Woud vadis ZEELAND, BUITENLAND. INGEZONDEN STUKKEN. SPORT. Tegen pijnen Een succes der wetenschap! In Instant ine schiep de we- Instfintinn tenschaphetpijnstillende middel van den modernen tijd. Inlnstantinezijn voortref felijke werking en absolute on schadelijkheid op ideale wijze vereenigd. Doosjes a 12 tabletten 70 ct., zakjes a 2 tabletten 15 ct. MIDDELBURG. BEURS VAN AMSTERDAM. GOES. 2UIDBEVELAND BEURSTHERMOMETER VRIJDAG PALESTINA. VER- STATEN. ENGELAND. Een „barrière des doods". Sensationeele uitvinding op het gebied der bewapening. DENEMARKEN. (Ingez. Med.) Besmettelijke ziekten. In de week van 23 tot en met 29 October kwamen in onze provincie 8 gevallen van roodvonk voor, n.l. 5 te Biervliet (waaron der 2 gevallen in één gezin en een 5de ge val in één gezin), 2 te Krabbendijke en 1 te Middelburg. L. Onderdijk neemt afscheid als voorzitter van gewest Zeeland. De jaarvergadering van het Gewest Zee land der S.D.A.P. zal dit jaar te Middel burg plaats vinden op Zondag 20 November. Zaterdag 19 Nov. zal in 't Concertgeb. te Vlissingen 'n afscheidsavond worden georga niseerd ter gelegenheid van 't feit, dat de hr L. Onderdfjk, die 't voorzitterschap van het Gewest reeds 30 jaar vervult, voor geen herbenoeming wenscht in aanmerking te komen. De arbeidsbeweging is van oordeel, dat dit afscheid niet onopgemerkt mag worden voorbijgegaan, zoodat tot het be leggen van een intiemen afscheidsavond is besloten. Aan dezen avond wordt medewer king verleend door de Arbeiders Zangver- eeniging, een orkest en den voordrachts kunstenaar Jac. van Elsacker te Rotter dam. (Volksblad.) DE SCHIPBRUG. Nu de Schipbrug een paar dagen in ex ploitatie is, willen wij nog eens even op de ze tijdelijke verbinding der kanaaloevers in onze gemeente terugkomen. Wel ten eerste om te wijzen op de zeer voldoende verlich ting, die is aangebracht, wat in deze maan den met de korte dagen zeker van bijzondere beteekenis is. Gisteren hebben wij eens ge controleerd hoe lang noodig is om de brug te openen en te sluiten. Wij konden vaststel len, dat dit beide in 4 minuten gereed was. Er moesten drie schepen van de zijde van de Meelfabriek passeeren en toen kon er een van de andere zijde zijn weg vervolgen, want het is door de brug éénrichtingsver keer, in casu, dat slechts van een zjjde te gelijk schepen door kunnen. Alles was juist in een kwartier afgespeeld. Nu weten wij wel, dat bij wind en vooral harden wind het open en dicht doen langer zal duren, doch men is ook met de kanaalbrug nooit verwend geweest. Hedenmorgen met een strenge bries duurde het ruim 6 minuten. Het éénrichtingsverkeer over de brug is niet ingevoerd, doch wordt als de brug open is geweest zeer terecht wel toegepast. Het inzakken en weer opspringen der brug- deelen doet ons den raad aan ouders en op voeders geven de kinderen ernstig te waar schuwen de brug niet als speelplaats te ge bruiken. De Spaansehe burgeroorlog. DE GEVECHTEN AAN DE EBRO. In het officieele legerbericht van Fran co wordt medegedeeld, dat de vijandelijke verdedigingslinie aan het Ebrofront op ver scheidene plaatsen werd doorbroken. Rechtsche afdeelingen kwamen tot voor bij den weg van Pinel naar Mora en na men bezit van het dorp Pinel. De vijand j liet talrijke dooden en gevangenen achter. Na de algeheele verovering van de Sierra Pandols en de Sierra de Caballos is het verkeer op den weg tusschen deze beide sierras hersteld. Bij het opstellen van het communiqué waren reeds 510 gevangenen geteld. Bij twee luchtgevechten werden acht vliegtuigen der linkschen neergescho ten. In het legerbericht van de regeermg wordt echter medegedeeld, dat de recht sche troepen in den afgeloopen nacht aan DE OPLICHTING VAN EEN GOESENAAR TE AMSTERDAM. Naar wij vernemen is de jongeman, die te Amsterdam door een Pool bedrogen werd (zie Binnenland) de ongeveer 30-ja- rige ongehuwde P. F. H. uit Goes, die»in, r een hotel te Amsterdam vertoefde en die den Ebro een heuvel hebben bezet, welke ^m' evenwel onmiddellijk door de regeerings-1 Anaconda Cop. 27 27-26% Amsterdam 1396-3% 101%—101% Zeeuws. Hyp. B-3% 100%—100% Cities Service Cy. P. 1958 5 50% A Amsterd. Bank 141%139% A Ned. Gist- en Spiritusf. 52Q—517 A De Schelde N.B. 44%—44% C Am. Smelt en Ref. 40%40 A Born. Sum. H.M. 175%175% A Houth. Alberts 95%—95 C Union Pac. Rr. 7070% C Int. Nickel Cy. 4242 A Pref. Lever-Bros. 141%141% Ned. 38 1000-3 101%—100% O. Indie 37 1000-3 99—98% Engeland 1960-90 4 79%—79% A Koloniale Bnk. 152151% A N.l. Hbk. 600 129%—130 C Ned. HM. 1000 147%—148% A v. Berkels Pat. 57%57% C Calvé-Delft 89%—89% A Philips Gem. B. afg. 228—229%-28 C Unilever 144%-145-44% DE KREBBEBIJTER. het Oostenrijksche meisje reeds van vroe ger kende. Dat H. zich heeft laten overhalen aan j den Pool 6000 te geven, is mede veroor zaakt door het feit dat hem een betrek king als privé-secretaris van den oplichter j was toegezegd van 6000 dollar per jaar. De vijf „Joyriders" Het is gebleken dat dezelfde vijf jongens, I die met een vrachtauto van de fa Van Melle aan het toeren zijn geweest (men zie 2e blad) zulks ook gedaan hebben met-I 'n personenauto die voor de bioscoop gepar keerd had gestaan. Verder bleken zij nog aan enkle kleine winkeldiefstallen schul dig. Het was dus een kleine misdadigers- bende. De collecte voor het Fonds voor Bij zondere Nooden heeft deze week 32.54 opgebracht. IERSEKE. Dinsdagavond is opgericht een Zendingskrans. Het doel is kleedingstukken te vervaardigen voor eventueele zendings doeleinden en belangstelling op te wekken voor de zending in 't algemeen. Gekozen is het volgende bestuur: mevr. Bons presiden te, mevr. Honders vice-presidente, mevr. Rosier secretaresse, mevr. P. C. Felius pen- ningm., mevr. A. Goeman alg adj. Reeds 34 leden traden toe. De mosselkweeker J. M., die aan het visschen was met de YE 160, bemerkte dat uit 't vooronder rook kwam. Bij nader on derzoek bleek, dat door de kachel brant ont staan was en de bedden en dekens in brand stonden. Spoedig werd de binnenbrand ge- bluscht. Een deken was verbrand, terwijl aan de beddgn veel schade was ontstaan. troepen werd heroverd. Den geheelen dag is bloedig gestreden; de vijand leed ten Zuiden van Sierra Caballs zware verliezen, doch verbeterde zijn voorpostenlinie. Tijdens luchtgevechten werden vijf vlieg tuigen van de luchtmacht van Franco omlaag geschoten, terwijl een yliegtuig der regeering verloren ging. Rechtsche bombardementen. De. artillerie van Franco heeft de laatste I twee dagen een groot aantal granaten op Madrid afgevuurd. Vijftien personen wer den hierbij gedood en 40 gewond. Aan tal j van gebouwen is ernstige schade toege bracht. Een zware granaat kwam neer I in de eetzaal van het gebouw der inter nationale roode hulp, waar zeven perso-1 nen gedood en verscheidene anderen ge wond werden, terwijl zij aan den maaltijd waren. Bij een luchtbombardement op het stadje Carcagente nabij Valencia zijn gis terochtend 20 personen gedood en 60 ge wond. Den avond tevoren waren reeds bij een bombardement 12 personen gedood en 40 gewond. Vijf vliegtuigen hebben gisteren de ha-1 ven van Valencia gebombardeerd. Een bom trof het Britsche schip „Stamburn", dat lek werd. Het schip zinkt langzaam. De eerste machinist is licht gewond. De strijd in het Verre Oosten. CHINEESCH OORDEEL OVER DE JAPANSCHE VERKLARING. Naar aanleiding van de Japansche ver klaring heeft de officieele woordvoerder der Chineesche regeering gezegd: „Deze verklaring is een ernstige beleediging voor de menschelijke intelligentie. Zij zet het Chineesche volk nog tot grootere vastbe radenheid aan en vernietigt de hoop, dat er weldra een einde zou komen aan het verwoestende conflict. De bewering, dat de C Bethlehem St. 51%— 51-% C Kennec Copper 34%33%-% C Rep. Steel 14%—14%-% C U. States St. C. 48%—48%-% C North Am. Cy. 18%18% A Kon. Petr. Mpij. 330—331%-29% C Contin. Oil Cy. 20%—21% C Phillips Petr. Comp. 29%29% C Shell Union O.C. 11%—11%-% C Tide Water Ass. Oil 10%10%-% A Ned. Scheepv. U. 121%121 A H.V. Amsterdam 472%473-75 A Java Cult. Mij. 177—178% A N.l. Suiker U. 179%—182 A Deli Batavia 215212 C Deli Mij. 1000 284%—284-83 Unilever Markt Philips H.VA. Rubber Koninkl. (Wettig Amerika Schepen Obl.Markt Tabeik gedeponeerd A Senembah 256%251 C Baltimore Ohio 6%6% C Southern Pac. Cy. 14%—15% A Southern Rlw. 14%15% A Amst. Rubber C. 235%—238%-36% A Deli-Bat. Rubber 161%165 A Hessa Rubber 134%136 A Serbadjadi S.R. 112%—113-% WISSELKOERSEN. heden Londen 8.74% Berlijn 73.60 Parijs 4.89 Brussel 31.09 New-York 1.83% gister 8.74% 73.60 4.89% 31.09 1.83% Donderdagmiddag ontstond tusschen de I centrale regeering nog slechts een plaat-1 bellen gedood, personenauto van den heer A. Verweijs, be- selijk bewind is, is een ongegronde unia- stuurd door mevr. Verweijs en een tegen- ting die slechts ten doel heeft het Japan- Niettemin werd de afstand van 4.000 km gemakkelijk overbrugd. MACHINIST SPRINGT VAN SPOORBRUG. Op de brug over de Kleine Belt is gis terenavond een onaangenaam incident voorgevallen. De sneltrein van Kopenha gen via Aarhus naar Struer hield plotse ling stil en de passagiers zagen, hoe de ma chinist den trein verliet, over het hekwerk van de brug klauterde, en in de Kleine Belt sprong. De trein werd ten slotte door den reservemachinist de brug afgereden naar Frederica. De zelfmoordenaar, wiens lijk nog niet gevonden is, is een beambte die reeds verscheidene jaren bij de Deen- sche staatsspoorwegen in dienst is. DE ACTIE TEGEN DE REBELLEN. Een afdeeling Britsche troepen heeft in het gebied van de Haifa baai in een ge vecht met gewapende benden, die op Joodsche nederzettingen vuurden, zes re- Door de „Schouwspelers" werd gister avond in „Schuttershof" het blijspel „De Kribbebijter" opgevoerd. Dit spel in drie bedrijven is de geschie denis van een brommerigen landeigenaar, wiens eenigen zoon Willy gehuwd is met een Brusselsch kantoorhippie. Papa, Koen- raad van Hegershuizen, heeft zich sterk ge kant tegen dit huwelijk, wilde Clara, het hupsche stadsmadammeke, nooit in huis noch onder de oogen hebben. Na één jaar gelukkig huwelijksleven waagt Clara het toch den huize Hegershuizen binnen te dringen en dan ontstaat het misverstand, dat Papa Hegershuizen haar voor de nieu we huishoudster houdt die hij juist ver wacht. En papa is met deze lieftallige en handige huishoudster zoo ingenomen, dat hij besluit, dat zijn zoon van zijn tegen woordige vrouw moet scheiden, en deze Clara tot vrouw moet nemen. Dit gegeven leidt tot tal van komische situaties en er is op dit oogenblik nog meer. Ook voor zijn dochter Geertruida zet hij een huwelijk in elkaar, dat op allerlei misverstanden be rust. En zijn broer, baron Nico, de goed moedige, gaat als een opgeruimde geest door de geschiedenis trachtend de partij en tot elkaar te brengen. Het spel heeft tallooze vroolijke situaties, die echter goed begrip dei spelers verei- schen. Men kan er niet alleen lollig, of dom, of kribberig bij doen, wil dit spel sla' gen, dan dienen de spelers de uit te beel den krachten goed aan te voelen. Anders wordt alles te gezocht of, inplaats van ko misch, belachlijk. De Schouwspelers beel den het stuk uitstekend uit. In het bijzon' der trof ens wel de vertolking der hoofd rol, Koenraad van Hegershuizen, dat was uitstekend. Ook Clara werd vlot en aanne melijk uitgebeeld, evenals haar man Willy. Baron Nico, gespeeld door den regisseur, was een fijn type, geheel zooals de schrij ver het zich gedacht zal hebben en René Meerenhout sloot zich uitstekend bij de reeds genoemden aan. Ook Geertruida, de oude Katrien en Krempel waren goed in hun rollen, terwijl August Schimmelman vertolkt door een debutant in elk ge. val behoorlijk medekon. Als geheel was de opvoering uitstekend en een groot succes De geheel gevulde zaal genoot van begin tot einde, er werd veel en hartelijk ge lachen en stevig geapplaudiseerd. En gezellig bal sloot den welgeslaagden avond. Auto geramd. Gistermiddag werd de personenauto van den heer A. G. R. M. te Ginneken, in de Lange Kerkstraat aangereden door een vracht-auto. De personen-wagen bekwam vrij ernstige schade. De bestuurder der vracht auto bleef onbekend. De politie stelt een onderzoek in. ligger uit Z. Holland, een botsing. De autol van den heer Verweijs werd naar de garage gesleept. Assurantie dekt dé schade. De in zittenden werden niet ernstig verwond. Autobotsing. KRUININGEN. Woensdagmiddag heeft op den rijksweg een botsing plaats gehad I tusschen twee auto's die beide uit de rich- ting Bergen op Zoom kwamen en beiden beschadigd werden. Persoonlijke ongelukken kwamen er niet bij voor. Strooper betrapt. KRUININGEN. Hedennacht om half vier heeft de jachtopziener Van Nieuwenhuijzen uit deze gemeente onder Krabbendijke een inwoner dier gemeente, zekeren B., betrapt, toen hij met behulp van een lichtbak aan het stroopen was. B. zette het op een loopen, maar kwam sche volk te misleiden. De Japansche oor- logsheeren zeggen, dat zij de helft van het I Chineesche gebied bezet hebben, doch zij verzuimen daaraan toe te voegen, dat er maar weinig Japansche soldaten veilig zijn, dat driekwart van het gebied achter de Japansche linies nog door de wettige Chi neesche autoriteiten beheerscht wordt en I dat de handhaving van het politietoezicht zelfs in de bezette gebieden een financeele last beteekent, die het Japansche volk niet goed kan dragen. De nationale regeering blijft het centrale I gezag in China uitoefenen. De zeehavens mogen verloren gaan, de verbindingen ver broken worden: de Chineesche tegenstand zal voortduren, tot de Japansche actie door uitputting ineenstort." Chineezen melden succes. Naar het Chineesche persbureau meldt, I hebben de Chineesche troepen te Sjauling in het Zuiden van Hoepeh een geheel Ja- pansch regiment op de vlucht gedreven. I te vallen, waarop de jachtopziener lichtbak, I De Chineezen sloten den vijand aan drie De algemeene staking duurt voort, doch het eenige incident, dat gemeld wordt, was een weinig beteekenende betooging in het dorp Samakh aan de oevers van het meer van Galilea waar onmiddellijk een voor den geheelen dag geldend verbod om zich buitenshuis te begeven, is afgekon digd. GEHEIMZINNIGE ONTPLOFFING AAN BOORD VAN DUITSCH VRACHTSCHIP. Tengevolge van een ontploffing in de machinekamer, waarvan de oorzaak onbe kend is, is een groot lek geslagen in het Duitsche vrachtschip „Vancouver", 'n schip geweer en munitie in beslag kon nemen, en proces verbaal tegen B. kon opmaken. COLLECTE TEN BATE VAN HET „STEUNFONDS." Zaterdag zal in Middelburg een straat' collecte gehoudep worden ten bate van het „Steunfonds" van de Vereeniging tot I Later versloegen de Chineezen de ter ver- zijden in. Vijftienhonderd Japanneezen sneuvelden, de rest vluchtte in wanorde. Te Tsjoengking ontvangen Chineesche telegrammen uit Noord-Sjansi melden, dat de Chineesche troepen de overhand hebben gekregen in dat deel van Noord- China. Verklaard wordt, dat tien Japan sche officieren en driehonderd manschap pen gedood zijn tijdens den daar gevoerden strijd. De Chineesche troepen lokten 200 Japanneezen nabij Kwanling in een hin derlaag, waar de helft hunner omkwam. GEHEIMZINNIGE ONTPLOFFING AAN BOORD VAN DUITSCH VRACHTSCHIP. Tengevolge van een ontploffing in de machinekamer, waarvan de oorzaak onbe kend is, is een groot lek geslagen in het Duitsche vrachtschip „Vancouver'een schip van de Hamburg Amerika Lijn, juist toen het van Oakland (Californië) was vertrokken. Het schip, metende 8269 ton, was gela den met goederen in blik. De ontploffing kende, was mijlen ver te hooren. Het schip ver- Aan dat oorlogsnoodlot is niet te ont-1 komen, tenzij er een nieu'w ideaal zou zijn, om gezamenlijk na te streven, een ideaal, jj 'zóó schoon, met zulke heerlijke, rijke 3 I" perspectieven, dat ieder mensch, maar bovenal iedere leider der menschen er door 2 getroffen en aangegrepen zou worden met 5 Ide opwellende hoop in het hart o, I als dat eens te bereiken zou zijn,1 2 als dat eens waarheid mocht wezen. IDat ideaal, dat voor verwezenlijking vat-1 bare ideaal, bestaat en zelfs voor alle - stervelingen dezer aarde. Het heet „wel-» I vaart" en wel welvaart tot een omvang zooals. wij dien nog nooit gekend hebben. I Bldz. 59-60 (23) W. C. Sickesz 2 (Inz. Med.) keerde aanstonds in zinkenden toestand en is daarop bij Oakland aan den grond gezet. De machinekamer staat onder wa ter. Kustwachtschepen en andere booten begaven zich met spoed naar de plaats van het onheil. Bij de ontploffing zijn vier personen ge wond. De overige leden der bemanning en de passagiers zijn ongedeerd. Volgens de eerste berichten schijnt de ontploffing tamelijk geheimzinnig. Een on bekende heeft aan een blad te Oakland telefonisch medegedeeld, dat zich enkele minuten voordat de groote ontploffing plaats vond, reeds een ontploffing had voorgedaan. Politie-inspecteurs hebben zich aan boord van het schip begeven om een onderzoek in te stellen. De kapitein van de „Vancouver" heeft medegedeeld, dat een kolom water naast het schip omhoog spoot, waarna de ont ploffing werd gehoord. De kapitein vond dit zeer verdacht. Een andere ooggetuige verklaarde dat hij een ontploffing hoorde als van een bom, waarna aan stuurboord het water opspoot. Hoewel de kapitein erin geslaagd is, het schip met den voorsteven aan den grond te zetten, is de „Vancouver" langzaam zin- bevordering der belangen van tbc-patiën- ten in Nederland. Deze jonge twijg aan de groote boom van de tuberculosebestrijding groeit voorspoedig. In 1937 werd door het „Steunfonds"' aan 162 tuberculosepatiënten steun verleend in den vorm van een bijdrage voor Sanatori- um-verpleging, nazorgverpleging, beroeps omvorming enz. Ook Zeeuwsche patiënten werden geholpen. De vereeniging is strikt neutraal en werkt over het geheele land. Er bestaat een nauwe samenwerking met de Consultatiebureaux en de Kruisvereeni- gingen, Ieder is dankbaar dat het tuberculosecij- fer in Nederland een zoo belangrijke da ling vertoont, zoodat we tot een ongekend laag cijfer zijn gekomen. Totale sterfte aan tuberculose per 10.000 inwoners. Jaar. In Nederland. In Zeeland 1918 20.25 14.50 1927 9.43 8.57 1937 4.79 4.53 Het sterftecijfer aan tuberculose in Ne derland behoort nu tot de laagsten ter wereld. Laat deze dankbaarheid niet voeren tot verslapping, want de tuberculose is een verraderlijke, onberekenbare vijand. sterking gezonden Japansche troepen. Te vens melden zij een belangrijke hoeveel heid oorlogstuig te hebben buitgemaakt. De Japansche opmarsch. De Japansche troepen, die opereeren, in het gebied van Hankau, hebben vier Chi neesche steden ingenomen, nl. Poetsji aan den spoorweg HankauKanton, Kiakoe aan de Jangtse, Sjauling op 15 mijl ten Zuid-Oosten van Sienning en Taifensji op 12 mijl ten Noord-Oosten van Toengsjan, in het Oosten van Hoepei. De „Matin" publiceert het volgende tele gram uit Londen: Na de doodende straal. VOETBAL. WEDSTRIJDPROGRAMMA. De leiders krijgen lastige uitwedstrijden af te handelen. T.S.C. trekt naar Vlissin gen. Het Oosterhoutsche elftal is zeker sterker te achten dan Vlissingen, doch van de roodwitten kan men alles verwachten. Er valt moeilijk een voorspelling te doen. Ook R.B.C. zal het niet gemakkelijk hebben tegen Zeelandia thuis, maar toch gelooven we dat de Roosendalers een goede kans op de zege hebben. Het zal ons benieuwen wat De Zeeuwen tegen De Baronie zullen presteeren. In uitwedstrijden spelen de zwartjes dit seizoen tot nu toe immers heel sterk. Middelburg zal flink moeten aanpak ken om uit Goes de beide punten mee te brengen. Een kansje bestaat daarvoor wel, al zijn de Goesenaren op eigen veld tot een verrassing in staat. Tenslotte rest nog Bre daR.C.S. Nog geen enkele overwinning heeft Breda behaald, terwijl de Soeburgers juist de laatste weken er weer beter inko men. Toch durven we nogs niet direct een zege voor R.C.S. voorspellen Breda heeft welke naar men weet nog in het stadium z°n^,ag !;egen T'S'9'. r?eds g0®.<?e" tegen stand geboden, zoodat de mogelijkheid van een gelijk spel zeker wel bestaat voor de Bredanaars. 3e klasse A. AxelTerneuzen is hier de belangrijke der proefneming verkeert, zou door Engel- sche ingenieurs een „barrière des doods" I zijn uitgevonden, welke geen enkel leger op het slagveld zou kunnen passeeren. Een volledige beschrijving van deze ont-1 dekking, welke sensationeel genoemd I ontmoeting waarbij Breskens de toeziende wordt, en waaromtrent ide grootste ge- I en naar zij natuurlijk hoopt, lachende derde .v~.heimhouding betracht wordt, is reeds gis- I is. Een gelijk spel zou ons niet verwonde- En vergeet niet, dat een sterfte van 4.53 teravond aan den minister voor de coördi- I ren. Breskens zal het met Oostburg wel per 10.000, hoe laag dit getal ook is, toch I natie van de defensie, sir Thomas Inskip, I klaarspelen vermoeden we, terwijl IJzen- altijd nog beteekent dat in Zeeland in 1937 115 menschen aan deze ziekte over leden zijn (in Nederland 4119). Steunt daarom het werk van de tuber culosebestrijding en doe a.s. Zaterdag Uw plicht. F. de Stoppelaar, districts tuberculose arts voor Zeeland. voorgelegd. Eerste telefoongesprek met Poolgebied. Gisterenavond is te Kopenhagen het eer ste telefoongesprek gevoerd met het Noord poolgebied. De op Groenland vertoevende ontdekkingsreiziger Knuth vroeg een jour-- - nalist aan te Kopenhagen. Het gesprek I papieren. De Zeeuwen II kan van Goes u werd gevoerd over het Deensch radiosta-1 winnen, terwijl Eiland Boys zeker wel de tion Blaavand en verliep zonder storing. De I beide punten op Zeelandia II zal bemachtigen spreker op Noordoost-Groenland gebruikte I en ook Middelburg II heeft de overwinning slechts een kleinen in het ijs gebouwden I op E.M.M. in eigen hand. Alleen Vlissingen zender als de visschersbooten gebruiken. II kan het Terneuzen II wel eens zoo las ïg dijke zeker wel Sluiskil aan kan, althans wanneer de thuisclub flink aanpakt. Hoofd plaat moet in staat geacht worden de over winning te behalen te Terneuzen op de Boys, Hulst zal moeite hebben om Corn. Boys van zich af te schudden, 3e klasse B. De meeste thuisclubs hebben de beste maken dat het een kleine nederlaag voor de thuisclub of een gelijk spel wordt. Het programma is: 2e klasse A: BredaRCS; De Baronie De Zeeuwen; VlissingenTSC; Zeelandia RBC (P. Koster); Goes—Middelburg (A. J. Nieuwlaat). 3e klasse A: AxelTerneuzen; Tern. Boys Hoofdplaat; Hulst—Corn. Boys; Breskens— Oostburg; IJzendjjkeSluiskil. 3e klasse B: De Zeeuwen 2Goes 2; Eiland Boys—Zeelandia 2; Terneuzen 2— Vlissingen 2; Middelburg 2EMM. KORFBAL. WEDSTRIJDPROGRAMMA Z.K.B. Het programma voor morgen luidt: Om 't 2e kl. kampioenschap. Togo 1 Madjoe II; Volharding I—Swift II. 2e kl.: HBS I—Madjoe III. 3e kl.: DomburgHBS II; AnimoSwift rr rr. Swift II trekt naar Ierseke om Volhar ding te bekampen. Het is een belangrijke ontmoeting voor beide twaalftallen. Wint Volharding, dan is zij kampioen van de 2e klasse, gaat daarentegen Swift II met de punten strijken, dan behoudt het Middel- burgsche twaalftal nog een heel kleine kans. Volharding heeft echter de beste kansen. Togo zal het tegen Madjoe II las tig hebben en wellicht verliezen. In de 2e kl. kan HBS van Madjoe III winnen, terwijl in de 3e klasse de thuis clubs de meeste kans op een overwinning hebben. WIELRENNEN. Nieuw wereldrecord over 100 km. De Italiaansche wielrenner Saponetti, heeft gisteren te Milaan het wereldrecord over 100 km zonder gangmaking op zijn naam gebracht, door dezen afstand af te leggen in 2 uren 23 min. 36 sec. Den langen rit reed hij met het prachti ge gemiddelde van bijna 42 km per uur. Nog vijf andere records werden door hem verbeterd.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2