RECHTSZAKEN. MIJNHARDrS laxeer- T 'W' V tabletten \,AJ| AGENDA- De verpachting van den Campveerschen toren. STATEN-GENERAAL. Een brutale zaakwaarnemer. MARKTBERICHTEN. 18. RADIO-PROGRAMMA. thans achtte de V o o r z. het tijd, dat het publiek weet hoe de vork aan den steel zit, nademaal allerlei onaangename, van waarheid ontbloote, praatjes de ron de doen als zouden B. en W. hier willekeur toonen of een onrechtmatige en onwette lijke daad hebben verricht. Spr. zeide niet eerder te hebben kunnen komen met be wijzen van het tegenovergestelde, daar hij de redenen niet openbaar kon maken. Thans zijn verschillende desbetreffende za ken in de pers opgenomen en wilde spr. mededeelen, dat de afwijzende houding van B. en W. alleen berust, afgescheiden van aesthetische bezwaren, op belangen van defensie. Defensie wenscht niet, dat op het bewuste terrein bij de vliegloodsen wordt gebouwd, wil de gronden desnoods aankoopen, doch zal er ook niet tegen op zien tot onteigening over te gaan. De kwestie der landsbelangen gaat in dezen voor, zoodat B. en W. absoluut geen bouw vergunning mochten verleenen. De heer Leer vroeg nog enkele in lichtingen en wilde bouwvergunning wel toestaan, waarna de heer Van der H. zich tot defensie kon wenden waarmede het ge meentebestuur van alles af zou zijn. De V o o r z. zeide, dat er toch niets aan te doen zou zijn. Bij de stemming werd het beroepschrift met 5 tegen 1 stem (te gen de hr Leer) verworpen. Tot regent van het Godshuis en regentes van dezelfde instelling werden herkozen de heer W. Kasse en mevrouw E. ten Klooster. Hierna was aan de orde de kwestie her verpachting van den Campveerschen Toren, gedurende welke bespreking de vergade ring wegens het late uur tot Woensdag avond verdaagd werd. Vergadering van Woensdag. De v o o r z zette uiteen, dat toen het verzoekschrift van den pachter, den heer Jac. van Leur, binnengekomen was om het hotel weder in te huren voor drie jaar, de vraag bij het College is opgekomen, of men hiertoe wel zou overgaan. Het tegenwoor dig contract bevat geen clausule nopens op tie in dezen. De heer Van L. zeide echter, dat, had hij zulks geweten, hij niet getee- kend zou hebben. „Als wij vrij zouden zijn, aldus spr., zouden wij moeten zeggen: niet weer aan den heer Van L. verhuren, niet om den persoon zelf, doch om de wijze van exploitatie. Het pensionbedrijf is goed, maar de exploitatie van het cafébedrijf kon beter zijn. De pachter zegt getracht te heb ben dit in betere banen te leiden, doch het is hem niet gelukt, evenmin aan zijn voor gangers. B. en W. zijn evenwel van mee ning, dat in dezen „de kost voor de baet" moet uitgaan en dat bij een intensievere ex ploitatie een beter rendement verkregen zou worden. Er bestaat ook de mogelijkheid, dat de Campveersche Toren in zijn ouden toestand hersteld zal worden, doch daarbij wil het Rijk overtuigd zijn, dat het gebouw van vol doende belang is om de desbetreffende gel den daaraan te besteden. Te dien einde moet een flinke exploitatie tot stand ko men. De pachter zeide de nieuwe voor waarden te willen overwegen, doch spr. vroeg zich af wat het gemeentebelang eischt. Na rijp beraad hadden B. en W. ge meend te moeten voorstellen den Campveer schen Toren niet meer tegen de oude voor waarden te verhuren. Hierna volgde voor lezing der nieuwe voorwaarden. Op een desbetreffende vraag van den hr. G i d e o n s e zeide de v q o r z., dat hij wel den indruk had gekregen, dat de heer Van Leur ook tegen de nieuwe voorwaar den genegen zou zijn, weer in te huren. Er zijn echter ook andere gegadigden, die het gebouw willen exploiteeren en alles in den ouden stijl willen inrichten zoodat alsdan een grootere bekoring ervan zou uitgaan. De heer G i d e o n s e vond het wel wat veel gevergd om den exploitant te verplich ten ook aan deze voorwaarde te voldoen. Evenmin is het prettig den pachter te moe ten opzeggen. Wethouder Van B e v e- r e n zeide, dat men van den Campveer schen Toren moet maken, wat ervan te ma ken valt. Als de heer Van Leur vier maan den in den winter weg is, is dat menschen wegjagen. De heer S i m o n s e achtte het ook een bezwaar voor den pachter om alles in stijl te meubileeren. In zoo'n geval moest hij wel heelemaal geen pacht beta len! De v o o r z. zeide, dat B. en W. de ze clausule redelijk zouden toepassen. De heer Leer zou bij een dergelijke voor waarde het recht van optie zeer zeker aan den pachter willen verleenen. De v o o r z. drong aan op een spoedig besluit. Tenslotte las de v o o r z. een inmid dels ingekomen stuk van den heer Van Leur voor, waaruit bleek, dat, anders dan men had opgemaakt, slechts twee kasten en een toonbank in het gebouw van de ge meente waren en het andere meubilair eigendom van den pachter was. In 1924 is 5000 aan den inventaris uitgegeven. De heer Leer zeide dat, gezien deze som het toch wel bar is den exploitant thans weer op kosten te jagen. De v o o r z. zei de nogmaals dit punt soepel te zullen toe passen. Na verdere discussie werd met alg. stemmen besloten tot een publieke verpach ting over te gaan en niet onderhands. Met 5 tegen 1 stem (tegen de heer Leer) werd het voorstel van B. en W. aanvaard om de nieuwe voorwaarden te handhaven met soe pele toepassing. Eindafrekening rioleering. Na uitvoerige toelichting kwam de v o o r z. met een voorstel om een supple toir bedrag van 1700 van het werkfonds te vragen, waarbij naast enkele hoogere posten ook de werkzaamheden in de Wa- genaarstraat inbegrepen zijn. Omtrent en kele hem gestelde vragen zeide de v o o r z. dat het lek in de rioleering thans in orde is en dat het overloopen te wijten was aan het te lang openlaten van den inlaat aan de haven. De enkele buizen, die van de oude rioleering zijn achtergebleven worden door de gemeente eruit gehaald. De Wagenaar- straat wordt door de werkloozen gemaakt. VERE. Maakten wij onlangs melding van het leggen van proefmijnen in het Steen- diep op 51° 36' NB tot 51° 32,8' NB en 03° 11' OL tot 03° 14,2' OL waar op 8 en 9 November marine-oefeningen gehouden zouden worden, thans is bekend gemaakt, dat deze oefeningen niet op 8 en 9 No vember doch op 15 en 16 dezer zullen plaats vinden. Op het bewuste terrein zul len vier markeertonnen met vlaggen wor den uitgelegd terwijl Hr. Ms. „Hydra" voor bewakingsdoeleinden ter plaatse zal liggen. VROUWENPOLDER. De installatie van den nieuw benoemden burgemeester dezer gemeente, den heer W. Maas Azn., zal plaats hebben in een daartoe te houden buitengewone vergadering van den Raad, welke plaats zal hebben op Dinsdag 15 No vember a.s. en zal aanvangen des namid dags om half twee. De benoeming van den heer Maas tot burgemeester is zoowel te Vrouwenpolder als te Gapinge met inge nomenheid begroet. Alhier heeft zich een Commissie uit de ingezetenen gevormd, welke de regeling van de feestelijkheden die ter gelegenheid van de installatie zullen plaats hebben, ter hand heeft genomen. De feestelijkheden zullen reeds des voormid dags aanvangen en den geheelen dag voortduren. Het feestprogramma bevat o. a. eerewacht te paard, versierde paarden, opstelling eerewacht aan de grens der ge meente, toespraak voor het gemeentehuis namens de ingezetenen, des middags volks spelen, des avonds volksspelen in een te plaatsen tent, versiering en verlichting van de dorpskom. DE TWEEDE KAMER ZET DE ALGEMEENE BESCHOUWINGEN VOORT De Tweede Kamer heeft gister den nat.- soc. afgevaardigde den heer Woudenberg toegestaan op een nader te bepalen dag den minister van justitie te interpelleeren over diens beleid in zake de ongeconces- sioneerde autobussen. Daarna heeft de Ka mer de algemeene beschouwingen over de rijksbgrooting 1939 voortgezet. De heer de Visser (communist) critiseer- de de buitenlandsche politiek der regeering, welke te weinig op collectieve veiligheid is gericht. Ook de binnenlandsche politiek der regeering had zijn goedkeuring niet. De be lastingplannen zijn ten nadeele van de ar beidersklasse en het programma tot werk verruiming is zeer onvoldoende. De heer Joekes, die mr. Oud, wiens be danken als Kamerlid gisteren bekend werd, als fractieleider der Vrijzinnig-Democraten is opgevolgd, merkte op, dat de daden van dit kabinet niet de kabinetsformatie op po sitief christelijken grondslag rechtvaardi gen. Ook deze spreker wees op het belang van een internationale rechtsorde voor de kleine staten. Indien onze regeering zich vrijheid voorbehoudt ten opzichte van de Volkenbondssancties, dan kan spr. daarmee slechts accoord gaan, indien dit niet betee- kent dat het Volkenbondssysteem nu ook voor alle omstandigheden wordt verlaten. Tegen de defensieplannen zal de vrijzinnig- democratische fractie zich niet verzetten, al waarschuwde de heer Joekes tegen het tezeer opvoeren van het groote marine- materieel en tegen overbodige uitgaven. Niet geheel afwijzend stond de spreker voorts tegenover de economische plannen der regeering, doch hij behield zich een de finitief oordeel voor totdat hij op een aan tal vragen, met name over de tariefherzie ning, antwoord zal hebben ontvangen. Ook deze spreker oefende kritiek uit op de amb tenarenverboden betreffende pacifistische vereenigingen. De anti-revolutionnaire fractieleider de heer Schouten behield zich op verschillende punten zijn oordeel over de regeeringspo- litiek voor. Tot deze punten behoorden de belastingplannen en de plannen tot tarief herziening. Wat de uitbreiding der werkge legenheid betreft, waarschuwde hij tegen overschatting van het plan-Westhof f. Krachtig pleitte hij voor de volledige toe passing van het bugetrecht der Staten- Generaal, ook ten aanzien van de werk fondsobjecten. De financieele en economische toestand van ons land is door den minister van fi nanciën niet somberder geschilderd dan hij is. Er is tusschen roomsch-katholieken en anti-revolutionnairen een verschil van op vatting over de beteekenis van het budge- taire evenwicht. In roomsch-katholieken kring bestaat de neiging het verschuiven van lasten naar de toekomst eerder als normaal middel te beschouwen. Mocht de regeering, hetgeen intusschen ondenkbaar is, op dit punt het standpunt van de bedoel de roomsch-katholieken gaan huldigen, dan kan de anti-revolutionnaire fractie haar niet langer haar steun geven. Uitvoerig heeft de heer Schouten daarna de noodzakelijkheid betoogd van bezuini ging op de uitgaven van den staat. Hij sloot zijn rede met een uiteenzetting van de waarde van het positieve christendom als vast punt in den vlottenden stroom der meeningen. De heer De Geer (cr.-hist.) heeft daarna betoogd, dat dit kabinet op homogeniteit in den goeden zin des woords kan bogen. Hij vroeg van het kabinet, dat de vraagstukken der echtscheiding, der Zondagsrust en der begraafwet tot een goed einde zal brengen. Hij maakte bezwaar tegen het ambtenaren verbod voor pacifistische vereenigingen. Wat de financieele positie betreft, in perspectief bezien ziet deze er inderdaad niet minder somber uit dan de minister van financien haar heeft geteekend. Omtrent de belastingontwerpen behield spr. zich het oordeel voor. Hjj vroeg zich af of de tegelijk met de belastingverhoogingen aangekondigde tegemoetkoming aan de groote gezinnen wel eerder noodig is dan een verbetering der ouderdomsvoorziening. Verontwaardigd protesteerde hij tegen het anti-semitisme. De heer Teulings (r.-k.) betoogde zeer veel waarde te hechten aan'het sluiten van het budget. Hij wil geenszins het loslaten van de budgetaire teugels, doch wil de be teekenis van de volkshuishouding primair zien tegenover die van de staatsbegrooting. wanneer men in aanmerking neemt, dat de regeering thans de drievoudige last op zich neemt van saneering der begrooting, uit breiding der defensie en bestrijding der werkloosheid, dan kan 'men deze begrooting tegenover die van 1937 niet ongunstig noe men, al blijft de toestand ernstig. De cre- dietwaardigheid van ons land is geenszins geschokt en in dit verband keurde spreker het manifest der negen mannen af. In het algemeen steunt deze spreker de plannen der regeering, al wil hij dan dezen steun Verdachte en een getuige ter zitting gearresteerd. Meineed afgelegd 1 7®» lumwwuimwimawwammmmasmr - De Amsterdamsche rechtbank veroordeel- de eenige maanden geleden den rechtskun dig adviseur en zaakwaarnemer B. Q. we gens oplichting tot een jaar gevangenisstraf. Het O.M. had twee jaar gevorderd. De zaakwaarnemer, die op brutale en ge raffineerde wijze iemand geld uit den zak had geklopt en die zich voor de rechtbank door den officier hoorde betitelen als „aar- gier" en „rat", stond gisteren in hooger be roep terecht voor het gerechtshof te Am sterdam. In September van het vorige jaar meldde verd. zich aan ten huize van een Duitsche jufrouw, die daar samenleefde met een ar beider, die nog gehuwd was, doch geschei den van zijn wettige vrouw leefde. De plech tige titels, die de listige zaakwaarnemer ge bruikte, bleken indruk op de jonge vrouw te maken. Zij ontving den juridischen raads man gaarne. Hij kwam met een verhaal op de proppen, dat de arbeider die op het oogenblik, dat vérd. zijn bezoek maakte, niet thuis was van plan was zich van haar te ontdoen, omdat hij „genoeg van haar had". De arbeider was zoo zeide de zaakwaar nemer van plan haar over de grens te laten zetten, juist kwam de man thuis en de zaakwaarnemer vroeg hem apart te mo gen spreken. De man voelde er inderdaad voor de relaties met zijn eigen vrouw te hervatten. De „zaakwaarnemer-advocaat" verklaarde zich gaarne bereid de zaak weer in orde te maken tusschen de beide echte lieden. Een paar dagen later kwam hij zeg gen dat van een verzoening niets zou ko men, maar nu wilde hij er wel voor zorgen, dat de Duitsche vrouw niet werd uitgeleid. Voor de echtscheiding, die hij „in kort ge ding" op een „tegenrequest" zou behande len, moest 25 kosten worden betaald. Weer verliepen eenige dagen en weer verscheen de zaakwaarnemer om geld om de stukken voor het huwelijk in orde te maken. Het huwelijk zou te Bussum worden voltrokken en de „zaakwaarnemer" moest er eerst eens met den burgemeester over praten. Verd. had zijn "verhalen met dreigementen gekruid, „als er niet wordt betaald, zal ik de politie eens over het een en ander inlichten". Ten slotte kreeg de arbeider achterdocht. Een paar zijner vrienden verborgen zich bij een der bezoeken van den zaakwaarne mer in de kamer en aangifte bij de politie volgde. Evenals voor de rechtbank ontken de verd. door dik en dun. Hij had nooit geld aangenomen, nooit had hij zich uit gegeven voor advocaat of ambtenaar bij de rechtbank, kortom hij was doodonschul dig. Om zijn onschuld te „bewijzen" had hij zijn halve familie als getuigen a dé charge meegenomen, maar bij de eerste de beste a décharge getuige liep 't reeds mis. Een nog jeugdige jongeman verscheen voor het hekje, hij bleek verloofd te zijn met een dochter van verdachte en de lief de had hem fantastische dingen doen hoo- ren. Ik ben er bij geweest, toen verdachte die Duitsche juffrouw bezocht, zoo begon hij met groote zekerheid. Meneer Q. heeft zich alleen maar zaakwaarnemer genoemd. Later is de man nog binnengekomen, er ontstond ruzie. Pres.: Weet U wel zeker, dat U ooit in dat huis is geweest? Getuige: Twee keer zelfs. De Duitsche juffrouw en de arbeider worden voorgeroepen. „We hebben dien jongen nooit gezien." Herhaaldelijk waarschuwen zoowel de president als de procureur-generaal den jongen: „Denk er om pleeg geen meineed." Krampachtig hield de jongen vol, zoo nu en dan keek hij eens naar verdachte, die hem aanmoedigend toeknikte. Pres.. Hoe zag die kamer er uit? Weet ik niet. Stond er een divan? Weet ik niet. Lag er een traplooper op de trap? Weet ik niet. Pres.: Denk er om wij laten ons niets wijsmaken. De verklaringen van getuige werden in een acte vastgelegd, woord voor woord voorgelezen en de jongeman teekende zon der een letter terug te nemen. De procureur-generaal liet hem ter zit ting arresteeren en voorgeleiden voor den officier van justitie, nadat het hof zich in Raadkamer had teruggetrokken. Weer komen getuigen a décharge: de vrouw en de zoon van den zaakwaarnemer. Hof en procureur-generaal zijn huiverig deze menschen vragen te stellen. „U moest U schamen", het is een schan daal, vindt de president. „Mijn getuigen zeggen de waarheid, ik ben onschuldig" repliceert verdachte bru taalweg. In zijn requisitoir zeide de proc.-gene- raal, dat verd. niet minder dan zes maal is veroordeeld. Dit heeft hem echter niet doen terugschrikken van nieuwe misdrij ven en hij ontziet zich niet om anderen me de te slepen waardoor zij in de gevange nis komen. Hij is iemand die een groot gevaar oplevert voor zijn medëmenschen. Gezien de houding van verd. was spr. van meening, dat de straf, opgelegd door de rechtbank te laag was. De p'roc.-gene- raal vorderde wegens oplichting een gevan genisstraf van anderhalf jaar. Het woord is dan aan den verdediger, die nauwelijks is begonnen of een veldwachter gaat naar den procureur-generaal en den president. De jongeman, de verloofde van verd.'s dochter, is op zijn verklaring terug gekomen. Hij wil de waarheid zeggen. Het pleidooi wordt geschorst en de jon gen, begeleid door twee veldwachters, komt binnen. Bleek en angstig kijkend naar zijn schoonvader in spe. „Mijn verklaring was onjuist" zegt getuige. Ik was verloofd met verd.'s dochter en hij wilde geen toestem ming geven... Verd. (opgewonden) ze was er toch bij... „Zwijg onmiddellijk" voegt de proc.-gene- raal hem boos toe. niet geven zonder uitdrukkelijk gewezen te hebben over het verschil van waardeering van het primair belang der volkshuishou ding, dat blijkbaar tusschen de regeering en hem bestaat. Heden gaat de Kamer verder. Getuige vervolgt dan zijn verhaal. „Verdachte zei tegen me, dat ik hem hel pen moest, en ik dacht, dat ik dan wel toe stemming zou krijgen om te trouwen". Dit is in het kort het zielige verhaal van den verliefden jongen. „Mag ik nu weg?" Neen, zegt de president, je hebt een val- sche verklaring afgelegd en de zaak is nu in handen van den officier van justitie. We hebben je herhaaldelijk op de feiten gewe zen, je was gewarschuwd. Maar als je zelf terecht staat, zullen we rekening houden met verd.'s rol". Stil gaat getuige weg, tusschen twee breedgeschouderde veldwachters. Verdachte vraagt weer het woord, nog houdt hij vol, dat de jongen bij de bespre kingen was. Verdachte gevangen genomen. De procureur-generaal vult zijn requisi toir aan: „het blijkt, dat verdachte zich niet ontziet om hangende het geding de getuigen te bewerken. Op dezen grond vorder ik zijn onmiddellijke gevangenneming. Het hof willigde deze vordering in en verdachte werd gearresteerd. De verdediger zag verder van pleidooi af, hij refereerde zich aan het oordeel van het hof, dat op 23 November vonnis zal wijzen. GEVAARLIJKE BINNENSCHIPPER. Op het zijkanaal G. nabij Zaandam, heeft eenigen tijd geleden een aanvaring plaats gehad tusschen het motorkustvaartuig „Ce lebes" uit Groningen en het motorschip „An na Maria" uit Goes. De „Celebes" kwam van Zaandam en voer, de goede zijde van het vaarwater houdende, door het zijkanaal G. in de richting van het Noordzeekanaal. De „Anna Maria" kwam uit de Oude zee haven, Zuidelijk van Zaandam, en wilde het zij kanaal G. oversteken. Het schip hield daarbij den verkeerden wal. Ter plaatse ligt een zwembad, zoodat de schipper van de „Anna Maria", wanneer hij den verkeer den wal hield, het vaarwater niet kon over zien. Juist op het oogenblik, dat de „Anna Ma ria" het hoofdvaarwater invoer, had de bot sing plaats, waarbij het schip ernstige averij opliep. De Raad voor de scheepvaart heeft deze zaak behandeld en had als getuigen de schippers van beide schepen opgeroepen. Al leen die van de „Anna Maria" was versche nen. Bij het verhoor bleek, dat deze schipper, toen hij, aan de verkeerde zijde van het vaarwater varende, het zijkanaal G. wilde oversteken, geen gebruik had gemaakt van de motorfluit voor het geven van het voor geschreven waarschuwingssignaal. Wel had hij drie korte stooten op een misthoorn ge geven om de aandacht te trekken. Op een desbetreffende vraag van den voorzitter van den Raad voor de scheepvaart, verklaarde de schipper, dat hij de motorfluit nooit ge bruikte, omdat deze zooveel lawaai maakt. Dit was zeker gewoonte bij zestig procent van de schippers aldus deze schipper. Vol gens hem was de aanvaring veroorzaakt door het feit, dat de „Celebes" te veel vaart liep. Toen hij op het laatste moment de „Celebes" zag, had hij den motor achteruit doen slaan en lag zijn schip binnen 20 m stil. Op vragen van den plaatsvervangenden inspecteur-generaal voor de scheepvaart, den heer G. Mante, verklaarde de schipper van de „Anna Maria" wel het binnenaanva- ringsreglement aan boord te hebben gehad, doch dit niet te kennen. Evenmin had hij een diploma of had hijwei eens een cursus voor de binnenvaart gevolgd. De plaatsvervangende inspecteur-generaal voor de scheepvaart, de heer G. Mante, zei de in antwoord op een vraag van den voor zitter van den Raad voor de scheepvaart, geen prijs meer te stellen op het hooren van den schipper van de „Celebes", daar de schuld van deze aanvaring voldoende was komen vast te staan. Bij het afleggen van de verklaringen tij dens het voorloopig onderzoek aldus de heer Mante is gebleken, dat de kapitein van de „Anna Maria" niet op de hoogte bleek te zijn van de verschillende voorschrif ten voor de vaart en het geven van seinen. Ter zitting sprak hij van zekere gewoonten van schippers, doch dit zijn dan verkeerde gewoonten. Als voorbeeld noemde spr. het geven van drie korte stooten op den mist hoorn als attensiesein, het houden van den verkeerden kant van het vaarwater, het niet gebruiken van de juiste, seinmiddelen enz. Dergelijke schippers verklaarde de plaatsvervangende inspecteur-generaal voor de scheepvaart vormen een groot gevaar voor de veilige vaart Het motorschip „Ce lebes" is hiervan het slachtoffer geworden. De Raad zal later uitspraak doen. Middelburg, 9 Nov. Groentenveiling. Veldsla 1020 c., Spinazie 316 c., Sprui ten 5—19 c., Witlof 14—23 c., Schorseneeren 14 c., Koolrapen 1—2,5 c., Andijvie' 2—8 c., Uien 1—3 c., Savoye kool 2—5 c., Roode kool 24 c., Boere kool 35 c., Witte kool 1,53 c., Prei 57 calles per kg, Peën 25 c., Rapen 14 c., Kroten 1,5—4 c., Selderie 12,5 c., Radijs 2,53 c., Ramme nas 2,5 c., alles per bos, Bloemkool 321 c., Andijvie 12,5 c., Kropsla 12 c., alles per stuk. Chrysanthen 34 c., per bos. K a p e 11 e„ 9 Nov. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezeiinge en Omgeving". Kleine veiling. Appels: Sterappels 1227, Goudreinetten 1236, Fransche Reinetten 1421, Zure Bellefleur 1121, Jonathan 12 - 30, Court Pendu 618, Lanes Prince Al bert 1217, Hondsmuil 10—18, Rembour Mortier 1016, Bismarck 815, Gron. Kr. 1320, Lord Gemore 1114, Bouwmanrei- netten 10, Bramly Seedling 1215, Keien 15, Ontario 17, Baldwin 1316, Zoete Erm- gaard 1223, Pomme d'Oranje 922, Bijen korf 916, Gelders zoet 10—15, Hollands Zoet 917, Campagne Zoet 1016, Huis- manszoet 1014. Peren: Comtesse de Paris 1425, Winter- suikerij 1016, Nouveau Poiteau 15, Beurré Hary 1626, idem Alexander Lucas 22, Zwijndr. Wijnpeer 1622, Jodenperen 12- 17, Roem van Vlaanderen 1517, Gieser Wildeman 1124, Kleïperen 921, Ponds peren 1318, St. Remy 16—19, Brederode werken zacht en zeker^N Rfllk DOOS 60cr (Ingez. Med.) Diversen: Frambozen 50, Bramen 59, Mispels 712, Blauwe druiven 2441, al les per kg, Noten 3240, per 100 stuks, Perziken 9, per stuk, Honing 36 per flacon, Tulpenbollen 60, per 100 stuks. Groenten: Spruiten 1011, Uien 1, Bfeek peen 13, Tomaten 56, Schorseneeren 4- 5, alles per kg, Kroten 1, per bos, Savoye kool 1.80—2.20, Roode kool 1—2.20, Witte kool 1.302, alles per 100 kg, Bloemkool 37, per stuk, Andijvie 6095, per 100 st. Oostburg, 9 Nov. Op de graanmarkt was er weinig aanvoer. Gerst 7.25-7.75, haver 5.50—6, erwten 99.50, bruine boonen 2223, maanzaad 2323.50. Oostburg, 9 Nov. Avicultura; aanvoer 54Vu kg boter; prijs 1.371.56 per kg. VRIJDAG, 11 NOVEMBER. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. Alg. Progr. verzorgd door de KRO. 8.00—9.15 Gram. (Om ca. 8.15 Ber.) 10.00 Gram. 11.30 Bijbelsche causerie. 12.00 Ber. 12.15 KRO-ork. 1.00 Gram. 1.20 KRO-ork. en solist. 2.05—3.00 Gram. 3.05 Orgelconc. 4.00 Ber. en gram. 4.15 KRO-Melodisten en solist. (5.005.15 Gram.) 6.00 Land- en tuinbouwcauserie. 6.20 Verv. conc. 7.00 Ber. 7.15 Luchtvaart causerie. 7.35 Letlandsch progr. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Rotterdamsch Philh. ork. en soliste. 9.15 Progr. gewijd aan Neerlands Weerwacht. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Lajos Veres Hongaarsch ork. 11.00 12.00 Gram. HILVERSUM H, 301,5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12 00 VARA. 8.00 VARA-Kalender. 8.15 Gram. (Om 8.16 Ber.) 10.00 Morgenwijding. 10.20 Gram. 10.40 Declamatie. 11.00 Piano. 11.30 Orgel spel. 12,00 Palladians. (Om 12.15 Ber. 12.45 Gram. 1.20 AVRO-Amusementsork. m.m.v. de AVRO-Girls en solist (gr. opn.). 2.00 Gram. 2.30 Herdenking van den Wapenstil stand. 3.00 AVRO-Dansork. en solisten, ber. 4.00 Gram. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Es meralda. 6.00 Ramblers. 6.30 Literaire cau serie. 6.50 Orgelspel. 7.00 Causerie. 7.20 Ber. ANP. 7.30 Ber. 7.35 Causerie. 8.00 Trioconc. 8.30 Causerie. 9.00 Voor schakers. 9.01 Radiotooneel met muz. 9.30 Fantasia. 10.00 Gram. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Avond wijding. 11.00 Vioolduetten. 11.30 Jazz-muz. (gr. pl.) 11.55—12.00 Gram. DROITWICH 1500 m. 10.45 Herdenkings dienst bij de Cenotaaf, Whitehall. 11.30 11.40 Causerie. 12.10 Orgelconc. 12.35 Thor- burn's Band en solisten. 1.20 Causerieën. I.352.00 Zang en piano. 2.453.05 Gram. 4.15 Pini's en Tango-ork. en soliste. 4.50 Gram. 5.20 Zang. 5.40 Bernard Crook-kwin- tet. 6.20 Ber. 6.45 Radiotooneel. 7.05 Parle mentair overz. 7.20 Theaterork. en solist. 8.20 Koor en orkest en solisten. 9.20 Ber. 9.45 Leslie Bridgewater harpkwintet. 10.20- II.05 Herdenkingsprogr. 11.10—12.20 En- gelsch ensemble en solist. RADIO-PARIS 1648 m. 8.40 Gram 1.05 Zang. 1.20 Vocaal conc. 1.40 Zang. 6.50 Gram. 7.20 Militair conc. 8.10 Gram. 8.20 Verv. conc. 8.50 Wapenstilstands-progr. 12.0512.50 Orkestconc. KEULEN 456 m. 5.50 Gram. 6.30 Rheini- sche Landesork. 11.20 Fabrieksork. 12.35 Landessymphonie-ork. Saarpalts. 1.30 Vroo- lijk conc. 3.20 Amusementsork. 5.40 en 6.20 Gram. 7.30 Jeugdconc. 8.30 Wolfgang Ber ger-strijkkwartet en solisten. 9.35 Gram. 9.50 Otto Fricke's ork. en solisten. 11.20 2.20 Nachtconc. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 9.20 en 10.20 Gram. 10.45 Zang. 11.25 Mis. 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Salonork. 1.50—2.20 Gram. 2.35 Orgelspel. 3.20 Gram. 4.35 Ant- werpsch Blinden-Accordeonclub en gram. 5.20 Kwartet Buysse-Rolin. 6.50 Gram. 7.20 Salonork. 8.20 ork. 8.50 Radiotooneel. 9.55 Verv. conc. 10.30 Gram. 11.20-12.20 Dans muziek (gr. pl.) 484 m: 9 20 Gram. 10.20 Strijkork. 10.50 Militair conc. 11.05 en 11.35 Gram. 11.50 Strijkork. 12.20 Dansork. 12.50 Gram. 1.30 Verv. dansmuziek. 1.50 Gram. 2.202.50 Hof Trio. 3.05 Gram. 3.20 Piano en zang. 4.05 Herdenking Wapenstilstand. 6.00 en 6.35 Gram. 6.50 Gram. met toel. 7.20 Gram. 8.20 Militair conc. en radiotooneel. 10.30 Dansork. 11.20—12.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.30 Gram. 8.30 Maandoverz. 9.20 Ber. 9.50 I-C. Ristenpart's kamerork. 10.05 Ber. 10.20 11.20 Kleinork. en solist. MIDDELBURG. DO 10 Nov. Alg. Ledenverg. Ned. Prot. Bond, afd. M'burg; Geb. Vrjjz. Herv. (St. Pieterstr.) 20.15 h. VR 11 Nov ZA 12 Nov. Alg. verg. aandeelh. N.V. Zeeuwsche Voeder- en Kunstmest handel; ten kantore Loskade 49, des middags 12.00 h. GOES. DO 10 Nov. VR 11 Nov BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 11—DO 17 Nov.: „In Oud Chicago" 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. CITY, Midd. VR 11—DO 17 Nov.: „Geld" en „3 x Gabrielle", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6