RECHTSZAKEN. £*„0110 VA0IS1 1 I SPORT. DUITSCHLAND Von Ribbentrop spreekt tot de Jjuitenlandsche journalisten. De „oorlogsophitsers" doen weer opgeld. De Troonrede. ENGELAND, De koning en de koningin het volgend jaar naar de Vereenigde Staten. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER DINSDAG. AI wie WAARBORG-KLEEDING kent is er bijster mee content (Ingez. Med.) ZWITSERLAND. TSJECHOSLOVAKIJE. ITALIË. EEN BELASTING OP HET KAPITAAL. PALESTINA KERK EN SCHOOL. El De rijksminister van buitenlandsche za ken, Von Ribbentrop, heeft gisteravond op een bijeenkomst van de vereeniging ,,De Buitenlandsche Pers" te Berlijn een redevoering gehouden, waarin hij o.m. ver klaarde: De berichtgeving der vertegenwoordigers der buitenlandsche pers te Berlijn heeft den laatsten tijd een verheugende wijzi ging ondergaan. Dit feit is niet in de laat ste plaats aan 'n steeds meer toenemend in zicht en het groeiend begrip voor de na- tionale-fsocialistische volksverbondenheid toe te schrijven, waaraan zich zelfs de in Duitschland wonende buitenlandsche cor respondent niet geheel vermag te onttrek ken. Er zijn in ieder geval aanwijzingen, dat men zich sinds de laatste crisis moei te geeft over de Duitsche gebeurtenissen rustiger en objectiever te berichten. Wan neer deze ontwikkeling aanhoudt, zal de buitenlandsche correspondent zijn ware Jaak recht doen wedervaren en daarmede de betrekkingen van zijn moederland met Duitschland een kostbaren dienst bewijzen. Er zal veel goede wil en moeite noodig zijn om datgene weer goed te maken, dat in dit verband in de laatste jaren tegen over het Duitsche volk is gezondigd. Ten aanzien van de buitenlandsche po litiek van Duitschland verklaarde de mi nister vervolgens, dat niet abstracte machtspolitiek zooals de tegenstanders in het buitenland vaak beweren het kenteeken zijn van het nationaal-socialisti- sche Duitschland, doch dat veeleer van voor de nationaal-socialistische bui tenlandsche politiek steeds de gedach te der aaneensluiting van het Duit sche „volksdom" en zijn beveiliging in een sterk rijk toonaangevend zijn. Het is een trotsch gevoel voor iederen Duitscher, wanneer hij na de jaren van achteruitgang weet, dat Duitschland voor altijd onaantastbaar is. In het bewustzijn I te allen tijde bereid zijn, te helpen bij het Koning George heeft vandaag de nieuwe zitting van het Engelsche parlement ge opend met een rede, waarin o.m. het vol gende wordt gezegd: Mijn betrekkingen met het buitenland blijven vriendschappelijk en mijn regeering zal al het mogelijke doen om de ontwik keling van de goede verstandhouding in den geest van de gemeenschappelijke Britsch- Duitsche verklaring van München van 30 September te bevorderen. Het in April van dit jaar tot stand ge komen accoord tusschen mijn regeering en de Italiaansche regeering zal thans spoedig in werking gesteld worden. Ik geloof, dat deze stap de traditioneele goede betrekkin gen, die zoo lang tusschen onze beide lan den hebben bestaan, zal bevestigen en zoo doende de zaak van den Europeeschen vre de zal dienen. Ik heb den koning van Roemenië uitge- noodigd, om mij deze maand te bezoeken en ik zie met genoegen zijn verblijf in mijn hoofdstad tegemoet. Ik heb eveneens den president der Fransche republiek uitgenoo- digd, mij het volgend voorjaar te bezoeken en ik ben er zeker van, dat dit bezoek ge heel mijn volk groote voldoening zal schen ken. De Koningin en ik zien met het grootste genoegen het bezoek tegemoet, dat wij in den a.s. zomer aan mijn dominion Canada hopen te brengen. Met vreugde heb ik de uitnoodiging aanvaard, die president Roo sevelt aan de Koningin en mij gericht heeft, om voor den afloop van mijn reis naar Ca nada een bezoek aan de Vereenigde Staten te brengen. Deze practische uiting van wel gezindheid, die tusschen onze beide landen bestaat, juich ik van harte toe. Mijn ministers betreuren het voortduren der vijandelijkheden in Spanje zeer. Terwijl zij vasthouden aan de politiek van niet-in- menging, zullen zij op alle mogelijke ma nieren hun hulp verleenen bij het herstel len van den vrede in dat land. Mijn regeering zal, zoo de partijen in het conflict in het Verre Oosten dit wenschen, der eigen kracht van zijn bevolking van tachtig millioen zielen is thans de toekomst van Duitschland verzekerd. Daarenboven is Duitschland in hecht gefundeerde vriendschap met andere mogendheden ver bonden. Spreker herinnerde in dit verband aan de betrekkingen met Italië, Japan en Polen. Von Ribbentrop zeide, dat de te Weenen gevelde scheidsrechterlijke uitspraak thans definitief op ethnographische basis de grens tusschen Hongarije en Tsjechoslovakije heeft vastgesteld en verder heeft bewezen, dat Duitschland na de oplossing van het Sudetenvraagstuk door geen gevoel van wraak of haat jegens Tsjechoslovakije wordt beheerscht, doch dat de rijksregee- ring er naar heeft gestreefd, zoowel de belangen van het bevriende Hongarije vei lig te stellen als ook aan de Tsjechoslo- vaaksche belangen een loyale en rechtvaar dige behandeling deelachtig te doen wor den. Indien de Tsjechoslovaaksche regeering bereid is na de definitieve afbakening van haar grens in vollen omvang rekening te houden met de nieuwe situaties en haar politiek tegenover Duitschland volledig wil herorienteeren, is een vergelijk met dezen staat en een definitieve pacificatie tusschen de beide naties mogelijk. De positie van het Derde Rijk als we- reldmogendheid is thans definitief geves tigd. Dit beteekent niet, dat Duitschland niet den wensch deelt van een vergelijk tusschen de belangen der verschillende mo gendheden. In dit verband herinnerde spr. aan München en aan de Duitsch-Engelsche vredesverklaring. Des te meer waren wij er over verbaasd, zoo vervolgde hij, dat het eerste antwoord op den geest van München bestond uit het parool: „de vrede is gered, daarom moet tot het uiterste worden gewapend." Deze nieuwe wapeningskoorts in eenige staten gaat tegelijkertijd vergezeld van een nieu we ophitsing der onverbeterlijke oorlogs stokers. In dit verband, aldus Von Ribben trop moeten wij helaas vaststellen, dat deze oorlogsophitsers uit bezorgdheid, dat Duitschland bijv. zijn bekende en onwrik bare rechtsvordering inzake teruggave van de vroegere Duitsche koloniën zou kunnen toekennen, in de Afrikaansche pers een verwonderlijke propaganda tegen Duitschland en al wat Duitsch is, voeren. Minister-president Chamberlain en minis ter van buitenlandsche zaken Lord Hali fax hebben, met verstandig inzicht, al de zen Engelschen oorlogsstokers van repliek gediend, en zoo hebben Daladier en Bon net in de laatste weken redevoeringen ge houden, die in Duitschland een sympathie ken weerklank hebben gevonden. Het is te verwachten, dat verder op den te München met Engeland betreden weg in de toekomst nieuwe mogelijkheden zul len ontstaan voor een beter begrip, ook tusschen Duitschland en Frankrijk en over- eenkomstigen vorm kunnen aannemen. In dezen zin is de wensch van den Franschen minister vein buitenlandsche za ken fot een oprechte samenwerking tus schen Duitschland en Frankrijk bij ons toe gejuicht. Het zoojuist bevestigde vergelijk van Italië met Engeland staat op dezelfde lijn. Deze houding der verantwoordelijke staatslieden te Londen en Parijs laat de hoop, dat het verstand in de Westelijke democratieën de overhand zal krijgen op de oorlogsophitsers. De Koning en de Koningin hebben de uit noodiging van president Roosevelt, in den zomer van het volgende jaar een bezoek aan de Vereenigde Staten te komen bren gen, aanvaard. VERZOENING IN DE BRITSCHE KONINKLIJKE FAMILIE? streven naar een regeling, die een duurza- men vrede in dat gebied zal verzekeren. Intusschen zullen mijn ministers alles doen wat in hun vermogen is om de Britsche be langen in de betrokken gebieden te bescher men. Mijn ministers zullen u binnenkort een EEN VERKLARING VAN WINSTON CHURCHILL. Naar aanleiding van de rede van Hitier. In een interview met een vertegenwoor diger van Reuter naar aanleiding van het geen Hitier Zondag over hem heeft gezegd, heeft Winston Churchill verklaard, dat Hit- Ier zich vergist wanneer hij veronderstelt, dat Eden, Duff Cooper en hijzelf, alsmede de leiders van de liberale partij en de la- bourpartij naar oorlog drijven. Niet een van hen denkt aan een aanval tegen Duitschland, zij verlangen alleen, dat En geland krachtig wordt verdedigd. Ook ver gist Hitier zich, wanneer hij denkt, dat de vertegenwoordigers van het nationaal-soci- aiistische Duitschland niet worden ontvan gen. Nog dit jaar heeft Churchill op hun verzoek Henlein en gouwleider Bohle van Dantzig ontvangen. Ook weet men, dat ge noemde mannen, evenals het grootste deel van het Engelsche volk niets liever zouden zien dan een gelukkig en vreedzaam Duitschland als de voorhoede van Europa. Amsterdam 1936-3% 101%—101% Zeeuws. Hyp. B-3% 100 «i -1'10% Cities Service Cy. P. 1958 5 50%—51% A Amsterd. Bank 140140% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 515523% A De Schelde N.B. 44%—44% C Am. Smelt Ref. 40%-42% A Born Sum. H.M. 176—178 A Houth. Alberts 95%95% C Union Pae. Rr. 72%72% C Int. Nickel Cy. 42%—42% A Pref. Lever-Bros 142141% Ned. 38 1000-3 101%—101% O. Indië 37 1000-3 99—99% Engeland 1960-90 4 79%—79% .A Koloniale Bnk. 151—152% A N.I. Hbk. 600 129%—131% C Ned. H. M. 1000 149%—150 A v. Berkels Pat. 57%—57 C Calvé-Delft 89%—90. A Philips Gem. B. afg. 227%228%-31% C Unilever 145%—145%-% C Am. Car Foundry 22%23-24 C Anaconda Cop. 27%28%-% C Bethlehem St. 51%—53%-54 Laat deze groote man zijn eigen gewe- ten onderzoeken, alvorens hij een ander be-I C Kennec Copper 33%35-% schuldigd naar oorlog te drijven. Het ge-J c Rep. Steel 14%15%-% heele volk van het Britsche rijk en van de Fransche republiek verlangt niets anders dan in vrede te leven naast het Duitsche volk, doch ook ztf zijn besloten zich in staat te stellen hun rechten en sedert lang ver worven beschaving te verdedigen. C U. States St. C. 48%—49% -50% C North Am. Cy. 18%—18% A Kon. Petr. Mpij. 330%—331%-34% C Contin. Oil Cy. 21%—22 C Phillips Petr. Comp. 29%30% C Shell Union O.C. 11—10%-11% C Tide Water Ass. Oil 10%—10%-%' A Ned. Scheepv. U. 121—121%-22% A H.V. Amsterdam 472%—474%-78 DE WERKLOOSHEID. Op 17 October heeft het aantal ingesehre ven werkloozen 1.781.227 bedragen, waar- A Java Cult. Mij. 176%178%-79 van 1.408.932 geheel werkloos. 307.947 per- A N.I. Suiker U. 183%184% sonen waren tijdelijk werkloos. Het betreft A Deli Batavia 213%—213-% 1.318,423 mannen, 51.996 jongens, 358.269 C Deli Mij. 1000 282%—282%-83 vrouwen en 52.539 meisjes. In vergelijking tot verleden jaar is de werkloosheid toege nomen in de textielindustrie en de bouw vakken. Amerika Rubber Markt Unilever (Wettig H.V-A. Philips KonlnkL Schepen Obl.Marfct Tabak - gedeponeerd.'! A Senembah 257%—253-55 C Baltimore en Ohio 6%6% C Southern Pac. Cy. 15—15% A Southern Rlw. 14%—15 A Amst. Rubb. C. 237%—238%-40 A Deli-Bat. Rubb. 166%—167 A Hessa Rubber 137 136 A Serbadjadi S.R. 113%—114 WISSELKOERSEN. Heden. Gister^ Londen 8.76 8.75 Berlijn 73.67% 73.67% Parijs 4.90% 4.89% Brussel 31.09 31.10% New-York 1.83% 1.83% KONING CAROL NAAR LONDEN. Koning Carol van Roemenië zal in het midden dezer maand een officieel bezoek aan Londen brengen. De koning reist via Parijs naar Calais, waar hij door een oor logsschip zal worden afgehaald. Op 15 en 16 November zullen de protocolaire diners In hooger beroep. De Officier van Justitie te Middelburg heeft hooger beroep aangeteekend van het vonnis van 28 October j.l. door de Middelb. rechtbank gewezen, waarbij M. A. G., 44 jaar, landbouwer te Zonnemaere, als ver dacht van het plegen van ontucht met zijn gegeven worden, op 17 November wordt 'n minderjarige ondergeschikte, werd vrjjge- jachtpartij in Schotland georganiseerd sproken, waarna de koning op 18 November weer vertrekt. Wanneer de officieele reis echter ten einde zal zijn, wenscht de koning zijn reis rapport van de commissie voor Palestina voorleggen, en een verklaring afleggen om trent de toekomstige politiek. Mijn ministers hebben reeds maatregelen getroffen om een voorschot van 10 millioen pond sterling ter beschikking van de Tsje choslovaaksche regeering te stellen, om in de dringende behoeften te voorzien, en U zullen wetten inzake financieelen steun aan deze regeering worden voorgelegd. Ofschoon de uitrusting en uitbreiding van defensiekrachten snelle vorderingen maken, heeft de crisis, welke wij meege maakt hebben, aangetoond, dat bepaalde tekortkomingen in onze voorbereidingen voor de militaire en burgerlijke verdediging nog verholpen moeten worden. Mijn minis ters hebben deze kwesties in het licht der ervaring bestudeerd en zij zullen te zijner tijd maatregelen nemen om de voorberei dingen, waaraan gewrekt wordt, te ver- Snellen en aan te vullen. Het vraagstuk van de verdediging der burgerbevolking, o.a. dat van een doeltreffend gebruik van de hulpbronnen des lands voor een nationa- len vrijwilligersdienst, zal in de toekomst de onverdeelde aandacht van den lord-ge- heimzegelbewaarder hebben. De daadwerkelijke bevordering van den vrede in Europa, welke het voortdurende streven mijner regeering is, zal naar ik ven trouw leiden tot een wijderen geest van vertrouwen en een nieuwen prikkel ople veren voor uitbreiding in handel, nijverheid en verschaffing van werk. Mijn ministers zullen blijven streven naar het scheppen van gunstige voorwaarden voor de ontwik keling van de overzeesche markten. De Koning besprak vervolgens nog ver scheidene vraagstukken van binnenlandsch belang, welke wetelijk geregeld zullen wor den. en besloot: Ik bid, dat met den zegen van den Almachtigen God het resultaat van Uw beleid het geluk en het welzijn van mijn volk en den wereldvrede moge bevor deren. GREENWOOD ANTWOORDT HITLER. Greenwood, arbeiders-afgevaardigde in het Lagerhuis, heeft gisteravond een ver klaring gepubliceerd, waarin hij Hitiers rede te Weimar beantwoordt. Hij zeide: „Het oorlogsgevaar wordt niet door de de mocratische staten veroorzaakt, maar door hen, die, zooals Goebbels het onlangs uit drukte, „Mein Kampf" in de eene hand en het zwaar in de andere dragen en die hun volle eïschen stellen zonder zelf eenige con cessie te doen. Laat mij den „Führer" ver zekeren, dat ik nooit gezegd heb, of zelfs maar heb laten doorschemeren, dat ik het aangenaam zou vinden, indien Duitschland en Italië vernietigd zouden worden. Hitier heeft een diepe verachting voor de demo cratie: hij heeft in de afgeloopen maanden twee democratische landen vernietigd. Hij, heeft gebruik van zijn macht gemaakt omf mede te helpen aan de vernietiging van een derde democratisch volk in Spanje. Hij heeft deze dingen volbracht door bedreigingen met geweld of door werkelijk geweld. Uit zjjn rede te Weimar spreekt zijn afschuw van de democratische instellingen en tradi ties. Ik zou het toejuichen, als er een einde kwam aan de dictaturen, daar het mij toe- De „Evening Standard" voorspelt, dat de schijnt, dat wjj alleen dan de moreele ont- hertog en hertogin van Gloucester bij hun wapening kunnen verkrijgen, die Hitier bezoek aan Parijs 'n onderhoud zullen heb- van ons vraagt, maar die vreemd is aan de ben met den hertog en de hertogin van Windsor (ex-koning Edward en zijn incognito voort te zetten. Zoo zal hij ver scheidene dagen in Parijs doorbrengen. Men vermoedt, dat hij ook een bezoek zal bren gen aan 't kasteel, dat hij in Normandië be zit. Zelfs is sprake geweest van een bezoek aan Brussel, docb hieromtrent staat nog niets vast. In iedergeval gelooft men niet, dat de koning voor het einde van de maand te Boekarest teruggekeerd zal zijn. Hoewel dit niet officieel bekend is, schijnt het toch, dat minister Commen den koning op zijn officieele reis naar Londen zal vergezellen. VIER NIEUWE GRENSBESCHERMINGS- COMPAGNIEëN. Het D.N.B. meldt uit Bern: Het militaire departement heeft van den bondsraad machtiging gekregen vier nieu we vrijwillige grensbeschermingscompag nieën op te stellen. Daarmede is het aantal dezer compagnieën gestegen tot 14. VERWIJDERING VAN JODEN. Het D N.B. meldt uit Bratislava: De uit wijzing van geïmmigreerde en staatlooze Joden uil Bratislava en geheel Slovakije heeft voortgang. De Slovaaksche regeering bereid voorts tot regeling van het Jodenvraagstuk eenige wetten voor, welke beoogen ongewenschte elementen onder het onderwijzend perso neel door een „numerus clausus" te ver wijderen. Opbrengst vermoedelijk ongeveer 1.200 millioen lire. Stefani meldt uit Rome: Men verwacht dat een gisteren in den ministerraad goed gekeurde maatregel, waarbij een buitenge wone belasting op het in industrieele en handelsondernemingen door particulieren gestoken kapitaal, zoomede het kapitaal van maatschappijen zonder aandeel, den staat ZLaten dus alle volken, indien, of voor-* g zoover zij niet economisch bestuurd wor-~ \den, zich nieuwe, andere leiders kiezen f zen laat bovendien, voor alle volkeren te-s Kamen, op de poorten van de gebouwen an den Volkenbond te Genève een groot I Zbord spijkeren, waarop geschreven staat:' grondbeginselen van ontevreden dictaturen Ik geloof, dat het Britsche volk elke op vrouw). Dit zou een voorspel zijn tot een I rechte poging tot het houden van bespre herstel van de normale betrekkingen in de kingen en het bereiken van een bevredigen Britsche koninklijke familie. de Europeesche regeling zal verwelkomen' Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: overtreding van de Motor- en Rijwielwet en/of 't Motor- en Rijwielreglement, Rijks wegenreglement e.d.: P. M. Middelburg, te ruggave aan zijn ouders; F. F. Vlissingen, H. K. Ierseke, J. V. Wemeldinge, A. B. Middelburg, J. L. Krabbendijke, allen 0.50 b. s. 1 d. h.. J. J. N. Vlissingen, L. J. L., F. S. B., A. W. allen Middelburg, L. K. Big- gekerke, A. V. B. Borsele, J. M. G. Hans- weerd, ieder; 1 b. s. 1 d. h.; J. v. H. Mid delburg, 2 b. s. 2 d. h.; M. A. B' Borsele 2 maal 2 b. s. 2 maal 2 d. h.; C. A. J. E. Middelburg, A. C. C. Sint-Laurens, ieder 2.50 b. s. 2 d. h.; J. R. Koudekerke, A. B. Domburg, F. V. Middelburg, M. C. de D. Kloetinge, J. G. Vrouwenpolder, P. T. E. V. Hansweerd, C. C. F. Wissenkerke al len 3 b. s. 3 d. h.; A. B. Middelburg 5 en 1 b. s. 3 en 1 d. h.. M. A. A. Koude kerke 5 b. s. 5 d. h.; P. J. B. Nieuw- en Sint-Joosland 6 b. s. 3 d. h.. J. C. H. Dom burg 3 en 2 b. s. 3 en 2 d. h.; strooperij: L. D., C. D. Sint-Laurens bei de 0.50 b. s. 1 w. t.; M. M., J. J. Mid delburg en A. J. D., Sint-Laurens, ieder 1 b s 1 dh.; een trekdier op den openbaren weg la ten staan zonder voorzorgsmaatregelen te gen het aanrichten van schade te hebben genomen: L. B., Soeburg 2.50 b s 2 dh.; vee laten loopen op een anders grond. W. L., Vrouwenpolder 3 b s 3 dh.; K. M., Oostkapelle. M. K., Rittem ieder 5 b s 5 dh.; een vuurwapen en munitie voorhanden hebben: J. P., Ierseke 2 maal 0.50 b s 2 maal 1 dh., verbeurdverklaring van in- beslaggenomen vuurwapen en munitie. handelen in strijd met het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland: G. de V., Aagtekerke 1 b s 1 w. tuchtsch.; zich leunende bevinden met den rug te gen de ramen van een perceel, zonder daartoe te zijn gerechtigd: L. H.; P. A., beiden Middelburg, ieder 0.50 b s 1 dh.; het voetbalspel beoefenen op andere dan daarvoor door B. en W. aan te wijzen plaatsen: P. A., Middelburg 1 b s 1 dh.; loopen in een plantsoen buiten wegen en voetpaden: A. F. D., Middelburg 2 b s 2 dh. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. In de zitting van Dinsdag waren de vol gende personen gedagvaard: R. S., 28 jaar, arbeider te IJzendijke, we gens mishandeling van C. J. Versprille op 24 Aug. j.l. te IJzendijke. Eisch en vonnis ff 20 of 10 d. h. L. D. S., 29 jaar, landbouwersknecht te Oostburg, en E. H. de W., 27 jaar, veldar- beider te Aardenburg, wegens mishandeling Streng verboden toegang voor Ministers van Buitenlandsche Zaken en andere Politici. ar 'En daarnaast een ander bord: Gevraagd een uiterst bekwame S ..BEDRIJFSLEIDER". |bMz. 61 (26 slot) W. GM-J (Ingez. Med.)] ongeveer 1.200 millioen lire zal opbrengen. van Emma Irma scharbijn op 25 Sept. j.l. Engeland. 51 personen ter dood veroordeeld. De krijgsraad te Jerusalem heeft 51 per sonen uit ongeveer 340 beklaagden ter dood te Aardenburg. Eerstgenoemde werd veroordeeld tot ƒ15 boete sub. 10 d. h. en betaling van een ci viele vordering ad 1.50; de laatstgenoemde werd vrijgesproken. I. A. F., 49 jaar, venter, gedom. te Bres- -v_i veroordeeld, sedert 1 Augustus 1937, 23 j^ens, wegens huisvredebreuk, gepleegd in werden veroordeeld tot levenslange gevan- het l ment Van de Wed. J. Pesijn te Axel genisstraf en 191 tot geringere gevangenis- op g Qct jj. straffen. Eisch en vonnis 14 d. gev. G. v. D., 40 jaar, landarbeider te Groede, wegens mishandeling van M. E. G. Govaert op 13 October 1938 te Groede. Eisch en vonnis: 1 maand gev. voorw. met proeft, van 3 jaar, en 15 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Ch. L. de R„ 21 jaar, arbeider, vroeger Leenhouts op 8 October 1938 te Vlissingen. Eisch en vonnis: 15 boete, subs 10 da- gen hechtenis. W. L. C. V., 35 jaar, werkman te Middel burg, wegens verzet tegen de politie en be- leediging van een agent van politie op 5 October 1938 te Middelburg. Eisch en vonnis: 20 boete, subs. 10 da gen hechtenis. P. J. M„ 49 jaar, groentenboer te Vere, wegens mishandeling van zijn dochter Adri- ana Jacoba Maljers op 23 Augustus 1938 te Vere. Eisch en vonnis: 10 boete subs. 5 da gen hechtenis. BANKIER WEGENS OPLICHTING VEROORDEELD. De rechtbank te Amsterdam heeft den 47-jarigen D. van de P., beheerend vennoot van de bankzaak Van de Putte, wegens op lichting meermalen gepleegd, veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, dat ongeveer tien maan den bedraagt. De officier van justitie had tegen verdachte twee en een half jaar met aftrek van de voorloopige hechtenis gere tireerd. Verdachte had groote bedragen van zijn cliënten in ontvangst genomen om daar voor effecten te koopen. Hij had deze op drachten echter niet uitgevoerd, doch de posten z.g. „in zich zelf" afgesloten.! De rechtbank overwoog, dat dit „in zich zelf" afsluiten kwade trouw beduidt. De bank immers verbond zich tot levering van stuk ken, waarover zij niet de beschikking had en die zij ook, doordat zij bij voortduring in een toestand van financieele onmacht ver keerde, niet kon koopen, zoodat dit „in zich zelf" afsluiten neerkomt op niet koopen en niet kunnen leveren. DE GEHEIME ZENDERS. Exploitanten veroordeeld» De rechtbank te Almelo heeft vandaag een drietal exploitanten van geheime zen ders veroordeeld, n.l. die van „Het Volle Profijt" te Glanerburg", „De Nachtegaal" te Almelo en „De Merel" te Balkbrug. De exploitanten, die tegen de vonnissen van den kantonrechter hooger beroep had den aangeteekend, werden thans wederom veroordeeld: G. v. S. te Glanerbrug tot 2 maanden hechtenis (eisch: 3 maanden); R. J. S. te Almelo tot 1 maand hechtenis (eisch 3 maanden) en H. K. te Balkbrug tot 14 dagen hechtenis (eisch twee maal 1 week). VOETBAL. BONDSELFTAL SAMENGESTELD. Onder voorbehoud, dat Van Male en Van Heel in het Rotterdamsch elftal zullen spe- wonende te Hulst, thans de Koewacht, we len, is het bondselftal door de keuze-com- gens 't in onverzorgden toestand laten van missie van den K.N.V.B. voor den Zondag zjjn echtgenoote en van zijn zoon die te 20 November te Rotterdam te spelen wed- Hulst verblijven, door hun geen geld of strjjd om den goudqp onafhankelijkheids- middelen voor hun onderhoud te verstrek- beker als volgt samengesteld: ken. D.: Dijkstra (Z.F.C.); a.: Weber (A.G.O. Eisch en vonnis: 1 maand gev. voorw. V.V.) en Caldenhove (D.W.S.); m.: Paauwe met proeftijd van 3 jaar. (Feijenoord), Anderiesse (Ajax) en Roe- B. W., 28 jaar, kleermaker te Vlissingen, lofs (Go Ahead); v.: Drager (D.W.S.), Van wegens diefstal van eenige eieren toebehoo- der Veen (Heracles), Dumortier (DO.S.), rende aan C. de Visser, gepleegd op 11 Sep- De Vroet (Feijenoord) en De Harder (V. tember 1938 te Vroeuwenpolder. U.C.). Eisch en vonnis 15 boete, subs 10 dagen Reserves: Dommers (V.U.C.), Been en hechtenis. Blomvliet (beiden Ajax) en Van Leur (D. M. J. S., 24 jaar, fabrieksarbeider te Vlis- O.S.). singen, wegens mishandeling van P. M. T Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School voor B. L. O. te M i d d e 1 b u r g de heer A. Huigens te Sassenheim. Bij K. B. van 3 November 1938 is over geplaatst naar het regiment Jagers, de ka pitein J. F. van Kervel, van het 14e regi ment infanterie. Maandagavond werd een stemming gehouden voor drie leden van het kiescolle ge der Ned. Herv. Kerk teKortgene, wegens periodieke aftreding der heeren H. A. Kramer, P. van Schaik en Ms. Post. De zelfde heeren werden herkozen. Benoemd tot notabel der Ned. Herv. Kerk te Koudekerke de heeren F. Brasser en H. J. Stoppels. Geref. Gem. Ds. A. v. Stuijvenberg te Benthuizen heeft bedankt voor het beroep naar Aagte kerkeOostkapelle. Ned. Herv. Kerk. De heer K. C. van der Graaf, cand. te - Terneuzen is benoemd tot hulpprediker te- Eenum.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2