HEEMAF KRONIEK van den DAG. ZEELAND. BUITENLAND. reinigt alles! Thans versterkt door Codeïne ks STOFZUIGER TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN WOENSDAG 9 NOVEMBER 1938. No. 264. De tweeslachtige radicaal socialisten. LALINE LESTER'S ROMAN MIDDELBURG. RISSINGEN. (Ingez. Med,) WALCHEREM. ZUIDBEVELAND N00RDBEVELAND Een oud middel in nieuwe samenstelling AKKER 'S ve&stè>i/de r KERK EN SCHOOL. Het Onverwoestbare hart van den Verkrijgbaar bij: Electro Techn. Bur. L. J. VAN 'tWESTENDE, Op 5 October j.l. verkreeg de Fransche minister-president van het parlement de volmacht, om gedurende zes weken bij de creet allerhande maatregelen te laten uit vaardigen, noodig om den economischen en financieelen nood in Frankrijk het hoofd te bieden. Het was niet de eerste maal, dat zulks geschiedde. Reeds verscheidene ma len is er de laatste jaren door Fransche re geeringen op deze wijs tegen altijd weer dezelfde moeilijkheden gevochten; even zoo vaak zonder veel resultaat, althans duur zaam resultaat. Of het Daladier niet anders zal vergaan, zal de tijd moeten leeren. Maar veel hoop op beter resultaat van zijn gebruik der volmacht koestert men te Parijs aller minst. Het schijnt zelfs de vraag, of hij er wel eens in zal slagen, om met decreten voor den dag te komen. Van den termijn van zes weken zijn er reeds bijna vijf ver streken, en nog steeds wacht het Fransche volk op Daladier's maatregelen. Als hij zich niet haast, zal hij geen gelegenheid meer hebben, zijn plannen uit te voeren. Of had hij geen plannen, tenminste geen nauwkeurige, toen hij de volmacht vroeg en verkreeg. Er is reden, om dit te veron derstellen. Niet alleen, omdat de decreten zoo lang op zich laten wachten, maar nog meer, nademaal er binnenskamers een cri- sisje is geweest. De vorige week heeft, zoo als men weet, de minister van financiën, Marchandeau, zijn portefeuille verwisseld met den minister van justitie, Paul Rey- naud. De financieele ontwerpen, welke Mar chandeau had uitgewerkt, bleken de goed keuring van Daladier en verscheidene an dere ministers niet te kunnen wegdragen, Marchandeau was op zijn beurt niet bereid; de ontwerpen in den geest van Daladier's opvattingen om te werken. Om een open lijke breuk te voorkomen, vond toen het stuivertje wisselen met Reynaud plaats, maar men kan zich afvragen, of dit lap middel de Fransche regeering veel zal ba ten. Het is nu maar al te duidelijk geble ken, dat er in het kabinet geen eensgezind heid bestaat ten aanzien van de maatrege len, welke noodzakelijk zijn om Frankrijk uit het financieele en economische slob te halen, waarin de diverse regeeringen van het volksfront het deden belanden. Wat moet er dan van die maatregelen terecht komen? Reynaud zal er naar alle waar sehijnlijkheid wel in slagen, om een ont werp op te zetten, dat Daladier bevredigt. Maar hij moet toch ook eenigszins rekening houden met de opvattingen van Marchan deau en zijn medestanders. Het is daarom nauwelijks denkbaar, dat de decreten, in dien ze nog mochten worden afgekondigd werkelijk krachtig en TtÜfèltreffend zullen zijn Daladier behaalde op het radicaal-socia listische congres te Marseille een tamelijk groote overwinning. Hij kreeg het mee met zijn aanvallen op de communisten. Maar dit beteekent nog niet gelijk thans blijkt dat er een radicaal-socialistische homoge niteit aanwezig is ten aanzien van de finan cieele en economische politiek. Marchan deau is ook radicaal-socialist en staat nog lang niet aan de uiterste linkerzijde der partij. De door hem voorgestelde maatre gelen moeten Daladier echter veel te „volksfronterig"' zijn geweest. Van belang zou het daarom zijn te weten, hoevelen on der de radicaal-socialisten nog denken als Marchandeau. Daladier zal met den genade slag, welke hij het Volksfront feitelijk toe bracht, weinig opschieten, zoolang een groot deel zijner partij ze mag dan wars zijn van verdere samenwerking met de commu nisten weigert een politiek te volgen, welke de consequentie van dien grondslag zou moeten zijn. Overigens behoeft men zich over eenige inconsequentie bij de radicaal-socialisten niet te verbazen. Consequent zijn ze nog nooit geweest. De „spanwijdte" der partij schijnt te groot: de linkervleugel heeft marxistische neigingen, de rechtervleugel is daarentegen uitgesproken „kapitalistisch". Nu zou dit zoo erg niet zijn voor Frankrijk, als er maar een regeering te vormen was zonder deze groote groep, die bij de 120 af gevaardigden in de Kamer heeft. Dat is echter uitgesloten: het centrum en de rech terzijde beschikken niet over een meerder heid. De radicalen zitten, zooals men dat noemt, op de wip. Elke regeering is van hen afhankelijk, zoolang de samenstelling van het parlement niet belangrijk veran dert. Het schijnt welhaast, of deze eigen aardige machtspositie de tweeslachtigheid der radicaal-socialistische politiek nog in de hand werkt. Andersom zou beter voor Frankrijk zijn. Uit het Engeisch door W. A. C. 53). Met welk een liefde en teederheid had hij al die weken aan Laline gedacht! Zijn lieve ling! Waar zou ze nu zijn en wat zou ze doenJack zou goed voor haar zorgen. v? aven Jack kon hij vertrouwen. ,a ,zou wel in haar eersten liefdes wet ^orian' te Rome zou vinden? Wat verlangde hq er naar' Zij zouden burgerlijk moeten overtrou wen en waarheen zou ze dan met hem op reis willen gaan? Misschien naar Enz™ land, ergens buiten. Zij zouden autotochten maken en hij zou haar allerlei steden laten zien. Hoe zou ze er wel uitzien? Heel mooi, dat spreekt vanzelf, en ze zou nu wel, even als hij, de gevolgen van het honger lijden te boven zijn. Hij had zich nog nooit in zijn leven beter gevoeld dan nu. Maar wat hoorde hij daar? Het geluid van iets, dat sloop aan de andere zijde van de rots. Hij was op tegenweer bedacht en trok zijn revolver. Twee schurkachtig uit ziende Grieken gluurde over den top en kw^.1?len' ^un niessen zwaaiende op hem af. Hij schoot en een der kerels werd ge troffen en stortte in de diepte, in zee maar de andere werd met hem handgemeen en hield zijn armen vast. Al worstelend trachtte de Griek zijn tegenstander naar den rand van den afgrond te krijgen, 't Was een krachtige man, maar juist toen hij zijn CURSUSSEN LUCHTBESCHERMING. Het komt ons zeer gewenscht voor de aandacht te vestigen op de verschillende cursussen, die binnenkort gehouden zullen worden voor de vorming van instructeurs, die de geheele bevolking zullen inlichten omtrent de gevaren, welke ons bedreigen in oorlogstijd. De bedoeling daarvan is, dat na een viertal lessen van twee uur de cursisten zich tot hunnen buurt- en wijk- genooten wenden om een behoorlijk ant woord te geven op de vragen, wat er aan hun huis gedaan kan worden, hoe zij zich het best beschermen tegen bommen enz. De cursussen vyorden gehouden te Mid delburg, Goes, Oostburg, Zieriksee, Tolen, Aksel, Hulst en Krabbendijke, als er al thans voor al die plaatsen belangstelling bestaat. Tot nog toe is er bijv. in Oost Zeeuwsch Vlaanderen en Tolen nog maar matige belangstelling en daarom mag het worden toegejuicht, dat nog tot Zaterdag a.s. gelegenheid bestaat zich op te geven bij den secretaris der plaatselijke afdee- ling van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming, die daarvan wel dadelijk opgave zal doen aan den hoofd leider der cursussen, den heer H. Bierman te Middelburg, Segeerstraat 2. Medeleiders zijn de heeren dr. J. Dekker jhr. mr. E. W. F. Wttewaal van Stoetwe gen, A. J. W. Mathijssen en M. Polak allen Middelburg: drs. A. J. S. van Dam te Oost burg, drs. C. A. Campagne te Terneuzen dr. E. L. Krügers Dagnaux te Goes en De Bruijne te Zieriksee. De lessen beginnen in de week van 21 tot 26 November en duren telkens twee uren. De juiste plaats en het uur van aan vang worden in de week van 12 tot 19 No vember bekend gemaakt aan de deelne mers. Wellicht ten overvloede willen wij er aan herinneren, dat de taak der luchtbe schermers in oorlogstijd komt te rusten op luchtbeschermsters en dusdames stelt U op de hoogte van die taak. Nie mand ga van de gedachte uit „Wij zijn maar derde gevarenklasse, want die waar borgt U dat Uwe plaats van inwoning in oorlogstijd geen eerste gevarenklasse wordt en dan? Met dit korte woord van opwekking tot deelname hopen wij te hebben mede ge werkt aan het welslagen van dit nelaas noodige doch dan ook nuttige werk. Mr. P. Dieleman 65 jaar. Heden herdenkt mr. P. Dieleman, lid van Ged. Staten zijn 65sten verjaardag. De jarige, die voor herstel van gezondheid hij is reeds eenige weken ziek tengevol ge van een hem overkomen ongeluk bui ten Zeeland vertoeft, werd op 9 November 1873 onder Aksel geboren, doch vertrok reeds na 2 jaar naar Zaamsiag. Na studie aan het gymnasium te Zetten en de Vrije Universiteit te Amsterdam en promotie aan da Rijksuniversiteit te Gro ningen, vestigde mr. Dieleman zich in 1899 te Middelburg. Op 26-jarigen leeftijd werd hij in 1900 reeds tot lid van de Provinciale Staten ge kozen en in 1905 tot lid van Ged. Staten. In 1907 werd hij in het toenmalige district Middelburg niet herkozen, doch in 1910 vaardigde het district Hulst hem af. Sedert dien is mr. Dieleman steeds herkozen. In 1911 weder lid van Ged. Staten, moest hij die plaats in 1913 verlaten, toen links een meerderheid in de Staten had gekregen. Ten derde male trad hij in 1916 in het da- gelijksch bestuur der Provincie en heeft daar dus nu 22 jaar onafgebroken, doch in totaal 26 jaar zitting in. Het mag bekend worden geacht, dat op velerlei gebied de invloed van den jarigen groot is en dat niet alleen bij het besturen der Provincie, maar ook daarbuiten. Wij denken dan het eerst aan zijn werk als rechtsgeleerde. Mr. Dieleman is deken van de orde van advocaten te Middelburg en kantonrechter-plaatsvervanger. Maar wie in Zeeland kent mr. Dieleman niet als voorzitter der Z.L.M. Deze functie bekleedt hij sedert 1920 met eere en zijn vermoedelijke afwezigheid op de komende vergaderingen zal zeer zeker ernstig wor den gevoeld. Zijn liefde voor den landbouw en veeteelt strekt zich ook uit tot „de koe van den werkman" wat blijkt uit zijn voorzitter schap van de Vereeniging tot verbetering van het geitenras in Zeeland. De liefde voor den geboortegrond is groot bij mr. Dieleman en zelf geboren en opge groeid in een Zeeuwschen Polder is het te begrijpen, dat hij voelt voor het polderland, en dit komt o.a. naar voren in zijn voorzit terschap van den Zeeuwschen Polder- en waterschapsbond. Dat mr. Dieleman zich niet bepaalt tot de boerenbelangen, blijkt o a. uit zijn voorzit terschap van de Vereeniging voor Handels onderwijs te Middelburg en zijn zitting heb ben in verschillende financieele instellingen Overtuigd anti-rev. heeft mr. Dieleman zich nimmer doen kennen als een drijver en zoo kan hij op velerlei gebied samen werken met personen van andere levensop vattingen. Velen, die op eenigerlei wijze met den ja rigen in aanraking komen, zullen hem he den al is het slechts in gedachten ge lukwenschen met zijn 65sten verjaardag en daarbij de hoop uitspreken, dat hij spoedig geheel hersteld te Middelburg mag terug- keeren om zijn werk op velerlei gebied weer op te nemen. Moge het zijn nog voor een lange reeks van jaren. DE MIMUCO. Gisteravond vergaderde het permanent werk-comité der Mimuco onder leiding van den waarnemenden voorzitter, den heer L. Leijdesdorff. Verslag werd gedaan over de gehouden verloting en daarop het financieel verslag uitgebracht. Binnenkort hoopt men het batig saldo in een gecombineerde vergade ring aan het bestuur van het Middel- burgsch Muziekkorps te overhandigen. In de nog steeds loopende vacature als voorzitter werd gekozen de heer Chr. J Mazure, zulks met algemeene stemmen. Reecjs hadden de eerste besprekingen plaats over een in het voorjaar 1939 te geven Uitvoering, VACATURE GEMEENTERAAD. Met ingang van 1 December a.s. zal de assistent der directe belastingen enz te Vlissingen, de heer J. Nieuwschepen, wor den overgeplaatst naar Rotterdam. Daar de heer Nieuwschepen zitting heeft in den gemeenteraad voor de a.r.-par- tij, ontstaat door dit vertrek dus een va cature. Opvolger op de lijst is de heer J. L, de Wit. DRONKEN ACHTER HET STUUR. Gisternacht heeft de politie in de Bad huisstraat een 42-jarige autobestuurder uit Eindhoven aangehouden, daar deze auto mobilist zoodanig onder den invloed van sterken drank verkeerde, dat hij niet in staat was zijn auto behoorlijk te besturen OP ELKE BUS EEN BON VOOR GESCHENKEN doel zoo goed als bereikt had, kreeg David zjjn arm vrij en vuurde zijn revolver recht tegen 't hoofd van den ellendeling af. Toen boog hij zich met een blik van vol doening over 't doode lichaam en doorzocht zorgvuldig de binnenzakken van den ban diet. Hjj ontdekte een dunne lederen porte feuille de kroon op zijn inspannend werk! Hij borg 't bewijsmateriaal veilig op. Later op dien dag werd David door een bende ruiters, die 't op zijn leven had ge munt, achternagezeten over ongebaande wegen, bezaaid met puntige rotsblokken en begroeid met dennen en ruig gras. Maar 't was of Laline's liefdevolle, ver trouwende blik hem voorwaarts dreef naar de veiligheid en hij reed als de wind. Jack had mevrouw Greening gezegd, dat gauw wenschte te trouwen. Waarom zouden zij wachten? Had hij al niet langer dan een half jaar Laline gevraagd met hem te trouwen? En vele vrienden hadden het engagement als een op handen zijnde zeker heid beschouwd. Met de winkels in Parijs, waar men slechts voor 't kiezen had, was 't best moge lijk om in veertien dagen zich een huwe lijksuitzet te verschaffen en waarom zou den ze dan niet omstreeks den twintigsten Juli in de oude kapel van Channings Priory kunnen trouwen? Mevrouw Greening was verrukt van dit plan. 't Moest een echt Engeisch huwelijks feest worden met een heelen stoet van DOMBURG. Alhier is overleden de heer W. de Pagter, die van 22 October 1920 tot aan zijn verscheiden lid is geweest van het Burgerlijk Armbestuur. De overledene, die 6 April 1867 is gebo ren was tevens van de oprichting 1 Maart 1909 tot 18 Januari 1929 bestuurslid van het Ziekenfonds „Onderlinge Hulp". Gedurende de tweede verantwoor dingsperiode in 1938 (7 Mei13 October) werd ten behoeve van de zending, uitgaan de van de Ned. Herv, Kerk, uit deze ge meente verzonden 253. Naar men ons mededeelde, worden door het gemeentebestuur thans wijzigin gen aangebracht in het oorspronkelijke plan tot verbetering van de traverse door de gemeente. Zulks ten opzichte van het voorste gedeelte van de Ooststraat, het welk aanmerkelijk verbreed zou moeten worden. Hiertoe zou de rij linden langs het Burgemeester van Voorthuysen-platsoen moeten worden gerooid, terwijl meU het bestuur van de coöperatieve winkelvereeni- ging „Ons Belang? onderhandelingen zijn gevoerd tot aankoop van een gedeelte van bruidsmeisjes en kleine pages en ze zou 't heerlijk vinden zoo veel menschen als 't huis maar bergen kon, als haar gasten te beschouwen. Laline en Jack zouden 't aangenamer hebben gevonden, indien alles zoo stil mo gelijk in zijn werk ging, maar mevrouw Greening had besloten haar zin door te drijven. En hoe spoediger de plechtigheid zou kunnen plaats hebben, des te beter want in haar binnenste vreesde ze, dat La line wel eens van plan kon veranderen. HOOFDSTUK XXIX. De dagen van de warme Julimaand gin gen snel voorbij. Laline had Jack verzocht, naar Engeland terug te keeren, opdat hij na de bruiloft dadelijk met haar op reis zou kunnen gaan naar een rustige plaats in Zwitserland, waar zq de rest van den zo mer en den herfst zouden doorbrengen. De huwelijksuitzet was gekozen en de dagen werden gevuld met 't passen van kleeren en hoeden en de avonden met feest vieren met Amerikaansche vrienden, waar van heele drommen in Parijs bleken te zijn zoodat Laline eiken avond tegen bedtijd te vermoeid was om te denken. Maar in haar onderbewustzijn was ze niet op haar ge mak altijd kwelde haar een twijfel. Zou er misschien toch een vergissing hebben plaats gehad? Was ze wellicht onrechtvaar dig jegens David? Maar er gebeurde niets, dat op de een of andere wijze hierop duidde. Zoo brak de zestiende van de maand aan en ze staken naar Engeland over, om zich gereed te ma haar pand. Indien dan van het plantsoen een strook getrokken wordt bij den weg, dan zou dit smalle gedeelte, tevens de- in rit van onze gemeente een behoorlijke breedte kunnen verkrijgen. IERSEKE. Dinsdagmiddag heeft de dijk graaf C. D. Vereeken van Kapelle, in te genwoordigheid van het geheele bestuur van het Waterschap De Breede Watering Bewesten Ierseke, den eersten steen gelegd van het electrisch gemaal aan het kanaal door Zuid-Beveland. Genoodigd waren o.a. burgemeester Gunning van Ierseke en de ontvanger-griffier van den polder. Zooals men weet, wordt cit nieuwe gemaal gebouwd om aan de Breede Watering Be westen Ierseke 'n betere afwatering te ge ven. Tot heden kwamen des winters bij re gen veel landerijen onder water te staan en waren daardoor minderwaardig. Doorweg- malen zal dit nu verbeteren. Het gemaal komt niet op dezelfde plaats als de afwate- ringssluis (aan de Oosterschelde te Ierseke) maar aan het kanaal. Dit met het oog van de belangen der oester- en mosselcultuur, De bij het werkverschaffingsobject „Kapelsche zandweg" te werk gestelde werklooze Joh. van Baren had Dinsdag het ongeluk onder een kipkar te geraken. De dokter van Wemeldinge verleende heelkun dige hulp en liet den man, die ernstig aan het been verwond was, per auto naar zijn ouderlqke woning te Ierseke vervoeren. KAMPERLAND. Dinsdagmiddag deed zich alhier een ongeluk voor dat wonder boven wonder goed afliep. Terwijl een knecht van den landbouwer v. d. M. uit Wissekerke met een wagen geladen met bieten en bespannen met twee paarden op weg naar de haven alhier was, sloegen de paarden op hoj. In vliegende vaart ging het op den Veerweg aan (de voerman was er in geslaagd zich in veiligheid te stel len). Daar aan het einde van den Veer weg is een tweesprong van den Veerweg en den Noordweg. Het eene paard wilde den Veerweg inslaan, 't andere den Noord- weg. Hierdoor gingen paarden en wagen dwars door liet betonne hek van den win kelier F., waarna het eene dier kwam te vallen, zoodat het gespan tot stilstand kwam, waardoor erger werd voorkomen. Hoewel er geen persoonlijke ongelukken voorkwamen, was de materieele schade groot. De slijmoplossende werking der oude kruiden en hoestbedwingende „codeïne",maken tezamen AKKER's Abdijsiroop tot ,,'s-Werelds béste Hoestsiroop De beproefde Abdijsi roop zal ook Uw borstbenauwdheden kunnen verlichten, ook voor U de vastzittende en prikkelende slijm losmaken, Uw afmattende hoest buien, evengoed als 't kriebelhoestje in den nacht stoppen. Volg de raad: „Neem bü 't minste kuchje AKKER's Abdijsiroop die U snel zal helpen. Eenige der 20 geneesten kruiden Mej. A. de Jager heeft tegen 1 Febr. 1939 ontslag aangevraagd en eervol verkre gen als hoofd der Christelijke bewaarschool te Serooskerke (W.) Van de 54 jaar dat de school bestaat (deze is in 1884 door ds. Chr, L. Laan opgericht) is mej, A. de Jager bijna 36 jaar onderwijzeres der school geweest. Zij was de opvolgster van haar zuster mej. E. de Jager, die 10 jaar er aan verbonden was. De eerste onderwijzeres was mej. C. W. E. Lureman, f- De heeren K. de Visser en A. W. Osté zijn resp. herbenoemd als ouderling en diaken der Ned. Herv. Kerk te R i 11 e m. tegen hoest, griep,bronchitis, asthma Flacon 90 ct„ f 1.50, f 2.40, f 4.20. Al om, verkrijgbaar (Ingez. Med.) FRANKRIJK. PERSSTEMMEN OVER DE REDE VAN HITLER. Naar aanleiding van de rede, die Hitler gisteravond te München gehouden heeft, schrijft de „Figaro": Hitier tracht het voor te stellen alsof Duitschland in Europa alleen wandelt met een olijftak in de hand en ten prooi aan voortdurende bedreigingen door oorlogssto kers. Het is onmogelijk de rollen met meer cynisme om te keeren. En Duitschland eiseht, naar het schijnt, ook teruggave zijner koloniën. Zal het dat ook met den olijftak doen? De „Epoque" schrijft: Wil men Hitier gelooven, dan zou nog slechts de koloniale kwestie Duitschland van Frankrijk en En geland scheiden. Doch zulk een verklaring is steeds nadat voldoening was verkregen, afgelegd. Wat ernstiger is, is dat Hitler, die onlangs Chamberlain de verzekering heeft gegeven, dat de kwestie der koloniën geen oorzaak van een oorlog zou kunnen zijn, thans zegt: „Als Duitschland niet langs den normalen weg der onderhandeling zijn recht verkrijgt, zai het dit eischen". Uit Berljjn wordt aan de „Jour" o.m. ge meld: Men kan aannemen, dat het slechte humeur, dat jegens Churchill en Duff Coo per en andere woordvoerders van de oppo sitie getoond wordt, slechts de afspiegeling is van een diepere ontstemming, die zich De rotor van den S.K.A. patentmotor, de wereldberoemde Nederlandsche vinding, ook toegepast bij den groot sten ventilator ter wereld, van de Staatsmijn Hendrik. Slijtage, defecten en radiostoring zijn uitgesloten! De eenige stofzuigermotor met con stant toerental. Laat U vooral demon- streeren hoe belangrijk dit is. Gortstraat 21, Middelburg, Telefoon 387. (Ingez. Med.) ken voor de bruiloft op den twee en twin tigsten. Telkens wanneer ze dacht aan het jonge wezentje in de toekomst, veroorzaakte dat haar smart en meedoogenloos zette ze zul ke gedachten van zich af. Haar gezicht veranderde 't was streng geworden en terwijl er droefheid op te lezen stond, lag er tevens een cynische blik in haar oogen. Jack's familieleden hadden haar hartelijk verwelkomd zelfs de knorrige, oude neef, wiens titel te zijner tijd op Jack zou over gaan. Mevrouw Greening was tot haar groote genoegen er in geslaagd de bruidsmeisjes bij elkaar te krijgen. Ze had besloten, dat 't allemaal kinderen moesten zijn. Molly had twee dochtertjes van vijf en zes jaar en „de Ladies Margaret en Ursula Brooklyn" zou in de beschrijving in de couranten heel goed klinken! en dan nog de kleine graaf van drie jaar, Molly's zoon en erfgenaam, als een der pages. Jack's familiebeden, die allen een titel droegen, leverden de vier andere meisjes en één jongetje. Zoo waren dus van de ze ven meisjes en vijf pages, die Laline zou den volgen op haar weg van de groote hall van Channings Priory door de kruisgangen naar de kapel, zes meisjes en twee jongens die een titel droegen. De jongens zouden den sleep dragen van haar zilver achtig gewaad. De bruidsmeisjes zouden gekleed zijn in jurkjes, in de tint van licht kleurige lathyrus, en de pages in daarbij passende satijnen pakjes. Het in orde brengen van al die detail? had mevrouw Greening groote vreugde verschaft. Laline had in alles toegestemd „Ik behoef toch geen Oranjebloesem tsl dragen, niet waar, tante?" vroeg ze. „II heb er een hekel aan dwaas zinnebeeld van een tijd, die voorbij is! Geen krans er geen bloemen alleen maar den diaman ten hoofdband, dien de oude graaf me heef' gegeven, om den sluier op te houden er Jack's parelsnoer". „Maar, Laline, je schept een nieuwe mo de", riep haar tante uit. „Die moderne meisjes hebben heel andere ideeën dan vroeger". Jack was op Channings Priory aange komen om er den Zondag door te brengen hq zou Dinsdag vóór 't huwelijk weer ver trekken en te Dover blijven, dus zoo strenj mogelijk, in den vorm, maar dezen Zondag avond gingen ze ook eens in den rozentuir en lieten hun blik „weiden over 't park. Beiden waren heel stil. Jack voelde da Laline in een vreemde stemming was. „Jack!" barstte ze eindelijk uit. ,,'t I: meer dan afgrijselijk! Hoe komen we ooi door dat alles heen!" „Maar Laline!" „Ik bedoel al die noodelooze drukte vai de bruiloft, bruidsmeisjes, bruidsjapon, slui er en 't heele bedrog, dat er in ligt. Ik voe dat ik een vreeselijke huichelaarster ben JackHaar stem beefde van ingehou den emotie. Jack was diep bedroefd. 1 |i (Wordt vervolgd)

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 5