SPORT. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN HET ROODE KRUIS RADIO-PROGRAMMA. AGENDA. Il it geval 182.78 en samen in geen geval meer dan 322.92. Bij de jongste wijziging van het Polder ambtenarenreglement zijn de bepalingen betreffende de rechtspositie van de ambte naren der zgn. vrije polders of waterschap pen, welke nog in het Algmeen regle ment stonden opgenomen, overgebracht bij eerstgenoemde reglement, Ged. Staten stelien nu voor ten aanzien van de ana loge bepalingen van het Reglement voor de calamiteuze polder of waterschappen op overeenkomstige wijze te handelen. In de vergadering van 22 December 1936 diende de heer De Pauw eene motie in, daartoe strekkende,, gelijk bleek uit de daarop volgende besprekingen, dat in het Polderambtenarenreglement een voor schrift zou worden opgenomen, zooals reeds, op aandrang van den Minister van Binnelandsche Zaken in de reglementen van enkele Zuid-Hollandsche waterschap pen is geschied, dat als volgt zou moeten luiden; Wanneer iemand met wien een arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht is aangegaan, gedurende een tijdsverloop van drie achtereenvolgende jaren en ge durende ten minste 275 werkdagen per jaar in dienst van den polder of het wa terschap is geweest, wordt hem een aan stelling in tijdelijken dienst uitgereikt, met ingang van den dag, volgende op het ge noemde tijdsverloop van drie jaren". Ged. Staten kunnen zich met deze motie bezwaarlijk vereenigen, daar zij, nog af gezien van de financieele gevolgen, welke het verlangde voorschrift voor de polders of waterschappen zal hebben, noch in het Rijksarbeidsovereenkomstenbesluit noch in het Provinciaal Arbeidsovereenkomsten- besluit een dergelijke bepaling aantreffen en naar hunne meening de polders en wa terschappen in dezen niet behooren voor te gaan. Zij raden dan ook aan die motie te verwerpen. Overneming electriciteitsbedrijf Hontenisse. Van den Raad van bestuur der N.V. „P. Z.E.M." ontvingen Ged. Staten een schrij ven betreffende de overneming van het electriciteitsbedrijf der gemeente Hontenis se. Alhoewel de in het schrijven opgenomen rendabiliteitsberekening, welke Ged. Staten overigens juist voorkomt, sluit met een na- deelig saldo, zijn ook Ged. Staten van mee ning, dat de bedoelde overnneming, waar voor een bedrag van 100.000 noodig is, in het belang der vennootschap moet worden geacht. Ook naar het oordeel van Ged. Sta ten toch mogen de voordeelen van een rechtstreeksche stroomlevering niet uit het oog worden verloren, terwijl het offer, dat door de vennootschap blijkens de opgezette rendabiliteitsberekening zou worden ge bracht, ook h.i. niet over het hoofd mogen worden gezien de perspectieven, welke het bedrijf bij toepassing van de tegenwoordige tarieven der vennootschap biedt, de in de toekomst te verwachten hoogere ontvang sten wegens meterhuur en het op den duur vervallen van de vergoeding welke de me- teropnemers thans nog ontvangen. In bovenbedoeld schrijven wijst de Raad van bestuur er o.a. op, dat, indien het voor stel worden aangenomen, van 1 Januari 1939 af de vennootschap in de geheele Pro vincie den stroom rechtstreeks aan de ver bruikers zal leveren behalve te Middelburg, waar de gemeente de distributie blijft ver zorgen en te Sint-Maartensdijk waar een coöperatief bedrijf opwekking en distribu tie beide behartigt. De overeengekomen koopsom is niet dan na langdurig overleg vastgesteld. Zij moge hoog zijn, overdreven acht de Raad van bestuur den prijs niet. Geen bijdrage verbetering Zee dijk Karelpolder. Het bestuur van den Karelpolder ver zoekt in de kosten van de in werkverschaf fing uit te voeren verbetering van den zee dijk van dien polder gedurende 40 jaren een bijdrage te willen verleenen. Ged. Staten geven in overweging afwijzend op dat ver zoek te beschikken en wel o.a. om de vol gende redenen. Bij Kon. besluit van 18 Mei 1877 werd aan J. C. Dominicus van den Bussche c.s. eigenaren van de Ambachts heerlijkheid Krabbendijke, onder een aan tal voorwaarden, concessie verleend tot in dijking vap circa 78 ha schorren en slikken onder Krabbendijke. Deze indijking, waar aan de naam Karelpolder gegeven werd, is indertijd tegen het advies van Ged. Staten in tot stand gekomen; de onderneming toch had naar hun oordeel een zoo gewaagd ka rakter, dat zij daarop niet gunstig meenden te kunnen adviseeren. Ook de Regeering achtte de onderneming zoo precair, dat de eigenaren van de te bedijken gronden bij de aanvaarding van de bedijkingsconcessie voor zich en hunne rechtverkrijgenden van alle aanspraak op calamiteus-verklaring af stand hebben moeten doen. De betrokkenen hebben niettemin bij hun voornemen volhard, waarna in 1878 de be dijking tot stand kwam. Dat men de bedij king niet ten onrechte gewaagd hadden ge oordeeld, bleek toen bij den stormvloed van 12 Maart 1906 door het bezwijken van den zeedijk de polder inundeerde, hetgeen zich herhaalde bij den stormvloed van 30 Sep tember 1911, toen de zeedijk opnieuw be zweek en de polder andermaal invloeide. De consequentie van het afzijdig standpunt van Ged. Staten te dezen moet zijn, dat ook onder anderen vorm vanwege de Provincie hunnerzijds geen finantieelen steun kan worden bevorderd. Maar ook overigens be staat daartegen bezwaar. Eenerzijds is immers zulk een steunver- leening geheel ongebruikelijk ten aanzien van vrije polders, doch bovendien zou zij een bedenkelijk precedent scheppen tegen over vrije waterkeerende polders, die te eeniger tijd in gelijke financieele moeilijk heden zouden komen te verkeeren. Ook het feit, dat van de vier achterliggende polders slechts één zich bereid verklaarde aan den Karelpolder in de kosten der dijksverbete- ring een bijdrage te verleenen, is niet ge schikt om tot medewerking te bewegen. Ten slotte meenen Ged. Staten, dat de Pro vincie zich bij de uitvoering van dit werk in financieel opzicht ook reeds hierom niet zal kunnen interesseeren, wijl zulks in strijd zou zijn met het door de staten destijds in genomen principieele standpunt, dat voor de Provincie met betrekking tot de werk- loozenzorg, anders dan waar deze het schep pen en verruimen van werkgelegenheid be treft, geen taak is weggelegd. Onttrekking wegen aan het openbaar verkeer. Ged. Staten stellen voor aan het open baar verkeer te onttrekken een gedeelte VOETBAL. WEDSTRIJDPROGBAMMA Z.V.B. Zaterdagcompetitie Walcheren: R.C.V. 2 S.M.Z.; ArnemuidenSerooskerke; V.V. V.V.V.Vlissingen. Adspiranten competitie; R.C.V.Walche ren. Zondag. Adspiranten: Vlissingen A Middelburg. ZeelandiaR.C.S. Ie kl. A: RenesseDreischor; Hansw. Boys—Goes 3; le kl. B: De NoormannenWalcheren; Vlissingen 3R.C.S 2. le kl. C: Tern. Boys 2Axel 2; Philippi neB.K.V.V; Sluiskil 2Terneuzen 3. le kl. D: Groede 2Hoofdplaat 2. Oost burg 2Aardenburg; le kl. C.: IJzendijke 2Aardenburg 2; SchoondijkeGroede. Overgangski.: Middelburg 4Nieuwland; Vlissingen 4Cortgene; KapelleEiland Boys 2; Walcheren 2De Zeeuwen 4. 2e kl. A: Goes 4E.M.M. 2; Walcheren 3Vlissingen 5. Domburg 2Middelb. Boys. 2e kl. B: Hulst 2—Sluiskil 3. S.V.O. 2— Terneuzen 4. Hontenisse 2B.K.V.V. 2. Corn. Boys 2Hontenisse 3. 3e kl. A: Middelburg 5Walcheren 4 R. C.S. 5—Zeelandia 4. VOETBAL. STANDENLIJST Z.V.B. Zaterdagcomp. Walcheren. Slechts één wedstrijd werd gespeeld. Ar nemuiden won van R.CV. I, waardoor Ar nemuiden de tweede plaats veroverde en R.C.V. naar de derde plaats verhuisde. Adspiranten. De twee leidende elftallen, Vlissingen A en R.C.S. wonnen, resp. van Eil. Boys en Vlissingen B. Walcheren, dat in Middelburg won, slaagde er in van de onderste plaats af te komen. De stand is nu: Vlissingen A R.C.S. R.CV. Eiland Boys Middelburg Walcheren Zeelandia Vlissingen B Ie klasse A. Kruiningen stelde teleur door een kleine nederlaag tegen Hansw. Boys. Goed werk overigens van de Boys. Ierseke behaalde een normale zege op Goes III. De stand is: Kruiningen Ierseke Zierikzee II Renesse Hansw. Boys Goes III Dreischor le klasse B. Vlissingen III en Walcheren, de twee lei dende elftallen, wonnen resp. van Middel burg* III en Domburg, waardoor laatstge noemde de kans om met den leider in pun- tenaantal gelijk te komen, liet voorbij gaan. Zeelandia III verloor van De Zeeuwen III, waardoor de Zeelandianen vaster op de on derste plaats kwamen. De stand is: Vlissingen III 6 6 0 0 3111 5 4 4 2 1 1 0 le Klasse D. Breskens II vergrootte haar voorsprong, daar zij van de hekkesluiters Groede II won. Sïioondijke II won met 42 van OostbSrg II, terwijl Aardenburg en Hoofd plaat II de punten deelden, nl. 44 was het resultaat. De stand is nu. Breskens II Aardenburg I Schoondijke II Hoofdplaat II Oostburg II Groede II 8 8 0 0 51—12 16 8 6 0 2 *26—10 12 7 4 0 3 21—8 8 8 3 0 5 14—29 6 7 2 1 4 11—23 5 5 2 0 3 13—20 4 7 2 0 5 6—31 4 7 1 1 6 13—22 3 3 2 0 1 5—3 3 2 0 1 8—5 2 1 1 0 8—4 2 1 1 0 8—5 3 1 1 1 5—5 3 0 1 2 4—9 2 0 0 2 1—8 Walcheren 6 Domburg 7 Middelburg III 7 R.C.S. II 5 De Zeeuwen III 7 Noormannen 6 Zeelandia III 6 0 0 0 1 2 1 0 1 3 3 2 4 4 6 31—7 26—18 22—28 13—13 8—18 12—17 8—39 6 6 0 0 46—6 12 5 2 1 2 21—10 5 5 2 1 2 11—25 5 5 2 1 2 31—15 3 5 1 1 3 9—38 3 4 0 0 4 3—27 0 2 w.p.i.m. le klasse E. Schoondijke haalde een deel van haar ach terstand in. Zij versloeg Biervliet II met groote cijfers. De twee laagstgeplaatsten, Breskens III en Aardenburg n, deelden de punten. Hier is de stand: Groede 6 6 0 0 21—7 12 Schoondijke 6 5 0 1 33—8 10 Biervliet II 7 3 13 15—21 7 IJzendijke II 6 2 1 3 15—14 5 Breskens III 7 1 1 5 21—28 3 Aardenburg II 6 0 1 5 734 1 Overgangsklasse. Middelburg IV verloor van Eil. Boys en bleef daardoor op de laatste plaats. R.C.S. III won met dubbele cijfers van Nieuwland. Vlissingen IV versloeg Walcheren II. De stand is: Cortgene 6 6 0 0 38—11 12 Kapelle 6 5 0 1 34—13 10 Nieuwland 6 4 0 2 35—21 8 R.C.S. III 7 4 0 3 34—23 8 Vlissingen IV 7 4 0 3 29—26 8 De Zeeuwen IV 7 4 0 3 19—23 8 Eiland Boys II 9 2 0 7 24—56 4 Walcheren II 5 1 0 4 14—15 2 Middelburg IV 7 0 0 7 847 0 2e klasse A. Middelburgsche Boys ging met de over winningsreeks verder. Nu werd Vlissingen V het slachtoffer. Walcheren III leed een groote nederlaag tegen E.MM II. De stand is: Middelb. Boys 7 7 0 0 51—2 14 Domburg II 5 3 1 1 20—14 7 E.M.M. II 5 3 0 2 27—11 6 Goes IV 6 3 0 3 23—17 6 Vlissingen V 5 2 0 3 12—30 4 Walcheren III 6 1 1 4 19—31 3 De Zeeuwen V 6 0 0 6 1—48 0 van den Nieuweweg no. 1 van den ligger der wegen en voetpaden in Eede en het ge deelte van den Oude-Zeedijk van den Olie slagerspolder gelegen op den berm van den dijk tusschen de polders Olieslagers en Dio mede, waar die dijk de grens tusschen de gemeente Retranchement en Eede volgend, zich eerst in noordelijke, daarna in noord oostelijke en vervolgens in zuid-oostelijke richting begeeft. Bestrijding iepenzïekte. Ged. Staten stellen voor aan het Comité inzake bestudeering en bestrijding van de Iepenziekte evenals sedert 1930 ook over 1938 en 1939 100 per jaar te geven. Se klasse A. R.C.S. V speelde haar eersten wedstrijd tegen E.M.M. III gelijk. E.M.M. III hield de leiding. De stand is: E.M.M. III 4 2 2 0 11—5 6 R.C.S. IV 3 2 0 1 13—9 4 Zeelandia IV 1 1 0 0 3—1 2 R.C.S. V 1 0 1 0 1—1 1 Walcheren IV 2 0 1 1 5—10 1 Middelburg V 3 0 0 3 4—11 0 VIJF BESTUURSLEDEN VAN B.V.V. GESCHORST. In een gisteravond gehouden spoed- eischende algemeene vergadering van B.V. V. heeft de vice-voorzitter medegedeeld, dat met ingang van 9 November j.l. vijf bestuursleden van de vereeniging, t.w. de voorzitter, de secretaris, de penningmeester, twee commissarissen en voorts twee oud bestuursleden, voor den tijd van een jaar geschorst zijn, en dat tevens de doelverdedi- ger van het eerste elftal van B.V.V., Van der Voort, voor den tijd van een half jaar geschorst is. Deze maatregelen zijn getroffen in ver band met overtreding van de amateursbe palingen en van de reglementen van den K.N.V.B. op vijf verschillende punten. DAMMEN. Middelburg IIVlissingen H 146. De voor de competitie van den Z.D.B. ge speelde wedstrijd tusschen Middelburg II en Vlissingen II had het voglende resultaat: J. L. P. FreekenhorstA. J. v. Blockpoel 11; J. StroobandA. M. Bruijne 20; J. BliekP. Geelhoed 20; W. A. Semeijn Chr. Cats 02; J. v. WuyckJ.Koppejan 20; H. LouwerseF. J. Pluijmers 1—1; J. v. GemertJ. J. Bos 20; H. Overtveld F. de Jonge 11; W. ImanseE. H. Ver schoor 11; W. SinkeP. Uiterschout 20. HOCKEY. FORWARD—M.M.H.C. 1—0. Onder protest van Middelburg In een voor de rust zeer snelle en goede wedstrijd heeft Middelburg onder protest verloren. De leiding bij dezen wedstrijd was buitengewoon slecht en één der scheids rechters gaf meermalen blijk totaal onbe kend te zijn met de nieuwe spelregels. Middelburg begon zeer enthousiast met enkele snelle aanvallen. Eenige goede scho ten werden op keurige wijze door den kee per van Forward gehouden. Ook de Til- burgsche club speelde een snel en open spel en was gevaarlijk voor de M.M.H.C. achter hoede. Ook hier had de keeper zijn dag en wist door tijdig uitloopen vele malen ge vaar te voorkomen. Hoewel de Middelburgsche halflinie voortdurend haar voorhoede aan 't werk stelde, gelukte het in deze linie niet al te best. Mogelijk ook, dat het snijden van beide backs van Forward, waartegen niet opge treden werd, een normaal spel beïnvloedde. Twee goed genomen strafcorners brach ten Middelburg geen succes maar ook For ward wist haar strafcorners niet te benut ten. Bij een snellen uitval van Middelburg dachten we den midvoor te zien doelpunten, maar zijn hard schot werd fraai gehouden. Forward tracht het spel meer en meer te forceeren, er werd gehaakt en op den stick geslagen, waartegen onvoldoende en zelfs door één der scheidsrechters in 't geheel niet opgetreden werd. Rust ging in met blanken stand. Na de rust was het spel het aankijken niet meer waard. Forward verruwde het spel meer en meer, nu eerst recht bleek de onvoldoende, ja zelf partijdige leiding. Bij een snelle doorbraak van Forward zette de linksbuiten keurig voor en wist de rechtsbinnen den bal in eens in 't doel te slaan, onhoudbaar voor de keeper. Het spel werd nog feller. Middelburg kreeg eenige strafcorners te nemen. De keeper van Forward was echter, geweldig op dreef en hield er de hard ingeschoten ballen uit. Bij een strafcorner op 't doel van M.M. H.C. deed zich een overtreding voor, welke door den scheidsrechter op de andere helft van 't veld 40 m afstand, geconstateerd werd. Volgens zijn meening was er gevaar lijk gespeeld en werd onze rechtsbuiten voor 10 minuten het veld uitgestuurd. Te gen deze partijdigheid en onvoldoende re- gelkennis werd door den aanvoerder van M.M.H.C. geprotesteerd. Middelburg, natuurlijk gedeprimeerd door deze beslissing, speelde met 10 man rustig verder. Enkele goede aanvallen leverden niets op, Ook Forward had geen succes, want de Middelburgsche backs en vooral de keeper waren ongenaakbaar. Nog 13 minuten waren er te spelen, toen de rechtsbuiten weer in 't veld kwam. De geestdrift was er echter uit en 't wilde niet meer vlotten in de voorhoede. Wel werd nog even een veranderde opstelling gepro beerd maar ook dit lukte niet. Middelburg verloor onverdiend dezen wedstrijd, waartegen echter bij den K.N.H. B. geprotesteerd is. BOKSEN. VAN KLAVEREN VERLIEST ZIJN EUROPEESCHEN KAMPIOENSTITEL. Gisteravond is te Rotterdam de wedstrijd om het Europeesch kampioenschap midden gewicht tusschen den Nederlandschen bok ser Beb van Klaveren en den Griek Christo- foridis gebokst over vijftien ronden. De Zwitsersche kamprechter verklaarde Christoforidis tot overwinnaar op punten. Van Klaveren heeft dus zijn titel verloren. ZWEMMEN. WERELDRECORD 100 M SCHOOLSLAG VERBETERD. Balke brengt het op 1 min. 9.5 sec. De Duitsche zwemmer Joachim Balke slaagde er te Bremen in het wereldrecord over 100 meter schoolslag te verbeteren en te brengen op 1 min. 9,5 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van den Franschman Jean Cartonnet met een tijd van 1 min. 9.8 sec. ATHLETIEK DuitschlandNederland. Duitschland heeft een uitnoodiging tot de K.N.A.U. gericht voor een landenwedstrijd DuitschlandNederland op 20 Augustus a.s., welke uitnoodiging is aangenomen. De ze wedstrijd is bedoeld als returnwedstrijd van de ontmoeting NederlandDuitsch land, welke in het kader van den drielan- denwedstrijd NederlandDuitschlandBel gië op 21 Augustus j.l. te Rotterdam is ge houden. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgenomen wekelijksche openbaarmakingen i.z. Het Handelsregister betreffende Zeeland ont- leenen wij het volgende: Kamer van Koophandel voor de Zeeuw- sche Eilanden Middelburg. Nieuwe inschr ij vingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Coöp. Brandstoffenver. „Renesse", G.A Renesse. Coöp. Kolenver. „Algemeen Belang" W.A. Waarde. Garage Centrum, Van der Vliet en Bak, Goes. Venn.: J. van der Vliet en J. Th. Bak. Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). N.V. Goesche Houth. M. de Broekert v.h. Gebr. Harinck, Goes. Uitgetr. Dir.: J. A. de Priester. J. J. Lameyn, Vlissingen, meubelen, ma- nuf., dames- en heerenconf. op afbetaling. Uitgetr. E.: J. J. Lameyn. Zaak omgezet in venn. onder firma. Handelsn. gëw. in: Fa. Gebr. Lameyn. Venn.: J. J. en P. J. La meyn. Oosterbaan en Le Cointre, Goes. Uitgetr. E.: L. Smit, Proc. ingetr. van J. van Liere, Kloetinge. Zaak omgezet in N.V. onder naam: Oosterbaan en le Cointre N.V. Dir. L. en J. H. Smit. Comm.: J. Laport, Proc aan: J. van Liere, Kloetinge. Opheffing: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). C. Matthijsse Jr., Middelburg, landbouw, fruit- en groentenkweekerij. Wij z i g i n g e n: Westelijk Noord-Brabant (Breda). Brabantsche Zuivelbond, Breda, Nieuwe bestuursh: S. Simonse, St. Laurens. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Te bevragen aan het Bureau van Politie te Middelburg des Dinsdag, Donderdags en Zaterdags van 6 tot 8 uur n.m.: Hondenhalsband met penning, damespor- temonnaie met inhoud, koperen gordijroede,, kinderportemonnaie met inhoud, glacé hee renhandschoen, hondenpenning. Bij vinders: Kindermutsje, J. D. de Jong, Zuidsingel 130; kinderportemonnaie met in houd, S. M. Adriaanse, 't Zand D 14; rij- wieibelastingmerk, A. Crucq, Koudekerk- sohe weg D 108 't Zand; dameshoed, H. P. Wondergem, Bastion 15; kinderschort, Sie- rag, Giststr. 18; pakje rundvleesch, J. Leijnse, Gravenstraat; bus petroleum, Jac. v. d. Kreeke, Gravenstr. 36; ijzeren pen v. boerenwagen, A. Pouwelse, L. Vielesingel D 148; boodschaptasch, A. Pouwelse, L Vielesingel D 148; sigarettenkoker, L. Stam Giststr. 35; huissleutel, H. Drost, K. Noord straat 57; huissleutel, Bassie, St. Janstraat 18; damesportemonnaie, J. Visser, Breestr. 16; rijwielbelastingmerk, F. Floresse, Ba- gijnhofstr. 16; damesportemonnaie, mej. C. v. Bovenkamp, Jongenshuis, Kinderzorg; autowieldop, J. v. Helleman, Breestr. 5; ceintuur, Johanna Hondsmerk, Noordweg 36; 13 paar klompen en eenige paren lede ren sokken, B. J. Tres, Schoorsteenv. singel 48; kinderportemonnaie met inhoud en een fleschje eau de cologne en een snoer kra len, G. v. d. Berge, Singelstr. 36; heeren- parapluie, J. A. Mennes, L. Noordstr. 57-59; liniaaltje, C. de Pagter, Wal 29; kinder muts, gemeente-veldwachter, St. Laurens; kinderschoentje, T. Fondse, K. Geere 40; huissleutel, J. v. d. Berge, Bleek 18; insigne veilig verkeer examen, P. A. Wondergem, Penninghoeksingel 19; heerenoverjas, J. van Driel, Blindenhoek 1; rolletje wit pa pier, Heiligers, O. Kerkstraat 21; drie kin derhandschoenen, W. Davidse, Varkens- markt 11; huissleutel, A. Louws, Rozema rijnstraat, huissleutel, W. Verduin, St. Jo- risstraat 24. Indien bij een der vinders voorwerpen worden afgehaald, geve men daarvan ter stond kennis aan het Bureau van Politie. WestfeapeJle. Van 7—14 Nov. "Bevallen: A. Gabriëlse, geb. Minder- houd z. Overleden: J. Roelse 92 j. wedn. van W. Minderhoud. M i d d el b u r g, 14 Nov. Groentenveiling. Veldsla 716 c., Spinazie 3—14 c., Stoksnij- boonen 43 c., Spruiten 1020 c., Witlof 6 18 c., Schorseneeren 1213 c., Koolrapen 0,52,5 c., Andijvie 24 c., Uien 13 c„ Savoye kool 1,55 c., Roode kool 14 c„ Boere kool 2,55 c., Witte kool 13 c., Prei 59 c., alles per kg; Peen 1,55 c„ Rapen 1—3 c„ Kroten 14 e., Selderie 1— 2,5 c., Rammenas 1,5—4 c., alles per bos; Bloemkool 412 c., ndijvie 11,5 c., Krop sla 0,51 c., Komkommers 1 c., alles p. st. Hulst, 14 Nov. Aanvoer niet zeer groot, handel kalm. Gerst 7.607.75, rogge 7, haver 5.756, erwten 9.50—9.75, brume boonen 23—25, lijnzaad 7—8.50, blauw maanzaad 24. Rotterdam, 15 Nov. Buitenlandsche granen. Stemming: prijshoudend. Gele La Plata aangek, 143, stoomend 142.50; Amerik. mixed No. 1 stoomend 142, idem gele No. 1 stoomend 143. Binnenlandsche granen (per 100 kg;. Haver 5.50—6.25, gerst Chevalier 7.40— '.75, gerst Winter 7.25—7.50, rogge 7.25 -7.50. Peulvruchten (per 100 kg). Erwten, kleine groene 910, schokkers 10.5011.75 bruine boonen 2025. Fijne zaden Rotterdam. Blauw maanzaad 20—23, koolzaad 9—10, karwijzaad 18- 18.50, mosterdzaad (geel) 1315, lijnzaad (zaai witbloem) 8.509.50. VR 18 Nov. door den architect J. Götzen, de verbouwing der Garage aan de Coosje Buskenstraat 51 te Vlissingen. Zie Middelb. Crt. 4 Nov. 1938. ZA 19 Nov. 11 uur „Hotel Centraal" te Goes, namens architectenbureau Rothuizen; het bouwen van een land- bouwhuishoudschool te Kortgene. Zie Middelb. Crt. 9 Nov. 1938. Opleiding en Bloedtrans- oefening van LP a J fusiediensten transporto olonnes »SLJ Opleiding van 14.000 helpsters Inrichting hos pitalen in mobi lisatie- of oor logstijd Verzorging zieke en gewonde mili-f tairen in oor- l j .r logstUd i Modern zieken- vervoer Hulp bü rampen Uitzending ambulances 600 hulppos ten langs de wegen Patrouilleeren bU gevaarlijke punten Radio-medische adviezen Hulp by Lour- destransporten enz. Protectoraat parkherstel lingsoorden, Roode Kruis- hondenverean. enz. Eerste hulp bü marschen, wedstrijden vergaderingen Uitwisseling krügsgevange nen, hulp aan vluchtelingen Levensmiddelen, kleeren,medi cijnen naar nooddruftigen i/h buitenland Organisatie hulpacties by rampen en nood W-Am» O 17 S DOEL» in ieder huis Een bid van 't Roode Kruis Postgiro 2 2 12 0 (iün.contrib.f 1.- p.J.) HOOFDBESTUUR H00DE. KRUIS - BEN HAAG (T*igez. Med.) WOENSDAG 46 NOVEMBER. HILVERSUM I 1875 EN 415.5 M. NCRV-Uitz. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber. gram. (9.309.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Viool met piano en gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Eemlanders en gram. 2.00 Gram. 2.252.55 Voor jeugdige postzegelverzame laars. 3.00 Piarib. 3.35 Gram. 3.45 Ber., hierna Chr. Liederenuurtja. 4.45 Geluk wenschen. 5.00 Kinderuurtje. 5.45 Gram. 6.15 Causerie. 6.30 Taalles en causerie. 7.00 Ber. 7.15 Gram. 7.45 Causerie. 8.00 Ber. ANP. 8.15 „Ketting-Avond" m.m.v. spre kers, solisten en declamatieclubje. 10.00 Ber. ANP., actueel progr. causerie. 10.30 Gram. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gram. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM H 301.5 M. VARA-Uitz. 10.00—10.20 vm. VPRO. 6.30 —7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 VARA-Kalender. 8.05 Gram. (Om ca. 8.16 Ber.) 9.30 Wenken voor de keu ken. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Uitz. voor Arbeiders in Continubedr. 11.40 Cau serie. 12.00 Gram. 12.15 Ber. 12.17 Esme ralda. 12.45—1.45 VARA-ork. 2.00 Voor de vrouw. 2.50—2.55 Gram. 3.15 Voor de kinderen. 5.301 Esmeralda. 6.006.25 Zang en orgel. 6.30 Causerie. 7.00 Felicitaties. 7.05 Vocaal conc. 7.30 Causerie. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Rotterdamsch Philh. ork. m. m.v. soliste. 9.15 Radiotooneeï. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Piano. 10.45 VARA-ork. en. solisten. 11.3012.(10 Orgelspel. DROITWICH 1500 M. 11.25—11.50 Piano. 12.10 Norris Stanley Sextet. 12.35 Alfred van Dam's ork. 1.35 New Georgian Trio. 2.002.20 Declamatie. 3.10 Gram. 3.35 Pop. conc. 3.50 Viool en piano. 4.205.10 Vesper. 5.20 Gram. 5'.40 Brian Lawrance's dansork. 6.20 Ber. 6.40 Causerie. 6.55 The- aterork. 7.35 Mannenkoor m.m.v. solist. 8.05 Actueele uitz. 8.35 Symphonie-ork. m.m.v. solist. 9.25 Ber. 9.45 Verv. conc. 10.45 Benny Loban's dansork. m.m.v. so listen. 11.25 Declamatie. 11.40 Oscar Ru bin's dansork. 11.50—12.20 Jazzmuz. (gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 9.00 en 10.00 Gram. 11.20 Ellis-orkl 12i30 Zang. 1:05 Jean Ibos' ork. 2.35, 3.30 en 5.00 Gram. 5.05 Cello. 5.25 Bailly-ork. 6.35 Zang. 6.45 Piano. 7.50 en 8.35 Zang. 8.50 Conc. 10.05 Variété. 10.50 en 11.2011.35 Gram. KEULEN 456 M. 5.20 Rheinische Lan- desork. en koor. 7.50 Solistenconc. 9.05 Gram. 10(30 Prisca-kwartet en soliste. 11.20 Kleinork. 12.30 Kleinork. en solist. 1.20 Pop. conc. 3.20 Emil Roosz' ork. 4.35 Gram. 6.35 Leo Eysoldt's ork. en soliste. 7.35 Rijksz.: Radiotooneeï. 8.35 Verv. conc. 9.35 Solistenconc. 10.2011.20 Klein ork. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m. 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Klein ork. 1.502.20 Gram. 5.20 Zang. 5.50 Sa- lonork. 7.20 Kleinork. 8.20 Symphonieork. en soliste. 10.30 Zang en harmonica. 10.50 11.20 Salonorkest. 484 m: 12.20 Gram. 1.00 en 1.30 José Schnyders' ork. 1.502.20, 5.20 en 5.45 Gram. 6.35 Viool. 7.05 Zang. 7.35 Gram. &2Q Operette Alt-Heidelberg. 10-30 Bel gisch pianokwartet en solist. 11.0511.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Zie Keulen. 8.35 Militair conc. (Opn.) 9.20 Ber. 9.50 Piano. 10.05 Ber. 10.20—11.20 Kleinork. MIDDELBURG. Dl 15 Nov. Gew. Bijeenk. Inst. v. Arb. Ont- wikk. spr. de hr. A. M. de Jong; De Gouden Poorte 20.00 h. Dl 15 Nov. Evangeliepred. door de hrn. V|d Ley en Douma; Bogardz. 20.00 h, WO 16 Nov. Jaarl. Feestavond C.J.M.V., „het spel „Materialisme" Sehuttersh. 20.00 h. GOES. Dl 15 Nov. WO 16 Nov. BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 11—DO 17 Nov.: „In Oud Chicago" 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. CITY, Midd. VR 11—DO 17 Nov.: „Geld" en „3 x Gabrielle", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 11-DI 15 Nov. .Wereldstad" en „Betoovering om la Bohème", 20.00 h. ZO 15 h. matinée. I 'i Eel event geen| nog huidl zou Midd van I toch Tend vree wijl j oplo| voor kon I hote klas: met Aif Kr ijl helpl de heidl degé allee de het koesl zen,| UÜ toon| de als verd gebi volgl afzij sche

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6