HIDDELBURGSCHE COURANT (&GOESCKE COURANT Een kleine belastingverlaging. BINNENLAND. AEEUftü. ümEUURS. De uitspraak van Ciano en Von Ribbentrop. WALCHEREN. S6ES. Hongarije krijgt er een millioen inwoners bij, maar men is niet voldaan te Boedapest. Praag voelt zich leelijk bekocht, omdat enkele voorname steden Hongaarsch worden. ZUIDBEVELAND Dagblad, llitg. N.V. De Mlddelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURGSt. Pleterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES t Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct HET VOLGEND JAAR GEEN R. A. I.- TENTOONSTELLING. Naar wij vernemen is in een gistermid dag te Amsterdam gehouden vergadering Tn r,Ci vv,„ van de Vereeniging Rijwiel- en Automobiel- memorie van toelichting bij de pro industrie (R.A.I.) besloten in het begin van Claje begrootmg 1939 zetten Ged. Staten 1-039 geen R.A.I.-tentoonstelling te hou- dat de financieele toestand der pro den. Het besluit werd met groote meer- ™ncie een kleine belastingverlaging ge- doogd. Zij stellen voor, om de opcenten op derhela van stemmen genomen. DE BELASTING van de doode hand. Ze moet worden gehandhaafd. In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp houdende tijdelijke voorziening tot ver sterking van de middelen tot dekking van de uitgaven des rijks zegt de minister ten aanzien van de belasting van de doode hand gaarne te willen toegeven, dat aan deze wet bezwaren kleven. Het ish em echter niet mogelijk, gelet op de benarde financieele omstandigheden, thans in te stemmen met die leden, die van oordeel zijn, dat de werkingsduur van deze wet niet zou moeten worden ver lengd, noch met die leden, die wijzigingen in de wet willen aanbrengen tengevolge waarvan de opbrengst van deze belasting niet onaanzienlijk zou worden verminderd. Alvorens de opheffing van deze wet zal kunnen worden overwogen, zal de sanee ring van de rijksfinanciën in zoodanig sta dium moeten verkeeren, dat met eenig vertrouwen de toekomst kan worden te ge- moet gezien. In ieder geval wenscht de minister het resultaat af te wachten van de behandeling van de aangekondigde nieu we belastingplannen. HET BIJZONDER INVOERRECHT OP BENZINE. Kan niet gemist worden. In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp houdende nadere voorzieningen ten aan zien van de heffing van het bijzonder In voerrecht op benzine, wordt naar aanlei ding van de beschouwingen van twee groe pen van leden over stimuleering van het benzineverbruik door verlaging van de be lasting opgemerkt, dat de achtereenvolgen de verhoogingen die de benzinebelasting hier te lande heeft ondergaan, de opbrengst vrijwel evenredig hebben doen klimmen. Een scherpe wijziging in de curve van het motorverkeer deed zich hierbij niet voor. Van een verlaging van den belastingdruk is dan ook omgekeerd stellig niet een zoo snelle en omvangrijke gebruiksvermeerde- ring te verwachten, dat deze een compen satie zou opleveren, die het offer, door de schatkist gebracht, zou goedmaken of ook maar eenigermate rechtvaardigen. Aan een plotselinge sterke toeneming van het ben- zinemotorverkeer zouden trouwens mede niet te onderschatten nadeelen verbonden zijn. De voorgestelde verlenging van den wer kingsduur der benzinebelasting is gelijk de inkomsten- en de vermogensbelasting, welke thans 40 bedragen, met 2 te ver minderen. (Men zie verder het uitvoerig uittrek sel op de le pag. van hét 2e blad). WERKKAMP JEUGDIGE WERKLOOZEN. De centrale voor werkloozenzorg, zond aan alle plaatselijke comité's in Zeeland een schrijven, waarin kennis werd gegeven, dat 14 November het nieuwe werkkamp te Chaam zal aanvangen. In dit kamp kunnen geplaatst worden jeugdige werkloozen van 16 tot 24 jaar. welke gedurende 9 weken nuttige arbeid kunnen verrichten. Een bedrag van 1.75 wordt als zakgeld genoten. De aanmelding voor het kamp moet .plaats hebben voor 10 November bij den secretaris van het Prov. Comité, den heer J. Lorier te Middelburg. Prov. Zeeuwsche schoonheidscommissie. Ged. Staten hebben aan jhr. ir. G. dë Graaff, oud-inspecteur voor de Volksgezond heid te 's-Gravenhage, met ingang van November j.l. eervol ontslag verleend als lid der Provinciale Zeeuwsche Schoonheids commissie^ onder dankbetuiging voor de door hem als zoodanig bewezen diensten. Met ingang van dienzelfden datum is door het College tot lid dier Commissie benoemd, jhr. ir. J. de Ranitz, inspecteur voor de Volksgezondheid te Middelburg. DE AVRO OP STAP MET SNEP EN SNAP. De Avro gaat reeds jaren van het stand punt uit, dat de band tusschen omroep en luistervinken niet alleen via de aethorgol- ven, dus onzichtbaar zoolang de televisio nog niet algemeen is, in stand gehouden dient te worden, doch dat men ook het per soonlijk contact behoort te bevorderen. De jaarlijksche tournee's komen hieraan uit stekend tegemoet. En de luistervinken waardeeren deze kennismakingen met de genen die men zoo dikwijls in de huiskamer beluistert. Dat bewijst telken jare de groot opkomst. Ook gisteravond was de groote Schuttershofzaal tot de laatste plaats bezet om de door René Slees wijk ten tooneele ge brachte revue „De Avro op stap met Snip en Snap" te bewonderen. Het is een buiten gewoon genoeglijke avönd geworden, waar in de vroolijkheid en' de lach den boventoon voerden. Juffrouw Snip (Piet Muyselaar) en Juf frouw Snap (Willy Walden) vormen een aan die, welke voor de omzetbelasting was populair duo, dat met z'n geestige opmer- voorgesteld en is aanvaard. Van beide hef fingen is in redelijkheid niet te voorzien, dat 's rijks schatkist de opbrengst er van eerder kan missen. Mocht deze onderstel ling te pessimistisch blijken, dan zal de verlenging natuurlijk niet beletten, tus- schentijds tot verlaging of afschaffing over te gaan. Vooralsnog wil het den minis ter echter toeschijnen, dat de benzinebelas ting van de op het motorverkeer drukken de heffingen nog de slechtste niet is. Op grond van een en ander meent hij dan ook de voorgedragen verlenging met vijf jaar te moeten handhaven. VIERDE VERKEERSDAG. Georganiseerd door de K.N.A.C. Onder groote belangstelling is heden te 's-Gravenhage de vierde wegverkeersdag van de Kon. Ned. Automobiel Club gehou den, onder voorzitterschap van jhr. mr. \/T C< kingen, zotte invallen en vermakelijke be levenissen in heel Nederland al heel wat ge De godenspijs der vroegere eeuwen is voor de latere het dagelijksch brood. zelligheid en vroolijkheid gebracht heeft. De Walchersche luisteraars hebben zich gister avond eveneens kostelijk vermaakt. Welke kwinkslagen en welke verhaaltjes daartoe zoo al aanleiding gaven? Och dat laat zien hier niet vertellen. Dat moet men ervaren. Het was met recht „een beetje van dit en een beetje van dat" om het met juffrouw Snap te zeggen. Vormden de dames Snip en Snap meestal het middelpunt waarom de tafereelen draai den, de overige medewerkenden hebben eveneens veel te genieten gegeven. The Zio Blonds zijn rappe, goed dansende meiskes, Die Moser Buebe oogstten met hun Alpen klanken groot succes. Lanmy van Hout toonde zich met zijn Good-Night-selectie een uitstekend jeugdig tenor, terwijl voorts Cisca Harms, Mimi Matthijsen, Ge raid Walden en Jean du Bela het geheel op prachtige wijze completeerden. De fraaie costuums, de lichteffecten en de muzikale leiding van Pim de la Füenjte dienen even eens vermeld te worden. De aanwezigen hebben zich opperbest geamuseerd en er is uitbundig gelachen. Het applaus was navenant. De heer W. Vogt heeft een openings woord gesproken, waarin hij er op wees hoe de Avro in haar 13-jarig bestaan tot een ontzagwekkend lichaam is gegroeid. Spr. illustreerde dit met eenige cijfers en memo reerde voorts hoe in de spannende dagen der politieke gebeurtenissen de radio een machtige beteekenis heeft bewezen te zijn. Spr. wees er op dat de Avro sterk staat. Het ledental bedraagt dit jaar zelfs 203.000. VERLAGING VAN DE LEERLINGENSCHAAL. Ook te Middelburg zal op -12 November een bijeenkomst worden gehouden, uitgaan de van het plaatselijk comité van S.O.O. Samenwerkende onderwijzers-organisaties tot besluit van de actie voor verlaging van de leerlingenschaal. De vergadering, die zal worden geleid door den heer W. Spinnaaij, die zitting heeft voor het N.O.G., zal als sprekers heb ben de heeren A. P. Jungcurt van de Unie van Chr. Onderwijzers te 's-Gravenhage en J. P. W. van der Sluijs, van den Bond van Ned. Onderwijzers te Haarlem. Zeeland. voorwerpen als belastingplaatjes, rijwiel- j lampen enz. Het bleek de 15-jarige v. St. te zijn. Het jongmensch heeft bekend. Belast met de waarneming van het Ontvangkantoor der Directe Belastingen enz. te Breukelen de heer W. L. Schenk surnumerair ter inspectie D.B. te G o e s. Nederl. Verbond van Christen Jonge Vrouwen- en Meisjesvereenigingen. De ring Walcheren van bovenvermeld verbond hield Dinsdag met it 350 leden te Middelburg een ringavond. De pres. mevr. Spijkerboer opende met de liturgie en heet te allen welkom. Daarna hield mevr. Kore- vaar een keurige boekbespreking over Gösta Berling van Selma Lagerlöf. Eerst een inleiding over het leven der schrijfster zelf en daarna uit dit omvangrijke, moeilijk te begrijpen boek de voornaamste episoden: een worstelstrijd tusschen boosheid en lief de, uitgedrukt in verheven taal, soms ruw en dan weer van groote teederheid en poë zie. Na de pauze draaide de verbondsfilm „Op weg", waar men kennis maakte met het veelzijdig werk van 't verbond en aar dige tafereeltjes uit jeugd- en verbonds dagen. Afgewisseld door twee stemmig ge zongen liederen uit ..Blijde Stemmen" met fluit en pianobegeleiding was dit een bijzon der, mooie avond. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND. In deze I gemeente is onder het vee van een drietal landbouwers mond- en klauwzeer geconsta teerd. VERE. Op Dinsdag en Woensdag, 8 en 9 November zullen mijnen worden gelegd voor marine oefeningen in een terrein na bij het Steemdiep. Dit terrein is gelegen op 51° 30' N.B. tot 51° 32,8' N.B. en 03" 11' O.L. tot 03° 14,2' O.L. en zal worden afgebakend door vier groote markeerboei- en voorzien van een vlag. Bovendien zal de mjjnenlegger Hr. Ms. „Hydra" voor be wakingsdiensten gedurende dit tijdvak na bij het terrein verblijven. Zoolang deze boeien uitgelegd zijn, is dit terrein gevaar lijk voor de Scheepvaart en voor de visschersvaartuigen. WESTKAPELLE. Vrijdag a.s. des nam. 7 uur vergadert de Raad alhier. Agenda o.a. vaststelling van de gemeentebegroo- ting dienstjaar 1939; wijziging in de ver ordening, regelende de eischen van be noembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters; vroonrekening. WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Matige tot krachtige Z. tot W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken met later eenige regen, weinig verandering in temperatuur overdag. UKKEL: Matige wind uit Z.W. tot W. richting, afwisselend heldere en bewolkte he mel, plaatselijk een weinig regen, matigte temperatuur, nachtelijk minimum tusschen 5 en 0 gr. Vr. 4 Nov. Zon op: 7 h 02; onder: 16 h 25. Licht op: 16 h 55. Maan op: 14 h 44; onder: 2 h 43. V.M. 7 November. Hoog- en Laagwater te Vlissingen November. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 3 9.48 22.31 3.39 16.20 Vrijdag 4 10.45 23.13 4.44 17.16 Zaterdag 5 11.28 23.51 5.33 18.03 Westkapelle is 28 min. en Domburg sd min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: November. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 3 11.21 4.45 17.13 Vrijdag 4 0.00 12.28 5.51 18.13 Zaterdag 5 0.55 13.14 6.40 19.00 Uit autorijden. Tegen 5 opgeschoten jongens werd pro ces-verbaal opgemaakt, die'met de vracht' auto der fa. Van Melle, zonder verlof, aan het, toeren waren gegaan. Jeugdige dief. Het gelukte der politie eindelijk de hand te leggen op den dief van een aantal kleine (Ingez. Med.) te verlagen van 1.50 tot 0.75 per m3. Goedgekeurd werd ook een voorstel om ge durende den winter 1933-—3D aan werkloo- maand en voorts om de kosten van water- afname over de gemeentelijke tapinrichting Om ongeveer Von Ribbentrop, 7 uur gisteravond hebben de Duitsche minister van buitenl. zaken en graaf Ciano, zijn Italiaan- sche collega, te Weenen hun scheidsrech terlijke uitspraak gedaan in het geschil Th m c "«i, vall lllL.tusschen Tsjechoslovakije en Hongarije. _mils vaa Oyen. Vele autoriteiten I Deze uitspraak Houdt het midden tusschen de Hongaarsche eischen en het Tsjecho- verstande en vertegenwoordigers van instellingen en organisaties op wegen- en verkeersgebied en ook buitenlandsche gasten, o.w. eenige Belgische autoriteiten, waren tegenwoor dig. De minister van waterstaat, mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren hield de openingsre de. Spr. memoreerde dat in het afgeloo- pen jaar op het gebied der wegen veel ar beid is verricht. Verschillende autoriteiten hebben ver volgens het woord gevoerd. Dr. ir. L. R. Wentholt, hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat, hoofd van den cen- tralen dienst van de wegen en de bruggen, sprak over „de verlichting van de rijks wegen." Ir. P. de Heem, directeur-generaal van bruggen en wegen in België voerde het woord over „het rijkswegennet in Bel gië.!" De heer A. Persijn, hoofd van den dienst van het wegverkeer in België, was de laatste spreker tijdens de morgenverga deringen had als onderwerp gekozen „het wegverkeer in België'". Mr. W. J. van Balen, president der Alg. Ned. Verkeers Federatiën opende de rij van sprekers in de middagvergadering, mot als onderwerp. „Verkeersevolutie een eco nomische eisch"; vervolgens sprak dr. J. A. Leerink, verkeersredacteur van het Algemeen Handelsblad, over: „Kruisingen van rail- en wegverkeer" Kolonel A. M. M. van Loon, ex-commandant van het korps motordienst, behandelde het onderwerp „Automobielsport en legerbelangen", ter wijl tenslotte jhr. ir C. Ortt, hoofdinge nieur van de Ned. Indische wegenver. een rede hield over „Autoverkeer en wegennet in Nederlandsch Indië." Door vallende boom getroffen. Gistermiddag heeft zich te Beek en Donk bij de werkverschaffing voor de normalisa tie van de rivier de Aa een ernstig ongeluk voorgedaan. De 29-jarige C. Leemheers uit Den Bosch zou even behulpzaam zijn bij het omver halen van een boom. Toen hij zich wilde verwijderen, struikelde hij. De man viel en kreeg de zware takken van den neerstortenden boom op het lichaam. Het slachtoffer kreeg ernstige in- en uitwendige verwondingen. Men vreest voor zijn leven. slovaaksche aanbod, met dien dan, dat de Hongaren zich het minst be kocht gevoelen. Ze zijn alleen teleurge steld, dat de Slovaaksche hoofdstad Bra tislava (Pressburg) niet bij hun land zal komen en dat haar eisch van de inlijving van geheel Roethenië van de hand werd gewezen. Voor 't overige kunnen ze het er echter meedoen: de meeste betwiste steden, zoo als Kosice (Kaschau) en de Roetheensche hoofdstad Mzhorod zullen bij Hongarije worden ingelijfd. De nieuwe grens tusschen Hongarije en Tsjechoslovakije heeft, naar het Duitsche Nieuwsbureau verneemt, het volgende verloop: (men raadplege het kaartje): Van de oude staatsgrens ten Zuiden van Bratislava uitgaande, loopt de nieuwe grens noordelijk langs den spoorweg Bra tislavaNeuhausef, buigt dan naar het noordoosten om naar Levice. Ten Oosten van Levice loopt de grens dwars door het gebied van de Eipel, op ongeveer 30 km ten noorden van de tot nu toe bestaan hebbende staatsgrens. De grens loopt dan verder onmiddellijk ten noorden van de steden Lutschenetz en Gross Steffelsdorff, die eveneens weer Hongaarsch worden. Vervolgens buigt de grens naar het Noord oosten, om en nadert dan bij Rosenau de Duitsche kolonisatiegebieden om vervolgens naar het Noorden om te buigen. Ziji sluit Kaschau in het Hongaarsche staatsgebied en gaat in Z.O. richting verder tot onge veer 30 km ten Noorden van Satoraljauhe- ly, een knooppunt van spoorwegen aan de oude Hongaarsche grens. Hierna loopt zij precies in Oostelijke richting tot een punt direct ten Noorden van Uzhorod, dat aan Hongarije is toegewezen. Vervolgens loopt de grens even voorbij Mukacevo scherp naar het Zuid-Oosten en bereikt de Roe- meensche grens. De nieuwe hoofdstad van Roethenië. De nieuwe hoofdstad van Roethenië zal Chust zijn, een stad van ongeveer 25.000 inwoners, ongeveer 50 kilometer hemels breed ten Oosten van de verloren hoofd stad Uzhorod, aan den spoorweg, welke Slovakije verbindt met Roemenië. De stad heeft een vrijwel geheel Oekraïnsche be volking. Praag erg teleurgesteld. In politieke kringen te Praag werd gis teravond gezegd, dat men van oordeel is, dat de beslissing van het scheidsgerecht te Weenen verder gaat dan het ethnografisch beginsel, dat te München is aanvaard. Tsjechen, Siovaken en Roethenen zullen zich evenwel niet in een hoek laten drin gen, dat hebben de minister-presidenten van Slovakije en Roethenië - te Weenen duidelijk laten merken. Door opbouwend werk zullen de fouten van de vorige jaren worden goedgemaakt. Vreugde te Boedapest. Gisteravond hebben enkele tienduizenden personen voor de Italiaansche legatie te Boedapest betoogd en hulde gebracht aan den leider der Italiaansche regeering. Ver volgens werd minister-president Imredy toegejuicht. Deze verscheen op het balkon van zijn ministerie. Hij werd begroet dooi den leider van de studenten van Boedapest. Deze hield een toespraak welke door de radio werd uitgezonden. Hij zeide o.a., dat slechts een gedeeltelijk resultaat is be reikt. Op dit oogenblik riep de menigte: RAAD VAN BORSELE. BORSELE. In de gistermiddaggehouden vergadering van den Raad dezer gemeente werden de voorstellen goedgekeurd om het zen een brandstoifenbijslag te verleenen en vastrechttarief waterleiding voor perceelen wel 0.50 per week voor. alleenwonenden 9e klasse (garages, weilanden enz.) te ver- en voor gezinnen bestaande uit man en hoogen van 1.25 tot 1.50 per maand bij vrouw; 0.75 per week voor gezinnen uit een toegestaan gebruik van 5 m3 per meer dan 2 doch niet meer dan 5 personen bestaande, en 1 per week voor gezinnen bestaande uit meer dan 5 personen. Dit jaar zal ook weer een kerstgave verstrekt worden. De voorzitter deelde mede, dat de rijkscontröledienst den door den Raad be noemden controleur voor werkverschaffing en steunverleening niet geschikt acht voor zjjn taak. Daarom keurt de minister deze benoeming niet goed. Volgens den voorz.: „omdat hij geen rijwiel kan berijden". De Raad besloot met op één na algemeene stemmen den benoemde, al dan niet met rijkssubsidie te handhaven en aan te stel len ingaande 1 Nov. 1938. Verder is een voorstel van wethouder-De Minister-president Imredy antwoordde, Regt aangenomen behelzende de jaarwedde dat inderdaad slechts een gedeeltelijk re- van den tegenwoordigen geneesheer dokter sultaat is bereikt en dat slechts „de dage- A. Folmer te verlagen van 500 tot 250 raad van de Hongaarsche opstanding" is vermeerderd met een vergoeding van 50 gekomen. Hij wees erop, dat Hongarije (thans 100) voor het kosteloos verstrek- geen keus had en zeide, dat het nieuwe ken van medicamenten aan armlastige pa- Hongarije moet zijn bezield met een „na- tiënten en den arts H. M. J. Kiviet even- tionalistischen geest, het geweten van het eens tot gemeentegeneesheer, belast met de ras en de christelijke moraal." uitoefening van de armenpractijk en het Vervolgens begaf de menigte zich naar verrichten van den doodenschouw te benoe- „Geeft alles, geeft alles". De spreker ver klaarde verder echter verheugd te zijn over hetgeen is verkregen. Het uur der Hongaarsche wedergeboorte is nog niet aangebroken. Hongarije zal noch Pressburg nochNeu- tra, noch een gemeen- schappelijke grens met Polen opgeven. De Hongaarsche jeugd is bereid den weg te gaan, welke zal leiden naar dit doel. antwoordde, het Koninklijk paleis om den rijksregent Horthy toe te juichen. Ook voor de Poolsche legatie werd be toogd. Hier hield de voorzitter van de Hongaarsch-Poolsche vereeniging, graaf Szechenyi, een rede, waarin hij o.a. zeide, dat Hongarije nooit het denkbeeld van een gemeenschappelijke grens met Polen zal opgeven. De Poolsche gezant antwoordde hierop, dat het Poolsche volk een gemeen schappelijke grens vurig wenscht. Hongarije krijgt er ruim een mil lioen inwoners bij. Door de scheidsrechterlijke uitspraak van Weenen is het gebied van Hongarije vergroot met rond 12.400 verk. km. met 1.064.000 inwoners, zoodat het aantal inwo ners thans de 10 millioen en de oppervlak te de 100.000 verk. km zal overschrijden. men op een gelijke jaarwedde als dokter Folmer. De armlastigen zijn dan vrij in de keuze tusschen beide dokters. De gemeentebegrooting voor 1939 werd vastgesteld. (Uitvoerig verslag in het volgend num mer.) ELLEWOUDSDIJK. Alhier is benoemd tot agent der arbeidsbemiddeling, tevens belast met de uitvoering der steunregeling en controle op de werkloozenkassen de heer J. J. Straub, volontair ter secretarie wonende te Kloetinge. HET ZINKEN VAN HET SLEEPSCHIP „SYRA" TE HANSWEERD. Op 21 October jl. is het Fransche sleep- schip „Syra", hetwelk in de haven van Hansweerd gemeerd lag, losgeraakt, achter de ducdalven vastgeloopen en ge broken. De „Syra" is, hoewel het schip wa terdichte schotten bezat, gezonken. De commissie, ingesteld ingevolge de bin- nenvaartrampenwet, heeft onder voorzitter schap van mr. W. A. C. van Dam, advocaat te Rotterdam en met als leden de heeren F. V. de Groof, expediteur te Hansweerd en Jac. Noels, sleepreeder te Dordrecht, een aanvang gemaakt met de behandeling dezer zaak. Eenige getuigen moeten echter als nog worden gehoord voor de commissie uit spraak kan doen. HANSWEERD. Het Nederl. motorschip „Broedertrouw 10" op weg naar Antwerpen is gister op de Oosterschelde omhooggeva ren en blijven zitten. Tegen hoog water is het schip op eigen kracht vlotgekomen waarna het de reis heeft voortgezet. Gisterenavond had er een aanvaring plaats op het kanaal nabij de spoorbrug tusschen de schepen „Willem Frederik" en „Trajan". De „Willem Frederik" bekwam zoodanige schade dat het schip direct naar de werf in Dordrecht is gesleept om aldaar

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1