fP for&trittctHÏe MJDDELBURGSCHE COURANT GOESCHE COURANT) SANOSTOL ZEELAND. Ze vragen er om! BINNEWJm Stijgende opbrengst der Rijksmiddelen. MIDDELBURG. De onteigeningswet inzake „De Abdij" aangenomen. GOES. WALCHEREN. WEERBERICHT, ZUIDBEWELANG. Dagblad. Uitg.N.V. DeMiddelburgsche Crt. Bureaux, te MIDDELBURG: St. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct- «goor NUMMER 371. TWEE BLADEN. DONDERDAG 1 17 NOV. 1938. EERSTE BLAD. 181e JAAKG. ÊggF®5! 17 NOV. 1938. EERSTE BLAD. 181e JAAKG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lagef. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. DE REIS VAN PRINSES JULIANA EN PRINS BERNHABD. Prinses Juliana is gisteren met Prin ses Beatrix per auto aangekomen op het landgoed van graaf en gravin Mielzynski te Iwno in Polen. Prins Bernhard was reeds eerder aangekomen. HET RAMP VAN DE „IJSVOGEL." Naar wij vernemen zullen alle omgeko men slachtoffers van de vliegramp vah de „IJsvögel" Vrijdag a.s. worden begra ven of gecremeerd worden. De luchtvaartinspectie is nog steeds met het onderzoek naar de oorzaak van de ramp bezig. In verband hiermede zijn de resten van het verongelukte vliegtuig nog niet vrijgegeven. HELP DE POST! Langs verschillende wegen zullen aan het publiek eenige wenschen van de Posterijen in herinnering worden gebracht, in het bij zonder het verzoek om de correspondentie regelmatig gedurende den dag te posten. Te dien einde is o.m. het boekje „Hoe help ik de post en mijzelf" opnieuw be werkt; het wordt op ruime schaal gratis aan het publiek ter beschikking gesteld. Het sluit aan op de dezer dagen op de brievenbussen verschenen opwekking „Post Uw brieven zoodra ze gereed zijn", omdat het vooral een belang is, dat het pu bliek zijn correspondentie niet opzout tot 's avonds. Hoe regelmatiger de postkantoren ook overdag de poststukken ontvangen, hoe meer de nachtposttreinen ontlast kunnen worden van het sorteerwerk. Met een beetje goeden wil kan het pu bliek in dit opzicht een vlotte dienstuitvoe ring bij de post belangrijk helpen bevor deren, hetgeen óók in zijn belang is. Het boekje werd, in samenwerking met het Hoofdbestuur der P.T.T., bewerkt door Ton van Tast te 's Gravenhage en gedrukt ter Algemeene Landsdrukkerij. DEELNEMING AAN DE INTERNATIONALE TENTOONSTELLING IN 1939 TE LUIK. Bij de Tweede Kamer is ingediend een aanvullingsbegrooting van buitenlandsche zaken voor 1938. Ter toelichting schrijft de minister: Zooals bekend verondersteld mag worden, zal er van Mei tot November 1939 te Luik een internationale tentoonstelling betref- Jende de techniek van het water gehouden worden, ter gelegenheid van de openstel ling van het Albertkanaal. Het doel dezer tentoonstelling is om aan te toonen den vooruitgang, die tot stand ge komen is in de conceptie en in de uitvoe ring van hydraulische werken van allerlei aard, om de beteekenis te doen uitkomen van de scheepvaart voor het economisch leven en om de speciale rol van het water op ander gebied naar voren te brengen. De Belgische regëering heeft H.Ms. re geering officieel tot deelneming uitgenoo- digd, terwijl een dergelijke uitnoodiging ge richt werd tot de Duitsche, Fransche, Brit- sche, Italiaansche, Poolsche, Canadeesche, Zweedsche en de Luxemburgsche regeering evenals tot de regeering van de Vereenig- de Staten. De deelneming van Frankrijk, Luxem burg, Polen, Zweden, Albanië, Tsjechoslo- vakije, Noorwegen, Roemenië en Hongarije staat vast, terwijl met Italië, Duitschland en Engeland nog onderhandelingen worden gevoerd. Onder deze omstandigheden acht te H.Ms. regeering het wenschelijk bedoel de uitnoodiging aan te nemen. De meest practische wijze van deelne ming in den meest soberen vorm, is de bouw van een klein eigen paviljoen, het welk met enkele kleinere kosten een be drag van maximaal 60.000 vereischt, waar voor evenwel geen post op de begrooting van 1938 is kunnen worden uitgetrokken. Aangezien reeds in den loop van 1938 uit gaven voor bedoelde tentoonstelling zullen gedaan moeten worden, wordt alsnog een bedrag van 60.000 bij suppletoire begroo ting aangevraagd. GEEN ONBEPERKTE TOELATING VAN JOODSCHE VLUCHTELINGEN. De regeeringspersdienst meldt: Ten onrechte blijkt hier en daar in het buitenland de meening te hebben postge vat, dat Nederland zijn grenzen voor Jood- sche vluchtelingen zou hebben opengesteld. Het spreekt vanzelf, dat dit niet het geval is. Zooals reeds werd bekend gemaakt, zal slechts een zeer beperkt aantal vluchtelin gen in Nederland kunnen worden toege laten. Voor eiken persoon en voor elk ge val afzonnderlijk is een speciale beslissing xan den minister van justitie noodig. Elke binnenkomst zonder voorafgegane vergun ning moet dan ook worden geweigerd. Mo gelijk mede als gevolg van de verspreiding van geruchten in het buitenland, als zou den Joodsche vluchtelingen op groote schaal nier worden toegelaten, wordt thans zoo danige druk op onze grens uitgeoefend, dat het noodig is gebleken de grensbewaking opnieuw te versterken. Afgekeurd moet worden het gedrag van Nederlanders, die per auto of trein Jood sche kinderen naar Nederland pogen over te brengen. Een dergelijke ongeordende aanvoer van vluchtelingen kan uiteraard m,.„WOrden geduld. Alleen een geordende 18 toelaatbaar en dan nog in zeer beperkte mate. GIFT TEN BEHOEVE VAN DUITSCHE vluchtelingen. De Port. Israëlitische gemeente te n ™nster<lam schenkt 10.000. 4. ®raad der Portugeeseh Israëli- wiiien/i„ «rf1661116 te Amsterdam, uiting i ven, aan zjjn erkentelijkheid He dnnr h °r re£eering ten aanzien van «retroffen *4 g urtemssen in Duitschland neeft in .yoorgen°men hulpmaatregelen, Dn gisteravond gehouden gehei me vergadering zonder hoofdelijke stem ming besloten, een bedrag van 10.000 voor dit doel ter beschikking van de Ne- derlandsche regeering te stellen. DE OMVANG DER VAKBEWEGING. Toeneming van leden bij alle vak centrales. De dezer dagen verschenen jaarljjksche statistiek van den aanvang der vakbeweging, samengesteld door het centraal bureau voor de statistiek, bevat uitvoerige gegevens over het verloop van het aantal georgani seerde werknemers in ons land sedert 1910. Daarnaast vindt men er een overzicht in van de voornaamste voorvallen in de vak beweging in binnen- en buitenland, bijge houden tot September 1938. Blijkens de gegevens over het aantal ge- organiseerden steeg dit in 1937 van 723.600 tot 743.000, d.i. met 19.400 (2% procent). Ruim de helft van dezen groei kwam voor rekening van het Nederl. Verbond van Vak- vereenigingen. Dit boekte nl. een winst van 10.250 leden (3% procent). Voorts steeg 't Chr. Nat. Vakverbond met 2.50 (2 pro cent), het r.k. Werklieden Verbond met 1900 (1 procent), de Nederl. Vakcentrale met 900 (2 procent), de niet bij een vak centrale aangesloten organisaties gezamen lijk met 4200 (4 procent). Het Nat. Ar- beids Secretariaat ging nog met 150 leden achteruit. Door den grooteren vooruitgang van het N.V.V. verloren de confessioneele organi saties verhoudingsgewijze eenig terrein. Het percentage dat zij van het totaal aan tal vereenigden omvatten, liep terug van 43,9 en tot 43,5. Zoowel protestanten als .'oomsch-katholieken deelden hierin. Blijkens de kwartaalstaten der voor naamste vakcentrales duurde de groei in 1938 voort. Men vergelijke de volgende cijfers. ledental op: 1 Jan. '38 1 Juli '38. N.V.V. 296.000 305.200 R.K. Werkl. Verbond 173.500 180.000 Chr. Nat. Vakverb. 111.450 113.400 Nederl. Vakcentrale 45.150 45.800. Blijkens het overzicht van de opbrengst der rijksmiddelen heeft de opbrengst van de directe belastingen tot ultimo October jl. bedragen 115.652.094 tegen 103.526.077 op ultimo October van het vorig jaar, hetgeen dus een stijging be- teekent met 12.126.017. Het bedrag van de raming voor het dienstjaar 1938 bedraagt 116.4 millloen. Tot de hoogere opbrengst hebben alle belastingen bijgedragen. In vergelijking met het vorig jaar bracht de grondbelas ting 154.144 méér op, de inkomstenbelas ting 10.542.613, de vermogensbelasting 671.109, de verdedigingsbelasting 683.128 en de belasting van de doode hand 75.021. De overige middelen. Wat de overige middelen betreft, deze hebben over Octobef opgebracht 36.140.473 tegenover het vorig jaar 34.173.827, terwijl de maandelijksche ra ming 35.768.750 bedraagt. Over de eerste tien maanden van dit jaar was de opbrengst 366.697.118 of ruim 11 millioen hooger dan de raming terwijl over de eerste tien maanden van 1937 de opbrengst 360.920.287 was. De dividend- en tantièmebelastng kwam in de eerste tien maanden 5.306.609 bo ven de raming voor dit tijdvak, terwijl de opbrengst ruim 3 millioen meer bedroeg dan op ultimo October 1937. De rechten op den invoer hebben 1.121.090 meer opgebracht dan in de eerste tien maanden van 1937. De rechten en boeten van zegel, inclusief beursbelastng welke in de eerste tien maanden van het vorig jaar 28.823.698 opbrachten, haalden thans slechts 18.179.586 en bleven daarbij ruim 3.4 millioen onder de raming. De omzetbelasting overschreed de ra ming met 62.420 en bracht ruim 2.5 millioen meer op dan het vorig jaar. De couponbelasting kon de raming niet halen en bracht 595.751 minder op, ter wijl de opbrengst zelfs 1.089.883 bij het vorig jaar ten achter bleef. De accjjnzen hebben alle de opbrengst in 1937 overtroffen, die op suiker zelfs met L8 millioen en die op tabak met ruim 1.5 millioen. De rechten en boeten van successie, van overgang bij overlijden en van schenking waren 4.105.175 hooger dan de raming, terwijl de opbrengst 7.435.903 hooger was dan het vorig jaar. Tenslotte zij van deze middelen vermeld de accijns op bier, welke 913.211 boven de raming uitkwam en 195.274 meer be droeg dan in 1937. NAAR MAASTRICHT de vragen van het Eerste Kamerlid ridder van Rappard betreffende verplaat sing van het 'rijkslandbouwproefstation voor yeevoederonderzoek te Wageningen naar Maastricht heeft de' minister van eco nomische zaken als volgt geantwoord: Het ligt in s ministers voornemen het rijkslandbouwproefstation te Maastricht hetwelk thans uitsluitend bestemd is voor het controle-onderzoek van meststoffen met ingang van 1 Mei 1939 ook te belas ten met het controle-onderzoek van vee- voederstoffen. Door deze concentratie wordt een efficiënter werkmethode ver kregen. De ondervinding, met de ligging van het rijkslandbouwproefstation voor meststof- fenonderzoek te Maastricht opgedaan, geeft den minister geen aanleiding van de uitvoering van dit voornemen de be doelde opgesomde bezwaren te vreezen. Het tarief hangt in geenen deele samen met de plaats, waar het proefstation ic gevestigd. Een herziening van de tarieven, Het oordeel van den bedroefde is doorgaans niet zuiver; door tranen heen ziet men niet klaar. Het omhooggevaren schip. Nader blijkt, dat het schip, dat op de zandbank „Kaloot" ten Westen van Borse- le (en niet zooals gemeld Westkapelle) omhoog gevaren is, het Engelsche s.s. „Southwick" is. Het schip was op weg van Antwerpen naar Londen en is gisteravond bij wassend water op eigen kracht vlot ge komen en naar Londen doorgevaren. Voor het Middenstandsdiploma Alge meene Handelskennis (examen gehouden te Terneuzen), slaagden o.a: J. A. Lijbaart, Biervliet; M. E. Temmerman, Waterland kerkje; P. J. Visser, Kadzand; H. J. Bak, Wissekerke; F. A. Christiaansen, Oost burg; I. J. van Kampen, Oostburg; A. M. Verhage, Wissekerke; L. W. Weststrate, Ierseke; C. A. v. d. Linde, Hoofdplaat. MUZIEK OP STRAAT. Ten bate der vacantieschool. Als Zaterdag de inzameling plaats heeft van de enveloppes voor het jubileumfonds van de Middelburgsche vacantieschool, zal de muziekvereeniging „Crescendo" om half drie het repetitielokaal, het schaftlokaal van den houthandel v. h. Alberts afmar- cheeren voor het maken van een muzikale wandeling door vele straten der stad, ter wijl meermalen halt zal worden g^iouden voor het ten gehoore brengen van enkele nummers. FEESTAVOND CHRISTELIJKE JONGEMANNENVEREENIGING. Gisterenavond gaf de C.J.M.V. Rom. 1: 16a haar jaarlijkschen feestavond in de met belangstellenden geheel gevulde zaal van het Schuttershof. De voorzitter der commissie van bijstand, de heer G. Berghuijs, heette in zijn openingswoord in het bijzonder welkom ds. J. W. Dippel, en bestuurders en afgevaar digden van enkele organisaties. Nadat ds. Dippel in gebed was voorgegaan, hernam de heer Berghuijs het woord en stelde de vraag of er in de huidige tijdsomstandighe den nog wel aanleiding is voor feesten. Fei telijk zou men daarop volmondig „neen" moeten antwoorden. Zoowel buiten als bin nen onze grenzen is er meer reden om te treuren dan om feest te vieren. In ons land wordt veel geleden door werkloosheid en over het vele leed buiten de grenzen wil spr. liefst maar zwijgen. Maar het is daar om juist goed, dat jongere krachten wor den gesterkt voor den moeilijken strijd om het bestaan. Daaraan doet ook de C.J.M V. veel werk in haar verschillende afdeelin- gen met ongeveer 120 leden. Dank brengt spr. aan de velen, die de vereeniging ook nu weer steunden, o.a. door de gehouden bazaar, die een batig saldo van ongeveer 1000 opbracht, vooral de leden van het damescomité bracht spr. dank. Evenals ds. Dippel had gedaan, herinnerde spr. er aan, dat de vereeniging thans 65 jaar bestaat en dus een kroonjaar viert. Spr. besloot met opwekking om lid te worden. Hierna gaf het tamboers- en pijperskorps „Juliana" onder leiding van den heer Iz. de Lange een uitvoering van een drietal nummers, allen speciaal bewerkt door A. J. Scheurkogel. Het korps had als altijd een zeer verdiend succes. Het achttal jongelui dat verschillende, ten deele in de zaal mede gezongen kamp liederen ten beste gaf, deed dit zeer prij zenswaardig. Den traditie getrouw had een vijftal le den, gesteund door een tweetal leden van het zwakke geslacht een tooneelstuk inge studeerd en daarvoor was gekozen de drie acter „Materialisme". De heer C. P. de Jongh heeft er in zijn inleiding terecht opgewezen, dat men hier te doen had met een stuk, dat in het tee- ken van de ernst van het leven staat. Dat er toch vroolijke momenten in voorkwa men, deed aan de juistheid dier mededee- ling niets af. De dames en heeren hebben het stuk, dat zeker voor dilettanten verre van makkelijk was, op verdienstelijke wijze vertolkt, al waren er onder het zevental ze ker uitblinkers. De beide dames komt in het bijzonder een woord van waardeering toe. Aan het slot heeft de heer Berghuijs allen hartelijk dank gebracht voor het ge- bodene, waarna dr. C. F. Nolte den goed geslaagden feestavond met dankzegging sloot. zoowel voor veevoeder- als voor meststof- fenonderzoek ligt wel in het voornemen. Hoe de tarieven zullen worden, is thans nog niet te zeggen. Tariefsverlaging noch tariefsverhooging hebben in het verleden in vele gevallen een merkbaren invloed gehad op het aan tal ter onderzoek ingezonden monster's. Bij de vaststelling van een eventueel ge wijzigd tarief zal met de belangen van den landbouw rekening worden gehouden. Maandelijksche verkeersongevallen cijfers De door het Centraal Bureau voor de Statistiek geregeld gepubliceerde cijfers omtrent het aantal verkeersongevallen toont sinds Mei van dit jaar een weinig gunstig beeld, schrijft de K.Jjf.A.C. Voor de laatste 5 maanden zijn de cij fers als volgt (tusschen haakjes de cij fers van 1937) ongekomen: ernstig gewond: Mei 49 (61) 387 (446) Juni 66 (41) 384 (453) Juli 71 (47) 401 (390) Augustus 68 64 429 (471) September 68 (61) 452 (471 De Tweede Kamer heeft vanmiddag met 48 tegen 31 stemmen het wetsontwerp tot verklaring van het algemeen nut der ont eigening van hotel „De Abdij" te Middel burg aangenomen. De stemming was zeer gemengd. Aan den heer W. L. Kalkman is op zijn daartoe gedaan verzoek met ingang van 1 Jan. 1939 eervol ontslag verleend als hulp keurmeester aan den keuringsdienst van vee en vleesch alhier. De keuring van de dienstplichtigen der lichting 1940 is voor deze gemeente vastge steld in het Schuttershof op 31 Maart, 3, 4, 12 en 13 April a.s. Wjj vernemen dat binnen zeer korten tjjd de heer J. K. Krijger op de Beesten markt alhier zijn bedrijf gaat uitbreiden met een naar de eischen des tijds ingerichte Schouwburgzaal, plaats biedende aan 900 bezoekers. Als bijzonderheid kan nog wor den meegedeeld dat alles zoodanig wordt gebouwd dat de geheele tooneelinrichting met kleedkamers in zeer korten tijd kan worden weggenomen waardoor de opper vlakte voor andere doeleinden kan worden gebezigd. DE INSTALLATIE VAN BURGEMEESTER W. MAAS. (Vervolg van het verslag van Dinsdag). VROUWENPOLDER. Dinsdagmiddag te 12 uur arriveerde de nieuw benoemde bur gemeester, gezeten in een open landauer, aan de grens der gemeente op den Gaping- schen straatweg. Daar wachtte naast een eerewacht van 48 ruiters een talrijk pu bliek den burgemeester op. Nadat de commandant van de eerewacht, de heer C. Langebeeke, den burgemeester had welkom geheeten zette de stoet zich in beweging in de richting van het dorp Ga- pinge. Hier werd de burgemeester onder de eerepoort namens de burgerij toegesproken door den voorzitter der Oranjevereeniging, den heer Suurmond. Deze toespraak werd door den burgemeester beantwoord. Daarna werd gereden naar de Bijz. School, waar de kinderen zich onder leiding van het hoofd dier school, den heer L. Oranje, hadden op gesteld en den burgemeester een drietal lie deren toezong, om daarna een driewerf hoe ra op den burgemeester uit te brengen. De burgemeester zeide den heer Oranje dank voor de hem gebrachte ovatie door de schooljeugd. In gestrekten draf werd ver volgens in de richting van Vere gereden. Halverwege werd nog even, op verzoek van den burgemeester, stilgehouden voor de woning van het raadslid P. van den Bos- se, alwaar de burgemeester den heer Van den Bosse, die door ziekte verhinderd was de raadsvergadering bij te wonen, even be zocht. De hr. Van den Bosse bood den burge meester bloemen aan. Hierna ging 't verder in de richting Vrouwenpolder. De eerewacht uit Vrouwenpolder had zich, onder comman do van den heer H. Maljers, nabij de hoeve van J. Volkers opgesteld. De commandant verzocht den burgemeester de eerewacht te inspecteeren. Na het welkomstwoord van den commandant gaf de eerewacht van Ga- pinge het geleide over aan de eerewacht van Vrouwenpolder, bestaande uit 68 ruiters. Voorafgegaan door de, in auto's gezeten, eereleden en leden der feestcommissie van Vrouwenpolder werd naar het dorp gere den. Onder klokgelui en voorafgegaan door trommelslagers reed de stoet het aardig versierde dorp binnen. Voor het gemeente huis stonden de schoolkinderen, onder lei ding van het hoofd der Bijz. School, den heer W. van Hekken, opgesteld. Bij zijn aankomst werd de burgemeester toegespro keh door den voorzitter van het eere-co- mité, ds. Van Duijne. Nadat de schoolkinderen den burgemees ter hadden toegezongen, werden hem door 2 schoolkinderen, n.l. de meisjes Ludikhuize en Van den Broeke, bloemen aangeboden. Nadat de burgemeester ds. Van Duijne had bedankt voor de tot hem gerichte woorden en de schoolkinderen voor hun zang, richtte hij zich met een toespraak tot de in groo- ten getale voor het gemeentehuis verzamel de ingezetenen. Hij bracht dank voor de hem op zoo spontane wijze bereide ont vangst. Inmiddels had in de Raadszaal, on der voorzitterschap van den waarnemenden burgemeester, wethouder L. Maas, de Raad, plaats genomen. O.m. waren als belangstel lenden tegenwoordig de heer en mevrouw Van der Minne, de voorzitter en secretaris van de vereeniging van Burg. en Secretaris sen op Walcheren, verscheidene burgemees ters uit omliggende gemeenten, oud raads leden en een groot aantal genoodigden. Nadat de burgemeester had plaats geno men volgden de reeds Dinsdag vermelde redevoeringen. Verder spraken nog wethou der Langebeeke, het raadslid Dingemanse, de secretaris, de burgemeester van West kapelle als voorzitter van de ver. Burg. en Seer. op Walcheren en ds. Van Duijne. De burgemeester zegde allen sprekers dank. Na afloop der Raadsvergadering, werd receptie gehouden, waarvan zoowel door vereenigingen als door particulieren zeer druk gebruik gemaakt werd; het bestuur van V.V.V. bood daarbij een prachtige bloe menhulde aan. Des avonds werd door den burgemeester receptie gehouden in de ge meentekamer te Gapinge. Ook hier werd hem bloemstukken aangeboden. Na de receptie begaf de burgemeester zich naar de tent, waar de inwoners van Gapinge tot voortzetting der feestelijkhe den, gezellig bijeen waren; bij zijn binnen komen werd den burgemeester een ware ovatie gebracht. Nadat de burgemeester ver- En moeder zegt niet „neen", als ze 'n lekker lepeltje Sanostol vragen! Want-Sanostol is noodig voor hen in den zomer, doch onontbeerlijk in het zon-arme getij! Een natuurlijk, zuiver levertraan product, maar nog verrijkt en smakelijk gemaakt met het sap van door de zon gerijpte sinaasappelen! En neem het zelf ook! Daarom brengen wij, behalve de gewone flacon a f. 1.40, dit jaar de .familieverpakking", die 254 X zooveel bevat en slechts f. 2.75 kost. „Het lekkere levertraan-product BROCADES-STHEEMAN 8. PHARMACIA (Inz. Med.) Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Zwakke tot matige wind uit Z. richtingen, plaatselijk mistig in den nacht en den ochtend, overigens nevelig tot be trokken of zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, iets zachter. UKKEL: Matige wind vooral uit O. rich tingen, over het algemeen betrokken hemel en mist, slechts enkele opklaringen, aan houdend matige temperatuur bij helderen hemel, plaatselijk nachtvorst. Vr. 18 Nov. Zon op: 7 h 27; onder: 16 h 02. Licht op 16 h 32. Maan op: 3 h 19; onder: 14 h 15. N.M. 22 Nov. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: November. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 17 9.18 22.07 3.21 16.02 Vrijdag 18 10.29 23.06 4.31 17.09 Zaterdag 19 11.22 23.53 5.27 18.01 Westkapelle is 28 min. en Domourg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: November. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 17 10.54 23.37 4.28 16.57 Vrijdag 18 12.06 5.40 18.05 Zaterdag 19 0.42 13.05 6.36 19.00 trokken was, bleef men tot in de kleine uur tjes gezellig bijeen. Inmiddels had de burge meester zich weder begeven naar de afd. Vrouwenpolder, ten einde ook daar een be zoek te brengen aan de tent, waarin de in woners van Vrouwenpolder gezellig bijeen waren. Ook hier werd de burgemeester bij zijn binnentreden een warme ovatie ge bracht. Tot laat heerschte er een feestelijke stemming. BAARLAND. Dinsdagmiddag werden alle Baarlandsche schoolkinderen door den bur gemeester getracteérd. In de mooi versier de lokalen der O.L. school had het feest plaats; waarbij aanwezig waren burgemees ter en mevrouw Vogelaar, de wethouders, de feestcommissie en zeer vele ouders en belangstellenden. Bij de daarna gehouden spelen, touwtrekken, bal-gooien, blokjes rapen, enz. op het dorpsplein, kreeg ieder kind een prijsje of troostprijs. Des avonds heeft de burgerij de feesten besloten met een prettige danspartij in de gemeenteherberg en de danstent. Den vorigen dag is geëindigd met een serenade aan den burgemeester, gebracht door het fanfarecorps „Prinses Juliana", vóór het gemeentehuis, waarbij vooral een zeer mooi en plechtig oogenblik was, toen, op verzoek van den burgemeester, de me nigte het Wilhelmus medezong. Deze plech tige klanken in den bladstillen avond over het schitterend verlichte en versierde kleine dorp vormden een waardig slot voor dezen schoonen dag. KAPELLE. Onder voorzitterschap van den heer M. Bom kwam de werkliedenver- eeniging te Kapelle welke meer dan 300 leden telt in openbare vergadering bijeen in het lokaal Obadja. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de bevredigende op komst. Herkozen werden de «aftredende be stuursleden de heeren: P. Glas, Jn. de Jager Bz. en Jan Veerhoek. Als afgevaardigde voor de vereeniging wijkverpleging werd benoemd de heer M. Bom, die echter na 't uitgebrachte verslag van de gehouden ver gadering van wijkverpleging, verklaarde niet meer in aanmerking te willen komen als afgevaardigde voor de vereeniging. Hierna werd bij stemming de hr D. Land man gekozen verklaard. Het ziekenfonds vergaderde onder voor zitterschap van den hr Jn. de Jager Bz. Herkozen werden de aftredende bestuurs-

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1