directeuren der Nederlandsche Spoorwegen en eenige in genieurs zouden in dit rijtuig de reis naar Amsterdam meemaken. Op dit perron stonden binnen de tou wen der afzetting meer dan twee duizend schoolkinderen allen met vlaggetjes in de Belgische en in de Nederlandsche kleuren, waarmede zij den koning der Belgen een hartelijk en enthousiast welkom moesten toezwaaien. Ook vertegenwoordigers van plaatselijke vereenigingen, met de vaan dels hunner organisaties, hadden hier een plaats gevonden evenals eenige honderden belangstellenden. Het officieele karakter van het bezoek bleek al bij 's konings komst aan het Roo- sendaalsche grensstation, waar een aan zienlijk gezelschap het Belgisch staatshoofd op Nederlandsch grondgebied zou verwel komen. Eenigen tijd voordat de trein uit België aankwam hadden zich op het perron ver zameld de leden van den aan Z. M. gedu rende zijn bezoek aan Nederland toege- voegden eeredienst. Dit waren: vice-admi- raal A. Vos, hoofd der IVe afdeeling van het departement van defensie, gepension- neerd generaal-majoor der artillerie van het Indische leger J. H. Wesseling, Hr. Ms kamerheer Ph. J. graaf Van Zuylen van Njjevelt en de ordonnansofficier van de Koningin, eerste luitenant jhr. A. J. A. A. van Lawick van Pabst van Nijevelt. Voorts waren ter begroeting o.a. aan wezig de Commissaris van de Koningin in Noord-Brabant, jhr. mr. dr. A. B. G. M. van Rijckevorsel, de Belgische gezant bij ons hof, J. baron Herry met den Belgischen consul te Roosendaal, de heer Th. Tiebackx en den burgemeester van Roosendaal, mr. C. A. Prinsen. Ook waren er de bevelheb ber in de 3e militaire afdeeling, generaal- majoor A. A. van Nijnatten en de garni zoenscommandant te Roosendaal, majoor A. G. C. Reyers beiden met hun adjudan ten. Een eerewacht van de Ille divisie (in fanterie) mét vaandel en vaandelwacht van het 3e regiment infanterie en het mu ziekkorps van het 6e regiment infanterie stond op het perron opgesteld. Precies om 1 uur stoomde de trein met den Koning het station binnen. De locomo tief was met Belgische en Nederlandsche vlaggetjes versierd. Nauwelijks tot stilstand gekomen, stapte Koning Leopold uit. Z. M. was gekleed in de uniform van luitenant-generaal van het Belgische leger en getooid met het groot kruis van den Nederlandschen Leeuw. Het was een plechtig moment, toen de Koning op het perron stapte en de militaire muziek de Brabangonne inzette. Onder de met vlaggen en guirlandes versierde over kapping, de hand aan de uniformpet, stram en strak, stond de Koning te luisteren naar het Belgische volkslied. Toen de laatste tonen geklonken hadden, trad de Belgische gezont, baron Herry, naar voren om Zijne Majesteit te begroeten. Uit honderden kelen klonk op dit moment een: „Lang leve de Koning". Het was een mooi en hartelijk welkom, dat den vorst op Nederlandschen bodem werd toegeroepen. Nadat de Belgische gezant den Koning had begroet, stelde hij den vice-admiraal Vos aan Leopold III voor. Admiraal Vos vroeg vervolgens verlof de overige heeren aan Zijne Majesteit voor te stellen. Daarna trad de commissiaris van de Ko ningin in Noord-Brabant, naar voren om den Koning op Nederlandsch grondgebied te verwelkomen. Ten slotte werden de ove rige autoriteiten die zich op het perron be vonden aan Koning Leopold voorgesteld. De burgemeester van Roosendaal kreeg gelegenheid om namens de gemeente Roo sendaal een geschenk aan te bieden, een herinneringsschotel, ontworpen door de Delftsche aardewerkfabriek „De porce- leyne Fles", geborgen in een palissander houten cassette. Het vertrek uit Roosendaal. Zeven minuten nadat de Koning was aan gekomen, stapte Z. M. in den salonwagen van H. M. de Koningin. Voor de vensters van het rijtuig onder hield hij zich eenige minuten met den ad miraal Vos en met graaf Van Zuylen van Nyevelt. Precies op tijd om 1 uur 13, zette de trein zich in beweging. Weer klonk uit tallooze monden het „Le ve de Koning" en vriendelijk dankte Z. M. voor de uitbundige hulde te zijner eere. Tien minuten later herinnerde alleen nog maar de versiering op het tweede perron aan het korte oponthoud, dat de koning der Belgen te Roosendaal heeft gehad. Vrijdagavond hield de heer J. G. Miere- met, oprichter van het eerste Nederlandsch Bureau voor Wichelroede-bodemonderzoek tegen gezondheidschadende aardstralen te Wassenaar, in het Schuttershof over dit onderwerp een lezing. Spr. bracht zijn prac- tische ervaringen naar voren en aan de hand van door vooraanstaande persoonlijk heden gecontroleerde opdrachten, toonde spr. aan, dat er verband bestaat tusschen de „aardstralen-banen" en het daarin steeds optreden van ziekteverschijnselen, die, naar gèlang van de sterkte dier stralen, van zeer ernstigen aard kunnen zijn. Evenals destijds in zijn lezing te Middel burg heeft de heer Mieremet verschillende voorbeelden aangehaald. Na afloop der le zing werden verschillende personen in de gelegenheid gesteld zich te onderwerpen aan een onderzoek of ze al dan niet ge schikt zouden zijn als wichelroede-looper. Inderdaad waren er enkele personen die op aardstralen reageerden en aangeboden werden gratis nader onderricht te ontvan gen. Zekere R. F. werd te dezer stede door de politie aangehouden en overgebracht naar Middelburg, daar hij nog een en an der met de justitie te vereffenen had. Het jongmensch a. H., wonende al hier, kreeg een bekeuring wegens het zon der geldige rede verblijven in een portiek. naar Witkam's Geschenkenhuis, Goes. Lees de groote advertentie in deze cou rant en ga de complete collectie Gero- Zilver bekijken in 't Geschenkenhuis, (Ingez. Med.) EEN VERDWENEN HANDTASCH MET GELD. VLISSINGEN. Gisteren na sluitingsuur der café's bevond zich in de hal der auto matiek in de Walstraat een juffrouw die eenigszins onder drankinvloed ver keerde. Doordat zij over het asphalt uitgleed, kwam zij te vallen, waardoor zij haar handtasch waarin zich een flink bedrag aan geld bevond verloor. De tasch bleek niet terug te vinden. Er waren op dit mo ment nog al tamelijk veel personen in de hal. De juffrouw deed aangifte bij de po litie die onmiddellijk een onderzoek in stelde. Tot heden is de tasch echter nog niet teruggevonden. Uit Engeland teruggestuurd. Dat niet alleen Duitschers in Engeland worden geweigerd ondervond een 19-jarige Fransch student uit Straatsburg, die eer gisteren met de mailboot was vertrokken doch daar werd geweigerd en gister alhier terugkwam, waar hij in handen van de po litie werd gesteld. Wel bleek daar dat de jongeman in het bezit was van goede reis biljetten, doch hij beschikte niet over de noodige middelen om een reisbiljet van hier naar Straatsburg te bekostigen. Hij is nu door de politie in bewaring genomen. Benoeming havenmeester vliegveld. Met ingang van 1 December a.s. is de heer A. de Visser, assistent-havenmeester op het vliegveld Vlissingen tot havenmees ter op het vliegveld Haamstede benoemd. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND. Vrij dagavond, vierde de voetbalver. „Nieuw- land" haar jaarlijksche feest in café Klap. Reeds vóór acht uur, het openingsuur, was de groote zaal geheel bezet. De voor zitter, de hr Van Nimwegen, heette de aanwezigen van harte welkom, speciaal mevrouw De Weerd, mevrouw Harff en mevr. Polderdijk. Daarna sprak de voor zitter zijn leedwezen uit, dat de burge meester niet aanwezig kon zijn, doordat hij in Middelburg voor den Vrijwilligen Land storm een rede moest houden. Ook het gezelschap DVRC uit Vlissingen, dat zich zoo spontaan bereid verklaarde dezen avond op te luisteren, riep spreker een hartelijk welkom toe. De secretaris van genoemde vereeniging dankte den hr Van Nimwegen voor diens hartelijke woorden en hij uitte zijn erkentelijkheid voor de zeer vriendschappelijke ontvangst. Ook anderen voerden nog het woord. De op voering van het stuk Jonge Harten door bovengenoemde ver., oogstte veel applaus, de rollen werden zeer goed vertolkt. Om half twaalf kwam de burgemeester uit Middelburg terug en werd hij hartelijk toegesproken door den Voorzitter, die zijn dank uitte, dat hij zag, dat de burgemees ter hiermede bewees gaarne bij de vereeni ging te willen zijn. De burgemeester dank te voor de gevoelvolle woorden tot hem gericht. Hij opende met den eersten dans het bal. Tot vroeg in den ochtend was men bijeen. IERSEKE. De visschersvereeniging Ierse- ke hoopt haar 40-jarig bestaan den 5en De cember a.s. te herdenken. De vereeniging, die een 70-tal leden telt, heeft destijds veel nut gesticht door. de verwaterplaatsen onder den wal te pachten en te distribueeren on der haar leden. Den 3en December zal de jaarvergadering een feestelijk karakter dragen en den leden een maaltijd worden aangeboden. 1JZENDIJKE. Aan het Belgische doua- nenkantoor nabij deze gemeente werd des avonds een tractor met aanhangwagen aangehouden van zekeren J. De wagen was (Ingez. Med,} Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Veranderlijke wind, aanvanke lijk zwak tot matig, later wellicht weer krachtig, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk regen, vooral in het Zuiden, weinig verandering in temperatuur. UKKEL: Matige tot vrij sterke wind uit Z.O. tot Z.W. richtingen, plaatselijk storm gevaar, betrokken hemel en regen. Di. 22 Nov. Zon op: 7 h 34; onder: 15 h 57. Licht op: 16 h 27. Maan op: 7 h 54; onder; 16 h 24. N.M. 22 Nov. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: November. Hoogwater. Laagwater. Maandag 21 0.37 12.50 6.57 19.26 Dinsdag 22 1.16 13.28 7.37 20.00 Woensdag 23 S 1.53 14.00 8.14 20.33 WestkapeUe is 28 min. en Domburg 583 min. vroeger; Veere 38 min. later. <S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: November. Hoogwater. Laagwater. Maandag 21 2.23 14.39 8.07 20.24 Dinsdag 22 S 3.08 15.22 8.44 20.57 Woensdag 23 3.49 15.57 9.20 21.30 Wrijf deze krachtige zalf op de keel en bedek ze met warm flanel. Dit werkt als een pappleister en bovendien worden door de ingeademde dampen de aangedane luchtwegen gezuiverd. (Ingez. med.) De Spaansche burgeroorlog. LUCHTBOMBARDEMENTEN. Het Britsche schip „African Explorer" is te Marseille aangekomen, komende van Carthagena. Het schip had veertien opva renden van het Grieksche stoomschip „Eleni" aan boord, dat in de haven van Aguila tot zinken is gebracht. Watervlieg tuigen van Franco hebben Badalona en Mon- gat gebombardeerd. Er zouden 5 dooden en 40 gewonden zijn. Een der toestellen, een savoia, werd neergehaald. De beide Ita- liaansche bestuurders sprongen met het valscherm omlaag, en werden gevangen ge nomen. Tien vliegtuigen van de luchtmacht van Franco hebben Pozoblanco gebombardeerd. Een bom is ontploft voor een schuilkelder en vernielde den ingang. Hierdoor zijn tien personen door verstikking omgekomen. Ook een trein, 40 km ten Noordoosten van Pozoblanco werd gebombardeerd. Vier reizigers werden gedood. Noorsche tankboot opgebracht. Het Roemeensche s.s. „Siretul", komende van Ceuta, heeft te Gibraltar den kapitein en 28 leden der bemanning aan wal gezet van -den Noorschen tankboot „Petter 2", die op zee, tijdens het vervoer van een groote lading benzine uit Constanza naar Algiers, door de rechtschen was gepraaid en naar Ceuta opgebracht. De striid in het Verre Oosten. DE TEGENAANVAL OP KANTON. Volgens bij het Chineesche persbureau ontvangen berichten blijven de Chineesche troepen uit vier richtingen hun tegenoffen sief naar Kanton voortzetten. Het Japan- sche garnizoen in Kanton is reeds met ruim 5.000 man versterkt, terwijl uit Formosa nog een geheele divisie onder weg is. 2000 dooden bij brand te Tsjangsja. De hoofdstad van Hoenan, Tsjangsja is door een brand, welke vijf dagen heeft ge woed, totaal vernield. Hierbij zijn tweedui zend personen om het leven gekomen. Men hoorde dat de Japansche troepen de stad naderden en zonder bevelen van de opper ste legerafdeeling hebben de verdedigers van de stad de openbare gebouwen in brand gestoken, waarna vele burgers zelf hun huizen in brand staken. Uit Tsjoengking wordt van betrouwbare zijde gemeld, dat maarschalk Tsjang Kai sjek, ontevreden over de evacuatie der bur gerbevolking en het voortijdig in brand ste ken van Tsjangsja generaal Fongti, vroe ger militair attaché te Berlijn en comman dant van de provinciale garde van Hoenan, heeft laten fusilleeren. oogenschijnlijk geladen met bietenkoppen, dcch bij onderzoek bleken daar een partij plantaardappelen onder verborgen van ruim 6500 kilo, waarvan de invoer ten strengste verboden is in België. De auto bestuurder nam bij het onderzoek over haast de vlucht over de Nederlandsche grens. Wagen en smokkelwaar zijn in be slag genomen.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1