Dampo bij Hoofd- Neus- Keel- en Borstverkoudheid BUITENLAND. ZEEUWSCH-VLAANOEREN W.D, BELGIE RUSLAND Een oud drama in de duinen van Oostende opnieuw opgerakeld. RADIO-PROGRAMMA, BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN, AGENDA. tig saldo 3168. Kapitaaldienst ontvangsten 104.739, uitgaven 106.585, nadeelig saldo 1846. De rekeningen werden nagezien door de heeren Vogelaar en Nagelkerke die deze in orde bevonden. Twee posten wer den naar voren gebracht die tot verheuge nis stemmen, n.l. de steunverleening, welke ruim 2000 minder was dan in 1936 en in komsten schoolgelden die 615 meer op bracht dan in 1936. De rekening werd z.h.st, goedgekeurd. De rekening van het Burg. Armbestuur 1937 bedroeg aan inkomsten 2347, uitgaven 2319, batig saldo 28. Hierna werd de voorloopige gemeente- begrooting 1939 aan den Raad aangeboden, die aan inkomsten en uitgaven aanwijst ge wone dienst 79901, met een post onvoor zien van 910; kapitaaldienst: inkomsten 10.000, uitgaven 11.330, nadeelig slot 1330. De begrooting van het Burg. Arm bestuur wijst aan inkomsten en uitgaven aan 2300 met een post onvoorzien van 320. B. en W. stelden voor om de jaarwedde van den secretaris van het B.A. te verhoo gen met 40 en te brengen op 100 per jaar. Bij de steeds toenemende grootere ver antwoordelijkheid en meerdere werkzaam heden, vinden B. en W. dit gemotiveerd. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aan genomen. Met algemeene stemmen werd mej. J. L. B. Hermanides uit Hulst, thans tijde lijk onderwijzeres, benoemd tot onderwij zeres van de o.l. school. B. en W. stelden voor om een geldleening aan te gaan van 1000, in 10 jaar af te schrijven, voor een post aanschaffing luchtbeschermings materiaal. De V o o r z. memoreerde de spannen de dagen van September en de zeer ge slaagde luchtbeschermingsoefeningen der vorige week. Hierin kwam echter zeer tot uiting met welk luttel materieel er ge werkt moest worden. Hij zeide dat de luchtbeschermingsdienst in 3 ploegen is verdeeld en zeker voor minstens 1 ploeg plm. 35 gasmaskers zouden moeten wor den aangeschaft, benevens een goede si rene en een radiotoestel met accu inge val bij weigering electrisch licht. De heer Vogelaar plaatsvervan gend hoofd van den luchtbeschermings dienst, achtte het niet te veel, hij drong =r op aan om goed materiaal aan te schaffen. Z.h.s. werd het voorstel goedgekeurd. Bij de rondvraag merkte de heer Van V e 1 z e n op dat de bewoners aan den Noorddijk dringende behoefte hebben om aldaar s avonds de lantaarn te laten bran den. Een dergelijk verzoek kwam van den hr Gebraad om de lantaarn aan de haven bij Dansen eveneens van licht te voorzien. Weth. Haverhoek zeide dat aan de haven bij -uitzondering vroeger is toe gestaan om bij den hr. Wagenaar een lan taarn te laten branden. Indien we eöhter alle lantaarns zouden moeten laten bran den zou onze post verlichting aanzienlijk moeten worden verhoogd. We zijn echter nu al aan den hoogen kant. De V o o r z. zal deze zaak onder zoeken. WEMELDINGE. Met ingang van 1 Nov. is de sedert 1 October 1.1. alhier aangestel de hulpsiuismeester P. Zandee, op verzoek overgeplaatst als sluisknecht naar Vlissin- gen. WOLF AARTSDIJK. Maandagavond werd alhier in café Poleij een landstormavond gehouden. Daar de voorzitter der plaatse lijke commissie, burgemeester Van Oeve- ren wegens ongesteldheid afwezig was opende de secretaris der gewestelijke com missie Zeeland de hr. J. G. Eckhardt de ver gadering. Hij verwelkomde de talrijke land- stormers en sprak de hoop uit, dat de bur gemeester weer spoedig hersteld zal zijn. Hij dankte verder de Commissie, die voor de prijzen had gezórgd inzonderheid den plaatselijken leider den hr. J. Zegers, die bij al zijn drukke particuliere bezigheden toch altijd nog tijd voor den B. V. L. weet te vinden. Daarna ging hij over tot de prijs uitreiking. De eerste prijs was behaald door G. van Strien met 198 punten; 2e door A. Hoebeke met 198 pt. 3e. door D. Zwee- dijk met 197 punten; 4e M. Verhage met 196 punten; 5e H. Kraak met 195 punten. Voor alle landstormers, die geschoten had den was er een prijs. Na de prijsuitreiking vond een langdurige bespreking plaats over den schietwedstrijd. Met meerderheid van stemmen werd besloten om het volgende schietseizoen weer een dag voor den wed strijd te houden. Verder werd besloten om in verband met het 20-jarig bestaan van den B. V. L. dit jaar een grooteren avond te houden dan gewoon in de maand" Janu ari. Enkele leden opperden het denkbeeld dan een Zeeuwsche voordracht te houden, ter wijl de secretaris der gewestelijke commis sie een lezing met lichtbeelden zal houden over het huis van Oranje. Ook zal dien avond de commandant worden uitgenoo- digd. RAAD VAN KADZAND. KADZAND. Maandag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van den bur gemeester, voltallig. De verordening regelende de benoeming en bezoldiging der gemeenteveldwachters werd opnieuw vastgesteld, waarbij de aan- vangswedde en vergoeding voor kleeding en schoeisel werd verlaagd en de tege moetkoming voor het politiediploma met aanteekening op 50 bepaald, alles over eenkomstig de door den Commissaris der Koningin gegeven normen. De Raad heeft opnieuw een besluit ge nomen ingevolge art. 36, 4e lid der Wo ningwet. De begrooting voor 1939 werd vastge steld op een bedrag van 34352 aan in komsten en uitgaven, w.o. 3043 voor on voorzien, voor wat den gewonen dienst betreft en met een cijfer van 8436 aan ontvangsten en uitgaven voor wat den kapitaaldienst aangaat. SCHOONDIJKE. Maandagavond hield de vereeniging voor vrouwenbelangen etc. in 's Lands Welvaren een feestavond. De voor zitster mevr. J. LemaireDens opende den avond en zong eenige liederen. Daarna trad mej. J. Neeteson uit Antwerpen op als de- clamatrice. Deze dame, die in een wedstrijd te Antwerpen een prijs had behaald, kweet zich ook hier goed van haar taak en mocht een hartelijk applaus erlangen. Na de pau ze zong mevr. Lemaire wederom. Tenslot- Wonderlijk zooals dat helpt zoowel bij kinderen als volwassenen. Pot 50 ct Tube 40 ct. Doos 30 ct. Bij Apothekers en Drogisten (Inz. Med.) DE GRENSKWESTIE TUSSCHEN POLEN EN TSJECHOSLOVAKIJE PRINCIPIEEL GEREGELD. Volgens een gisteravond te Praag gepu bliceerd officieel communiqué hebben de Tsjechoslovaaksche minister - van buiten- landsche zaken, Tsjvalkofsky en de gezant van Polen te Praag notas gewisseld, waar bij de Poolsch-Tsjechoslovaaksche grens kwestie definitief wordt geregeld. Gemengde grenscommissies zullen de nieuwe grenslijn aangeven.' De werkzaam heden der commissies moeten in Silezië voor 15 November en in Slovakije voor 30 November geëindigd zijn, waarna de nieu we grenzen direct door troepen zullen wor den bezet. EUPEN EN MALMEDY IN HET BELGISCHE STAATSVERBAND. Bijzondere beteekenis der ge meenteraadsverkiezingen in het voormalig Duitsche gebied. (Bijzondere corresponde ntie.) De Nederlander kent het gebied van Eupen en Malmedy vooral het laatste als liefelijk toeristengebied van buitenge wone schoonheid. Maar als regel beseft hij weinig van het eigene geestesleven, het politieke Walten und Schalten, van ons Nieuw-Belgiërs, zooals wij ons zelf noemen. En zoo wij ons ook beschouwen. Vroeger, toen wij hier nog Duitsche staatsburgers waren, heette men ons Prui- sisch-Wallonië. En Walen zijn wij: twee talige, Fransch en Duitsch sprekende grens gebiedbewoners. Die voor het grooste deel, en voorzoover dit rustige, denkende man nen en vrouwen betreft, en geen schreeu wende jeugdige heethoofden, verheugd zijn deel van het vrije, democratische België uit te maken Maar er is hier in Eupen-Malmedy nog altijd het dusgenaamde Heimattreue Front; de organisatie van lieden, die met hun wer kelijke Heimat, namelijk Duitsch-Wallonië, niet tevreden zijn, doch die naar hereeni- ging met Groot-Duitschland streven. Dat zij daarmede rechtstreeks ingaan te gen de woorden van den Belgischen minis ter-president Spaak èn óók tegen de uit spraak van den Duitschen Rijkskanselier Adolf Hitler, die immers, de eerste in de Belgische Kamer en de tweede in het Sportpalast, verklaarden, resp. „de kantons Eupen en Malmedy zijn Belgisch en blijven Belgisch" en „Wij hebben de staten in het Westen garanties gegeven en alle aan ons grenzende landen de onschendbaarheid van hun grondgebied door Duitschland verze kerd. Dat is geen praatje, dat is onze hei lige wil", och, dat zien deze Sieg-Heil roe pende Heimattreuen, maar over het hoofd! Deze tendenties van Europeeseh-politieken aard komen in ons gebied tot elfs in de ge meenteraadsverkiezingen tot uitdrukking. Gaat het elders in België misschien om meer of minder rechts of links in de po litiek, om meer of minder Vlaamsch of Waalsch, bij ons gaat het zelfs bij de Raadsverkiezingen om: Belgisch of Duitsch. Fel, uiterst fel is daardoor de thans ach ter ons liggende verkiezing gevoerd. En nu zij achter den rug is, probeert men met verkiezings-arithmetiek nog wat na te kaarten. Heelemaal in kannen en kruiken is de zaak zelfs nu nog niet want tegen den verkiezingsuitslag in het grootste kanton, namelijk Eupen, heeft men een bezwaar schrift ingediend; de dertiende (hoe kan het treffen!) kandidaat der Heimattreuen voor den Eupener gemeenteraad is name lijk, volgens de Belgische kieswet, niet ge rechtigd tot het passieve kiesrecht! Welke conclusies zijn er nu uit de ge meenteraadsverkiezingen ten aanzien van de pro of anti-Belgische gezindheid dei- bevolking van Nieuw-België te trekken? Men kan dan dit zeggen: de kleinere dorpen en plattelandsgemeenten hebben geen groote belangstelling voor de zaak getoond; zij stemden meer communaal dan „Weltpolitisch". De drie steden van. eenige beteekenis in ons gebied zijn: Eupen, Mal medy en St. Vith. In deze drie steden, waar een felle verkiezingsstrijd gevoerd werd, hebben de Duitschgezinde lijsten van het Heimattreue Front tezamen het tot 6069 stemmen weten te brengen, de pro-Belgische lijsten tot 6755 stemmen. De anti-Belgischen bleven hier dus met 686 van de 12.824 stemmen in de minderheid. In de voornaamste stad, Eupen, heb ben de Heimattreuen echter de meerder heid in den gemeenteraad behouden al hebben ze één zetel verloren. De Heimat treuen behaalden hier 3922 stemmen, de pro-Belgischen 3723. Maar, wat niet uit het oog verloren mag worden. De Rexisten hebben hier de pro-Duit,sche Heimattreuen in de kaart gespeeld, door met een eigen lijst uit te komen, die 326 stemmen en geen enkelen zetel behaalde! Derhalve hebben de anti-Belgischen hun overwin- ninkje aan de zich ultra-Belgisch noemen de Rexisten te danken! In Malmedy hebben de Heimattreuen geen voet aan den grond kunnen krijgen: daar bleven ze met slechts 1284 tegen 2144 stemmèn verre in de minderheid, en van het zuiver Duitschtalige Eiffelstadje St. Vith is de victorie begonnen: daar werd de Heimattreue meerderheid in den Raad omgezet in een den Belgischen staat aan vaardende meerderheid, met 888 tegen 863 stemmen. MAARSCHALK BLüCHER IN EEN ZENUWINRICHTING Volgens te Riga ontvangen berichten zou maarschalk Blücher zich op het aagenblik in een zenuwinrichting in de omgeving van Moskou bevinden. te behandelde de heer Lemaire, zelf een niet onverdienstelijk letterkundige, het dichterleven. In een met gloed uitgespro ken rede wist spreker ten zeersten zijn gehoor te boeien. Een gezellig dansje was het slot van den goed geslaagden avond. Veroordeelde marconist streeft naar revisie van zijn proces, alhoewel er blijkbaar geen nieuwe feiten worden aangevoerd (Van onzen correspondent). Brussel, 31 October 1938. De Belgische bladen houden zich weer eens bezig met een oud geval, het drama van de duinen te Oostende, dat het leven kostte aan een naaister, Margeriet Cheyns en waarvoor de beschuldigde tot tien jaar opsluiting werd veroordeeld, op 28 Maart 1935, door het assisenhof van West-Vlaan- deren. De beschuldigde was een 45-jarige marconist van de mailbooten Oostende Dover, Octaaf Wijffels, die de vriend was geweest van de vermoorde. Het geval heeft een waarlijk buitenge wone sensatie gemaakt. Na de veroordeeling is de sensatie ongetwijfeld verminderd. Doch Wijffels is tot op het laatste oogen- blik blijven volhouden dat hij onschuldig was, en dat de kraaien het wel zouden uit brengen. In de gevangenis heeft hij die stelling nog steeds verdedigd. Hij heeft sommigen weten warm te maken voor zijn geval, onder meer Antwerpsche oud-strij ders en zoodoende werd hij, als gevangene met een voorbeeldig gedrag, na het derde van zijn straf te hebben uitgezeten, in vrij heid gesteld. Wijffels moet zich aan be paalde voorwaarden houden, maar het spre ken is hem niet ontzegd en hij mag opko men voor de herziening van zijn proces. Zoo dat het geval weer is gesteld. Op 1 Augustus 1933 werd het lichaam van Margeriet Cheyns in de duinen te Oostende door spelende kinderen bloot ge legd. Het bleek, dat op den avond van 8 Juli een zonderling feestje moest plaats hebben in een hotel, of liever een café, de „California", op slechts een honderdtal meter van de plaats waar het lichaam werd gevonden Een achttal dames en een acht tal heeren hadden daar een afspraak. De heeren waren een dokter, een substituut van den procureur des konings, schilders, schrijvers en een journalist. De dames wa ren jonge dames, die elkander niet kende. Ook een Fransch lid van het Hof van Ver breking moest komen. Maar deze verscheen niet. Men verveelde zich op het feest. Wijf fels was er ook, met een vriend. De café baas waarschuwde hem dat er een geheim zinnige vrouw rondom het gebouw zwierf. Hij vreesde incidenten omdat Wijffels in gezelschap was niet alleen van een vriend maar van een dame die naast het café woonde en die later bleek te zijn van een zeer lichtzinnig gedrag. De aanwezigheid van de geheimzinnige vrouw werd voor het zich vervelende gezelschap een attractie. Men vroeg zich af wie zij was, wat zij in het schild voerde, enz. Dien nacht is het drama gebeurd. De vrouw, die Margeriet Cheyns was, werd op ijselijke wjjze gedood. Zij werd versmoord in het duinzand. In de maag werd er zand aangetroffen. Een long was gebarsten. Zij werd begraven vlak bij de plaats waar zij had rondgezworven. De ontdekking gebeurde slechts drie weken later. Onmiddellijk werd Wijffels verdacht, omdat de recherche wist dat hij met haar in relatie stond Hij heeft zich hardnekkig verdedigd, maar zij die het proces voor het assisenhof te Brugge hebben gevolgd heb ben zich niet kunnen overtuigen van zijn onschuld. Wijffels was brutaal, zelfs wreed. In liefdeszaken zag hij niet nauw. Trouw was een ijdel woord. Hij had een ruw hart. Niet zoodra was Margeriet Cheyns vermist of haar zuster sprak Wijffels aan. Hij wist van niets, verklaarde hij. Nochtans wist de zuster dat Margeriet Cheyns met Wijffels een afspraak had gehad. Iemand had een briefje van Wijffels onder de deur gestopt en Margeriet Cheyns had het aan haar zus ter verteld. Wijffels loochende eerst de af spraak, maar toen de zuster namen noem de van getuigen die hem met het slachtof fer hadden gezien, veranderde hij van stel sel. Hij gaf toe Margeriet Cheyns te hebben ontmoet, maar na haar te hebben verbo den naar het feest te gaan, onmiddellijk af scheid te hebben genomen. Zij zou gezegd hebben dat zij in kennis was met een char- manten Engelschman. Zij zouden afgespro ken hebben om 's anderdaags samen naar Blankenberge te gaan, waar het slachtoffer een betrekking wou hebben. Voor de ont dekking van het lijk was Wijffels reeds bij de recherche geroepen. Hij gaf een ge schreven, vooraf nauwkeurig gereed ge maakt alibi op. Hij beweerde Margeriet Cheyns na 7 u. 's avonds niet meer te heb ben gezien. Doch dat was verdacht. Hij werd met zijn vriend, die de ontmoeting van 7 u had bijgewoond, gearresteerd en toen bekende de vriend na enkele dagen dat Wijffels hem had gevraagd te liegen, door te zeggen dat hij hem, dat is Wijffels, om streeks half twaalf 's nachts naar huis had vergezeld en dan naar zijn eigen woning was gegaan. In werkelijk was het Wijffels die den vriend naar huis had gebracht en daarna alleen opnieuw was vertrokken. Wijffels had het dus noodig geoordeeld, vooraleer er een verdenking was gerezen tegen hem, een welwillend getuigenis te zijnen gunste voor te bereiden. Het staat vast dat verscheidene personen op den tra- gischen avond aan Wijffels hebben doen opmerken, dat een vrouw hem scheen te bespieden. Nochtans beweert hij dat hij haar niet heeft gezien, dat hij van niets wist. Hij zegt om 11 u. te zijn weggegaan, terwijl het vaststaat dat hij er om half twaalf 's nachts nog zat. Hij beroept zich op het getuigenis van zijn hospita en haar zuster, die bevestigen dat zij Wijffels om half twaalf hebben hooren thuis komen, al hoewel het uitgemaakt is, dat deze dames, althans een hunner, zeer vertrouwelijken omgang heeft met Wijffels. Overigens werd in het geschreven alibi geen gewag ge maakt van het getuigenis der hospita, al hoewel dat van kapitaal belang is te ach ten, want indien Wijffels om half twaalf is thuis gekomen, dan kon hij de misdaad niet hebben gepleegd. Hij is de eenige geweest die eerst heeft willen doen gelooven dat het gevonden lichaam dat niet was van Margeriet Cheyns. Doch de kleeren die bij de vermissing opgegeven waren stemden overeen. De ring, de handtasch en alle voor werpen die de identiteit konden uitbren gen, waren verdwenen. Er werden getui genissen verzameld volgens dewelke de man van de vriendin die bij Wijffels zat op het terras van het café, met name B., zich na de vermissing en voor de ontdekking van het lichaam, had uitgelaten over de zaak, alsof hij wist dat zij begraven was, maar dat hij een vriend die aan een vrouw een kwaden slag gaf, niet zou verraden. Dat en nog veel andere zaken hebben de atmosfeer op het proces gemaakt tegen Wijffels, die het voordeel voor zich had dat, onmiddellijk na het getuigenis van de hospita, het parket zijn invrijheidstelling had gelast. Men beschouwde dit getuigenis toen als vrijwel beslissend. Slechts nadien werden nieuwe inlichtingen verzameld, welke geheel dit getuigenis ontzenuwden. Doch dit belette niet dat tot aan den voor avond ^an zijn verschijning voor het assi senhof Wijffels in vrijheid was. Dat werd door de verdediging handig geëxploiteerd, doch het mocht niet baten. De thesis van de beschuldiging was dat Wijffels zich van een lastige vrouw had willen ontdoen, me de onder den indruk van het feit dat zij hem geheel den avond in opspraak had ge bracht en belachelijk had gemaakt. Men nam aan, aan de zijde der burgerlijke par tij, dat Wijffels niet met opzet had gehan deld, alhoewel de openbare aanklager er anders over oordeelde. De jury zelf heeft geen voorbedachtheid aanvaard. De opvat ting is geweest dat Wijffels in woede een slag had toegebracht, met noodlottige ge volgen. Omdat hij een goed gedrag had ge had tijdens den oorlog werd de straf tot tien jaar beperkt. Het is hiertegen dat Wijffels nu wil in gaan. De Belgische wet laat echter geen revisie toe dan wanneer volstrekt nieuwe feiten worden aangebracht. Voorloopig ziet het er niet naar uit alsof Wijffels er in ge slaagd is nieuwe feiten aan te brengen die essentieel hadden kunnen zijn om de opinie van de jury die hem veroordeelde, te wijzi gen. Hij heeft reeds drie advocaten gekozen om zijn belangen met het oog op revisie te verdedigen. De invrijheidstelling van Oktaaf Wijffels is handig gebeurd. Zij werd begroet, door degenen die voor zijn vrijheid hebben ge ijverd, als de terugkeer van een onschuldig veroordeelde, alhoewel daaromtrent niets is gebleken. Het is dus ook nog mogelijk dat geheel de opzet van de herziening slechts moet passen in dit raam, en dat er niets van terecht zal komen. DONDERDAG 3 NOVEMBER 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 KRO-ork. (1.15—1.30 Gram.). 2.00—2.55 Handwerkuurtje. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gram. 3.45 Ber., hierna: Bijbel lezing. 4.45 Gram. 5.00 Cursus handenarbeid, voor de jeugd. 5.30 Orgelspel. 6.40 Causerie. 7.00 Ber. 7.15 Journalistiek weekoverz. 7.45 Gram. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Dankstond voor het gewas. 9.45 Gram. 10.00 Ber. ANP., hier na Actueele uitz. 10.30 Gram. 10.45 Gymnas tiekles. 11.00 Piano. 11.25 Gram. 11.50 12.00 Schriftlezing. HILVERSUM H, 301,5 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gew. muz. (gr. pl.). 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroepork. en soliste. (In de pauze: Declamatie. Om ca. 12.15 Ber.). 12.30 AVRO-Amusementsork. 1.15 Bert van Dinteren's ensemble. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Verv. conc. 3.00 Cursussen voor de vrouw. 3.45 Ber., Gram. 4.00 Ziekenhalfuur. 4.30 Pianospel. 5.00 AVRO-Weekkaleidos- coop. 5.20 Gelukwenschen. 5.30 AVRO-Aeo- lian-ork. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Staalmeesters. 7.30 Engelsche les. 8.00 Ber. ANP. Radio-journaal. 8.20 AVRO-Vaudeville-ork. en solist. 9.00 Radio- tooneel. 9.30 Concertgebouw-ork. en solist. 10.30 Ensemble Goulesco. 11.00 Ber. ANP. 11.10 Canaro-Tango-ork. 11.3012.00 Eddy Oliver's ork. DROITWICH 1500 m. 12.05 Wels' ork. en solist. 12.55 Gram. 1.20 Sectie Northern Ire- land-ork. 1.50—2.20 Klein ork. 3.15 Decla matie. 3.35 Sted. ork. van Bournemouth en solist. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Zang met cither. 5.40 Clarilyn-sextet. 6.20 Ber. 6.40 Landbouwpraatje. 7.00 Radio-tooneel. 7.20 Johnson's West-Indisch dansork. 7.50 Ork. 8.50 Causerie. 9.20 Ber. 9.45 Rep. 9.55 Or gelspel. 10.20 Korte Avondwijding. 10.30 Causerie. 10.55 Theater-ork. 11.35 Billy Cot ton's Band. 11.50—12.20 Dansmuz. (gr. pl.). RADIO-PARIS 1648 m. 9.00, 10.00 en 11.20 Gram. 12.35 Zang. 1.05 Adison's ork. 2.35 Gram. 2.45 Zang. 3.00 Gram. 3.30 Zang. 3.45 Gram. 4.05 Radio-tooneel. 5.25 Kamermu ziek. 6.35 Zang. 6.50 Gram. 7.20 Locatelli- ork. 8.35 Zang. 8.5012.05 Uitz. Théatre Na tional de l'Opéra-Comique. KEULEN 456 m. 5.50 Gram. 6.30 Otto Fricke's ork. 7.50 Dansork. 9.20-9.50 Volks- liederenconc. 11.20 Klein ork. en solist. 1.30 Pop. conc. 3.20 Amusementsork. en solisten. 5.50 Piano. 6.20 Verzoekconc. 7.30 Progr. ter gelegenheid van St. Hubertus-dag. 9.35 Gram. 9.5011.20 Gevar. conc. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Klein ork. 1.50—2.20, 5.20 en 6.50 Gram. 7.23 Orgelconc. 8.20 Gram. 9.20 en 10.30 Symphonie-ork. en ge mengd koor. 10.5011.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 1.00 en 1.30 Salonork. /1.502.20 Gram. 5.20 Muzikale causerie. 6.35 en 7.35 Gram. 8.20 Dansork. en -salon ork. 8.35 Cabaret. 9.05 Verv. van 8.20. 10.30 —11.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.30 Interview. 8.00 Ork. en solist. 9.20 Ber. 9.50 Piano. 10.05 Ber. 10.2011.20 Ork., koor en solisten (opn.). UIT DE GOESCHE COURANT VAN EEN HALVE EEUW GELEDEN. 25 Oct. VLISSINGEN. In een zeer druk bezochte vergadering van werklieden werd over de oprichting van een broodbakkerij van ge dachten gewisseld. Het denkbeeld werd uit bundig toegejuicht en een 60 personen tra den staande de vergadering toe om een vereeniging op te richten, die zich ten doel zal stellen de oprichting eener eigen broodbakkerij. WISSEKERKE (N.B.) Bij inspectie van de brandspuiten dezer gemeente bleken de ze volkomen in orde te zijn. Tijdens de in spectie ontstond brand inde jas van den pijpleider, doch het vuur kon zonder hulp der spuit gedoofd worden. 27 Oct. 's-GRAVENHAGE. Alhier is de tijding ontvangen, dat de moeder onzer koningin te Arolsen is overleden. WISSEKERKE. Een adres van adhaesie, uitgegaan van grondeigenaars, landbouwers en verdere bewoners van Noord-Beveland inzake de calimiteusaanvrage voor den So- phia-polder, is in den loop dezer week ver zonden voorzien van 271 handteekeningen. 30 Oct. BORSSELE. In deze gemeente wordt ge lukkig nog niet gedacht aan het sloopen van de meestoof. Om de werkzaamheden weldra te doen aanvangen wordt zelfs een nieuwe oven gebouwd. KERKELIJKE ZAKEN. Te Tilburg ver toeft sinds eenige dagen de heer Brinkman, bisschop van Munster. Sinds geruimen tijd hield deze geestelijke zich schuil op de pastorie van het Heike, nadat hij tijdens den „Culturkampf" uit zijn bisdom was verdreven. Dagblad Bureaux Telefoon te GOES Abonner f 2.30, abonner Domburg. Van 131 October. Bevallen: A. L. M. Meeuse, geb. Onghenae d.; P. Boersma, geb. Wiersma d. Ondertrouwd: C. W. Leijnse 23 j. jm. te Zoutelande en M. Wisse 20 j. j.d.; A. Hui- bregtse 24 j. jm. te Westkapelle en M. Jongepier 26 j. j.d.; A. Minderhoud 23 j. j.m. te Dordercht en W. Provoost 27 j. j.d.; P. van Sorgen 26 j. j.m. te Middelburg en J. Geertse 22 j. j.d. Getrouwd: J. Louws 24 j. j.m. te Aagte- kerke en A. Kesteloo 27 j. j.d.; C. W. Leijn se 23 j. j.m. te Zoutelande en M. Wisse 20 j. j.d.; A. Huibregtse 24 j. j.m. te Westka pelle en M. Jongepier 26 j. jd.; A Min derhoud 23 j. j.m. te Dordrecht en W. Pro voost 27 j. j.d. Aagtekerke. Over de maand October. Overleden: P. Adriaanse 74 j. echtgnoote van A. Bimmel; Joh. Kerkhove 39 j. echt- genoote van I. Labruyère. Bevallen: J. Maljaars, geb. Roelse z. Grijpskerke. Over de maand October. Getrouwd: K. Dekker 26 j. jm. te Melis- kerke en J. Huijsman 19 j. jd. Bevallen: Joh. Boogaard, geb. Broerse z. Meliskerke. Over de maand October. Bevallen: M. Dekker geb. Koets d.; M. Dekker, geb. Coppoolse z. Ondertrouwd: J. de Bree 23 j. en J. F. de Voogd -20 jaar. Getrouwd: J. de Bree 23 j. en J. F. de Voogd 20 jaar. Overleden J. Marijs ongehuwd 53 j.; J. Riemens Lz. 76 j. man van P. Lievense. Sint-Laurens. Over de maand October. Bevallen: A. Feij, geb. Van den Bosse z. Overleden: C. P. Vader 29 j. echtgen. van M. A. de Poorte, M. Louwerse 71 j. echtgen. van H. Tissink. Serooskerke (W.) Over de maand October. Bevallen: J. Huijbregtse, geb. Walrave d., A. J. Lamain, geb. Harinck z. Ondertrouwd: J. Jobse jm. 29 j. en M. Corstanje wed. 33 j P. Schoe jm. 27 j. en C. Wattel jd. 30 j.; M. Jasperse jm. 25 j. en C. van Sluijs jd. 22 j. Getrouwd: J. de Voogd jm. 24 j. en Joh. M. Kodde jd. 25 j.; J. Jobse jm. 29 j en M. Corstanje wed. 33 j.; P. Schoe jm. 27 j. en C. Wattel jd. 30 j. Rotterdam, 1 Nov. Op de heden in het Veilingslokaal Warmoeziersstraat 37 39 gehouden veiling, werden de volgende prijzen besteed: deden kippeneieren 3.05— 6.30. Aanvoer 115.000 stuks. (DDE1JKUR* WO 2 Nov. Verg. Dierenbescherming „De Eendracht" 20.00 h. WO 2 Nov. Surinamefilm spr. jonkvr. ba ronesse J. W. v. Lynden; Bogardzaal 20.15 h. WO 2 Nov. Verg. Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, spr. de hr. H. Pieters; 20.00 h. DO 3 Nov. Driehoekwerk N.M.C. film, Bo- gardz. 14.30 en 20.00 h. DO 3 Nov. Verg. Nat. Bond v. Hand.- en Kantoorbed. afd. M'burg; Ned. Koffieh. 20.15 h. GOES. WO 2 Nov. DO 3 Nov. HET 1 Naar dag te van de industri 1-939 gt den. H< derheia DE BE! In di Tweede houden sterkin! de uitg aanzien hand g deze w Het op de thans van ooi deze lengd, in de waarvd niet oi Alvoi kunner ring vi dium i vertroi moet j ministe de beh we bel HE In Tweed houdei zien vi voerre ding v pen v benzin lasting de ver hier t« vrij we. Een s<| motor Van is dar snelle ring 1 satie schat! maar plotsel zinem,; niet zijn. De kings aan c voorg finge: dat eerde ling verle scher te g ter e ting de h gron^ ook jaar van den, Th. en orgal en c Belg dig. J. A de. BIOSCOPEN ELECTRO, Midd. VR 28 Oct.—DO 3 Nov.: „Olympiade film" en „Je kunt niet alles hebben", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. CITY, Midd. VR 28 Oct.—DO 3 Nov.: „Nacht Asyl" en „De prijs der m s- daad", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6