aspirin kreymborg j^öüóvadisl BUITENLAND. dat ik nog zoo opgeruimd ben. Het Is toch zoo eenvoudigik bekijkaltes van den vroolijken kant. Natuurlijk - ook wel eens wat rheumatiek of spit, (naar dan neem ik één of twee Aspirintjes en...het leed isgeledenl (Ingez. Med.) NOORDBEVELAMD Vergadering „De Noord- Bevelandsche Brug." Er zijn nog een paar polders, die deelneming weigeren. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. ZIGEUNERS AAN DE GRENS. WAARRORG-KLEEDING is voor Heeren die goede kleeding het meest waardeeren. Waarborg-Kleeding alléén bi]: BEURS VAN AMSTERDAM BEURSTHERMOMETER DONDERDAG De ratificatie van het Engelsch- Italiaansch accoord. Het Lagerhuis geelt zijn fiat. De nieuwe buitenlandsche politiek van Tsjechoslovakije. Zal ingesteld zijn op de as RomeBerlijn. BALKAN. 2)ejcntfti sfaaJ-ervnk, 4t kijken, MCT PRODUCT VAN VERTROUWENI te repareeren. De „Trajan" bekwam lichte schade en heeft de reis voortgezet. Het met pulp geladen motorschip „Merwestroom" is gister op de Oosterschel- de omhooggevaren en blijven zitten. Tegen hoog water is het schip met behulp van de sleepboot „Zeehond" vlotgekomen, waarna het de reis heeft voortgezet. RAAD VAN KAPELLE. De heer Van Wingen tot wet houder benoemd. KAPELLE. De Raad dezer gemeente kwam Woensdagmiddag in openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Bierens. De voorzitter deelde o.a. mede, naar aanleiding van een vraag in de vorige vergadering, dat de levering van grint, dit jaar duurder uitkwam dan vorig jaar. Met den hr. Eversdijk zal over de erfafscheiding wel een overeenkomst bereikt worden. Hierna vindt de installatie plaats van den hr. C. Traas als raadslid. De v o o r z. zegt den hr. Traas met eenige beklemming geluk te wenschen, om dat de heer Traas geroepen is, de plaats te vervullen van een lid, dat een vriend was van den Raad zoowel als van hemzelf. Spr. zegt dan, in den hr. Traas, dien hij reeds in het vereenigingsleven leerde ken nen, alle vertrouwen te stellen en hij uit de hoop op een aangename en nuttige sa menwerking met allen. De hr. Traas betuigt, dat het ook voor hem een ontroerend oogenblik is. Hij zal trachten de belangen der gemeente naar beste weten te dienen en hoopt, dat allen hem als jongste lid van raad en voor lichting zullen willen dienen. Hierna is aan de orde de benoeming van een wethouder in de plaats van den hr. Zuidweg, die zijn zetel beschikbaar stelde. De v o o r z herdenkt met waardee ring wat de hr. Zuidweg in zijn functie deed en dankt hem voor de prettige samen werking. Spr. uit de hoop, dat het den hr. Zuidweg gegeven zal zijn als lid de gemeen te nog lang te mogen dienen. De hr. Zuidweg uit zijn dank voor de gesproken woorden en betuigt, dat hij met den voorzitter steeds aangenaam samen werkte in het college en deze immer bereid was hem van voorlichting te dienen. Weth. Van der Have sluit zich bij de woorden van den voorzitter aan. Als wethouder wordt hierna benoemd de hr. Van Wingen met 4 stemmen tegen 3 op den hr. Balkenende. De v o o t z. en weth. Van der Have wenschen den hr. Van Wingen geluk met zijn benoeming. De hr. Z e g e r s brengt de klachten over de storing der radio-uitzendingen ter sprake. De v o o r z. zegt, dat reeds gezocht werd, doch men nog niets kon vinden. Houdt de storing aan dan zal men door des kundigen een onderzoek in laten stellen. De hr. Z e g e r s wijst er op, dat het verwekken van dergelijke storingen bij ver ordening verboden is en daar moet de hand aan gehouden worden. Spr. dringt op maat regelen aan. KRABBENDIJKE. De volontair H. Malta had het ongeluk bij het paard rijden te val len en enkele vingers te breken. Dokter Nieuwenhuijse verleende hulp. Het 9-jarig zoontje van den hr. J. Jentse geraakte gisteren onder een aanhangwa gen. De jongen liep daarbij inwendige kneu zingen op. Geneeskundige hulp werd inge roepen. KORTGENE. De Commissaris der Konin gin heeft Woensdag een bezoek gebracht aan Kortgene. Hij was in gezelschap van de heeren mr. Tellegen, griffier der Staten, en Van Bommel van Vloten, lid van Ged. Staten. De heeren kwamen met het doel, om in „De Stadswijnkelder" alhier een ver gadering te houden inzake de plannen tot overbrugging van de Zandkreek. Met de reserve-veerboot welke dienst heeft gedaan tusschen Kamperland en Vere, kwam het gezelschap te Kortgene aan. Burgemeester Schuit van Kortgene was ter verwelkoming aan den steiger aanwe zig. Daar Ged. Staten aan alle gemeenten en polders in Noord-Beveland een circulaire gezonden hadden, was de zaal geheel ge vuld met vertegenwoordigers der gemeen ten en polders. De Commissaris der Koningin opende de vergadering en sprak er ztfn vreugde over uit, dat zoovele personen aanwezig waren en concludeerde daaruit, dat de belangstel ling voor de brug niet verflauwd is. Het doel van de vergadering was, om een ieder gelegenheid te geven vragen te stellen of opmerkingen te maken. Daar de minister van waterstaat geen be zwaar meer heeft tegen de heffing van bruggeld, begint er nu licht te komen in de totstandkoming der brug. Ged. Staten hebben van het Werkfonds bericht gekregen, dat het fonds bereid is een 2% leening te verstrekken ten be drage van 1.060.000 ten behoeve van den bouw van een brug. Ged. St. willen aan de Provinciale Sta ten, zoowel als aan de streek, een nieuw financieringsplan voorleggen. Dit plan houdt in, dat de gemeenten en polders van Noord- Beveland gedurende 25 jaar 5000 zullen bijdragen, en dat de provincie gedurende 25 jaren 10.000 per jaar voor den bouw en de exploitatie beschikbaar zal stellen. tegenwoordig zullen wezen (applaus). De vergadering droeg een zeer geani meerd karakter. Algemeen is men van meening, dat de plannen er goed voor staan, trots de tegenwerking van een paar polders. Van vele gebouwen in deze gemeente woei de vlag als teeken van sympathie met de brugplannen. AARDENBURG. De heer J. Charles, kommies bij de invoerrechten en accijnzen alhier is met ingang van 20 November a.s. overgeplaatst naar de gemeente Bergen (L.) SINT KRUIS. Dinsdagavond trachtte een aantal rondzwervende zigeuners met 4 woonwagens de Nederlandsche grens, ko mende uit St. Margriete (België) te pas- seeren. De tijdig gewaarschuwde Ned. rijks- en gemeentepolitie was aanwezig om de ongenoode gasten te weren. (Ingez. Med.), Na 25 jaar draagt de provincie dus het volle risico. Inplaats dat, zooals eerst het plan was, een vereeniging „De Noord-Beve- landsche Brug" de brug zal exploiteeren, zal in het nieuwe plan de brug een zuiver provinciaal bedrijf worden, waar de pro vincie dan ook de volle zeggenschap over zal hebben. In deze 25 jaren zullen de tarieven, welke thans gelden, gehandhaafd blijven. De pro vincie zal verder ten behoeve van de brug een onderhouds- en reservefonds moeten stichten. Spr. merkte hierna op, dat de streek het aan zichzelven zal hebben te danken, of de brug er al of niet gauw zal komen. Als er m.i. maar één gemeente of polder is, die weigert om de verhoogde subsidie te geven, dan is dit een gevaar voor den spoedigen bouw van de brug. Buitendien bestaat de mogelijkheid dat er dan weei een nieuw ministerie is dat weer anders over den bouw en de heffing van tolgel den denkt. Spr. gaf daarom den raad aan allé be trokken gemeenten en polders om mee te werken aan de spoedige totstandkoming van de brug. Men diene het ijzer te smeden, als het heet is. „Toen ik aan wal stapte" aldus spr. ben ik geluk gewenscht door den burgemeester van Kortgene, die mij feliciteerde met de vergevorderde plannen voor den bouw van de brug. Spr. wil dien gelukwensch gaarne aan vaarden, doch kan ze dan pas aannemen als alle polders en gemeenten hun volle medewerking geven. De Voorzitter gaf hierop het woord aan de vergadering. Burgemeester Geuze van Wissekerke, voorzitter van het brug-comité bracht hul de aan den Commissaris der Koningin en aan het College uit G. S. voor hun onver moeid werk voor de totstandkoming der brug. De voorz. dankte voor den steun van het brugcomité. Er werd daarna medege deeld, door een vertegenwoordiger van den Stadspolder, dat deze polder nog geen definitieve beslissing kan geven daar de ingelanden zich nog niet uitgesproken hebben. De heer Wolse uit Kortgene deelde me de dat de Vlietepolder tot dusverre geen verhoogd subsidie gaf en niet mede deed aan het brugplan. De voorz. vroeg, of het gewenscht was met de heeren van den Vlietepolder te confereeren, daar het College uit G. S. be reid is om persoonlijk nog eens over de zaak te komen praten. De heer Van Bommel van Vloten merk te op, dat, als de heeren van een weiger- achtigen polder weten, dat er voor de toe komst geen risico meer bestaat, ze dan toch wel bereid zullen zijn om mee te hel pen en daarom de verhoogde subsidie zul len geven. Desnoods wil de Commissie uit G. S. de vergadering bijwonen. De heer Wolse uit Kortgene vond dit eigenlijk niet noodig, daar ieder weet hoe de zaken staan. Er werd daarna medegedeeld dat ook de Rippolder weigerachtig was. Toch bestaat er hier een lichtpuntje daar de heer Mar- cusse uit Leiden zijn standpunt ten gunste der brug veranderd heeft, zoodat er bij een stemming toch weer een stem meer ten gunste der brug is. De voorz. zei hierop, dat als beide pol ders onverhoopt niet meedoen het denkelijk nog wel een half jaar zal duren, eerdat besloten kan worden met den bouw aan te vangen. Daar het 22 Nov. a.s. zitting is van de Prov. Staten drong de voorz. op een spoe dige en liefst gunstige beslissing aan. De heer Van Dis, weth. van Kolijnsplaat vroeg of er, als de brug gebouwd wordt, er zooveel mogelijk rekening mee gehouden zal worden om arbeiders uit Noord-Beve land in dienst te nemen. De voorz. antwoordde, dat dit zooveel mogelijk betracht zal worden. Er werd daarna nog eens gepraat over eventueele tariefsverlaging. De heer Versprille uit Kortgene was te gen tariefsverlaging daar hieraan veel te veel risico vastzit. Burgemeester Schuit van Kotgene bracht dank aan het college uit G. S. voor het ve le werk dat deze doet voor de, totstandko ming van de brug. Spr. hoopte, dat er in alle poldervergaderingen gunstig beslist zal worden. Laat de Noord-Bevelanders toonen, dat ze een brug waard zijn en voor de me dewerking uit Ged. Staten dankbaar zijn. Tot slot bracht de voorz. hulde aan den heer Van Bommel van Vloten die prachtig werk heeft verricht. Avond aan avond heeft hij zitten cijferen hoe het plan finan cieel in elkaar gezet moest worden. Spr. hoopte van harte, dat deze vergade ring de laatste zal zijn, en dat ieder zoo spoedig mogelijk tegenwoordig zal zijn als de eerste peiler der brug voltooid is en dat we na eenige jaren bij de opening der brug Pe Spaansche burgeroorlog. RECHTSCHE SUCCESSEN AAN DE EBRO. Het rechtsche hoofdkwartier deelt me de, dat de troepen van Franco gisteren een nieuwe overwinning in den sector van de Ebro behaald hebben. Zij braken den tegenstand van den vijad en rukten over een diepte van vier kilometer op, waarbij zij belangrijke stellingen ten N.W. en O. van de Sierra de Pandols bezetten. De gevechten worden thans geleverd op een front ter breedte van 15 tot 18 km. Na de verovering van de Sierra de Ca- balls en de bergen van San Marcos, vallen de rechtschen thans de Sierra Pecha aan, een hoogen heuvel, waar de regeerings- troepen gunstig voor de verdediging lig gen. In het legerbericht der regeering wordt medegedeeld, dat de rechtsjphe troepen er ten koste van zware verliezen in zijn geslaagd aan den Ebro hun stellingen iets te verbeteren. Italiaansche vliegers gevangen ge nomen. Naar te Barcelona medegedeeld wordt, hebben de visschers zes Italiaansche vlie gers gevangen genomen, nadat het water vliegtuig, waarmede zij van Palma waren opgestegen, een gedwongen daling had moeten maken 'ter hoogte van een kust- plaatsje ten Zuiden van Gerona. De visschers hebben de vliegers aan de autoriteiten uitgeleverd. Volgens mededeeling van den generalen staf maken de Italiaansche vliegers deel uit van de geregelde Italiaansche lucht macht. Zij deelden mede, dat Majorca de grootste Italiaansche luchtbasis in Spanje is. De strjjd in het Verre Oosten. EEN JAPANSCH-CHINEESCH MANTSJOERIJSCH BLOK. Een verklaring van de Japansche regeering. De Japansche regeering heeft een ver kleuring gepubliceerd, waarin zij een uit eenzetting geeft van haar politiek in ver band met den toestand in China na de verovering van Kanton en Hankau. In deze verklaring wordt gezegd: „De Kwomintang regeering bestaat nog slechts als zuiver plaatselijk bewind. Zoo lang zij echter volhardt in haar anti-Ja pansche en pro-communistische politiek, zal ons land de wapenen niet neerleggen alvorens dat bewind vernietigd is. Japan streeft naar de vestiging van een nieuwe orde, de in Oost-Azië een blijvende stabi liteit zal verzekeren. Dat is het laatste doel van onze militaire actie. Hoofddoel dezer nieuwe orde is een wederkeerige hulpverleening en coördinatie tusschen Ja pan, Mantsjoekwo en China op politiek economisch, cultureel en ander gebied. Die entente zal ten doel hebben internationale gerechtigheid te verzekeren, een gesloten front tegen het communisme te vormen en een nieuwe eultureele en economische eenheid in geheel Oost Azië te vormen. Daardoor kan bijgedragen worden tot de stabilisatiein dat gebied en den vooruit gang van de wereld. Japan verlangt van China, dat het deel neemt in dezen arbeid. Het verwacht en vertrouwt, dat het Chineesche volk be grip heeft voor de ware Japansche bedoe lingen en dat het zal antwoorden op den oproep tot samenwerking. Zelfs de deelne ming van de Kwomintang regeering zou niet worden afgewezen, indien deze re geering de politiek, die zij in het verleden gevoerd heeft, zou laten varen en door per- soneele veranderingen tot een wederge boorte zou komen. Japan vertrouwt, dat de andere mo gendheden waardeering hebben voor zijn bedoelingen en zijn politiek en haar hou ding zullen aanpassen bij de nieuwe om standigheden in Oost Azië. Japansche volk zal zich nog meer opofferingen hebben te getroos ten. De Japansche bladen publiceeren heden ochtend een verklaring van Ikeda, den minister van financiën, waarin het volk wordt gewaarschuwd, dat het tijdperk van opofferingen nog niet is afgesloten, en zijn medewerking wordt verzocht. Ikeda noo- digt alle Japanneezen uit, hun krachtsin spanning te verdubbelen. Japansche berichten over den oor log. Volgens een Japansch bericht zijn bij den strijd in Zuid China 35.000 Chineezen gedood of gewond en achthonderd gevan gen genomen. De Chineesche 151ste divisie werd vrijwel geheel vernietigd, de 158ste tot de helft der sterkte teruggebracht. Chineesche frontberichten. Naar het Chineesche persbureau meldt, Amsterdam 1936-3% 101% Zeeuws. Hyp. B-3% 100%100% Cities Service Cy. P. 1958 5 51%—50% A Amsterd. Bank 141%141% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 515520 A De Schelde N.B. 44%—44% C Am. Smelt Ref. 39%—40% A Born. Sum. H.M. 175%—175% A Houth. Alberts 95% C Union Pac. Rr. 70 C Int. Nickel Cy. 42—42 A Pref. Lever-Bros 141141% Ned. 38 1000-3 100%—101% O. Indie 37 1000-3 99—99 Engeland 1960-90 4 78%—79% Koloniale Bnk. 151—152 N.I. Hbk. 600 128%—129% Ned. H. M. 1000 145%—147% A v. Berkels Pat. 5757% Calvé-Delft 89%—89% A Philips Gem. B. afg. 229%—227-29 Unilever 144%—144%-45 Am. Car Foundry 21%22-% Anaconda Cop. 27%27% -28 Bethlehem St. 50%—51%-% Kennec Copper 34%34-% Rep. Steel 14%—14% U. States St. C. 48—48%-% North Am. Cy. 18%—18% Kon. Petr. Mpij. 328%—329%-30%' Contin. Oil Cy. 20%—20% Phillips Petr. Comp. 29%29%' Shell Union O.C. 11-11%-% Tide Water Ass. Oil 10%—10% Ned. Scheepv. U. 121—121% A H.V. Amsterdam 468%470-75 A Java Cult. Mij. 175—177 A N.I. Suiker U. 177%—179% A Deli Batavia 220215 C Deli Mij'. 1000 284%—286-83% Markt - KorinkL - Rubber - Tabak - (Wettig - H.VA, Ha Amerika Amerika - Philips Schepen Obl.Marfet Olie Industrie gedeponeerd- fc A Senembah 257%—258-55 C Baltimore en Ohio 6%6-% C Southern Pac. Cy. 14%—14%-15 A Southern Rlw. 14%14% A Amst. Rubb. C. 235-235-36% A Deli-Bat. Rubb. 159%—161% A Hessa Rubber 135%—134% A Serbadjadi S.R. 111%—112% WISSELKOERSEN. Heden. Gister, Londen 8.74% 8.74% Berlijn 73.60 73.60 Parijs 4.89% 4.89% Brussel 31.09 31.09 New-York 1.83% 1.83% blijven de Japansche troepen naar het Zui den oprukken langs den spoorweg Kan tonHankau, terwijl andere afdeelingen naar het Westen trekken. Een klein de tachement heeft Tsaitjen, 20 kilometer ten Westen van Hangjang, bezet. De Chineezen hebben drie km verder naar het Westen stellingen betrokken. In het Noorden van Kiangssi hebben de Chi neezen hun stellingen op de heuvels bij Tehan behouden en de Japansche aanvallen der laatste twee dagen afgeslagen. Palstina Het debat in het Engelsche Lagerhuis over de door Chamberlain ingediende motie ter bekrachtiging van het Engelsch-Itali- aansche accoord van 16 April 1.1. is gister middag reeds ten einde gekomen. De oppo sitie, welker meening vertolkt werd door den labour-afgevaardigde Greenwood en door ex-minister Eden, was tamelijk luste loos en heeft het de regeering niet erg moeilijk gemaakt. Chamberlain hield een rede, welke nogal eenigen indruk maakte, meer dan die van zijn tegenstanders. Hij begon, met er op te wijzen, dat de be trekkingen met Italië sedert de ondertee- kening van het accoord zeer veel beter zijn geworden. Deze verbetering zou echter niet gehandhaafd kunnen worden, als de be krachtiging van het accoord steeds weer op de lange baan werd geschoven. De vraag was derhalve of het oogenblik nu gekomen was om deze bekrachtiging een feit te la ten worden. De voorwaarde daarvoor was een regeling van de Spaansche kwestie. Op 26 Juli had hij gedefinieerd wat hij onder een regeling verstond. Hij had toen gezegd, dat hij de Spaansche kwestie als geregeld zou beschouwen wanneer zij ophield een ge vaar voor den Europeesche vrede te zijn. Sindsdien is er veel gebeurd. In München had Mussolini hem uit eigen initiatief medegedeeld, dat hij 10.000 Ita liaansche vrijwilligers, d.w.z. ongeveer de helft van de Italiaansche infanterie, uit Spanje zou terugtrekken. Mussolini had voorts drie verzekeringen gegeven: hij zou alle overblijvende Italiaansche vrijwilligers terugtrekken, wanneer het Britsche plan ten uitvoer werd gebracht; hij zou geen nieuwe troepen zenden en hij had nooit overwogen zooals hem door sommigen in de schoenen werd geschoven Italiaan sche vliegtuigen naar Spanje te sturen om de teruggetrokken infanterie te compensee- ren. Hitler en Mussolini hadden voorts in München verzekerd, dat zij geenerlei ter ritoriale ambities in Spanje hadden. De premier kon derhalve de achterdoch tige meening, dat Duitschland en Italië zich in Spanje willen nestelen, of dat Spanje een fascistisch regime zou krijgen, niet deelen. Tenslotte had Franco tijdens de crisis in Europa herhaaldelijk getuigd, dat hij inge val van oorlog neutraal zou blijven. Om al deze redenen behoeft de Spaansche kwestie niet langer als een gevaar voor den vrede te worden beschouwd en er waren dus geen gronden meer om de bekrachtiging van het accoord nog langer uit te stellen. In aan sluiting op de ratificatie zou de regeering nieuwe geloofsbrieven aan haar gezant te Rome doen toekomen, waarin hij geaccre diteerd zou worden bij den Koning van Italië en den Keizer van Abessynië, het geen gelijk stond met de jure erkenning van het Italiaansche souvereiniteit over Abessynië. In meer algemeenen zin rechtvaardigde de premier zijn beleid tegenover Italië door er nog op te wijzen dat Mussolini's tus- schenkomst in de recente Europeesche cri sis den vrede had gered. Als het Engelsch- Italiaansche accoord toentertijd niet had bestaan, zou hij (Chamberlein) Mussolini nooit met eenige hoop op succes hebben kunnen vragen tusschenbeide te komen. De premier eindigde zijn rede met het Lager huis mede te deelen, dat hij zoowel van Frankrijk als van de regeeringen van Australië en Zuid-Afrika blijken van in stemming met zijn besluit tot ratificatie had ontvangen. Nadat Butler, de onderstaatssecretaris op de critiek van Greenwood eri Eden had ge antwoord, werd direct overgegaan tot stem ming over de motie, waarbij het Lagerhuis de bekrachtiging van de Britsch-Italiaan- sche overeenkomst goedkeurt. Ze werd aan- I nun Vnriïc Waarheen gaat Europa, 5 I" waarheen heel de wereld? Waarheen, in- 8 dien de leiders der menschheid geen kans 8 2 zouden zien de wereld tot duurzame wel- jj i vaart te brengen, indien de eene depressie de andere zou volgen, de wereld tot steeds I Z dieper ellende en armoede zou vervallen Ien de oorlogsdreiging van dag tot dag I groot er zou worden Z Het antwoord op deze vraag is niet moeilijk, 3 In.l. dan kan dit alles niet anders eindigen I dan methetzij belangrijke uitbreiding in 2 véle landen van de volkomen dictatuur met a Ialle excessen daaraan verbonden, of gelijk 8 Frankrijk ons tot droevig voorbeeld strekt, 2 met de excessen van het stelsel, dat slechts Iop numerieke meerderheid berust, n.l. het zoo geprezen democratische regeerings- Z stelsel en deze laatste excessen slechts als i overgang tot den volgenden staphet bolsjewisme. En wat de oorlogsdreiging aangaat, ook j I hier is geen twijfel mogelijk. Daar waar 1 armoede en honger heerscht, gepaard met Zhaat en afgunst, daar gist en broeit het j I tot het oogenblik komt van te groot e spanning of oververhitting, waarna, ook zonder dat wij het i 1 zelfontbranding 2 BIdz. 59 (Ingez. Med.)i genomen met 345 tegen 138 stemmen. Vermoedelijk zal de ratificatie nu over eenige dagen plaats vinden en dan kan de overeenkomst medio November in werking treden. Tsjvalkofsky, de Tsjechoslovaaksche mi nister van buitenlandsche zaken, heeft te genover den Italiaanschen journalist Gayda een verklaring afgelegd over de buitenland sche politiek van Tsjechoslovakije. Volgens deze verklaring, welke Gayda in „Giornale d'Italia" publiceerde, zal het nieuwe Tsjechoslovakije zich voortaan richten naar de as RomeBerlijn. Gayda meldt uit Weenen, dat Tsjeva- kofsky tegenover hem verklaard heeft: Het nieuwe Tsjechoslovakije zal zich rich ten naar de as RomeBerlijn en zal er naar streven zeer nauwe betrekkingen van vriendschap en samenwerking met Italië te vestigen. Tsjvalkofsky wenscht daarbij het voorbeeld te volgen van Zuid-Slavië en de Italiaansch-Tsjechoslovaaksche politieke en economische betrekkingen op hetzelfde peil van hartelijkheid brengen als de Italiaansch- Zuid-Slavische betrekkingen. Natuurlijk, aldus de Tsjechoslovaaksche minister, zijn wij ook besloten, met alle na- buurstaten betrekkingen van groote harte lijkheid te vestigen. Minister Ciano, wiens raadgevingen ik niet vergeet en niet kan vergeten, heeft mij de garantie van Italië beloofd, zoodra de internationale problemen van Tsjechoslovakije definitief zullen zijn opgehelderd. Deze waarborg en die van Duitschland zullen er toe bijdragen den ze- kersten en meest stabielen koers te ver zekeren aan de buitenlandsche politiek van Tsjechoslovakije en aan een nieuwe en breeder vriendschap tusschen Italië en Tsj echoslovakij e. De binnenlandsche politiek. Ten aanzien van de binnenlandsche poli tiek deelde Tsjvalkofsky mede, dat zoo spoedig mogelijk zal worden overgegaan tot de benoeming van een nieuwen president der republiek, dat de binnenlandsche re constructie zal steunen op het beginsel van federalisme tusschen Tsjechen, Slovaken en Roethenen en dat het communisme in al >:jn vertakkingen zullen worden geëlimi neerd. Het nieuwe regiem van Tsjechoslovakije, aldus Tsjvalkofsky, zal niet de ondervindin gen vergeten, welke ik tijdens mijn verblijf in Italië als gezant heb opgedaan. GRIEKSCHE TROONOPVOLGSTER GEBOREN. Uit Athene: De kroonprinses van Grieken land heeft het leven geschonken aan een dochter.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2